TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Промената на уставното име е добра вест само за Заев

Алсат-М - 01.07.2018

Потпишувањето на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија и откажувањето од сѐ што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ и никој друг, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија без реформи не може да влезе во ЕУ

Канал5 - 01.07.2018

Потпишување на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија, откажување од се што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ. За никој друг. Заев е човек кој ја влече Република Македонија во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не лаже, Заев суши!

Р.С.Европа - 01.07.2018

Потпишувањето на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија и откажувањето од сѐ што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ и никој друг, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот со Грција е обид на Заев да го покрие криминалот, корупцијата, расипништвото и неспособноста на ...

А1 On - 01.07.2018

„Потпишување на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија, откажување од се што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ. За никој друг. Заев е човек кој ја влече Република Македонија во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија без реформи не може да влезе во ЕУ

Сител - 01.07.2018

Потпишување на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија, откажување од се што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ. За никој друг. Заев е човек кој ја влече Република Македонија во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: За Зоран Заев и СДСМ добра вест е откажувањето од сѐ што е македонско

Макфакс - 01.07.2018

Потпишувањето на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија и откажувањето од се што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ и никој друг, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е човек кој ја влече Република Македонија во пропаст, тој ја потценува интелигенцијата на граѓаните

Курир - 01.07.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат потпишување на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија, откажување од се што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ. За никој друг.

ВМРО-ДПМНЕ: Се е што кажа Заев, за сѐ излажа

Фактор - 01.07.2018

„Потпишување на капитулантски договор за промената на уставното име на Република Македонија, откажување од се што е македонско е добра вест единствено за Зоран Заев и СДСМ. За никој друг. Заев е човек кој ја влече Република Македонија во пропаст.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже, кодовите ќе се сменат, наместо МК и МКД ќе биде НМ и НМК

Фокус - 30.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ повторно ги обвинуваат премиерот Зоран Заев и министерот Никола Димитров, дека договорот за името е штетен и капитулантски. -Заев ги излажа граѓаните дека Република Македонија ништо не губи со овој договор.

Арсовски: Заев во опозиција бараше намалување на струјата за 30 отсто, а сега ја намали за 0,1 отсто

МКД - 30.06.2018

Сите оние кои плаќале струја по 3000 денари со „огромното достигнување" на Зоран Заев и со „подобреното работење" на ЕЛЕМ, ќе плаќаат по 2.997 денари, односно за цели 3 денари помалку. На годишно ниво, со ваквиот успех на Владата на Заев, граѓаните ...

Стоилковски: Зоран ЕВРО Заев и СДСМ мора да си заминат!

Фокус - 30.06.2018

Обидот да се стави знак на еднаквост меѓу евро и евро-атлантските интеграции и бришењето на името на Република Македонија е само обид да се признае неспособноста на оваа власт предводена од Зоран ЕВРО Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Димитров со договорот со Грција се откажаа и од пресудата на судот во Хаг

МКД - 30.06.2018

Заев ги излажа граѓаните дека Република Македонија ништо не губи со договорот со Грција. Со овој договор директно се задира во идентитетот и јазикот, директно се менува Уставот и секаде ние ќе бидеме Северна Македонија, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ си поигруваат со граѓаните со намалувањето на електричната енергија за 0,1 отсто

А1 On - 30.06.2018

„СДСМ избегнува да одговори кој ги краде парите за струја. Зоран Заев и СДСМ си поигруваат со граѓаните на Република Македонија со намалувањето на електричната енергија од 0.1%. Наместо намалување на цената струјата од 30 % граѓаните добија ...

Арсовски: СДСМ ги потценува граѓаните со намалувањето на цената на струјата од само 0,1 отсто

Канал5 - 30.06.2018

СДСМ ги потценува граѓаните и си поигрува со нивната интелигенција. Намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го подразбира подобрувањето на стандардот на граѓаните кои што го ветуваше.

