TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Завршена е идентификацијата на загинатите во авионската несреќа кај Кожле, истрагата продолжува

Позитив.мк - 11.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во авионската несреќа. Од Институтот за судска медицина потврдија дека роднините на загинатите се во институтот и дека по земените примероци направена е ДНК анализа по што е потврден и идентитетот ...

Антиќ: Истрагата за авионската несреќа ќе биде тешка

24 Вести - 10.09.2016

Истражните органи кои ќе ги испитуваат причините за авионската несреќа кај Кожле ќе имаат доста тешка работа, вели за 24 Вести воениот пилот во пензија, Небојша Антиќ. Според него најверојатно се работи за човечки фактор, но напоменува дека ќе треба ...

За 10 часа завршена ДНК анализата на жртвите од авионската несреќа

Телма - 10.09.2016

Од Институтот за судска медицина потврдија дека од 19 часот синоќа кога во институтот се дојдени роднините на загинатите во авионската несреќа кај Кожле па до 5 часот наутро е завршена ДНК анализата која со споредба на примерок од роднините и ...

Завршена е идентификација на загинатите во авионската несреќа

24 Вести - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во авионската несреќа. Од Институтот за судска медицина потврдија дека роднините на загинатите се во институтот и дека по земените примероци направена е ДНК анализа по што е потврден и идентитетот ...

Заврши индентификацијата на телата на загинатите во авионската несреќа

МКД - 10.09.2016

Од 19 часот синоќа, кога во Институтот за судска медицина во Скопје пристигнале роднините на загинатите во авионската несреќа кај селото Кожле, до 5 часот утрово траела постапката на идентификација на загинатите, преку ДНК анализа, потврди ...

Завршена ДНК анализата на жртвите од авионската несреќа

Фокус - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во несреќата со урнатиот италијански „пајпер“. Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше објавен.

Заврши идентификацијата на телата на загинатите во авионската несреќа

Либертас - 10.09.2016

Од 19 часот синоќа, кога во Институтот за судска медицина во Скопје пристигнале роднините на загинатите во авионската несреќа кај селото Кожле, до 5 часот утрово траела постапката на идентификација на загинатите преку ДНК-анализа, потврди Институтот ...

Заврши идентификацијата на настраданите во авионската несреќа кај Кожле

+инфо - 10.09.2016

Од Институтот за судска медицина велат дека на ДНК анализата ја направиле за 10 часа. Од Институтот за судска медицина потврдија дека од 19 часот синоќа кога во институтот се дојдени роднините на загинатите во авионската несреќа кај Кожле па до 5 ...

Завршена идентификацијата на жртвите од паднатиот авион

Курир - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во несреќата со урнатиот италијански „пајпер“. Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше ...

Завршена идентификацијата на загинатите од авионската несреќа...

Н.Македонија - 10.09.2016

Завршена идентификацијата на загинатите од авионската несреќа Во Институтот за судска медицина денеска ја заврши идентификацијата на загинатите од авионската несреќа. Имено, роднините на загинатите денеска биле присутни во просториите на институтот, ...

Завршена идентификацијата на телата на загинатите во авионската несреќа

Локално - 10.09.2016

Од 19 часот синоќа, кога во Институтот за судска медицина во Скопје пристигнале роднините на загинатите во авионската несреќа кај селото Кожле, до 5 часот утрово траела постапката на идентификација на загинатите, преку ДНК анализа, потврди ...

(ВИДЕО) Антиќ: Истрагата за авионската несреќа ќе биде тешка

Локално - 10.09.2016

Истражните органи кои ќе ги испитуваат причините за авионската несреќа кај Кожле ќе имаат доста тешка работа, вели за 24 Вести воениот пилот во пензија, Небојша Антиќ. Според него најверојатно се работи за човечки фактор, но напоменува дека ќе треба ...

Идентификувани жртвите од паднатиот авион, потврдени објавените идентитети

Вечер - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во несреќата со урнатиот италијански „пајпер". Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше објавен.

Заврши идентификацијата на загинатите кај Кожле

Фактор - 10.09.2016

Заврши идентификацијата на загинатите во авионската несреќа која деновиве се случи кај село Кожле. Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше објавен.

Завршена идентификацијата на жртвите од паднатиот авион

Стандард - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во несреќата со урнатиот италијански „пајпер“. Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше објавен.

Идентификувани жртвите од паднатиот авион, потврдени објавените идентитети

Република - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во несреќата со урнатиот италијански „пајпер“. Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше објавен.

Завршена идентификацијата на телата на загинатите во авионската несреќа

Мета - 10.09.2016

Од 19 часот синоќа, кога во Институтот за судска медицина во Скопје пристигнале роднините на загинатите во авионската несреќа кај селото Кожле, до 5 часот утрово траела постапката на идентификација на загинатите, преку ДНК анализа, потврди ...

Завршена идентификацијата на жртвите од паднатиот авион

Lider - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во несреќата со урнатиот италијански „пајпер“. Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше објавен.Според процедурите, земен е ДНК материјал од ...

Идентификацијата на жртвите од паднатиот авион заврши

Пулс24 - 10.09.2016

Завршена е идентификацијата на телата на загинатите во несреќата со урнатиот италијански „пајпер“. Од Институтот за судска медицина потврдија дека се работи за лицата чии идентитет веќе беше објавен.

Почнува идентификацијата на жртвите во авионската несреќа

Телма - 09.09.2016

Роднини на загинатите патници на италијанскиот Пајпер вечерва доаѓаат во Скопје, а со нивни примероци ќе се идентификуваат 6-мината чии тела беа најдени во ридовите над селото Кожле. Кај загинатите се најдени лични предмети, паричници со документи, ...

Обдукцијата на загинатите во авионската несреќа заврши, ќе им се утврдува идентитетот

Либертас - 09.09.2016

Обдукцијата на телата на загинатите патници во авионската несреќа што се случи во близина на селото Кожле заврши, јави „Телма“ . Обдукцијата покажала дека смртта настапила брзо, а жртвите имале тешки механички повреди предизвикани од падот на ...

Детали од авионската несреќа кај Кожле

+инфо - 09.09.2016

Сите починати претрпеле огромни механички внатрешни повреди. Токму тие повреди биле фатални, дознава Плусинфо. На ниту едно тело од шестмината патници во малиот авион „пајпер" кој се урна пред 3 дена на два километри од селото Кожле, општина ...

Италијанското обвинителство отвори истрага за урнатиот „Пајпер“ близу Скопје

Канал5 - 09.09.2016

И италијанското обвинителство отвори истрага за урнатиот Пајпер близу Скопје. И нашите истражители ја продолжуваат истрагата кај Кожле... Завршена е обдукцијата на телата на загинатите петмина патници и пилотот.

ГО СОБИРААТ ДЕЛ ПО ДЕЛ: Остатоците од паднатиот авион се пренесуваат на безбедно (ФОТО)

Телеграф - 09.09.2016

Идентификацијата на загинатите ќе оди потешко оти, како што кажаа и очевидци кои први пристигнале на местото на несреќата, дел од телата биле буквално распарчени. Глетката на која наишле кога стигнале до авионот била стравотна Дел по дел, остатоците ...

