TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И мене ми се слоши!

Окно - 24.09.2016

И мене ми се слоши на крај. Па луѓе мои, што се случува? Не волци, лешинари беа околу неа. Кој би издржал таква негативна енергија, злоба, гадење, непочитување на личноста? Сето тоа беше насочено кон специјалната обвинителка Катица Јанева не само од ...

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

ТВ21 - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

Комисиската расправа по извештајот на СЈО ќе продолжи денеска ?!

Канал5 - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради, како што информира, влошена здравствена состојба вчера порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем за работата на Специјалното јавно обвинителство.

Јанева им се извини на пратениците дека и се слошило, расправата во Собранието продолжува денеска

Сакам да кажам - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчеравечер им се извини на пратениците оти поради нејзината здравствена состојба морала да ја напушти седницата на Комисијата за политички систем на која се расправаше за шестмесечниот извештај.

Трет ден расправа за извештајот на СЈО во собраниската комисија за политички систем

24 Вести - 23.09.2016

За денеска во 13 часот е закажано продолжение на расправата за извештајот на СЈО во собраниската комисија за политички систем. На специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчера попладне и се слоши по 10-часовната расправа со пратениците.

Пратеничките прашања за Јанева треба да продолжат и денеска

Фокус - 23.09.2016

Надзорната расправа за извештајот на Специјалното јавно обвинителство треба да продолжи денеска во 13 часот, откако вчера беше прекината поради влошената здравствена состојба на Катица Јанева.

ТРЕТ ДЕН ОД РАСПРАВАТА: Откако вчера и се слоши, Јанева попладнево ќе се соочи со пратениците

Телеграф - 23.09.2016

Во текот на изминатите два дена, Јанева одговараше на прашања на пратениците Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на специјалното јавно обвинителство.

На Јанева ѝ е подобро, но не се знае дали ќе се појави на седница

Репортер - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска се чувствува подобро, но сè уште не знаеме дали ќе се појави на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, велат од СЈО за „Мета“.

Продолжува седницата на собраниската комисија за извештаите на Јанева и на Зврлевски

Правдико - 23.09.2016

Денеска во 13 часот треба да продолжи седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, на која специјалната јавна обвинителка Катица Јанева треба да продолжи да одговора на прашањата на пратениците.

Здравствената состојба на Јанева е добра, ќе присуствува на седницата во Собрание

Репортер - 23.09.2016

Здравствената состојба на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева е добра и таа ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, информираат од Специјалното јавно обвинителство.

Јанева се чуствува добро, во 13 часот продолжува седницата на Комисијата за политички систем

Стандард - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска се чуствува подобро и ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем. Синоќа на Јанева и се слоши и таа ја напушти седницата.

И мене ми се слоши!

Репортер - 23.09.2016

Мене ми се слоши на крај. Па луѓе мои, што се случува? Не волци, лешинари беа околу неа. Кој би издржал таква негативна енергија, злоба, гадење, непочитување на личноста? Сето тоа беше насочено кон специјалната обвинителка Катица Јанева не само од ...

Продолжува комисиската седница за Извештајот на СЈО

Нетпрес - 23.09.2016

Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што објасни, влошена здравствена состојба замина од седницата. – Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам ...

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

Курир - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

Распитот на Јанева закажан за денеска во 13 часот

+инфо - 23.09.2016

Јанева се извини за напуштањето на седницата. За денеска во 13 часот е закажано продолжение на распитот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Собранието откако вчера таа замина зашто и се слоши по 10-часовната расправа со пратениците.

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

Алфа - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за ...

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

А1 On - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

Не се знае дали Катица Јанева денеска ќе се појави на седницата

Press24 - 23.09.2016

Катица Јанева вчера ја напушти седницата за Извештајот за работата на СЈО, а денеска не се знае дали ќе се врати во Собранието. Од СЈО за Мета велат дека засега не се знае дали по здравствените проблеми Катица денеска ќе се појави на расправата.

