TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

Канал5 - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕП 2016

Вест - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

24 Вести - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

Канал5 - 10.07.2016

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ќе се запишат во историјата на фудбалот. - Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Дешам: Ќе биде добро ако го задржиме Роналдо

Канал5 - 10.07.2016

На ЕУРО 2016 вечерва на програмата е финалниот дуел во кој Франција игра со Португалија. Селекторот на домаќините Дидие Дешам е во дилема како да се задржи ѕвездата на противникот, Кристијано Роналдо.

Роналдо предвреме го напушти финалето поради повреда

24 Вести - 10.07.2016

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо, мораше да го напушти финалето на Европското првенство поради повреда. Тој доби удар во коленото во дуел од Димитри Паје.

Роналдо нема да го следи примерот на Меси ако Португалија загуби во финалето

Сакам да кажам - 10.07.2016

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација Фернандо Сантос со насмевка ги одби гласините дека денешното финале на Европското првенство против домаќинот Франција би можело да биде последниот натпревар на Кристијано Роналдо за националниот ...

Мајката на Роналдо го искара Паје

Сакам да кажам - 10.07.2016

Долорес Авеиро, мајката на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, се пожали на Твитер по повредата на нејзиниот син во финалето на Европското првенство во Франција. „И јас не можам да го гледам син ми.

Португалија е новиот европски шампион

24 Вести - 10.07.2016

Со златниот гол на Едер во второто продолжение од по 15 минути, Португалија ја победи Франција и стана новиот европски шампион. Натпреварот во регуларниот дел заврши без голови, иако Франција имаше повеќе шанси да ја затресе мрежата на Португалија, ...

Хит видео: Најоригиналната порака до Роналдо и соиграчите

Курир - 10.07.2016

Големото финале на Европското првенство меѓу Франција и Португалија е закажано за оваа вечер од 21:00 часот. Од Лисабон беше испратена интересна порака до Роналдо и останатите репрезентативци на Португалија.

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

Репортер - 10.07.2016

­ Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ќе се запишат во историјата на фудбалот. ­ Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме фаворити во 2004 година!

Спортски - 10.07.2016

По 50 одиграни натпревари од Европското првенство во Франција, време е за финалето, кое ќе се одигра денес во 21 часот на стадионот „Стад д Франс“ во Париз, а во кое за титулата ќе се борат Франција и Португалија.

За Роналдо Франција е фаворит, Љорис се надева на среќен крај

Кајгана - 10.07.2016

По 50 одиграни натпревари на Европското првенство во фудбал, време е за финалето, кое ќе се одигра вечерва во 21 часот на стадионот „Стад д Франс“ во Париз, а во кое за титулата ќе се борат Франција и Португалија.

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

А1 On - 10.07.2016

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ќе се запишат во историјата на фудбалот. – Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

Нетпрес - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Дешам: Ќе биде добро ако го задржиме Роналдо

А1 On - 10.07.2016

На ЕУРО 2016 вечерва на програмата е финалниот дуел во кој Франција игра со Португалија. Селекторот на домаќините Дидие Дешам е во дилема како да се задржи ѕвездата на противникот, Кристијано Роналдо.

Сцената на Стад де Франс е подготвена, Португалија или Франција?

Репортер - 10.07.2016

Париз вечерва ќе биде центарот на Европа или барем во светот на фудбалот, центарот на светот. Англичанецот Марк Клатенбург ќе биде медијаторот за фер натпревар помеѓу фудбалските гиганти Франција и Португалија.

(ВИДЕО) Роналдо со солзи на носилки го напушти финалето на ЕУРО 2016

Репортер - 10.07.2016

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо, мораше да го напушти финалето на Европското првенство поради повреда. Тој доби удар во коленото во дуел со Димитри Паје.

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

Курир - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

(Видео) Португалија е новиот фудбалски владетел на европа!

Репортер - 10.07.2016

Со гол на Едер во 109. минута од натпреварот Португалија ја победи Франција во Париз и за прв пат во својата историја стана Европски шампион. Португалија е новиот Европски шампион, Франција загуби на свое тло, во Париз, Роналдо и неговите соиграчи ...

