TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев, Чауш и Спасовски директно вмешани во настаните од „Дива населба“

Пулс24 - 14.02.2016

Во својата последна колумна на Драган Павловиќ – Латас, насловена како „Мортиша“ како мрачниот лик од „Адамс Фемили“ покрај освртот на последните настани во врска со Специјалното Јавно обвинителство, Латас открива дека наскоро следува фаза во која ...

Реакција на МАН за настапите на Заев и Шеќеринска на Сител и Канал 5

Нова ТВ - 12.02.2016

Македонската асоцијација на новинари денеска реагира на двата настапи на претседателот и потпретседателчката на СДСМ Зоран Заев и радмила Шеќеринска на Сител и Канал 5 изминатите два дена.

Лажеш како Латас

Утрински - 12.02.2016

Работата испадна како кравата која давала многу млеко, ама по молзењето го ритала коритото Докторот по новинарство Драган Павловиќ-Латас го покажа јавно на ТВ Сител дното на сфаќањата на еден наемник во професијата.

Хајка и притисок за да се прифати законот на СДСМ и Ванхауте

Сител - 12.02.2016

Ги прашуваме ЗНМ и Агенцијата за медиуми - која е суштината и намената на нивното постоење: да бранат политичар од новинар, или обратно. Ако имаат намера да ги штитат политичарите од јавна и законска одговорност кога новинар им презентира документи ...

Новинарското здружение на Латас, МАН: Бејли и Орав вршат притисок и се мешаат во уредувачката политика

Либертас - 12.02.2016

МАН, каде генерален секретар е Драган Павловиќ – Латас, втор ден по ред реагира и е единствено здружение кое го брани Латас, по гостувањето на Заев во Сител. Нивното денешно соопштение ви го пренесуваме во целост: Македонската асоцијација на ...

МАН: Целата хајка е со цел да се прифати законот за медиуми на СДСМ и Ванхауте

Нетпрес - 12.02.2016

Цениме дека целата хајка, која почнува од дипломатските твитери, а продолжува со соросоидните медиуми и нивните тролови кои под лажни профили даваат коментари на Фејсбук и интерент е со цел да се изврши притисок, и да се наметне Законот за медиуми ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се желни да го гледаат Зоран Заев на суд и во опозиција

ТВ21 - 12.02.2016

„Граѓаните на Македонија се желни да го гледаат Зоран Заев на суд и во опозиција. Граѓаните на Македонија знаат дека Зоран Заев нема капацитет за ништо повеќе од навреди и недоличен говор.“, реагираат од ВМРО–ДПМНЕ.

МАН: Хајка и притисок за да се прифати законот на СДСМ и Ванхауте

Курир - 12.02.2016

Македонската асоцијација на новинари (МАН), задружение со наголем број легитимирани новинари во Македонија со внимание и трпение ја следи дебатата која се води по повод гостувањето на политичарот, претседател на СДСМ Зоран Заев во ТВ Дневник на ...

Лажеш како Латас

Репортер - 12.02.2016

Докторот по новинарство Драган Павловиќ-Латас го покажа јавно на ТВ Сител дното на сфаќањата на еден наемник во професијата. Беше тоа уште една тажна и срамна приказна за македонското новинарство.

Хајка и притисок за да се прифати законот на СДСМ и Ванхауте

Вечер Прес - 12.02.2016

Ги прашуваме ЗНМ и Агенцијата за медиуми - која е суштината и намената на нивното постоење: да бранат политичар од новинар, или обратно. Ако имаат намера да ги штитат политичарите од јавна и законска одговорност кога новинар им презентира документи ...

Пендаров: Дали бевме сведоци на новинарското дно кај нас

Репортер - 12.02.2016

После она што се случи во средата да сум јас на местото на газдата на Сител фигуративно речено на клоци би го избркал одговорниот уредник Латас познат и како “Ало началниче“. Да сме ние барем малку правна држава сега “Агенцијата за аудио и ...

МАН: Притисок за да се прифати законот на СДСМ и Ванхауте

Пулс24 - 12.02.2016

Македонската асоцијација на новинари (МАН), задружение со наголем број легитимирани новинари во Македонија со внимание и трпение ја следи дебатата која се води по повод гостувањето на политичарот, претседател на СДСМ Зоран Заев во ТВ Дневник на ...

МАН: Во Европа нема политичар кој гостува во медиумот а се заканува и навредува

Нова ТВ - 11.02.2016

Македонската асоцијација на новинари (МАН), за вчерашното гостување на лидерот на опозицијата, Зоран Заев и начинот на водење на интервјуто, реагира дека „не постои интервју во Европа каде во слични ситуации се практикува истото“.

Жестоки реакции по интервјуто Заев - Латас

24 Вести - 11.02.2016

Припадниците на турската етничка заедница во Македонија го искажаа својот револт кон уредникот на Сител, Драган Павловиќ Латас, кој при синоќешното интервју на лидерот на опозицијата, Зоран Заев му рече „Ти лажеш како Турчин“.

МАН - Заев не одговори на прашањата

Р.С.Европа - 11.02.2016

Македонската асоцијација на новинари (МАН), за вчерашното гостување на лидерот на опозицијата, Зоран Заев и начинот на водење на интервјуто, реагира дека „не постои интервју во Европа каде во слични ситуации се практикува истото“.

Реакции за гостувањето на Заев во Сител

Алсат-М - 11.02.2016

Тешките навреди од одговорниот уредник на телевизија Сител, Драган Павловиќ Латас, во вчерашното интервју со лидерот на опозицијата, Зоран Заев, предизвикаа протести и лавина реакции во јавноста.

Телевизиска хаварија: Латас-Заев 0:3 (во гости)

А1 On - 11.02.2016

До пред некоја година, Латас знаеше каде е границата на дрскоста која не смее да се помине дури и во неговите емисии, каде дефиницијата за пристојност и елементарна коректност често лазела по земја. Во интервјуто со Заев, Латас „поштено“ се обрука.

