TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата

24 Вести - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

Веспрем е новиот СЕХА шампион

Телма - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во Веспрем, унграската екипа го декласираше белорускиот првак Мешков Брест со 32:21 .Најефикасен во ...

Титулата во СЕХА за Веспрем

Дерби - 29.03.2015

Домаќинот на завршниот турнир во СЕХА регионалната лига екипата на Веспрем е новиот шампион во ова натпреварување. Унгарците во финалето беа убедливи против Мешков Брес и славеа со 32:21. Белорусите беа рамноправен противик само во првите 15 минути ...

Родригез прогласен за МВП, нема вардарци во идеалниот тим

Дерби - 29.03.2015

Шпанскиот репрезентативец од редовите на Веспрем, Чема Родригез е прогласен за најкорисен играч (МВП) на завршниот турнир во СЕХА регионалната лига. Ова е одлуката на новинарскиот тим на СЕХА Газпром лигата кој го избра и идеалниот тим во кој Вардар ...

Веспрем или Мешков Брест: Кој ќе го наследи Вардар на врвот на СЕХА?

Екипа - 29.03.2015

ЕКИПА во Веспрем, Билјана Б. Петрушева Ѓорѓи Вангелов Домаќинот Веспрем или Мешков Брест ќе го наследи Вардар на тронот во четвртото издание на регионалната СЕХА лига. Во денешното финале (18 ч.

МВП титула за Чема Родригез

Екипа - 29.03.2015

Плејмејкертот на Веспрем, Чема Родригез ја освои МВП титулата на завршнмиот турнир во СЕХА лигата. Во идеалниот тим на турнирот нема ниеден ракометар на Вардар. Избраното друштво го сочинуваат :голман – Ролан Миклер (Веспрем), лево крило- Радослав ...

Веспрем со стил до тронот на СЕХА-лигата

Екипа - 29.03.2015

ЕКИПА во Веспрем, Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Веспрем е новиот шампион во регионалната СЕХА Гаспром Лига. Доминацијата во текот на целата сезона во СЕХА Гаспром лигата, унгарскиот првак ја круниса со победа во финалето против Мешков ...

Завршницата во СЕХА по катарски терк (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 29.03.2015

ЕКИПА во Веспрем, Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Ракометарите на Веспрем пред своите гледачи во Веспрем Арена го подигнаа победничкиот пехар прославувајќи ја првата титула во регионалната СЕХА лига.

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата, Вардар четврти

Утрински - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

СЕХА: Вардар поразен во „малото финале“

Кајгана - 29.03.2015

Ракометарите на Вардар со два порази се простија од титулата во регионалната СЕХА лига. Откако во полуфиналето Вардар загуби од Мешков Брест, денеска го загуби и дуелот за третото место од ППД Загреб со 23:26.

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата

Алсат-М - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

Вардар против Вујо за трето место во СЕХА

МКД - 29.03.2015

Вардарци ќе се обидат да го поправат впечатокот по оној неочекуван пораз од Мешков Брест во полуфиналето од СЕХА регионалната лига на денешиот меч со Загреб во битката за третото место на завршниот турнир во Веспрем.

Вардар поразен од Загреб во битката за третото место во СЕХА

МКД - 29.03.2015

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, Вардар загуби од Загреб со 22:25 во натпреварот за третото место одигран денеска во Веспрем. „Вардарци" не успеаа со победа да ја напуштат Унгарија каде пред два дена беа надиграни и од Мешков Брест во ...

Одреден е идеалниот тим на фајналфорот во Веспрем

РК Металург - 29.03.2015

Одреден е и идеалниот тим на завршниот турнир во СЕХА Гаспром лигата. Очекувано, во него нема ракометари на Вардар. Лошата игра на Вардар на завршниот турнир во Веспрем, резултираше со изостанување на неговите ракометари во идеалниот тим.

Веспрем е нов првак на СЕХА лигата

СуперСпорт - 29.03.2015

Домаќинот на четвртото издание на завршниот турнир на Газпром СЕХА лигата, унгарски Веспрем е новиот првак откако во финалето го декласираше Мешков со 32-21. За Веспрем ова е прв трофеј сезонава, прв во Регионалната лига каде дебитира токму ...

Веспрем е новиот шампион во СЕХА

Хитпортал - 29.03.2015

Номинацијата во текот на целата сезона во СЕХА Гаспром лигата, унгарскиот првак ја круниса со победа во финалето против Мешков Брест со 32:21 и со шампионска титула на четвртиот фајналфор турнир во нивната „Вешпрем Арена“.

Веспрем ја освои титулата во сеха-лигата. Вардар со ново бледо издание

РК Металург - 29.03.2015

Веспрем во својот прв обид ја освои титулата во СЕХА Гаспром лигата. Тоа што го навести со своите настапи во текот на регуларната сезона, го потврди на завршниот турнир во Веспрем, особено на финалниот натпревар каде го декласира тимот на Брест ...

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата

А1 On - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

СЕХА: Идеалниот тим без Вардарец – Родригез МВП, Антл најдобар стрелец!

Спорт365 - 29.03.2015

Ракометарот на Вешпрем, Чема Родригез е МВП на четвртиот Фајнал-фор во регионаланата СЕХА лига. Најдобар стрелец со 125 гола е словакот од Татран Прешов, Радослав Антл, а вака изгледа идеалниот тим, во кој нема ниту еден ракометар на Вардар: Голман: ...

Веспрем прави историја: Дебитантот стана прв домаќин на Ф4 кој ја освоил СЕХА! (ФОТО)

SportMedia - 29.03.2015

Очекувањата се остварија – дебитантот во СЕХА-лигата, екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалното натпреварување. Во финалето на фајналфорот, унгарскиот првак го победи Мешков Брест со 32-21 и стана првиот домаќин на завршен турнир кој ...

Неверојантна партија на Маргуч за регионалната титула на Веспрем

Н.Македонија - 29.03.2015

Унгарски Веспрем го победи белорускиот Мешков Брест со 32-21 во финалето на Регионалната лига во ракомет за мажи и ја освои титулата во дебитантската сезона во ова натпреварување. Унгарскиот тим, кој беше и домаќин на финалниот турнир, водеше и по ...

Нема вардарци во идеалниот тим на Ф4 во Веспрем

SportMedia - 29.03.2015

Единствениот македонски претставник на фајналфорот во СЕХА-лигата, екипата на Вардар, остана без свои играчи во идеалниот состав за завршниот турнир. Новиот шампион на СЕХА-лигата, екипата на Веспрем даде тројца ракометари, а надвор од таа седморка, ...

Идеален тим на Ф4-турнирот на СЕХА Гаспром лигата

Спортклуб - 29.03.2015

По завршувањето на натпреварите, во Веспрем е одреден и идеалниот тим на Ф4 на СЕХА Гаспром лигата. Во него немаше место за ракометари на Вардар. Тројца ракометри од шампионскиот тим на Веспрем, двајца од второпласираниот Мешков Брест и по еден од ...

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата

+инфо - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

Веспрем ја освои СЕХА Гаспром лигата

Спортклуб - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е освојувач на шампионскиот пехар во СЕХА Гаспром лигата. Во својот прв обид, унгарскиот шампион дојде до својата прва титула, која апсолутно ја заслужи со своите настапи во текот на целата сезона.

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата

Сител - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

СЕХА: Вардар го загуби и дуелот за 3. место

Сител - 29.03.2015

Ракометарите на Вардар со два порази се простија од титулата во регионалната СЕХА лига. Откако во полуфиналето Вардар загуби од Мешков Брест, во неделата го загуби и дуелот за третото место од ППД Загреб со 23:26.

Чема Родригез МВП, а Радослав Антл најдобар стрелец во СЕХА лигата

Шеталиште - 29.03.2015

Малку изненадувачки Чема Родригез е МВП на четвртиот Final four на регионаланата СЕХА лига во ракомет. Најдобар стрелец со 125 гола е словакот од Татран Прешов, Антл. Вака изгледа идеалниот тим, во кој нема ниту еден вардарец: Голман: Роланд Миклер ...

