TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вашингтон пост: Путин не се откажува од Балканот бидејќи таму Западот ја понижи Русија

МКД - 25.09.2016

Разузнавачките кампањи кои Русија ги води на Балканот се дел од стратегијата за создавање на мислење за Русија како голема сила и моќен сојузник, пишува Вашингтон пост . Како што се тврди во анализата, станува збор за минимални вложувања во вид на ...

Путин раскажа за своите ќерки во интервју

Локално - 25.09.2016

Ќерките на рускиот претседател Владимир Путин работат во областите кои ги избрале, и се занимаваат со “многу благородна и потребна на луѓето” дејност. Тоа го вели самиот претседател на Руската Федерација во интервју за агенцијата Блумберг.

Така власта “телевизиски” ја киднапира демократијата ! Кога ќе се чувствуваш опкружен со непријатели, не ти е до ...

Локално - 25.09.2016

Набљудувајќи што се случува во Русија, човек би можел да помисли дека луѓето во оваа земја едноставно не сакаат да живеат во демократија. Така ли е навистина? Рускиот социолог Игор Ајдман пред DW соопштува своја хипотеза: На крајот на 1980-тите ...

Путин: СССР не требаше да се растури

Канал5 - 23.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека распадот на СССР можел да биде избегнат. Тој тоа го изјави на средба со раководството на политичките партии во Кремљ. Притоа претседателот додаде дека земјата требало да оди по патот кон демократските ...

Вашингтон пост: Сите на Балканот ќе играат како што ќе свири Путин

Press24 - 23.09.2016

Известувањето на компанијата која Русија ја води на Балканот дел е од стратегијата за создавање мислење за Русија како голема сила и моќен сојзуник, пишува Вашингтон пост“. Како што се наведува.

Путин: СССР не требаше да се растури

Руска реч - 23.09.2016

Претседателот на РФ Владимир Путин смета дека поранешниот Советски Сојуз не требало да се распадне. Претседателот на РФ Владимир Путин изјави дека СССР не требало да се растури и дека можело да се оди по патот на демократски реформи, но ...

Путин смета дека СССР не требало да се распадне: Сè можеше да се реши со демократски промени

Точка - 23.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин смета дека Советскиот Сојуз не требало така лесно да се распадне. Како што вели Путин, сите работи требало да бидат решени по демократски пат со демократски промени.

Алармантните времиња за стабилноста во регионите на Русија

Локално - 23.09.2016

Руската влада соопшти дека поради сложената финансиска ситуација, планира да го зголеми користењето на меѓурегионалните буџетi, за да им се помогне сиромашните региони. Руските региони забележаа зголемување на долговите во последните неколку години ...

Путин: СССР не мораше да се распадне!

Локално - 23.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека распадот на СССР можел да биде избегнат. Тој тоа гоа изјави на средба со раководството на политичките партии во Кремљ. Притоа Претседателот додаде дека земјата би требало да оди по патот кон ...

Предигра 2018

Фактор - 23.09.2016

Русите не ги интересираа изборите. „Единствена Русија“ доби 343 од можни 450 депутати во Државната дума. Опозиција е мислена именка. Комунистите на Генадиј Зјуганов, либералите на Владимир Жириновски и „ Справедлива Русија“ на Сергеј Миронов, како и ...

Путин прекина говор за да го праша работникот: “Ти што си толку сериозен? Не ми веруваш?” (Видео)

МК News - 22.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин во текот на посетата на концернот „Калашников“ им го честитал на работниците Денот на оружарите и обратил внимание на “сериозноста“ еден од нив -Сакам да изразам надеж дека концернот ќе се развива, дека поради ...

Сите евнуси на претседателот...

Н.Македонија - 22.09.2016

Шефот на руската држава Владимир Путин прави чистка меѓу најблиските советници. Тој од членовите на својот тим очекува да бидат лојални и да следат наредби како војници. Путин сака тие, како што вели и самиот,да бидат офицери за врска Рускиот ...

Секој претседател има свои евнуси...