Обдукцијата на загинатите во авионската несреќа заврши ќе им се утврдува идентитетот

Локално - 09.09.2016

Обдукцијата на телата на загинатите патници во авионската несреќа што се случи во близина на селото Кожле заврши, јавува „Телма“. Обдукцијата покажала дека смртта настапила брзо, а жртвите имале тешки механички повреди предизвикани од падот на ...

Обдукцијата на загинатите во авионската несреќа заврши, ќе им се утврдува идентитетот

Репортер - 09.09.2016

Обдукцијата на телата на загинатите патници во авионската несреќа што се случи во близина на селото Кожле заврши, јави „ Телма “ . Обдукцијата покажала дека смртта настапила брзо, а жртвите имале тешки механички повреди предизвикани од падот на ...

Обдукцијата заврши, ќе се утврдува идентитетот на загинатите кај Кожле

Фактор - 09.09.2016

Обдукцијата на телата на загинатите патници во авионската несреќа што се случи во близина на селото Кожле заврши, објави „Телма“ . Обдукцијата покажала дека смртта настапила брзо, а жртвите имале тешки механички повреди предизвикани од падот на ...

Детали од авионската несреќа кај Кожле

Press24 - 09.09.2016

На ниту едно тело од шестмината патници во малиот авион „пајпер" кој се урна пред 3 дена на два километри од селото Кожле, општина Петровец не се откриени траги на изгореници. Сите починати претрпеле тешки внатрешни повреди.Токму тие повреди биле ...

Заврши обдукцијата на загинатите во авионската несреќа, семејствата пристигнаа во Скопје

Позитив.мк - 09.09.2016

Институтот за судска медицина ја заврши обдукцијата на шесте лица кои загинаа во авионската несреќа кај село Кожле. Според извештајот, смртта настапила веднаш, а ниту еден од загинатите немал изгореници по телото.

Заврши обдукцијата на загинатите во авионската несреќа, ќе се утврдува идентитетот

Мета - 09.09.2016

Обдукцијата на телата на загинатите патници во авионската несреќа што се случи во близина на селото Кожле заврши, јави „Телма“ . Обдукцијата покажала дека смртта настапила брзо, а жртвите имале тешки механички повреди предизвикани од падот на ...

До вечер ќе заврши обдукцијата, причина за смртта се екстремни тешки механички повреди и обилни крварења на загинатите ...

Сител - 08.09.2016

Тешки механички повреди и обилни крварења се причините за смртта на патниците во италијанскиот “Пајпер Сенека 2” кој се урна над скопско Кожле. Неофицијалните информации говорат дека до вечерва се очекува да заврши обдукцијата на шестмината кои ...

Ќе се вештачат остатоците од паднатиот авион

Канал5 - 08.09.2016

Продолжува истрагата за паднатиот авион во скопско Кожле. Продолжува истрагата за паднатиот авион во скопско Кожле. На терен се истражители од Косово, чии државјани загинаа во авионската несреќа пред два дена.

Остатоците од авионот на вештачење, телата на обдукција

Вест - 08.09.2016

Увидните екипи продолжуваат со истражувањето на авионската несреќа која се случи во вторникот над скопското село Кожле каде што се урна приватниот авион "пајпер па 34-200 сенека". Како што информираат во Јавното обвинителство, завршено е снимањето ...

Причина за смртта екстремни повреди и обилни крварења на загинатите во Пајперот

МК News - 08.09.2016

Тешки механички повреди и обилни крварења се причините за смртта на патниците во италијанскиот “Пајпер Сенека 2” кој се урна над скопско Кожле. Неофицијалните информации говорат дека до вечерва се очекува да заврши обдукцијата на шестмината кои ...

АВИОНСКА НЕСРЕЌА КАЈ КОЖЛЕ: Истрагата трае, остатоците на вештачење!

Фактор - 08.09.2016

Денеска и утре надлежни екипи кои ја водат истрагата за авионската несреќа која се случи завчера во село Кожле, велешко ќе ги пренесуваат остатоците од „пејперот“. Јавното обвинителство соопшти дека е завршено снимањето со дрон и сите снимки ќе ...

МВР со детали за авионската несреќа, нема информации за причината

Нова ТВ - 07.09.2016

Педесет полицајци со 10 моторни возила од Единицата за специјални задачи и 120 полицајци со 15 моторни возила од Единицата за брзо распоредување трагале по авионот што вчера се урна во близина на селото Кожле, соопшти МВР.

МВР со детали за вчерашната авионска несреќа

24 Вести - 07.09.2016

МВР денеска соопштува дека вчера во 17 часот и 36 минути дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил ...

Надлежните на терен вршат увид за падот на авионот кај Кожле

24 Вести - 07.09.2016

По падот на приватниот авион „Пајпер Па 34-200 Т Сенека“ со германски национални ознаки, вчера попладне кај Кожле, а во кој загинаа сите шест патници, на терен е тим на Комитетот за истражување на воздухопловни несреќи и сериозни инциденти.

Тешко ќе се утврдат причините за падот на авионот

Телма - 07.09.2016

Полетале од Тревизо, крајна дестинација им била Приштина, ама гориво морале да наполнат на Скопскиот аеродром. Завршија трагично кај селото Кожле. Што точно се случувало на само две минути и неколку километри до слетувањето на приватниот пајпер ќе ...

Истрагата за авионската несреќа почна, пајперот паднал 4 минути пред слетувањето

Телма - 07.09.2016

12 часа по откриеното место на падот на италијанскиот пајпер истражителите на сите надлежни институции се комплетираа и го почнаа увидот. Лошото време и упорниот дожд го одолговлекуваа процесот, а до местото на падот двајцата обвинители кои ја водат ...

Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

Алсат-М - 07.09.2016

Авионот што исчезна вчера попладне се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

Р.С.Европа - 07.09.2016

Авионот што исчезна вчера попладне се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

Пронајдени пасош и мобилни телефони на местото на падот на авионот

Алсат-М - 07.09.2016

Крило со една гума, метална електронска кутија, два мобилни телефона, карти за патување и една италијанска патна исправа, пронашле досега надлежните институции кои вршат увид на местото кај велешкото село Кожле каде што вчера попладне се урна ...

МВР со детали за вчерашната авионска несреќа

Алсат-М - 07.09.2016

МВР во своето соопштение ги претстави активностите преземени од моментот кога било јавено за авионската несреќа. Како што наведува, вчера во 17:36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР ...

Видео материјал од местото на падот на италијанскиот „Пајпер“

Алсат-М - 07.09.2016

Италијанскиот весник, „ЛА Република“ објави видео материјал од местото на падот на ...

Потешкотии на патот до местото на падот на авионот

Алсат-М - 07.09.2016

Информациите од теренот, во околината на Кожле, кои штотуку ги добивме говорат дека патот до местото на падот на авионот е мошне тешко прооден и оти едно возило на АРМ се превртело од ...

Фотографии од местото на падот на авионот

Алсат-М - 07.09.2016

Материјалот е направен неколку часа по падот на авионот во близина на селото Кожле. Падот на авионот Падот на авионот Падот на авионот Падот на авионот Падот на авионот Падот на авионот Падот на авионот Падот на авионот Падот на ...

Експерти: Рано е за заклучоци околу причините за падот на авионот

Алсат-М - 07.09.2016

Премногу е рано да се каже кои се можни причини за синоќешната авио-несреќа во која загинаа шест лица. Така вели Кирил Каевски, пилот во пензија и човек кој учествувал во неколку комисии за откривање на слични и поголеми несреќи.

