TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Време - променливо облачно со дожд и грмежи

Алсат-М - 27.07.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и со грмежи. Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи.

И утре пороен дожд и грмежи

Канал5 - 27.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а дневната ...

Облачно време, со пороен дожд и грмежи

Курир - 27.07.2014

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, на места и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса ...

ВРЕМЕ: Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Телеграф - 27.07.2014

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 23 до 33 степени Целзиусови Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со ...

Денеска повторно дожд

А1 On - 27.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а дневната од ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Утре облачно со пороен дожд

Телеграф - 27.07.2014

Во Скопје слично време, со утринска температура до 18 и дневна до 30 степени Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и ...

Ништо од капењето - и денеска невреме во Македонија

Press24 - 27.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а ...

Метео - Променливо облачно време со услови за пороен дожд и град попладне

Inpress - 27.07.2014

Скопје, 27. јули 2014 (ИНПРЕС) Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови, на повеќе места ќе има пороен ...

Облачно време со локален пороен дожд и грмежи

Макфакс - 27.07.2014

Времето во недела во Македонија ќе биде променливо облачно со пвремени локални врнежи од дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови на повеќе места во земјата ќе има пороен дожд и грмежи.

Времето денеска облачно и топло

Р.С.Европа - 27.07.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а дневната од 22 до ...

Цела недела претпладне сонце, попладне дожд

МКД - 27.07.2014

Денеска времето ќе биде постудено од вчера, променливо облачно со повремени поројни врнежи во северниот и североисточниот дел од земјата, а ќе дува и ветер од јужен и југоисточен правец.

Денеска облачно, со пороен дожд и грмежи

Бриф - 27.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а ...

Дождовите и натаму стабилни и сонце до 33 степени

Локално - 27.07.2014

Денеска е недела, 27 јули, 208-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 157 дена. Денот трае 14 часа и 38 минути. Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со ...

Денеска променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Либертас - 27.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а ...

Најави за невреме денеска попладне

Либертас - 27.07.2014

Претпладне времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Најави за невреме денеска попладне

МК News - 27.07.2014

Претпладне времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Облачно време со локален пороен дожд и грмежи

Тера - 27.07.2014

Времето во недела во Македонија ќе биде променливо облачно со пвремени локални врнежи од дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови на повеќе места во земјата ќе има пороен дожд и грмежи.

Променливо облачно време со услови за пороен дожд и грмежи

Република - 27.07.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Облачно време со пороен дожд

Скопје инфо - 27.07.2014

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, на места и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса ...

Денес времето облачно со услови за дожд

Пулс24 - 27.07.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Денеска не очекува облачно и дождливо време

Вистина.мк - 27.07.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

Lider - 27.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови. Утринската температура ќе се движи од 16 до 21, а дневната од ...

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне локален дожд

24 Вести - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Утре попладне пороен дожд и грмежи

Канал5 - 26.07.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Сончево и жешко со мала облачност, попладне услови за дожд

+инфо - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура се движеше од 12 до 22 ...

Престои невреме со дожд и грмежи

Сител - 26.07.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Сончево време со температури над 30 степени

Телеграф - 26.07.2014

Во Скопје и околината слично време, со температура до 33 степени Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на ...

Топло време, попладне локален дожд и грмежи

Курир - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Лоша вест за денеска

Press24 - 26.07.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Претпладне повеќе сонце, попладне можна дестабилизација на времето

OhridNews - 26.07.2014

Сончево време со мала до умерена облачност ќе превладува во текот на денот. Во попладневните часови, во западните делови од земјава ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи.

Претпладне сончево, попладне врнежливо

Република - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Локални врнежи и сонце од 28 до 36 степени.

Локално - 26.07.2014

Денеска е сабота, 26 јули, 207-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 158 дена.. Денот трае 14 часа и 40 минути. Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до ...

Метеоролозите за утре попладне најавуваат дожд и грмежи

Република - 26.07.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на повеќе места ќе ...