Арсовски: СДСМ ги потценува граѓаните со намалувањето на цената на струјата од само 0,1 отсто

Сител - 30.06.2018

СДСМ ги потценува граѓаните и си поигрува со нивната интелигенција. Намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го подразбира подобрувањето на стандардот на граѓаните кои што го ветуваше.

Стоилковски: Ако нема реформи, можеме пак да останеме пред вратите на ЕУ

Канал5 - 30.06.2018

Обидот да се стави знак на еднаквост меѓу евро и евро-атлантските интеграции и бришењето на името на Република Македонија е само обид да се признае неспособноста на оваа власт предводена од Зоран ЕВРО Заев.

Заев ја запечатува судбината на државата, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 30.06.2018

Заев и Димитров потпишаа договор со Грција кој е штетен и капитулантски. Заев ги излажа граѓаните дека Република Македонија ништо не губи со овој договор. Со овој договор директно се задира во идентитетот и јазикот, директно се менува Уставот и ...

Стоилковски: Ако нема реформи, можеме пак да останеме пред вратите на ЕУ

Сител - 30.06.2018

Обидот да се стави знак на еднаквост меѓу евро и евро-атлантските интеграции и бришењето на името на Република Македонија е само обид да се признае неспособноста на оваа власт предводена од Зоран ЕВРО Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: И покрај капитулацијата на Заев, Македонија не ги почна преговорите за членство во ЕУ

А1 On - 30.06.2018

„Заев и Димитров потпишаа договор со Грција кој е штетен и капитулантски. Заев ги излажа граѓаните дека Република Македонија ништо не губи со овој договор. Со овој договор директно се задира во идентитетот и јазикот, директно се менува Уставот и ...

(ВИДЕО) Арсовски: Зошто Заев не ја намали струјата за 30 отсто, како што ветуваше пред да дојде на власт?

А1 On - 30.06.2018

Димче Арсовски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска на прес-конференција изјави дека СДСМ ги потценува граѓаните и си поигрува со нивната интелегенција. – Намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го ...

(Видео) Стоилковски: Зоран ЕВРО Заев доброволно капитулираше

Макфакс - 30.06.2018

Обидот да се стави знак на еднаквост меѓу евро и евро-атлантските интеграции и бришењето на името на Република Македонија е само обид да се признае неспособноста на оваа власт предводена од Зоран ЕВРО Заев.

(Видео) Арсовски: Заев ја намали цената на струјата за смешни 0,1 отсто, а пред да дојде на власт ветуваше цели 30 ...

Макфакс - 30.06.2018

Намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го подразбира подобрувањето на стандардот на граѓаните кој што го ветуваше, обвини денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, кој додаде дека СДСМ ги ...

(ВИДЕО) Стоилковски: ЕУ порача дека не промена на името, туку реформи се потребни за почнување на преговори

А1 On - 30.06.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес-конференција изјави дека обидот да се стави знак на еднаквост меѓу евроинтеграциите и, како што кажа, бришењето на името е само обид да се признае неспособноста на оваа власт предводена од Заев.

Арсовски: Честито, струјата поевтини за 0,1 отсто, што е доказ како Заев го подразбира подобрувањето на стандардот на ...

Република - 30.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДСМ ги потценува граѓаните и си поигрува со нивната интелигенција. Портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски, вели дека намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го ...

Заев ја запечатува судбината на државата, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 30.06.2018

Заев ги излажа граѓаните дека Република Македонија ништо не губи со овој договор. Со овој договор директно се задира во идентитетот и јазикот, директно се менува Уставот и секаде ние ќе бидеме Северна Македонија.

Арсовски: СДСМ ги потценува граѓаните со намалувањето на цената на струјата од само 0,1 отсто

Стандард - 30.06.2018

“СДСМ ги потценува граѓаните и си поигрува со нивната интелигенција. Намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го подразбира подобрувањето на стандардот на граѓаните кои што го ветуваше”, вели денеска ...

