TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гори шумата околу Бодрум

Алсат-М - 24.07.2009

Минатата ноќ избувна голем шумски пожар на еден рид во близина на турското летувалиште Бодрум.

Голем пожар во реонот на Бодрум

Форум - 24.07.2009

Голем пожар избувнал вчера во близина на турското одморалиште Бодрум Како што јавија турските медиуми, брзото ширење на ...

Пожар во Турција, над Бодрум димна завеса

Нетпрес - 24.07.2009

Голем пожар избувнал вчера во депонија во близина на познатото турско одморалиште Бодрум, во југозападниот дел на земјата, ...

Шумски пожар беснее и во Анталија

Сител - 24.07.2009

Шумски пожар беснее во околината на градот Каш, во јужнотурскиот округ Анталија, јавија турските медиуми.

Голем шумски пожар во реонот на Бодрум

Кирилица - 24.07.2009

Голем шумски пожар избувна минатата ноќ на еден рид во близина на турското летувалиште Бодрум Како што јавија турскиот медиуми, ...

Шумски пожар кај Марсеј

Вечер Прес - 24.07.2009

Пожарот што вчера избувна во близина на Марсеј се придвижува кон периферијата на градот од југоисток.

Пожари во Европа

Канал5 - 23.07.2009

Околу 500 куќи се потенцијално загрозени од огнената стихија која избувна близу Марсеј.

Над 400 жители на Марсеј евакуирани поради шумски пожар

Алфа - 23.07.2009

Пожарот што вчера избувна во близина на Марсеј се придвижува кон периферијата на градот од југоисток.

Над 400 жители на Марсеј евакуирани поради шумски пожар

Кирилица - 23.07.2009

Пожарот што вчера избувна во близина на Марсеј се придвижува кон периферијата на градот од југоисток Пожарот изгоре околу ...

Шумски пожар во Канада

Канал5 - 20.07.2009

Единаесет илјади жители на Британска Колумбија се евакуирани од шумските пожари кои беснеат во оваа сојузна канадска држава.

Евакуирани 17 илјади луѓе поради пожар во Канада

Форум - 20.07.2009

Околу 17.000 луѓе се евакуирани од градот Келоуни, Британска Колумбија, поради пожарот што зафати 300 хектари шума во Канада, ...