Телевизиска хаварија: Латас-Заев 0:3 (во гости)

Окно - 11.02.2016

Да ви кажам веднаш: Латас знае дека не помина добро со Заев. Тој не е вчерашен. Мислам дека тоа го разбираат и два-тројца од ДПМНЕ, околу Груевски. Настрана лајковите и честитките (ако ги има), Латас ја промаши големата прилика што му се укажа на ...

Зошто интервјуто на Заев на Сител со Латас беше добро за соочување со вистината?

Окно - 11.02.2016

Како прво, уште еднаш се покажа и докажа храброста на Заев да му се спротивстави на режимот на телевизија што е една од најголемите нивни одработувачи (ако не и најголем). Сам, во нивна телевизија, пред цела македонска јавност.

Орав напиша „Балансирано медиумско известување??? “

Тера - 11.02.2016

Веднаш по гостувањето на лидерот на опозицијата Зоран Заев во вестите на Сител кај уредникот Драган Павловиќ-Латас, евроамбасадорот Аиво Орав на официјалниот Твитер профил напиша „Балансирано медиумско известување??? ...

Требаше, и тоа како требаше Заев да оди во Сител

Окно - 11.02.2016

Требаше и тоа како требаше Зоран Заев „да оди во Сител“. Да не развиваме непотребни дилеми. Зоран Заев не отиде Таму заради себе, туку ЗАРАДИ НАС. Не отиде за да го разобличи одамна Разобличениот, а кого сите ние „го пораснавме“, ѓубрејќи му ја ...

Кој се го гледаше интервјуто на Заев на Сител

Panika.be - 11.02.2016

Милчо Вељаноски со досетлива монтажа на тема кој се го гледаше интервјуто на Заев на ...

Како Латас го пречека Заев (ВИДЕО)

+инфо - 11.02.2016

Куса видео снимка од доаѓањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев во ТВ Сител. На влезната врата го пречекал главниот уредник Драган Павловиќ Латас. Видео: ...

Орав по гостувањето на Заев кај Латас: Балансирано медиумско известување???

Фокус - 11.02.2016

Веднаш по гостувањето на лидерот на опозицијата Зоран Заев во вестите на Сител кај уредникот Драган Павловиќ-Латас. Веднаш по гостувањето на лидерот на опозицијата Зоран Заев во вестите на Сител кај уредникот Драган Павловиќ-Латас, евроамбасадорот ...

Навредата на Латас стигна и до турските медиуми

Panika.be - 11.02.2016

Навредата која новинарот Латас ја упати кон Зоран Заев стигна и до турските медиуми. Еден од најпознатите турски сајтови, milliyet.com.tr , објави и видео од моментот кога Латас му се обрати на Заев со зборовите „лажеш како Турчин“.

[Видео] Турци и Македонци за дуелот на Латас со Заев

Радио МОФ - 11.02.2016

Пред Владата денеска повеќе граѓани преку протест го изразија својот револт од навредите и говорот на омраза изречени во вчерашниот дуел на Драган Павловиќ Латас со лидерот на опозицијата, Зоран Заев на Сител телевизија.

Ќибритчињата и на мост, таму клади се` Латасу!

А1 On - 11.02.2016

Подобро во гнездото на режимот, по линијата на добриот или недобриот вкус, отколку греење на снесените кукавички јајца. Уште ми е свежо кога јавно ја нападнав една од Хималаите на новинарството во Македонија, Оливера Трајковска(нормално после мојата ...

(ВИДЕО) Заев по интервјуто: Ова е цената на слободата на медиумите!

Локално - 11.02.2016

По интервјуто во Сител телевизија, лидерот на најголемата опозициска партија, Зоран Заев на Фејсбук напиша свој коментар. Имено, во само една реченица го оцени интервјуто за кое во неколку наврати напомена дека е политички дуел, а не прашања од ...

(ВИДЕО) Заев во студиото на ЛАТАС и ТВ Сител

Локално - 11.02.2016

Еве го гостувањето на лидерот на опозицијата Зоран Заев во вестите на ТВ Сител кое требаше да биде новинарско интервју. Според првите реакциите на јавноста по социјалните мрежи тоа немаше никаква ниту со вести ниту со интервју, ниту со новинарство.

Ски центарот ,,Кожуф‘‘ демантира дека Латас има имот и бара извинување од Заев

Сител - 11.02.2016

Имотниот лист со кој Заев тврдеше дека Латас поседува огромен плац на Кожуф или е фалсификат или пак не постои. Ски центарот Кожуф во демант испратен до лидерот на опозицијата тврди дека главниот и одговорен уредник на Сител не поседува имот на ...

Телевизиска хаварија: Латас-Заев 0:3 (во гости)

Репортер - 11.02.2016

До пред некоја година, Латас знаеше каде е границата на дрскоста која не смее да се помине дури и во неговите емисии, каде дефиницијата за пристојност и елементарна коректност често лазела по земја. Во интервјуто со Заев, Латас „поштено“ се обрука.

Ски-центарот ,,Кожуф‘‘ демантира: Латас нема имот на Кожуф

Нетпрес - 11.02.2016

Имотниот лист со кој Заев тврдеше дека Латас поседува огромен плац на Кожуф или е фалсификат или пак не постои. Ски центарот Кожуф во демант испратен до лидерот на опозицијата тврди дека главниот и одговорен уредник на Сител не поседува имот на ...

Телевизиска хаварија: ЛАТАС-ЗАЕВ 0 : 3 (во гости)

Бриф - 11.02.2016

До пред некоја година, Латас знаеше каде е границата на дрскоста која не смее да се помине дури и во неговите емисии, каде дефиницијата за пристојност и елементарна коректност често лазела по земја. Во интервјуто со Заев, Латас „поштено“ се обрука.

Ски-центарот ,,Кожуф‘‘ демантира дека Латас има имот и бара извинување од Заев

Press24 - 11.02.2016

Имотниот лист со кој Заев тврдеше дека Латас поседува огромен плац на Кожуф или е фалсификат или пак не постои. Ски центарот Кожуф во демант испратен до лидерот на опозицијата тврди дека главниот и одговорен уредник на Сител не поседува имот на ...

(ВИДЕО) Заев: Ова е цената на слободата на медиумите!

Либертас - 11.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, вечерва по гостувањето на вестите на Сител на својот ФБ профил напиша: Ова е цената на слободата на медиумите! Заев на својот профил објави дел од интервјуто во кое го прашува Латас од каде му се парите, на што главниот ...

Единствено новинарското здружение на Латас, МАН во одбрана на Латас

Либертас - 11.02.2016

Македонската асоцијација на новинари (МАН), за вчерашното гостување на лидерот на опозицијата, Зоран Заев и начинот на водење на интервјуто, реагира дека „не постои интервју во Европа каде во слични ситуации се практикува истото“.

Телевизиска хаварија: ЛАТАС-ЗАЕВ 0 : 3 (во гости)

Либертас - 11.02.2016

До пред некоја година, Латас знаеше каде е границата на дрскоста која не смее да се помине дури и во неговите емисии, каде дефиницијата за пристојност и елементарна коректност често лазела по земја. Во интервјуто со Заев, Латас „поштено“ се обрука.

Фирмите од кланот Заев свртеле 205 милиони евра под "режимот" на Груевски!

Вечер Прес - 11.02.2016

По долги инсистирања, Зоран Заев конечно во средата беше гостин во дневникот на Сител каде што домаќин му беше одговорниот уредник Драган Павловиќ Латас. Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто, ...

Ски-центарот ,,Кожуф‘‘ демантира дека Латас има имот и бара извинување од Заев

Курир - 11.02.2016

Имотниот лист со кој Заев тврдеше дека Латас поседува огромен плац на Кожуф или е фалсификат или пак не постои. Ски центарот Кожуф во демант испратен до лидерот на опозицијата тврди дека главниот и одговорен уредник на Сител не поседува имот на ...

Ќибритчињата и на мост, таму клади се` Латасу!

Репортер - 11.02.2016

Подобро во гнездото на режимот, по линијата на добриот или недобриот вкус, отколку греење на снесените кукавички јајца. Уште ми е свежо кога јавно ја нападнав една од Хималаите на новинарството во Македонија, Оливера Трајковска(нормално после мојата ...

Навредите на Зоран Заев

Вечер Прес - 11.02.2016

Од видеото во продолжение можете да ги слушнете сите закани и навреди кои лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев ги упати кон уредникот на телевизија Сител, Драган Павловиќ Латас во централните вести.

(ВИДЕО) Латас Vs Заев: Целото интервју

еМагазин - 11.02.2016

Интервјуто на главниот и одговорен уредник на телевизијата Сител, Драган Павловиќ Латас со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, предизвика низа негативни реакции во јавноста. Се водеше во тензична атмосфера, со меѓусебни обвинувања и навреди.

И тоа се случи: Заев гостуваше во дневникот на Сител (видео)

Кумановски м. - 11.02.2016

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, вчеранавечер беше гост во ТВ Сител, каде во едночасовното интервју со Драган Павловиќ – Латас, одговараше на новинарски прашања, кои според пошироката македонска јавност беа оценети како крајно провокативни, ...

„Не се секирај се ќе негираме“

Press24 - 11.02.2016

Главниот и одговорен уредник на Тв Сител вчера во централниот Дневник објави дел од комуникацијата меѓу Заев и семејството на прво осомничениот во Фабриката за афери на СДСМ, Захир Бекири Чауш.

Требаше и тоа како требаше Заев да оди во Сител

Либертас - 11.02.2016

Требаше и тоа како требаше Зоран Заев да “оди во Сител“. Да не развиваме непотребни дилеми. Зоран Заев не отиде Таму заради себе, туку ЗАРАДИ НАС. Не отиде за да го разобличи одамна Разобличениот, а кого сите ние “го пораснавме“, ѓубрејќи му му ја ...

ВИДЕО: Навредите единствен аргумент на Заев

Курир - 11.02.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев синоќа гостуваше во Дневникот на Сител телевизија. Ова видео покажува дека првиот човек на опозицијата во недостаток на конкретни аргументи за да одговори на поставените прашања, постојано се служеше со дрски навреди и ...

Ски центар „Кожуф“ демантира дека Латас има имот и бара извинување од Заев!

Пулс24 - 11.02.2016

Имотниот лист со кој Заев тврдеше дека Латас поседува огромен плац на Кожуф, или е фалсификат или пак не постои. Ски центарот Кожуф во демант испратен до лидерот на опозицијата тврди дека главниот и одговорен уредник на Сител не поседува имот на ...

ВИДЕО: Дрските навреди - единствен аргумент на Заев

Пулс24 - 11.02.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев синоќа гостуваше во Дневникот на Сител телевизија. Ова видео покажува дека првиот човек на опозицијата во недостаток на конкретни аргументи за да одговори на поставените прашања, постојано се служеше со дрски навреди и ...

Не знаеше како се вика

Пулс24 - 11.02.2016

Цветин Чилиманов се огласи на социјалните прежи по повод вчерашното гостување на Заев кај Латас. Откако Латас го избриша подот со Заев, кутриот толку се збуни и изгуби што во еден момент дури и му се обрати на Латас со господине Заев.

Телевизиска хаварија: ЛАТАС – ЗАЕВ 0 : 3 (во гости)

СПФМ - 11.02.2016

„Ниту во најдобрите пропагандистички времиња – кога од петни жили работеше за Бранко Црвенковски – Латас не бил којзнае каков телевизиски водител“. Фото: скриншот До пред некоја година, Латас знаеше каде е границата на дрскоста која не смее да се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните на Македонија се желни да го видат Заев на суд

Lider - 11.02.2016

ВМРО-ДПМНЕ вечерва испрати соопштение во врска со вчерашното интервју лидерот на СДСМ Зоран Заев во Дневникот на Сител, со главниот и одговорен уредник Драган Павловиќ Латас. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Илјадапати повторената лага расклопена пред нашите очи

СПФМ - 11.02.2016

Агрегаторски репетиции – рај за пропагандата. Колаж: СПФМ Пропагандата на власта работеше без прекин во текот на интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со уредникот на ТВ „Сител“, Драган Павловиќ – Латас.

