TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Андоновска: Скандал е државниот секретар Милошев да му биде и советник на министерот Таравари

Фокус - 01.10.2017

Огромен скандал е што државниот секретар во министерството за здравство и претседател на општинската организација на СДС во Штип, Владимир Милошев, освен тоа што земал плата за функцијата која што е поставен си се поставил и за советник на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС ја осиромашува државата и ја води во економска бездна

Макфакс - 01.10.2017

Економските падови станаа заштитен знак на владата предводена од Зоран Заев и СДС. Недомаќинското работење на СДС на Република Македонија и донесе континуиран пад на индустриското производство за 5,3 проценти и пад на прометот во индустријата и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Економската политика на СДС доживува тотално фијаско

Курир - 01.10.2017

-Економските падови станаа заштитен знак на владата предводена од Зоран Заев и СДС. Недомаќинското работење на СДС на Република Македонија и донесе континуиран пад на индустриското производство за 5,3 проценти и пад на прометот во индустријата и ...

Кржалоски: СДС и Шилегов немаат програма- имаат памфлет со проекти кои се реализираат или веќе се реализирани од ...

Курир - 01.10.2017

-Проектот „Паметен град“ е веќе започнат и како таков е добитник на повеќе награди за реализирани проекти од оваа област. Доколку Шилегов излезе од својата канцеларија во Собранието и прошета низ Скопје ќе знаеше дека подземните контејнери кои ги ...

Пешевска: СДС мислат дека со злоупотреба на функциите и институциите ќе им помогнат на своите неспособни кандидати за ...

Курир - 01.10.2017

-СДС е во паника и затоа злоупотребува буквално се. Од возила, простории и други материјални ресурси, па се до човечки ресурси. Се е блокирано затоа што министрите и нивните партиски функционери по институциите се зафатени со митинзи и партиски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС ја води државата во економска бездна

А1 On - 01.10.2017

„Владата на СДС ја осиромашува државата и ја води во економска бездна. Економските падови станаа заштитен знак на владата предводена од Зоран Заев и СДС. Недомаќинското работење на СДС на Република Македонија и донесе континуиран пад на ...

Андоновска: На функционерите на Владата на Заев платите им се малку, па се дрзнаа да земаат плата и како советници

Курир - 01.10.2017

-Огромен скандал е што државниот секретар во министерството за здравство и претседател на општинската организација на СДС во Штип, Владимир Милошев освен тоа што земал плата за функцијата која што е поставен си се поставил и за советник на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Функционерите на владата на Заев земаат плата и како советници

А1 On - 01.10.2017

„Функционерите на владата на Зоран Заев малку им е функционерската плата па се дрзнаа да земаат плата и како советници. Огромен скандал е што државниот секретар во министерството за здравство и претседател на општинската организација на СДС во Штип, ...

(ВИДЕО) Кржалоски: СДС и Шилегов немаат програма за локалните избори

А1 On - 01.10.2017

„СДС и Петре Шилегов немаат програма за локалните избори. Тие имаат памфлет со нереални предлози, или проекти кои веќе се реализираат или пак се веќе реализирани. Самото тоа укажува дека памфлетот е несериозно парче хартија набрзина составено со кое ...

Дамческа: СДС во здравството понуди само уназадување и згаснати млади животи, тажни родители, растажени семејства

Курир - 01.10.2017

-ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше дека СДС со брутална партизација на институциите и со поставувањето на некомпетентни партиски кадри, државата, а во конкретниов случај здравството, го турка во хаос.

(ВИДЕО) Пешевска: Секојдневно се врши злоупотреба на државните институции за поддршка на изборната кампања на СДС

А1 On - 01.10.2017

„СДС е во паника од поразот што ги очекува и врши масовна злоупотреба на институциите во предизборниот период. Институциите се целосно партизирани и парализирани. Институциите не ги исполнуваат обврските што ги имаат, туку се ставени во функција на ...

„Проектите кои ги нуди Максим Димитриевски се истите лаги и манипулации кои СДС им ги продава на кумановчани многу ...

Курир - 01.10.2017

-Колку и да сака прес-конференции да држи Максим Димитриевски, не може да го затскрие фактот дека тој од позицијата на Претседател на Совет на Општина Куманово, беше дел од истото онаа аздисано и неспособно раководство на СДС кои од Куманово ...

Кржалоски: СДСM и Шилегов немаат програма за локалните избори

Локално - 01.10.2017

„СДС и Петре Шилегов немаат програма за локалните избори. Тие имаат памфлет со нереални предлози, или проекти кои веќе се реализираат или пак се веќе реализирани. Самото тоа укажува дека памфлетот е несериозно парче хартија набрзина составено со кое ...

Митовска: СДС кукавички избега од соочување со народот на референдум за нивните погубни политики

Макфакс - 30.09.2017

Ветувањето кое СДС го има дадено дека во иднина ќе бидеме земја на мигранти, скапо ќе ја чини Македонија. Тешкотиите со кои ќе се соочиме како држава ќе не’ чини генерации и генерации на Македонци, предупреди Слаѓана Митовска од ВМРО-ДПМНЕ.

Делев: Расипничката тројка Тевдовски, Заев и Анѓушев ја носи Македонија во уште поголеми проблеми

Курир - 30.09.2017

-Неспособната и расипничка влада на СДС нема економски концепт, освен расипничко трошење на парите на граѓаните. Сите економски индикатори се негативни, и долгот внатре и надвор расте, а виновник е црното економско трио Заев, Анѓушев и Тевдовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија оди кон банкрот

А1 On - 30.09.2017

„Катастрофалните економски политики, кои СДС и Заев ги водеше овие 4 месеци ја доведоа Македонија да оди кон банкрот. Лошите макроекономски показатели станаа општ тренд. Имаме во континуитет пад на индустриското производство за 5.3 проценти, пад на ...

Митовска: Скапо ќе ја чини Македонија, ветувањето на СДС дека ќе бидеме земја на мигранти

А1 On - 30.09.2017

„Ветувањето кое СДС го има дадено дека во иднина ќе бидеме земја на мигранти, скапо ќе ја чини Македонија. Тешкотиите со кои ќе се соочиме како држава ќе не’ чини генерации и генерации на Македонци.

(ВИДЕО) Делев: СДС ја клекнаа македонската економија на колена

А1 On - 30.09.2017

„Македонската економија тоне. Од доаѓањето на СДС на власт индустриското производство е во слободен пад. Тоа се загуби од стотици милиони евра. Неспособната и расипничка влада на СДС нема економски концепт, освен расипничко трошење на парите на ...

(ВИДЕО) Рамчиловиќ: Вистински скандал е што функционери на владата на СДС земаат плата и како носители на јавни функции ...

А1 On - 30.09.2017

„Вистински скандал е што функционери на владата на СДС земаат плата и како носители на јавни функции и како советници. Мала им била платата како државни функционери па себе си се наместиле и како советници во министерството за здравство.

ВМРО-ДПМНЕ: На дело се спроведува груба изборна злоупотреба – Царовска се вклучи во изборна кампања

Курир - 30.09.2017

-За да лицемерието биде поголемо таквото ветување го дава во Струмица каде на власт е СДС три изборни мандати по ред, и каде имаше доволно време да се изградат тие градинки кои со години останаа само празни ветувања на општина Струмица и СДС.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДС ја киднапираа државата!

Курир - 30.09.2017

-Колку дебатата на Заев му е значајна покажува тоа што без дебата, и без да ги слушне граѓаните го укина зголемувањето на пензиите, ќе ги зголеми даноците, ќе се поскапи струјата преку либерализација на пазарот на струјата, енормно се задолжи и ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и СДС ги манипулираат младите и не водат грижа за подобрување на нивниот живот

Курир - 30.09.2017

Нема ни практиканство, нема ни дообука. СДС се што им вети на младите излажа. СДС излажа во декември, СДС лаже сега. Младите знаат дека СДС се што ветува лаже. СДС лаже кога зборува за инвестиции во образованието.

(ВИДЕО) Делев: Неспособната и расипничка влада на СДС нема економски концепт, освен расипничко трошење

Макфакс - 30.09.2017

Македонската економија тоне. Од доаѓањето на СДС на власт индустриското производство е во слободен пад. Тоа се загуби од стотици милиони евра. Неспособната и расипничка влада на СДС нема економски концепт, освен расипничко трошење на парите на ...

Рамчиловиќ: Таравари во исто време е министер и советник за неврологија на самиот себеси

Курир - 30.09.2017

-Мала им била платата како државни функционери па себе си се наместиле и како советници во министерството за здравство. Објавени документи во дел од медиумите, покажуваат дека високи функционери во министерството во исто време се и именувани ...

