TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе му се случи 15 септември

Форум - 20.09.2009

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија смета дека со начинот на кој што власта ја води државата нема сомневање оти на ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе му се случи „15 ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе му се случи 15 септември

Кирилица - 20.09.2009

Владејачката партија толку добро заработува што може да си дозволи да потроши 465.000 евра за закуп на медиумски простор Социјалдемократскиот сојуз на ...

СДСМ - на ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе му се случи 15 септември

Сител - 20.09.2009

Нарекувајќи го 15 септември најголем пораз за ВМРО – ДПМНЕ и најголема победа за СДСМ, од опозиционата партија го обвинија премиерот Никола Груевски за серија ...

Програмата на СДСМ го вклучи алармот во ВМРО-ДПМНЕ

Утрински - 19.09.2009

Отровните стрели што си ги испраќаат ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, се чини, ја наелектризираа политичката атмосфера како никогаш во изминатите три години, кои, пак, ...

СДСМ со реакција на пресот на ВМРО ДПМНЕ

Inpress - 19.09.2009

Скопје, 19. септември (ИНПРЕС) Денешната прес конференција на владејачката партија е ефтин обид за дефокусирање на јавноста од расипничкото трошење на народни ...

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на СДСМ

Форум - 19.09.2009

Владејачката партија партија реагира на обвинувањата на опозициската СДСМ дека никогаш не била полоша положбата во образованието Во периодот кога со Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ покажува непознавање на економијата

Форум - 19.09.2009

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски ги обвини социјалдемократите дека немаат никакво знаење од економијата „Прво преку неупсешниот обид со нивната ...

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ покажува тотално непознавање на економијата

Сител - 19.09.2009

ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини СДСМ дека покажува тотално непознавање на економијата. - Прво преку неупсешниот обид со нивната таканаречена програма и второ ...

СДСМ: Груевски и ВМРО ДПМНЕ три години распинички ги трошат народните пари

Нетпрес - 19.09.2009

Ефтин обид за дефокусирање на јавноста од расипничкото трошење на народните пари од страна на Груевски и ВМРО ДПМНЕ, вака СДСМ ја оквалификува денешната прес ...

Полемика меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Утрински - 18.09.2009

Новата програма на на СДСМ вчера по трет пат беше предмет на анализа во прес-центарот на ВМРО-ДПМНЕ, од каде што и натаму тврдат дека нивните ривали препишале ...

ВМРО ДПМНЕ: Бесплатното здравство ќе им биде достапно на 40 илјади граѓани

Нетпрес - 18.09.2009

Со проектот бесплатно здравство ќе бидат опфатени повеќе од 40 илјади граѓани, одговара ВМРО ДПМНЕ, по бовинувањата од опозициската СДСМ дека само една третина ...

Бичиклиски - за сите граѓани основни здравствени услуги

Inpress - 18.09.2009

Скопје, 18. септември (ИНПРЕС) Со проектот “Бесплатно здравство за сите граѓани” ќе бидат опфатени повеќе од 40.000 граѓани, рече портпаролот на ВМРО ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ја разбираме фрустрараноста на СДСМ

Форум - 18.09.2009

Со проектот „Бесплатно здравство за сите граѓани” ќе бидат опфатени повеќе од 40 илјади граѓани, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ во денешната реплика на ...

ВМРО-ДПМНЕ го обвинува СДСМ за препишување од нивната програма

Кирилица - 17.09.2009

Во нивната програма стои комплетна професионализација на ископувањата и соодветна заштита на културото наследство, а тоа е проект на ВМРО Во програмата на СДСМ ...

СДСМ препишува програми а ги заборава граѓаните

Форум - 17.09.2009

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред медиумите детектираше уште моменти, за кои владејачката партија тврди дека се препишани од нејзината програма а веќе ...

Во програмата на СДСМ има многу идеи земени од програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 17.09.2009

Таканаречената програма на СДСМ е полна со недоречености, со идеи кои се реализирани или се во фаза на реализација, Во нивната програма изјави денска, ...