Н.Македонија - 22.09.2016

Веднаш се поставува прашањето дали воваквата кадровска политика на највисоко и одговорно државно ниво има нешто спорно? Најголем број светски лидери и државници се придржуваат кон таков или сличен начин на работа.

Путин на работникот: "Ти што си толку сериозен? Не ми веруваш?" (видео)

Канал5 - 21.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин во текот на посетата на концернот „Калашников“ им го честитал на работниците Денот на оружарите и обратил внимание на “сериозноста“ еден од нив. „Сакам да изразам надеж дека концернот ќе се развива, дека ...

ЗОШТО СИ ТОЛКУ СЕРИОЗЕН: Кутриот работник се преплаши од Путин (ВИДЕО)

Телеграф - 21.09.2016

Владимир Путин му се обрати лично на еден работник, видеото за еден ден го прегледаа илјадници луѓе Претседателот на Русија, Владимир Путин беше во посета на работниците во фабриката „Калашников“ по повод Ден на оружјето.

Путин

Руска реч - 21.09.2016

Претседателот на Русија Владимир Путин претседава со состанокот на Советот за стратешки развој и приоритетни проекти во државната резиденција во Ново Огарјово недалеку од Москва, ...

Путин го прекинал својот говор и му се обратил на еден од работниците - нема да верувате што му рече (ВИДЕО)

Press24 - 21.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин во текот на посетата на концернот „Калашников“ им го честитал на работниците Денот на оружарите и обратил внимание на “сериозноста“ еден од нив. -Сакам да изразам надеж дека концернот ќе се развива, дека ...

Путин на работникот: “Ти што си толку сериозен? Не ми веруваш?” (видео)

Курир - 21.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин во текот на посетата на концернот „Калашников“ им го честитал на работниците Денот на оружарите и обратил внимание на “сериозноста“ еден од нив. -Сакам да изразам надеж дека концернот ќе се развива, дека ...

ВИДЕО: Путин се пошегува а сите се заледија од страв

Press24 - 21.09.2016

Сакам оваа фабрика да се развие и вие расположени да се враќате дома. Ова го рече претседателот на Русија, Владимир Путин, при посетата на "Калашников", а потоа се пошегува во негов стил со еден од работниците.

Вашингтон Пост: Путин не се откажува од Балканот бидејќи таму Западот ја понижи Русија

Кајгана - 21.09.2016

Разузнавачките кампањи кои ги води Русија на Балканот во изминативе осум години, од прогласувањето на независноста на Косово до Србија, се дел од стратегијата за креирање на мислење за Русија како голема сила и можен сојузник, низ минимални ...

(ВИДЕО) Работник на „Калашников“ ќе го памети денот кога Путин ја посети фабриката

Репортер - 21.09.2016

Претседателот на Русија Владимир Путин во текот на посетата на групата „Калашников“ во Иевску, им го честиташе на работниците Денот на вооружувањето и обрна внимание на „сериозноста“ на едно од нив.

Путин на работникот: "Ти што си толку сериозен? Не ми веруваш?"

Точка - 21.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, за време на посетата на концернот "Калашников" им го честитал на работниците Денот на оружарите и обратил внимание на "сериозноста" на еден од нив.

Неверојатен! Путин го прекинал говорот за да го праша работникот зошто е тој...

Пулс24 - 21.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин во текот на посетата на концернот „Калашников“ им го честитал на работниците Денот на оружарите и обратил внимание на “сериозноста“ еден од нив. -Сакам да изразам надеж дека концернот ќе се развива, дека ...

Путин се шегуваше, а сите се заледија од страв (Видео)

Република - 21.09.2016

Сакам оваа фабрика да се развие и вие расположени да се враќате дома. Ова го рече претседателот на Русија, Владимир Путин, при посетата на „Калашников”, а потоа се пошегува во негов стил со еден од работниците.

Единствена Русија ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Дневник - 20.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на завчерашните парламентарни избори со 54 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.