Мајката на Роналдо со порака до фудбалерот кој го повреди нејзиниот син

Курир - 10.07.2016

Кристијано Роналдо со солзи во очите го напушти теренот на Стад де Франс. По судирот со Димитри Паје капитенот на Португалија го извлече подбелиот крај и по 25 минути игра мораше да замине во соблекувалната.

Историски успех за Португалија, Европски шампион! (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.07.2016

Португалија испиша историја, со гол на Едер во 109. минута ја совлада Франција во Париз и стана новиот Европски шампион. Португалија е новиот Европски шампион, Франција загуби на свое тло, во Париз, Роналдо и неговите соиграчи слават историски успех.

Португалија и без Роналдо стана европски шампион

А1 On - 10.07.2016

Со голот на Едер во второто продолжение од 15 минути, Португалија ја победи Франција и стана новиот европски шампион. Натпреварот во регуларниот дел заврши без голови, иако Франција имаше повеќе шанси да ја затресе мрежата на Португалија, но не ...

Капело: Франција не е фаворит, Португалија е во подобра форма

Gol.mk - 10.07.2016

Италијанскиот тренерски маг Фабио Капело не е од оние кои ја издвојуваат Франција како фаворит пред вечерашното финале на Европското првенство. Трофејниот Капело смета дека можеби и по моменталната форма за нијанса предност им дава на Португалците.

Хит на интернет: Португалски фанови ги искористија своите тела за да им испратат порака на Роналдо и пријателите

Дерби - 10.07.2016

Големото финале на Европското првенство меѓу Франција и Португалија е закажано за оваа вечер од 21:00 часот, пресметка која секако ќе предизвика посебни страсти и емоции во Париз, но и во Лисабон од каде интересно пристигна и најоригиналната порака ...

Време е за финале: Франција брка трета круна, Португалија тргнува по историја

МКД - 10.07.2016

Вечерва се спушта завесата на Европското првенство, Франција и Португалија ќе ја имаат последната битка на турнирот по која ќе се знае кој ќе седне на континенталниот трон. Домаќинот атакува по трета титула, Португалците по својот прв историски ...

Франција и Португалија вечерва во борба за трофејот на ЕУРО 2016

+инфо - 10.07.2016

Главен судија на натпреварот ќе биде Англичанецот Марк Клатенбург. Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија, вечерва, од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство.

Роналдо нема да ги следи стапките на Меси

24Фудбал - 10.07.2016

Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош вели дека денешниот дуел со Франција во финалето на ЕУРО 2016 нема да биде последен за Кристијано Роналдо во репрезентативниот дрес По поразот од Чиле и новото загубено финале на големо натпреварување, Лео ...

Финале на ЕП 2016: Кој ќе ја доведе бајката до среќен крај

Стандард - 10.07.2016

Кулминација на Евро 2016 настапува. Вечерва Португалија и домаќинот Франција излегуваат во спор за шампионскиот трофеј. Кристијано Роналдо и неговите соиграчи ќе се обидат да го донесат првиот голем триумф на својата земја.

Капело ги посочи слабите и силните страни на Португалија и Франција, но и неговиот фаворит

Дерби - 10.07.2016

Вечерва во Париз со финалниот меч меѓу домаќинот Франција и Португалија ќе биде ставена точка на Европското првенство, патување кое траеше точно еден месец. Секој има свој фаворит и тип за средбата која се игра на „Стад Де Франс“, а својот став го ...

Ѓоко Хаџиевски: Франција ќе се обиде да ја реши тактичката загатка наречена Португалија

Дерби - 10.07.2016

Двете полуфинални средби на европското првенство завршија со идентичен резултат 2:0, при што Португалија го доби Велс, а Франција ја совлада Германија. Но дали имаше и други идентични моменти на двете средби? Германија и Велс беа заслужено во ...

Кој клуб ќе има најмногу играчи во финалето од ЕВРО 2016?

Екипа - 10.07.2016

Вечерва на програмата е големото финале од ЕВРО 2016 меѓу Франција и Португалија, а интересно е кој е клубот што ќе има најмногу свои претставници во битката за трофејот. Станува збор за Спортинг Лисабон, со оглед на фактот дека актуелниот ...

