TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Над 40 000 стогодишници во Јапонија

Кубура - 13.09.2009

13 септември 2009, 23:32 Бројот на Јапонци кои имаат 100 и повеќе години за последните шест години двојно се зголемил и сега изнесува повеќе од 40 000 луѓе.

Јапонија старее

Време - 12.09.2009

Повеќе од 40.000 луѓе во Јапонија се на возраст од 100 или повеќе години, што е за десет проценти повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Мијуки Хатојама - ексцентричната јапонска прва дама

Утрински - 12.09.2009

Новиот јапонски премиер Јуки Хатојама го очекуваат големи предизвици. Победата на изборите, по кои првпап по повеќе од половина век на власт ќе седне неговата ...

Над 40.000 Јапонци имаат 100 или повеќе години

Утрински - 12.09.2009

ТОКИО - Повеќе од 40.000 Јапонци имаат 100 или повеќе години, што е зголемување од 10 отсто во однос на минатата година, покажа вчера владината анкета.

40.000 стогодишници во Јапонија

ЗаЗабава - 12.09.2009

Бројот на стогодишни луѓе во Јапонија за прв пат ја надмина границата од 40.000, јавуваат локалните медиуми. Годинава... ...

Над 40 000 стогодишни луѓе живеат во Јапонија

МРТ - 12.09.2009

Бројот на стогодишни луѓе во Јапонија за прв пат ја надмина границата од 40 000. Таму се регистрирани приближно 40.399 лица кои живеат над 100 години, што е за ...

Повеќе од 40.000 Јапонци над 100 години

А1 - 11.09.2009

Повеќе од 40.000 луѓе во Јапонија се на возраст од 100 или повеќе години, што е за десет отсто повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Повеќе од 40.000 Јапонци имаат над 100 години

Алфа - 11.09.2009

Повеќе од 40.000 луѓе во Јапонија се на возраст од 100 или повеќе години, што е за десет отсто повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Повеќе од 40 илјади Јапонци имаат над 100 години

Форум - 11.09.2009

Повеќе од 40 илјади луѓе во Јапонија се на возраст од 100 или повеќе години, што е за десет отсто повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Во Јапонија повеќе од 40.000 луѓе имаат над 100 години

Кирилица - 11.09.2009

Повеќе од 40.000 луѓе во Јапонија се на возраст од 100 или повеќе години, што е за десет отсто повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Повеќе од 40.000 јапонци имаат над 100 години

Сител - 11.09.2009

Повеќе од 40.000 луѓе во Јапонија се на возраст од 100 или повеќе години, што е за десет отсто повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Повеќе од 40.000 Јапонци имаат над 100 години

Канал5 - 11.09.2009

Повеќе од 40.000 луѓе во Јапонија се на возраст од 100 или повеќе години, што е за десет отсто повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Над 40.000 стогодишници!

Вечер - 11.09.2009

Повеќе од 40.000 луѓе во Јапонија се на возраст од 100 и повеќе години, што е за десет отсто повеќе отколку минатата година, се вели во анализа на ...

Во Јапонија има над 40.000 стогодишници

Нетпрес - 11.09.2009

Бројот на жителите на Јапонија, кои се постари од 100 години ја надминал бројката од 40.000, објавува новинската агенција Франс прес, пренесува Нетпрес.

Повеќе од 40.000 Јапонци имаат над 100 години

Таратур - 11.09.2009

Според официјалните податоци, бројот на стогодишни луѓе во Јапонија за прв пат ја надмина границата од 40.000.

Над 40 000 стогодишни луѓе живеат во Јапонија

Макфакс - 11.09.2009

Бројот на стогодишни луѓе во Јапонија за прв пат ја надмина границата од 40 000. Таму се регистрирани приближно 40.399 лица кои живеат над 100 години, што е за ...

Преку 40.000 стогодишници во Јапонија

Inpress - 11.09.2009

Токио, 11. септември (ИНПРЕС) Бројот на стогодишните жители на Јапонија се дуплирал во последниве шест години и достигна бројка од преку 40.000 оваа година, ...

Песна од јапонскиот премиер станува хит

Вест - 10.09.2009

ТОКИО (Ројтерс) - Следниот лидер на Јапонија, Јукио Хатојама, најверојатно никогаш не помислил дека песната што ја снимил пред 20 години еден ден ќе заработи ...

Владејачките демократи на Јапонија создадоа коалиција

Утрински - 10.09.2009

ТОКИО - Нововладејачката Демократска партија на Јапонија вчера постигна договор за формирање коалиција со две мали партии, чија помош и' е потребна за брзо ...

Првата дама на Јапонија ја грабнале вонземјани

Таратур - 10.09.2009

Сопругата на идниот јапонски премиер го привлече вниманието на медиумите повеќе од нејзиниот маж.

Демократската партија во Јапонија постигна договор за коалиција

Алфа - 09.09.2009

Демократската партија во Јапонија, која неодамна победи на парламентарните избори, постигна договор за формирање коалиција со две помали партии, со цел да ...

Хатојама амбициозно во борба против глобалното затоплување

Н.Македонија - 09.09.2009

Идниот јапонски премиер Јукио Хатојама, чија партија извојува историска победа на неодамнешните парламентарни избори, изјавил дека Јапонија ќе се обиде до 2020 ...

Демократската партија во Јапонија постигна договор за коалиција

Кирилица - 09.09.2009

Демократската партија во Јапонија, која неодамна победи на парламентарните избори, постигна договор за формирање коалиција со две помали партии, со цел да ...

Јапонија ќе ја намалува емисијата на гасовите

Inpress - 08.09.2009

Токио, 8 септември (ИНПРЕС) Идниот премиер на Јапонија Јокио Хатојама изјави дека Јапонија, петтата земја во светот по емисии на гасовите што го предизвикува ...

Јапонија драстично ќе ја намали емисијата на гасови

Алсат-М - 07.09.2009

Новиот премиер на Јапонија, Хатојама, ветува дека неговата држава до 2020 година ќе настојува драстично да го намали испуштањето гасови во атмосферата кои го ...

Идниот јапонски премиер со поамбициозна цел во борба против глобалното затоплување

Кирилица - 07.09.2009

Идниот јапонски премиер Јукио Хатојама денеска пред својата земја постави нова, поамбициозна цел во борбата против глобалното затоплување Хатојама изјави дека ...

Јапонија ќе бара намалување на штетните гасови од 25 отсто

Нетпрес - 07.09.2009

Идниот лидер на Јапонија вети големо скратување на емисиите на гас што го предизвикуваат ефектот на стаклена градина, велејќи дека ќе бара намалување од 25 ...