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА - Попладнево големо невреме во Македонија

Sky - 26.07.2014

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на повеќе места ќе ...

Сончево утро, попладне промена на временските услови

Пулс24 - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Лоша вест за продолжениот викенд

Скопје инфо - 26.07.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи.

Попладне понесете си чадор

МК News - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Времето топло, попладне дожд и грмежи

Точка - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Доаѓа невреме попладне

Lider - 26.07.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, наместа и со грмежи. Попладне и во вечерните часови, под влијание на нестабилна воздушна маса на ...

Топло време, попладне локален дожд и грмежи

Вистина.мк - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Попладне ново невреме со дожд и грмотевици

Lider - 26.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Времето денеска : сончево со температура до 35 степени

24 Вести - 25.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Сончево со температура до 35 степени

Алсат-М - 25.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Врнежлив викенд - в недела локално невреме со град и грмежи

Канал5 - 25.07.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи.

Сончево со умерена облачност и температура до 35 степени

Бизнис Инфо - 25.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот и во јужните делови од земјата ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи.

Претпладне сончево, попладне умерено облачно со услови за дожд

Таратур - 25.07.2014

Петок во поголем дел од земјава ќе помине во релативно стабилно време. Претежно сончево ќе биде во текот на претпладнето. Попладне услови за развој на облачност која може да продуцира повремен дожд и ...

Што ќе се случува со времето за продолжениот викенд?

Press24 - 25.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

ФОТО: Силно невреме го зафати Скопје

Сител - 25.07.2014

Попладнево силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи го зафати ...

Претпладне сонце, попладне дожд

Курир - 25.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Сончево утро, попладне дожд и грмежи

Сител - 25.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

Сончево со температура до 35 степени

Алфа - 25.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Временска прогноза - сончево со услови за дожд и грмежи

Р.С.Европа - 25.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи.

Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд и грмежи

Макфакс - 25.07.2014

Сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови во западните делови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 24 до 36 ...

За продолжениот викенд сончево и топло време, освен в недела

МКД - 25.07.2014

Денеска времето ќе биде сончево со локлани врнежи од дожд во западниот дел од земјата. Сончево и топло со можен развој на нестабилна облачност во западниот дел од земјата во попладневните часови и ...

Метео - Сончево со умерена облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Inpress - 25.07.2014

Скопје, 26. јули 2014 (ИНПРЕС) Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови во западните делови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло

Телеграф - 25.07.2014

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 27 до 35 степени Целзиусови Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност .

ФОТО: Силно невреме го зафати Скопје

Sky - 25.07.2014

Попладнево силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи го зафати Скопје. Фото: ...

Еве какво ќе биде времето во наредните 3 дена

Пулс24 - 25.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Утрото сончево а попладнето НЕ ОЧЕКУВА....

Пулс24 - 25.07.2014

Петок во поголем дел од земјава ќе помине во релативно стабилно време. Претежно сончево ќе биде во текот на претпладнето. Попладне услови за развој на облачност која може да продуцира повремен дожд и ...

Сончево до 35

Локално - 25.07.2014

Денеска е петок, 25 јули, 206-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 159 дена. Денот трае 14 часа и 42 минути. Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена ...

Временска прогноза за продолжениот викенд – сонце, дожд и грмотевици

Кумановски м. - 25.07.2014

Во петок во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност. Попладне нестабилно со услови за врнежи од дожд и грмотевици ќе има во западните, северозападните и југозападните предели.

Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд и грмежи

Тера - 25.07.2014

Сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови во западните делови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 24 до 36 ...

Синоптичарите за времето денес велат дека...

Sky - 25.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови во западните делови ќе има услови за нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи.

Денес сончево со мала облачност, попладне услови за дожд

Либертас - 25.07.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има локална појава на дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 22, а ...

ФОТО: Силно невреме го зафати Скопје

Lider - 25.07.2014

Попладнево силно невреме проследено со пороен дожд и грмежи го зафати Скопје. Фото: ...