Селекторот на Португалија смета дека тимот ќе влезе во историјата

+инфо - 10.07.2016

Домаќинот Франција е последната пречка за Португалците на патот кон нивниот прв трофеј на еврошампионатите. Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош, е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ...

За Роналдо Франција е фаворит, Лорис се надева на среќен крај

Макфакс - 10.07.2016

По 50 одиграни натпревари од Европското првенство во фудбал, време е за финалето, кое ќе се одигра во недела во 21 часот на стадионот „Стад д Франс“ во Париз, а во кое за титулата ќе се борат Франција и Португалија.

ЖЕШКО ПРЕД ФИНАЛЕТО: Франција со три од три против Португалија во напад на титулата

Телеграф - 10.07.2016

Финалистите на ова ЕП имаат три пресметки во полуфиналињата на големите натпреварувања и сите завршиле со победа на триколорите Селекцијата на Франција е голем фаворит за победа на денешната средба, а на своја страна ги има сите работи.

Роналдо нема да ги следи стапките на Меси

Дерби - 10.07.2016

Од 21 часот на „Стад де Франс“ во Париз се игра големото финале на Европското првенство меѓу Франција и Португалија, две репрезентации кои не доживеаа ниту еден пораз на овој шампионат. Со евентуална победа на турнирот Португалија може да испише ...

Франција vs Португалија, статистички

Оff.net - 10.07.2016

Франција нема пораз на големите натпреварувања на последните 18 меча на домашен терен, а Португалија е селекцијата со најмногу одиграни меча на Европските првенства без да го освои ...

Дешамп: Ќе биде добро ако го задржиме Роналдо

+инфо - 10.07.2016

Франција, вечерва, од 21 часот на „Стад де Франс“ тргнува по третиот трофеј на европските првенства, додека ривалот Португалија го брка првиот наслов. На ЕУРО 2016 вечерва на програмата е финалниот дуел во кој Франција ќе игра со Португалија.

Сантош: Сакаме да ги направиме Португалците среќни

МКД - 10.07.2016

Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош вели дека Франција е голем фаворит во финалниот меч, но и неговите фудбалери можат да дојдат до пехарот. Португалија вечерва игра за историја, игра за првата европска круна.

Франција има 10 победи по ред против Португалија

SportSport - 10.07.2016

По точно еден месец и натпреварување на 24 репрезентации, Европа вечерва ќе го добие новиот фудбалски првак. Стадионот „Стад Д'Франс" ќе биде мегданот каде во последна битка ќе истрчаат селекциите на Португалија и Франција.

Франција се фаворити, но така не мисли и селекторот на Португалија

Спортклуб - 10.07.2016

Селекторот на репрезентацијата на Португалиј, Фернандо Сантош истакна денес дека е уверен дека неговите фудбалери во финалето на ЕП против Франција ќе испишат нова страница во историјата. „Ова е прво финале помеѓу Франција и Португалија и јас сум ...

Роналдо не е Меси, и да загуби ќе продолжи да игра за репрезентацијата

МКД - 10.07.2016

Кристијано Роналдо нема да ги следи стапките на Лео Меси и да се прости од репрезентацијата, според селекторот Фернандо Сантош тој има уште многу години во националниот дрес. По поразот од Чиле и новото загубено финале на големо натпреварување, Лео ...

ЕП 2016: За Лорис шансите рамноправни за Роналдо Франција-фаворит

Сител - 10.07.2016

Утре на стад де Франс во Париз се игра финалето на ЕП во фудбал помеѓу домашната Франција и селекцијата на португалија. Почетокот на мечот е во 21ч. Французите се борат за својот трет а португалците за својот прв ...

НА ПАТОТ КОН ТИТУЛА: Моменти кои може да го решат финалето

Телеграф - 10.07.2016

Интересни факти кои даваат предност на едната или на другата репрезентација пред мечот од финалето на ЕП Неколку моменти се издвојуваат пред мечот меѓи Португалија и Франција, а тоа се моменти кои дефинитивно може да го решат победникот на ова ...

„Португалија ќе биде шампион, Франција има проблем во одбраната“

СуперСпорт - 10.07.2016

Италијанскиот стручнак Фабио Капело верува дека Португалија ќе ја победи Франција и ќе ја освои титулата шампион на Европа. „Ќе биде многу интересен и неизвесен меч. Франција има силна напаѓачка линија, но многу проблеми во одбраната.

Временската машина покажува кон Франција

SportSport - 10.07.2016

Франција е фаворит против Португалија според многу сегменти на фудбалската игра, а на нивна страна се и историјата, традицијата и успесите во дуелите со европските Бразилци пред финалето на ЕП, вечерва во Париз.

ЕУРО 2016:Ќе успее ли Португалија да ја победи Франција по 41 година?

Нова ТВ - 10.07.2016

Европското првенство во фудбал вечерва завршува и во последниот натпревар во финалето на Стад де Франс во париското предградие Саинт Денис ќе играат домаќинот Франција и Португалија. Тоа е расплет, не толку квалиtетен, колку неизвесен турнир во кој ...

Франција е ноќна мора за Португалија: 10 победи на последните 10 натпревари!

Дерби - 10.07.2016

Вечерва (21 часот) се игра последниот меч на континенталното првенство, а борбата за најзначајното одличје ќе ја водат Франција и Португалија. Франција на средбата на „Стад де Франс“ ќе влезе како благ фаворит, бидејќи е домаќин, бидејќи има ...

Франција и Португалија за титулата Европски првак

Алфа - 10.07.2016

Франција ја има улогата на фаворит на вечерашниот натпревар. На тоа не влијае само домашниот терен и поддршката од публиката туку и фактот што Французите успевале да победат на последните десет меѓусебни средби и имаат 18 победи и само пет порази со ...

Последната битка - Португалија и Роналдо стојат на патот на домаќинот Франција

Gol.mk - 10.07.2016

Неколку часа не делат од последната битка на овогодишното Европско првенство во Франција. Денес Европа ќе добие нов владетел во името на Португалија или домаќинот Франција. Местото на злосторот ќе биде добро познатата арена „Стад де Франс“.

(ВИДЕО) Роналдо го ЗАПАЛИ интернетот – Кога ѕвездата на Португалија ќе се наљути и овците летаат на небо

Репортер - 10.07.2016

Репрезентативецот на Португалија Кристијано Роналдо, постојано е на мета на јавноста, а најновата снимка која осамна на интернет ќе ве насмее до солзи. Во моментите кога ѕвездата на Португалија го промашува голот, доаѓа до оваа смешна реакција на ...

Сцената на Стад де Франс е подготвена, Португалија или Франција?

Нова ТВ - 10.07.2016

Париз вечерва ќе биде центарот на Европа или барем во светот на фудбалот, центарот на светот. Англичанецот Марк Клатенбург ќе биде медијаторот за фер натпревар помеѓу фудбалските гиганти Франција и Португалија.

Марадона: Ова е последна шанса за Роналдо да направи успех со Португалија

Екипа - 10.07.2016

Селекциите на Португалија и Франција вечерва го играат финалето на Европското првенство. Легендата на аргентинскиот фудбал, Диего Марадона, смета дека ова е последна можност за Кристијано Роналдо да направи успех со Португалија во својата кариера.

ИНТЕРВЈУ СО РОНАЛДО: Сонува за трофеј со Португалија

Телеграф - 10.07.2016

Капитенот на Португалците најавува интересен натпревар во финалето против Франција и очекува конечно да дојде до трофејот Пред натпреварот од финалето на Европското првенство против Франција, капитенот на Португалците, Кристијано Роналдо се надева ...

Ова е последна шанса за Роналдо

СуперСпорт - 10.07.2016

Селекциите на Франција и Португалија вечерва ќе играат во финалето на Европското првенство. Иако многумина не очекуваа токму овие две селекции да се најдат во големото финале. Легендардниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, смета дека ...

Официјални состави: Португалија - Франција

24Фудбал - 10.07.2016

Португалија и Франција со следниве фудбалери ќе го започнат денешниот финален натпревар на Европското ...

Состави: Франција и Португалија со најдобрите тргнуваат по големиот трофеј

МКД - 10.07.2016

Дешамп и Сантош немаат проблеми со составот па со најдобрите играчи кои ги имаат на располагање ќе го започнат финалниот натпревар. Официјалните стартни состави на Франција и Португалија: Франција: Лорис, Евра, Умитити, Косчиелни, Сања, Матуиди, ...

ФИНАЛЕ НА ЕП: Едер и донесе титула на Португалија

Телеграф - 10.07.2016

Франција не успеа да дојде до третата круна на ЕП, а Португалија стигна до првата на големите натпреварувања додека Роналдо конечно го освои трофејот којшто му недостасуваше Португалија е новиот Европски првак, а Кристијано Роналдо конечно дојде до ...

Португалците со дополнителна мотивација: 300.000 евра бонус за освоена европска титула

Gol.mk - 10.07.2016

Португалската фудбалска федерација излезе со сумата, која ќе биде доделена на секој од припадниците на репрезентацијата, доколку тие стигнат до европската круна. Секој од фудбалерите на португалската репрезентација ќе добие околу 300.000 евра, ...

НЕЗАБОРАВНИ СРЕДБИ: Португалија чека 41 година за победа

Телеграф - 10.07.2016

Најинтересните шест средби од долгиот список на пресметки меѓу финалистите на 15. Европско првенство Селекцијата на Франција има серија на успешни резултати против Португалија. Има само пет порази на 24 натпреари досега така што ова е многу важен ...

Паје го елиминира главниот португалски ас: Роналдо повреден и заменет (ВИДЕО)

Gol.mk - 10.07.2016

Французите започнаа офанзивно и со висок пресинг на половината на противникот, а агресивната игра е причината, поради која Португалија има потешкотии да ја организира својата игра. Димитри Паје беше првиот, кој го „пецна“ Роналдо, да му даде до ...

Роналдо во солзи, поради повреда го напушти финалето!

SportSport - 10.07.2016

Португалија без својот капитен ќе го игра финалето, откако Кристијано Роналдо на носилки беше изнесен ов теренот. По еден дуел со Димитри Паје, Роналдо заработи повреда на коленото и беше изнесен од игра.

Португалија остана без Роналдо по само 25 минути од финалето

Екипа - 10.07.2016

Фудбалската репрезентација на Португалија доживеа голем хендикеп уште по дваесетина минути игра во финалето на Европското првенство против Франција што се игра на „Стад д’ Франс“ во Париз.

ШОК ЗА ПОРТУГАЛИЈА: Роналдо во солзи го напушти теренот! (ФОТО)

Курир - 10.07.2016

Финалето за Кристијано Роналдо заврши по само дваесеттина минути игра. Напаѓачот на Реал Мадрид на носилки беше изнесен од теренот во 24-та минута. Португалија без Кристијано Роналдо ќе го заврши настапот на ЕП во Франција.

Роналдо се повреди, со солзи во очите прерано го заврши финалето (ВИДЕО)

МКД - 10.07.2016

Португалија остана без својот најдобар фудбалери, главната ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо поради повреда пред време го заврши финалето. Димитри Паје му пресуди на Кристијано Роналдо, го удри и тоа се покажа како кобно за Португалецот.

Роналдо во солзи, поради повреда рано го заврши финалето (ВИДЕО)

24Фудбал - 10.07.2016

Португалија остана без Кристијано Роналдо. Португалската ѕвезда поради повреда пред време го заврши големото финале на Европското првенство. Димитри Паје му пресуди на Кристијано Роналдо, го удри и тоа се покажа како кобно за Португалецот.

Трогателни сцени во Париз: Плачот на повредениот Роналдо ги погоди сите искрени фудбалски фанови (Видео)

Дерби - 10.07.2016

Кристијано Роналдо во најавите за големото финале истакна дека на крајот тој ќе плаче од среќа со титулата од Европското првенство во своите раце, но наместо тоа, судбината посака најдобриот фудбалер на Португалците да биде облеан во солзи по ...