Арсовски: На годишно ниво граѓаните ќе заштедат цели 36 денари за струја

Точка - 30.06.2018

СДСМ ги потценува граѓаните и си поигрува со нивната интелигенција. Намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го подразбира подобрувањето на стандардот на граѓаните кои што го ветуваше.

Арсовски: Заев бараше намалување за 30%, а сега струјата ја намали за 0,1 %, дали граѓаните ги плаќаат милионските ...

Курир - 30.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДСМ ги потценува граѓаните и си поигрува со нивната интелигенција. Портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски, вели дека намалувањето на цената на електричната енергија од само 0,1 отсто е доказ како Зоран Заев го ...

Стоилковски: ЕУ и НАТО бараат реформи, а не се она што власта прифати, Заев свесно ја лаже јавноста

Курир - 30.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека обидот да се стави знак на еднаквост меѓу евро и евро-атлантските интеграции и бришењето на името на Република Македонија е само обид да се признае неспособноста на оваа власт предводена од Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го понижува и лаже целиот македонски народ, со договорот со Грција директно се задира во идентитетот и ...

Курир - 30.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Заев и Димитров потпишаа договор со Грција кој е штетен и капитулантски. -Заев ги излажа граѓаните дека Република Македонија ништо не губи со овој договор. Со овој договор директно се задира во идентитетот и јазикот, ...

Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ: Со Договорот со Грција, Македонија се откажа од Времената спогодба

МКД - 29.06.2018

Договорот за промена на името кој Заев и Димитров го потпишаа со Грција е штетен и капитулантски, а според членот 1 од договорот, името ќе биде обврзувачко и неотповикливо, обвинува ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прифати обезличување на сопствената држава, економијата е на дно

МКД - 29.06.2018

Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија. Тоа е доказ дека обезличувањето на сопствената држава и народ не може да биде покритие за неспособноста, расипништвото и криминалот на власта, ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЕУ порача дека без суштински реформи државата нема да почне преговори

ТВ21 - 29.06.2018

Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија. Тоа е доказ дека обезличувањето на сопствената држава и народ не може да биде покритие за неспособноста, расипништвото и криминалот на власта, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЕУ порача дека без суштински реформи државата нема да почне преговори

Канал5 - 29.06.2018

Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија. Тоа е доказ дека обезличувањето на сопствената држава и народ не може да биде покритие за неспособноста, расипништвото и криминалот на власта.

ВМРО-ДПМНЕ: ЕУ порача дека без суштински реформи државата нема да почне преговори

Сител - 29.06.2018

Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија. Тоа е доказ дека обезличувањето на сопствената држава и народ не може да биде покритие за неспособноста, расипништвото и криминалот на власта.

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Договорот за промена на името е штетен и капитулантски

А1 On - 29.06.2018

„Договорот за промена на името кој Заев и Димитров го потпишаа со Грција е штетен и капитулантски. Според членот 1 од договорот, името ќе биде обврзувачко и неотповикливо. Заев ја запечатува судбината на државата и го менува името трајно.

ВМРО-ДПМНЕ: Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија

А1 On - 29.06.2018

„Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија. Тоа е доказ дека обезличувањето на сопствената држава и народ не може да биде покритие за неспособноста, расипништвото и криминалот на власта.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Со договорот Македонија се откажува од привремената спогодба со Грција

Макфакс - 29.06.2018

Со договорот за промената на името Македонија доброволно се откажува од привремената спогодба помеѓу Македонија и Грција, од 13 септември 1995 година, со која Грција се обврза да не го блокира нашето пристапување кон меѓународните организации под ...

Заев за ДВ: Гордо ќе зачекориме низ вратите на Европа

Либертас - 29.06.2018

Македонскиот премиер Зоран Заев ја поздравува „историската одлука“ на ЕУ да отвори преговори со Македонија во јуни следната година. Критичарите не гледаат подалеку од партискиот интерес, вели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Промената на името, Уставот, идентитетот, јазикот и откажувањето од се што е македонско само за СДСМ е ...