МВР со детали за авионската несреќа, се утврдуваат сите поединости

МКД - 07.09.2016

Министерството за внатрешни работи денеска се огласи за падот на авионот во скопско, а соопштението го пренесуваме интегрално. На 06 септември во 17.36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при ...

МВР со детален хронолошки опис на вчерашната потрага по авионот кој се урна

Фокус - 07.09.2016

Министерството за внатрешни работи денеска испрати детален хронолошки опис од моментот кога било пријавено исчезнувањето на авионот од радарот на скопскиот аеродром, па се до пронаѓање на неговите остатоци и почетокот на истрагата.

Детали од МВР: Најдени метална електронска кутија, мобилни телефони, билети за патување на местото на падот на авионот

Кајгана - 07.09.2016

Делови од авиoнот, крило со еднo тркало, метална електронска кутија, два мобилни телефона, билети за патување и една италијанска патна исправа нашле полицајците од Полициската станица Петровец кои заедно со мештани од селото Кожле го најдоа ...

Авионска несреќа – пронајдени мобилни телефони, карти за патување, метална кутија

ТВ21 - 07.09.2016

Крило со една гума, метална електронска кутија, два мобилни телефона, карти за патување и една италијанска патна исправа, пронашле досега надлежните институции кои вршат увид на местото кај велешкото село Кожле каде што вчера попладне се урна ...

МВР со детали за вчерашната авионска несреќа – пронајдени мобилни телефони и пасоши

Либертас - 07.09.2016

На 06.09.2016 година во 17,36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил комерцијален авион ...

МВР со информации и детали за авионската несреќа кај Кожле

Правдико - 07.09.2016

На 06.09.2016 година во 17,36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил комерцијален авион ...

Снимки од паднатиот авион

Тера - 07.09.2016

Местото каде што падна авионот марка „Пајпер“, во кој загинаа четворица италијанци и двајца косовски државјани е речиси непрооден. Патот е прооден до селото Кожле, а од таму до местото каде што се урнал авионот пристап имаа единствено теренски ...

Истрагата за авионската несреќа почна, пајперот паднал 4 минути пред слетувањето

Либертас - 07.09.2016

12 часа по откриеното место на падот на италијанскиот пајпер истражителите на сите надлежни институции се комплетираа и го почнаа увидот. Лошото време и упорниот дожд го одолговлекуваа процесот, а до местото на падот двајцата обвинители кои ја водат ...

(ВИДЕО) Снимки од паднатиот авион, местото проодно само за теренски возила

А1 On - 07.09.2016

Местото каде што падна авионот марка „Пајпер“, во кој загинаа четворица италијанци и двајца косовски државјани е речиси непрооден. Патот е прооден до селото Кожле, а од таму до местото каде што се урнал авионот пристап имаа единствено теренски ...

МВР: Продолжува увидот и мерките за утврдување на сите детали за авионската несреќа кај Кожле

Радио МОФ - 07.09.2016

Министерството за внатрешни работи ги соопшти првичните официјални податоци околу падот на авионот со шест патници кај селото Кожле. Во соопштението од МВР пишува дека најпрвин околу 17:30 часот, полицаец пријавил дека од аеродромот „Александар ...

„10 Минути“ – причини за падот на авионот – Каевски: грешка на пилотот или техничка грешка

ТВ21 - 07.09.2016

Кирил Каевски, поранешен професионален пилот, вели дека ги знае перформансите на авионот „Пејпр“, што се урна синоќа во близина на селото Кожле, Петровец. Тој во емисијата „10 Минути“, рече дека сè додека трае истрагата, може да има разни шпекулации ...

МВР со детали за вчерашната авионска несреќа

+инфо - 07.09.2016

Поради непристапноста на теренот и лошите временски услови екипата на Итната помош пристигнала на местото на незгодата околу 1 часот, извести МВР. МВР денеска извести вчера во 17.36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата ...

Најдени метална електронска кутија, мобилни телефони, билети за патување на местото на падот на авионот

Точка - 07.09.2016

Делови од авинот, крило со еднo тркало, метална електронска кутија, два мобилни телефона, билети за патување и една италијанска патна исправа нашле полицајците од Полициската станица Петровец кои заедно со мештани од селото Кожле го најдоа ...

КАЛ ДО КОЛЕНА: Пристапот до паднатиот авион речиси невозможен, МВР со нови детали за несреќата (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 07.09.2016

Припадници на специјалните полициски сили, медицинската екипа, како и на Единицата за брзо распоредување, одвај успеале да дојдат до местото каде што се урна авионот. Патот дотаму е целиот претворен во кал, а деловите од авионот се расфрлени на ...

Официјална информација од МВР за авионската несреќа

Канал5 - 07.09.2016

Жител на селото Кожле во 18.45 пријавил дека слушнал силна експлозија... „На 06.09.2016 година во 17,36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот ...

Можни причини за уривање на авионот кај селото Кожле

Сител - 07.09.2016

Гостин во Вестите во 16 часот на Сител е Кирил Каевски, поранешен пилот и експет за ...

Први фотографии од паднатиот авион кај Кожле...

Н.Македонија - 07.09.2016

Први фотографии од паднатиот авион кај Кожле Доцна ноќеска полицијата успеа да се пробие низ непристапниот и каллив терен кај Кожле и да стигне до делови од авионот „пајпер“, во кој загинаа четворица италијански и двајца косовски државјани.

ПЕТ МАЖИ И ЕДНА ЖЕНА: Објавени имињата на загинатите во урнатиот авион кај Кожле (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 07.09.2016

Четири италијански и двајца косовски државјани загинаа вчера во авионската несреќа кај Кожле. Тие патувале од Тревизо кон Приштина, а требало да слетаат во Скопје за да дополнат гориво Италијанските медиуми ги објавија имињата на загинатите патници ...

ЛЕТАЛЕ НАД ЈАДРАНСКИОТ БРЕГ: Графички приказ од летот на авионот што се урна кај Кожле (ВИДЕО)

Телеграф - 07.09.2016

Местото на падот на авионот е речиси непристапно. Медиумските екипи што утрово се упатија кон атарот на селото Кожле пешачат по каллив терен за да дојдат до точката каде што удри леталото Над брегот на Јадранското Море, претежно над Хрватска, како и ...

Мобилен телефон, лични документи, делови од авион – надлежните на терен

Канал5 - 07.09.2016

Крило со едно тркало, метална електронска кутија и многу други расфрлани авионски делови сведочат за стравичниот пад на авионот кој вчера доцна попладне падна во село Кожле. На местото каде што се случи инцидентот и денеска се чувствува јакиот мирис ...

Пронајдени телата на сите 6 патници кои настрадаа во авионска несреќа кај Скопје

Алфа - 07.09.2016

Од синоќа од обезбедувањето на местото на настанот до сега имавме статичен дел во нашето ангажирање, односно лоцирање и обезбедување на местото на настанот, во периметар од 500 метри. За разлика од тој статичен пристап, почна динамичниот дел од ...