Орав и Бејли со реакција по интервјуто на Зоран Заев за Сител

Телма - 10.02.2016

Амбасадорите на ЕУ и САД, Аиво Орав и Џес Бејли денеска преку твитер реагираа на интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за дневникот на Сител, кое го водеше главниот и одговорен уредник на оваа телевизија, Драган Павловиќ - Латас.

Заев: Ало началниче, може ли да одговорам?

24 Вести - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев за прв пат гостуваше на Сител телевизија на интервју со уредникот Драган Павловиќ Латас. За цело време разговорот се водеше во тензичен тон, а во голем дел се претвори во полемика, дофрлања, а на моменти и со навреди.

Заев за Сител: Во СЈО се предадени 1 милион и 50 илјади снимени разговори

Нова ТВ - 10.02.2016

- Сите разговори кои ги поседував се предадени на Специјалното јавно обвинителство. Тоа се еден милион и 50 илјади разговори, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Сител. На прашањето дали за тоа добил записник, Заев рече дека и кога ги ...

Бејли и Орав на Твитер се чудат за балансираното медиумско известување

Р.С.Европа - 10.02.2016

„Фер и балансирано? Ве молам. Македонските медиуми можат да го направат тоа многу подобро!“, напиша американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли на својот Твитер профил, по вечерашното интервју на лидерот на СДСМ Зоран Заев на телевизија Сител, ...

Заев: Ова е цената на слободата на медиумите! ВИДЕО

+инфо - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, вечерва по гостувањето на вестите на Сител на својот ФБ профил напиша: Ова е цената на слободата на медиумите! Заев на својот профил објави дел од интервјуто во кое го прашува Латас од каде му се парите, на што главниот ...

Прашања што утрово Протугер му ги прати на Латас за најавеното интервју со Заев

Окно - 10.02.2016

ЕКСКЛУЗИВНО: Странски Служби го пресретнаа мејлот со прашања што утрово Протугер му ги прати на Латас за најавеното интервју со Заев: Латас, Како прво, немој да тераш српска агенда. Отвори љубезно и потсети го кога последен пат бил во вестите на ...

Што очекуваат граѓаните од интервјуто на Заев и Латас

Panika.be - 10.02.2016

Како мислат граѓаните дека ќе тече интервјуто на Заев и Латас вечерва на ...

Заев вечерва во 19 часот гостува на ТВ Сител

+инфо - 10.02.2016

По многу години вечерва сум во Дневникот на режимската телевизија Сител, од 19 часот, напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев на неговиото профил на Фејсбук најавувајќи го гостувањето на оваа телевизија.

Вечерва интервју со Заев на ТВ Сител

А1 On - 10.02.2016

Вечерва во Дневникот на Сител, гостин е лидерот на СДСМ, Зоран Заев. „По многу години вечерва сум во Дневникот на режимската телевизија Сител, од 19 часот“, напиша Заев на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук.

Орав: Балансирано медиумско известување???

+инфо - 10.02.2016

Евроамбасадорот Аиво Орав преку официјалниот профил на Твитер , постави прашање веднаш по интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дневникот на Сител. „Балансирано медиумско известување???“, праша Аиво ...

ЕУ амбасадорот по интервјуто на Латас со Заев: Избалансирано медиумско известување???

А1 On - 10.02.2016

Вечерва, веднаш по интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дневникот на Сител со Драган Павловиќ, на Твитер се огласи евро- амбасадорот Аиво Орав. „ Избалансирано медиумско известување???, зачуден е евроамбасадорот Аиво ...

(ВИДЕО) Заев: Ова е цената на слободата на медиумите!

А1 On - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, вечерва по гостувањето на вестите на Сител на својот ФБ профил напиша: Ова е цената на слободата на медиумите! Заев објави дел од интервјуто во кое го прашува Латас од каде му се парите.

Верувале или не: Зеав ќе гостува на Сител

Фокус - 10.02.2016

Најверојатно домаќин на Зев ќе му биде уредникот Драган Павловиќ Латас, освен ако самиот Латас не одлучи поинаку, па да остави разговорот да го води некој од другите уредници. Лидерот на СДСМ Зоран Заев на својот ФБ профил напиша дека по многу ...

ОБНОВЕНО Заев до Латас: Зборувам со осомничен криминалец! ВИДЕО

+инфо - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите, му рече главниот уредник на Сител, Драган Павловиќ Латас на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој првпат во овие десет години е гостин во вестите на оваа телевизија.

СТРАНСКИ СЛУЖБИ Прочитајте какви прашања му спремил Протугер на Латас за интервјуто со Заев

+инфо - 10.02.2016

Фејсбук групата Странски служби го пресретнала мејлот со прашањата што утрово Мартин Протугер му ги пратил на Драган Павловиќ Латас за најавеното интервју со Зоран Заев вечерва. Еве го мејлот: Латас, Како прво, немој да тераш српска агенда.

(ВИДЕО) Ало началниче, може ли да одговорам?

А1 On - 10.02.2016

Најавеното интервју на ТВ Сител со лидерот на СДСМ, Зоран Заев единствено се претвори во најдобар пример зошто мора да има регулација на медиумите пред да се одржат изборите. Лидерот на СДСМ Зоран Заев наместо да може да одговара како што налагаат ...

Латас: Вие сте обвинето лице за повеќе кривични дела

Сител - 10.02.2016

Господине Заев вие сте обвинето лице за неколку кривични дела. Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко да ве амнестира.

(ВИДЕО) Латас:Лажеш како Турчин, Заев: Ало, началниче!

Локално - 10.02.2016

Најавеното интервју на ТВ Сител со лидерот на СДСМ, Зоран Заев единствено се претвори во најдобар пример зошто мора да има регулација на медиумите пред да се одржат изборите. Лидерот на СДСМ Зоран Заев наместо да може да одговара како што налагаат ...