ВМРО ДПМНЕ деновиве ја критикуваа програмата на Социјал демократите

Канал5 - 16.09.2009

ВМРО ДПМНЕ деновиве ја критикуваа програмата на Социјал демократите како празна и неинвентивна. На тема програма на СДСМ, од ВМРО ДПМНЕ денеска реакцијата дека ...

Борба со идеи, а не со летоци

Утрински - 16.09.2009

По двете програми, онаа на ВМРО-ДПМНЕ, „Преродба во 100 чекори“, а потоа истата, надградена и проширена, конечно, и СДСМ излезе со програма напишана на 200 ...

„Решенија за Македонија“ се препишани од веќе сработеното на Владата

Форум - 16.09.2009

Повеќе реализирани проекти од Владата на ВМРО-ДПМНЕ се нашле во новата партиска програма на СДСМ, тврдат од партијата на власт „СДСМ во својата програма има ...

Програмата на СДСМ со веќе реализирани ветувања на актуелната Влада

Кирилица - 16.09.2009

СДСМ мора да им објаснат на граѓаните зошто го прават ова со таканаречената програма и зошто ги потценуваат СДСМ во својата програма има украдени и препишани ...

СДСМ мора да им објасни на граѓаните зошто ги мами со препишана програма

Форум - 16.09.2009

СДСМ во својата програма има украдени и препишани идеи и зборови, и ветување за реализација на веќе реализирани проекти од страна на актуелната Влада, обвини ...

Бичиклиски- СДСМ ни ја украде програмата

Inpress - 16.09.2009

Скопје, 16. септември (ИНПРЕС) СДСМ во својата програма има украдени и препишани идеи и зборови, и ветување за реализација на веќе реализирани проекти од ...

ВМРО - ДПМНЕ ќе се соочи со нов „15 септември“

Н.Македонија - 16.09.2009

ВМРО - ДПМНЕ го памети датумот 15 септември поради поразот на парламентарните избори во 2002 година, изјави Емилијан Станковиќ, портпарол на СДСМ, на ...

Решенија за државата или за СДСМ?

Време - 15.09.2009

Тони Ангеловски Програмата „Решенија за Македонија“, која СДСМ ја промовираше на последниот партиски конгрес, во саботата, е убаво составен текст, но, според ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не смеат да се заборават неостварените ветувања и измами на СДСМ

Канал5 - 15.09.2009

Поттикната од ветувањата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски дадени предизборно на 15 септември пред седум години за вработување на по еден член од секое ...

„Решенија...“ контра „100 чекори“

Утрински - 15.09.2009

СДСМ првпат подготви програма, под наслов „Решенија за Македонија“, профилирана според темелните социјалдемократски вредности, но недостасуваат роковите и ...

15 септември - повод за препукувања

Алфа - 15.09.2009

Власта и опозицијата влегуваат во серија пресметки пред очите на јавноста, кои се интензивираат по промоцијата на програмата на СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ - потсетување на 15 септември

Inpress - 15.09.2009

Скопје, 15. септември (ИНПРЕС) Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, го искористи денешниот ден - 15 СЕПТЕМВРИ, да потсети, како што рече, на денот на најголемата лага на ...

ВМРО-ДПМНЕ: да не се заборават измамите на СДСМ

Кирилица - 15.09.2009

15 септември е денот на лажните ветувања и празните зборови на Бранко Црвенковски, ден кој не смееме да го заборавиме, за да не се повтори Поттикната од ...

СДСМ: 15 септември 2002 неизлечива траума на ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 15.09.2009

Неизлечива траума е 15 септември 2002 година за ВМРО ДПМНЕ зошто тогаш го доживеа најголемиот пораз во последниве 18 години, возвраќаат од СДСМ на пресот на ...

СДСМ: Груевски ќе се соочи со нов 15 - ти септември поради својата политика

Форум - 15.09.2009

Очигледна е неизлечивата траума на ВМРО-ДПМНЕ од датумот 15 септември 2002 година бидејќи тогаш го доживеа најтешкиот пораз во изминативе 18 години, велат од ...