А1 On - 29.06.2018

„Промената на името, Уставот, идентитетот, јазикот и откажувањето од се што е македонско само за СДСМ е добра вест. Доколку поради СДСМ, Македонија успеала каде е прославата? Заев по кој знае кој пат ги излажа граѓаните на Република Македонија.

Со Договорот од Преспа, Заев ја запечатува судбината на државата (видео)

Република - 29.06.2018

Договорот за промена на името кој Заев и Димитров го потпишаа со Грција е штетен и капитулантски. Според членот 1 од договорот, името ќе биде обврзувачко и неотповикливо, истакна Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешната ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЕУ порача дека без суштински реформи државата нема да почне преговори

Стандард - 29.06.2018

„Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија. Тоа е доказ дека обезличувањето на сопствената држава и народ не може да биде покритие за неспособноста, расипништвото и криминалот на власта.

ВМРО-ДПМНЕ: Со договорот Македонија се откажува од привремената спогодба со Грција

Точка - 29.06.2018

Со договорот за промената на името Македонија доброволно се откажува од привремената спогодба помеѓу Македонија и Грција, од 13 септември 1995 година, со која Грција се обврза да не го блокира нашето пристапување кон меѓународните организации под ...

ВМРО-ДПМНЕ: Земјоделието на колена, земјоделците понижени – родот наместо на пазар завршува на буниште

Курир - 29.06.2018

Преговорите за членство во ЕУ не почнуваат, а Заев прифати бришење на името Република Македонија. Тоа е доказ дека обезличувањето на сопствената држава и народ не може да биде покритие за неспособноста, расипништвото и криминалот на власта, ...

Ѓорѓиевски: Договорот за промена на името кој Заев и Димитров го потпишаа со Грција е штетен и капитулантски

Курир - 29.06.2018

Договорот за промена на името кој Заев и Димитров го потпишаа со Грција е штетен и капитулантски. Според членот 1 од договорот, името ќе биде обврзувачко и неотповикливо, истакна Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на денешната ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Со договорот Македонија се откажува од привремената спогодба со Грција

Sky - 29.06.2018

Со договорот за промената на името Македонија доброволно се откажува од привремената спогодба помеѓу Македонија и Грција, од 13 септември 1995 година, со која Грција се обврза да не го блокира нашето пристапување кон меѓународните организации под ...

“Заев во Прилеп на митинг: Го донеле Заев на власт да го смени името?? Ајде мајкатааа???”

Маркукуле - 29.06.2018

Kaко зборуваше Зоран Заев на предизборниот митинг за локалните избори, во Прилеп минатата година… ВИДЕО: ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија останува надвор од структурите на ЕУ

Фокус - 28.06.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение до јавноста го нарече премиерот „товар“ кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. „Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев склучува штетни договори, се менува Уставот, идентитетот и јазикот

МКД - 28.06.2018

Зоран Заев наместо на реформи и проекти од корист на граѓаните се посвети на продажба на државните интереси. Додека државата пропаѓа на економски план поради неспособноста на власта, Зоран Заев склучува штетни договори, со кои Република Македонија ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ без ронка срам слави капитулација

24 Вести - 28.06.2018

Само СДСМ без ронка срам може да слави класичен пораз и капитулација на Македонија. Само СДСМ без образ и достоинство може да го лаже народот дека Македонија ги отпочнува преговорите за членство во Европската Унија – се вели во соопштението на ВМРО ...

Е, сега е капитулација.

Deutsche Welle - 28.06.2018

Шу знаеме, можеби на крај мудроста на Заев дека „ако не влеземе во ЕУ, ќе ја донесеме ЕУ овде” може да испадне визионерска. И за него болна. Колумна на Арсим Зеколи. Претходно изнесената надеж дека компензацијата (во лик на давање датум за почнување ...

