TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луис Хамилтон е победник во Абу Даби

24 Вести - 01.12.2019

Луис Хамилтон е победник во Абу Даби во последната трка од Формула 1 шампионатот оваа сезона. Новиот светски шампион ја заврши сезоната со 11 победи, а неговиот тим Мерцедес со 15 победи со оглед на тоа дека клупскиот колега Валтери Ботас придодаде ...

Шампионско возење на Хамилтон во Абу Даби

Макфакс - 01.12.2019

Луис Хамилтон победнички ја заврши сезоната во која освои нова шампионска титула. Британецот во Абу Даби, на патеката „Јас Марин“ водеше од првиот до последниот круг. Неговата победа никоја не ја оспори во ниту еден момент.

Хамилтон со рутинска победа ја заврши сезоната во Формула 1

А1 On - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. Пилотот на неприкосновениот Мерцедес со победата број 11 сезонава, само ја потврди доминацијата во овој тркачки ...

Хамилтон водеше од прв до последен круг, со победа ја заокружи сезоната

Sport M - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. Пилотот на неприкосновениот Мерцедес со победата број 11 сезонава, само ја потврди доминацијата во овој тркачки ...

Хамилтон со рутинска победа ја заврши сезоната во Формула 1

Курир - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. Пилотот на неприкосновениот Мерцедес со победата број 11 сезонава, само ја потврди доминацијата во овој тркачки ...

Леклер се уште мисли на Интерлагос: Фетел не требаше да го направи тој потег

Спортклуб - 01.12.2019

Шарл Леклер верува дека неговиот тимски колега е виновен за она што им се случи во Бразил пред неколку недели, кога двајцата сами се елиминираа од пласман на Интерлагос. Како и Леклер, повеќето навивачи од неутралната маса, сметаат дека виновник за ...

Хамилтон: Конечно по 13 години, првпат добив комплимент од Ферари

Екипа - 01.12.2019

Крајот на сезоната во Формула 1 шампионатот не носи неизвесност, но турбуленции предизвикаа објавите за состаноци меѓу Луис Хамилтон и Ферари. На последниот викенд од сезоната во Абу Даби, актуелниот шампион ќе ја има пол позицијата, прва по ...

Хамилтон го доби првиот комплимент од Ферари, а реакцијата му е најјака

Спортманија - 01.12.2019

Попладнево се вози последната трка за оваа сезона, по која Британецот и официјално ќе биде крунисан во старо-нов шампион Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на трката во Абу Даби со која се затвора годинашнава сезона во Формула 1.

Хамилтон: Ова е првиот комплимент што сум го добил од Ферари по 13 години

Sport M - 01.12.2019

Последен викенд од сезоната во Абу Даби носи доста неизвесности во рамки на Ф1. Актуелниот шампион за крај ќе ја има пол позицијата и ќе се обиде со тоа со победа да го затвори ова првенство.

Хамилтон со победа во Абу Даби шампионски ја заврши Ф1 сезоната

Екипа - 01.12.2019

Со триумф на завршната трка од Формула 1 шампионатот, трката за Големата награда на Абу Даби, шампионот Луис Хамилтон победнички ја заокружи сезоната во која дојде до шестиот пехар во кариерата.

Хамилтон со уште една победа ја заокружи шампионската сезона

Дерби - 01.12.2019

Луис Хамилтон ја заврши Формула 1 сезоната во голем стил, победувајќи на трката во Абу Даби, на која имаше предност и со освоената пол-позиција во вчерашните квалификации. Возачот на Мерцедес ја оствари единаесеттата победа сезонава и само ја ...

Хамилтон стави печат на фантастичната сезона со триумф во Абу Даби

Gol.mk - 01.12.2019

Луис Хамилтон ја запиша јубилејната 10-та победа во тековната сезона на Формула 1 шампионатот на патеката „Јас Марина“ во Абу Даби. Со денешното славје Британецот заокружи уште една фантастична сезона, во која успеа да ја одбрани титулата.

Ф1: Хамилтон славеше во Абу Даби и ја заврши сезоната со 11 победи

SportMedia - 01.12.2019

Луис Хамилтон е победник во Абу Даби на патеката „Јас Марина“ во последната трка од Формула 1 шампионатот оваа сезона. Новиот светски шампион ја заврши сезоната со 11 победи, а неговиот тим Мерцедес со 15 победи со оглед на тоа дека клупскиот колега ...