СДСМ возврати - 15 септември неизлечива траума на ВМРО ДПМНЕ

Inpress - 15.09.2009

Скопје, 15. септември (ИНПРЕС) Портпаролот на СДСМ Емилијан Станковиќ, одговарајќи на денешниот обвинувања од страна на неговиот колега од ВМРО ДПМНЕ ...

СДСМ: ДПМНЕ 15. септември го памети поради поразот во 2002.

Кирилица - 15.09.2009

На 15 септември 2002 година ВМРО - ДПМНЕ била казнета од граѓаните заради приватизацијата на ОКТА и Македонски Телеком СДСМ смета дека ВМРО - ДПМНЕ датумот 15 ...

ВМРО-ДПМНЕ е разочарана од програмата на СДСМ

Н.Македонија - 15.09.2009

ВМРО - ДПМНЕ истовремено е и среќна и разочарана од новата програма на СДСМ, изјави пратеникот Илија Димовски на вчерашната прес-конференција - Во ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Програмата на СДСМ неконкретна

А1 - 14.09.2009

Список на желби без идеи, без конкретни решенија и рокови - вака ја оквалификува владејачката ВМРО-ДПМНЕ политичката програма на опозициската СДСМ, промовирана ...

Различни даноци за богатите и сиромашните

Вест - 14.09.2009

Нова програма за стариот лидер Црвенковски, кој на конгресот ги призна грешките СДСМ, на 11-тиот партиски конгрес завчера, усвои нова партиска програма, со ...

СДСМ се симнува на терен со „Решенија за Македонија“

Утрински - 14.09.2009

Струмичани денеска први ќе имаат можност да се запознаат со „Решенијата за Македонија“ спакувани на близу 200 страници во новата програма на СДСМ, што беше ...

ВМРО-ДПМНЕ удри по новата програма

Дневник - 14.09.2009

Полна со недоречености, без конкретни проекти и список со желби без решенија е новата партиска програма на СДСМ, оцени владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Собирот на СДСМ мина во нивен познат стил

Нетпрес - 14.09.2009

Помешани чувства за конгресот на СДСМ владеат во ВМРО ДПМНЕ, ова го изјави Илија Димовски, директор на Центарот за комуникации на владејачката партија.

ВМРО - ДПМНЕ: Програмата на СДСМ е со недоречености

Кирилица - 14.09.2009

СДСМ во својата програма не предвидува ниту една конкретна бројка за субвенции на земјоделието од Буџетот на Република Македонија Целата програма на СДСМ е со ...

ВМРО ДПМНЕ: Односот на СДСМ кон несреќата во Охрид е неморален и нечовечки

Нетпрес - 14.09.2009

ВМРО ДПМНЕ нема намера да го прифати нивното на СДСМ на злоупотреба на овој трагичен настан за ситно политичка пресметка, се вели во кратката писмена реакција ...

Програмата на СДСМ Е со недоречености и без конкретни проекти

Сител - 14.09.2009

Целата програма на СДСМ е со недоречености, без конкретни проекти и со убави зборови за Македонија, истакна на денешната прес-конференција директорот на ...

ВМРО-ДПМНЕ жестоко ја нападна програмата на СДСМ

Алфа - 14.09.2009

Власта, жестоко распали по новата програма на опозицискиот СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ не штедеше зборови за да ги критикува програмските определби на социјалдемократите.

Програмата на СДСМ е само список на желби

Форум - 14.09.2009

Програмата "Решенија за Македонија" на СДСМ е само список на желби без идеи за решенија, тврди владејачката ВМРО-ДПМНЕ која вчера направила детална анализа на ...

Поддршка на приватниот сектор со зголемени даноци

Вечер Прес - 14.09.2009

Конечно, граѓаните имаат што да споредат. СДСМ не може повеќе да се крие зад лажните и недефинирани ветувања за подобра иднина.

Програмата е разочарувачка и е обичен список на желби

Н.Македонија - 14.09.2009

Не ни очекувавме да ја пофалат нашата програма, таа не е наменета за владејачката партија туку за граѓаните, велат во СДСМ Новата програма на СДСМ е ...