Веспрем го демолираше Мешков Брест за својот прв СЕХА трофеј

Шеталиште - 29.03.2015

СЕХА лига – Final four (Финале) Веспрем – Мешков Брест 32:21(14:11) Во своето прво учество во регионалната лига, Веспрем ја освои СЕХА лигата со 19 победи од 20 натпревари и со перфектен завршен турнир на домашен терен.

Ортега: „Одлична ја напаѓавме нивната одбрана и затоа мечот излезе лесен„

Шеталиште - 29.03.2015

На завршната прес-конференција се обратија тренерите на двата финалисти, Антонио Карлос Ортега и Жељко Бабиќ. Шпанецот на клупата на Веспрем беше пресреќен по првата СЕХА титула: „Одигравме одличен меч, посебно во одбраната.

СЕХА: Вардар поразен во ‘малото финале’

Макфакс - 29.03.2015

Ракометарите на Вардар со два порази се простија од титулата во регионалната СЕХА лига. Откако во полуфиналето Вардар загуби од Мешков Брест, во неделата го загуби и дуелот за третото место од ППД Загреб со 23:26.

СЕХА: Веспрем шампион во сезоната 2014/2015

Макфакс - 29.03.2015

Ракометарите на Веспрем ја освоија титулата во СЕХА лигата за сезоната 2014/2015. Веспрем во своето прво учество во регионалната лига на патот до титулата постави рекорд, откако победи на сите натпревари во сезоната.

Веспрем е новиот владетел во СЕХА лига

Вечер - 29.03.2015

Унгарскиот ракометен шампион Веспрем се искачи на тронот во СЕХА Лига, откако во финалето на фајнлфорот на домашен терен го совлада белорускиот Мешков Брест со 32:21. Ова е прв настап за Веспрем во СЕХА лига, во кој веднаш го освои пехатор, додека ...

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата

Lider - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

Бешикташ од новата сезона нов член на СЕХА лигата

Екипа - 28.03.2015

За ЕКИПА од Веспрем Билјана Б. Петрушева Ѓорѓи Вангелов Турскиот шампион Бешикташ е потенцијалниот нов член на регионалната СЕХА Гаспром лига за следната сезона. Конечната одлука ќе биде позната до 15 јуни, соопштија од раководството на СЕХА Гаспром ...

Михајловски: Не е чудно што Вардар загуби од Брест

Екипа - 28.03.2015

За ЕКИПА од Веспрем Билјана Б. Петрушева Ѓорѓи Вангелов Вардар кој е единствен учесник во сите три досегашни финалиња во СЕХА лигата, и единствен двоен шампион, годинава прв пат нема да игра во завршниот меч за титулата.

Веспрем во финалето на СЕХА лигата против Мешков Брест

Алсат-М - 28.03.2015

Со победата во второто полуфинале на завршниот турнир на СЕХА лигата унгарскиот тим Веспрем избори пласман во неделното финале против Мешков Брест. Веспрем оствари триумф над Загреб со 25:24 во драматична завршница.

Мешков Брест против Веспрем во финалето на СЕХА лигата

Утрински - 28.03.2015

Екипите на Мешков Брест и Веспрем ќе играат во финалето на регионалната ракометна СЕХА лига. Унгарскиот тим, кој воедно е и организатор на завршниот турнир во СЕХА лигата, за место во финалето се избори со синоќешната победа над ППД Загреб минимално ...

Бешикташ е кандидат за нов член во СЕХА лигата

МКД - 28.03.2015

Турскиот шампион од следната сезона би можел да биде дел од СЕХА Гаспром лигата, конечната одлука ќе биде донесена на 15. јуни. Претседателот на СЕХА, Михајло Михајловски потврди дека Бешикташ е кандидат за нов член во СЕХА лигата.

Веспрем во финалето на СЕХА лигата против Мешков Брест

Локално - 28.03.2015

Со победата во второто полуфинале на завршниот турнир на СЕХА лигата унгарскиот тим Веспрем избори пласман во неделното финале против Мешков Брест. Веспрем оствари триумф над Загреб со 25:24 во драматична завршница.

Веспрем и Мешков Брест во битка за СЕХА титулата

Алфа - 28.03.2015

Ракометарите на Веспрем и Мешков Брест се пласираа во финалето на завршниот турнир во СЕХА лигата. Мешков Брест место во финалето обезбеди откако славеше над Вардар со 32:28. Белорусите ја искористија шансата да забележат победа во соочувањето со ...

Бешикташ тропа на вратата на СЕХА лигата, ГАСПРОМ ќе биде спонзор до 2021 година

Тера - 28.03.2015

Воочи финалниот ден менаџментот на СЕХА лигата одржа прес-конференција како завршно обраќање во јавноста и обелоденување на плановите за идната сезона. Претседателот Михајло Михајловски го изрази своето задоволство од четвртата сезона на ...

Бабиќ: „Ако одиграме на високо ниво како со Вардар, можеме и со Веспрем„

Тера - 28.03.2015

Иако интересот на македонската јавност за утрешното финале на четвртото издание на СЕХА лигата значително опадна со поразот на Вардар од Мешков Брест, сепак во Унгарија се подготвува спектакл за мечот кој на Веспрем треба да му ја донесе првата ...

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

+инфо - 28.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз ...

Веспрем во финалето на СЕХА лигата против Мешков Брест

+инфо - 28.03.2015

Со победата во второто полуфинале на завршниот турнир на СЕХА лигата унгарскиот тим Веспрем избори пласман во неделното финале против Мешков Брест. Веспрем оствари триумф над Загреб со 25:24 во драматична завршница.

Веспрем во финалето на СЕХА лигата против Мешков Брест

А1 On - 28.03.2015

Со победата во второто полуфинале на завршниот турнир на СЕХА лигата унгарскиот тим Веспрем избори пласман во неделното финале против Мешков Брест. Веспрем оствари триумф над Загреб со 25:24 во драматична завршница.

Мешков Брест против Веспрем во финалето на ракометната СЕХА лигата

+инфо - 28.03.2015

Екипите на Мешков Брест и Веспрем ќе играат во финалето на регионалната ракометна СЕХА лига. Унгарскиот тим, кој воедно е и организатор на завршниот турнир во СЕХА лигата, за место во финалето се избори со синоќешната победа над ППД Загреб минимално ...

Фотогалерија од средбата Вардар - Мешков Брест

Спортклуб - 28.03.2015

Фотогалерија од средбата што сакаме да ја заборавиме што побрзо. ...

Веспрем во финалето на СЕХА лигата против Мешков Брест

Канал5 - 28.03.2015

Со победата во второто полуфинале на завршниот турнир на СЕХА лигата унгарскиот тим Веспрем избори пласман во неделното финале против Мешков Брест. Веспрем оствари триумф над Загреб со 25:24 во драматична завршница.

Бешикташ од новата сезона член на СЕХА лигата

Спортклуб - 28.03.2015

Шампионот на Турција, ракоментниот клуб Бешикташ од следната сезона ќе настапува во СЕХА Гаспром лигата. Влегувањето на турскиот гигант секако ќе ја засили конкуренцијата во натпреварувањето, со оглед на тоа дека Бешикташ стана редовен учесник во ...

СЕХА-семејството се шири до Азија: Бешикташ ќе биде нов член на лигата! (ФОТО)

SportMedia - 28.03.2015

Многу веројатното приклучување на турскиот првак Бешикташ во СЕХА-лигата е најзвучната одлука донесена на собранието на федерациите членки на јужноевропската асоцијација, кое се одржа денеска, на ден пред разврска на фајналфор-турнирот во Веспрем.

Вардар за трето место против Загреб

Канал5 - 28.03.2015

Во Веспрем се одржува завршниот турнир од регионалната ракометна лига. Во финалето утре ќе играат домакинот Веспрем и Брест од Белорусија. Македонскиот вицепрвак Вардар нема да го брани трофејот по поразот во полуфиналето од Брест.

СЕХА: Веспрем потешко од очекуваното избори финале

Сител - 28.03.2015

Екипата на Веспрем потешко од очекуваното избори пласман во финалето на чевртиот завршен турнир на СЕХА лигата. Синоќа во второто полуфинале на домашен терен Веспрем го победи Загреб со 25:24.

Веспрем против Мешков Брест во финалето на ракометната СЕХА лигата

Сител - 28.03.2015

Екипите на Мешков Брест и Веспрем ќе играат во финалето на регионалната ракометна СЕХА лига. Унгарскиот тим кој воедно е и организатор на завршниот турнир во СЕХА лигата, за место во финалето се избори со синоќешната победа над ППД Загреб минимално ...

Бабиќ: „Ако одиграме на високо ниво како со Вардар, можеме и со Веспрем„

Шеталиште - 28.03.2015

Иако интересот на македонската јавност за утрешното финале на четвртото издание на СЕХА лигата значително опадна со поразот на Вардар од Мешков Брест, сепак во Унгарија се подготвува спектакл за мечот кој на Веспрем треба да му ја донесе првата ...

Бешикташ тропа на вратата на СЕХА лигата, ГАСПРОМ ќе биде спонзор до 2021 година

Шеталиште - 28.03.2015

Воочи финалниот ден менаџментот на СЕХА лигата одржа прес-конференција како завршно обраќање во јавноста и обелоденување на плановите за идната сезона. Претседателот Михајло Михајловски го изрази своето задоволство од четвртата сезона на ...

Мешков Брест против Веспрем во финалето на ракометната СЕХА лигата

Кирилица - 28.03.2015

Екипите на Мешков Брест и Веспрем ќе играат во финалето на регионалната ракометна СЕХА лига. Унгарскиот тим, кој воедно е и организатор на завршниот турнир во СЕХА лигата, за место во финалето се избори со синоќешната победа над ППД Загреб минимално ...

Бешикташ ќе игра во СЕХА лига од следната сезона

Вечер - 28.03.2015

Турскиот ракометен шампион Бешикташ ќе биде новиот член во Регионалната СЕХА лига за следната сезона. Конечната одлука ќе биде позната до 15 јуни, соопштија од раководството на СЕХА лигата Ќе го разгледаме предлогот шампионот на Турција од следната ...

Веспрем во финалето на СЕХА лигата против Мешков Брест

Lider - 28.03.2015

Со победата во второто полуфинале на завршниот турнир на СЕХА лигата унгарскиот тим Веспрем избори пласман во неделното финале против Мешков Брест. Веспрем оствари триумф над Загреб со 25:24 во драматична завршница.

Газпром останува партнер на СЕХА лигата, а можно е и проширување со нови екипи

Lider - 28.03.2015

На состанокот на клубовите што сезонава настапуваат во Регионалната СЕХА лига што се одржа во Веспрем, беше обелоденето дека и во иднина Газпром ќе биде главен спонзор, а најавено е можно приклучување на Бешикташ во лигата.

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

24 Вести - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз ...

Вардар остана без финале, Мешков за титулата со Веспрем

Телма - 27.03.2015

Мешков Брест му се реваншираше на Вардар за ланскиот пораз и го остави без финале првпат во четвртото издание од ракометната СЕХА лига. Вардар не успеа да избори ново финале во ракометната СЕХА лигата откако во полуфиналето на завршниот турнир во ...

„Црвено-црните“ потфрлија, Мешков прв финалист

Дерби - 27.03.2015

Тимот на Вардар нема да може да ја брани титулата во СЕХА лигата, откако денеска загуби во полуфиналето од Мешков Брест со 32:27. Нашиот претставник во завршницата на ова натпреварување потфрли на овој меч, иако не настапи со најсилниот состав.

Карачиќ: Не сме машини

Дерби - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се пласирааат во финалето на завршниот турнир во СЕХА лигата, откако денеска загубија од Мешков Брест. Вардарци не беа на своето посакувано ниво, а се осетија и отсуствата на Дибиров, Брумен и Абутовиќ кои не му ...

Карачиќ го загреваше Карачиќ (фото)

Екипа - 27.03.2015

Полуфиналниот дуел меѓу Вардар и Мешков Брест е и братски дуел меѓу Игор и Иван Карачиќ. Игор го носи дресот на Вардар, а Иван на противничкиот Мешков Брест. На пратскиот дуел му претходеше и братско загревање во Веспрем Арена.

Потегот на мечот е на Лазаров, но тоа е слаба утеха за „вардарци“

Екипа - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар целосно потфрлија на денешниот полуфинален дуел со Брест Мешков, па токму затоа никаква утеха не претставува фактот дека најдобриот потег на натпреварот беше во режија на македонскиот тим, акцијата што со атрактивен цепелин ја ...

Стоилов: Имаме повредени играчи, но тоа не е причина да не победиме

Екипа - 27.03.2015

ЕКИПА во Веспрем , Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов На годинашниот фајналфор во Веспрем, Вардар ја брани ланската титула од Нови Сад. Првата пречка во одбарната на шампионската титула е денешното полуфинале против Мешков Брест.

Раул Гонзалес : Не одигравме добро во одбраната

Екипа - 27.03.2015

ЕКИПА во Веспрем , Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов По поразот на Вардар од Мешков Брест во полуфиналето на Ф4 турнирот во СЕХА, тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалез беше краток во својата изјава „ Не одигравме добро во одбраната, ...

Веспрем во финале, Загреб достоен во поразот

Екипа - 27.03.2015

EКИПА во Веспрем, Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Домаќинот Веспрем и Мешков Брест ќе играат во финалето на титулата во четвртото издание на Ф4 турнирот во регионалната СЕХА Гаспром лига.

Вардар со Мешков го отвора македонскo-белорускиот ден

Екипа - 27.03.2015

ЕКИПА во Веспрем , Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Вардарци ќе го отворат денот на македонско-белоруската спортска пресметка, прво ракометна, а потоа и фудбалска, едната во Веспрем Арена, другата на „Филип Втори“.

Пораз од Брест Мешков: Вардар симнат од тронот на СЕХА

Екипа - 27.03.2015

ЕКИПА во Весрем, Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Вардар не успеа да ја одбрани титулата во регионалната СЕХА Гаспром лига. Во полуфиналето на Ф4 турнирот во Веспрем, „црвено-црните“ загубија од Мешков Брест со 28:32 и во недела наместо во ...

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

Утрински - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардарци во обид да обезбедат четврто финале во СЕХА

МКД - 27.03.2015

Македонскиот клубски ракомет на завршниот турнир во СЕХА лигата има еден преставник, Вардар кој е бранител на титулата во регионалната лига. „Црвено-црните" попладнево играат против Мешков Брест во полуфиналето во обид по четврти пат да обезбедат ...

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

Утрински - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз ...

Ништо од „хет-трикот“ во СЕХА: Вардар немоќен пред Мешков!

Хитпортал - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар со пораз го отворија полуфиналето на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига. „Вардарци“ во полуфиналниот меч во „Веспрем Арената“ го загубија од Мешков Брест со резултат 32-27.

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

Алсат-М - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Раул: Честитки за Мешков, беа подобри од нас

СуперСпорт - 27.03.2015

о завршувањето на полуфиналниот натпревар меѓу Вардар – Мешков, на прес конференцијата, тренерот на Вардар Раул Гонзалез им честиташе на ракометарите на Мешков за триумфот, потенцирајќи дека неговиот тим има проблеми во одбраната и нападот.

Вардар потфрли во СЕХА

Оn.net - 27.03.2015

Вардар е совладан во 1/2 финалето од завршницата на регионалната СЕХА лига од Брест Мешков со 28:32, по што македонскиот шампион остана без шанса да ја брани титулата во ова натпреварување, освоена лани.

Веспрем и Брест Мешков ќе се борат за пехарот во сеха-лигата

РК Металург - 27.03.2015

Одиграни се двете полуфинални средби во СЕХА-лигата. Скопски Вардар одигра лош натпревар против екипата на Брест Мешков, кој во текот на поголемиот дел од средбата одржуваше убедливо водство.

Брест Мешков го запре Вардар

ЗаЗабава - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се пласираат во финалето на фајнлфор турнирот воСЕХА лигата во Веспрем, откако во полуфиналето беа совладани од Брест Мешков со 32-28. Покрај тоа што не можеше да смета на Абутовиќ, Дибиров и Брумен, стратегот на ...

Нема финале за Вардар, пораз од Мешков Брест

МКД - 27.03.2015

Вардар доживеа изненадувачки пораз во полуфиналето од фајнл фор турнирот во Веспрем, тимот на Гонзалез во натпреварот влезе со лош пристап, го потцени противникот и ги разочара навивачите, Мешков Брест заслужено слави пласман во финале.

Вардар ќе се бори за третото место

СуперСпорт - 27.03.2015

СЕХА лигата сезонава ќе добие нов првак, а Вардар ќе се бори за третото место, откако во полуфиналето на Ф4 турнирот во Веспрем, „црвено-црните" загубија со 28-32 (11-16) од Мешков. Нашите ракометари не успеаја да бидат единствениот тим во ...

Вардар без тројца првотимци ќе ја брани титулата

Дневник - 27.03.2015

Белорускиот Мешков Брест е противник на Вардар во денешното полуфинале на регионалната ракометна СЕХА-лига, што се игра во Веспрем (17.45 ч). Вардар и Мешков во регуларниот дел од сезонава одиграа две средби.

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

Локално - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардар потфрли, Мешков ја искористи шансата, стана прв финалист

Локално - 27.03.2015

Вардар нема да може да ја брани титулата во СЕХА лигата, денеска загуби во полуфиналето од Мешков Брест со 32:27. Нашиот ракометен претставник во завршницата на ова натпреварување потфрли, иако не настапи со најсилниот состав.

Вардар против Мешков Брест за СЕХА полуфинале

Алфа - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар денеска од 17 часот и 45 минути против Мешков Брест ќе го одиграат полуфиналниот натпревар на завршниот турнир во СЕХА лигата што се игра во Веспрем. Вардар го брани трофејот од минатата сезона, а на дуелот против првакот на ...

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

Идивиди - 27.03.2015

Веспрем, 27 март 2015 (МИА) – Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11).

Вардар по СЕХА „хет-трик“

Идивиди - 27.03.2015

Најуспешниот клуб во досегашната историја на СЕХА ГСС лигата, Вардар, попладнево (17:45 часот), преку полуфиналниот дуел со БГК Мешков, ќе се обиде да дојде до четвртиот пласман во финалето во четвртото издание на регионалниот Ф4, чии домаќин ...

Гонзалез: „Бевме очајни во одбраната, Мешков Брест заслужи финале„

Тера - 27.03.2015

Тренерот на Вардар, шпанецот Раул Гонзалез не говореше многу на средбата со новинарите по поразот од Мешков Брест. Посебно се осврна на лошата игра во одбрана и големиот број примени голови. „Честитки за Мешков Брест што играа подобро од нас.

Белорускиот Мешков Брест го изненади Вардар за пласман во финалето

Тера - 27.03.2015

СЕХА лига - Final four (Полуфинале) Вардар - Мешков Брест 28:32 (11:16) Првакот на Белорусија, Мешков Брест е првиот финалист на регионалната СЕХА лига по победата од 28:32 против Вардар во првото полуфинале во „Веспрем арена„ следено од 2.500 ...

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

+инфо - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

Н.Македонија - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз ...

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

Канал5 - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

А1 On - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

А1 On - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз ...

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

Радио Фортуна - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

Канал5 - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз ...

Ништо и од четврто СЕХА финале за Вардар

Pixel.mk - 27.03.2015

Повредите на дел од клучните играчи и тимот на Брест Мешков денеска беа посилни од бранителот на титулата во првиот полуфинален меч на завршниот турнир во регионалната ...

Игор и Иван си шутираа пенали, а маскотата на Вардар бодреше! (ФОТО)

SportMedia - 27.03.2015

Полуфиналето меѓу Вардар и Мешков Брест ќе почне во 17:45, но еден час претходно почна пресметката меѓу браќата Карачиќ. Како загревање, Игор и Иван си шутираа седмерци и се релаксираа пред дуелот.

Битолчанец на трибините во Веспрем значеше и пораз за Вардар! (ФОТО)

SportMedia - 27.03.2015

Вардар не успеа да освои третата титула во СЕХА лигата, црвено-црните загубија од Мешков Брест во полуфиналето, на кое на трибините како никогаш досега немаше ниту еден навивач на Вардар. Сепак куриозитет е тоа што во салата имаше еден познат ...

Карачиќ: Не сме машини. Оваа година одигравме многу натпревари

Спортклуб - 27.03.2015

“Не сме машини, одигравме многу натпревари, а имаме и уште многу обврски“ , рече Игор Карачиќ за порталот “Балкан Хандбал“. “Тренерот ја распореди минутажата, со оглед на ситуацијата во која се наоѓаме. Вардар има 18 играчи.

Мешков ќе го тестира Вардар

Н.Македонија - 27.03.2015

Ракометарите на Мешков Брест ќе му бидат противник на Вардар (17.45 ч., пренос МТВ), а Загреб пред себе ќе го има сезонава непобедениот тим на Веспрем (20.15 ч.) во денешните полуфинални натпревари на фајналфор-турнирот од Регионалната лига во ...

ВИДЕО: Раул Гонзалес - Тие денеска едноставно беа подобри од нас

Спортклуб - 27.03.2015

Кратка беша изјавата на Раул Гонзалес на прес-конференцијата по натпреварот со Мешков Брест: “Противникот денеска едноставно беше подобар од нас. Не одигравме добро во одбраната, а и нивниот пикер ни создаде многу проблеми.

Веспрем со тешки маки до финалето на СЕХА-лигата

Спортклуб - 27.03.2015

Веспрем и Мешков Брест ќе играат во финалето на СЕХА-лигата. Во вториот полуфинален натпревар, Веспрем со тешки маки го совлада ППД Загреб, со минимални 25:24 (14:10). Загреб достојно се држеше до самиот крај на средбата и немаше да биде неправедно ...

Лани Дибиров го „реши“ Мешков, кој ќе биде јунакот денеска?

SportMedia - 27.03.2015

Вардар денеска во Веспрем (17:45 часот) тргнува во одбрана на титулата во регионалната СЕХА лига, црвено-црните за противник во полуфиналето го имаа белорускиот Мешков Брест, екипа која во последните години сѐ повеќе се издига на ниво на врвен ...

Ништо од одбраната на титулата: Вардар елиминиран од Мешков

Точка - 27.03.2015

Вардар денес во првиот полуфинален натпревар во СЕХА лигата беше елиминиран од белоруски Мешков Брест. Вардарци загубија со 28:32 што значи дека регионалната СЕХА лига оваа сезона ќе има нов „владетел“ Екипата на Вардар на фајнал-фор турнирот во ...

Европа веќе заплака, сега нека се тресе регионот: Вардар брка хет-трик во СЕХА!

SportMedia - 27.03.2015

СЕХА-лигата можеби е боиште на кое екипите имаат шанса да здивнат, да пуштат на терен комбинирани состави и да експериментираат, но кога требало да се игра за пехар Вардар секогаш бил на највисоко ниво на сериозноста и затоа е најуспешниот клуб во ...

Ништо од „хет-трикот“ во СЕХА Вардар немоќен пред Мешков! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт365 - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар со пораз го отворија полуфиналето на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига. „Вардарци“ во полуфиналниот меч во „Веспрем Арената“ го загубија од Мешков Брест со резултат 32-27.

Раул: Брест беше подобар од нас, едноставно не функциониравме!

SportMedia - 27.03.2015

Вардар немаше решение за многу елементи во играта на Мешков Брест, во полуфиналето на СЕХА и затоа тренерот Раул Гонзалес го призна поразот и недостатоците во играта на неговиот тим, на прес-конференцијата по натпреварот.

Ослабениот Вардар потклекна пред Мешков (ФОТО)

SportMedia - 27.03.2015

Вардарци кои во Веспрем допатуваа без Дибиров, Абтуовиќ и Брумен не беа на висината на задачата, тим како Мешков знаеше како тоа да го казни Вардар го отстапи престолот во СЕХА-лигата со поразот од Мешков Брест со 28-32 во првото полуфинале на ...

Ова не го очекувавме, Вардар остана без финале во СЕХА-лигата

Спортклуб - 27.03.2015

Вардар одигра лош полуфинален натпревар во “Веспрем Арената“ и за првпат остана без финале во СЕХА-лигата. СЕХА-лигата оваа сезона ќе добие нов шампион, откако денеска бледиот Вардар го загуби полуфиналето од екипата на Мешков Брест.

СЕХА: Мешков Брест го запре Вардар во полуфиналето

Сител - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз од Вардар ...

СЕХА: Вардар во борба за уште едно финале

Сител - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардар загуби од Мешков Брест и се прости од титулата во СЕХА

Република - 27.03.2015

Вардар не успеа да направи хет-трик со титули во СЕХА лигата, откако вечерва беше надигран и победен од Мешков Брест. Белорусите во првото полуфинале заслужено славеа со 32-28 и се реваншираа за ланскиот пораз во финалниот меч.

Гонзалез: „Бевме очајни во одбраната, Мешков Брест заслужи финале„

Шеталиште - 27.03.2015

Тренерот на Вардар, шпанецот Раул Гонзалез не говореше многу на средбата со новинарите по поразот од Мешков Брест. Посебно се осврна на лошата игра во одбрана и големиот број примени голови. „Честитки за Мешков Брест што играа подобро од нас.

Белорускиот Мешков Брест го изненади Вардар за пласман во финалето

Шеталиште - 27.03.2015

СЕХА лига – Final four (Полуфинале) Вардар – Мешков Брест 28:32 (11:16) Првакот на Белорусија, Мешков Брест е првиот финалист на регионалната СЕХА лига по победата од 28:32 против Вардар во првото полуфинале во „Веспрем арена„ следено од 2.500 ...

Вардар поразен од Брест Мешков

Fox.mk - 27.03.2015

Минатогодишниот победник на регионалната СЕХА лига, Вардар запрен е во полуфиналето од годинешниот фајналфор од белоруски Брест Мешков, кој победи со 32:28. Брест Мешков ја презеде контролата на мечот кон средината на првото полувреме и успешно ја ...

СЕХА: Миклер го однесе Веспрем во финалето

Fox.mk - 27.03.2015

Веспрем ќе му биде противник на Брест Мешков во финалето на завршниот турнир во СЕХА лигата, откако во второто полуфинале, во драматична завршница, славеше над ППД Загреб со 25:24 (14:10).

Вардар без шанса за „хет-трик“

Спорт - 27.03.2015

Бранителот на титулата ја пропушти шансата откако во полуфиналето загуби со 32:27 (16:11) од белоруски БГК Мешков Вардар нема да има шанса да ја брани регионалната круна, откако попладнево со 32:27 (16:11) загуби од белорускиот претставник БГК ...

Вардар по СЕХА „хет-трик“

Спорт - 27.03.2015

Четвртиот пласман во финалето на четвртото регионално издание „црвено-црните“ ќе го бараат преку денешниот полуфинален дуел со Белорусите. Најуспешниот клуб во досегашната историја на СЕХА ГСС лигата, Вардар, попладнево (17:45 часот), преку ...

Веспрем и Мешков Брест ќе играат за пехарот во СЕХА лига

Вечер - 27.03.2015

Унгарскиот ракометен шамппион Веспрем и Мешков Брест ќе играат во финалето на четвртото издание на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига. Веспрем во вториот полуфинален меч, пред своите гледачи во Веспрем Арена со многу маки го совлада ...

Вардар поразен од Брест Мешков

Макфакс - 27.03.2015

Минатогодишниот победник на регионалната СЕХА лига, Вардар запрен е во полуфиналето од годинешниот фајналфор од белоруски Брест Мешков, кој победи со 32:28. Брест Мешков ја презеде контролата на мечот кон средината на првото полувреме и успешно ја ...

СЕХА Ф4: Нема финале за Вардар

Курир - 27.03.2015

СЕХА лигата сезонава ќе добие нов првак, а Вардар ќе се бори за третото место, откако во полуфиналето на Ф4 турнирот во Веспрем, „црвено-црните" загубија со 28-32 (11-16) од Мешков. „Црвено-црните“ не успеаја да бидат единствениот тим во ...

СЕХА: Миклер го однесе Веспрем во финалето

Макфакс - 27.03.2015

Веспрем ќе му биде противник на Брест Мешков во финалето на завршниот турнир во СЕХА лигата, откако во второто полуфинале, во драматична завршница, славеше над ППД Загреб со 25:24 (14:10).

Мешков Брест го симна Вардар од тронот

Вечер - 27.03.2015

Македонскиот ракометен вицешампион Вардар се прости од пехарот во Регионалната СЕХА Лига, откако во првото полуфинале на завршниот турнир во Веспрем, загуби од белорускиот Мешков Брест со 32:28 (16:11).

Вардар подготвен за хет-трик

Fox.mk - 27.03.2015

Македонскиот тим е единствен во СЕХА лигата што во претходните три сезони играл во финале, и двапати го освојувал големиот пехар. Денеска повторно ќе игра полуфинален натпревар, против Мешков (17,45 ч.

Вардар против Мешков Брест по ново финале во СЕХА лигата

Lider - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе се обидат да се пласираат во уште едно (вкупно четврто) финале во СЕХА лигата. Актуелниот шампион на ова натпреварување попладнево во Веспрем во првото полуфинале на завршниот турнир ќе игра против Мешков Брест од ...

Вардар остана без финале во СЕХА лигата

Lider - 27.03.2015

Ракометарите на Вардар не успеаја да се изборат за уште едно финале во СЕХА лигата откако вечерва во полуфиналето на завршниот турнир во Веспрем загубија од Мешков Брест со 32:27 (16:11). Ова воедно беше реванш на белоруската екипа за ланскиот пораз ...

Вардар дојде во Веспрем да ја одбрани титулата

Телма - 26.03.2015

Раул Гонзалез и Филип Лазаров највуваат одбрана на титулата во СЕХА лигата Ракометарите на Вардар допатуваа во Веспрем, утре против Мешков Брест го играат полуфиналниот дуел за пласман во финалето и одбрана на титулата во СЕХА.

Карачиќ: Детали ќе го решат мечот со Вардар

Дерби - 26.03.2015

Во првото утрешно полуфинале (17:45) на завршниот турнир во СЕХА лигата ќе се соочат бранителот на трофејот Вардар и Мешков Брест. Двете екипи сезонава два пати се соочија, забележаа по една победа, па повеќе од сигурно е дека не очекува возбудлив ...

Лазаров: Сакаме да ја одбраниме титулата

Дерби - 26.03.2015

Тимот на Вардар и покрај тоа што се соочува со проблеми со повредени играчи има една цел на завршниот турнир во СЕХА лигата, а тоа е одбрана на титулата. „Црвено-црните“ на турнирот на кој е домаќин Веспрем не можат да сметаат на услугите на Тимур ...

Металург го купува Божовиќ од Мешков Брест?

Екипа - 26.03.2015

Десниот бек на Мешков Брест, Јанко Божовиќ, е потенцијално ново име во редовите на Металург. Според неофицијалните информации, македонскиот шампион е заинтересиран да се засили со 29-годишниот репрезентативец на Австрија кој сега е во составот на ...

Филип Лазаров: Во Веспрем дојдовме за да ја одбраниме титулата

Екипа - 26.03.2015

ЕКИПА во Веспрем, Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Вардар допатува во Веспрем за да ја одбрани титулата во регионалната СЕХА лига. Прва пречка за остварување на целта е утрешното полуфинале против Мешков Брест.

Мешков Брест противник на Вардар во полуфиналето на СЕХА

Кајгана - 26.03.2015

Брест Мешков ќе му биде противник на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир во СЕХА ракометната лига. Втората полуфинална двојка ја формираа домаќинот на турнирот Веспрем и ППД Загреб.

