TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колумбија прогласи вонредна состојба

А1 - 08.12.2010

Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос синоќа прогласи вонредна состојба во оваа латиноамериканска држава поради поројните дождови.

Колумбија прогласи вонредна состојба поради поројните дождови

Алсат-М - 08.12.2010

Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос синоќа прогласи вонредна состојба во оваа латиноамериканска држава поради поројните дождови.

Евакуација на стотици луѓе во Колумбија

Канал5 - 08.12.2010

Продолжува евакуацијата на стотици жители во Колумбија откако поројните дождови предизвикаа лизгање на земјиштето во кое досега загинаа десетици луѓе, од кои една третина се деца, а по стотина се ...

Колумбија прогласи вонредна состојба поради поројните дождови

Сител - 08.12.2010

Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос синоќа прогласи вонредна состојба во оваа латиноамериканска држава поради поројните дождови.

Колумбија прогласи вонредна состојба

Курир - 08.12.2010

Поради поројните дождови, колумбискиот претседател, Хуан Мануел Сантос, вчера вечерта прогласи вонредна состојба во оваа латиноамериканска држава.

Над 60 жртви во поплавите во Колумбија и Венецуела

Макфакс - 08.12.2010

Поплавите кои ги погодија Колумбија и Венецуела предизвикаа свлечишта, поради кои се евакуирани илјадници луѓе, а повеќе од 60 лица ги загубија жив..

Одрони во Колумбија и Венецуела - над 50 загинати

А1 - 07.12.2010

Најмалку 23 луѓе загинаа во големото свлечиште предизвикано од досега незапамтените поројни дождови во колумбискиот град Медељин.

Колумбија:Најмалку 23 жртви во лизгање на земјиштето

Алсат-М - 07.12.2010

Најмалку 23 лица загинале, а стотици се сметаат за исчезнати во лизгање на земјиштето предизвикано од поројни дождови на северозападот на Колумбија Во надеж дека ќе најдат преживеани спасувачките ...

По лизгањето на земјиштето во Колумбија досега пронајдени 23 жртви

Deutsche Welle - 07.12.2010

Најмалку 23 лица загинале по лизгањето на земјиштето во северозападна Колумбија, а повеќе од стотина се водат за исчезнати.

Зголемен бројот на жртви од поплавите во Колумбија

Курир - 07.12.2010

Спасителите до сега пронашле тела на 23 жртви од лизгање на земјиштето во Колумбија, меѓу кои 11 се деца. Како што изјавил министерот за внатрешни работи, Херман Варгас, повеќе од 100 луѓе се уште се ...

Во одроните во Колумбија досега пронајдени 23 жртви

Макфакс - 07.12.2010

Најмалку 23 лица загинале во одроните на почвата во северозападна Колумбија а повеќе од стотина се водат за исчезнати, предизвикани од досега незап..

Колумбија: Спасителите досега пронашле 23 жртви затрупани под земја

Нетпрес - 07.12.2010

Спасувачките екипи досега извлекле 23 тела затрупани под земја во северозападна Колумбија, каде во неделата поради силните врнежи од дожд се одрони земјиштето. Меѓу жртвите има и 11 деца.

Во одроните во Колумбија досега пронајдени 23 жртви

Алфа - 07.12.2010

Најмалку 23 лица загинале во одроните на почвата во северозападна Колумбија а повеќе од стотина се водат за исчезнати, предизвикани од досега незапаметените поројни дождови, е последниот биланс што ...

Во одроните во Колумбија досега пронајдени 23 жртви

Форум - 07.12.2010

Најмалку 23 лица загинале во одроните на почвата во северозападна Колумбија а повеќе од стотина се водат за исчезнати, предизвикани од досега незапаметените поројни дождови, е последниот биланс што ...

Најмалку 23 загинати во одрони во Колумбија, стотина исчезнати

eReporter - 07.12.2010

Најмалку 23 луѓе загинаа во одроните на земјиште во северозападниот дел на Колумбија предизвикани од досега незапаметени дождови во тој дел на Јужна Америка, а над стотина се водат за исчезнати.