ОСЛАБЕНА ПОРТУГАЛИЈА: Кристијано Роналдо изнесен на носилки

Телеграф - 10.07.2016

Капитенот на Португалците поради повреда на левото колено прерано го напушти финалето против Франција Финалето на Европското првенство е ослабено откако Кристијано Роналдо беше изнесен на носилки од теренот во 25. минута од средбата.

Франција јалово напаѓа, Португалија без шут во голот

SportSport - 10.07.2016

Без голови помина првото полувреме од битката за тоа кој ќе биде новиот европски владетел. Домаќинот Фрнација и Португалија со резултат 0:0 ќе влезат во вторите 45 минути. Најзначајниот дел од првото полувреме се случи во 25 минута, кога поради ...

Роналдо поради повреда го напушти финалниот натпревар на ЕУРО 2016 (ВИДЕО)

+инфо - 10.07.2016

Тој за време на натпреварот Португалија- Франција, доби удар во коленото во дуел со Димитри Паје. Кристијано Роналдо, кпитенот на португалската фудбалска репрезентација, поради повреда го напушти финалниот натпревар на Европското првенство.

КОЛКУ ЧИНАТ НОЗЕТЕ НА РОНАЛДО? – Реал Мадрид би можел да добие огромна сума на пари за повредата на Португалецот

Репортер - 10.07.2016

По моментот кога Кристијано Роналдо се увиде дека не може да го продолжи финалето на ЕУРО 2016 против Франција, цел свет се растажи. Португалецот доби удар во коленото по стартот со Димитриа Пае, и иако првично се врати на теренот, набрзо свати дека ...

Кристијано не е првиот Роналдо со повреда во финале на „Стад де Франс“ против домаќините

Дерби - 10.07.2016

Франција игра како домаќин финале на големо фудбалско натпреварување и најдобриот противнички играч се повредува. Ова се случува веќе вторпат на „Стад де Франс“, откако првин Бразилецот Роналдо играше повреден против Франција во финалето на СП 1998, ...

Кошмарен крај за Кристијано Роналдо (ФОТО)

Стандард - 10.07.2016

Големата ѕвезда на Португалија, Кристијано Роналдо го напушти принудно финалето на Евро 2016 уште во 25-тата минута. Трикратниот добитник на „Златната топка“ доби повреда во коленото по контакт со Дмитри Паје.

Финалето оди во продолженија, по 90 минути – без голови

Екипа - 10.07.2016

Финалниот меч на ЕВРО 2016 меѓу домаќинот Франција и селекцијата на Португалија ќе се решава по продолженија, а можеби по изведување пенали. По регуларните 90 минути, средбата заврши без голови.

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

А1 On - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Португалија е нов европски првак (Видео)

SportSport - 10.07.2016

Со златни букви ќе биде запишано Европското првенство 2016 бо историјата на португалската рпрезентација. Тоа е така, бидејќи Португалија е новиот европски првак. Во големото финале, Португалија минимално со 1:0 славеше против домаќинот Франција.

Португалија е нов Европски шампион! (ВИДЕО)

МКД - 10.07.2016

Со гол на Едер во 109. минута од натпреварот Португалија ја победи Франција во Париз и за прв пат во својата историја стана Европски шампион. Португалија е новиот Европски шампион, Франција загуби на свое тло, во Париз, Роналдо и неговите соиграчи ...

Португалија е нов владетел на Европа: Едер ги шокираше Французите

Екипа - 10.07.2016

Фудбалската репрезентација на Португалија е нов европски првак, откако во големото финале на „Стад д’ Франс“ по продолженија ја совлада домашната селекција на Франција со 1-0. Стрелец на победничкиот гол беше Едер во 109.минута од натпреварорт.

Португалија може и без Роналдо

Оn.net - 10.07.2016

Селекцијата на Португалија е новиот европски шампион, откако вечерва во финалето со 1:0 ја совлада Франција, репрезентацијата на организаторот на шампионатот. Иако можеби вечерва не го видовме највозбудливото финале на европските првенства, сепак ...

