TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

ТВ21 - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

Канал5 - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

Сител - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Пекол во 12 часот - Температурите низ Македонија

Press24 - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 степени.

Сончев и многу топол ден со температури до 40 Целзиусови степени

Макфакс - 11.08.2019

Метеоролозите за денес најавуваат сончево и многу топло време. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека минималната температура во текот на денот ќе биде помеѓу 13 и 21, а максималната ќе достигне од 33 до 40 Целзиусови степени.

Сончево време со многу високи температури

Р.С.Европа - 11.08.2019

Сончево и топло време со многу високи температури од портокалова фаза се очекува и денеска. Утринските температури ќе се движат од 13 до 21 степен, а дневните од 31 до 40 степени. Во Скопје температурата ќе достигне до 39 степени.

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

А1 On - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

И наредната седмица топло со температури до 32 степена

OhridNews - 11.08.2019

Во Охрид и во текот на наредната седмица не очекува топло и сончево време со дневни температури до 32 степени, а минимална до 18 степени. Благо намалување на температурите ќе има од четврток до сабота кога тие ќе се движат од 27 до 28 степени, а од ...

Време: Денеска до 40 степени и УВ 9

Денешен - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

И денеска температури до 40 степени

MTM - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Сончев и многу топол ден со температури до 40 Целзиусови степени

Точка - 11.08.2019

Метеоролозите за денес најавуваат сончево и многу топло време. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека минималната температура во текот на денот ќе биде помеѓу 13 и 21, а максималната ќе достигне од 33 до 40 Целзиусови степени.

Сончево и многу топло – не излегувајте до 17 часот

Либертас - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Сончев и многу топол ден со температури до 40 Целзиусови степени

Centar - 11.08.2019

Метеоролозите за денес најавуваат сончево и многу топло време. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека минималната температура во текот на денот ќе биде помеѓу 13 и 21, а максималната ќе достигне од 33 до 40 Целзиусови степени.

Сончево и многу топло со температури до 40 степени

24Инфо - 11.08.2019

Метеоролозите за денес најавуваат сончево и многу топло време. Од управата за хидрометеоролошки работи информираат дека минималната температура во текот на денот ќе биде помеѓу 13 и 21, а максималната ќе достигне од 33 до 40 Целзиусови степени.

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

4NEWS - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 степени.

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

Локално - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Сончево и многу топло со температура до 40 степени

Опсервер - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Сончево и многу топло, во Битола до 37 степени

Тера - 11.08.2019

Времето денес : Сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од источен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 33 до 40 степени. УВ=9. Во Битола според информациите од УХМР максималната температура ќе биде до 37 степени.

Високи температури до средината на следната недела

Н.Македонија - 11.08.2019

Сончево и многу топло време е прогноза која метеоролозите ја најавуваат за денеска, но и за следните неколку денови. Како што информираат од Упрвата за хидрометеоролошки работи, максималната температура во текот на денешниот ден ќе достигне од 33 до ...

Температурите денес над 40 степени, не очекува топло и спарно време

MakPress - 11.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9. Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 ...

Фото на денот: елен се разладува во водите на мавровското езеро

Скопје24 - 10.08.2019

Големите температури ова лето се неподносливи, не само за луѓето туку и за целиот животински свет. Интересна фотографија ни доаѓа од Маврово на која може да се види како елен се капе во езерто во Маврово.

Сончево време со температура до 41 степен

Макфакс - 10.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен.

Сончево со мала локална облачност

Сител - 26.03.2022

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се движи од -3 до 4, а максималната од 15 до 21 степен. Во Скопје, сончево и топло.

И денеска пеколно топло

Нетпрес - 10.08.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен. УВ индексот 9.

Пеколни температури до средината на следната недела

Макфакс - 10.08.2019

Сончево и многу топло време е прогноза која метеоролозите ја најавуваат за утре, но и за следните неколку денови. Како што информираат од Упрвата за хидрометеоролошки работи, максималната температура во текот на утрешниот ден ќе достигне од 33 до 40 ...

Бидете внимателни! Температури до 41 степен!

iPortal - 10.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен.

Сончево време со температура до 41 степен

24Инфо - 10.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен.

Македонија под афрички бран !

Локално - 10.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 13 до 22 степени, а дневната температура од 31 до 41 степени.

Сончево и многу топло со локална облачност и температура до 41 степен

Пулс24 - 10.08.2019

Во Македонија времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе се движи помеѓу 14 и 23, а максималната помеѓу 34 и 41 степен Целзиусов.

Пеколни температури до средината на следната недела

24Инфо - 10.08.2019

Сончево и многу топло време е прогноза која метеоролозите ја најавуваат за утре, но и за следните неколку денови. Како што информираат од Упрвата за хидрометеоролошки работи, максималната температура во текот на утрешниот ден ќе достигне од 33 до 40 ...

Денеска, сончево и многу топло

Скопје инфо - 10.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 13 до 22 степени, а дневната температура од 31 до 41 степени.

Временска најава за утре- До кога ќе биде пеколно топло

Пулс24 - 10.08.2019

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен. УВ индексот 9.

Сончево време со температура до 41 степен

Точка - 10.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен.

Сончево време со температура до 41 степен

Centar - 10.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен.

Сончево време со температура до 41 степен

Денар - 10.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен.

За викендот сончево и многу топло

OhridNews - 09.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Во Охридскиот регион стабилно и со температура до 33 степени Целзиусови.

Сончево и многу топло со зголемена облачност

МКД - 09.08.2019

Денеска времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Невреме и 40 степени - Температурите во моментов во Македонија

Press24 - 09.08.2019

Н адвор е ужасно топло како што веќе беше најавено, а Македонија е во портокалова фаза. Таквото време ќе се задржи до наредната среда. Ова се температурите низ Македонија во 16. часот. Според прогнозата на Accuwather невреме има во Штип, но и таму е ...

Временска најава за утре - До кога ќе биде пеколно топло

Press24 - 09.08.2019

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен. УВ индексот 9.

Температури до 40 степени – УХМР со детална временска прогноза за наредните денови

Скопје24 - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Невреме и 40 степени – Температурите во моментов во Македонија

Курир - 09.08.2019

Надвор е ужасно топло како што веќе беше најавено, а Македонија е во портокалова фаза. Таквото време ќе се задржи до наредната среда. Ова се температурите низ Македонија во 16. часот. Според прогнозата на Accuwather невреме има во Штип, но и таму е ...

Ужасно топло – Температурите во моментов во Македонија

Скопје24 - 09.08.2019

Надвор е ужасно топло како што веќе беше најавено, а Македонија е во портокалова фаза. Таквото време ќе се задржи до наредната среда. Ова се температурите низ Македонија во 16. часот. Според прогнозата на Accuwather невреме има во Штип, но и таму е ...

Временска најава за утре- До кога ќе биде пеколно топло

Курир - 09.08.2019

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. Минималната температура ќе биде помеѓу 14 и 23, а максималната ќе е помеѓу 34 и 41 степен. УВ индексот 9.

Сончево со зголемена облачност

Слободен Печат - 09.08.2019

Утринската температура ќе се движи од 16 до 23 степени, а дневната од 31 до 40 степени. Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови.

Денеска сончево со зголемена облачност

Курир - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Температури до 40 степени - УХМР со детална временска прогноза за наредните денови

Press24 - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Сончево со температурата до 40 степени

Нетпрес - 08.07.2021

Времето во земјава ќе биде претежно сончево и многу топло, во источните делови со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, на југоистокот од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а максималната ќе ...

УХМР издаде метеопредупредување: Доаѓа пеколно жешко време

Centar - 09.08.2019

До среда (14.08) ќе се задржи сончево и многу топло време. Ќе биде активирано жолто, а во некои подрачја и портокалово ниво за опасност од високи температури и УВ зрачење. Прогноза за 10.08.2019 Минимална температура: 13°C до 23°C Максимална ...

До кога ќе трае врелиот топлотен бран?

Кумановски м. - 09.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Денеска сончево со зголемена облачност

Пулс24 - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

УХМР: Детална временска прогноза за наредните денови

Скопје инфо - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Сончево и многу топло со температури до 40 степени

Точка - 26.07.2022

Времето во Макоединија во втоник ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура е во интервалот од 12 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 40 ...

Време: Денеска до 40 степени

Денешен - 09.08.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индекс 9.

Не излегувајте ако не морате: Времето денеска пеколно

Фактор - 09.08.2019

Ако немате потреба не излегувајте надвор, температурите денес ќе бидат пеколни. Сончево и многу топло време со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови од земјата.

ВРЕМЕ: Сончево со умерена облачност и температури до 40 степени

CivilMedia - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево со зголемена облачност

Опсервер - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Денес сончево и многу топло со зголемена облачност

Пулс24 - 09.08.2019

Денес во земјава времето ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност. Во источните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Сончево со зголемена облачност

Локално - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Денеска сончево и многу топло, со температура до 40 степени

Мета - 09.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Времето денес сончево и многу топло со температура до 40 степени

Н.Македонија - 09.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Сончево со зголемена облачност

Денар - 09.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Сончево, попладне со умерена облачност, температурата до +39

24 Вести - 08.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Предупредување од УХМР: Портокалова фаза, високи температури и УВ зрачење!

Алсат-М - 08.08.2019

Денеска во некои делови на земјава е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност поради високите температури и УВ-зрачењето. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и источните делови од земјава.

Портокалово ниво на опасност од топлото време

24 Вести - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Скопје влезе во портокалова фаза

Фокус - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Канал5 - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Фокус - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

Канал5 - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Температурите над 40 степени ќе останат до средината на наредната недела

+инфо - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Сител - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Температурите уште ќе растат - Состојбата низ Македонија во 17. часот

Press24 - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

ММС - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Нетпрес - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

Курир - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Сончево и топло, утре и до 40 степени

МКД - 08.08.2019

Денеска времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 38 степени. УВ индексот 9.

Сончево и многу топло со температури до 39 степени

Слободен Печат - 08.08.2019

Утринската температура во главниот град ќе достигне до 19, а дневната до 38 степени. Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува и слаб ветер од јужен правец.

Портокалово предупредување – не излегувајте од дома ако не морате

Скопје24 - 08.08.2019

Сончево и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец, максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, под влијание на многу топла воздушна маса, се очекуваат над 40 степени и активирање на т.н. портокалова фаза.

Над 40 степени до средината на наредната недела

ММС - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Независен - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Во пораст и температурата на езерската вода

OhridNews - 08.08.2019

Од УХРМ информираат дека според денес извршените мерења во 13.30 часот, температурата на водата во Охридското езеро е 25 степени. Високите температури кои го зафатија иОхрид и земјава продолжуваат и во наредните денови.

Дожд со кој ќе биде уште поспарно - Временска најава за утре

Press24 - 08.08.2019

До крајот на денот и во текот на ноќта времето во Македонија ќе биде топло и ќе има повремено зголемување на облачноста. ВРЕМЕТО УТРЕ Сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните ...

ПЕКОЛНИ ГОРЕШТИНИ: Температури над 40 степени и следната недела

Слободен Печат - 08.08.2019

Максималната температура во наредните денови ќе достигне до 41 сетепен. Пеколните горештини со температури повисоки од 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена ...

До средината на наредната недела температири и над 40 степени

Нова ТВ - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Многу топло време со температури и над 40 степени до средината на наредната недела

МКД - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Скопје24 - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

ФОТО: Надвор не се диши - температурите измерени во 13 часот низ градовите во Македонија

Press24 - 08.08.2019

Како што најавуваат метеоролозите, топлотен бран ја погоди Македонија и високите температури се чувствуваат уште попладнево. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Алфа - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Дожд со кој ќе биде уште поспарно – Вонредно метео

Скопје24 - 08.08.2019

До крајот на денот и во текот на ноќта времето во Македонија ќе биде топло и ќе има повремено зголемување на облачноста. ВРЕМЕТО УТРЕ Сончево и многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во источните ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време во Скопје, Повардарието и на истокот

МКД - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време: Да се следат препораките на надлежните

Слободен Печат - 08.08.2019

Надлежните апелираат, поради високите температури, да се почитуваат препораките за заштита, не само за неизложување на директно сончево зрачење, туку и за внимателно консумирање храна. Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во ...

Жештини од денеска, не излегувајте никаде од 11 до 17 часот

+инфо - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

А1 On - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

Независен - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалова фаза во неколку делови од земјава, температурите ќе достигнат 39 степени

Макфакс - 08.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Портокалово ниво на опасност од топлото време

Сител - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Сончево и многу топло, попладне со умерена облачност

Нова ТВ - 08.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Топлотен бран: Делови од земјата влегуваат во портокалова фаза

Нова ТВ - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Македонија во портокалова фаза - температури и до 40 степени

Press24 - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Денеска сончево и многу топло- еве до кога ќе имаме температури +40

Курир - 08.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Над 40 степени до средината на наредната недела

Курир - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Сончево, попладне со умерена облачност

Опсервер - 19.01.2022

– Времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот во западните делови облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во западните и северните делови ќе има локални врнежи од снег.

Време: Сончево до 39 степени

Денешен - 29.07.2020

Сончево и многу топло во Македонија. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 32 до 39 степени. УВ=9 Во Скопје, сончево и топло со слаб северен веетр.

Над 40 степени до средината на наредната недела

Опсервер - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Опасност од високите темератури и УВ зрачење - портокалова фаза

Скопје инфо - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

ЗЕМЈАВА ВО ПОРТОКАЛОВА ФАЗА: Температури до 40 степени

Фактор - 08.08.2019

Не излегувајте на отворено без потреба. Земјава во портокалово ниво за опасност од високи температури и УВ зрачење, предупредува Управата за хидрометеоролошки работи, денес се очекува сончево и многу топло време, попладне со умерена облачност.

Сончево и жешко денеска, со температури до 39 степени

Мета - 08.08.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. УВ индексот ќе биде 9. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движеше од 14 до 20 Целзиусови степени, а дневната температура ќе изнесува ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

MTM - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

До средината на наредната недела сончево и многу топло

Кумановски м. - 08.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 ...

Над 40 степени ќе не пржат до средината на наредната седмица

Пулс24 - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Денеска температурата до 39 степени!

Либертас - 08.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Портокалово ниво на опасност – температурата до 39 степени!

Либертас - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалова фаза во неколку делови од земјава, температурите ќе достигнат 39 степени

Точка - 08.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Делови од земјава во портокалова фаза, температури до 40 степени

Тера - 08.08.2019

Земјава во портокалово ниво за опасност од високи температури и УВ зрачење, предупредува Управата за хидрометеоролошки работи. Денес се очекува сончево и многу топло време, попладне со умерена облачност.Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

До кога ќе се „пржиме“ на 40 степени?

Фактор - 08.08.2019

Топлото време со температури над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Ќе биде активирана жолта, а во некои подрачја и портокалово ниво за опасност од високи температури и УВ зрачење, информираат од УХМР.

Денеска портокалова фаза: Високи температури и УВ зрачење

iPortal - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалова фаза во неколку делови од земјава, температурите ќе достигнат 39 степени

Centar - 08.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

ТОПЛОТЕН БРАН: Предупредувачко портокалово ниво на опасност во Скопско, Повардарието и источна Македонија

Денешен - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

Локално - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

Пулс24 - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Сончево, попладне со умерена облачност

Локално - 08.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Над 40 степени до средината на наредната недела

4NEWS - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

УХМР: Жешко со над 40 степени до средината на идната недела

Денешен - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

Локално - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Активирана портокалова фаза: Не излегувајте надвор без потреба, пијте многу течности

PressingTV - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

24Инфо - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Пекол до среда!

Вечер Прес - 08.08.2019

Максималната температура во наредните денови ќе достигне до 41 сетепен. Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела, информираат од УХМР.

Портокалово ниво на опасност од топлото време

24Инфо - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

Опсервер - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

4NEWS - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Над 40 степени до средината на наредната недела

еМагазин - 08.08.2019

Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и со услови за краткотраен локален дожд во ...

Портокалово ниво на опасност од топлото време

CivilMedia - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Портокалова фаза во делови од земјава, температурата ќе достигне 39 степени

Н.Македонија - 08.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Портокалова фаза во неколку делови од земјава, температурите ќе достигнат 39 степени

Денар - 08.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

ФОТО НА ДЕНОТ: Елен се разладува во водите на Мавровското Езеро

Магазин - 10.08.2019

Големите температури ова лето се неподносливи, не само за луѓето туку и за целиот животински свет. Интересна фотографија ни доаѓа од Маврово на која може да се види како елен се капе во езерто во Маврово.

Времето ќе е ужасно топло, температура до 29 степени

Скопје1 - 08.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува и слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната од 30 до 39 степени Целзиусови.

Портокалово ниво на опасност од топлото време

1tv - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Сончево, попладне со умерена облачност

Денар - 08.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Предупредувачкото портокалово ниво активирано за скопското подрачје и Повардарието

MakPress - 08.08.2019

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и ...

Многу топлото време со температури и над 40 степени

MakPress - 08.08.2019

Над 40 степени до средината на наредната недела Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде многу топло со зголемена облачност во текот на денот и ...

Земјава во портокалова фаза, дa сe избегнува директно изложување на сонце

Телма - 07.08.2019

Според УХМР, само во петок ќе има извесно зголемување на облачноста. Надлежните апелираат, поради најавените високи температури, да се почитуваат препораките за заштита, не само за неизложување на директно сончево зрачење, туку и за внимателно ...

Сончево со слаб до умерен ветер, температурата до +38

24 Вести - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.

Сончево и топло, од утре жолто и портокалово ниво на опасност од високи температури

МКД - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ индексот ќе биде 9. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 ...

Од утре не чекаат најпеколните денови – температурите во 13 часот

Скопје24 - 07.08.2019

Надвор е вистински пекол во 13. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат многу топли денови. Максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се ...

Сончево и топло, од утре жолто и портокалово ниво на опасност од високи температури

Скопје24 - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ индексот ќе биде 9. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 ...

Пекол во 15. часот - Температурите низ Македонија

Press24 - 07.08.2019

Надвор е вистински пекол во 15. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат потешки денови. Максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се ...

Топлотниот бран продолжува: Температури до 38 степени

Слободен Печат - 07.08.2019

Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови.

Од работа брзајте дома: Македонија во портокалова фаза

Press24 - 07.08.2019

Сончево и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец, максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се очекуваат над 40 степени и активирање на т.н.

Дури сега ќе видиме што е пекол - Температурите од рано наутро низ Македонија

Press24 - 07.08.2019

Сончево и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец, максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се очекуваат над 40 степени и активирање на т.н.

Утре сончево и многу топло време со високо УВ зрачење

Макфакс - 07.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Од утре не чекаат најпеколните денови- температурите во 13 часот

Курир - 07.08.2019

Надвор е вистински пекол во 13. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат потешки денови. Максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се ...

Подгответе се за најпеколните денови- вакви ќе бидат утре температурите во 13 часот

Сител - 07.08.2019

Надвор е вистински пекол во 13. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат потешки денови. Максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се ...

Еве кога е измерена највисоката температура во Македонија

Сител - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Летото во 2007 го држи рекордот со највисока температура во Македонија

+инфо - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Рекордни 45,3 степени измерени во земјава во 2007 година

А1 On - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули, 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Највисоката температура во земјава е измерена во Демир Капија

МКД - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Рекордни 45,3 степени измерени во 2007 година

Независен - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Доаѓа топлотен удар: Македонскиот рекорд го држи Демир Капија со 45,7 степени во 2007 година

Курир - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Доаѓа топлотен удар: Македонскиот рекорд го држи Демир Капија со 45,7 степени во 2007 година

Скопје24 - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

ЖОЛТА ФАЗА ВО МАКЕДОНИЈА: Денеска многу топло време, во петок не излегувајте од дома!

Курир - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.

Сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец

А1 On - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.

Топлотен бран над Македонија! Рекордни 45,3 степени измерени во 2007 година

Вечер Прес - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Утре сончево и многу топло време со високо УВ зрачење

Centar - 07.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Утре топло со температури до 38 степени

Centar - 07.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 18, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени.

ДОАЃА ТОПЛОТЕН УДАР: Македонскиот рекорд го држи Демир Капија со 45,7 степени во 2007 година

Денешен - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Рекордни 45,3 степени измерени во 2007 година

24Инфо - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Време: Сончево до 38 степени со слаб јужен ветер

Денешен - 07.08.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ индекс 9. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.

Денеска до 38 степени, најтопло од утре

Кумановски м. - 07.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 18, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени.

Сончев и многу топол ден, температурите до 38 степени

Мета - 07.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Утринската температура се движеше од 10 до 18 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува меѓу 28 и 38 степени.

Рекордни 45,7 степени измерени во 2007 година

Либертас - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец

Вечер Прес - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.

Рекордни 45,3 степени измерени во 2007 година

Локално - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Еве кога е измерена највисоката температура во Македонија

4NEWS - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Македонија во жолта алертна фаза

Тера - 07.08.2019

Целата територија на државата ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза, според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, соопшти Министерството за здравство. Според УХМР денес времето ќе биде сончево и топло.

Сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец

Локално - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.

Рекордни 45,3 степени измерени во 2007 година

Опсервер - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Рекордни 45,3 степени измерени во 2007 година

PressingTV - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Подгответе се за најпеколните денови- вакви ќе бидат утре температурите во 13 часот

4NEWS - 07.08.2019

Надвор е вистински пекол во 13. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат потешки денови. Максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се ...

Рекордни 45,3 степени измерени во 2007 година

еМагазин - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Утре сончево и многу топло време со високо УВ зрачење

24Инфо - 07.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Утре сончево и многу топло време со високо УВ зрачење

Точка - 07.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Доаѓа топлотен удар: Македонскиот рекорд го држи Демир Капија со 45,7 степени во 2007 година

Пулс24 - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Времето утре сончево и многу топло со високо УВ зрачење

Н.Македонија - 07.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 20, а максималната ќе достигне од 33 до 39 степени.

Македонија во портокалова фаза: Не излегувајте надвор и внимавајте каква храна консумирате

Скопје1 - 07.08.2019

Според УХМР, само во петок ќе има извесно зголемување на облачноста. Надлежните апелираат, поради најавените високи температури, да се почитуваат препораките за заштита, не само за неизложување на директно сончево зрачење, туку и за внимателно ...

Температура до 38 степени, со умерен ветер

Скопје1 - 07.08.2019

Времето денес ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 18, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени.

Сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец

Денар - 07.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.

Еве кога и каде е измерена највисока температура во земјава

Магазин - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Највисоката температура во земјава измерена во 2007 година, рекордни 45,3 степени

MakPress - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

Во 2007 година измерени рекордни 45,7 степени

Денар - 07.08.2019

Највисоката температура во земјава од 45,7 степени е измерена во Демир Капија на 24 јули 2007 година. Тоа лето се регистрирани и 45,3 степени во Гевгелија, 43,5 во Штип и 43,3 степени во Скопје.

ВНИМАВАЈТЕ, МАКЕДОНИЈА Е ВО ПОРТОКАЛОВА ФАЗА: Овие препораки мора да ги почитувате

Магазин - 07.08.2019

Македонија денеска е во портокалова фаза, се препорачува да се одбегнува директно изложување на сонце. Метеролозите најавија дека денеска ќе имаме Сончево и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец, максимална температура до 38 степени и УВ ...

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Канал5 - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Сончево со мала локална облачност

24 Вести - 26.03.2022

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се движи од -3 до 4, а максималната од 15 до 21 степен. Во Скопје, сончево и топло.

Денеска топло, а од утре 41 степен

Фокус - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

24 Вести - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Време: Топло со температура до 36 степени, од утре и до 41 степен

ММС - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Највисока температура од 41 степен измерена во Гевгелија

МКД - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Македонија пред жолта и портокалова фаза- Температурите во 15 часот

Курир - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 9 Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе ...

Македонија пред жолта и портокалова фаза

Нетпрес - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 9 Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе ...

Ново предупредување, не чекаат пеколни температури - УХМР соопшти кога ќе биде најтопло

Press24 - 06.08.2019

Времето денеска преку ден беше сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура се движешево интервал од 29 до 36 степени. Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе биде сончево ...

Времето денес: Ќе биде сончево со мала облачност

Нетпрес - 06.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 36 степени.

Топло со температура до 36 степени, од утре до 41 степен

А1 On - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

Сител - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

Курир - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Денеска до 36 степени, од четврток 41

+инфо - 06.08.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе изнесува 9. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 36 степени.

Сончево со температури до 36 степени

Слободен Печат - 06.08.2019

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Сончево и топло, следува период со температури над 40 степени

МКД - 06.08.2019

Денеска времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе биде 9. Дневните температури ќе се движат од 25 до 36 Целзиусови степени.

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

Независен - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Сончево и топло со температури до 36 степени

Макфакс - 18.07.2022

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој ќе е поинтензивен на североистокот. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Сител - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Македонија пред жолта и портокалова фаза - Температурите во 15 часот

Press24 - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 9 Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе ...

Утре топло со температури до 38 степени

Макфакс - 06.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 18, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени.

Сончево со температури до 36 степени

Скопје24 - 06.08.2019

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Подгответе се за портокалова фаза - Дури сега почнува пеколот

Press24 - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Високи температури во Македонија, од утре и над 40 степени

Алфа - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Курир - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Во јули во Македонија била измерена највисока температура од 41 степен, а најниска од 6,8

+инфо - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Независен - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

УХМР: Денеска до 36 степени, од утре и до 41 степен

Нова ТВ - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

А1 On - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

ММС - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Во Гевгелија измерена температура од 41 степен

Слободен Печат - 06.08.2019

Средната месечна температура варирала од 17,2 во Маврово до 27,4 степени во Гевгелија. Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Факултети - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечната температура во јули била повисока за 0,3 Целзиусови степени.

Сончево и многу топло: Еве какви температури не очекуваат денеска

Фактор - 06.08.2019

Многу висок Ув индекс се очекува денеска според синоптичарите. Според управата за ахидрометеорлошки работи денес не очекува сончево и многу топло време со мала локална облачност, ќе дува и слаб ветер од проемнив правец.

Сончево и топло со температури до 36 степени

Точка - 29.08.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во северните делови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 31 до 36 степени.

Од четврток не чекаат најтоплите денови - Македонија во портокалова фаза

Скопје инфо - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 9 Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе ...

Започнуваат летните пеколни температури

Кумановски м. - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 19, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. loading... Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на ...

Температурата во македонските езера совршена за капење

Кумановски м. - 09.08.2019

Температурата на водата во македонските езера е совршена за разладување од високите температури. Според податоците на Управата за хидрометеоролошки работи од 13:30 часот, водата во Охридското езеро има температура од 25,5 степени, Преспанското има ...

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

Пулс24 - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Утре топло со температури до 38 степени

Точка - 06.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 18, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

PressingTV - 06.08.2019

Во текот на овој месец, според информацијата на УХМР, се регистрирани од седум до 28 денови со максимална температура над 30 степени, со исклучок на Маврово. Времето беше просечно топло во државата и многу топло само во Гевгелија, многу влажно во ...

УХМР издаде метео предупредување: Многу топла воздушна маса доаѓа накај Македонија, активирано жолто и портокалово ниво ...

Centar - 06.08.2019

Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе биде сончево и многу топло, а само во петок ќе има зголемена облачност. Од утре ќе биде активирано жолто, а од четврток во некои реони и портокалово ниво за ...

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

24Инфо - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

MTM - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

Локално - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

24Инфо - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

ВРЕМЕ: Сончево со температура до 36 степени

CivilMedia - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, со што ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза.

Сончево со мала локална облачност, задутре 41 степен!

Вечер Прес - 06.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ=9 Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 36 степени.

Следува топол ден со температури до 36 степени

Скопје инфо - 06.08.2019

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

iPortal - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Пекол жешко: Неделава температури и до 41 степен

PressingTV - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Локално - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Опсервер - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Пеколни температури до 36 степени

Centar - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 19, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со температура од 16 до 34 степени.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

Скопје инфо - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Време: Сончево до 36 степени и УВ индекс 9

Денешен - 06.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот е 9. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 36 степени.

Топло со температура до 36 степени, од утре и 41 степен

Бриф - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Времето денес сончево и топло со температура до 36 степени

Н.Македонија - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 19, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со температура од 16 до 34 степени.

Топло време со температури до 38 степени

Н.Македонија - 06.08.2019

Времето утре ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 18, а максималната ќе достигне од 31 до 38 степени.

Топло со температура до 36 степени, од утре пораст на температурите

MakPress - 06.08.2019

Сончево и топло со температура до 36 степени, а од утре ќе биде многу топло со температурата што ќе се искачи и над 40 степени, сошто ќе биде активирана жолта, а во некои региони и портокалова фаза. УВ индексот ќе биде висок и изнесува 9.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

MakPress - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Просечната температура во јули повисока за 0,3 степени, во Гевгелија измерени 41 степен

1tv - 06.08.2019

Највисока температура од 41 степен во минатиот месец е измерена на 3 јули во Гевгелија, а најниската се спуштила до 6,8 степени измерена наутро во Берово. Просечните температура во јули била повисока за 0,3 степени Целзиусови.

Следува период со температури над 40 степени

Скопје1 - 06.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе изнесува 9. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 36 степени.

Сончево и топло до 41 степен во наредните денови

Канал5 - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

И наредните денови топло време

Фокус - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Сончево и топло до 41 степен во наредните денови

ММС - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Сончево и топло до 41 степен во наредните денови

А1 On - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Температурите растат: Врел бран доаѓа кон Македонија

Press24 - 05.08.2019

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно се засилува. Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови.

Доаѓа нов топол бран – температура до 41 степен

+инфо - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Сончево и многу топло со температури и над 40 степени во наредните денови

МКД - 05.08.2019

„Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени“, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Следуваат температури над 40 Целзиусови степени

Нетпрес - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Сончево и топло време со слаб северен ветер

МКД - 05.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој краткотрајно ќе се засилува по должината на Повардарието. Минималната температура ќе се движи од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени.

ФОТО: Облаци и пониски температури попладнево- метеоролозите со вонредни најави

Курир - 05.08.2019

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно се засилува. Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови.

Од четврток температури до 41 степен

Макфакс - 05.08.2019

Под влијание на многу топла воздушна маса во наредните денови ќе има пораст на температурите на воздухот. Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога ќе биде активирана жолта фаза за високи температури, а во некои ...

Следува сѐ потопло време

+инфо - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Во наредните денови сончево и топло до 41 степен

Нова ТВ - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Сончево и топло со слаб северен ветер

А1 On - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Времето денес: Ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Нетпрес - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието кој краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Временска прогноза за цела недела: Очекувајте уште потопло време

Press24 - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Денес сончево и топло со слаб северен ветер, кон средината на неделата уште потопло

Курир - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Сончево време и високи температури – Детална четиридневна прогноза

Centar - 05.08.2019

Следува период на претежно сончево време со постепен пораст на температурата. Повисоки дневни температури ќе има од средината на работната недела кога и облачноста краткотрајно ќе се зголемува, а особено топло ќе биде на југоистокот.

Денес сончево со умерена облачност и умерен северен ветер

Пулс24 - 05.08.2019

Денес во земјава времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, кој долж Повардарието краткотрајно ќе се засилува. Минималната температура ќе се движи од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени ...

Сончево време и раст на температурите

Кумановски м. - 05.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Топло време со температури до 38 степени

24Инфо - 05.08.2019

Времето денеска ќе биде топло, но и променливо облачно со сончеви периодим, соопшти УХМР. Претежно во северните и источните делови ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а локално ќе има и услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно ...

Топло време и во деновите од новата работна недела

Gostivarpress.mk - 05.08.2019

Месец август продолжува без значителни промени во временските прилики. Во деновите од новата работна недела во гостиварскиот регион, не` очекува стабилно, многу топло време со високи температури и силно УВ зрачење.

Сончево време со умерена облчаност

Тера - 05.08.2019

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени.

Сончево време со умерена облачност и температури до 34 степени

Мета - 05.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, кој долж Повардарието краткотрајно ќе се засилува. Дневната температура ќе се движи од 26 до 34 Целзиусови степени.

Сончево и топло до 41 степен во наредните денови

Опсервер - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Најново од УХМР: Температурата ќе ја надмине 40-ката

Пулс24 - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

УХМР: Наредните денови температурата ќе се качи до 41 степен

Денешен - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Сончево и топло до 41 степен во наредните денови

Локално - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Топло време со температури до 38 степени

iPortal - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Од четврток температури до 41 степен

24Инфо - 05.08.2019

Под влијание на многу топла воздушна маса во наредните денови ќе има пораст на температурите на воздухот. Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога ќе биде активирана жолта фаза за високи температури, а во некои ...

Сончево и топло со слаб северен ветер

Вечер Прес - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Денеска сончево и топло, кон средината на неделата уште потопло

Скопје инфо - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Следува сѐ потопло време

Либертас - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Од четврток температури до 41 степен

iPortal - 05.08.2019

Под влијание на многу топла воздушна маса во наредните денови ќе има пораст на температурите на воздухот. Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога ќе биде активирана жолта фаза за високи температури, а во некои ...

Од четврток температури до 41 степен

Точка - 05.08.2019

Под влијание на многу топла воздушна маса во наредните денови ќе има пораст на температурите на воздухот. Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога ќе биде активирана жолта фаза за високи температури, а во некои ...

Време: Сончево со слаб северен ветер

Денешен - 05.08.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени.

Какво време не очекува на почетокот на работната недела?

Фактор - 05.08.2019

Ако денеска излегувате на отворено, носете лесна и светла облека и заштитете се од сонцето и УВ зраците. Според управата за хидрометеоролошки работи, за првиот ден од оваа работна недела не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со ...

Сончево и топло до 41 степен во наредните денови

Денар - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Сончево и топло со слаб северен ветер

Денар - 05.08.2019

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната од 26 до 34 степени. УВ-индексот 8.

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени

MakPress - 05.08.2019

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови. Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.