(ВИДЕО) Рамчиловиќ: Функционери на владата на СДС земаат плата и како носители на јавни функции и како советници

Макфакс - 30.09.2017

Вистински скандал е што функционери на владата на СДС земаат плата и како носители на јавни функции и како советници. Мала им била платата како државни функционери па себе си се наместиле и како советници во министерството за здравство, изјави Зекир ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е позната како влада која урива

Курир - 30.09.2017

-Лошите макроекономски показатели станаа општ тренд. Имаме во континуитет пад на индустриското производство за 5.3 проценти, пад на странските директни инвестиции, пад на прометот во индустријата и градежништвото.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е позната како влада која урива

Сител - 30.09.2017

Катастрофалните економски политики, кои СДС и Заев ги водеше овие 4 месеци ја доведоа Македонија да оди кон банкрот, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Лошите макроекономски показатели станаа општ тренд.

Митовска: СДС кукавички избега од соочување со народот на референдум за нивните погубни политики

Курир - 30.09.2017

Слаѓана Митовска од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција истакна дека манипулациите на владата на СДСМ беа јасни кога за свои цели го искористи Државниот инспекторат кој преку директна контрола на власта ги запре решенијата за референдуми во ...

Митовска: СДС кукавички избега од соочување со народот на референдум за нивните погубни политики

Сител - 30.09.2017

Ветувањето кое СДС го има дадено дека во иднина ќе бидеме земја на мигранти, скапо ќе ја чини Македонија. Тешкотиите со кои ќе се соочиме како држава ќе не’ чини генерации и генерации на Македонци, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Делев: СДС ја клекнаа македонската економија на колена

Република - 30.09.2017

-Македонската економија тоне. Од доаѓањето на СДС на власт индустриското производство е во слободен пад. Тоа се загуби од стотици милиони евра.Неспособната и расипничка влада на СДС нема економски концепт, освен расипничко трошење на парите на ...

Митовска: СДС кукавички избега од соочување со народот на референдум за нивните погубни политики

Sky - 30.09.2017

Ветувањето кое СДС го има дадено дека во иднина ќе бидеме земја на мигранти, скапо ќе ја чини Македонија. Тешкотиите со кои ќе се соочиме како држава ќе не’ чини генерации и генерации на Македонци, предупреди Слаѓана Митовска од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска го крши законот за избори, се вклучи во изборна кампања

Република - 30.09.2017

На дело се спроведува груба изборна злоупотреба и кршење на изборниот законик, каде министерката за труд и социјална политика Мила Царовска се вклучи во изборна кампања и ветува изградба на нови градинки и дава ветувања пред граѓаните, се вели во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ветува дебати додека ја киднапираа државата!

Република - 30.09.2017

Зоран Заев и СДС ја киднапираа државата, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Колку дебатата на Заев му е значајна покажува тоа што без дебата, и без да ги слушне граѓаните го укина зголемувањето на пензиите, ќе ги зголеми даноците, ќе се поскапи струјата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Странците да реагираат на партизацијата од власта

МКД - 29.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја обвини владејачката СДСМ дека прави изборни злоупотреби и дека преку хуманитарна организација во Штип, ангажира волонтери во штипската Клиничка болница со ветување дека по изборите истите ќе бидат вработени.

Делев: Економската политика на СДС доживува тотално фијаско, рецесијата е веќе реалност во Македонија

Курир - 29.09.2017

-Македонската економија вртоглаво паѓа. Рударството забележа пад за 6,1% преработувачка индустрија падна за историски рекордни 8%, а огромен пад има и на преработките од земјоделските производи како резултат на катастрофалната земјоделска политика ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наумовски е дел од истиот, корумпиран и исторошен кадар на Заев

Курир - 29.09.2017

-Наумовски ветува остварување на проекти, а граѓаните веќе видоа дека откако владата на СДС дојде на власт, најголем дел од проектите беа стопирани или пак укинати. Жителите на Ѓорче Петров ги немаат 500 евра ветена плата од Заев, нема ниту чист ...

ВМРО-ДПМНЕ: Наумовски е дел од истиот, корумпиран и исторошен кадар на Заев

Сител - 29.09.2017

Александар Наумовски уште еднаш покажа дека нема визија за Ѓорче Петров. Граѓаните на Ѓорче Петров најдобро знаат дека ветувањата на СДС се само една голема лага, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ветуваше живот донесе сиромаштија и беда

А1 On - 29.09.2017

„Владата на СДС е синоним за економска катастрофа и цунами. Заев и министерот за задолжување во текот на изборната кампања во вторник планира да ја задолжи државата за нови 62 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е синоним за економска катастрофа

Макфакс - 29.09.2017

Владата на СДС е синоним за економска катастрофа и цунами, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Заев и министерот за задолжување во текот на изборната кампања во вторник планира да ја задолжи државата за нови 62 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши притисок врз ДИК за да не се одржат референдуми за мигрантите

Сител - 29.09.2017

Со сите средства власта и СДС вршат притисок врз ДИК да ги оневозможи одржувањата на локалните референдуми за мигрантите. ДИК мора според закон да им овозможи на граѓаните да го искажат своето мислење.

Стојановски: СДС врши притисок врз ДИК за да спречи одржување на локалните референдуми за мигрантите

Макфакс - 29.09.2017

Со сите средства власта и СДС вршат притисок врз ДИК да ги оневозможи одржувањата на локалните референдумите за мигрантите. ДИК мора според закон да им овозможи на граѓаните да го искажат своето мислење, порача денеска Бојан Стојановски од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши притисок врз ДИК за да не се одржат референдуми за мигрантите

Курир - 29.09.2017

-ДИК мора според закон да им овозможи на граѓаните да го искажат своето мислење. СДС повторно мисли дека некои прашања не заслужуваат одговор. СДС е исплашен од слабите резултати и поразот што го очекува на претстојните избори и во ДИК го користи ...

Димков: СДС пред избори преку хуманитарна организација ангажира волонтери во штипската болница

Курир - 29.09.2017

Ова денеска го изјави Трајче Димков од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека волонтерите се ангажираат преку хуманитарна организација, а работат во Клиничката болница во Штип. -Ова е скандал од меѓународни размери и пример за партизација.

Данев: Неспособното раководство на СДС на чело со Заев, за неверојатно краток период ја стави македонската економија на ...

Курир - 29.09.2017

Ова денеска го изјави Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ. -Поради стагнација на економијата предизвикана од лошите економски политики на владата на СДС, НБРМ потврди дека банките ја намалија својата кредитна активност и оваа влијаеше на пад на кредитната ...

Делев: Индустриското производство тоне веќе трет месец по ред

Сител - 29.09.2017

Економската политика на СДС доживува тотално фијаско. Рецесијата е веќе реалност во Македонија. Индустриското производство во август годинава, во однос на истиот месец лани е намалено за цели 5,3%.

(ВИДЕО) Делев: Индустриското производство тоне веќе трет месец по ред

А1 On - 29.09.2017

„Економската политика на СДС доживува тотално фијаско. Рецесијата е веќе реалност во Македонија. Индустриското производство во август годинава, во однос на истиот месец лани е намалено за цели 5,3%.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е синоним за економска катастрофа и цунами

Курир - 29.09.2017

-Заев и министерот за задолжување во текот на изборната кампања во вторник планира да ја задолжи државата за нови 62 милиони евра. Со се стопените државни резерви од над 177 милиони евра, СДС успеа државата за 4 месеци да ја задолжи за неверојатни ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС врши притисок врз ДИК да ги оневозможи одржувањата на локалните референдумите за мигрантите

А1 On - 29.09.2017

„Со сите средства власта и СДС вршат притисок врз ДИК да ги оневозможи одржувањата на локалните референдумите за мигрантите. ДИК мора според закон да им овозможи на граѓаните да го искажат своето мислење.

(ВИДЕО) Данев: СДС на чело со Заев ја стави македонската економија на колена

А1 On - 29.09.2017

„Неспособното раководство на СДС на чело со Зоран Заев, успеа за неверојатно краток период да ја стават македонската економија на колена. НБРМ констатираше и пад во работењето на банките. Катастрофалните економски политики кои владата на СДС ги ...

(ВИДЕО) Димков: СДС прави изборни злоупотреби

А1 On - 29.09.2017

„СДС прави изборни злоупотреби. СДС во период пред избори преку хуманитарна организација во Штип, ангажира волонтери во штипската Клиничка болница со ветување дека по изборите истите ќе бидат вработени.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ врши притисок врз ДИК за да не се одржат референдуми за мигрантите

Република - 29.09.2017

Со сите средства власта и СДС вршат притисок врз ДИК да ги оневозможи одржувањата на локалните референдуми за мигрантите, обвинува Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ. -ДИК мора според закон да им овозможи на граѓаните да го искажат своето мислење.