Португалија е на европскиот трон со гол во 109 минута

Оff.net - 10.07.2016

По пауза од 41 година селекцијата на Португалија ја доби Франција и му нанесе шок на домаќинот кој важеше за фаворит во финалето на ЕП 2016. Португалците победија само еднаш во 90 минути на ова Европско првенство, што се покажа како доволно за прва ...

ВИДЕО: Франција на колена, Португалија и без Роналдо е нов европски шампион!

Курир - 10.07.2016

Португалија е нов европски шампион, откако вечерва по 120 минути игра ја совлада Франција со 1:0. Стрелец на победоносниот гол беше резервистот Едер, кој прецизно стрелаше во француската мрежа во 109-тата минута.

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016 – Кој ќе биде нов шампион?!

Репортер - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Португалија е новиот Европски шампион

СуперСпорт - 10.07.2016

Многу пати беа отпишувани за време на шампионатот, многумина нервираа со својот стил на игра во изминатиот месец дена, но тие вечерва се – ШАМПИОНИ НА ЕВРОПА. Успехот е уште поголем кога се знае дека во финалето изборија победа без својот најдобар ...

Португалија ќе ја претставува Европа на Купот на Конфедерации

Gol.mk - 10.07.2016

По освојувањето на првата европска титула, Португалија е претставникот на Европа на идното издание на Купот на Конфедерации. Заедно со Германија, која е светски првак, Роналдо и другарите ќе се обидат да ја вратат титулата во Европа, откако во 2013 ...

Португалија е нов европски шампион!

Нетпрес - 10.07.2016

Португалија е нов европски шампион, откако вечерва по 120 минути игра ја совлада Франција со 1:0. Стрелец на победоносниот гол беше резервистот Едер, кој прецизно стрелаше во француската мрежа во 109-тата минута.

Молк во Париз, џокерот Едер и ја донесе првата европска титула на Португалија (Видео)

Дерби - 10.07.2016

Дефанзивниот пристап на португалската фудбалска репрезентација беше доста критикуван во изминативе 30 дена, но тоа воопшто нема да им значи ништо на Португалците кои херојски и без капитенот Кристијано Роналдо стигнаа до првата европска титула во ...

Кога не може да игра, Роналдо од клупа диригира – и пак победува! (ФОТО)

Екипа - 10.07.2016

Португалија е нов европски фудбалски првак. Издржаа Португалците и без својот најдобар играч Кристијано Роналдо, кој се повреди и мораше да го напушти теренот во 25.минута. Но, по укажаната повреда се врати на клупата и им даваше, капитенски, ...

Ако се викате Роналдо, Париз не е за вас: И Бразилецот и Португалецот по лошо ќе ги паметат француските финалиња

Gol.mk - 10.07.2016

Тажна слика на денешното финале на стадионот „Стад де Франс“ во Париз, во кое Кристијано Роналдо мораше да биде заменет заради повреда во најважниот репрезентативен натпревар во неговата кариера. Се играше 20.

Храбрата Португалија ја нокаутира Франција среде Париз

Стандард - 10.07.2016

Португалија ја шокираше Франција на „Стад де Франс“, откако постигна успех со 1:0 по продолженија, во финалето на Евро 2016. Тоа е шокантен резултат со оглед на фактот дека најголемата ѕвезда на Иберијците, Кристијано Роналдо беше повреден од ...

Финалето осиромашено со неиграњето на Кристијано Роналдо

Република - 10.07.2016

На дваесеттина минути по почетокот, фудбалската репрезентација на Португалија доживеа хендикеп во финалето на Европското првенство против Франција што се игра на „Стад Д’ франс“ во париз. Најдобриот фудбалер на португалците, капитенот, Кристијано ...

Португалија или Франција, денес Европа ќе добие нов фудбалски владетел

Република - 10.07.2016

Домашната репрезентација на Франција и репрезентацијата на Португалија вечер имаат дуел на „Стад де Франс“ во финалето на Европското првенство. Французите ќе играат за својата трета титула, беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа ...