ДАВАШЕ ГАС, ПАДНА ЗА ПЕТ СЕКУНДИ: Авионот имал проблем пред уривањето, сведочи жител на Кожле (ФОТО)

Телеграф - 07.09.2016

Глетката на местото каде што вчера се урна мал приватен авион е драматична - насекаде има распарчени делови од леталото и од телата на загинатите патници Авионот падна за пет секунди. Прво се слушна чуден звук од моторот, а потоа удар, раскажува ...

Продолжува увидот во Кожле, се распрашуваат пилотите кои слетале безбедно на Александар Велики

Сведок - 07.09.2016

Фотографија: Томислав Георгиев „Фокус“ МВР соопшти дел од деталите за вчерашната авионска несреќа во близина на селото Кожле, во која загинаа сите 6 патници при уривање на мал спортски авион соптвеност на аероклуб од Тревизо, кој летал на релација ...

Официјално од МВР за падот на авионот со шест патници кај село Кожле

Локално - 07.09.2016

На 06.09.2016 година во 17,36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил комерцијален авион ...

МВР со детали за авионската несреќа: Најдени метална електронска кутија, мобилни телефони, на местото на падот на ...

За Се - 07.09.2016

МВР, односно полицајците од Полициската станица Петровец кои заедно со мештани од селото Кожле кои го најдоа патничкиот авион „PAJPER PA 34“, што вчера падна кај селото Кожле, општина Петровец пронашле делови од авиoнот, крило со еднo тркало, ...

Најдени метална електронска кутија, мобилни телефони, билети за патување на местото на падот авионот

Макфакс - 07.09.2016

Делови од авинот, крило со еднo тркало, метална електронска кутија, два мобилни телефона, билети за патување и една италијанска патна исправа нашле полицајците од Полициската станица Петровец кои заедно со мештани од селото Кожле го најдоа ...

МВР со детали за трагичната авионска несреќа

Нетпрес - 07.09.2016

Министерството за внатрешни работи, денека извести дека вчера во 17.36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри ...

По урнатиот авион во село Кожле трагале 170 полицајци

Мета - 07.09.2016

Педесет полицајци со 10 моторни возила од Единицата за специјални задачи и 120 полицајци со 15 моторни возила од Единицата за брзо распоредување трагале по авионот што вчера се урна во близина на селото Кожле, информираат од МВР.

Детали за авионската несреќа

Скопје инфо - 07.09.2016

Вчера во 17,36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил комерцијален авион со шест патника ...

МВР објави детали за вчерашната авионска несреќа

Стандард - 07.09.2016

МВР денеска извести вчера во 17.36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил комерцијален ...

Пронајдени четири тела од урнатиот авион

Репортер - 07.09.2016

Истражителите вечерва известија дека пронашле четири тела од урнатиот авион кај велешко Кожле – Ветерско, меѓу нив и познат странски бизнисмен, дознава Плусинфо , неофицијално. Четирите пронајдени тела од вкупно шест вечерва ќе бидат однесени на ...

Детали за авионската несреќа во Макеоднија

Press24 - 07.09.2016

Вчера во 17,36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил комерцијален авион со шест патника ...

Теренот на падот на авионот тешко прооден-МВР со детали за несреќата

Фактор - 07.09.2016

Местото каде што вчера попладне падна авионот во кој што се наоѓаа шест лица и сите ги изгубија животите е тешко проодно. Иако на терен се полициски и армиски сили до местото на несреќата се доаѓа со потешкотии.

Истрагата за авионската несреќа почна, пајперот паднал 4 минути пред слетувањето

Репортер - 07.09.2016

12 часа по откриеното место на падот на италијанскиот пајпер истражителите на сите надлежни институции се комплетираа и го почнаа увидот. Лошото време и упорниот дожд го одолговлекуваа процесот, а до местото на падот двајцата обвинители кои ја водат ...

Како се сруши авионот кај Кожле

Press24 - 07.09.2016

Гостин во Вестите во 16 часот на Сител беше Кирил Каевски, поранешен пилот и експерт за ...

(ВИДЕО) Снимки од паднатиот авион, местото проодно само за теренски возила

Репортер - 07.09.2016

Местото каде што падна авионот марка „Пајпер“, во кој загинаа четворица италијанци и двајца косовски државјани е речиси непрооден. Патот е прооден до селото Кожле, а од таму до местото каде што се урнал авионот пристап имаа единствено теренски ...

Графички приказ од летот на авионот што се урна кај Кожле

Дневник - 07.09.2016

Местото на падот на авионот е речиси непристапно. Медиумските екипи што утрово се упатија кон атарот на селото Кожле пешачат по каллив терен за да дојдат до точката каде што удри леталото.

Снимки ги покажуваат остатоците од урнатиот авион

Стандард - 07.09.2016

Teлевизија Нова објави снимка од местото каде попладнево падна авионот од марка „Пајпер“. На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото Кожле. Според информациите на телевизијата Алсат, дајца браќа со презиме Бегај, го ...

ВИДЕО од местото на паднатиот авион

Фактор - 07.09.2016

Две телевизиски екипи вечерва имаа пристап до паднатиот авион во близина на селото Кожле каде животот го загубија сите шест патници во авионот. Екипи на МВР го најдоа урнатиот авион кој требаше да слета во Скопје за да наточи гориво а патуваше кон ...

(ГАЛЕРИЈА) ДЕН ПОСЛЕ КОБНАТА НЕСРЕЌА: Расфрлани остатоци од авионот во тешко достапниот терен

Фактор - 07.09.2016

Расфрланите делови и остатоци од авионот „Пајпер“ кој вчера попладне падна во близина на село Кожле денеска се нем сведок за кобната несреќа која во смрт однесе шест животи. ФОТО: ...

Авион се урна кај Кожле, 6-мина загинати

МРТ - 07.09.2016

Во несреќата загинаа сите 6 патници и членови на екипажот: 4-ца италијански државјани и двајца од Kосово, потврдија од Mинистерството за внатрешни работи... Приватниот комерцијален авион што вчера попладне се урна на два километра од селото Кожле, ...

Вистинската причина за несреќата кај Кожле тешко ќе се открие-авионот нема црна кутија!

Фактор - 07.09.2016

Тешко ќе се открие вистинската причина која доведе до пад на приватниот авион кој вчера попладне се урна кај село Кожле. Овие авиони немаат црна кутија па затоа претпоставките дека вистината, што доведе до уривање на авионот ќе се открие се многу ...

Пронајдени делови од авионот кој се урна кај селото Кожле

Бриф - 07.09.2016

Комерцијалниот авион кој од Тревизо, Италија летал кон Приштина, а според информациите на МВР, во 17:40 часот вчера исчезна од радарот на Контрола за летање на Скопскиот аеродром Александар Велики, се урна кај селото Кожле, во близина на Катланово, ...

Пилотот не пријавил никакви проблеми пред да се урне авионот

Дневник - 07.09.2016

Пилотот на приватниот авион „Пајпер Па 34-200 Т Сенека“ со германски национални ознаки, кој вчера попладне се урна кај велешкото село Кожле, и во кој загинаа сите шест патници, не пријавил никакви проблеми кога имал последен контакт со скопската ...

Што би можело да биде причина за уривањето на авионот?

Фактор - 07.09.2016

Рано е да се каже кои се можните причини за уривањето на авионот кај селото Кожле каде вчера попладне загинаа шест лица, смета Кирил Каевски, пилот во пензија. Вели дека причината поради која имало барање авионот да слета на скопскиот аеродром е ...