Красниќи и Сејдиу на слобода, благодарни на Заев, Темелко во затвор!

Република - 29.09.2017

Владата на Зоран Заев ослободува тешки криминалци, а своите политички неистомисленици со неосновани обвиненија ги става во затвор. Сосема е јасно дека Агим Красниќи и Бајруш Сејдиу се ослободени за да бидат ставени во погон за изборите.

Стојановски: СДС врши притисок врз ДИК за да спречи одржување на локалните референдуми за мигрантите

Точка - 29.09.2017

Со сите средства власта и СДС вршат притисок врз ДИК да ги оневозможи одржувањата на локалните референдумите за мигрантите. ДИК мора според закон да им овозможи на граѓаните да го искажат своето мислење, порача денеска Бојан Стојановски од ...

Јакимовски: Министерот Љупчо Николовски разреши и прераспредели над 50 вработени во МЗШВ

Точка - 29.09.2017

Спротивно на законот, министерот Љупчо Николовски разреши и прераспредели над 50 вработени во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Сето тоа се случи исклучиво за да ги задоволи своите партиски и политички причини и да испразни ...

ВМРО- ДПМНЕ: Заев и Шекеринска се олицетворение за криминал и корупција

Пулс24 - 29.09.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека Радмила Шекеринска нема никаво лице за да збори за напредок на Македонија. -Во првите 100 дена на новата влада на македонската економија и се случи економски крах. СДС ги стопираа сите покрупни инфраструктурни проекти.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е синоним за економска катастрофа

Точка - 29.09.2017

Владата на СДС е синоним за економска катастрофа и цунами, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. - Заев и министерот за задолжување во текот на изборната кампања во вторник планира да ја задолжи државата за нови 62 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски прераспределувал вработени за да ги задоволи своите партиски послушници

Фокус - 28.09.2017

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвинија министерот за земјоделие, Љупчо Николовски разрешил и прераспределил преку 50 вработени во министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство за да ги задоволи своите партиски и политички ...

(ВИДЕО) Тргачевски: Насилството на улиците во градовите веќе стана секојдневие

Макфакс - 28.09.2017

Се кршат штабови на опозициските партии, имаме ранети кандидати за советници со огнено оружје, политичка хајка на градоначалници од една иста партија, груба злоупотреба на државните ресурси за приватни партиски потреби од страна на СДС – изборите ...

Делев: Во време на кампања државата е задолжена за 62 милиони евра

Сител - 28.09.2017

Економското цунами ни се случува пред нашите очи. Владата на СДС во период на изборна кампања се дрзна во вторник државата да ја задолжи за скоро неверојатни 62 милиони евра. Министерот за задолжување по нарачка на Зоран Заев издава широка палета на ...

ВМРО-ДПМНЕ не сака партиски војник на СДСМ во изборна комисија

Макфакс - 28.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на присуството на претседателката на општинската изборна комисија во Кратово, Марија Петковска, на партиските конвенции на СДСМ, иако според нив тоа е незаконско. „Човекот кој треба непристрасно да организира избори всушност е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е неуспешен премиер, а Жерновски најмрзлив градоначалник

Макфакс - 28.09.2017

СДС и Жерновски се плашат од народот. Знаат дека се прочитани и дека граѓаните ќе ги казнат за деструктивната политика на претстојните избори и затоа се потпираат на политичките конструкции на СЈО. Жерновски лаже исто како Заев.

(ВИДЕО) Ѓорѓиев: Поминаа 4 месеци откако младите станаа жртва на манипулација од СДС, Богоев и Заев

А1 On - 28.09.2017

„Поминаа 4 месеци откако СДС е на власт, а нема ниту едно ветување кое го дадоа, нема вработување, ниту практиканство, ниту дообука за младите кои го имаат завршено своето образование. СДС вети, СДС излажа.

(ВИДЕО) Делев: СДС успеа државата за 4 месеци да ја задолжи за неверојатни 477 милиони евра

А1 On - 28.09.2017

„Економското цунами ни се случува пред нашите очи. Владата на СДС во период на изборна кампања се дрзна во вторник државата да ја задолжи за скоро неверојатни 62 милиони евра. Министерот за задолжување по нарачка на Зоран Заев издава широка палета ...

(ВИДЕО) Тргачевски: СДС организира избори каде што има пукање, заплашување и употреба на физичка сила

А1 On - 28.09.2017

„Се кршат штабови на опозициските партии, имаме ранети кандидати за советници со огнено оружје, политичка хајка на градоначалници од една иста партија, груба злоупотреба на државните ресурси за приватни партиски потреби од страна на СДС – изборите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Битолчани ќе кажат ,,НE” на празните ветувања со кои Наташа Петровска ги манипулира граѓаните во општината

Курир - 28.09.2017

-Кандидатот за градоначалник за градот Битола од редовите на СДС Наташа Петровска, нема ниту еден реален и издржан проект. Затоа го применува принципот на Заев, кажи лага и надевај се дека ќе ти помине.

ВМРО-ДПМНЕ: Илија Јованоски е во паника бидејќи знае дека прилепчани нема да дозволат да бидат потценети и понижени на ...

Курир - 28.09.2017

-Јованоски лаже за повеќе пари за општина Прилеп, а партијата која ја застапува потроши 420 милиони евра од кои граѓаните не видоа никаков фајде. Лаже за нови работни места, а СДС во четири месеци не отвори ниедно ново работно место.

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски разрешил и прераспределил преку 50 вработени во министерството

А1 On - 28.09.2017

Миле Јакимовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека министерот Љупчо Николовски разрешил и прераспределил преку 50 вработени во министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство за да ги задоволи своите партиски и ...

Јакимовски: Спротивно на законот, Министерот Љупчо Николовски разреши и прераспредели преку 50 вработени во ...

Курир - 28.09.2017

Имено за што се работи? Спротивно на законот, Министерот Љупчо Николовски разреши и прераспредели преку 50 вработени во Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство. Сето тоа се сличи исклучиво заради тоа за да ги задоволи своите ...

Јакимовски: Министерот Љупчо Николовски разреши и прераспредели над 50 вработени во МЗШВ

Макфакс - 28.09.2017

Спротивно на законот, министерот Љупчо Николовски разреши и прераспредели преку 50 вработени во Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство. Сето тоа се случи исклучиво за да ги задоволи своите партиски и политички причини и да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Шекеринска се олицетворение за криминал и корупција

Курир - 28.09.2017

-Во првите 100 дена на новата влада на македонската економија и се случи економски крах. СДС ги стопираа сите покрупни инфраструктурни проекти. Не се довршија веќезапочнатите автопати и клиничкиот центар во Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ бара неотповиклива оставка на Марија Петковска од функцијата претседател на ОИК Кратово

А1 On - 28.09.2017

„Втор ден откако го објавивме скандалозниот случај каде што претседателката на општинската изборна комисија Марија Петковска спротивно на законот присуствува на партиските конвенции на СДС.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата во изборна кампања ја задолжи државата за 62 милиони евра

МКД - 28.09.2017

Владата на СДСМ во период на изборна кампања се дрзна во вторник државата да ја задолжи за скоро неверојатни 62 милиони евра, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ. „Министерот за задолжување по нарачка на Зоран Заев издава широка палета на државни хартии од ...

Делев: Во време на кампања државата е задолжена за 62 милиони евра

Курир - 28.09.2017

-Министерот за задолжување по нарачка на Зоран Заев издава широка палета на државни хартии од вредност составена од: 6 месечни записи, 12 месечни записи, 2 годишни обврзници, 3 годишни обврзници и 15 годишни обврзници, со и без девизна клаузула.

Тргачевски: СДС организира избори каде што има пукање, заплашување и употреба на физичка сила

Курир - 28.09.2017

-Предизборната кампања навлегува во несакан и насилен правец. Изборниот процес е веќе далеку од регуларен, тој ниту е мирен, ниту е демократски. Насилството по улиците низ градовите веќе стана секојдневие.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е синоним за мафија и криминал

Точка - 28.09.2017

СДС ќе ги изгуби претстојните локални избори и Заев тоа го знае. Аеродромци ја препознаа деструктивноста на СДС. Граѓаните на Аеродром знаат дека Заев лаже кога зборува за образование. Заев лаже кога зборува за подобро образование.

ВМРО-ДПМНЕ не сака партиски војник на СДСМ во изборна комисија

Точка - 28.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на присуството на претседателката на општинската изборна комисија во Кратово, Марија Петковска, на партиските конвенции на СДСМ, иако според нив тоа е незаконско. „Човекот кој треба непристрасно да организира избори всушност е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски разрешил и прераспределил преку 50 вработени во министерството

Локално - 28.09.2017

Миле Јакимовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека министерот Љупчо Николовски разрешил и прераспределил преку 50 вработени во министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство за да ги задоволи своите партиски и ...