Латас: Господине Заев лажете - еве што зборувале Заев и Чауш

Сител - 10.02.2016

Заев комплетно ја разобличи комуникацијата меѓу Заев и Чаушот. Сител објави информации дека заев и Чаушот од јуни до ноември 60 пати разговарал со Захир Бекири Чауш. Латас откри и дека Заев разговарал со братот на Чауш во моментот кога полицијата ...

Заев збесна во Дневникот на Сител

Сител - 10.02.2016

Латас најави дека ќе го тужи Зоран Заев за изнесени клевети во дневникот на ТВ Сител. Тој му предложи на лидерот на СДСМ доколку ја добие пресудата, наместо парична оштета од Судот, Заев да му даде едно од Поршињата на Вице Заев.

Латас: За времето на Груевски кланот Заеви свртел 205 милиони евра

Сител - 10.02.2016

Главниот и одговорен уредник на ТВ Сител, Драган Павловиќ Латас комплетно го разобличи бизнисот на кланот ...

ЕУ амбасадорот по интервјуто на Заев со Латас: Балансирано медиумско известување???

Локално - 10.02.2016

Веднаш по интервјуто на првиот опозиционер Зоран Заев во дневникот на Сител и бурните реакции во јавноста за однесувањето на водителот дараган Павловиќ- Латас се огласи и евро амбасадорот Аиво Орав преку официјалниот профил на Твитер.

Вечерва “политичко-дебатна сензација”, Заев гостин во дневникот на Сител

Локално - 10.02.2016

Првиот опозиционер Зоран Заев денеска по многу години конечно ќе гостува во вестите на, како што тој ја именува, режимската телевизија Сител во 19 часот. Претходно Заев исто така по подолг период гостуваше во вестите на Канал 5 во интерју кај ...

Латас: Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ

Сител - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Латас: Вие ќе одите во затвор

Сител - 10.02.2016

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ...

Заев: ДИК ќе каже кога ќе има избори

Сител - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Сензационална дебата: Вечерва, по многу години, Заев гостин во дневникот на Сител

Точка - 10.02.2016

Според најавите, домаќин на Заев изгледа ќе му биде уредникот Драган Павловиќ Латас. Претходно ТВ Сител неколку пати јавно го повикувала Заев на учество во вестите. Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, вечерва во 19 часот по многу години ќе ...

Латас до Заев: Добредојдовте кај непријателите

Сител - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДМС на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори но Латас рече дека станува збор за ...

Заев контра Заев: не сум контактирал со Чауш и неговото семејство

Сител - 10.02.2016

Чауш е член на СДСМ и со него сум контактирал само малку партиски, не сум личен пријател, изјави Зоран Заев вечерва на Сител. Значи не се зборувале со него, со неговото семејство- праша Латас? Не, одговори Заев.

Заев - УЈП лаже, не сум заработил толку милиони

Сител - 10.02.2016

- Од вас дигнале раце сите, дигнале раце Игор Ивановски, Наташа Савова, Бранко Црвенковски, вие три пари сте обвинет за криминал, вие сте изродот на СДСМ, од вас се откажа и Хари Костов, не е СДСМ изрод од партија, - вие не сте ми пријател, вас ви ...

Заврши тензичната дебата на Сител помеѓу Заев и Латас, каде што „паднаа” многу меѓусебни навреди

Точка - 10.02.2016

Во вечерашната дебата на телевизијата Сител помеѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и главниот уредник на телевизијата Драган Павловиќ Латас, атмосферата беше и повеќе од „жешка“. Латас го започна интервјуто со тоа што му посака на лидерот на ...

Заев лицитира со бројот на прислушувани разговори

Сител - 10.02.2016

Претседателот на СДСМ Заев уште еднаш јавно лицитираше со бројката на прислушувани раговори која СДСМ ја поседувал и предал во специјалното јавно обвинителство. Тој веднаш се повика на прислушуваните разговори, но Латас рече дека станува збор за ...

Заев со фалсификатите на Чауш одби кладба со Латас

Сител - 10.02.2016

Со фалсификувани материјали и имотни листови вечерва претседателот на СДСМ Зоран Заев мафташе и се закануваше во интервјуто со главниот уредник на Сител Драган Павловиќ Латас, тврдејќи дека Латас поседува цела планина.

Заев: ДИК ќе каже кога ќе има избори

Репортер - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Тој потенцираше дека треба подолго време за да се пречисти избирачкиот список но не излезе со конкретен рок „Господине Заев, кога ...

Латас: Заев, Вие сте обвинето лице за повеќе кривични дела

Република - 10.02.2016

Господине Заев, вие сте обвинето лице за неколку кривични дела, истакна главниот и одговорен уредник на ТВ Сител Латас. -Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко Црвенковски да ве ...

Латас: Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ, додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува

Нетпрес - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Заев: ДИК ќе каже кога ќе има избори, оставете што сум рекол тогаш

Вечер Прес - 10.02.2016

-Господине Заев, кога сакавте да учествувате на локалните избори во 2013 година рековте дека списокот може да се пречисти за 15 дена- рече Латас. -Оставете што сум рекол тогаш– реплицираше Заев.

Латас го пречека Заев: Добредојдовте кај непријателите

Република - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДМС на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори, но Латас рече дека станува збор за ...

Латас: Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ, додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува

Република - 10.02.2016

– Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува- му рече Латас на Зоран Заев за време на интервјуто на Сител. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони ...

Латас до Заев: Вие ќе одите во затвор

Република - 10.02.2016

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ...

Заев: Дик ќе каже кога ќе има избори

Денешен - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Латас: Заев, Вие сте обвинето лице за повеќе кривични дела

Вечер Прес - 10.02.2016

Господине Заев, вие сте обвинето лице за неколку кривични дела, истакна главниот и одговорен уредник на ТВ Сител Латас. -Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко Црвенковски да ве ...

Латас: Господине Заев лажете- еве што сте зборувале со Чауш (ФОТО)

Денешен - 10.02.2016

Латас откри и дека Заев разговарал со братот на Чауш во моментот кога полицијата апсела. Латас ја откри и комуникацијата на Вибер меѓу сопругта на Чаушот и ...