Претпладне сонце, попладне дожд

Вистина.мк - 25.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне врнежливо

24 Вести - 24.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево со мала облачност, попладне можен дожд и грмежи

Бизнис Инфо - 24.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Еве какво време не очекува за време на викендот

Хитпортал - 24.07.2014

В о сабота попладне и во недела преку денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни и во вид на невреме, проследено со засилен ...

Денес сонце и повремено стабилизирање на времето

Таратур - 24.07.2014

Четврток ќе донесе привремена стабилизација на времето. Мала облачност претпладне, попладне умерена, а слаб краткотраен дожд е можен попладне во осоговскиот и северозападниот регион.

Метео - Сончево со умерена облачност

Inpress - 24.07.2014

Скопје, 24. јули 2014 (ИНПРЕС) Времето во Македонија денес ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Времето денеска -сончево со умерена облачност

Алфа - 24.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Денеска сончево со умерена облачност

Кајгана - 24.07.2014

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончев ден, попладне наместа дожд со грмежи

+инфо - 24.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветар.

Викендов повторно пороен дожд и грмежи

Нетпрес - 24.07.2014

Во сабота попладне и во недела преку денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни и во вид на невреме, проследено со засилен ...

Времето денеска сончево и топло

А1 On - 24.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Сончев ден со температура до 35 степени, но повторно можност за дожд

+инфо - 24.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови во западните делови, а кон крајот на денот и во јужните делови од земјата, ќе има услови за ...

Смирување на времето

Локално - 24.07.2014

Денеска е четврток, 24 јули, 205-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 160 дена. Денот трае 14 часа и 44 минути. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност.

Погледнете што кажаа синоптичарите за денес

Sky - 24.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време со температура до 30 степени

Вечер Прес - 24.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Викендов повторно дожд

Денешен - 24.07.2014

Во сабота попладне и во недела преку денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни и во вид на невреме, проследено со засилен ...

Еве што се' не' чека денес!

Sky - 24.07.2014

Утре времето ќе биде сончево и топло, со мала облачност. За попладнето се најавува нестабилност во западните делови на земјата, додека вечерта се очекува врнежи да ја погодат јужна Македонија.

Викендов повторно пороен дожд и грмежи

Точка - 24.07.2014

Во сабота попладне и во недела преку денот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни и во вид на невреме, проследено со засилен ...

Времето сончево со умерена облачност

Lider - 24.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време со температура до 30 степени

Вистина.мк - 24.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Пороен дожд, грмежи и град во попладневните часови

Бизнис Инфо - 23.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со мали сончеви периоди. Се очекува локален дожд со слаб ветер. Во попладневните часови ќе настапи нестабилно време со пороен дожд, грмежи, а ...

Од утре стабилизација на времето

Канал5 - 23.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Времето денеска: Променливо облачно со локален дожд и температура до 27степени

24 Вести - 23.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Времето облачно и посвежо

Нетпрес - 23.07.2014

Денеска не очекува променливо облачно и посвежо време. Температурата ќе се движи од 24 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува ...

Променливо облачно со дожд и ветaр

+инфо - 23.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветaр, кој повремено ќе се засилува.

Утре во Скопје ќе пука сонце

+инфо - 23.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 25 до ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно и посвежо

Телеграф - 23.07.2014

Температурата ќе се движи од 24 до 30 степени Целзиусови Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни .

Облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно

Кајгана - 23.07.2014

Променливо облачно со сончеви периоди, со локален дожд и со слаб до умерен северен ветер. Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи, а можна е и изолирана појава на невреме со град.

Попладне пороен дожд

Точка - 23.07.2014

Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилување на ветерот. Можно е изолирана појава на поинтензивни процеси ...

Еве какво ќе биде времето наредниве дена!

Sky - 23.07.2014

Метеоролозите за наредните денови најавуваат дека во попладневните часови ќе има локализирана појава на пороен дожд и грмежи, но претпладне ќе биде претежно сончево, а температурата повторно ќе биде ...