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта

ТВ21 - 28.06.2018

Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговори до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта

Канал5 - 28.06.2018

Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта. СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговори до крајот на 2017 година и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта

Сител - 28.06.2018

Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта. СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговори до крајот на 2017 година и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од ЕУ поради неспособноста на власта

Макфакс - 28.06.2018

Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта, смета опозицијата. „СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговорите до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прифати промена на Уставот, идентитетот и јазикот

А1 On - 28.06.2018

„Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта. СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговори до крајот на 2017 година и ...

Само СДСМ без ронка срам може да слави пораз и капитулација, обвинува опозицијата

Макфакс - 28.06.2018

Само СДСМ без ронка срам може да слави класичен пораз и капитулација на Македонија. Само СДСМ без образ и достоинство може да го лаже народот дека Македонија ги отпочнува преговорите за членство во Европската Унија.

Е, сега е капитулација.

Либертас - 28.06.2018

Шу знаеме, можеби на крај мудроста на Заев дека „ако не влеземе во ЕУ, ќе ја донесеме ЕУ овде” може да испадне визионерска. И за него болна Претходно изнесената надеж дека компензацијата (во лик на давање датум за почнување на преговорите со ЕУ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Само СДСМ без ронка срам може да слави класичен пораз и капитулација на Македонија

А1 On - 28.06.2018

„Само СДСМ без ронка срам може да слави класичен пораз и капитулација на Македонија. Само СДСМ без образ и достоинство може да го лаже народот дека Македонија ги отпочнува преговорите за членство во Европската Унија. Лагите на Зоран Заев не минуваат.

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од ЕУ поради неспособноста на власта

Точка - 28.06.2018

Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта, смета опозицијата. „СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговорите до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта

Стандард - 28.06.2018

„Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта“, велат утринава од партијата на Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од ЕУ поради неспособноста на власта

Мета - 28.06.2018

Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта, смета опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев создаде национална катастрофа, Македонија со СДСМ на власт доживува само порази

Курир - 28.06.2018

Зоран Заев е товар кој ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. – СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговори ...

ВМРО-ДПМНЕ: Државата остана надвор од ЕУ поради неспособноста на власта

Sky - 28.06.2018

Зоран Заев е товар што ја обременува и влече надолу Република Македонија. Државата остана надвор од структурите на ЕУ поради неспособноста на власта, смета опозицијата. „СДСМ во својата изборна програма ветуваше датум за почеток на преговорите до ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ никако и никогаш нема да го поддржи капитулантскиот договор на Заев

МКД - 27.06.2018

Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на ЕУ. Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што впрочем ветуваше Зоран Заев и Владата, туку само надеж дека можеби идната година ова време ќе се исполнат целосно ...

ВМРО-ДПМНЕ: На Македонија ѝ требаат реформи, а не штетни договори

МКД - 27.06.2018

Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана. Срамниот капитулантски договор со кој се откажа од името Република Македонија и сѐ што е македонско го правдаше со добивање на датум за преговори само за да ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија!

24 Вести - 27.06.2018

„Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана. Срамниот капитулантски договор со кој се откажа од името Република Македонија и се што е македонско го правдаше со добивање на датум за преговори само за да ги ...

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори

ТВ21 - 27.06.2018

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија, посочи претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија.

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори

Либертас - 27.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагираше во изјава на соопштението Советот на министри на ЕУ кој одобри датум за преговори за Македонија во јуни 2019 година. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од реформи, а не од штетни договори

Канал5 - 27.06.2018

Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана. Срамниот капитулантски договор со кој се откажа од името Република Македонија и се што е македонско го правдаше со добивање на датум за преговори само за да ги ...

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори

Сител - 27.06.2018

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што впрочем ветуваше Зоран Заев и Владата, туку само ...

(Видео) Мицкоски: Условената препорака е уште еден голем пораз за Македонија

Макфакс - 27.06.2018

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што впрочем ветуваше Зоран Заев и Владата, туку само ...

ВМРО-ДПМНЕ: Kапитулантските политики на Заев не нѐ придвижуваат ни милиметар кон ЕУ

Макфакс - 27.06.2018

Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана, велат денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму истакнуваат дека срамниот капитулантски договор со кој, како што велат, се откажал од името Република Македонија и се ...

Мицкоски: Главната домашна задача е во рацете на Заев и владата

+инфо - 27.06.2018

Мицкоски порача дека се потребни суштински и коренити реформи и дека власта треба да се фати за работа. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ мора да си заминат за Македонија да тргне напред

А1 On - 27.06.2018

„Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана. Срамниот капитулантски договор со кој се откажа од името Република Македонија и се што е македонско го правдаше со добивање на датум за преговори само за да ги ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонија не доби препорака како што ветуваше Зоран Заев

А1 On - 27.06.2018

„Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што впрочем ветуваше Зоран Заев и Владата, туку само ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од реформи, а не од штетни договори

Сител - 27.06.2018

Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана. Срамниот капитулантски договор со кој се откажа од името Република Македонија и се што е македонско го правдаше со добивање на датум за преговори само за да ги ...

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори

Press24 - 27.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. -Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што ветуваше ...

Мицкоски: Владата на Заев е фијаско кое ниже порази, Македонија уште една година ќе тапка во место (видео)

Република - 27.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. – Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што ветуваше ...

Мицкоски: Условената препорака е уште еден голем пораз за Македонија

Точка - 27.06.2018

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што впрочем ветуваше Зоран Заев и Владата, туку само ...

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори

1tv - 27.06.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагираше во изјава на соопштението Советот на министри на ЕУ кој одобри датум за преговори за Македонија во јуни 2019 година. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е сериозна закана по Македонија, која мора да биде совладана

МК News - 27.06.2018

Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана. Срамниот капитулантски договор со кој се откажа од името Република Македонија и се што е македонско го правдаше со добивање на датум за преговори само за да ги ...

(Видео) Мицкоски: Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што ветуваше Зоран Заев

Независен - 27.06.2018

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што впрочем ветуваше Зоран Заев и Владата, туку само ...

ВМРО-ДПМНЕ: Kапитулантските политики на Заев не нѐ придвижуваат ни милиметар кон ЕУ

Точка - 27.06.2018

Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана, велат денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму истакнуваат дека срамниот капитулантски договор со кој, како што велат, се откажал од името Република Македонија и сѐ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од реформи, а не од штетни договори

Стандард - 27.06.2018

„Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана. Срамниот капитулантски договор со кој се откажа од името Република Македонија и се што е македонско го правдаше со добивање на датум за преговори само за да ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана

Курир - 27.06.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека Зоран Заев ја разорува државата повеќе од една година. Зоран Заев е сериозна закана по Република Македонија, која мора да биде совладана, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори, уште еден голем ...

Курир - 27.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. -Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што ветуваше ...

(Видео) Мицкоски: Условената препорака е уште еден голем пораз за Македонија

Sky - 27.06.2018

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што впрочем ветуваше Зоран Заев и Владата, туку само ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Владата е едно големо фијаско кое ниже порази

еМагазин - 27.06.2018

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија, изјави на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Македонија со Заев доби капитулантски договор за смена на името, но не и датум за преговори, уште еден голем ...

Маркукуле - 27.06.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција истакна дека Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија. -Македонија не доби чиста препорака веднаш, како што ветуваше ...

Стоилковски: Дали е точно дека таткото на Заев бил на суд за кражба на 15.000 киловати струја?