Пронајдени телата на загинатите, жртвите се италијански и косовски државјани

МРТ - 07.09.2016

Нема преживеани во авионската несреќа кај селото Кожле. Жртвите се италијански и косовски државјани, сите тела се пронајдени. Малиот авион, „пајпер“ со германски национални ознаки, во кој се наоѓале пет мажи и една жена, полетал од Тревизо кон ...

Сите детали за уривањето на приватниот авион кај Кожле

еМагазин - 07.09.2016

На 06.09.2016 година во 17,36 часот дежурен полициски службеник од РЦ за ГР „Север“ во Единицата за известување и команда при СВР Скопје пријавил дека од аеродромот „Александар Велики“ Скопје на 10 километри кон Велес се изгубил комерцијален авион ...

(ВИДЕО) Како изгледа местото кај Кожле каде се сруши приватниот авион

еМагазин - 07.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот загинаа откако авионот марка „Пајпер“ се урна кај селото Кожле. Од нив четворица биле италијански и двајца биле косовски државјани. Телевизија Нова прва пристигна на местото на настанот и направи ексклузивни ...

Коинциденција? и сопственикот на компанијата Пајпер загинал во авионска несреќа! (фото)

Exclusive.mk - 07.09.2016

Иако авионите од моделот Пајпер Сенека досега се покажаа како безбедни за летање, во светот се случиле многу бројни авионски несреќи од овој тип. Еден вид на таква авионска несреќа за прв пат во Македонија се случи вчеравечер во атарот на селото ...

Очевидец: Слушнав силна експлозија

24 Вести - 06.09.2016

Очевидец од селото Кожле сведочи за тоа што чул и видел при падот на авионот. Еве ја изјавата на Воислав Здравковски од селото ...

Пронајден исчезнатиот германски авион кај село Кожле

24 Вести - 06.09.2016

Авионот е пронајден кај село Кожле. Според информациите кои ги добивме од МВР, станува збор за приватен авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки. Во него имало 6 лица, патници и членови на екипажот.

Мештаните пронашле делови од авионот, телата не се најдени

Нова ТВ - 06.09.2016

Oколу 20 часот вечерва мештани од село Кожле пронашле делови од авионот кој исчезна од радарот на скопскиот аеродром„Александар Велики“, потврдија за НОВА од МВР. Телата на патниците се уште не се пронајдени.

Полицијата се пробива до урнатиот авион над селото Кожле

Нова ТВ - 06.09.2016

Полицијата веќе се пробива до авионот кој се урнал во непристапен терен, после село Кожле, во областа Синадорит, јавува репортерот на НОВА, Влатко Чаловски. Наводно, веќе дошле до некои предмети, патики мобилни телефони, но телата на патниците не се ...

Неофицијално: Пронајдени остатоци од телата на патниците

24 Вести - 06.09.2016

Истражителите пронашле остатоци од телата на патниците од авион кој се урна кај велешкото село Кожле, дознава неофицијално 24 Вести. Се очекува телата вечерва да бидат пренесени во Институтот за судска медицина во Скопје.

Пронајдени делови од авионот,очевидци сведочат за остатоци од јагленосано тело

24 Вести - 06.09.2016

Жители на селото Кожле пронашле делови од авионот кој исчезна од радарот на скопскиот аеродром. Според досегашните информации,телата на патниците се уште не се пронајдени, иако неофицијално очевидци сведочат за остатоци од јаглосано тело.

Неофицијално: Екипите на МВР пронашле остатоци од урнатиот авион

Телма - 06.09.2016

Екипата на Телма која на терен ја следи полициската потрага по германскиот приватен авион кој се урна попладнево во регионот на Кожле јавува дека неофицијално се дознава дека полициските тимови пронашле остатоци за кои се верува дека се од ...

(ФОТО) Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

Утрински - 06.09.2016

ФОТО: Андреј Гиновски Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи.

Неофицијално: Лоцирано местото на авионската несреќа

Алсат-М - 06.09.2016

Дел од порталите, повикувајќи се на полициски извори, објавија дека екипи на МВР го лоцирале запалениот труп на германскиот „Пајпер“ во близина на селото Кожле, кај Катланово и оти го блокирале теренот кон местото на несреќата.

МВР: Мештани од селото Кожле пронашле делови од авионот

Р.С.Европа - 06.09.2016

Четири италијански и двајца косовски државјани биле во авионот со германски ознаки, којшто веројатно вечерва се урнал кај селото Кожле кое се наоѓа во Општина Петровец, на околу 20 километри од скопскиот аеродром „Александар Велики“, потврдуваат од ...

Четворица Италијанци и двајца Косовци патувале во авионот што се урна кај Кожле

МКД - 06.09.2016

Четворица италијански граѓани и двајца косовски државјани со патничкиот авион „пајпер“ денеска од Тревизо тргнале на пат за Приштина. На скопскиот аеродром авионот бил пријавен за полнење на гориво, а 4 минути пред слетувањето се изгубил од радарите.

Нема преживеани по падот на авионот „пајпер“ кај Кожле

МКД - 06.09.2016

Полицијата потврди дека сите шестмина патници и членови на екипажот во авионот „пајпер“ загинале по падот на леталото. Авионот летал од Тревизо, преку Скопје до Приштина. Членови на контролата на летање на скопскиот аеродром во 17.40 часот пријавиле ...

Спасувачи се обидуваат да најдат преживеани, најдено е изгорено тело кај паднатиот авион

МКД - 06.09.2016

Aвионот што попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден на два километри над селото Кожле, Катлановско. Полицијата засега не пушта никого да се приближи до местото на урнатиот авион, каде што од далечина се гледа пожар.

Шест лица загинаа по падот на авионот „пајпер“ кај селото Кожле

МКД - 06.09.2016

Спасувачките екипи ги пронајдоа изгорените тела на шест лица, патници во авионот „пајпер“ што патувал од Тревизо, Италија, преку Скопје до Приштина. Неофицијално, еден од загинатите е познат странски бизнисмен.

Нема преживеани во авионската несреќа кај велешко Кожле

+инфо - 06.09.2016

Исчезнувањето на авионот од радарот денеска попладне во 17.40 часот во МВР го пријавила Контролата на летање на скопскиот аеродром. Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешкото село Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото.

МВР потврди: Авионот се урнал кај Кожле, шестмина загинати

Либертас - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешкото село Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

Шестмина загинати во авионската несреќа кај Кожле

Популарно - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешкото село Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но се ...

Ова е местото каде што се урна авионот, пронајдени телата, нема преживеани! (ВИДЕО)

Турлитава - 06.09.2016

Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Според последните информации, во несреќата загинале четири ...

ВИДЕО: Снимка од паднатиот авион кај селото Кожле

Либертас - 06.09.2016

Телевизија Нова објави снимка од местото каде попладнево падна авионот од марка „Пајпер“. На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото Кожле. Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој ...

Нема преживеани во авионската несреќа кај Кожле

Фокус - 06.09.2016

Во авионот кој попладнево се урна кај селото Кожле загинаа шест патници чиј идентитет не е утврден, но од МВР информираа дека се работи за четворица италијански и двајца косовски државјани.

Пронајдени телата на патниците од авионот, нема преживеани

Здравство24 - 06.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“. Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив ...