Двајца загинати во лизгање на земјиште во Колумбија

А1 - 06.12.2010

Најмалку двајца загинати, а околу 200 се водат како исчезнати под урнатините на десетина згради оштетени во лизгање на земјиштето во Меделин, втор по големина колумбиски град, објавија денеска ...

Колумбија - Над 50 луѓе загинаа во лизгање на земјиште

Телма - 06.12.2010

Лизгање на земјиште во северозападниот дел на Колумбија затрупа околу 50 куќи, еден човек е пронајден мртов, а околу 50 се водат за исчезнати.

Десетици исчезнати во лизгање на земјиште во Колумбија

Алсат-М - 06.12.2010

Лизгање на земјиште во северозападниот дел на Колумбија затрупа околу 50 куќи, еден човек е пронајден мртов, а десетици се водат за исчезнати.

Свет - Одрон проголта куќа во Тузла

Време - 06.12.2010

Во лизгање на земјиште во близина на босанскиот град Тузла вчера загина една жена, а четиричлено семејство остана заробено под земја, пренесува босанскиот печат.

Десетици луѓе се водат за исчезнати во лизгање на земјиште во Колумбија

МРТ - 06.12.2010

Лизгање на земјиште во северозападниот дел на Колумбија затрупа околу 50 куќи, еден човек е пронајден мртов, а десетици се водат за исчезнати.

Колумбија: Лизгање на земјиште затрупа над 50 куќи

Курир - 06.12.2010

Лизгање на земјиште во северозападниот дел на Колумбија затрупа околу 50 куќи, еден човек е пронајден мртов, а десетици се водат за исчезнати.

Лизгање на земјиште проголта куќа - загинаа син, мајка и баба

Алфа - 06.12.2010

Трагичен настан во Тузла..Лизгање на земјиште проголта семејна куќа при што загинаа син, мајка и баба. Преживеал само сопственикот на куќата кој поминал само со лесна повреда.

Свлечилиште во Колумбија затрупа над 50 луѓе

Нетпрес - 06.12.2010

Најмалку 50 лица се затрупани под тони земја и се водат за исчезнати откако поради силните врнежи од дожд се појавило свлечилиште во колумбискиот град Меделин, јавуваат свтеските новински агенции.

Двајца загинати и 200 исчезнати луѓе во лизгање на земјиштето во Колумбија

Форум - 06.12.2010

Најмалку две лице загинаа, а околу 200 се водат како исчезнати под урнатините на десетина згради оштетени во лизгање на земјиштето во Меделин, втор по големина колумбиски град, објавија претставници ...

Колумбија: Двајца загинати и 200 исчезнати луѓе во лизгање на земјиштето

Макфакс - 06.12.2010

Најмалку две лице загинаа, а околу 200 се водат како исчезнати под урнатините на десетина згради оштетени во лизгање на земјиштето во Меделин, втор..

Од одроните во Колумбија досега загинаа 176 луѓе

Inpress - 06.12.2010

Бело, 6. декември 2010 (ИНПРЕС) Во големите одрони на земја по обилните дождови кои ја погодија северозападна Колумбија вчера загинаа уште најмалку две лица, а повеќе од 50 куќи се уништени.

Во Колумбија во одрон затрупани 200 луѓе

Алфа - 06.12.2010

Најмалку двајца луѓе загинаа, а 200 се водат за затрупани под тони земја и смет, во лизгање на земјиште во колумбискиот град Медељин.

Лизгање на земјиште во Колумбија - десетици исчезнати

Кирилица - 06.12.2010

Лизгање на земјиште во северозападниот дел на Колумбија затрупа околу 50 куќи, еден човек е пронајден мртов, а десетици се водат за исчезнати Спасувачките екипи пронашле едно мртво тело и седумина ...

Најмалку 16 загинати од невремето во Колумбија

Форум - 06.12.2010

Најмалку 16 лица загинаа во лизгање на земјиштето, што се случи во неделата во колумбиската провинција Антиква, нивните тела биле откриени под урнатините, изјави во понедленикот колумбиската радио ...

Десетици луѓе се водат за исчезнати во лизгање на земјиште во Колумбија

Сител - 06.12.2010

Лизгање на земјиште во северозападниот дел на Колумбија затрупа околу 50 куќи, еден човек е пронајден мртов, а десетици се водат за исчезнати.