ВМРО-ДПМНЕ бара неотповиклива оставка на Марија Петковска од функцијата претседател на ОИК Кратово

Република - 28.09.2017

„Втор ден откако го објавивме скандалозниот случај каде што претседателката на општинската изборна комисија Марија Петковска спротивно на законот присуствува на партиските конвенции на СДС.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е неуспешен премиер, а Жерновски најмрзлив градоначалник

Точка - 28.09.2017

СДС и Жерновски се плашат од народот. Знаат дека се прочитани и дека граѓаните ќе ги казнат за деструктивната политика на претстојните избори и затоа се потпираат на политичките конструкции на СЈО. Жерновски лаже исто како Заев.

Во време на кампања државата е задолжена за 62 милиони евра

Точка - 28.09.2017

Економското цунами ни се случува пред нашите очи. Владата на СДС во период на изборна кампања се дрзна во вторник државата да ја задолжи за скоро неверојатни 62 милиони евра, истакна Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција.

Тргачевски: Насилството по улиците низ градовите веќе стана секојдневие

Точка - 28.09.2017

Се кршат штабови на опозициските партии, имаме ранети кандидати за советници со огнено оружје, политичка хајка на градоначалници од една иста партија, груба злоупотреба на државните ресурси за приватни партиски потреби од страна на СДС – изборите ...

ВМРО-ДПМНЕ реагира на апсењето на Темелко

Канал5 - 27.09.2017

Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се изживува врз Темелко, а ослободува убијци

Фокус - 27.09.2017

„Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела, реагираат ...

(ВИДЕО) Колариќ: Брутално кршење на човековите права е приведувањето на Едмонд Темелко

А1 On - 27.09.2017

„Нечовечно, против законски и брутално кршење на човековите права преставува приведувањето на единствениот македонски градоначалник во Албанија, Едмонд Темелко. Темелко е со животно загрозено здравје, а се најде во притвор како резултат на ...

(ВИДЕО) Јакимовска: СДС врши груби изборни злоупотреби во Куманово и Струмица

А1 On - 27.09.2017

„СДС врши груби изборни злоупотреби. Државниот имот се злоупотребува за партиски цели. Тоа се прави во Куманово, во Струмица. Прво. Вработените во општинското јавното прептријатие „Чистота и зеленило“ од Куманово наместо на работа делат партиски ...

ВМРО-ДПМНЕ реагира на односот на СДСМ кон странските инвеститори

Макфакс - 27.09.2017

Анѓушев и СДС да престанат да ги манипулираат граѓаните на Република Македонија. Наместо да се фалат со сработеното на ВМРО-ДПМНЕ треба да прекинат со деструктивната политика кон странските инвестиции.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ќе ги изгуби претстојните локални избори и Заев тоа го знае

Курир - 27.09.2017

(Реакција на ВМРО-ДПМНЕ говорот на Зоран Заев на митингот во Аеродром) СДС ќе ги изгуби претстојните локални избори и Заев тоа го знае. Аеродромци ја препознаа деструктивноста на СДС. Граѓаните на Аеродром знаат дека Заев лаже кога зборува за ...

Стојаноски: Скандалозно е присуството на претседателката Марија Петковска на ОИК на партиски конвенции на СДС

А1 On - 27.09.2017

„Денес ќе објавиме конкретен случај каде СДС ја става Државната изборна комисија во функција на партијата. Скандалозно и спротивно на изборните правила и закони е присуството на претседателката Марија Петковска на Општинската изборна комисија на ...

Колариќ: Животот на Темелко е загрозен, СДС го притвори, а ослободува осудени криминалци

Курир - 27.09.2017

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Светлана Колариќ истакна дека во исто време кога хунтата на Заев и Спасовски прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на СДСМ преку ...

Јакимовска: СДС го злоупотребува државниот имот за партиски цели

Курир - 27.09.2017

Светлана Јакимовска од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека вработените во општинското јавно претпријатие „Чистота и зеленило“ од Куманово, наместо на работа, делат партиски флаери за СДСМ и Максим Димитриевски.

Делев: Дали бројчаникот кој СДСМ толку го најавуваше прегоре од сегашните енормни задолжувања?

А1 On - 27.09.2017

Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека државата е на работ на економски колапс и дека водена од, како што кажа, црна тројка за македонската економија Заев, Анѓушев и Тевдовски, Македонија чекори кон банкрот.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо СДСМ и Анѓушев да се фалат со сработеното на ВМРО-ДПМНЕ, да прекинат со деструктивната политика кон ...

Курир - 27.09.2017

Од партијата велат дека се што направија СДС и Анѓушев во врска со оваа инвестиција е фалењето со работата на ВМРО-ДПМНЕ. -Додека се фалат со отворање на фабрики кои ги донесе владата на ВМРО-ДПМНЕ, СДС и Анѓушев истовремено креираат негативна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е синоним за мафија и криминал

Макфакс - 27.09.2017

СДС ќе ги изгуби претстојните локални избори и Заев тоа го знае. Аеродромци ја препознаа деструктивноста на СДС. Граѓаните на Аеродром знаат дека Заев лаже кога зборува за образование. Заев лаже кога зборува за подобро образование.

ВМРО-ДПМНЕ: Кога хунтата на СДС се изживува врз Едмонд Темелко, Владата ќе ослободи осудени за тешки криминални дела

А1 On - 27.09.2017

„Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела.

ВМРО-ДПМНЕ: Хунтата на СДС прогонува недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко

Макфакс - 27.09.2017

Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ реагира на апсењето на Темелко

Сител - 27.09.2017

Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела.

ВМРО-ДПМНЕ реагира на апсењето на Темелко

+инфо - 27.09.2017

СДСМ се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Приведувањето на Темелко е изборна корупција

МКД - 27.09.2017

Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела, реагира ...

Красниќи и Бајруш на слобода благодарни на Заев, Темелко во затвор

Курир - 29.09.2017

Сосема е јасно дека Агим Красниќи и Бајруш Сејдиу се ослободени за да бидат ставени во погон за изборите. Тие за својата слобода му се благодарни токму на нобиот премиер, лидерот на СДСМ, а Заев од нив очекува во пресрет на изборите да му вратат за ...

Стојановски: СДС ја става Државната изборна комисија во функција на партијата

Макфакс - 27.09.2017

Скандалозно и спротивно на изборните правила и закони е присуството на претседателката Марија Петковска на Општинската изборна комисија на партиски конвенции на СДС, рече денеска Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Стојаноски: СДС ја става ДИК во функција на партијата

Курир - 27.09.2017

Посочи дека наместо да тера избори и да се грижи за нивната исправност и регуларност, претседателката на Општинската изборна комисија тера политика и седи на партиски конвенции на СДСМ. -Дали ова значи дека ДИК под Чичаковски е во функција на СДС.

Стојановски: СДС ја става Државната изборна комисија во функција на партијата

Sky - 27.09.2017

Скандалозно и спротивно на изборните правила и закони е присуството на претседателката Марија Петковска на Општинската изборна комисија на партиски конвенции на СДС, рече денеска Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ.

Перверзија

Република - 27.09.2017

Михајло Маневски Фрчат кривични пријави против градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ за монтирани случаи од политички побуди во изборната кампања По само еден ден одкако на кандидатот за градоначалник на општината Кавадарци на влезот во Скопје полицијата му ...

Државата е на работ на економски колапс, Македонија чекори кон банкрот

Република - 27.09.2017

Државата е на работ на економски колапс. Водена од црната тројка за македонската економија Заев, Анѓушев и Тевдовски, Македонија чекори кон банкрот. Владата на СДС во вторник ќе ја задолжи државата за скоро 62 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ реагира на апсењето на Темелко

Локално - 27.09.2017

Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела.

ВМРО-ДПМНЕ: Хунтата на СДС прогонува недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко

Точка - 27.09.2017

Во исто време кога хунтата на СДС прогонува и затвора недолжни граѓани и се изживува врз Едмонд Темелко кој е со животно загрозено здравје, владата на Заев со законот за амнестија ќе ослободи лица кои се осудени на тешки криминални дела, велат од ...

Стојановски: СДС ја става Државната изборна комисија во функција на партијата

Точка - 27.09.2017

Скандалозно и спротивно на изборните правила и закони е присуството на претседателката Марија Петковска на Општинската изборна комисија на партиски конвенции на СДС, рече денеска Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци: Членови на СДСМ со лепак ги оштетуваат возилата

Република - 27.09.2017

Иако сите кандидати за градоначалници потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, очигледно истиот од страна на СДС не се почитува, велат од ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци. – Оваа кампања ја започнавме чесно без црни сценарија,говор на омраза и согласно сите ...