Латас: Господине Заев лажете – еве што сте зборувале со Чауш (ФОТО)

Нетпрес - 10.02.2016

Иако во вечерашното госување на ТВ Сител, лидерот на СДСМ Зоран Заев тврдеше дека Чауш е само член на СДСМ со кого немал комуникација, Латас комплетно ја разобличи комуникацијата меѓу него и Чаушот.

Заев до Латас: Господине Заев…

Вечер Прес - 10.02.2016

„Ваков политичар како вас нема ни на Марс", му рече Латас на Заев. Заев видно изнервиран почна со погрдни зборови да му се обраќа на уредникот на Сител Латас најави дека ќе го тужи Зоран Заев за изнесени клевети во дневникот на ТВ Сител.

Латас до Заев: Вие ќе одите во затвор

Нетпрес - 10.02.2016

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ...

Заев: ДИК ќе каже кога ќе има избори

Нетпрес - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Латас до Заев: Добредојдовте кај непријателите!

Нетпрес - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Драган Павловиќ – Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДСМ на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори, но Латас рече дека ...

Латас: Вие сте обвинето лице за повеќе кривични дела

Денешен - 10.02.2016

Господине Заев вие сте обвинето лице за неколку кривични дела. Главниот и одговорен уредник на ТВ Сител. Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко да ве амнестира.

Заев до Латас: Господине Заев…

Република - 10.02.2016

Латас најави дека ќе го тужи Зоран Заев за изнесени клевети во дневникот на ТВ Сител. Тој му предложи на лидерот на СДСМ доколку ја добие пресудата, наместо парична оштета од Судот, Заев да му даде едно од Поршињата на Вице Заев.

Латас: Додека сте вие во СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува

Вечер Прес - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Латас до Заев: Вие ќе одите во затвор

Вечер Прес - 10.02.2016

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ...

Заев: ДИК ќе каже кога ќе има избори

Република - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Латас до Заев: Добредојдовте кај непријателите

Вечер Прес - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДМС на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори, но Латас рече дека станува збор за ...

Латас: Заев, Вие сте обвинето лице за повеќе кривични дела

Нетпрес - 10.02.2016

Господине Заев, вие сте обвинето лице за неколку кривични дела, истакна главниот и одговорен уредник на ТВ Сител Латас. Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко Црвенковски да ве ...

Латас: Господине Заев лажете- еве што сте зборувале со Чауш (ФОТО)

Република - 10.02.2016

Заев комплетно ја разобличи комуникацијата меѓу него и Чаушот. Сител објави информации дека Заев од јуни до ноември 60 пати разговарал со Захир Бекири Чауш. Латас откри и дека Заев разговарал со братот на Чауш во моментот кога полицијата апсела.

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ

Денешен - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Латас до Заев: Добредојдовте кај непријателите

Press24 - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДМС на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори но Латас рече дека станува збор за ...

Странски Служби: Еве го мејлот со прашања што Протугер му ги прати на Латас за најавеното интервју со Заев

Репортер - 10.02.2016

Странски служби со саркастична порака за вечерашното интервју на Заев на Сител: ЕКСКЛУЗИВНО: Странски Служби го пресретнаа мејлот со прашања што утрово Протугер му ги прати на Латас за најавеното интервју со Заев: Латас, Како прво, немој да тераш ...

Латас: Господине Заев лажете- еве што сте зборувале со Чауш (ФОТО)

Курир - 10.02.2016

Заев комплетно ја разобличи комуникацијата меѓу него и Чаушот. Сител објави информации дека Заев од јуни до ноември 60 пати разговарал со Захир Бекири Чауш. Латас откри и дека Заев разговарал со братот на Чауш во моментот кога полицијата апсела.

Заев збесна во Дневникот на Сител

Press24 - 10.02.2016

Латас најави дека ќе го тужи Зоран Заев за изнесени клевети во дневникот на ТВ Сител. Тој му предложи на лидерот на СДСМ доколку ја добие пресудата, наместо парична оштета од Судот, Заев да му даде едно од Поршињата на Вице Заев.

Зоран Заев вечерва гостува на Сител

Фактор - 10.02.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев вечерва ќе гостува на вестите во Сител во 19 часот. „По многу години вечерва сум во Дневникот на режимската телевизија Сител, од 19 часот“, напиша Заев на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук.

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ

Press24 - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Латас: Вие ќе одите во затвор

Press24 - 10.02.2016

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ...

Заев: ДИК ќе каже кога ќе има избори

Курир - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Латас до Заев: Добредојдовте кај непријателите

Денешен - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДМС на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори но Латас рече дека станува збор за ...

Странски Служби: Еве го мејлот со прашања што Протугер му ги прати на Латас за најавеното интервју со Заев

Либертас - 10.02.2016

Странски служби со саркастична порака за вечерашното интервју на Заев на Сител: ЕКСКЛУЗИВНО: Странски Служби го пресретнаа мејлот со прашања што утрово Протугер му ги прати на Латас за најавеното интервју со Заев: Латас, Како прво, немој да тераш ...

Латас: Заев, Вие сте обвинето лице за повеќе кривични дела

Курир - 10.02.2016

Господине Заев вие сте обвинето лице за неколку кривични дела, истакна главниот и одговорен уредник на ТВ Сител Латас. -Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко да ве амнестира.

Заев без одговор за криминално стекнатите материјали

Press24 - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во гостувањето на Дневникот на телевизија Сител веднаш се повика на прислушуваните разговори, но одговорниот уредник на Сител телевизија, Драган Павловиќ Латас вели дека станува збор за криминално стекнати матеирјали.

(ВИДЕО) СИТЕЛ ДОЈДЕ ДО ДНОТО: Латас со уличарски речник и насилно однесување кон Заев

Репортер - 10.02.2016

Вечерва македонската јавност беше сведок на дното на македонското новинарство и македонските медиуми. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев за прв пат беше гостин во вестите на Сител – телевизијата предводник на владината пропаганда, кај главниот уредник, ...

Заев на ТВ Сител со Латас

Репортер - 10.02.2016

Вечерва во Дневникот на Сител, гостин е лидерот на СДСМ, Зоран Заев. „По многу години вечерва сум во Дневникот на режимската телевизија Сител, од 19 часот“, напиша Заев на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук.