Продолжува расправата за извештајот на СЈО

МРТ - 23.09.2016

Вчера попладне поради, како што информира, влошена здравствена состојба, Катица Јанева порано ја напушти седницата. Во Собранието во 13 часот, најавено е продолжение на седницата на Комисијата за политички систем на која треба да продолжи расправата ...

Попладне продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

Р.С.Европа - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

Здравствената состојба на Јанева е добра, ќе присуствува на седницата во Собрание

Макфакс - 23.09.2016

Здравствената состојба на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева е добра и таа ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, информираат од Специјалното јавно обвинителство.

Kaтица Јанева продлжува со расправата, денеска ќе биде во Собранието

МКД - 23.09.2016

Здравствената состојба на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е добра и таа денеска ќе присуствува на седницата на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците.

Јанева и Зврлевски повторно пред пратениците

Нова ТВ - 23.09.2016

Продолжува собраниската комисија за политички систем, на чиј дневен ред се извештаите на Специјалното јавно обвинителство и на Државното јавно обвинителство. Пред малку во салата дојдоа обвинителите Катица Јанева и Марко Зврлевски и се очекува во ...

Продолжува комисиската седница за извештајот на СЈО: Ќе се врати ли Јанева во Собрание?

еМагазин - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева ...

Продолжува комисиската седница за Извештајот на СЈО

Точка - 23.09.2016

Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што објасни, влошена здравствена состојба замина од седницата. – Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам ...

Не се знае дали ќе се одржи комисиската расправа за извештајот на СЈО поради влошената здравствена состојба на Катица ...

Република - 23.09.2016

­ Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради, како што информира, влошена здравствена состојба, вчера порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем за работата на Специјалното „Навистина ми е жал што поради мојата ...

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

Локално - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

Канал 77 - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

Продолжува седницата на собраниската комисија за извештаите на Јанева и на Зврлевски

Мета - 23.09.2016

Денеска во 13 часот треба да продолжи седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, на која специјалната јавна обвинителка Катица Јанева треба да продолжи да одговора на прашањата на пратениците.

На Јанева ѝ е подобро, но не се знае дали ќе се појави на седница

Мета - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска се чувствува подобро, но си уште не знаеме дали ќе се појави на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, велат од СЈО за „Мета“.

Здравствената состојба на Јанева е добра, ќе присуствува на седницата во Собрание

Либертас - 23.09.2016

Здравствената состојба на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева е добра и таа ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, информираат од Специјалното јавно обвинителство.

Здравствената состојба на Јанева е добра, ќе присуствува на седницата во Собрание

Точка - 23.09.2016

Здравствената состојба на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева е добра и таа ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, информираат од Специјалното јавно обвинителство.

Ќе се појави ли Јанева на расправата за извештајот на СЈО?

Фактор - 23.09.2016

Претходно специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева одговараше на прашања на пратениците. Синоќа седницата беше прекината откако на Јанева ѝ се слоши и мораше да го напушти Собранието.

Здравствената состојба на Јанева е добра, ќе присуствува на седницата во Собрание

Бриф - 23.09.2016

Здравствената состојба на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева е добра и таа ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, информираат од Специјалното јавно обвинителство.

На Јанева ѝ е подобро, но не се знае дали ќе се појави на седница

Либертас - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска се чувствува подобро, но сè уште не знаеме дали ќе се појави на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, велат од СЈО за „Мета“.

Јанева сепак ќе се појави во Собранието

Фактор - 23.09.2016

Здравствената состојба на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева е добра и таа ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, објави Макфакс .

На Јанева ѝ е подобро, но не се знае дали ќе се појави на седница

Бриф - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска се чувствува подобро, но сè уште не знаеме дали ќе се појави на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, велат од СЈО за „Мета“.

Комисиската расправа ќе продолжи денеска, на обвинителката ѝ е добро

Република - 23.09.2016

Здравствената состојба на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е добра и таа ќе присуствува на денешната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, информираат од Специјалното јавно обвинителство.

На Јанева ѝ е подобро, ама ќе видиме дали ќе се појави на седница

Локално - 23.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска се чувствува подобро, но сè уште не знаеме дали ќе се појави на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, велат од СЈО за „Мета“.

И мене ми се слоши!

Либертас - 23.09.2016

И мене ми се слоши на крај. Па луѓе мои, што се случува? Не волци, лешинари беа околу неа. Кој би издржал таква негативна енергија, злоба, гадење, непочитување на личноста? Сето тоа беше насочено кон специјалната обвинителка Катица Јанева не само од ...

“Трета рунда”: Се опорави- Јанева и денеска ќе одговара на пратениците

Локално - 23.09.2016

Иако вчера и се влоѓи здравстевната состојба, специјалната јавна обвинителка денеска се појави пред пратениците од собраниската комисија за политички систем, на чиј дневен ред се извештаите на Специјалното јавно обвинителство и на Државното јавно ...

Јанева се извини што ја напушти вчерашната седница која е презакажана за денес во 13 часот...

Н.Македонија - 23.09.2016

Јанева се извини што ја напушти вчерашната седница која е презакажана за денес во 13 часот Специјалната јавна обвинителска Катица Јанева по 10 часовната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците замина пред договорениот ...

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

Вистина.мк - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

Најавено продолжение на комисиската седница за Извештајот на СЈО

Lider - 23.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. Синоќа расправата на Комисијата беше прекината откако специјалната јавна обвинителка поради, како што ...

На Катица Јанева и се слоши! Прекината седницата на комисијата за политички систем

Телма - 22.09.2016

На специјалната обвинителка Катица Јанева вечерва и се слоши, откако цел ден присуствуваше на седницата на собраниската комисија за политички систем, на која втор ден се разгледува извештајот на СЈО.

На Катица Јанева ѝ се слоши, седницата на комисијата прекината

Сакам да кажам - 22.09.2016

Седницата на собраниската Комисија за политички систем, на која втор ден се расправаше за извештајот за работата на СЈО е прекината, бидејќи на специјалната обвинителка Катица Јанева ѝ се слоши.

На Јанева и се слоши, седницата презакажана за утре

Фокус - 22.09.2016

Седницата на собраниската Комисија за политички систем на која се расправаше за извештајот за работата на СЈО беше прекината, откако специјалната јавна обвинителка се пожали дека не и е добро, јави репортерот на СДК.мк Јанева му се пожали на ...

Катица Јанева под лекарски надзор

Фокус - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка преку соопштение се извини што ја Седницата на собраниската Комисија за политички систем, објаснувајќи дека поради здравствената состојба не можела да остане до крајот на расправата.

Поради влошена здравствена состојба Катица Јанева го напушти собранието

Канал5 - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, преку соопштение до медиумите им се извини на пратениците што ја напуштила седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците поради нејзината влошена здравствена состојба.

Јанева од здравствени причини порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем

24 Вести - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради, како што информира, влошена здравствена состојба денеска порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем за работата на Специјалното јавно обвинителство.

И се слоши на Јанева: седницата одложена за утре

ТВ21 - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што пренесе ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се чувствувала ...

Јанева под лекарски надзор, се извини што ја напушти седницата

ТВ21 - 22.09.2016

„Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата“, ...

Продолжение на седницата на Комисијата за политички систем за извештајот за работата на СЈО

24 Вести - 22.09.2016

Комисијата за политички систем на Собранието на Македонија денеска ја продолжува седницата на која специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчера одговораше на прашања на пратениците во врска со извештајот за работата на Специјалното ...

Продолжува седницата на Комисијата за политички систем

Алсат-М - 22.09.2016

Комисијата на политички систем на Собранието на Македонија денеска ја продолжува седницата на која специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчера одговораше на прашања на пратениците во врска со извештајот за работата на Специјалното ...