Додека хунтата на Заев и Спасовски се изживува со Едмонд Темелко, Владата на СДС подготвува Закон за амнестија

Република - 27.09.2017

Нечовечно, против законски и брутално кршење на човековите права преставува приведувањето на единствениот македонски градоначалник во Албанија, Едмонд Темелко. Темелко е со животно загрозено здравје, а се најде во притвор како резултат на ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката за притвор на Едмонд Темелко

ТВ21 - 26.09.2017

Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле. Токму затоа повторно беше активирана партиската испостава на СДС, СЈО која побара притвор на Едмонд Темелко, а судството под притисок на СДС донесе одлука за прифаќање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кланот Заеви станаа сопственици на цела фабрика по цена колку една гарсоњера од 20 квадрати

Фокус - 26.09.2017

„Монтираните кривични пријави на хунтата СДС против нашите градоначалници нема да ги спасат од изборниот пораз кој ќе им го испорачаат граѓаните. Кривичната пријава против градоначалникот на Ново Село, Блажо Велков е уште еден притисок на СДС и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Три месеци здравствениот систем е под деструктивно влијание на СДС

Фокус - 26.09.2017

Три месеци сме сведоци на тоа како здравствениот систем во Република Македонија е под деструктивно влијание на СДС, обвини денеска Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Неодамна обзнанивме дека комјутерскиот томограф во Струмичката болница не е ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката за притвор на Едмонд Темелко

Канал5 - 26.09.2017

Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле. Токму затоа повторно беше активирана партиската испостава на СДС, СЈО која побара притвор на Едмонд Темелко, а судството под притисок на СДС донесе одлука за прифаќање на ...

(ВИДЕО) Јовановски: Нема плати за МЖ, а има за алхохол

А1 On - 26.09.2017

„Додека вработените во Колска немаат плати, платите во Македонски железници каснат, и додека министерството за транспорт и врски троши време на стопирање на веќе започнати проекти, имаат доволно време да набавуваат алкохол во вредност од над 24 ...

Цветковски: Ниту политичките хајки, ниту монтираните кривични пријави нема да ги спасат СДС од изборниот пораз

А1 On - 26.09.2017

„Во истиот ден кога Спасовски ветуваше дека полицијата нема да се меша во изборите, а министерот за продавање магла Роберт Попоски изјавуваше дека ќе има подвоеност на партијата од државата се случија 4 големи престапи и злоупотреби од страна на СДС ...

Александрова: СДС создава вистински хаос во студентските домови

А1 On - 26.09.2017

„СДС ги лаже студентите. СДС создава вистински хаос во студентските домови. Владата на СДС без срам укина еден од оброците на студентите во студентските мензи. Благодарение на апелите на ВМРО-ДПМНЕ и повиците на јавноста СДС повторно го врати ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката за притвор на Едмонд Темелко

А1 On - 26.09.2017

„Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле. Токму затоа повторно беше активирана партиската испостава на СДС, СЈО која побара притвор на Едмонд Темелко, а судството под притисок на СДС донесе одлука за прифаќање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судството е под притисок на СДСМ за притворот на Едмонд Темелко

Макфакс - 26.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција за определувањето притвор за градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко. Во реакцијата пишува: „Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле.

Александрова: Благодарение на апелите на ВМРО-ДПМНЕ и повиците на јавноста, СДС повторно го врати оброкот што го укина

Курир - 26.09.2017

Ова денеска го изјави Сара Александрова од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека по реакцијата на партијата, вчера министерката Рената Дескоска повторно го вратила појадокот на студентските трпези. -ВМРО-ДПМНЕ успеа уште еднаш да ја спроведе правдата на дело.

Попова: Дел од учениците немаат добиено учебници, СДС нема капацитет за водење на институциите

Курир - 26.09.2017

-Родителите со право се загрижени. Наставниците, исто така. Тие се во непријатна ситуација затоа што, во следните неколку денови треба да започне проверката на знаењето на учениците, а тие пак, немаат од каде да учат.

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалците царуваат, СДСМ се насочи кон Темелко, човек со здравствени проблеми

МКД - 26.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на одлуката за притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко, обвинувајќи за двојни аршини на власта. „Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле.

(ВИДЕО) Николов: Здравствените апарати во болниците не работат, а СДС не води грижа за тоа

А1 On - 26.09.2017

„Три месеци сме сведоци на тоа како здравствениот систем во Република Македонија е под деструктивно влијание на СДС. Неодамна обзнанивме дека комјутерскиот томограф во Струмичката болница не е во функција, а еве сега и друга вест дека ниту ...

ВМРО-ДПМНЕ: Притворот за Темелко- одлука под притисок на СДС

МРТ - 26.09.2017

Повторно беше активирана партиската испостава на СДС – СЈО, кое побара притвор на Едмонд Темелко, а судството под притисок на СДС донесе одлука за прифаќање на нивното барање, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Хунтата СДС монтира кривични пријави против нашите градоначалници

Макфакс - 26.09.2017

„Монтираните кривични пријави на хунтата СДС против нашите градоначалници нема да ги спасат од изборниот пораз кој ќе им го испорачаат граѓаните. Кривичната пријава против градоначалникот на Ново Село, Блажо Велков е уште еден притисок на СДС и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се остварува планот на Заев за чистка во администрацијата јадејќи живи луѓе

Курир - 26.09.2017

-Се остварува планот на Заев дека кога ќе дојдат на власт ќе ги сменат сите способни кади и ќе ја партизираат администрација од чистачка до министер, јадејќи живи луѓе. Во новата администрација место се најде за таканаречените шарени платеници.

ВМРО-ДПМНЕ: Кривичната пријава за Велков е монтирана

Р.С.Европа - 26.09.2017

Монтираните кривични пријави на СДСМ против нашите градоначалници нема да ги спасат од изборниот пораз кој ќе им го испорачаат граѓаните, реагираат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ откако МВР денеска соопшти дека поднеле кривична пријава против ...

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката единствениот македонски градоначалник во Албанија да оди во притвор преставува врвно лицемерие

Стандард - 26.09.2017

„Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле. Токму затоа повторно беше активирана партиската испостава на СДС, СЈО која побара притвор на Едмонд Темелко, а судството под притисок на СДС донесе одлука за прифаќање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ветуваа живот, а граѓаните добија сиромаштија и рушење на нивниот стандард

Курир - 26.09.2017

Неспособната влада на Заев нанесе сериозни штети врз македонската економија, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Владата на СДС е цунами за македонската економија. Ветуваа живот, а граѓаните добија сиромаштија и рушење на нивниот стандард.

(ВИДЕО) Попова: Учениците уште не добиле учебници по сите предмети

Макфакс - 26.09.2017

Измина речиси еден месец откако започна новата учебна година, а голем дел од учениците сè уште не ги добиле учебниците по сите предмети, кои вообичаено во изминатите осум година владата што ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ ги обезбедуваше бесплатно и ...

(ВИДЕО) Попова: Голем дел од учениците се уште не ги добиле учебниците по сите предмети

А1 On - 26.09.2017

„Измина речиси 1 месец откако започна новата учебна година, а голем дел од учениците сеуште не ги добиле учебниците по сите предмети, кои вообичаено во изминатите 8 години, владата која ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ ги обезбедуваше бесплатно и ...

Јовановски: Дали фирма блиска до братот на Заев е најзаинтересирана да набавува алкохол за државните институции?

Курир - 26.09.2017

-Како да се средија во државата па уште алкохол фалеше да купуваат. Бидејќи Сугарески лажеше дека таков тендер не постои, како ресорен министер сигурно знае што му работи Македонски железници.

Николов: Здравствените апарати во болниците не работат, а СДС не води грижа за тоа

Курир - 26.09.2017

-Овие апарати се клучни во третманот на пациенти со срцеви заболувања како инфаркт, а ваквата состојба го нарушува достигнатиот европски стандард во македонското здравство за 1 ангиограф на 20.0000 жители, кој беше реализиран од владата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кривичната пријава против Велков е уште еден притисок на СДС

Курир - 26.09.2017

-Кривичната пријава против градоначалникот на Ново Село, Блажо Велков е уште еден притисок на СДС и излезно сценарио од скандалот во кој полицијата на Спасоски малтретираше активисти на ВМРО-ДПМНЕ.

Цветковски: СДС направи четири големи престапи и злоупотреби

Курир - 26.09.2017

Вели дека по задржувањето на кандидатот за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јачев, полицијата насилнички застанала млади активисти од ВМРО-ДПМНЕ од Ново Село и ги привела без никакво издржано оправдување.