Пониски температури со пороен дожд и град: бури низ Македонија

Локално - 23.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Времето облачно и посвежо

Точка - 23.07.2014

Денеска не очекува променливо облачно и посвежо време. Температурата ќе се движи од 24 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува ...

Продолжува лошото време, силен дожд и денес

Скопје инфо - 23.07.2014

Во среда ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер. Утринските температури од 10°C до 20°C, а максималните дневни температури ...

Денес во Скопје сончево и топло

Скопје инфо - 23.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Облачно и свежо време со услови за дожд

Вечер Прес - 23.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Денеска ќе биде топло со умерена облачност

Либертас - 23.07.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне со изолирана појава на дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Облачно и дождливо

Тера - 23.07.2014

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, локален дожд и со слаб до умерен северен ветер. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, а можна е и изолирана појава ...

Променливо облачно, со дожд и ветер

Денешен - 23.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Облачно и посвежо време со пороен дожд

Lider - 23.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Облачно и свежо време со услови за дожд

Вистина.мк - 23.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Времето денеска: Сончево со повремен локален дожд и температура до 32 степени

24 Вести - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд, грмежи и температура до 34 степени

Бизнис Инфо - 22.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе бде облачно со малку сонце и локален пороен дожд. Во попладневните часови се очекува зголемување на нестабилноста проследена со пороен дожд и грмежи и повремено ...

Утре променливо и посвежо време

Канал5 - 22.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Времето променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Сител - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Попладне пороен дожд и грмежи, можно е невреме

Нетпрес - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Алфа - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Облачно и свежо време со услови за дожд

Курир - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Утре пак дожд и облаци

+инфо - 22.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

И утре поројни дождови

Нетпрес - 22.07.2014

Продолжува нестабилното време во Македонија. Утре не очекува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни.

ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ - Дознајте какво ќе биде времето утре!

Пулс24 - 22.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Денес променливо облачно, попладне со поројни врнежи од дожд и северен ветер

Либертас - 22.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни. Ќе дува северен ветер кој повремено ќе се засилува.

Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Денешен - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Сонце + нестабилност со пороен дожд и грмежи

Локално - 22.07.2014

Денеска е вторник, 22 јули, 203-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 162 дена. Денот трае 14 часа и 47 минути. . Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена ...

Следи заладување, од четврток повторно многу жешко

Скопје инфо - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

ДОЖД И ГРМОТЕВИЦИ - Какво време не очекува денес?!

Пулс24 - 22.07.2014

Времето денес... Во Македонија во вторник ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб ...

Невремето ќе продолжи и утре

Пулс24 - 22.07.2014

Продолжува нестабилното време во Македонија. Утре нѐ очекува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд кои попладне на повеќе места ќе бидат поројни.

"Клара" пак ќе врти низ Македонија - Еве што ќе се случува со времето

Sky - 22.07.2014

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со локален дожд и со слаб до умерен северен ветер. Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи, а можна е и изолирана појава ...

Денеска облачно време со пороен дожд

Либертас - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Попладне пороен дожд и грмежи, можно е невреме

Точка - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Попладне пороен дожд и грмежи, можно е невреме

Вечер Прес - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Денеска облачно со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Попладне заладување, пороен дожд и грмежи

Lider - 22.07.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Попладне пороен дожд и грмежи, можно е невреме

Вистина.мк - 22.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Канал5 - 21.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Сончево и топло време, попладне услови за дожд

Бизнис Инфо - 21.07.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, додека во попладневните и вечерните часови ќе има услови за дожд. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува слаб ...

Времето денеска: сончево и топло со мала облачност и температура до 36 степен

24 Вести - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови, и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Попладне пороен дожд и грмежи, можно е невреме

Курир - 21.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Времето облачно со пороен дожд и грмежи

Сител - 21.07.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Денеска потопло, од вторник дестабилизација на времето

OhridNews - 21.07.2014

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 31 степен Целзиусов. Кон крајот на денот, ќе се прошири облачност од ...