Собрание, Продолжува расправата за работата на СЈО

Алсат-М - 22.09.2016

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска ја продолжи расправата за работата на Специјалното јавно обвинителство. На седницата и денеска е присустна специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, но и Марко Зврлевски, прв човек ...

Јанева ја напушти собраниската комисија, и се влоши здравствената состојба

+инфо - 22.09.2016

Како што информираат од СЈО побарана е лекарска помош и здравствената состојба на обвинителката е под лекарски надзор и контрола. „Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички ...

Поради влошена здравствена состојба Катица Јанева го напушти собранието

А1 On - 22.09.2016

„Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата.

Прекината седницата на собраниската Комисија за политички систем, на Јанева и се слошило

Стандард - 22.09.2016

Седницата на собраниската Комисија за политички систем, на која втор ден се расправаше за извештајот за работата на СЈО е прекината, бидејќи на специјалната обвинителка Катица Јанева ѝ се слоши, пренесе СДК .

Јанева им се извини на пратениците што си заминала од седницата

Стандард - 22.09.2016

„Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата“, ...

На Јанева и се слошило, седницата одложена за утре (ВИДЕО)

Нетпрес - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што јавува репортерот на ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се ...

Седница на Комисијата за политички систем

Р.С.Европа - 22.09.2016

Комисијата на политички систем на Собранието на Македонија денеска ја продолжува седницата на која специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчера одговораше на прашања на пратениците во врска со извештајот за работата на Специјалното ...

Катица Јанева побарала лекарска помош откако и се слоши во Собрание

Репортер - 22.09.2016

Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата.

Прекината собраниската расправа, на Катица Јанева и се слоши

Нова ТВ - 22.09.2016

„Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата.

Седницата одложена за утре: И се слоши на Катица Јанева

Press24 - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што јавува репортерот на ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се ...

Јанева од здравствени причини порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем

Сител - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради, како што информира, влошена здравствена состојба денеска порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем за работата на Специјалното јавно обвинителство.

На Јанева и се слоши: Седницата одложена за утре

Курир - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што јавува репортерот на ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се ...

Јанева ја напушти собраниската комисија, и се влошила здравствената состојба

+инфо - 22.09.2016

Како што информираат од СЈО побарана е лекарска помош и здравствената состојба на обвинителката е под лекарски надзор и контрола. „Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички ...

На Јанева и се слоши: Седницата одложена за утре

Репортер - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што јавува репортерот на ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се ...

На специјалната обвинителка Јанева ѝ се слоши во Собрание

Р.С.Европа - 22.09.2016

На специјалната обвинителка Катица Јанева ѝ се слоши, по што бешепрекината расправата на собраниската Комисија за политички систем, каде два дена се разгледува вториот шестмесечен извештај за работата на СЈО.

Јанева од здравствени причини порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем

Алфа - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради, како што информира, влошена здравствена состојба денеска порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем за работата на Специјалното јавно обвинителство.

Јанева: Жал ми е што морав да ја напуштам седницата поради влошена здравстена состојба

МКД - 22.09.2016

На специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и се слоши вечерва додека траеше расправата во собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците, по што ја напушти седницата.

НА КАТИЦА ЈАНЕВА Ѝ СЕ СЛОШИ: Седницата одложена за утре (ВИДЕО)

Телеграф - 22.09.2016

Во моментот кога Јанева ја напуштила салата на говорницата бил пратеникот Крсто Мукоски кој побарал реплика, пишува ТВ Нова Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот.

Јанева ја напушти собраниската комисија, и се влошила здравствената состојба

МК News - 22.09.2016

„Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата“, ...

На Катица Јанева ѝ се слоши, комисиската расправа одложена за утре

Бриф - 22.09.2016

На специјалната обвинителка Катица Јанева вечерва ѝ се слоши откако цел ден присуствуваше на седницата на собраниската комисија за политички систем, на која втор ден се разгледува извештајот на Специјалното јавно обвинителство, објави телевизија ...

На Јанева и се слоши, седницата одложена за утре

Пулс24 - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што јавува репортерот на ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се ...

На Катица Јанева и се слоши, прекината собраниската комисија

Тера - 22.09.2016

Седницата на собраниската комисија за политички систем која втор ден се одвива со Собранието на Република Македонија е прекината, поради тоа што на специјалната обвинителка Катица Јанева и се слоши.

ВИДЕО: На Јанева и се слоши - седницата одложена за утре

Вечер Прес - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што јавува репортерот на ТВ Нова, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се ...

Јанева: Жал ми е што поради влошената здравствена состојба ја напуштив седницата

Мета - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, преку соопштение до медиумите им се извини на пратениците што ја напуштила седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците поради нејзината влошена здравствена состојба.

Катица Јанева побарала лекарска помош откако и се слоши во Собрание

Либертас - 22.09.2016

„Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата.

Јанева под лекарски надзор, од здравствени причини го напушти Собранието

еМагазин - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради, како што информира, влошена здравствена состојба денеска порано ја напушти седницата на Комисијата за политички систем за работата на Специјалното јавно обвинителство.

На Катица Јанева ѝ се слоши, комисиската расправа одложена за утре

Локално - 22.09.2016

На специјалната обвинителка Катица Јанева вечерва ѝ се слоши откако цел ден присуствуваше на седницата на собраниската комисија за политички систем, на која втор ден се разгледува извештајот на Специјалното јавно обвинителство, објави телевизија ...

Катица Јанева не се чувствува добро, седницата одложена

Република - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се чувствувала добро.

На Катица Јанева ѝ се слоши, комисиската расправа одложена за утре

Мета - 22.09.2016

На специјалната обвинителка Катица Јанева вечерва ѝ се слоши откако цел ден присуствуваше на седницата на собраниската комисија за политички систем, на која втор ден се разгледува извештајот на Специјалното јавно обвинителство, објави телевизија ...

(ВИДЕО) Моментот кога Јанева го напушти Собранието, поради здравствени причини

еМагазин - 22.09.2016

Во моментот кога Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, поради здравственио причини ја напушти салата во Собранието на говорницата бил пратеникот Крсто Мукоски, кој побарал реплика, пренесува ТВ Нова.

Јанева: Жал ми е што поради влошената здравствена состојба ја напуштив седницата

Локално - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, преку соопштение до медиумите им се извини на пратениците што ја напуштила седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците поради нејзината влошена здравствена состојба.

На Катица Јанева и се слоши. Прекината седницата на комисијата за политички систем

Либертас - 22.09.2016

На специјалната обвинителка Катица Јанева вечерва и се слоши, откако цел ден присуствуваше на седницата на собраниската комисија за политички систем, на која втор ден се разгледува извештајот на СЈО, пренесе Телма .

Јанева се извинува на пратениците - во меѓувреме побарала лекарска помош

Фактор - 22.09.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева преку соопштение објавено на веб страната на СЈО се извинува што мораше попладнево да го напушти Собранието, откако ѝ се слоши. „Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја ...

На Катица Јанева ѝ се слоши, прекината собраниската комисија...

Н.Македонија - 22.09.2016

На Катица Јанева ѝ се слоши, прекината собраниската комисија Седницата на собраниската комисија за политички систем која втор ден се одвива со Собранието на Република Македонија е прекината, поради тоа што на специјалната обвинителка Катица Јанева и ...

На Јанева и се слоши, седницата одложена за утре

Lider - 22.09.2016

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот. Како што јавува нашата репортерка од терен, седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка ...

Јанева и Зврлевски заедно во Собрание

Фокус - 21.09.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева пристигна во Собранието на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците. Таа пред пратениците треба да го образложи Извештајот за работата на Специјалното јавно обвинителство за ...