Фокус - 26.06.2018

СДСМ е исплашен од фактот дека граѓаните единствен заштитник на национални и државните интереси гледа во ВМРО ДПМНЕ и нејзиниот претседателот Христијан Мицкоски, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е пред национална катастрофа и на политички и на национален план

МКД - 26.06.2018

Највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен договор со Грција, а истовремено расипничката власт економски ја цеди државата и граѓаните. Македонската економија е на дното поради катастрофалните политики кои ги води ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се соочува со национална катастрофа

Канал5 - 26.06.2018

Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните политики на Зоран Коте Заев. Највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен договор со Грција, а истовремено ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се соочува со национална катастрофа

Сител - 26.06.2018

Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните политики на Зоран Коте Заев. Највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен договор со Грција, а истовремено ...

(Видео) Стоилковски: Заев да одговори дали неговиот татко бил гонет за кражба на струја

Макфакс - 26.06.2018

Зоран Заев треба да одговори пред македонската јавност дали неговиот татко, исто како и тој самиот, имал проблеми со институциите и законот и бил гонет за кражба на струја, рече Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, на прес-конференција по ...

Лешкоска: Со договорот македонскиот народ се претвара во нова вештачка нација

Сител - 26.06.2018

Зоран Коте Заев ја брише Македонија, македонската култура, традиција и историја, создавајќи нова творба со која што се негира континуитетот на македонската држава. Зоран Заев и Никола Димитров се обврзаа пред Грција до темел да го сменат ликот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно го потценува народот и неговата интелигенција

Канал5 - 26.06.2018

СДСМ е исплашен од фактот дека граѓаните единствен заштитник на национални и државните интереси гледа во ВМРО ДПМНЕ и нејзиниот Претседателот Христијан Мицкоски, рече на прес конференција партискиот портпарол Наум Стоилковски.

(ВИДЕО) Лашкоска: Со договорот македонскиот народ се претвара во нова вештачка нација

А1 On - 26.06.2018

„Зоран Коте Заев ја брише Македонија, македонската култура, традиција и историја, создавајќи нова творба со која што се негира континуитетот на македонската држава. Зоран Заев и Никола Димитров се обврзаа пред Грција до темел да го сменат ликот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста да обезбеди стандард за граѓаните, Заев ја компензира со трговија со националните интереси

Макфакс - 26.06.2018

Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните политики на Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од пратијата додаваат дека највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Димитров се обврзаа до темел да го сменат ликот на Македонците

Канал5 - 26.06.2018

Зоран Коте Заев ја брише Македонија, македонската култура, традиција и историја, создавајќи нова творба со која што се негира континуитетот на македонската држава. Зоран Заев и Никола Димитров се обврзаа пред Грција до темел да го сменат ликот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се соочува со национална катастрофа

А1 On - 26.06.2018

„Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните политики на Зоран Коте Заев. Највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен договор со Грција, а истовремено ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали е точно дека таткото на Заев бил на суд за кражба на над 15 илјади киловати струја?

А1 On - 26.06.2018

СДСМ е исплашен од фактот дека граѓаните единствен заштитник на национални и државните интереси гледа во ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот Претседателот Христијан Мицкоски, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста да обезбеди стандард за граѓаните, Заев ја компензира со трговија со националните интереси

Точка - 26.06.2018

Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните политики на Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од пратијата додаваат дека највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен ...

Таткото на Зоран Заев бил на суд за кражба на над 15 000 киловати електрична енергија? (видео)

Република - 26.06.2018

СДСМ е исплашен од фактот дека граѓаните единствен заштитник на национални и државните интереси гледа во ВМРО ДПМНЕ и нејзиниот претседателот Христијан Мицкоски, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

(Видео) Стоилковски: Заев да одговори дали неговиот татко бил гонет за кражба на струја

Точка - 26.06.2018

Зоран Заев треба да одговори пред македонската јавност дали неговиот татко, исто како и тој самиот, имал проблеми со институциите и законот и бил гонет за кражба на струја, рече Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, на прес-конференција по ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните ...