Александрова: СДС без срам укина еден од оброците на студентите

Макфакс - 26.09.2017

Сара Александрова од ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека СДС ги лаже студентите и создава вистински хаос во студентските домови. Владата на СДС, како што рече Александрова, без срам укина еден од оброците на студентите во студентските мензи.

ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката единствениот македонски градоначалник во Албанија да оди во притвор претставува врвно лицемерие на ...

Курир - 26.09.2017

– Додека од една страна спротивно на законот СДС и Зоран Заев пуштаат на слобода осудени криминалци, од друга страна политички монтираат случаи и бараат притвори. Двојните аршини на СДС се видливи.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на одлуката за притвор на Едмонд Темелко

Сител - 26.09.2017

Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле. Токму затоа повторно беше активирана партиската испостава на СДС, СЈО која побара притвор на Едмонд Темелко, а судството под притисок на СДС донесе одлука за прифаќање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е цунами за македонската економија

А1 On - 26.09.2017

„Неспособната влада на Заев нанесе сериозни штети врз македонската економија. Владата на СДС е цунами за македонската економија. Ветуваа живот, а граѓаните добија сиромаштија и рушење на нивниот стандард.

ВМРО-ДПМНЕ: НБМ ги потврди катастрофалните показатели за економијата

МКД - 26.09.2017

Пред да дојде на власт СДСМ ветуваше економскиот раст од 2,5 проценти, а сега, според податоците на Народната банка на Македонија, гледаме дека во првата половина од оваа година македонскиот БДП забележа пад од 0,9%, пад на прометот на индустријата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е цунами за македонската економија

Макфакс - 26.09.2017

Неспособната влада на Заев ѝ нанесе сериозни штети на македонската економија. Владата на СДС е цунами за македонската економија. Ветуваа живот, а граѓаните добија сиромаштија и рушење на нивниот стандард, велат од ВМРО-ДПМНЕ во партиското соопштение.

Додека криминалците царуваат, СДС се насочи кон човек со здравствени проблеми третирајќи го како најголем криминалец

Република - 26.09.2017

Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле. Токму затоа повторно беше активирана партиската испостава на СДС, СЈОм која побара притвор на Едмонд Темелко, а судството под притисок на СДС донесе одлука за прифаќање на ...

Попова: Учениците уште не добиле учебници по сите предмети

Точка - 26.09.2017

Измина речиси еден месец откако започна новата учебна година, а голем дел од учениците сè уште не ги добиле учебниците по сите предмети, кои вообичаено во изминатите осум година владата што ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ ги обезбедуваше бесплатно и ...

ВМРО ДПМНЕ предмалку излегоа со жестока реакција – сето ова откако некои нивни градоначалници заработија кривични ...

Sky - 26.09.2017

„Монтираните кривични пријави на хунтата СДС против нашите градоначалници нема да ги спасат од изборниот пораз кој ќе им го испорачаат граѓаните. Кривичната пријава против градоначалникот на Ново Село, Блажо Велков е уште еден притисок на СДС и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судството е под притисок на СДСМ за притворот на Едмонд Темелко

Sky - 26.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција за определувањето притвор за градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко. Во реакцијата пишува: „Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле.

ВМРО-ДПМНЕ: Хунтата СДС монтира кривични пријави против нашите градоначалници

Точка - 26.09.2017

„Монтираните кривични пријави на хунтата СДС против нашите градоначалници нема да ги спасат од изборниот пораз кој ќе им го испорачаат граѓаните. Кривичната пријава против градоначалникот на Ново Село, Блажо Велков е уште еден притисок на СДС и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судството е притисок на СДСМ за притворот на Едмонд Темелко

Точка - 26.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција за определувањето притвор за градоначалникот на општина Пустец, Едмонд Темелко. Во реакцијата пишува: „Стравот и нервозата од изборниот пораз на СДС се видливи на секое можно поле.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е најдобар показател за стравот и паниката од поразот кој СДС ќе го доживее на овие избори

Република - 26.09.2017

Вечерашниот говор на Зоран Заев е најдобар показател за стравот и паниката од поразот кој СДС ќе го доживее на овие избори, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со изјавата на Зоран Заев на вечерашниот митинг во Битола.

ВМРО-ДПМНЕ: Кривичната пријава за градоначалникот Блажо Велков е монтирана

Либертас - 26.09.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ порача дека кривичната пријава што СВР Струмица ја поднесе за градоначалникот на општина Ново Село, Блажо Велков, е монтирана, но дека тоа нема да го спаси владејачкиот СДСМ од пораз на локалните избори на 15 октомври.

Попова: Учебната година започна пред еден месец, а учениците уште не добиле учебници по сите предмети

Скопје инфо - 26.09.2017

Измина речиси еден месец откако започна новата учебна година, а голем дел од учениците сè уште не ги добиле учебниците по сите предмети, кои вообичаено во изминатите осум година владата што ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ ги обезбедуваше бесплатно и ...

Александрова: СДС без срам укина еден од оброците на студентите

Sky - 26.09.2017

Сара Александрова од ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека СДС ги лаже студентите и создава вистински хаос во студентските домови. Владата на СДС, како што рече Александрова, без срам укина еден од оброците на студентите во студентските мензи.

Кривичната пријава за Велков е монтирана

Вечер Прес - 26.09.2017

Монтираните кривични пријави на СДСМ против нашите градоначалници нема да ги спасат од изборниот пораз кој ќе им го испорачаат граѓаните, реагираат преку соопштение од ВМРО-ДПМНЕ откако МВР денеска соопшти дека поднеле кривична пријава против ...

Учениците уште не добиле учебници по сите предмети

Република - 26.09.2017

Измина речиси еден месец откако започна новата учебна година, а голем дел од учениците сè уште не ги добиле учебниците по сите предмети, кои вообичаено во изминатите осум година владата што ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ ги обезбедуваше бесплатно и ...

Со „интервенција“ на јавноста, СДС им го врати оброкот на студентите

Точка - 26.09.2017

СДС ги лаже студентите. СДС создава вистински хаос во студентските домови. Владата на СДС без срам укина еден од оброците на студентите во студентските мензи. Благодарение на апелите на ВМРО-ДПМНЕ и повиците на јавноста СДС повторно го врати оброкот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кривичната пријава за градоначалникот Блажо Велков е монтирана

Мета - 26.09.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ порача дека кривичната пријава што СВР Струмица ја поднесе за градоначалникот на општина Ново Село, Блажо Велков, е монтирана, но дека тоа нема да го спаси владејачкиот СДСМ од пораз на локалните избори на 15 октомври.

ВМРО-ДПМНЕ: Во Ново Село полицијата приведе и малтретираше наши активисти вклучени во изборната кампања

Република - 26.09.2017

Хунтата на СДС ја киднапира правната држава и суспендира владеењето на правото. Нервозата од неизбежниот пораз на СДС се очигледни и затоа нивното дивеење и притисоци продолжуваат и оваа вечер, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Попова: Учениците уште не добиле учебници по сите предмети

Sky - 26.09.2017

Измина речиси еден месец откако започна новата учебна година, а голем дел од учениците сè уште не ги добиле учебниците по сите предмети, кои вообичаено во изминатите осум година владата што ја предводеше ВМРО-ДПМНЕ ги обезбедуваше бесплатно и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јован Стојановски нема ни визија ни проекти

Точка - 26.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ во едно од многуте соопштенија, во кои разобличува криминал на кандидатите за градоначалници на СДСМ што уште не дошле на власт, испрати реакција и за Јован Стојаноски, кандидат за Охрид.

Делев: Македонија влегува во рецесија

Точка - 26.09.2017

Македонија под водство на неспособната влада на СДС влегува во рецесија, изјави Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ. „Состојбата е алармантна. Граѓаните ќе ја платат неспособноста на СДС. Сето ова доби потврда и од Народната банка на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е цунами за македонската економија

Точка - 26.09.2017

Неспособната влада на Заев нанесе сериозни штети врз македонската економија. Владата на СДС е цумани за македонската економија. Ветуваа живот, а граѓаните добија сиромаштија и рушење на нивниот стандард, велат од ВМРО-ДПМНЕ во партиското соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Богоев, Туфегџиќ и Заев ги измамија и излажаа младите

Фокус - 25.09.2017

Младите се на маргините на интересот на владата на СДС. Младите се измамени и потцените од владата. Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на младите, ги излажаа и извисија, реагираа од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Студентите ја платија цената на неспособното владеење на СДС

Канал5 - 25.09.2017

Младите се на маргините на интересот на владата на СДС, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Младите се измамени и потцените од владата. Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на младите, ги излажаа и ...