(ФОТО) ОРАВ ЗБУНЕТ OД ИНТЕРВЈУТО: „Балансирано медиумско известување???“

Репортер - 10.02.2016

Веднаш по интервјуто на Зоран Заев во дневникот на Сител и бурните реакции во јавноста за однесувањето на водителот Драган Павловиќ- Латас се огласи и евро амбасадорот Аиво Орав преку официјалниот профил на Твитер.

Латас: Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ, додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува

Курир - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Латас до Заев: Вие ќе одите во затвор

Курир - 10.02.2016

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев. Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ...

Заев: Дик ќе каже кога ќе има избори

Press24 - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Латас до Заев: Добредојдовте кај непријателите

Курир - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДМС на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори, но Латас рече дека станува збор за ...

Заев до Латас: Зборувам со осомничен криминалец!

Репортер - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите, му рече главниот уредник на Сител, Драган Павловиќ Латас на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој првпат во овие десет години е гостин во вестите на оваа телевизија.

(ВИДЕО) Ало началниче, може ли да одговорам?

Репортер - 10.02.2016

Најавеното интервју на ТВ Сител со лидерот на СДСМ, Зоран Заев единствено се претвори во најдобар пример зошто мора да има регулација на медиумите пред да се одржат изборите. Лидерот на СДСМ Зоран Заев наместо да може да одговара како што налагаат ...

Заев за Сител: Во СЈО се предадени 1 милион и 50 илјади снимени разговори

Репортер - 10.02.2016

– Сите разговори кои ги поседував се предадени на Специјалното јавно обвинителство. Тоа се еден милион и 50 илјади разговори, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Сител , a пренесува Нова.

Жестоки реакции на сметка на Латас по „интервјуто“ со Зоран Заев

Либертас - 10.02.2016

Жестoки рекации на социјалните мрежи по „интервјуто“ на Зоран Заев на ...

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денес ќе гостува во Дневникот на телевизија Сител

Бриф - 10.02.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на својата фан страна на ФБ објави статус дека денес со почеток од 18 часот ќе биде гостин во режимската телевизија Сител после долги ...

ВИДЕО: Погледнете како Латас го пречека Заев на влезот во Сител

Курир - 10.02.2016

Порталот Пресс 24 објави видео од тоа како главниот уредник на ТВ Сител го пречека опозицискиот лидер Зоран Заев на влезот на ...

Социјалните мрежи по гостувањето на Заев во Сител горат: Интервју ли е, Шпанска серија ли е?

Фактор - 10.02.2016

Вечерашното гостување на опозицискиот лидер во ТВ Сител и интервјуто кое го водеше главниот уредник Латас ги запалија социјалните мрежи. Ви издвојуваме дел од ...

(Видео) како Латас вечерва го пречека Заев во ТВ Сител

Репортер - 10.02.2016

Латас вечерва лично го пречека лидерот на СДСМ Зоран Заев, пред вратите на ТВ Сител. Но, подоцна интревјуто се пренасочи во друг правец. извор ТВ Сител и ...

Латас: За времето на Груевски кланот Заеви свртел 205 милиони евра (ФОТО)

Нетпрес - 10.02.2016

Во вечерашното гостување во Дневникот на ТВ Сител на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, новинарот Драган Павловиќ Латас комплетно го разобличи бизнисот на Кланот Заеви. Според пресметките на ТВ Сител, во времето на ВМРО-ДПМНЕ Кланот Заев заработил 205 ...

Латас: Вие сте обвинето лице за повеќе кривични дела

Press24 - 10.02.2016

Господине Заев вие сте обвинето лице за неколку кривични дела. Главниот и одговорен уредник на ТВ Сител. Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко да ве амнестира.

Латас: Господине Заев лажете - еве што зборувале Заев и Чауш

Press24 - 10.02.2016

Заев комплетно ја разобличи комуникацијата меѓу Заев и Чаушот. Сител објави информации дека заев и Чаушот од јуни до ноември 60 пати разговарал со Захир Бекири Чауш. Латас откри и дека Заев разговарал со братот на Чауш во моментот кога полицијата ...

Бејли и Орав згрозени од „фер и избалансираниот однос“ на Латас

Бриф - 10.02.2016

Со реакција, по вечерашното гостување на Зоран Заев во дневникот на Сител, се јавија американскиот амбасадор Џес Бејли и амбасадорот на ЕУ, Аиво Орав. Тие на Твитер го коментираа однесување на Латас при гостувањето на Заев.

Заев: По многу години вечерва сум во Дневникот на режимската Сител

Либертас - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на својата Фејсбук страница го објави следниот статус: „По многу години вечерва сум во Дневникот на режимската телевизија Сител, од 19 часот“. Заев претходно гостуваше во вестите на Канал 5 телевизија , а ова интервју ...

(ВИДЕО) Заев до Латас: Ало началниче, може ли да оговорам?

Бриф - 10.02.2016

Интервјуто на ТВ Сител со лидерот на СДСМ, Зоран Заев се претвори во најдобар пример зошто мора да има регулација на медиумите пред да се одржат изборите. Лидерот на СДСМ Зоран Заев наместо да може да одговара како што налагаат новинарските ...

Заев збесна во Дневникот на Сител

Курир - 10.02.2016

Латас најави дека ќе го тужи Зоран Заев за изнесени клевети во дневникот на ТВ Сител. Тој му предложи на лидерот на СДСМ доколку ја добие пресудата, наместо парична оштета од Судот, Заев да му даде едно од Поршињата на Вице Заев.

Заев без одговор за криминално стекнатите материјали

Вечер Прес - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во гостувањето на Дневникот на телевизија Сител веднаш се повика на прислушуваните разговори, но одговорниот уредник на Сител телевизија, Драган Павловиќ Латас вели дека станува збор за криминално стекнати матеирјали.