Медиуми: Во САД расте бројот на приврзаници на Путин

Руска реч - 20.09.2016

Без оглед на тоа што западните лидери не престануваат да го критикуваат претседателот на Русија Владимир Путин, бројот на негови приврзаници во САД само расте. Согласно анкетата спроведена во август од страна на „ЈуГов“ (YouGov) и „Економист“ (The ...

Путин ќе го оживее КГБ?

Стандард - 20.09.2016

„Уште едно импресивно гласање за доверба на претседателот“, така портпаролот на Путин ги прокоментира резултатите од одржаните во неделата парламентарни избори. Оваа доверба сепак очигледно не е взаемна.

Медиум: Западот ја изгуби од вид „балканската пропаганда“ на Русија

Руска реч - 20.09.2016

Руската пропаганда на Балканот се потпира врз заедничката словенска историја и култура од една страна, а од друга, врз антизападната реторика, пишува „Вашингтон Пост“. Иако западните земји се трудат да ги следат сите облици на „руска пропаганда“, ...

Сè повеќе Американци му се восхитуваат на Путин: "Работи за својата земја и не сопира"

Точка - 20.09.2016

Само 27 проценти од анкетираните Американци имале негативен став за рускиот претседател Владимир Путин, додека во претходното истражување тој број изнесувал 66 проценти, наведува весникот "Financial Times" и оценува дека Путин има сè повеќе ...

Убедлив триумф на Единствена Русија...

Н.Македонија - 20.09.2016

Убедлив триумф на Единствена Русија Единствена Русија, чиј неформален лидер е претседателот Владимир Путин, оствари убедлива победа на парламентарните избори во Русија, освојувајќи 54 отсто од гласовите, односно 343 од вкупно 450 мандати во Думата.

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Телма - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“ на изборите

24 Вести - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера одржаните парламентарни избори. - Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

Единствена Русија ќе доминира во Думата

Алсат-М - 19.09.2016

Со осумдесет насто пребројани гласови, официјалните резултати покажуваат дека владејачката партија Единствена Русија е на пат да добие повеќе од 300 од 450 места во државната Дума. Тоа ќе биде доволно да обезбеди мнозинство од две третини со што ...

Путин: Русија гласаше во корист на политичката стабилност

Канал5 - 19.09.2016

Резултатите од парламентарните избори во Русија покажуваат дека граѓаните гласале во корист на политичката стабилност, оцени рускиот претседател Владимир Путин, коментирајќи ги изборните резултати на кои неговата Единствена Русија освои убедлива ...

Четири партии влегуваат во новиот состав на Думата

24 Вести - 19.09.2016

Четири партии ќе бидат дел од новата Државна дума, се вели во првичните податоци по обработени 93 отсто гласачки ливчиња од вчерашните парламентарни избори во Русија. Партијата Единствена Русија доби 54,27 отсто гласови, Комунистичката – 13,46 ...

Медведев прогласи победа на партијата на Путин

Фокус - 19.09.2016

Половина час по затворањето на гласачките места, рускиот премиер и лидер владејачката партија Единствена Русија, Димитриј Медведев, прогласи победа на парламентарните избори. Можеме смело да кажеме дека нашата партија апсолутно победи, рече Медведев ...

Камерите регистрираа полнење кутии на изборите во Русија, партијата на Путин победи убедливо

Сакам да кажам - 19.09.2016

Единствена Русија, партијата поддржана од претседателот Владимир Путин, освои мнозиноство на парламентарните избори во земјата, со огромна предност во однос на ривалските партии. По преброени 93 отсто од гласовите, партијата има освоено 54,2 отсто ...

Ништо повеќе од привид на демократија во Русија

Deutsche Welle - 19.09.2016

Зад фасадата на демократските избори во Русија се кријат изборни манипулации и политичка апатија. На долг рок меѓутоа ова го доведува во прашање легитимитетот на системот, смета Инго Мантојфел.

