TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и релативно топло

Канал5 - 14.02.2016

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во западните и јужните делови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен умерен јужен ветер, особено долж Повардарието.

Сонце, облаци и температура до 19 степени

ТВ21 - 14.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде п роменливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Временска прогноза

Алсат-М - 14.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Нека не ве лаже сонцето: Подгответе се за снег

Press24 - 14.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно, локални врнежи попладне

А1 On - 14.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде п роменливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно и релативно топло време

Кајгана - 14.02.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, во западните и јужните делови со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 20 степени.

Сонце и дожд со температура до 19 степени

Нетпрес - 14.02.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно и релативно топло

Макфакс - 14.02.2016

Времето во недела ќе биде променливо облачно и релативно топло, во западните и јужните делови со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува слаб до умерен умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 20 степени.

Нека не ве лаже сонцето: Подгответе се за снег

Сител - 14.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно со повремени локални врнежи

Репортер - 14.02.2016

– Времето денеска во Македонија ќе биде п роменливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Од денеска и во наредните три дена со температури и над 20 степени

МКД - 14.02.2016

Во најголем дел од земјава утрово е сончево со мала до умерена облачност. За денеска прогнозата е сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во западните и јужните делови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне со слаб ...

Времето денес променливо облачно со локални врнежи попладне

Скопје инфо - 14.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде п роменливо облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд кои ќе бидат позастапени во крајните западни и јужни делови од земјата. Преку денот ќе дува умерен ветер од јужен правец.

1 Берово, 2 Скопје, Куманово, 3 Крушево…

Локално - 14.02.2016

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 1 Берово, К. Паланка, 2 Скопје, Куманово, Штип, Струмица, Лазарополе, Маврово, 3 Крушево, 4 Дојран, 5 Д. Капија, 6 Битола, Прилеп, Виница, 7 Тетово, Охрид, Гевгелија, 8 Претор, 9 Дебар НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ (во л/м2) до 7 часот.

Времето денеска сончево и потопло, температури до 20-от степен

Кумановски м. - 14.02.2016

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност и температури до 20-от степен, информираат од Управата за хидриометеоролошки работи. Во западните и јужните делови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне ...

Променливо облачно и релативно топло

Тера - 14.02.2016

Времето ќе биде променливо облачно и релативно топло, во западните и јужните делови со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува слаб до умерен умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 20 степени.

Утре облачно и потопло време

Република - 14.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Во западните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзината до 80 километри на час.

Облачно со повремен дожд, засилен јужен ветер и температура до 14 степени

Канал5 - 13.02.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови (локално над 20 л/м2). Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Деновиве очекувајте дожд и ветер

Нетпрес - 13.02.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а температурата ќе се движи од 4 до 14 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ...

Денеска облачно со повремен дожд и засилен ветер

+инфо - 13.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови (локално над 20 л/м2). Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Облачно со дожд

Макфакс - 13.02.2016

Времето во Македонија во сабота ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ...

Што најавуваат метеролозите за наредните денови

Сител - 13.02.2016

До понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и умерен до засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има утре во западните делови, каде локално се очекува да наврнат над 20 л/м2.

0 Маврово, 3Крушево, 5 Битола, Скопје , 6 Охрид…

Локално - 13.02.2016

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ ЗА ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА (во л/м2) до 7 часот. 2 Берово, Струмица, 3 Кр. Паланка, Гевгелија, Куманово, 4 Скопје, Д. Капија, 5 Виница, 7 Пожар, 8 Тетово, Штип, 9 Битола, 11 Прилеп, 12 Тополчани, 13 Лазарополе, 14 Пожаране, 16 Охрид, ...

Дождливо и ветровито до понеделник

Република - 13.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Облачно со дожд

Точка - 13.02.2016

Времето во Македонија во сабота ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ...

Деновиве очекувајте дожд и ветер

Вечер Прес - 13.02.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а температурата ќе се движи од 4 до 14 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ...

Променливо облачно со повремен дожд

Lider - 13.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови (локално над 20 л/м2). Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Дожд и ветер – еве какво време не очекува во наредните денови!

Вистина.мк - 13.02.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а температурата ќе се движи од 4 до 14 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ...

Снег во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

ТВ21 - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

24 Вести - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Снежна покривка на неколку места низ Македонија

Алсат-М - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Канал5 - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Облачно време со врнежи од дожд

Телеграф - 12.02.2016

Температурата ќе се движи од четири до 14 степени Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени .

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

А1 On - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Репортер - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Нетпрес - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Сител - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Дождливо и потопло

+инфо - 12.02.2016

Времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Облачно, дождливо и топло и денеска и викендов

МКД - 12.02.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 4 до 16 степени.

Викенд временска прогноза... Од наредната недела температури над 20 степени

Факултети - 12.02.2016

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла долж Повардарието. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне зголемување на облачноста и продор на влажен бран од запад кој ќе донесе врнежи од дожд на територијата ...

Претстои дождлив викенд

OhridNews - 12.02.2016

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 9 степени, информираат ...

Викенд временска: Прочитајте што не очекува деновиве

Press24 - 12.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови (локално над 20 л/м2). Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Курир - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Нов снег во Маврово и Крушево

МКД - 12.02.2016

Новите врнежи од снег донесоа нова снежна покривка во Маврово од 10 сантиметри, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, ...

Снегот се врати: Еве каде натрупа најмногу

Press24 - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Утрово времето е умерно облачно во северните делови од земјата. Магла има во Демир Капија и во делови од скопската котлина.

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Алфа - 12.02.2016

Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, Дебар, Демир Капија, Крушево -1..., Најтопло со 4 степени е во Дојран и Охрид.

Толку од сонцето: Овие градови мрзнат утрово

Press24 - 12.02.2016

Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, Дебар, Демир Капија, Крушево -1..., Најтопло со 4 степени е во Дојран и Охрид Претпладне времето ќе биде ...

Променливо облачно со повремен дожд и засилен ветер

А1 On - 12.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови (локално над 20 л/м2). Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Дожд и силни ветрови – Што не очекува утре?

Репортер - 12.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови (локално над 20 л/м2). Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.

Дожд и ветер- еве какво време не` очекува во наредните денови

Курир - 12.02.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а температурата ќе се движи од 4 до 14 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ...

Викенд временска прогноза-Што најавуваат метеоролозите?

Фактор - 12.02.2016

Денеска ќе биде променливо облачно, а попладне се можни врнежи во западниот регион, а навечер во јужниот и источниот крај. Минималната температура повторно ќе има вредности од 2°С до 5°С, а на повисоките места околу -1°С, додека дневната температура ...

Снег на Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Пулс24 - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Какво време нè очекува за викендов и следната недела?

Пулс24 - 12.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и засилен јужен ветер. Повеќе врнежи ќе има во западните делови. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ...

Викенд временска прогноза

Тера - 12.02.2016

Денеска ќе биде променливо облачно, а попладне се можни врнежи во западниот регион, а навечер во јужниот и источниот крај. Минималната температура повторно ќе има вредности од 2°С до 5°С, а на повисоките места околу -1°С, додека дневната температура ...

Дожд и ветер- еве какво време не` очекува до крајот на неделава

МК News - 12.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Точка - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Либертас - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

-3 Маврово, Берово, -2 Пожаране, -1 Струмица, Скопје, 0 Штип, Прилеп

Локално - 12.02.2016

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) до 7 часот. 2 Лазарополе, 3 Пожаране, 4 Крушево, 10 Маврово. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -3 Маврово, Лазарополе, Берово, -2 Пожаране, -1 Струмица, Скопје Пет., Кр. Паланка, Дебар, Д.

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Денешен - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Времето денеска облачно со услови за дожд

Кумановски м. - 12.02.2016

Денешниот ден ќе започне со минимално намалување на облачноста, освен долж повардарието каде облачниот слој може да се задржи, но без услови за врнежи, пишува порталот МетеоПро.мк . Вои попладневните часови се очекува повторно наоблачување кое ќе ...

Снежна покривка во Маврово, Крушево, Пожаране и Лазарополе

Lider - 12.02.2016

Снежна покривка од 10 сантиметри има во Маврово, во Крушево 4, Пожаране 3 и Лазарополе 2 сантиметри. Најниска температура во седум часот е измерена во Маврово, Лазарополе и Берово со минус 3 степени, Пожаране -2, Струмица, Скопје, Крива Паланка, ...

Наутро сончево, попладне дожд

ТВ21 - 11.02.2016

Во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите ќе бидат позастапени во западните делови, каде што на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Променливо облачно време – со температура до 14 степени

Канал5 - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од еден до 14степени.

Облачно, дождливо и топло

МКД - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Облачно, ветровито и дождливо

+инфо - 11.02.2016

Променливо облачно со повремени локалени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови; ќе биде времето денеска. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Временска прогноза – Подгответе ги чадорите

Репортер - 11.02.2016

Времето утре во Макеоднија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Конечно петок: Какви вести ни носат метеоролозите за викендот?

Press24 - 12.02.2016

Денеска е петок, 12 февруари 2016 година, 43-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 323 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 35 минути, а ќе зајде во 17 часот и 1 минута. Денов трае 10 часа и 26 минути.

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд

Нетпрес - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Времето се расипа: Што ќе се случува за викендот?

Press24 - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен дожд

Сител - 11.02.2016

Времето во Макеоднија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Облачно со повремени локалени врнежи од дожд

Кајгана - 11.02.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локалени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Денеска дожд

А1 On - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Облачно со повремени локалени врнежи од дожд

Макфакс - 11.02.2016

Променливо облачно со повремени локалени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец. Утринските температури ќе се движат од -3 до 3 Целзиусови степени, додека ...

Во наредните денови променливо, но релативно топло време

Република - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд

Точка - 11.02.2016

Променливо облачно со повремени локалени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец. Утринските температури ќе се движат од -3 до 3 Целзиусови степени, додека ...

-2 Маврово, Лазарополе, 0 Берово, Крушево, 1 Скопје…

Локално - 11.02.2016

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) до 7 часот. 2 Лазарополе, 5 Маврово. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -2 Маврово, Лазарополе, 0 Берово, Кр. Паланка, Крушево, 1 Скопје Петровец., 2 Дебар, Претор, 4 Прилеп, Скопје, Куманово, Битола, Тетово, Охрид, 5 Струмица, ...

Еве какво време нè очекува денес и утре

Кумановски м. - 11.02.2016

Според метеоролозите, денес во Македонија во утринските и претпладневни часови ќе биде умерено облачно со услови за повремени сончеви периоди, а во западните предели ќе биде претежно облачно.

Променливо облачно време со дожд и ветер

Денешен - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Променливо облачно време со услови за дожд!

Пулс24 - 11.02.2016

Времето во Макеоднија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени.

Времето денес облачно со температура до 14 степени, а од следните денови...

Пулс24 - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Какво време не очекува во наредните денови?

МК News - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Променливо облачно време со дожд и ветер

Вистина.мк - 11.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Дожд и ветер попладне

Канал5 - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Дожд и ветер попладне

ТВ21 - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Утре променливо облачно со повремен дожд и температура до 14 степени

Канал5 - 10.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Врнежи од дожд и во наредните денови

Нетпрес - 10.02.2016

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува и во наредните денови. Денес не пчекува претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови.

МЕТЕОАЛАРМ: Македонија пред налети на силен ветер

Press24 - 10.02.2016

Среда ќе ја одбележи облачно, врнежливо и ветровито време. Врнежите ќе започнат доцна претпадне во крајните делови од западниот крај, а ќе се шират на исток во текот на доцна попладневните часови.

Дожд и ветер попладне

А1 On - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Метео: Наредните денови облачно со повремени локални врнежи

МРТ - 10.02.2016

И во наредните денови под влијание на серија влажни воздушни бранови се очекуваат локални врнежи со на места засилен јужен ветер. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд особено во западните и ...

Времето се расипа за викенд: Еве што да очекувате

Сител - 10.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

УХМР предупредува: Дожд и ветер попладне

Press24 - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Еве какво невреме не очекува попладнево

Сител - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Дожд и ветер попладне

Алфа - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар ...

Дожд и ветер попладне

Репортер - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Облачно, со врнежи од дожд попладне

Репортер - 10.02.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Попладне дожд, на планините снег

Нетпрес - 10.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите ќе бидат позастапени во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Попладне очекувајте дожд и силен ветер

Курир - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Ќе преовладува променливо облачно време со врнежи од дожд

OhridNews - 10.02.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Временска прогноза за 10 февруари: Врнежи од дожд и ветер

Хитпортал - 10.02.2016

Во Македонија во среда претпладне ќе биде претежно облачно и ветровито. Попладне нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Врнежите прво ќе ги зафатат западни и северозападните предели и покасно ќе се прошират во останатите предели.

Жолт аларм: Денес дожд и ветер со брзина и над 80 км/час

Вечер Прес - 10.02.2016

Времето денес во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

-1 Берово, 0 Скопје, 1 Кр. Паланка, Крушево…

Локално - 10.02.2016

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ – 1 Берово, 0 Скопје-Петровец, 1 Кр. Паланка, 2 Скопје З.Р., Крушево, Пожар, 3 Струмица, Тетово, Пожаране, Маврово, Битола, Лазарополе, Ѓуриште, 4 Охрид, Претор, Тополчани, Прилеп, Куманово, 7 Виница, Гевгелија, Дојран, 8 ...

Врнежи од дожд и во наредните денови

Точка - 10.02.2016

Променливо облачно време со локални врнежи од дожд ќе преовладува и во наредните денови. Денес нè очекува претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови.

Денеска ветер над 80 километри на час и врнежи од дожд и снег

Кумановски м. - 10.02.2016

Денеска ќе дува засилен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзинаи над 80 км/час, а ќе има и врнежи од дожд, кои позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег, информираат од ...

Облачно со врнежи од дожд, на планините снег

Точка - 10.02.2016

Претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег. На места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и ретки грмежи.

УХМР предупредува - еве какво време не очекува денеска

Скопје инфо - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Попладнево дожд и ветер со брзина од над 80 километри

Либертас - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Попладне очекувајте дожд и силен ветер

МК News - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Утре носете обавезно чадор

Локално - 10.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец.

Дожд и ветер попладне

Денешен - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Облачно и студено време, попладне врнежи од дожд

Денешен - 10.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Облачно и студено време, попладне врнежи од дожд

Вистина.мк - 10.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Дожд и ветер попладне

Lider - 10.02.2016

Врнежи од дожд кои наместа ќе достигнат над 20 литри на метар квадратен и ветер од јужен правец со брзина над 80 километри, најавуваат за денеска во попладневните часови од УХМР. Наместа, како што посочуваат, ќе биде нестабилно облачно со пороен ...

Утре облачно и дождливо време - температура до 16 степени

Канал5 - 09.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Денеска времето ќе биде променливо облачно

Канал5 - 09.02.2016

Во западните делови денес ќе преовладува променливо облачно време, претпладнево со локален дожд со слаб интензитет. Во останатите делови од земјава сончево со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Променливо облачно со температура до 22 степена

Репортер - 09.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Облачно време со температура до 22 степени

Курир - 09.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Сончево со умерена облачност и релативно топло

Макфакс - 09.02.2016

Сончево со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 9 до 15 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 13 степени.

До вчера пролет среде зима а денеска... - погледнете што се случува низ Македонија

Press24 - 09.02.2016

До вчера пролет среде зима, а денеска веќе не очекува многу дожд. Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе ...

Утре засилен ветер и дожд

Нетпрес - 09.02.2016

Утре ќе дува засилен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 80 км/час. Како што јавува УХМР, утре ќе има и врнежи од дожд, кои ќе бидат позастапени во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во ...

Метео: Утре облачно, врнежи од дожд во попладневните часови

МРТ - 09.02.2016

Кон крајот на денот во западните делови на планинските предели се очекуваат и врнежи од снег. Утре во Македонија ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд особено во попладневните часови.

Облачно и студено време, попладне врнежи од дожд

Курир - 09.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Од утре дожд

Алфа - 09.02.2016

Од утре земјава ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд. Од утре земјава ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно ...

Сончево со умерена облачност и релативно топло

Кајгана - 09.02.2016

Времето денеска сончево со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 9 до 15 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 13 степени.

Времето денес: Облачно и потопло со температури до 22 степена

Сител - 09.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Сончево со умерена облачност и релативно топло

Точка - 09.02.2016

Сончево со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 9 до 15 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 13 степени.

Утре засилен ветер и дожд

Точка - 09.02.2016

Утре ќе дува засилен ветер од јужен правец, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 80 км/час. Како што јавува УХМР, утре ќе има и врнежи од дожд, кои ќе бидат позастапени во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во ...

Денеска сонце, утре дожд

Република - 09.02.2016

Во текот на денот ќе имаме сончево време со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 9 до 15 Целзиусови степени.

Сончево време, а од утре очекувајте...

Пулс24 - 09.02.2016

Во текот на денот ќе имаме сончево време со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе се движат во интервал од 9 до 15 Целзиусови степени.

Времето денес ладно со услови за попладневен дожд

Пулс24 - 09.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег.

Денеска дожд, утре ветер до 80 км/ч

Република - 09.02.2016

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено попладне. Врнежите позастапени ќе бидат во западните делови, каде на планините кон крајот на денот ќе преминат во снег, информираат од УХМР.

Времето во Македонија во наредните пет дена

Канал 77 - 09.02.2016

Денеска во Македонија времето ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди, ветровито и топло. Во западните предели се очекува зголемена облачност. Ќе дува доумерен слаб југозападен и југоисточен ветер.

Денеска сончево и топло време, утре силен ветер и врнежи

Кумановски м. - 09.02.2016

Во текот на денешниот ден во западните делови ќе преовладува променливо облачно време, претпладнево со локален дожд со слаб интензитет, додека во останатите делови од земјава сончево со умерена облачност и релативно топло.

