TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екстрадиран еден, фатен уште еден македонски наркодилер

Време - 19.02.2005

БУГАРСКИ ИНТЕРПОЛ Македонски државјанин баран со меѓународна потерница на Интерпол за трговија со дрога завчера околу пладне им бил предаден на македонските власти на граничниот премин Деве Баир. Станува збор за Насер Зибери (39), по кого македонската полиција имала распишано меѓународна потерница.

Наркодилер на 500 кила хашиш екстрадиран од Бугарија во Македонија

Вест - 19.02.2005

Бугарскиот Интерпол завчера и го предаде на Македонија Насер Зибери (39), кој по потерница го бараше македонската полиција поради шверц на хашиш и лекови. Зибери лани во декември успеа да избега кога на граничниот премин Ќафасан беше огранизирана акција и беа запленети 500 килограми хашиш и над 100 ...

Екстрадиран организатор на шверц на половина тон хашиш

Вечер - 19.02.2005

Службеници на бугарското Национално централно биро - Интерпол го екстрадираа во Македонија триесет и деветгодишиот македонски државјанин Насер Зибери, осомничен за нелегална трговија со дрога. Екстрадицијата, по наредба на бугарското Врховното касационо обвинителство, како што пренесува Макфакс, е ...

Бугарскиот Интерпол го испорача македонскиот државјанин Насер Зибери

А1 - 18.02.2005

Бугарскиот Интерпол го испорача македонскиот државјанин Насер Зибери, осомничен за шверц на дрога. Екстрадицијата е извршена вчера на граничниот премин Ѓуешево, од каде македонската полиција го префрлила Зибери во истражниот затвор во Скопје.