Партиjата на власт го доби мнозинството гласови на изборите за Думата

Руска реч - 19.09.2016

Над 70% од местата во Думата и поголемиот дел од гласовите за едномандатните окрузи ги доби партијата на власт „Единствена Русија“. Партискиот состав на Државната дума во новиот состав исто така останува непроменлив: покрај „Единствена Русија“, во ...

Супериорна победа на партијата на Путин – „Единствена Русија“ со апсолутно мнозинство во Думата

Алфа - 19.09.2016

Владејачката „Единствена Русија“ на претседателот Владимир Путин е голем победник на парламентарните избори кои се одржаа вчера во Руската Федерација, освојувајќи над 340 места во Думата од можни 450.

Четири партии влегуваат во новиот состав на Думата

+инфо - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија доби 54,27 отсто гласови, Комунистичката – 13,46 отсто, Либерал-демократите – 13.25 отсто и Праведна Русија 6,17 отсто. Четири партии ќе бидат дел од новата Државна дума, се вели во првичните податоци по обработени 93 ...

Путин: За Русија е приоритет развојот на најново оружје

Руска реч - 19.09.2016

Претседателот на Русија Владимир Путин на вработените и ветераните на воената индустрија им го честиташе професионалниот празник. Претседателот на Русија Владимир Путин на вработените и ветераните во воената индустрија им го честиташе ...

Атентати врз Владимир Путин: Кој сѐ сакал да го убие претседателот на Русија?

+инфо - 19.09.2016

Откако за прв пат стана лидер во 2000-та година, Путин бил цел на атентати најмалку 11 пати, барем толкав број признаваат руски служби за безбедност. 63-годишниот руски претседател Владимир Путин е еден од најмоќните луѓе денес, а откако за прв пат ...

За Путин изборните резултати се рускиот одговор на надворешниот притисок

Макфакс - 19.09.2016

Резултатите од неделните парламентарни избори укажуваат дека граѓаните имаат доверба во партијата Единствена Русија и владата, и освен тоа тие се реакција на граѓаните на притисокот однадвор и обидот да се дестабилизира ситуацијата во земјата ...

Четири партии влегуваат во новиот состав на Думата

А1 On - 19.09.2016

Четири партии ќе бидат дел од новата Државна дума, се вели во првичните податоци по обработени 93 отсто гласачки ливчиња од вчерашните парламентарни избори во Русија, јави Тасс. Партијата Единствена Русија доби 54,27 отсто гласови, Комунистичката – ...

Потврдена уверливата победа на партијата на Путин

Кајгана - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин надмоќно победи на неделните парламентарни избори која ѝ овозможува создавање двотретинско или уставно мнозинство, покажуваат првите официјални резултати објавени во понеделникот, меѓутоа ...

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“ на изборите

Нетпрес - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера одржаните парламентарни избори. – Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

+инфо - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови.

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Сител - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“ на изборите

Сител - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера одржаните парламентарни избори. - Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“ на изборите

А1 On - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера одржаните парламентарни избори. – Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Алфа - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.

Единствена Русија ќе доминира во Думата

Р.С.Европа - 19.09.2016

Со осумдесет насто пребројани гласови, официјалните резултати покажуваат дека владејачката партија Единствена Русија е на пат да добие повеќе од 300 од 450 места во државната Дума. Тоа ќе биде доволно да обезбеди мнозинство од две третини со што ...

Русија избори: Партијата на Путин освои 54,2 проценти од гласовите

Нова ТВ - 19.09.2016

Владејачката партија Единствена Русија освои 54,2 проценти од гласовите на вчерашните парламентарни избори во Русија, покажуваат резултатите на Централната изборна комисија. Врз основа на преброени 90 проценти од гласовите, второ место освои ...

АПСОЛУТНО МНОЗИНСТВО ВО ДУМАТА: Единствена Русија на Путин победи на парламентарните избори

Телеграф - 19.09.2016

Единствена Русија ќе добие најмалку 338 места од вкупно 450 во Државната дума Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто од гласовите.

Единствена Русија на Путин освои 54,2% од гласовите на избори со ниска излезност

Капитал - 19.09.2016

Владејачката Единствена Русија, партијата од која доаѓа рускиот претседател Владимир Путин, освоила 54,2% од гласовите на парламентарните избори во Русија одржани вчера. Втора е Комунистичката партија со 13,5% од гласовите, а зад неа се ...

Единствена Русија со двотретинско мнозинство во Думата

Р.С.Европа - 19.09.2016

Владејчката Единствена Русија, според официјалните резултати од Централната изборна комисија, на вчерашните избори освоила над 54 насто од гласовите и ќе има над 300 од 450 места во идната Државна Дума.

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“ на изборите

Алфа - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера одржаните парламентарни избори. Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера ...

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Курир - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.

Партијата на Путин си обезбеди уставно мнозинство

Стандард - 19.09.2016

Партијата „Единствена Русија“, основана од страна на претседателот Владимир Путин и предводена од премиерот Дмитриј Медведев, си обезбеди на неделните парламентарни избори уставно мнозинство во новиот состав на Државната Дума.

Триумф на партијата на Путин, Медведев брзо прогласи победа (ВИДЕО)

МКД - 19.09.2016

Рускиот премиер Дмитриј Медведев, лидерот на владејачката партија Единствена Русија, изјави дека партијата победила на изборите за пратеници во Долниот дом на рускиот парламент. „Можеме смело да кажеме дека нашата партија апсолутно победи“, изјави ...

На изборите во Русија преброени 91,8% гласови

Руска реч - 19.09.2016

Според податоците на Централната изборна комисија, партијата „Единствена Русија” има 54,2% гласови и мнозинство во 203 од 225 окрузи. На изборите за руската Дума се обработени се обработени 91,8% гласачки ливчиња.

Путин ја поздрави победата на неговата партија „Единствена Русија“ на изборите

+инфо - 19.09.2016

народот сака стабилност во општеството, нагласи рускиот претседател, а „Единствена Русија“ навистина го прави она што е најдобро за него. Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера ...

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“

МРТ - 19.09.2016

Со 52% од гласовите за изборот на државната Дума, партијата на Путин ги порази либералите, комунистите и „Праведна Русија“. Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на парламентарните ...

Четири партии влегуваат во новиот состав на Думата

Сител - 19.09.2016

Четири партии ќе бидат дел од новата Државна дума, се вели во првичните податоци по обработени 93 отсто гласачки ливчиња од вчерашните парламентарни избори во Русија, јави Тасс. Партијата Единствена Русија доби 54,27 отсто гласови, Комунистичката – ...

Според Кремљ, победата на Единствена Русија е доверба за Путин

Р.С.Европа - 19.09.2016

Убедливата победа на владејачката партија Единствена Русија, на вчерашните избори беше јавно гласање доверба за претседателот Владимир Путин, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитри Пешков.

Зошто не гласаа Русите?

Стандард - 19.09.2016

Набргу откако беа објавени првите резултати од изборите за руската Дума, претседателот Путин и премиерот Медведев изразија задоволство пред публиката. Тие сепак дефинитивно не беа изненадени од исходот на гласањето.

Потврдена уверливата победа на партијата Путин

Макфакс - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин надмоќно победи на неделните парламентарни избори која ѝ овозможува создавање двотретинско или уставно мнозинство, покажуваат првите официјални резултати објавени во понеделникот, меѓутоа ...

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Вечер Прес - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња Со тоа, партијата ќе добие апсолутно мнозинство ...

Путин ја поздрави победата на "Единствена Русија" на изборите

Точка - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија "Единствена Русија" на вчера одржаните парламентарни избори. – Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

Потврдена уверливата победа на партијата на Путин

Точка - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин надмоќно победи на неделните парламентарни избори која ѝ овозможува создавање двотретинско или уставно мнозинство, покажуваат првите официјални резултати објавени во понеделникот, меѓутоа ...