Курир - 26.06.2018

Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните политики на Зоран Коте Заев. Највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен договор со Грција, а истовремено ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија се соочува со национална катастрофа

Стандард - 26.06.2018

„Македонија се соочува со национална катастрофа и на политички и на национален план заради антидржавните политики на Зоран Коте Заев. Највисоките национални интереси се загрозени со капитулантскиот и срамен договор со Грција, а истовремено ...

Стоилковски: СДСМ со ниски и приземни обиди се обидува да направи дефокус од капитулантскиот договор за бришење на ...

Курир - 26.06.2018

СДСМ е исплашен од фактот дека граѓаните единствен заштитник на национални и државните интереси гледа во ВМРО ДПМНЕ и нејзиниот претседателот Христијан Мицкоски, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Лашкоска: Заев и Димитров, македонскиот народ го претвораат во нова вештачка нација без минато, без корен, без никаква ...

Курир - 26.06.2018

Зоран Коте Заев ја брише Македонија, македонската култура, традиција и историја, создавајќи нова творба со која што се негира континуитетот на македонската држава, истакна Ане Лашкоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се откажа од сопствениот народ

МКД - 25.06.2018

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација, обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Од македонската меморија ќе треба да се избришат Солун, Кукуш, Лерин…

А1 On - 25.06.2018

„СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонската жица на Заев e направена од свила, тој потпиша капитулација

Макфакс - 25.06.2018

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација, се наведува во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се откажа од сопствениот народ

Сител - 25.06.2018

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација. Со само еден потпис владата на СДСМ се откажа од се што е ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се откажа од сопствениот народ

ТВ21 - 25.06.2018

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација. Со само еден потпис владата на СДСМ се откажа од се што е ...

(ВИДЕО) Анкета – Што мислат граѓаните за работата на премиерот Зоран Заев

Либертас - 25.06.2018

Погледете ја анкетата и видете што мислат анкетираните граѓани за работата на премиерот Зоран Заев и неговиот кабинет од нивното доаѓање на власт. ВО ЖИВО: Интервју со премиерот Зоран Заев во „Уреднички брифинг“ со Ацо ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се откажа од сопствениот народ и ја брише вековната македонска историја

Press24 - 25.06.2018

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација. Со само еден потпис владата на СДСМ се откажа од се што е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ја бришат вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација

Курир - 25.06.2018

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација. Со само еден потпис владата на СДСМ се откажа од се што е ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се откажа од сопствениот народ

Стандард - 25.06.2018

„СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Зоран Коте Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонската жица на Заев e направена од свила, тој потпиша капитулација

Точка - 25.06.2018

СДСМ се откажа од сопствениот народ. За само една година владата на СДСМ на чело со Заев ја брише вековната македонска историја, но и ја загрозува иднината на цела една нација, се наведува во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев vs Заев – претседателот на Владата постојано се демантира себе си

Република - 25.06.2018

Потписот во Нивици со кој се прекрсти Македонија не само што носи бришење и промена на Уставот, туку ги промени и ветувањата на премиерот Зоран Заев. Ќе биде премиер на владата на Република Северна Македонија кога ќе се случат Уставните промени и ...

Заев VS Заев: Претседателот на Владата постојано се демантира себе си

Курир - 25.06.2018

Потписот во Нивици со кој се прекрсти Македонија не само што носи бришење и промена на Уставот, туку ги промени и ветувањата на премиерот Зоран Заев, јавува Алфа ...

(Видео) Што мислат граѓаните за работата на премиерот Зоран Заев

1tv - 25.06.2018

Погледете ја анкетата и видете што мислат анкетираните граѓани за работата на премиерот Зоран Заев и неговиот кабинет од нивното доаѓање на ...

Николоски: Веројатно постои таен договор за промена на преамбулата на Уставот, Заев се откажа од Илинден и АСНОМ

Курир - 25.06.2018

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во гостувањето во емисијата ,,Јади Бурек’’ на телевизија Сонце истакна дека спротивно на она што го вели Зоран Заев, со договорот со Грција за промена на името се менува македонскиот идентитет.