Неофицијално: Едно тело најдено изгорено, патниците во паднатиот авион се италијански државјани

Либертас - 06.09.2016

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен. Како што неофицијално дознава Курир , едно тело е најдено изгорено и се ...

Авионот паднал два километри над селото Кожле

Популарно - 06.09.2016

Два километри над селото Кожле, катлановско е пронајден паднатиот авион кој изгуби контакт со кулата во Скопје. Медиумските екипи се сопрени од полицијата на километар пред селото и најверојатно до утре нема да биде дозволен приод до местото на ...

Најдени остатоците од авионот што се урна кај скопско Катланово

Кајгана - 06.09.2016

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, во вторникот вечерта за медиумите изјави дека остатоците од авионот се најдени на два километра од селото Кожле и оти полиција веќе го обезбедува местото на несреќата.

Пронајдени четири тела од урнатиот авион, меѓу нив и познат странски бизнисмен

Либертас - 06.09.2016

Истражителите вечерва известија дека пронашле четири тела од урнатиот авион кај велешко Кожле – Ветерско, меѓу нив и познат странски бизнисмен, дознава Плусинфо , неофицијално. Четирите пронајдени тела од вкупно шест вечерва ќе бидат однесени на ...

ВИДЕО: Слушнав силна експлозија

Либертас - 06.09.2016

Очевидец од селото Кожле сведочи за тоа што чул и видел при падот на авионот. Еве ја изјавата на Воислав Здравковски од селото Кожле за 24 Вести ...

Четворица Италијанци и двајца Косовци биле во авионот што се урна во Кожле

Популарно - 06.09.2016

Четворица италијански граѓани и двајца косовски државјани биле во патничкиот авион „пајпер“ кој денеска од Тревизо тргнал на пат за Приштина. На скопскиот аеродром авионот бил пријавен за полнење на гориво, а 4 минути пред слетувањето се изгубил од ...

Најдено е изгорено тело кај паднатиот авион

Тера - 06.09.2016

Aвионот што попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден на два километри над селото Кожле, Катлановско. Полицијата засега не пушта никого да се приближи до местото на урнатиот авион, каде што од далечина се гледа пожар.

Шест лица загинаа по падот на авионот „пајпер“ кај селото Кожле

Тера - 06.09.2016

Спасувачките екипи ги пронајдоа изгорените тела на шест лица, патници во авионот „пајпер“ што патувал од Тревизо, Италија, преку Скопје до Приштина. Неофицијално, еден од загинатите е познат странски бизнисмен.

Снимка од урнатиот авион кај Кожле ВИДЕО

+инфо - 06.09.2016

На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото Кожле. Teлевизија Нова објави снимка од местото каде попладнево падна авионот од марка „Пајпер“. На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото ...

(ВИДЕО) Авионот е паднат и пронајден кај селото Кожле

А1 On - 06.09.2016

Два километри над селото Кожле, катлановско е пронајден паднатиот авион кој изгуби контакт со кулата во Скопје. Медиумските екипи се сопрени од полицијата на километар пред селото и најверојатно до утре нема да биде дозволен приод до местото на ...

Пронајдени четири тела од урнатиот авион, меѓу нив и познат странски бизнисмен

+инфо - 06.09.2016

Станува збор за четворица италијански државјани и двајца од Косово. Истражителите вечерва известија дека пронашле четири тела од урнатиот авион кај велешко Кожле - Ветерско, меѓу нив и познат странски бизнисмен.

Авионот пронајден кај село Кожле

Фокус - 06.09.2016

Приватниот комерцијален авион со германски ознаки, кој попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден во село Кожле, јави 24 Вести. Во авионот имало шест патници, а контролата за летови го изгубила од радарите во близина на ...

Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

ТВ21 - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

Пронајден авионот што исчезна кај Скопскиот аеродром, во него биле италијански и косовски државјани

Сакам да кажам - 06.09.2016

Полицијата вечерва кај селото Блаце, јужно од Скопскиот аеродром го блокира пристапот кон селата Кожле и Ветерско, каде што е паднат авионот Пајпер со германски регистарски ознаки сопственост на авиоклуб од Тревизо, Италија.

МВР: Косовски и италијански државјани во урнатиот авион

Фокус - 06.09.2016

Во авионот кој попладнево се урна во селото Кожле имало двајца граѓани од Косово и четворица од Италија, потврдија од МВР. Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков изјави дека остатоци од авионот се најдени на 2 километри од селото ...

Идентитетот на загинатите се уште не е утврден

Курир - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешкото село Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

Во авионот загина познат бизнисмен, тврдат италијанските медиуми

Сител - 06.09.2016

Нема преживеани при авионската несреќа која попладнево се случи кај Кожле, Велес. Италијанските медиуми пренесуваат дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Неофицијално, меѓу загинатите е и познат странски бизнисмен.

Вечерва пронајдени телата на патниците, нема преживеани

Сител - 06.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“. Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив ...

ФОТО: Ова е местото на несреќата, четворица италијански и двајца косовски државјани биле во авионот

Курир - 06.09.2016

Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Според последните информации, во несреќата загинале четири ...

Италијански медиуми: Во авионот загина познат бизнисмен

Курир - 06.09.2016

Нема преживеани при авионската несреќа која попладнево се случи кај Кожле, Велес. Италијанските медиуми пренесуваат дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Неофицијално, меѓу загинатите е и познат странски бизнисмен.

Познат странски бизнисмен меѓу загинатите кај велешко Кожле?

Курир - 06.09.2016

Истражителите вечерва известија дека пронашле четири тела од урнатиот авион кај велешко Кожле – Ветерско, меѓу нив и познат странски бизнисмен, неофицијално објави Плусинфо. Четирите пронајдени тела од вкупно шест вечерва ќе бидат однесени на ...

Пронајдени телата на патниците, нема преживеани (ФОТО)

Курир - 06.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“. Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив ...

Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

Канал5 - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

ОБНОВЕНО: Авионот кој исчезна од радарот попладнево паднал неколку километри оддалечен од скопскиот аеродромот

Алфа - 06.09.2016

Секторот за внатрешни работи Велес пред малку примиле телефонска дојава од граѓанин Ј.З. дека слушнал експлозија во блзиина на село Кожле. Секторот за внатрешни работи Велес пред малку примиле телефонска дојава од граѓанин Ј.З.

Неофицијално: Едно тело најдено изгорено, патниците се италијански државјани

Курир - 06.09.2016

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен. Како што неофицијално дознава КУРИР, едно тело е најдено изгорено и се ...

СЕ УРНАЛ КАЈ КОЖЛЕ: Парчиња од авионот разлетани на педесет метри

Телеграф - 06.09.2016

Засега нема никакви информации за патниците Авионот кој исчезна од радарот во близина на Скопје е пронајден урнат кај село Кожле, општина Петровец. Жителите кои живеат во близина на тој регион слушнале експлозија и виделе оган и чад.

Неофицијални информации: Пронајдени се остатоците од урнатиот авион, се трага по патниците

Точка - 06.09.2016

Приватниот авион кој попладнево исчезна од радарот на скопскиот аеродром е пронајден на два километри над селото Кожле, Катлановско. Засега, полицијата никому не му дозволува да се приближи до местото каде што се урнал авионот.