Цело видео од гостувањето на опозицискиот лидер Заев во ТВ Сител

Фактор - 10.02.2016

Вечерва опозицискиот лидер после долги години се појави како гостин во дневникот на ТВ Сител. Бурни реакции на социјалните мрежи после неговото гостување и критики кон главниот уредник Драган Павловиќ Латас за обвинувањата кои ги изрече кон лидерот ...

ВИДЕО: Сител го достигна дното! Латас со уличарски речник и насилно однесување кон Заев

Либертас - 10.02.2016

Вечерва македонската јавност беше сведок на дното на македонското новинарство и македонските медиуми. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев за прв пат беше гостин во вестите на Сител – телевизијата предводник на владината пропаганда, кај главниот уредник, ...

ЖЕШКА ДЕБАТА НА СИТЕЛ: Латас до Заев-Лажеш како Турчин, СДСМ е изрод партија!

Фактор - 10.02.2016

Жешка атмосфера во дневникот на ТВ Сител се води вечерва меѓу опозицискиот лидер и главниот уредник Драган Павловиќ Латас. „Добредојдовте кај непријателите“, вака Латас го означи стартот на интервјуто ако така може да се каже, обраќајќи му се на ...

До специјалното обвинителство доставив милион и педесет прислушкувани разговори

Дневник - 10.02.2016

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз Зоран Заев во интервјуто за националната телевизија „Сител“ откри дека во Специјалното јавно обвинителство предводено од Катица Јанева доставил еден милион и педесет прислушкувани разговори.

Зошто интервјуто на Заев на Сител со Латас беше добро за соочување со вистината?

Репортер - 10.02.2016

Kaко прво уште еднаш се покажа и докажа храброста на Заев да му се спротистави на режимот на телевизија што е една од најголемите нивни одработувачи (ако не и најголем). Сам, во нивна телевизија, пред цела македонска јавност.

Латас: Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ, додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува

Lider - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Латас до Заев: Вие ќе одите во затвор

Lider - 10.02.2016

Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда. Латас му порача на Заев дека кога ќе дојде правдата во Македонија тој ќе биде во затвор. „Ви во вашата партија немате демократија.

Господине Заев, вие сте обвинето лице за неколку кривични дела...

Пулс24 - 10.02.2016

Господине Заев, вие сте обвинето лице за неколку кривични дела, истакна главниот и одговорен уредник на ТВ Сител Латас. -Кој ви даде право да ги објавувате моите приватни разговори. Не се појавувате на суд, а сега ви го нема Бранко Црвенковски да ве ...

Латас: Господине Заев лажете- еве што сте зборувале со Чауш (ФОТО)

Lider - 10.02.2016

Заев комплетно ја разобличи комуникацијата меѓу него и Чаушот. Сител објави информации дека Заев од јуни до ноември 60 пати разговарал со Захир Бекири Чауш. Латас откри и дека Заев разговарал со братот на Чауш во моментот кога полицијата апсела.

Вака Латас го поздави Заев: Добредојдовте кај непријателите

Пулс24 - 10.02.2016

Добредојдовте кај непријателите. Вака Латас го поздрави Зоран Заев на стартот од интервјуто прво по доаѓањето на лидерот на СДМС на чело на опозициската партија. Заев веднаш се повика на прислушуваните разговори, но Латас рече дека станува збор за ...

Латас до Заев: Што правиме со тендерите што ги давате на Фирмите на Баце, Вице, Чиче?

Пулс24 - 10.02.2016

Груевски ве плаќа за да бидете на власт во СДСМ. Додека сте вие на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе победува. Латас го праша лидерот на СДСМ како неговото семејство свртело неверојатни 205 милиони евра за време на владеењето на Груевски.

Латас: „Лажете господине Заев. Еве што се зборувале со Чауш!“

Пулс24 - 10.02.2016

Заев комплетно ја разобличи комуникацијата меѓу него и Чаушот. Сител објави информации дека Заев од јуни до ноември 60 пати разговарал со Захир Бекири Чауш. Латас откри и дека Заев разговарал со братот на Чауш во моментот кога полицијата апсела.

Латас го извади Заев од такт!

Пулс24 - 10.02.2016

Латас најави дека ќе го тужи Зоран Заев за изнесени клевети во дневникот на ТВ Сител. Тој му предложи на лидерот на СДСМ доколку ја добие пресудата, наместо парична оштета од Судот, Заев да му даде едно од Поршињата на Вице Заев.

Латас му порача на Заев: Ќе одите во затвор!

Пулс24 - 10.02.2016

Кој стои позади вас, го праша Латас лидерот на СДСМ Зоран Заев при вечерашното гостување во Дневникот на Сител. Заев рече дека зад него стојат оние кои ја чекаат слободата во Македонија и дека во Македонија ќе се случи правда.

Заев се попишмани за изборите на 24 април: „Оставете што сум рекол тогаш“

Пулс24 - 10.02.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори. Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Погледнете како Латас го пречека Заев на влезот во Сител

Пулс24 - 10.02.2016

Погледнете како Латас го пречека Заев на влезот во Сител Погледнете како главниот уредник на ТВ Сител го пречека опозицискиот лидер Зоран Заев на влезот на ...

ФОТО: Латас го разобличи кланот Заеви!

Пулс24 - 10.02.2016

За времето на Груевски кланот Заеви свртел 205 милиони евра и Латас во вечерашната емисија го откри тоа! Латас комплетно го разобличи бизнисот на Кланот ...

ТВИТ НА ДЕНОТ - Бејли на Заев: „Соблакај се ку**иче мало“

Пулс24 - 10.02.2016

Во борбата за политички поени нема милост - некои политички фигури се подготвени на сѐ за да дојдат до публицитет. Ова најдобро го знае лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, кој на сила сака да се најде на насловните ...

БРИШЕЊЕ ПАТОС ВО СИТЕЛ: Целото гостување на Заев во Сител кај Латас!

Пулс24 - 10.02.2016

Целото гостување на Заев во Сител кај Латас! Вечерва лидерот на опозицијата Зоран Заев беше гостин во централниот дневник на ТВ Сител, најверојатно по нарачка на некои странски амбасадори како што беше случај и со Канал5 телевизија.