Облачно, но потопло време

Денешен - 09.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

-6 Берово, -4 Скопје , -2 Тетово, Битола, Струмица…

Локално - 09.02.2016

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -6 Берово, -4 Скопје-Петровец, -2 Тетово, Битола, Кр.Паланка, Скопје-Зајчев Рид, Штип, Струмица, -1 Гевгелија, Куманово, 0 Прилеп, Демир Капија, 1 Виница, 2 Маврово, Крушево, Претор, 3 Лазарополе,5 Дојран, 6 Охрид, Дебар.

Сонце, дожд и снег- еве какво време не` очекува оваа недела

МК News - 09.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Облачно време со температура до 22 степени

Вистина.мк - 09.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Променливо облачно и потопло, дневната температура ќе достигне до 22 степен

Канал5 - 08.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Променливо облачно со сончеви периодии слаб јужен ветар

Канал5 - 08.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Променливо облачно со сончеви периоди и слаб јужен ветар

А1 On - 08.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Променливо облачно со сончеви периоди и слаб јужен ветар

Репортер - 08.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Променливо облачно со сончеви периодии слаб јужен ветар

Алфа - 08.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени.

Подгответе се за врнежлива недела

Press24 - 08.02.2016

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Толку од сонцето, подгответе се за дожд

Курир - 08.02.2016

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека до вторник ќе преовладува претежно стабилно и потопло време. Сепак, од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно и ветровито време со ...

Ни се враќа дождот: Какво ќе биде времето неделава?

Press24 - 08.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Денес променливо облачно, утре дожд

Нетпрес - 08.02.2016

Променливо облачно и потопло време не очекува во текот на денешниот ден, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Променливо облачно, со сончеви периоди

Макфакс - 08.02.2016

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Во источните и југоисточните предели се очекува сончево време и повисоки температури. Ќе дува слаб, во западните делови, особено на планините со умерен, на ...

Временска прогноза за 8 февруари: Умерено облачно со повремени сончеви периоди

Хитпортал - 08.02.2016

Во Македонија во понеделник пораст на утринските температури поради зголемената облачност. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува.

Денеска променливо облачно со сончеви периоди

МКД - 08.02.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Максималните дневни температури ќе се движат во интервалот од 0 до 13 Целзиусови степени.

Метео: Утре топло, во среда дожд

МРТ - 08.02.2016

Во среда попладне се очекуваат врнежи од дожд и од снег на планините. Утре во Македонија ќе преовладува сончево и релативно топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во среда попладне се очекуваат врнежи од дожд и од снег на планините.

Променливо облачно со температура до 22 степена

А1 On - 08.02.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена.

Еве какво време не очекува оваа недела

Сител - 08.02.2016

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Променливо облачно со сончеви периоди и слаб јужен ветар, температурата до 13 степени

Либертас - 08.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер.

Толку од сонцето, од среда подгответе се за...

Пулс24 - 08.02.2016

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека до вторник ќе преовладува претежно стабилно и потопло време. Сепак, од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно и ветровито време со ...

-7 Берово, -4 К. Паланка, Маврово, -3 Тетово, Лазарополе, -2 Скопје…

Локално - 08.02.2016

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА до 7 часот (во см) : 2 Маврово. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ -7 Берово, -4 К. Паланка, Маврово, -3 Тетово, Лазарополе, -2 Скопје – Петровец, Крушево, Прилеп, -1 Скопје – З. Рид, Куманово, Претор, 0 Дебар, Виница, Штип, Охрид, Д.

Денес и утре сончево, в среда локален дожд

Република - 08.02.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од шест од 13 степени, информираат од УХМР. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ...

Од среда повторно влажен бран и врнежи

Кумановски м. - 08.02.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб умерен јужен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролоши работи. Максималната температура ќе биде во интервал од 8-от до 14 степени целзиусови, што е релативно топло за овој ...

Какво време ќе имаме оваа работна недела?

Канал 77 - 08.02.2016

Денеска во Македонија не’ очекува променливо облачно време, како и сончеви периоди, проследени со слаб до умерен јужен ветер. Утринските температури се движат од -6 до -1 Целзиусов степен, додека максималните дневни ќе се движат во интервалот од 0 ...

Толку до сонцето, подгответе се за дожд

Вистина.мк - 08.02.2016

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека до вторник ќе преовладува претежно стабилно и потопло време. Сепак, од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно и ветровито време со ...