Андонов: Во предизборниот период ослободени затвореници осудени за тешки кривични дела

ТВ21 - 25.09.2017

Расте загриженоста кај јавноста од политиката која ја води Заев во предизборниот период ослободувајќи затвореници осудени за тешки кривични дела, вели Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ. „Евидентно е дека матрицата за насилничко делување на СДС воопшто не ...

ВМРО-ДПМНЕ: Студентите ја платија цената на неспособното владеење на СДС

ТВ21 - 25.09.2017

Младите се на маргините на интересот на владата на СДС. Младите се измамени и потцените од владата. Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на младите, ги излажаа и извисија, се наведува во ...

Цветковски: СДС соочена со пораз прибегнува кон тешки и опасни злоупотреби на полицијата

Курир - 25.09.2017

СДС соочена со пораз на следните локални избори прибегнува кон тешки и опасни злоупотреби на полицијата, обвинува Марио Цветковски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Поминаа три дена и има целосен молк од надлежните откако кандидатот за градоначалник на ...

Трајчевска: Без трошка срам и совест СДС избра кампањата да ја почне од градот кој најмногу го уништи

Курир - 25.09.2017

Без трошка срам и совест СДС избра кампањата за локалните избори да ја почне од градот кој најмногу го уништи. Трет ден сообраќајот околу плоштадот Магнолија е пренасочуван и блокиран поради местењето на една бина на која не и’ е местото овде, ...

(ВИДЕО) Делев: Македонија влегува во рецесија

А1 On - 25.09.2017

„Македонија под водство на неспособната влада на СДС влегува во рецесија. Состојбата е алармантна. Граѓаните ќе ја платат неспособноста на СДС. Сето ова доби потврда и од народната банка на Република Македонија.

Андонов: Матрицата за насилничко делување на СДС воопшто не се променила во годините наназад

Курир - 25.09.2017

Расте загриженоста кај јавноста од политиката која ја води Заев во предизборниот период ослободувајќи затвореници осудени за тешки кривични дела. Евидентно е дека матрицата за насилничко делување на СДС воопшто не се променила во годините наназад ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со сеење на лаги и манипулации

А1 On - 25.09.2017

„СДС продолжува со сеење на лаги и манипулации и затоа ќе изгуби на локалните избори. ВМРО-ДПМНЕ нуди програма со мерки и проекти кои што се реални и произлегуваат од потребите на граѓаните.

(ВИДЕО) Андонов: Заев пред изборите ослободува затвореници осудени за тешки кривични дела

Макфакс - 25.09.2017

Расте загриженоста кај јавноста од политиката што ја води Заев во предизборниот период ослободувајќи затвореници осудени за тешки кривични дела, рече на денешната прес-конференција Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Многу лаги, ниедна вистина на министерот за пропаганда на владата на СДС, Роберт Поповски

Курир - 25.09.2017

Многу лаги, ниедна вистина, ова е описот за денешната прес конференција на министерот за пропаганда на владата на СДС, Роберт Поповски. СДС е во паника која најдобро се гледа во лицемерието на нивниот пропагандист Роберт Поповски кој говори за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Проектите кои ги нуди Максим Димитриевски се истите лаги и манипулации кои СДС им ги продава на кумановчани ...

Курир - 25.09.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДС и нивните некадарни градоначалници во изминатите 27 години беа локална власт и го водеа град Куманово. Како што велат од партијата, во тој изминат период СДС стана репер како не треба да се развива и води Општина ...

ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата на Спасовски директно се вклучи во изборната кампања на СДС

Курир - 25.09.2017

Она што СДС го прави не е само киднапирање на институциите, не е само диктатура и режим, во Македонија завладува хунта, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со изјавата на Оливер Спасовски од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Стојаноски е обична марионета на Заев и Тунтев, кои преку него сакаат да ја земат Општоина Охрид во свои ...

Курир - 25.09.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека кадиадтот за градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски преку манипулативни изјави се обидува да ги излаже граѓаните на општина охриѓани. Од партијата велат дека тој нема никаква визија нити проекти како да создаде подобри ...

СДСМ спроведува хунта, тврдат од опозицијата

Макфакс - 25.09.2017

„Она што СДС го прави не е само киднапирање на институциите, не е само диктатура и режим, во Македонија завладува хунта“, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ , реагирајќи на кривичната пријава за градоначалникот Арсенчо Алексовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Јован Стојановски нема ни визија ни проекти

Макфакс - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ во едно од бројните соопштенија во кои разобличува криминал на кандидатите за градоначалници на СДСМ што уште не дошле на власт, испрати реаквција и за Јован Стојаноски, кандидат за Охрид.

ВМРО ДПМНЕ: Македонија пред рецесија заради политиките на СДС

Сител - 25.09.2017

Македонија е на робот на рецесија, состојбата е алармантна, предупредува опозицијата. Според нив, продолжената политичка криза која ја предизвика СДСМ нанесе сериозни штети на економијата, а граѓаните секојдневно ги чувствуваат катастрофалните ...

Делев: Државата е на работ на економски колапс, Македонија чекори кон банкрот

Курир - 27.09.2017

Делев истакна дека на расипништвото на СДС му нема граници. Министерството за финансии пред само недела дена ја задолжи државата за 76 милиони евра, додека до сега има задолжено над 250 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на Заев е показател за стравот и паниката од поразот кој СДСМ ќе го доживее на изборите

А1 On - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение, реакција на вечерашниот говор на Зоран Заев на митингот во Битола. „Вечерашниот говор на Зоран Заев е најдобар показател за стравот и паниката од поразот кој СДС ќе го доживее на овие избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Активисти на ВМРО-ДПМНЕ приведени и малтретирани од полицијата во Ново Село

А1 On - 25.09.2017

„Хунтата на СДС ја киднапира правната држава и суспендира владеењето на правото. Нервозата од неизбежниот пораз на СДС се очигледни и затоа нивното дивеење и притисоци продолжуваат и оваа вечер.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го водеше Куманово во изминатите 27 години и покажаа како не треба да се развива и води

А1 On - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Максим Димитриевски, кандидат за градоначалник на Куманово од СДСМ. „СДС и нивните некадарни градоначалници во изминатите 27 години беа локална власт и го водеа град Куманово.

ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата на Спасовски директно се вклучи во изборната кампања на СДСМ

А1 On - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмена реакција на прес-конференцијата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. „Она што СДС го прави не е само киднапирање на институциите, не е само диктатура и режим, во Македонија завладува хунта.

ВМРО-ДПМНЕ: Во Куманово управувано од СДСМ граѓаните сè уште газат кал

Макфакс - 25.09.2017

СДС и неговите некадарни градоначалници во изминатите 27 години беа локална власт и го водеа градот Куманово. Во тој изминат период СДС стана репер како не треба да се развива и води општина Куманово.

ВМРО-ДПМНЕ: Стојаноски е обична марионета на Заев и Тунтев кои ќе ја уништат општина Охрид

А1 On - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение реакција на прес-конференцијата на Јован Стојаноски, кандидат за градоначалник на Охрид од СДСМ. „Јован Стојаноски преку манипулативни изјави се обидува да ги излаже граѓаните на општина Охрид.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги киднапира институциите

Сител - 25.09.2017

Она што СДС го прави не е само киднапирање на институциите, не е само диктатура и режим, во Македонија завладува хунта. Во истиот момент кога министерот за внатрешни работи, Спасовски дава изјава дека полицијата нема се вклучува и интервенира во ...

Делев: Македонија влегува во рецесија

Макфакс - 25.09.2017

Македонија под водство на неспособната влада на СДС влегува во рецесија – изјави Христијан Делев од ВМРО-ДПМНЕ. „Состојбата е алармантна. Граѓаните ќе ја платат неспособноста на СДС. Сето ова доби потврда и од народната банка на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на Заев е показател за стравот и паниката од поразот кој ќе следи

Макфакс - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на вечерашниот говор на Зоран Заев на митингот во Битола. „Вечерашниот говор на Зоран Заев е најдобар показател за стравот и паниката од поразот кој СДС ќе го доживее на овие избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е најдобар показател за стравот и паниката од поразот кој СДС ќе го доживее на овие избори

Курир - 25.09.2017

Вечерашниот говор на Зоран Заев е најдобар показател за стравот и паниката од поразот кој СДС ќе го доживее на овие избори, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со изјавата на Зоран Заев на вечерашниот митинг во Битола.