„Сакаме да ја одбраниме титулата“

Оn.net - 26.03.2015

Ракометарите на Вардар утре од 17.45 часот го играат полуфиналето на СЕХА лигата против Мешков Брест. „Црвено-црните“ ја бранат титулата, а првата пречка е тимот со кој лани играа во финалето.

Вардар ослабен против Брест Мешков

Алфа - 26.03.2015

Ракометарите на Вардар се подготвуваат за утрешниот натпревар со Брест Мешков во полуфиналето од завршниот турнир во СЕХА лигата. Двете екипи добро се познаваат, а ова воедно ќе биде и реприза на минатогодишното финале во кое се радуваше Вардар кој ...

Респект меѓу Вардар и Мешков Брест пред утрешното полуфинале

Тера - 26.03.2015

Слободниот ден кој му претходеше на полуфиналните мечеви од завршниот турнир на СЕХА лигата, организаторот го искористи за прес-конференција на за четирите екипи кои се борат за трофејот. Вардар - Мешков Брест и Веспрем - ППД Загреб се двата меча од ...

Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на СЕХА лигата

+инфо - 26.03.2015

Екипата Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. Белорускиот тим Мешков Брест го совлада хрватскиот составот на Нексе со 28:24 во првиот четвртфинален меч на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој ...

СЕХА: Мешков Брест противник на Вардар во полифналето

Хајд Парк - 26.03.2015

Брест Мешков ќе му биде противник на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир во СЕХА ракометната лига. Втората полуфинална двојка ја формираа домаќинот на турнирот Веспрем и ППД Загреб.

Вардар против Мешков Брест во полуфиналето на СЕХА лигата

Канал 77 - 26.03.2015

Брест Мешков ќе му биде противник на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир во СЕХА ракометната лига. Втората полуфинална двојка ја формираа домаќинот на турнирот Веспрем и ППД Загреб.

Игор Карачиќ против брат му за СЕХА финале

Канал5 - 26.03.2015

Централниот бек на Вардар Игор Карачиќ во утрешното полуфинале од ракометната СЕХА лига ќе игра против својот брат Иван кој настапува за Мешков. - Доаѓаме тука по два тешки дуели со Висла, и повторно ќе треба да играм против мојот брат Иван кој ...

Игор Карачиќ против брат му за СЕХА финале

+инфо - 26.03.2015

Централниот бек на Вардар Игор Карачиќ во утрешното полуфинале од ракометната СЕХА лига ќе игра против својот брат Иван кој настапува за Мешков. - Доаѓаме тука по два тешки дуели со Висла, и повторно ќе треба да играм против мојот брат Иван кој ...

Фотогалерија и видео од првиот тренинг на Вардар во Веспрем

Спортклуб - 26.03.2015

Ракометарите на Вардар вечерва го одржаа својот прв и единствен тренинг во „Веспрем Арената“, пред утрешното полуфинално соочување со екипата на Мешков Брест. ...

Жељко Бабиќ: Сакам да ја почувствувам силата на Вардар

Спортклуб - 26.03.2015

Тренерот на Мешков Брест Жељко Бабиќ е умерен оптимист во пресрет на полуфиналниот натпревар со екипата на Вардар. “Моите играчи беа во грч во првото полувреме, но ветувам дека ќе играме многу подобро против Вардар, кој е неверојатен тим.

Игор Карачиќ против брат му за СЕХА финале

А1 On - 26.03.2015

Централниот бек на Вардар Игор Карачиќ во утрешното полуфинале од ракометната СЕХА лига ќе игра против својот брат Иван кој настапува за Мешков. - Доаѓаме тука по два тешки дуели со Висла, и повторно ќе треба да играм против мојот брат Иван кој ...

Иван Пешиќ: Вардар е поквалитетен, но ќе се бориме до крај

Спорт365 - 26.03.2015

Хрватскиот голман фаворитската улога им ја „препушта“ на „црвено-црните“. Хрватскиот голман Иван Пешиќ, е еден од најдобрите поединци во тимот на Брест Мешков. Тој е поранешен голман на Загреб и на Вешпрем, па му е познат теренот на кој ќе се игра ...

Раул: Повредите не ни се проблем – Вардар се наоѓа во одличен момент!

SportMedia - 26.03.2015

Вардар пристигна во Веспрем за предизвиците во фајналфорот од СЕХА-лигата, кои го очекуваат почнувајќи од утре. За да се пласира во финалето, актуелниот регионален владетел ќе треба да го победи Мешков Брест.

Голманот на Мешков Брест искрен: „Вардар е поквалитетен, но ќе се бориме до крај“

Спортклуб - 26.03.2015

Вардар ќе се соочи со екипата на Мешков Брест во полуфиналето на завршниот турнир на СЕХА-лигата во Веспрем, а голманот на белорускиот состав најавува дека тимот ќе се бори до самиот крај.

Филип Лазаров: Дојдовме за да го одбраниме трофејот

Спортклуб - 26.03.2015

Ракометарите на Вардар пристигнаа во Веспрем, а при одбраната на титулата најпрво ќе се сретнат со екипата на Мешков Брест. Првото соочување го имаа на денешната прес-конференција посветена на утрешниот полуфинален натпревар.

Лазаров: ЛШ е приоритет, но тоа не значи дека Вардар нема да биде вистинскиот и во СЕХА!

SportMedia - 26.03.2015

Како најава за утрешното полуфинале, Вардар и Мешков Брест имаа вербално соочување на протоколарната прес-конференција, во рамки на фајналфор-турнирот во СЕХА-лигата, во Веспрем. Фокусот на Вардар е ставен врз Лигата на шампионите, но титулата ...

Милиќ: Џабе сме фаворити на хартија, ако не го покажеме вистинскиот Вардар!

SportMedia - 26.03.2015

Вардар ја елиминира Висла и им даде смисла на сите тренинзи и залагања досега сезонава, но за да ја комплетира сатисфакцијата потребно е да ја одбрани титулата во СЕХА-лигата. Овој пат ќе биде многу потешко, а симболика за тоа е фактот што ...

Игор Карачиќ против брат му за СЕХА финале

Република - 26.03.2015

Централниот бек на Вардар Игор Карачиќ во утрешното полуфинале од ракометната СЕХА лига ќе игра против својот брат Иван кој настапува за Мешков. - Доаѓаме тука по два тешки дуели со Висла, и повторно ќе треба да играм против мојот брат Иван кој ...

Филип Лазаров: Имаме тежок ривал, СЕХА лигата може да биде конкурентна на Бундес лигата

Сител - 26.03.2015

Ракометарите на Вардар, кои се актуелни шампиони во СЕХА лигата пристигнаа во Веспрем каде утре ги очекува полуфиналниот дуел со Мешков Брест од Белорусија. Мешков вчера во четвртфиналето го победи хрватски Нексе со 28:24 и воедно се избори за ...

Респект меѓу Вардар и Мешков Брест пред утрешното полуфинале

Шеталиште - 26.03.2015

Слободниот ден кој му претходеше на полуфиналните мечеви од завршниот турнир на СЕХА лигата, организаторот го искористи за прес-конференција на за четирите екипи кои се борат за трофејот. Вардар – Мешков Брест и Веспрем – ППД Загреб се двата меча од ...

Вардарци пристигнаа во Веспрем

Fox.mk - 26.03.2015

Ракометарите на Вардар на пладне пристигнаа во Веспрем, каде утре ќе го играат полуфиналниот натпревар од Ф4 завршниот турнир на СЕХА лигата против Мешков. Македонскиот тим е сместен во хотелот Рамада, на брегот на езерото Балатон заедно со другите ...

СЕХА: Мешков Брест противник на Вардар во полифналето

Fox.mk - 26.03.2015

Брест Мешков ќе му биде противник на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир во СЕХА ракометната лига. Втората полуфинална двојка ја формираа домаќинот на турнирот Веспрем и ППД Загреб.

Бабиќ: Вардар ќе мора добор да се испоти за пласман во финалето

Вечер - 26.03.2015

Тренерот на белорускиот ракометен тим Мешков Брест, Жељко Бабиќ, по пласманот во полуфиналето во СЕХА лига, истакна дека неговите ракометари максимално мортивирани ќе влезат во дуелот со македонскиот вицешампион Вардар.

СЕХА: Мешков Брест противник на Вардар во полифналето

Макфакс - 26.03.2015

Брест Мешков ќе му биде противник на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир во СЕХА ракометната лига. Втората полуфинална двојка ја формираа домаќинот на турнирот Веспрем и ППД Загреб.

СЕХА Ф4: Мешков Брест противник на Вардар

Курир - 26.03.2015

Белорускиот првак Мешков е ривалот со кого ќе игра Вардар во полуфиналето на завршниот турнир на СЕХА лигата, откако тимот од Брест го победи Нексе со 28-24. Според очекувањата Мешков победи во меч од „разигрувањето" меѓу третопласираниот и ...

Бабиќ: Сакам победа против Вардар повеќе од било кога

Курир - 26.03.2015

Вардар во петок го игра првиот меч од Ф4 во СЕХА лигата против Брест Мешков, а во противничкиот табор владее оптимизам пред оваа пресметка. -Верувам дека натпреварот ќе биде многу интересен. Тактички сме добро подготвени.

Лазаров: Дојдовме да ја одбраниме титулата

Курир - 26.03.2015

Вицешампионите на Македонија денес допатуваа во Унгарија, каде во петок ќе го одиграат натпреварот против Мешков Брест во рамки на СЕХА лигата. Вардарците сакаат да ја освојат третата титула во четвртото издание на СЕХА лигата.

Лазаров: Дојдовме ослабени, но и да го одбраниме пехарот

Вечер - 26.03.2015

Ракометароте на Вардар утре во 17. 45 часот ќе го одиграат полуфиналниот натпревар на завршниот турнир во СЕХА лига, во Веспрем, а првата пречка ќе им биде белорускиот Мешков Брест. Капитенот на тимот самоуверено на првата средба со новинатрите ...

Игор Карачиќ против брат му за СЕХА финале

Lider - 26.03.2015

Централниот бек на Вардар Игор Карачиќ во утрешното полуфинале од ракометната СЕХА лига ќе игра против својот брат Иван кој настапува за Мешков. – Доаѓаме тука по два тешки дуели со Висла, и повторно ќе треба да играм против мојот брат Иван кој ...

Почнува завршниот турнир на СЕХА лигата

24 Вести - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Вардар со Мешков Брест во реприза на ланското финале

Телма - 25.03.2015

Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на патот кон одбраната на титулата во регионалната ракометна СЕХА лига. Белорускиот тим Мешков Брест го совлада хрватскиот состав Нексе со 28:24 во првиот плеј оф меч на завршниот турнир во ...

Мешков Брест обезбеди СЕХА полуфинале со Вардар

Дерби - 25.03.2015

Мешков Брест го победи Нексе со 28:24 и обезбеди пласман во полуфиналето на СЕХА Ф6 турнирот каде противник ќе му биде актуелниот шампион Вардар. Завршниот турнир во Веспрем започна со првата четвртфинална пресметка која ја доби белорускиот клуб и ...

Бабиќ: Сакам да ја почувствувам силата на Вардар на своја кожа

Дерби - 25.03.2015

Откако го победи Нексе во денешното четвртфинале, Мешков Брест во полуфиналето на СЕХА Ф6 турнирот ќе се сретне со македонскиот претставник Вардар. На прес-конференцијата по денешниот меч, тренерот на Мешков и од неодамна хрватски селектор, Жељко ...

Вардар против Мешков Брест за СЕХА финале

Екипа - 25.03.2015

ЕКИПА во Веспрем , Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на Ф4 турнирот од регионалната СЕХА лига што се одржува во Веспрем. Белорускиот тим го победи Нексе со 28:24 (11:11) во првиот ...

Жељко Бабиќ: Ќе го испотиме Вардар!

Екипа - 25.03.2015

ЕКИПА во Веспрем , Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Тренерот на Мешков Брест, Жељко Бабиќ истакна дека за него и за неговиот тим полуфиналето со Вардар е голем предизвик. Иако фаворитската улога е на страната на македонскиот вицешампион, ...

Мешков Брест противник на Вардар во полуфиналето на СЕХА

Утрински - 25.03.2015

Екипата на Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. Белорускиот тим Мешков Брест го совлада хрватскиот составот на Нексе со 28:24 во првиот четвртфинален меч на завршниот турнир во СЕХА лигата, ...

Почнува завршниот турнир на СЕХА лигата

Утрински - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Започнува завршниот турнир во СЕХА лигата, Вардар го брани трофејот

МКД - 25.03.2015

Со двата четвртфинални натпревари денеска во Веспрем стартува завршниот турнир во СЕХА лигата каде што македонскиот претставник Вардар ќе го брани трофејот. Денеска во Веспрем започнува завршниот турнир во СЕХА лигата кој за прв пат ќе биде со шест ...

Вардар против Мешков Брест во полуфиналето од СЕХА

МКД - 25.03.2015

Ракометарите на Вардар ќе играат против Мешков Брест во полуфиналето од СЕХА регионалната лигата, откако шампионот на Белорусија го елиминираше хрватски Нексе со 28:24 во четвртфиналето на завршниот турнир Унгарија.

Познати се полуфиналистите во сеха-лигата. денешни Резултати од бараж-средбите

РК Металург - 25.03.2015

Денеска се одиграни двете бараж-средби за пласман во полуфиналната фаза на СЕХА-лигата. Очекувано, пласман во полуфиналето обезбедија екипите на Брест Мешков и на ППД Загреб. Брест Мешков го совлада тимот на Нексе, со резултат 28:24 (11:11).

Стартува завршницата на СЕХА лигата

Алфа - 25.03.2015

Во унгарскиот град Веспрем денеска стартува завршницата на СЕХА лигата, а бранител на трофејот од регионалото ракометно натпреварување е екипата на Вардар. Годинава шест екипи се дел од завршниот турнир чија програма започнува попладнево со бараж ...

Вардар го чека полуфиналниот ривал

Телеграф - 25.03.2015

БГК Мешков или Нексе, попладнево ќе се знае, кој ќе биде првиот предизвикувач на регионалниот првак на завршниот турнир во Веспрем Попладнево, бранителот на титулата во СЕХА ГСС-лигата, Вардар, ќе го добие првиот предизвикувач на патот на новиот ...

Мешков Брест противник на Вардар

Алфа - 25.03.2015

Со победата од 28:24 во дуелот против Нексе, ракометарите на Мешков Брест се пласираа во полуфиналето од разигрувањето за титулата во СЕХА лигата. Првакот на Белорусија со одлучна игра во второто полувреме успеа да забележа победа во соочувањето со ...

Мешков Брест преку Нексе закажа полуфинале со Вардар

Тера - 25.03.2015

СЕХА лига - Final four (Четвртфинале) Мешков Брест - Нексе Нашице 28:24 (11:11) Првакот на Белорусија и противникот во ланското финале на СЕХА лигата во Нови Сад, Мешков Брест е противникот на Вардар во првото полуфинале в петок попладне во Веспрем.

Бабиќ: „Вардар ни лежи, ќе дадеме 150% и не кријам дека одиме на победа„

Тера - 25.03.2015

Првата задача мултинационалниот тим на Мешков Брест ја заврши со пласманот во полуфиналето и победата против Нексе. На официјалната прес-конференција по мечот, тренерот Бабиќ не го криеше задоволството, посебно од второто полувреме на мечот со Нексе ...

Почнува завршниот турнир на СЕХА лигата

Радио Фортуна - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Почнува завршниот турнир на СЕХА лигата

+инфо - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на СЕХА лигата

А1 On - 25.03.2015

Екипата Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. Белорускиот тим Мешков Брест го совлада хрватскиот составот на Нексе со 28:24 во првиот четвртфинален меч на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој ...

Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на СЕХА лигата

Канал5 - 25.03.2015

Екипата Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. Белорускиот тим Мешков Брест го совлада хрватскиот составот на Нексе со 28:24 во првиот четвртфинален меч на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој ...

Почнува завршниот турнир на СЕХА лигата

А1 On - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Денес започнува завршниот турнир во СЕХА-лигата, Вардар стапува на сцена во петок

Спортклуб - 25.03.2015

Денес во Веспрем започнува заврншата “фајнл 6“ фаза во СЕХА- лигата, односно на завршниот турнир ќе учествуваат 6 најдобро пласирани екипи во регуларниот дел на сезоната. Директен пласман во полуфиналето обезбедија најдобро пласираните екипи во ...

Пешиќ: Против Вардар не може како денеска – мора да играме со 150 посто!

SportMedia - 25.03.2015

Мешков го победи Нексе, меѓутоа без некоја доминација или убедлива игра. Голманот Иван Пешиќ најави дека ако сакаат успех против Вардар во полуфиналето, мора да дадат многу повеќе и покрај тоа што тие се една од ретките екипи кои сезонава ги ...

Вардар со Мешков во полуфиналето: Белорусите само се загреваа против Нексе (ФОТО)

SportMedia - 25.03.2015

Очекувањата се остварија – Мешков Брест ќе биде противникот на Вардар во полуфиналето од фајналфор-турнирот во СЕХА-лигата. Шампионот на Белорусија го совлада Нексе со 28-24 во првиот квалификациски меч во Веспрем и успеа да се избори за реприза на ...

СЕХА: Мешков Брест пресилен за Нексе, „закажа“ полуфинале со Вардар

Спорт365 - 25.03.2015

Одигран првиот натпревар од завршниот турнир во регионалната лига. Мешков Брест и Нексе го одиграа првиот дуел од завршниот турнир на регионалната СЕХА лига кој се игра во Вешпрем, Унгарија.

Бабиќ: Баш сакам да ја почувствувам силата на Вардар – на своја кожа!

SportMedia - 25.03.2015

Тренерот на Мешков Брест, новиот хрватски селектор Жељко Бабиќ со самоуверени изјави го најави полуфиналето меѓу Вардар и неговата екипа. Тој оваа година еднаш загуби, еднаш победи против актуелниот шампион на СЕХА, а победата беше многу доминантна ...

СЕХА: Стартува завршниот турнир

Сител - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Мешков Брест противник на Вардар во 1/2 финалето на СЕХА лигата

Сител - 25.03.2015

Екипата Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. Белорускиот тим Мешков Брест го совлада хрватскиот составот на Нексе со 28:24 во првиот четвртфинален меч на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој ...

Белоруски Мешков против Вардар во полуфиналето на СЕХА

Република - 25.03.2015

Белорускиот тим Мешков Брест ќе му се спротивстави на Вардар во полуфиналето од завршниот турнир во СЕХА лигата. Предводени од одличниот Дмитри Камшик Брест беше многу подобар во второто полувреме и го победи Нексе од Нашице со 28-24.

“Веспрем Арена” е подготвена за фајнл-форот во СЕХА

Нетпрес - 25.03.2015

Во Веспрем арена се прават финалните подготовки за фајналфор турнирот во регионалната СЕХА – Гаспром лига. Поголем дел од новинарите што ќе го следат овој завршен спектакл на кој настапуваат најдобрите шест екипи во регуларната сезона, се веќе ...

Мешков Брест преку Нексе закажа полуфинале со Вардар

Шеталиште - 25.03.2015

СЕХА лига – Final four (Четвртфинале) Мешков Брест – Нексе Нашице 28:24 (11:11) Првакот на Белорусија и противникот во ланското финале на СЕХА лигата во Нови Сад, Мешков Брест е противникот на Вардар во првото полуфинале в петок попладне во Веспрем.

Бабиќ: „Вардар ни лежи, ќе дадеме 150% и не кријам дека одиме на победа„

Шеталиште - 25.03.2015

Првата задача мултинационалниот тим на Мешков Брест ја заврши со пласманот во полуфиналето и победата против Нексе. На официјалната прес-конференција по мечот, тренерот Бабиќ не го криеше задоволството, посебно од второто полувреме на мечот со Нексе ...

Почнува завршниот турнир на СЕХА лигата

Кирилица - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Вардар ќе игра против Мешков Брест во 1/2 финалето во СЕХА лига

Вечер - 25.03.2015

Белорускиот ракометен тим Мешков Брест ќе биде противник на македонскиот ракометен вицешампион Вардар, во полуфиналето на Ф4 турнирот во СЕХА лига, во Веспрем. Белорусите во првиот бараж натпревар го совлада Хрватскиот Нексе со 28:24 Во поголемиот ...

Почнува завршниот турнир на СЕХА лигата

Lider - 25.03.2015

Со двата четвртфинални дуела што се играат денеска во Веспрем стартува завршниот турнир на СЕХА лигата каде титулата ја брани македонската екипа Вардар. Први на теренот денеска во „Веспрем Арена“ ќе се појават екипите на Мешков Брест и Нексе ...

Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на СЕХА лигата

Lider - 25.03.2015

Екипата Мешков Брест ќе биде противник на Вардар во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. Белорускиот тим Мешков Брест го совлада хрватскиот составот на Нексе со 28:24 во првиот четвртфинален меч на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој ...

Веспрем подготвен за СЕХА спектаклот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 24.03.2015

ЕКИПА во Веспрем , Билјана Благоеска Петрушева Ѓорѓи Вангелов Во Веспрем арена се прават финалните подготовки за фајналфор турнирот во регионалната СЕХА – Гаспром лига. Поголем дел од новинарите што ќе го следат овој завршен спектакл на кој ...

СЕХА станува моќна лига

МКД - 24.03.2015

Утре започнува завршниот турнир во СЕХА лигата на кој ќе учествуваат најдобрите шест екипи од регуларниот дел на сезоната. Веспрем и Вардар како две најдобри екипи во лигата ќе играат директно во полуфиналето, а останатите два полуфиналисти ќе се ...

Утре почнува завршниот турнир во сеха-лигата. распоред

РК Металург - 24.03.2015

Утре во Веспрем почнува завршниот турнир во СЕХА-лигата. За разлика од претходните сезони, овој пат на турнирот учествуваат шесте првопласирани екипи од регуларниот дел на првенството. Директен пласман во полуфиналето обезбедија екипите на Веспрем и ...

ВИДЕО: СЕХА спремна за најквалитетниот завршен турнир до сега

Тера - 24.03.2015

Ракометната елита од овој дел на континент полека се собира во унгарскиот Веспрем, каде од утре почнува четвртата завршница на регионалната СЕХА. За разлика од претходните три сезони, овој пат има шест желби за титулата која ја брани Вардар.

Шест екипи, а еден трофеј: СЕХА подготвена за најквалитетниот завршен турнир досега!

SportMedia - 24.03.2015

Ракометната елита полека се собира во унгарски Веспрем, каде што утре почнува четвртата завршница на регионалната СЕХА-лига, а во која свој поретставник има и Македонија во екипата на Вардар, која воедно е и бранител на трофејот.

СЕХА: Вардар утре стартува со одбраната на титулата

Сител - 24.03.2015

Веспрем арена и унгарскиот првак Веспрем, од среда до 29.март, ќе бидат домаќини на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, која сезонава се игра со малку изменет формат. Пласман на турнирот обезбедија шест екипи, покрај бранителот на титулата ...

СЕХА спремна за најквалитетниот завршен турнир до сега

Шеталиште - 24.03.2015

Ракометната елита од овој дел на континент полека се собира во унгарскиот Веспрем, каде од утре почнува четвртата завршница на регионалната СЕХА. За разлика од претходните три сезони, овој пат има шест желби за титулата која ја брани Вардар.

Вардар ја започнува одбраната на титулата во СЕХА лигата

Макфакс - 24.03.2015

Веспрем арена и унгарскиот првак Веспрем, од среда до 29.март, ќе бидат домаќини на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, која сезонава се игра со малку изменет формат. Пласман на турнирот обезбедија шест екипи, покрај бранителот на титулата ...

Седмерец : Секоја чест!

Екипа - 23.03.2015

На Вардар за победата и за второто европско четвртфинале, на публиката за атмосферата, на Раул Гонзалес за победничката тактика…браво и секоја чест! 1.Ученикот положи со 10+ „Вардар е комплетно друг тим кога игра дома“.