НЕМА ПРЕЖИВЕАНИ: Пронајдени телата на патниците од урнатиот авион

Телеграф - 06.09.2016

Полицијата за Телеграф.мк потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив четворица биле италијански и двајца биле косовски државјани Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од ...

Авионот срушен кај село Кожле, телата засега не се најдени...

Н.Македонија - 06.09.2016

Авионот срушен кај село Кожле, телата засега не се најдени Приватниот авион, кој исчезна од радарот во 17:40 часот, е најден срушен кај месноста Крење во атарот на велешкото село Кожле. Во авионот имало шест патници, полицијата се уште официјално не ...

Канал 5 директно од местото на падот на приватниот авион

Канал5 - 06.09.2016

Екипата на Канал 5 на самото место на уривањето на авионот, кои што се урнал на непристапен терен во близина на Катланово . Неофицијално жртвите во авионската несреќа се италијански и косовски државјани.Четворица Италијани, пилотото и копилотот и ...

Најново: Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

Локално - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

(ОБНОВЕНО) Авионот пронајден кај село Кожле

Локално - 06.09.2016

Приватниот комерцијален авион со германски ознаки, кој попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден во село Кожле, јави 24 Вести. Во авионот имало шест патници, а контролата за летови го изгубила од радарите во близина на ...

(ФОТО) Неофицијално: Екипите на МВР пронашле остатоци од урнатиот авион

Локално - 06.09.2016

Екипата на Телма која е на терен и ја следи полицијата, која е во потрага по германскиот приватен авион кој се урна попладнево во регионот на с. Кожле, близу Катланово, неофицијално информира дека полициските тимови ги пронашле остатоците од ...

Во авионот загина познат бизнисмен, тврдат италијанските медиуми

Орбис - 06.09.2016

Нема преживеани при авионската несреќа која попладнево се случи кај Кожле, Велес. Италијанските медиуми пренесуваат дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Неофицијално, меѓу загинатите е и познат странски бизнисмен.

ФОТО: Ова е местото на несреќата, четворица италијански и двајца косовски државјани биле во авионот

Орбис - 06.09.2016

Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Според последните информации, во несреќата загинале четири италијански и двајца косовски државјани.

Пријави до полицијата за урнатиот авион

Орбис - 06.09.2016

Полицијата во Велес примила телефонска дојава од граѓанин за експлозија во близина на село Кожле. Пријава има и до единицата Алфи за забележан пожар кај село Ветерско. Од СВР Скопје упатени се екипи како и пожарни и медицински екипи и се проверуваат ...

Германски медиуми информираат за урнатиот авион

Орбис - 06.09.2016

„Несреќа на германски авион во Македонија“ е насловот со кој германски Велт информира за авионската несреќа во Велешко. Велт се повикува на извештаи од македонските медиуми во кој се наведува дека во леталото имало шест патници и дека пилотот сакал ...

Авионот е паднат и пронајден кај селото Кожле

Орбис - 06.09.2016

Два километри над селото Кожле, катлановско е пронајден паднатиот авион кој изгуби контакт со кулата во Скопје. Медиумските екипи се сопрени од полицијата на километар пред селото и најверојатно до утре нема да биде дозволен приод до местото на ...

Четворица Италијанци и двајца Косовци патувале во авионот што се урна кај Кожле

Орбис - 06.09.2016

Четворица италијански граѓани и двајца косовски државјани со патничкиот авион „пајпер“ денеска од Тревизо тргнале на пат за Приштина. На скопскиот аеродром авионот бил пријавен за полнење на гориво, а 4 минути пред слетувањето се изгубил од ...

Авионот се урнал кај Кожле, нема преживеани

МРТ - 06.09.2016

Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но италијанските медиуми објавија дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешкото село Кожле, каде што се ...

(ВИДЕО) Нова снимка од паднатиот авион кај селото Кожле

Репортер - 06.09.2016

Телевизија Нова објави снимка од местото каде попладнево падна авионот од марка „Пајпер“. На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото Кожле. Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој ...

Морничава снимка од остатоците на паднатиот авион кај Кожле (ВИДЕО)

Press24 - 06.09.2016

ТВ Нова објави снимка на која можат да се видат остатоците од паднатиот авион кај село Кожле. Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево исчезна од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром ...

(ВИДЕО) Снимка од паднатиот авион кај селото Кожле

Бриф - 06.09.2016

Телевизија Нова објави снимка од местото каде попладнево падна авионот од марка „Пајпер“. На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото Кожле. Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој ...

(ФОТО) Ова е местото каде што се урна авионот

Репортер - 06.09.2016

Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Според последните информации, во несреќата загинале четири ...

Неофицијално: Пронајдено изгорено тело од урнатиот авион

Нетпрес - 06.09.2016

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен. Порталот „Курир“ пишува дека едно тело е најдено изгорено и се ...

ФОТО: Ова е местото каде што се урна авионот

Press24 - 06.09.2016

Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Според последните информации, во несреќата загинале четири ...

Пронајдени телата на патниците, нема преживеани

Press24 - 06.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“. Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив ...

Нема преживеани во авионската несреќа кај Кожле

Фактор - 06.09.2016

Во авионската несреќата кај Кожле загинале сите шест патници. Станува збор за четворица италијански државјани и двајца од Косово. Неофицијално меѓу нив е и познат странски бизнисмен. Авионот бил приватен со германски национални ознаки, од типот ...

НОВИ ДЕТАЛИ: Полицијата трага по преживеани или телата на патниците

МК News - 06.09.2016

Едно тело е најдено изгорено и се претпоставува дека истото е на патник од авионот. Неофицијално дознаваме и дека патниците се италијански државјани, а последната дестинација на авионот требало да биде Приштина.

Пронајдени четири тела од урнатиот авион, меѓу нив и познат странски бизнисмен

Бриф - 06.09.2016

Истражителите вечерва известија дека пронашле четири тела од урнатиот авион кај велешко Кожле – Ветерско, меѓу нив и познат странски бизнисмен, дознава Плусинфо, неофицијално. Четирите пронајдени тела од вкупно шест вечерва ќе бидат однесени на ...

Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

Дневник - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

ФОТО: Ова е местото на несреќата, четворица италијански и двајца косовски државјани биле во авионот

МК News - 06.09.2016

Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот. Според последните информации, во несреќата загинале четири италијански и двајца косовски државјани.

(ВИДЕО) Авионот е паднат и пронајден кај селото Кожле

Репортер - 06.09.2016

Два километри над селото Кожле, катлановско е пронајден паднатиот авион кој изгуби контакт со кулата во Скопје. Медиумските екипи се сопрени од полицијата на километар пред селото и најверојатно до утре нема да биде дозволен приод до местото на ...

Пронајдени телата на патниците, нема преживеани (ФОТО)

Скопје инфо - 06.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“. Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив ...

Познат бизнисмен меѓу загинатите во авионската несреќа кај Кожле

Press24 - 06.09.2016

Истражителите вечерва известија дека пронашле четири тела од урнатиот авион кај велешко Кожле – Ветерско, меѓу нив и познат странски бизнисмен, неофицијално објави Плусинфо. Четирите пронајдени тела од вкупно шест вечерва ќе бидат однесени на ...

ПОТВРДЕНО: Загинати 4 италијански и 2 косовски државјани во авионската несреќа кај Кожле?!

Вечер - 06.09.2016

Приватниот комерцијален авион со германски ознаки, кој попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден во село Кожле. Тој е на околу два километри од селото. Во авионот имало шест патници, а контролата за летови го изгубила од ...

Четворица италијански и двајца косовски државјани биле во паднатиот авион

Република - 06.09.2016

Aвионот што попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром бил пронајден на два километри над селото Кожле, Катлановско. Се пренесува Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков дека остатоци од авионот се најдени на 2 километри од ...

Неофицијално од авионската несреќа: Пронајдено јагленосено тело

Република - 06.09.2016

Едно тело е најдено изгорено и се претпоставува дека истото е на патник од авионот, кој денеска исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен.

Урнатиот авион е пронајден кај селото Кожле

Фактор - 06.09.2016

Приватниот комерцијален авион со германски ознаки, кој попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден во село Кожле, објави 24 Вести. Тој е на околу два километри од селото.

(ВИДЕО) Слушнав силна експлозија

Репортер - 06.09.2016

Очевидец од селото Кожле сведочи за тоа што чул и видел при падот на авионот. Еве ја изјавата на Воислав Здравковски од селото Кожле за 24 Вести . ...

Исчезнатиот авион пронајден кај село Кожле

Press24 - 06.09.2016

Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Претходно беше јавено дека авионот е во околината на Катланово. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот.

Италијанските медиуми: Во авионот загина познат бизнисмен

Република - 06.09.2016

Нема преживеани при авионската несреќа која попладнево се случи кај Кожле, Велес. Италијанските медиуми пренесуваат дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Неофицијално, меѓу загинатите е и познат странски бизнисмен.

Исчезнатиот авион паднал неколку километри од скопскиот аеродром

Скопје инфо - 06.09.2016

Секторот за внатрешни работи Велес пред малку примиле телефонска дојава од граѓанин Ј.З. дека слушнал експлозија во блзиина на село Кожле. Од страна на единицата Алфи била примена дојава од граѓанин дека забележале пожар кај село Ветерско.

Неофицијално: Едно тело најдено изгорено, патниците се италијански државјани

МК News - 06.09.2016

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен. Како што неофицијално дознава КУРИР, едно тело е најдено изгорено и се ...

Двајца Косовци и четворица Италијанци биле во авионот кој се урна

Фактор - 06.09.2016

Во авионот кој попладнево се урна кај селото Кожле имало двајца државјани од Косово и четворица од Италија, потврдија од МВР. Делови од авионот се најдени на 2 километри од селото Кожле, а полицијата го обезбедува местото на несреќата.

Паднатиот авион пронајден во село Кожле

Позитив.мк - 06.09.2016

Авионот кој исчезна од радарите е пронајден кај село Кожле. Претходно беше јавено дека авионот е во околината на Катланово. Во приватниот авион кој полетал од Тревизо, Италија со германски ознаки се наоѓале 6 лица, патници и членови на екипажот.

Пријави до полицијата за урнатиот авион

Република - 06.09.2016

Полицијата во Велес примила телефонска дојава од граѓанин за експлозија во близина на село Кожле. Пријава има и до единицата Алфи за забележан пожар кај село Ветерско. Од СВР Скопје упатени се екипи како и пожарни и медицински екипи и се проверуваат ...

Чавков: Загинати четворица италијански и двајца косовски државјани во авионската несреќа кај Кожле

Press24 - 06.09.2016

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков потврди дека авионот исчезнал од радарот во 17.40 часот на 10 километри во правец кон југ од скопскиот аеродром. Авионот полетал од Тревизо, Италија и побарал дозвола за слетување во Скопје за ...

Во авионот имало двајца граѓани на Косово и четворица од Италија

Стандард - 06.09.2016

Во авионот кој попладнево се урна во селото Кожле имало двајца граѓани од Косово и четворица од Италија, потврдија од МВР. Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков изјави дека остатоци од авионот се најдени на 2 километри од селото ...

Пронајден урнатиот авион, во него патувале шест лица (видео)

Кумановски м. - 06.09.2016

Шест лица од кои двајца државјани на Косово и четворица државјани на Италија се превезувале во приватниот авион кој попладнево пред 18 часот исчезна од радарите близу скопскиот аеродром. По неколкучасовната потрага авионот е пронајден во велешкото ...

Се трага по преживеани во авионската несреќа – најдено е тело

Фактор - 06.09.2016

Спасувачки екипи трагаат по преживеани од падот на авионот во катлановско Кожле, а неофицијално најдено е едно изгорено тело. Полицијата засега не пушта никого да се приближи до местото каде паднал авионот.

Најдени остатоците од авионот што се урна кај скопско Катланово

Макфакс - 06.09.2016

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, во вторникот вечерта за медиумите изјави дека остатоците од авионот се најдени на два километра од селото Кожле и оти полиција веќе го обезбедува местото на несреќата.

Германски медиуми информираат за урнатиот авион

Стандард - 06.09.2016

„Несреќа на германски авион во Македонија“ е насловот со кој германски Велт информира за авионската несреќа во Велешко. Велт се повикува на извештаи од македонските медиуми во кој се наведува дека во леталото имало шест патници и дека пилотот сакал ...

Идентитетот на загинатите се уште не е утврден

Пулс24 - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешкото село Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

Авионот паднал кај Кожле, шестмина загинати

Lider - 06.09.2016

Авионот што исчезна попладнево се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Локацијата на уривањето ја потврди Министерството за внатрешни работи. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но ...

Италијански медиуми: Во авионот загина познат бизнисмен

Пулс24 - 06.09.2016

Нема преживеани при авионската несреќа која попладнево се случи кај Кожле, Велес. Италијанските медиуми пренесуваат дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Неофицијално, меѓу загинатите е и познат странски бизнисмен.

Едно тело најдено изгорено, патниците се италијански државјани

Пулс24 - 06.09.2016

Авион со приватен комерцијален лет исчезнал од радарот во близина на скопскиот аеродром. Подоцна се слушна експлозија кај село Кожле а граѓани јавија дека авионот е во пламен. Едно тело е најдено изгорено и се претпоставува дека истото е на патник ...

Фото: Пронајдени телата на патниците, нема преживеани

Пулс24 - 06.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево беше исзчезнат од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“. Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив ...

Спасувачи се обидуваат да најдат преживеани во паднатиот авион

Канал 77 - 06.09.2016

Aвионот што попладнево исчезна од радарите на скопскиот аеродром е пронајден на два километри над селото Кожле, Катлановско. Полицијата засега не пушта никого да се приближи до местото на урнатиот авион, каде што од далечина се гледа пожар.

Остатоци од срушениот авион пронајдени два километри од селото Кожле

еМагазин - 06.09.2016

Остатоци од срушениот авион „пајпер“ со германски регистарски ознаки се пронајдени 2 километри од селото Кожле и полицијата веќе го обезбедува местото на настанот, информираше директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков.

ТВ НОВА на терен: Нема преживеани во авионската несреќа кај с. Кожле /ВИДЕО

Lider - 06.09.2016

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево исчезна од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“. Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив четворица ...

Нема преживеани во авионската несреќа кај Кожле

Канал 77 - 06.09.2016

Нема преживеани при авионската несреќа која попладнево се случи кај Кожле, Велес. Италијанските медиуми пренесуваат дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Меѓу загинатите, според неофицијални информации, е и познат ...