ВМРО-ДПМНЕ: Во Ново Село полицијата приведе и малтретираше наши активисти вклучени во изборната кампања

Курир - 25.09.2017

Хунтата на СДС ја киднапира правната држава и суспендира владеењето на правото. Нервозата од неизбежниот пораз на СДС се очигледни и затоа нивното дивеење и притисоци продолжуваат и оваа вечер, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: МВР малтретира наши активисти и во Ново Село

МКД - 25.09.2017

Вечерва активисти на ВМРО-ДПМНЕ биле приведени и малтретирани од МВР откако биле вклучени во изборната кампања, соопшти партијата. „Ова е само продолжување на праксата на политичка хајка која се води спрема ВМРО-ДПМНЕ кoja e израз на стравот и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Студентите ја платија цената на неспособното владеење на СДС

Курир - 25.09.2017

Младите се на маргините на интересот на владата на СДС. Младите се измамени и потцените од владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на младите, ги излажаа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Студентите ја платија цената на неспособното владеење на СДС

А1 On - 25.09.2017

„Младите се на маргините на интересот на владата на СДС. Младите се измамени и потцените од владата. Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на младите, ги излажаа и извисија.

ВМРО-ДПМНЕ: Студентите ја платија цената на неспособното владеење на СДС

Сител - 25.09.2017

Младите се на маргините на интересот на владата на СДС. Младите се измамени и потцените од владата. Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на младите, ги излажаа и извисија.

Цветковски: СДС прибегнува кон тешки и опасни злоупотреби на полицијата

А1 On - 25.09.2017

„СДС соочена со пораз на следните локални избори прибегнува кон тешки и опасни злоупотреби на полицијата. Поминаа три дена и има целосен молк од надлежните откако кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ беше малтретиран без никаква причина.

Цветковски: СДС соочена со пораз прибегнува кон тешки и опасни злоупотреби на полицијата

Сител - 25.09.2017

СДС соочена со пораз на следните локални избори прибегнува кон тешки и опасни злоупотреби на полицијата, обвинува Марио Цветковски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Поминаа три дена и има целосен молк од надлежните откако кандидатот за градоначалник на ...

Делев: Сè е блокирано и сè стагнира – расипничката политика на СДС води кон колапс и банкрот

Курир - 25.09.2017

Македонија под водство на неспособната влада на СДС влегува во рецесија. Состојбата е алармантна. Граѓаните ќе ја платат неспособноста на СДС. Сето ова доби потврда и од народната банка на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со сеење на лаги и манипулации

Сител - 25.09.2017

СДС продолжува со сеење на лаги и манипулации и затоа ќе изгуби на локалните избори. ВМРО-ДПМНЕ нуди програма со мерки и проекти кои што се реални и произлегуваат од потребите на граѓаните.

(ВИДЕО) Андонов: Во предизборниот период ослободени затвореници осудени за тешки кривични дела

А1 On - 25.09.2017

„Расте загриженоста кај јавноста од политиката која ја води Заев во предизборниот период ослободувајќи затвореници осудени за тешки кривични дела. Евидентно е дека матрицата за насилничко делување на СДС воопшто не се променила во годините наназад ...

Андонов: Во предизборниот период ослободени затвореници осудени за тешки кривични дела

Сител - 25.09.2017

Расте загриженоста кај јавноста од политиката која ја води Заев во предизборниот период ослободувајќи затвореници осудени за тешки кривични дела. Евидентно е дека матрицата за насилничко делување на СДС воопшто не се променила во годините наназад ...

ВМРО-ДПМНЕ: Младите од СДСМ ги заборавија студентите

МКД - 25.09.2017

Младите се на маргините на интересот на владата на СДС. Младите се измамени и потцените од Владата. Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на младите, ги излажаа и извисија, соопшти ...

ВМРО-ДПМНЕ: Работата на владата во првите четири месеци ја одбележа нула транспарентност и ни малку отчетност

А1 On - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираше на денешната прес-конференција на министерот Роберт Поповски. „Многу лаги, ниедна вистина, ова е описот за денешната прес конференција на министерот за пропаганда на владата на СДС, Роберт Поповски.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не се должни да ги плаќаат шарените револуционери

Макфакс - 25.09.2017

Многу лаги, ниедна вистина, ова е описот за денешната прес конференција на министерот за пропаганда на владата на СДС, Роберт Поповски. СДС е во паника која најдобро се гледа во лицемерието на нивниот пропагандист Роберт Поповски кој говори за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Без трошка срам СДС избра кампањата да ја почне од градот кој најмногу го уништи

Република - 25.09.2017

-Без трошка срам и совест СДС избра кампањата за локалните избори да ја почне од градот кој најмногу го уништи. Трет ден сообраќајот околу плоштадот Магнолија е пренасочуван и блокиран поради местењето на една бина на која не и’ е местото овде – ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не се должни да ги плаќаат шарените револуционери

Точка - 25.09.2017

Многу лаги, ниедна вистина – ова е описот за денешната прес-конференција на министерот за пропаганда на Владата на СДС, Роберт Поповски. СДС е во паника која најдобро се гледа во лицемерството на неговиот пропагандист Роберт Поповски, кој говори за ...

Насилници

Република - 25.09.2017

Михајло Маневски Полицислки свечен пречек на кандидат за градоначалник со вперен пиштол во глава на влезот во Скопје. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упорно молчи. Насилниците тргнаа во хајка против градоначанлините на ВМРО – ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ за кандидатот на СДСМ за Охрид: Стојаноски единствено е познат по примање мито за полагање на испити

Република - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција за Јован Стојаноски, кандидат за Охрид. Според нив, преку манипулативни изјави тој се обидува да ги излаже граѓаните на Општина Охрид дека има некаква визија и проекти за да создаде подобри можности за охриѓани.

„Полицијата на Оливер Спасовски директно се вклучи во кампањата на СДС“

Република - 25.09.2017

Полицијата на Оливер Спасовски директно се вклучи во изборната кампања на СДС. Трет ден нема санкционирани ниту одговорност за полицијаците кои во петокот, кандидатот за градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев без било каква причина беше застанат и ...

Андонов: Во предизборниот период ослободени затвореници осудени за тешки кривични дела

Локално - 25.09.2017

Расте загриженоста кај јавноста од политиката која ја води Заев во предизборниот период ослободувајќи затвореници осудени за тешки кривични дела, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. „СДС на овие локални избори оди со истата стратегија како порано и како и во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Стојаноски е обична марионета на Заев и Тунтев кои ќе ја уништат општина Охрид

Локално - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение реакција на прес-конференцијата на Јован Стојаноски, кандидат за градоначалник на Охрид од СДСМ. „Јован Стојаноски преку манипулативни изјави се обидува да ги излаже граѓаните на општина Охрид.

(ВИДЕО) Андонов: Во новата ера ќе ги нема Заев, насилниците на СДСМ и нивната беззакона матрица

Либертас - 25.09.2017

Интегрален текст од прес конференција, Оливер Андонов од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Расте загриженоста кај јавноста од политиката која ја води Заев во предизборниот период ослободувајќи затвореници осудени за тешки кривични дела.

ВМРО-ДПМНЕ: Студентите ја платија цената на неспособното владеење на СДСМ

Либертас - 25.09.2017

„Младите се на маргините на интересот на владата на СДС. Младите се измамени и потцените од владата“, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Стефан Богоев, Ивана Туфегџиќ, Зоран Заев ветуваа многу, но со влегување во парламентот заборавија на ...

ВМРО-ДПМНЕ за митингот на СДСМ

Тера - 25.09.2017

-Без трошка срам и совест СДС избра кампањата за локалните избори да ја почне од градот кој најмногу го уништи. Трет ден сообраќајот околу плоштадот Магнолија е пренасочуван и блокиран поради местењето на една бина на која не и’ е местото овде.

ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата на Спасовски директно се вклучи во изборната кампања на СДСМ

Либертас - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмена реакција на прес-конференцијата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. „Она што СДС го прави не е само киднапирање на институциите, не е само диктатура и режим, во Македонија завладува хунта.

ВМРО-ДПМНЕ: Во Куманово управувано од СДСМ граѓаните сè уште газат кал

Точка - 25.09.2017

СДС и неговите некадарни градоначалници во изминатите 27 години беа локална власт и го водеа градот Куманово. Во тој изминат период СДС стана репер како не треба да се развива и води општина Куманово.

СДСМ спроведува хунта, тврдат од опозицијата

Точка - 25.09.2017

„Она што СДС го прави не е само киднапирање на институциите, не е само диктатура и режим, во Македонија завладува хунта“, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ , реагирајќи на кривичната пријава за градоначалникот Арсенчо Алексовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на Заев е показател за стравот и паниката од поразот кој ќе следи

Точка - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на вечерашниот говор на Зоран Заев на митингот во Битола. „Вечерашниот говор на Зоран Заев е најдобар показател за стравот и паниката од поразот кој СДС ќе го доживее на овие избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Полицијата на Спасовски директно се вклучи во изборната кампања на СДСМ

Локално - 25.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмена реакција на прес-конференцијата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. „Она што СДС го прави не е само киднапирање на институциите, не е само диктатура и режим, во Македонија завладува хунта.