Метео - Денес сончево од утре нестабилно време

Inpress - 21.07.2014

Скопје, 21. јули 2014 (ИНПРЕС) Времето во Македонија денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачност од северозападните делови, и преку ...

Денес сончево и топло време со вечерно наоблачување

Таратур - 21.07.2014

Понеделник ќе биде сончево и топло време. Во текот на вечерта ќе настапи позначително наоблачување во североазападниот регион, каде во текот на ноќта се очекуваат и нови врнежи од дожд.

Тропски ден, навечер можни врнежи

Макфакс - 21.07.2014

Во понеделник се очекува тропски ден, времето ќе биде сончево и топло со високи температури, додека во попладневните и вечерните часови можен е дожд. Во доцните попладневни часови се предвидува ...

Сончево и топло со УВ индекс 8

Курир - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови, и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Времето сончево и топло, температура до 36 степени

Нетпрес - 21.07.2014

Времето денеска сончево и топло. Во текот на ноќта ќе има услови за краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 25 до 36 степени, а УВ индексот ќе изнесува ...

Сончево со мала облачност, можности за дожд вечерта

+инфо - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и топло со мала облачност. Kон крајот на денот ќе се прошири облачноста од северозападните делови и преку ноќта во западните делови на Македонија ќе има услови за краткотраен ...

Ништо од капењето во Охрид и Дојран - еве какво ќе биде времето

Press24 - 21.07.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Вторник и среда – дождливо лето, четврток стабилизација на времето

Република - 21.07.2014

Јули и понатаму го задржува трендот на променлив месец. Неделата која што е пред нас,понеделнички ја започнуваме со вистинско летно време. Но, веќе во ноќта кон вторник нé очекува нова промена на ...

Денес до 36 степени – во вторник пороен дожд

МК News - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Од утре заладување: Еве какво ќе биде времето

Sky - 21.07.2014

Времето во Македонија утре претпладне променливо облачно со сончеви периоди и со локален пороен дожд. Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи и повремено засилен јужен ветер.

Времето денес: Сончево и топло со дожд во вечерните часови

Пулс24 - 21.07.2014

Денешниот ден ќе помине во генерално сончево и топло време. Во текот на вечерта ќе настапи позначително наоблачување во североазападниот регион, каде во текот на ноќта се очекуваат и нови врнежи од ...

Временска прогноза: Температури до 36 степени

Локално - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови, и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Сончево и топло со УВ индекс 8

Вечер Прес - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Кон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови, и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Денеска до 36 степени, утре дожд

Либертас - 21.07.2014

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот облачноста од северозападните делови ќе се прошири и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Не очекува тропски ден

Скопје инфо - 21.07.2014

Во Македонија во понеделник тропски ден, ќе биде сончево и многу топло. Во попладневните часови нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици ќе биде во северозападните, западните и југозападните предели.

Денеска ќе биде сончево и топло време со врнежи од дожд во вечерните часови

Република - 21.07.2014

Денешниот ден ќе помине во генерално сончево и топло време. Во текот на вечерта ќе настапи позначително наоблачување во североазападниот регион, каде во текот на ноќта се очекуваат и нови врнежи од ...

Сончево и топло со температури до 36 степени

Денешен - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови, и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Тропски температури денеска, утре дождови

Sky - 21.07.2014

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Се очекува тропска температура. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачност од северозападните делови, и преку ноќта во ...

Сончево и потопло време до 36 степени

Lider - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови, и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.

Вторник и среда – дождливо лето, четврток стабилизација на времето

Вистина.мк - 21.07.2014

Јули и понатаму го задржува трендот на променлив месец. Неделата која што е пред нас,понеделнички ја започнуваме со вистинско летно време. Но, веќе во ноќта кон вторник нé очекува нова промена на ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло со УВ индекс 8

Вистина.мк - 21.07.2014

Времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Kон крајот на денот, ќе се прошири облачноста од северозападните делови, и преку ноќта во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд.