TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голден стејт го изненади Сиетл

Дневник - 18.02.2005

НБА Голден стејт го порази Сиетл со 117-110 вчераутро во НБА, што е најголемото изненадување. Детроит е во добра форма. Ја победи Филаделфија, кај која Ален Ајверсон даде за него скромни 23 поени, а имаше и шест загубени топки.

Клифорд Робинсон од Голден стејт во Њу Џерси

Дневник - 16.02.2005

ВЕСТИ Ветеранот Клифорд Робинсон од Голден стејт прејде во Њу Џерси нетс, а во замена "воините" добија два идни пика од втората рунда на драфтот. За 16 сезони во НБА, Робинсон играше за четири клуба и има просек од 15,3 поени, 4,8 скока и 2,4 асистенции по меч.

Билапс не може да поверува колку добро играат

Дневник - 16.02.2005

НБА Феникс вчераутро ја совлада Јута со 136-128 во најефикасниот натпревар сезонава во НБА-лигата. Двата тима мислеа само на напад, а незапирлив беше Амаре Стадемаер, кој даде 42 поена. Претходната ноќ, Стадемаер не се чувствуваше добро, а вели дека дури и на мечот со Јута имал симптоми на настинка.

Феникс и Сан Антонио израмнети на врвот

Утрински - 15.02.2005

По триумфот во продолжението над Голден Стејт (106:102) и поразот на Спарси од Мајами (92:96) Феникс се израмни со Сан Антонио (40-12) на челната позиција во лигата, откако славеше на гостувањето кај Голден Стејт со 106:102 по продолжението, а Спарси загубија од најдобриот тим на Истокот, Мајами со ...

Коби се врати за да го стаписа Леброн

Дневник - 15.02.2005

нба Мајами завчера на домашен терен го совлада Сан Антонио со 96-92, во дуел помеѓу најдобрите тимови на Истокот и Западот во кошаркарската НБА-лига. Мајами сезонава има скор 39-14, а Сан Антонио 40-12. Двејн Вејд не играше на претходниот меч против Спарс, па беше посебно мотивиран и даде 13 поени ...

Ајверсон со 60 поени го збриша Орландо

Време - 14.02.2005

НБА - РЕГУЛАРНА СЕЗОНА Ален Ајверсон на гледачите во Филаделфија им понуди маестрална изведба и покажа зошто луѓето доаѓаат на кошаркарски натпревари. Со 60 поени, рекордни во кариерата, тој сам им ја донесе победата на 76-ките со 112-99 во дуелот со Орландо меџик, во еден од трите завчерашни ...

Аренас и Џејмисон одушевени од Детроит

Дневник - 14.02.2005

НБА Детроит со завчерашната победа од 107-86 против Вашингтон, потсети на игрите кои тимот ги имаше во ланскиот плејоф кога ја освои шампионската титула во НБА-лигата. Чонси Билапс со 21 и Ричард Хамилтон со 20 поени беа предводници на Пистонс во убедливиот триумф против второпласираниот тим на ...