Хамилтон со победа се одјави сезонава – Верстапен и Леклер на подиум во Абу Даби

Спортклуб - 01.12.2019

Луис Хамилтон на вистински начин ја завршува Ф1 сезоната, во која е крунисан по шести пак како светски шампион. Британецот уште еднаш докажа дека титулата иако обезбедена, тој сака да покаже и докаже кон конкурентите дека е сепак за чекор понапред ...

Шампионско возење на Хамилтон во Абу Даби

TopSport - 01.12.2019

Луис Хамилтон победнички ја заврши сезоната во која освои нова шампионска титула. Британецот во Абу Даби, на патеката „Јас Марин“ водеше од првиот до последниот круг. Неговата победа никоја не ја оспори во ниту еден момент.

Шампионски крај на сезоната за Ф1 шампионот

Спортманија - 01.12.2019

Хамилтон на триумфален начин ја заокружи шестата титула. Луис Хамилтон од Мерцедес без проблеми победи на трката за големата награда на Абу Даби во Формула 1, водеше од првиот до последниот момент на трката.

Хамилтон победи во Абу Даби пред Верстапен и Леклер, но возачот на Ферари може да биде дисквалификуван

МКД - 01.12.2019

Сезоната во Формула 1 заврши со триумф на Луис Хамилтон, Британецот беше без конкуренција во Јас Марина и мина прв низ целта пред Макс Верстапен и Шар Леклер, на кого му прети дисквалификација поради количната на горови во неговиот болид.

Шампионски триумф за крај: Хамилтон го освои Абу Даби, Леклер под истрага од стјуардите

Sport 1 - 01.12.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, славеше на последната трка сезонава во Формула 1, за Големата награда на Абу Даби. Шесткратниот светски шампион ја оствари својата 84-та победа во кариерата и 11-та сезона.

Има ли причина за страв во Ферари: Уште пред трката пријавено „сомнително гориво“ во болидот на Леклер

Спортклуб - 01.12.2019

Шарл Леклер денеска трката во Абу Даби ја заврши на третото скалило од подиумот, каде имаше маки на крајот да ја задржи позицијата од заитаниот Ботас, кој заврши само на секунда зад него. Но возачот на Ферари сега може да се најде во сериозни ...

Хамилтон во Абу Даби со победа ја заврши шампионската сезона

Нетпрес - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. За Хамилтон ова беше 250-та трка во кариерата и 84-та победа, од што 11 оваа сезона со што го израмни личниот ...

Стјуардите на Ф1 трката во Абу Даби ја објавија одлуката за Леклер

Дерби - 01.12.2019

Шарл Леклер беше во опасност да биде дисквалификуван од трката во Абу Даби и да го загуби своето место на победничкиот подиум на последната трка од веќе завршената сезона од Формула 1 шампионатот.

Хамилтон со уште една победа ја заокружи шампионската сезона

Точка - 01.12.2019

Луис Хамилтон ја заврши Формула 1 сезоната во голем стил, победувајќи на трката во Абу Даби, на која имаше предност и со освоената пол-позиција во вчерашните квалификации. Возачот на Мерцедес ја оствари единаесеттата победа сезонава и само ја ...

Хамилтон со рутинска победа ја заврши сезоната во Формула 1

Опсервер - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. Пилотот на неприкосновениот Мерцедес со победата број 11 сезонава, само ја потврди доминацијата во овој тркачки ...

Победа на Хамилтон во последната трка сезонава во Формула 1

Локално - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. Пилотот на неприкосновениот Мерцедес со победата број 11 сезонава, само ја потврди доминацијата во овој тркачки ...

Хамилтон со рутинска победа ја заврши сезоната во Формула 1

Вечер Прес - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. Пилотот на неприкосновениот Мерцедес со победата број 11 сезонава, само ја потврди доминацијата во овој тркачки ...

Хамилтон ја запиша победата број 11 сезонава во Ф1

iPortal - 01.12.2019

Со водство од првиот до последниот круг, Луис Хамилтон победи на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби, последна за оваа сезона. Пилотот на неприкосновениот Мерцедес со победата број 11 сезонава, само ја потврди доминацијата во овој тркачки ...

Хамилтон супериорно до пол-позицијата во Абу Даби

24 Вести - 30.11.2019

Иако ги исцрпи сите мотиви за да се натпреварува со конкурентите во генералниот пласман, Луис Хамилтон, сепак, најде инспирација да извози најбрзи квалификации во Абу Даби и да ја освои 88.

Петта пол позиција за Хамилтон во Абу Даби

Слободен Печат - 30.11.2019

Шесткратниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби која е последна трка сезонава. Ова е петта пол позиција за Хамилтон во Абу Даби а вкупно 88.

Хамилтон на пол позицијата, во Абу Даби се „спушта завесата“ во шампионатот на Формула 1

Sport M - 30.11.2019

Полека, но сигурно, „завесата се спушта“ во шампионатот на Формула 1, а пред нас е последата трка во сезоната-Абу Даби. Завршија сите официјални тренинзи, сите квалификации, на кои повторно доминираше Луис Хамилтон со време од 1:34:779 и освои пол ...

Хамилтон со прва пол-позиција од јули

TopSport - 30.11.2019

Луис Хамилтон призна дека е добро да се врати на пол-позицијата, освојувајќи го првото место за стартот на Абу Даби ГП трката во недела, последна во 2019. Хамилтон освои четири пол-позиции во првата половина од сезоната, но последен пат кога победи ...

Да се знае кој е шампион – Хамилтон ја освои пол позицијата во Абу Даби

Спортманија - 30.11.2019

Британецот ќе стартува од лидерската позиција на последнита трка во Ф1 Луис Хамилтон го извозе најбрзиот круг и утре ќе стартува од пол позицијата на последната трка за оваа сезона во Формула 1.

Волф:Во ред е Хамилтон да преговара со Ферари

Слободен Печат - 30.11.2019

Шефот на Мерцедес изјави дека нема ништо против тоа што Луис Хамилтон веќе имал два состаноци со првиот човек на Фиат Крајслер, Џон Елкан, во чија сопственост е и Ферари. Луис Хамилтон има актуелен договор со Мерцедес се до крајот на идната сезона, ...

Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата во Абу Даби

Кајгана - 30.11.2019

Шампионот Луис Хамилтон утре ќе стартува како прв на трката за големата награда на Абу Даби со која ќе заврши сезоната во Ф1. Британецот беше најбрз на денешните квалификации и се избори за првата позиција на стартот од утрешната трка.

Хамилтон ја грабна пол-позицијата и во Абу Даби, вториот ред резервиран за Ферари

Курир - 30.11.2019

Старо-новиот шампион на Формула 1 шампионатот, Луис Хамилтон, продолжува со одличните настапи оваа сезона, која е пред самиот крај. Возачот на Мерцедес денес стигна до нова пол-позиција, откако во квалификациите за Големата награда на Абу Даби ...

Хамилтон со прва пол-позиција од јули

Макфакс - 30.11.2019

Луис Хамилтон призна дека е добро да се врати на пол-позицијата, освојувајќи го првото место за стартот на Абу Даби ГП трката во недела, последна во 2019. Хамилтон освои четири пол-позиции во првата половина од сезоната, но последен пат кога победи ...

Фетел: Нема толку големо ривалство со Леклер колку што медиумите сакаат

Макфакс - 30.11.2019

Себастијан Фетел смета дека меѓу него и Шарл Леклер нема никакви проблеми и дека ривалството за кое најмногу се зборуваше во 2019 е направено повеќе од медиумите. Пред последната трка од сезоната во Абу Даби овој викенд, Фетел и Леклер беа повеќе ...

Ферари е „среќен“ што Хамилтон е слободен од 2021: Индикација за трансфер?!

Спортклуб - 30.11.2019

Фикција или не, но сепак постои опција во иднина да се види Луис Хамилтон во болидот на Ферари. Шесткратниот Ф1 шампион Луис Хамилтон има уште една година од договорот со Мерцедес, а потоа може да следи големиот трансфер.

Фетел: Нема толку големо ривалство со Леклер колку што медиумите сакаат

TopSport - 30.11.2019

Себастијан Фетел смета дека меѓу него и Шарл Леклер нема никакви проблеми и дека ривалството за кое најмногу се зборуваше во 2019 е направено повеќе од медиумите. Пред последната трка од сезоната во Абу Даби овој викенд, Фетел и Леклер беа повеќе ...

Хамилтон двапати преговарал со Ферари оваа сезона!

TopSport - 30.11.2019

Светскиот шампион на Мерцедес, Луис Хамилтон двапати се сретнал со претседателот на Ферари, Џон Елкан во текот на 2019 година, тврди италијанскиот спортски весник „Ла газета дело спорт“. Ова „откритие“ доаѓа еден ден откако шефот на тимот, Матија ...

„Газета дело Спорт“: Ферари тргнува по Луис Хамилтон

Дерби - 30.11.2019

Ферари сака да се врати на шампионските патеки, а Луис Хамилтон би бил горд да вози болид на легендарниот бренд од Маранело. Според „Газета дело Спорт“, италијанскиот тим веќе има јасна агенда да го доведе Британецот во своите редови, откако ...

Хамилтон на пол позиција на последната Ф1 трка во Абу Даби

Екипа - 30.11.2019

Луис Хамилтон кој веќе ја има обезбедено шампионската титула во Формула 1 ќе тргне од пол позицијата на последната трка од сезоната за големата награда на Абу Даби. Тој имаше нјдобар резултат во денешните квалфикации на завршниот викенд од најбрзиот ...

Пол-позиција број 88 за Хамилтон, прва по ГП на Германија

Спортклуб - 30.11.2019

По пауза од четири месеци на последната трка од сезоната, Луис Хамилтон триумфираше во квалификациите во Формула 1. Денеска тој беше најбрз пред трката за Големата награда на Абу Даби за негова 89. пол-позиција во кариерата, прва по Хокенхајм.

Хамилтон двапати преговарал со Ферари оваа сезона!

Макфакс - 30.11.2019

Светскиот шампион на Мерцедес, Луис Хамилтон двапати се сретнал со претседателот на Ферари, Џон Елкан во текот на 2019 година, тврди италијанскиот спортски весник „Ла газета дело спорт“. Ова „откритие“ доаѓа еден ден откако шефот на тимот, Матија ...

Хамилтон освои пол-позиција во Абу Даби

А1 On - 30.11.2019

Шесткратниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби, и ќе се обиде со победа да ја заврши сезоната во која на доминантен начин дојде до нова титула.

Хамилтон ја освои пол - позицијата, пилотите на Ферари ќе нападнат од вториот ред

Sport 1 - 30.11.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка за Гоелмата награда на Абу Даби, која е последна за оваа сезона во Формула 1. Хамилтон, кој успеа сезонава да ја одбрани титулата во Ф1, беше најбрз во ...

Хамилтон го прекина постот, Ферари повторно избра погрешна стратегија

Дерби - 30.11.2019

Луис Хамилтон веќе ја има обезбедено новата шампионска титула во Формула 1, но денеска по подолго време обезбеди пол-позиција со болидот на Мерцедес. Британецот извозе најбрз круг на патеката во Абу Даби и последната трка сезонава ќе ја започне од ...

Хамилтон ја грабна пол-позицијата и во Абу Даби, вториот ред резервиран за Ферари

Gol.mk - 30.11.2019

Старо-новиот шампион на Формула 1 шампионатот, Луис Хамилтон, продолжува со одличните настапи оваа сезона, која е пред самиот крај. Возачот на Мерцедес денес стигна до нова пол-позиција, откако во квалификациите за Големата награда на Абу Даби ...

Хамилтон со пол-позиција во Абу Даби

Спортски - 30.11.2019

Шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби, и ќе се обиде со победа да ја заврши сезоната во која дојде до нова титула. Тој имаше најдобар резултат во денешните квалификации на ...

Хамилтон петти пат на пол позицијата во Абу Даби

SportMedia - 30.11.2019

Шампионот на Формула 1 Луис Хамилтон од Мерцедес ќе стартува прв на утрешната трка за Големата награда на Абу Даби откако со време 1:34:828 беше најбрз на квалификациите во Обединетите Арапски Емирати.

Пол позиција за Хамилтон во Абу Даби

МКД - 30.11.2019

Шампионот Луис Хамилтон обезбеди пол позиција за последната трка оваа сезона која утре ќе се вози на патеката во Абу Даби, Ферари ќе стартуваат од вториот ред. Луис Хамилтон кој веќе ја прослави шампионската титула, имаше најбрз круг на денешните ...

Хамилтон освои пол-позиција во Абу Даби

Опсервер - 30.11.2019

Шесткратниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби, и ќе се обиде со победа да ја заврши сезоната во која на доминантен начин дојде до нова титула.

Фетел: Нема толку големо ривалство со Леклер колку што медиумите сакаат

MTM - 30.11.2019

Себастијан Фетел смета дека меѓу него и Шарл Леклер нема никакви проблеми и дека ривалството за кое најмногу се зборуваше во 2019 е направено повеќе од медиумите. Пред последната трка од сезоната во Абу Даби овој викенд, Фетел и Леклер беа повеќе ...

Хамилтон освои пол-позиција во Абу Даби

Либертас - 30.11.2019

Шесткратниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби, и ќе се обиде со победа да ја заврши сезоната во која на доминантен начин дојде до нова титула.

Хамилтон ќе тргне од пол-позиција на утрешната трка во Абу Даби

Локално - 30.11.2019

Шесткратниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби, и ќе се обиде со победа да ја заврши сезоната во која на доминантен начин дојде до нова титула.

Хамилтон освои пол-позиција во Абу Даби

iPortal - 30.11.2019

Шесткратниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби, и ќе се обиде со победа да ја заврши сезоната во која на доминантен начин дојде до нова титула.

Хамилтон освои пол-позиција во Абу Даби

MakPress - 30.11.2019

Шесткратниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон, ќе тргне од пол-позицијата на утрешната трка во Абу Даби, и ќе се обиде со победа да ја заврши сезоната во која на доминантен начин дојде до нова титула.

Новиот мотор ќе му донесе последно стартно место на Ботас во Абу Даби

Gol.mk - 29.11.2019

Вториот возач на Мерцедес, Валтери Ботас, ќе стартува од последната позиција на завршната трка на Формула 1 шампионатот во Абу Даби. Финецот ќе добие нов мотор на болидот, па поради надминување на бројот на променети делови ќе добие казна, која ќе ...

Ботас најбрз на слободниот тренинг, но се судри со Грожан

А1 On - 29.11.2019

Финецот Валтери Ботас од Мерцедес беше главна ѕвезда на денешните неофицијални тренинзи на патеката во Абу Даби, каде в недела ќе се вози трката од Формула 1 шампионатот. Ботас постави најдобро време на вториот од двата тренинзи, но при крајот на ...

Ферари првпат јавно го „посакаа“ Хамилтон

TopSport - 29.11.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното вели дека е „среќен“ од фактот што Луис Хамилтон ќе биде достапен како возач за сезоната 2021 година. Заедно со шефот на Хамилтон, Тото Волф на петочната прес-конференција пред завршната трка во Абу Даби, Биното беше ...

Ф-1: Одлично загревање на Ботас во Абу Даби

Сител - 29.11.2019

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел разочара на денешниот прв тренинг во Абу Даби каде в недела се вози последната трка од шампионатот во Ф_1. Германецот излета во кривината број. 19 и заврши во заштитниот ѕид.

Се подготвува спектакуларен трансфер на Луис Хамилтон

Слободен Печат - 29.11.2019

Ферари тргнува по потписот со возачот на Мерцедес. Шефот на Ферари, Матија Биното го подготвува теренот за спектакуларен трансфер на најдобриот возач на денешницата, Луис Хамилтон. Актуелниот договор на Хамилтон со Мерцедес истекува во 2021 година и ...

Ферари првпат јавно го „посакаа“ Хамилтон

Макфакс - 29.11.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното вели дека е „среќен“ од фактот што Луис Хамилтон ќе биде достапен како возач за сезоната 2021 година. Заедно со шефот на Хамилтон, Тото Волф на петочната прес-конференција пред завршната трка во Абу Даби, Биното беше ...

Ботас се разведе од сопругата поради Формула 1

Вечер Прес - 29.11.2019

Пилотот на Мерцедес, Валтери Ботас, се разведува од финската пливачка Емилија Пикараинен. Пред три години Ботас ја запроси Емилија и се заколна на вечна љубов, но потоа сфати дека не му е потребен брак.

Ботас најбрз на слободниот тренинг, но се судри со Грожан

Опсервер - 29.11.2019

Финецот Валтери Ботас од Мерцедес беше главна ѕвезда на денешните неофицијални тренинзи на патеката во Абу Даби, каде в недела ќе се вози трката од Формула 1 шампионатот. Ботас постави најдобро време на вториот од двата тренинзи, но при крајот на ...

Ботас ќе стартува од последната позиција

ТВ21 - 28.11.2019

Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ќе стартува од последната позиција на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби. На неговиот автомобил беше заменет моторот па според пропозициите на ФИА тој ќе тргне од опашката.

Ботас на Гран-при Абу Даби ќе стартува од последната позиција

А1 On - 28.11.2019

Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ќе стартува од последната позиција на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби. На неговиот автомобил беше заменет моторот па според пропозициите на ФИА тој ќе тргне од опашката.

Ботас ќе стартува од последната позиција во Абу Даби

Sport 1 - 28.11.2019

Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ќе стартува од последната позиција на трката за Големата награда на Абу Даби. На неговиот болид му беше заменет моторот, па според пропозициите на ФИА тој ќе тргне од опашката на гридот.

Ботас се разведе, Хамилтон признава: Во Ф1 нема време за љубов и семејство

TopSport - 28.11.2019

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас објави дека се разведува со сопругата Емилија по три години брак, велејќи дека „предизвиците во кариерата донесоа до ваква состојба“, нешто што го потврди и неговиот колега од тимот, светскиот шампион, Луис ...

Ботас го промени моторот и ќе стартува последен во Абу Даби

Кајгана - 28.11.2019

Валтери Ботас ќе мора да се нацрта на последната стартна позиција в недела, откако Мерцедес беше приморан да направи промени на неговиот мотор. Со оглед на правилото кое вели дека моторите на болидите не смее да трпат промени во една сезона, а ...

Каков ден во Формула 1 – Фетел стана татко, а Ботас се разведе!

Спортманија - 28.11.2019

Германецот славеше „трета среќа“, а Финецот објави непријатна вест, после која дозна и дека на трката во Абу Даби ќе тргне последен. Пилотот на Формула 1 тимот Ферари, Себастијан Фетел, ја пропушти средбата со медиумите во Абу Даби и остана еден ден ...

Ботас ќе стартува од последната позиција во Абу Даби

Курир - 28.11.2019

Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ќе стартува од последната позиција на трката за Големата награда на Абу Даби. На неговиот болид му беше заменет моторот, па според пропозициите на ФИА тој ќе тргне од опашката на гридот.

Ботас се разведе, Хамилтон признава: Во Ф1 нема време за љубов и семејство

Макфакс - 28.11.2019

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас објави дека се разведува со сопругата Емилија по три години брак, велејќи дека „предизвиците во кариерата донесоа до ваква состојба“, нешто што го потврди и неговиот колега од тимот, светскиот шампион, Луис ...

Биното: Во Ферари ќе имаме многу работа во текот на зимата

Кајгана - 28.11.2019

Маранело, 27 ноември 2019 (МИА) – Откако тимот на Ферари потфрли сезонава во Формула 1 шампионатот и не се покажа како достоен ривал на доминантниот Мерцедес, шефот на италијанскиот тим, Матија Биното изјави дека второто место не ги задоволува и ...

Не очекува многу работа во Ферари

Вечер Прес - 28.11.2019

Откако тимот на Ферари и оваа сезона потфрли во Формула 1 и не се покажа како достоен ривал на доминантниот Мерцедес, шефот на италијанскиот тим, Матија Биното изјави дека второто место не ги задоволува апетитите на клубот и мора да работат за да ...

Ф1 во Абу Даби: Ботас ќе стартува од последната позиција

Денешен - 28.11.2019

Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ќе стартува од последната позиција на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби. На неговиот автомобил беше заменет моторот па според пропозициите на ФИА тој ќе тргне од опашката.

Биното: Во Ферари ќе имаме многу работа во текот на зимата

Опсервер - 28.11.2019

Откако тимот на Ферари потфрли сезонава во Формула 1 шампионатот и не се покажа како достоен ривал на доминантниот Мерцедес, шефот на италијанскиот тим, Матија Биното изјави дека второто место не ги задоволува и мора да работат за да напредуваат в ...

Ботас на Гран-при Абу Даби ќе стартува од последната позиција

Опсервер - 28.11.2019

Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ќе стартува од последната позиција на трката од Формула 1 шампионатот во Абу Даби. На неговиот автомобил беше заменет моторот па според пропозициите на ФИА тој ќе тргне од опашката.

Биното: Во Ферари ќе имаме многу работа во текот на зимата

MakPress - 28.11.2019

Откако тимот на Ферари потфрли сезонава во Формула 1 шампионатот и не се покажа како достоен ривал на доминантниот Мерцедес, шефот на италијанскиот тим, Матија Биното изјави дека второто место не ги задоволува и мора да работат за да напредуваат в ...

Фетел и Леклер ја научија лекцијата

Вечер Прес - 27.11.2019

Во Ферари се е разјаснето и тимот не очекува проблеми помеѓу Себастијан Фетел и Шарл Леклер. Ова го изјави портпаролот на тимот за „Би-Би-Си Спорт“. Како што е познато, тие се бореа за подобра позиција во Бразил, кога младиот пилот од Монако го ...

Смртта на Антоан не ме остава на мира

Вечер Прес - 27.11.2019

Претстојниот викенд ќе се вози и последната трка во Формула 1 за оваа сезона, а на програмата е Големата награда на Абу Даби. Веќе е познато дека Луис Хамилтон е новиот шампион во најбрзиот циркус на денешницата, како и Мерцедес кога во прашање се ...

Биното: Второто место никогаш нема да биде доволно за Ферари

MakPress - 27.11.2019

Оваа сезона Ферари мислеше дека можат да го притиснат Мерцедес дури до Абу Даби. Но, „сребрените стрели“ доминираа во првата половина од сезоната, така што за Италијанците остануца надежта за следната година.

Фетел и Леклер се разбрале, сè е чисто меѓу нив

24 Вести - 26.11.2019

Во Ферари се е разјаснето и тимот не очекува проблеми помеѓу Себастијан Фетел и Шарл Леклер. Ова го изјави портпаролот на тимот за „Би-Би-Си Спорт“. Како што е познато, тие се бореа за подобра позиција во Бразил, кога младиот пилот од Монако го ...

Биното: Не чека тешка зима, Ферари никогаш не се задоволува со второ место

TopSport - 26.11.2019

Шефот на Ферари, Матија Биното вели дека сите во Маранело ги очекува „многу тешка и напорна зима“ бидејќи второто место „никогаш нема да биде доволно“ за коњчето. Покрај ужасното Бразилско ГП кога Себастијан Фетел и Шарл Леклер се судрија, Ферари ...

Биното: Второто место никогаш нема да биде доволно за Ферари

А1 On - 26.11.2019

Оваа сезона Ферари мислеше дека можат да го притиснат Мерцедес дури до Абу Даби. Но, „сребрените стрели“ доминираа во првата половина од сезоната, така што за Италијанците остануца надежта за следната година.

Биното: Второто место никогаш нема да биде доволно за Ферари

Локално - 26.11.2019

Оваа сезона Ферари мислеше дека можат да го притиснат Мерцедес дури до Абу Даби. Но, „сребрените стрели“ доминираа во првата половина од сезоната, така што за Италијанците остануца надежта за следната година.

Биното: Второто место никогаш нема да биде доволно за Ферари

Опсервер - 26.11.2019

Оваа сезона Ферари мислеше дека можат да го притиснат Мерцедес дури до Абу Даби. Но, „сребрените стрели“ доминираа во првата половина од сезоната, така што за Италијанците остануца надежта за следната година.

Фетел и Леклер се разбрале, сè е чисто меѓу нив

Опсервер - 26.11.2019

Во Ферари се е разјаснето и тимот не очекува проблеми помеѓу Себастијан Фетел и Шарл Леклер. Ова го изјави портпаролот на тимот за „Би-Би-Си Спорт“. Како што е познато, тие се бореа за подобра позиција во Бразил, кога младиот пилот од Монако го ...

Второто место не е успех за Ферари

Вечер Прес - 26.11.2019

Сезонава Ферари мислеше дека можат да му парира на Мерцедес. Но, „сребрените стрели“ доминираа во првата половина од сезоната, така што за Италијанците остануца надежта за следната година.

Фетел и Леклер се разбрале, сè е чисто меѓу нив

MakPress - 26.11.2019

Во Ферари се е разјаснето и тимот не очекува проблеми помеѓу Себастијан Фетел и Шарл Леклер. Ова го изјави портпаролот на тимот за „Би-Би-Си Спорт“. Како што е познато, тие се бореа за подобра позиција во Бразил, кога младиот пилот од Монако го ...

Хамилтон: Ќе се откажам кога ќе започнам да чувствувам страв...

Gol.mk - 25.11.2019

На првиот ден од декември, поточно овој викенд, во Абу Даби се вози последната трка од тековниот Ф1 шампионат. Расплетот кај возачите и екипите е одамна познат, а шампионот Луис Хамилтон ќе има можност со победа да заокружи уште една успешна сезона.