Партијата на Путин убедливо победи на парламентарните избори во Русија

Мета - 19.09.2016

На парламентарните избори за 450 пратеници на Долниот дом на рускиот парламент убедливо победи партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин. Партијата освоила 54,3 отсто од гласовите, со што ќе добие апсолутно мнозинство во ...

Партијата на Путин убедливо победи на парламентарните избори во Русија

Бриф - 19.09.2016

На парламентарните избори за 450 пратеници на Долниот дом на рускиот парламент убедливо победи партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин. Партијата освоила 54,3 отсто од гласовите, со што ќе добие апсолутно мнозинство во ...

Владимир Путин: Русија не ги одобрува хакерите, но тие открија податоци за допинг

Локално - 19.09.2016

Русија не ги одобрува активностите на хакери, но тие успеаја да направат јавно достапни информации за тоа што учесници во Олимпијадата земале забранети супстанции, изјави рускиот претседател Владимир Путин, пренесува РИА Новости.

Зошто не гласаа Русите?

Локално - 19.09.2016

Дури 40% од руските избирачи гласаа на изборите во неделата. Ниска излезност има понекогаш и на Запад. Само што таа не може да се споредува со она што се случи на 18 септември во Русија-анализира DW.

Путин ја поздрави победата на “Единствена Русија”

Бизнис Вести - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија “Единствена Русија” на парламентарните избори, пренесоа светските агенции. “Сега можеме со сигурност да кажеме дека партијата постигна многу добар резултат: таа победи”, ...

Путин победи на изборите во Русија

еМагазин - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера одржаните парламентарни избори. - Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

Путин и „Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Локално - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.

Кај 90 отсто обработени протоколи “Единствена Русија” собира 54,21 проценти

Локално - 19.09.2016

Партијата “Единствена Русија” води убедливо на парламентарните избори во Русија. Партијата “Единствена Русија” води убедливо на парламентарните избори во Русија и собира 54,21% од гласовите при обработка на 90 отсто од протоколите од избирачките ...

Путин и новата генерација лидери на Русија

Фактор - 19.09.2016

По 16 години на власт Владимир Путин прави промени во тимот, за да ја цементира контролата во следната деценија. 63-годишниот лидер отстранува некои од најстарите сојузници и им се додворува на млади лица - кои го делат неговото минато во силите за ...

Ништо повеќе од привид на демократија во Русија

Либертас - 19.09.2016

Зад фасадата на демократските избори во Русија се кријат изборни манипулации и политичка апатија. На долг рок меѓутоа ова го доведува во прашање легитимитетот на системот, смета Инго Мантојфел.

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“ на изборите

Вечер Прес - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија" на вчера одржаните парламентарни избори – Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

Путин гласал за него: Во кого има доверба рускиот претседател

Точка - 19.09.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, гласал за професорот Дмитри Морозов, кој се кандидирал за пратеник во Државната дума во 209. округ за пратеник според мнозинскиот изборен систем, пишува "Комсомолјска Правда".

Путин и „Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Тера - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата...

Н.Македонија - 19.09.2016

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто ...

Четири партии влегуваат во новиот состав на Думата

Lider - 19.09.2016

Четири партии ќе бидат дел од новата Државна дума, се вели во првичните податоци по обработени 93 отсто гласачки ливчиња од вчерашните парламентарни избори во Русија, јави Тасс. Партијата Единствена Русија доби 54,27 отсто гласови, Комунистичката – ...

Путин ја поздрави победата на „Единствена Русија“ на изборите

Lider - 19.09.2016

Рускиот претседател Владимир Путин ја поздрави победата на владејачката партија „Единствена Русија“ на вчера одржаните парламентарни избори. – Веќе можам со увереност да кажам дека партијата постигна многу добар резултат: Таа победи, изјави Путин ...

„Единствена Русија“ ќе има апсолутно мнозинство во Думата

Lider - 19.09.2016

Партијата Единствена Русија на претседателот Владимир Путин победи на вчерашните парламентарни избори со 54,3 отсто гласови. Тоа го покажуваат резултатите од преброени речиси 90 отсто гласачки ливчиња.