Сантош: Португалија вечер влегува во историјата

Република - 10.07.2016

Селекторот на португалската репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите фудбалери ќе го освојат трофејот на ЕП во Франција и ќе се запишат во историјата на фудбалот. – Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

Либертас - 10.07.2016

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ќе се запишат во историјата на фудбалот. – Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Историјата меѓу Франција и Португалија, во пресрет на финалето на ЕП

Република - 10.07.2016

Историјата на меѓусебните дуели меѓу Франција и Португалија открива дека традицијата е на страната на домаќинот. Корисна информација за љубителите на фудбалот, статистиката, е тоа дека Португалија никогаш ја нема победено Франција на големите ...

Дешам: Ќе биде добро ако го задржиме Роналдо

Либертас - 10.07.2016

На ЕУРО 2016 вечерва на програмата е финалниот дуел во кој Франција игра со Португалија. Селекторот на домаќините Дидие Дешам е во дилема како да се задржи ѕвездата на противникот, Кристијано Роналдо.

Франција и Португалија вечер во борба за трофејот на ЕУРО 2016

Локално - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

еМагазин - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

(ВИДЕО) Роналдо со солзи на носилки го напушти финалето на ЕУРО 2016

Локално - 10.07.2016

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо, мораше да го напушти финалето на Европското првенство поради повреда. Тој доби удар во коленото во дуел со Димитри Паје.

Мајката на Роналдо ова му го порача на Паје

Република - 10.07.2016

Кристијано Роналдо со солзи во очите го напушти теренот на Стад де Франс. По судирот со Димитри Паје капитенот на Португалија го извлече подбелиот крај и по 25 минути игра мораше да замине во соблекувалната.

Вечерва ФИНАЛЕ: Франција и Португалија во решавачка битка за трофејот на ЕУРО 2016

Пулс24 - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Роналдо со солзи на носилки го напушти финалето на ЕУРО 2016

Бриф - 10.07.2016

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо, мораше да го напушти финалето на Европското првенство поради повреда. Тој доби удар во коленото во дуел со Димитри Паје.

Финалето без победник, натпреварот оди во продолженија

Република - 10.07.2016

Финалниот меч на ЕВРО 2016 меѓу домаќинот Франција и селекцијата на Португалија ќе се решава по продолженија, а можеби по изведување пенали. По регуларните 90 минути, средбата заврши без голови.

Хаос на интернет: Португалски фанови со своите тела испратија порака до Роналдо и пријателите

Република - 10.07.2016

Големото финале на Европското првенство меѓу Франција и Португалија е закажано за оваа вечер од 21:00 часот, пресметка која секако ќе предизвика посебни страсти и емоции во Париз, но и во Лисабон од каде интересно пристигна и најоригиналната порака ...

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

Локално - 10.07.2016

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ќе се запишат во историјата на фудбалот. – Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Португалија е новиот Европски шампион

Тера - 10.07.2016

Со голот на Едер во 109. минута од натпреварот Португалија ја победи Франција во Париз и за прв пат во својата историја стана Европски шампион. Португалија е новиот Европски шампион, Франција загуби на свое тло, во Париз, Роналдо и неговите соиграчи ...

Португалија нов ЕВРОПСКИ ШАМПИОН и без помошта на Роналдо!

Вечер Прес - 10.07.2016

Финалниот дуел заврши без погодоци во регуларните 90 минути, а погодокот вреден прва европска круна, постигнат во 109 минута, беше дело на Едер Сосема заслужено, репрезентацијата на Португалија е крунисана за нов европски шампион.

Франција и Португалија вечерва во борба за трофејот на ЕУРО 2016

Бриф - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија, вечерва, од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016 – кој ќе биде нов шампион?!

Либертас - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

ВИДЕО: Роналдо со солзи на носилки го напушти финалето на ЕУРО 2016

Либертас - 10.07.2016

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо, мораше да го напушти финалето на Европското првенство поради повреда. Тој доби удар во коленото во дуел со Димитри Паје.

Молк во Париз, џокерот Едер и ја донесе првата европска титула на Португалија

Точка - 10.07.2016

Дефанзивниот пристап на португалската фудбалска репрезентација беше доста критикуван во изминативе 30 дена, но тоа воопшто нема да им значи ништо на Португалците кои херојски и без капитенот Кристијано Роналдо стигнаа до првата европска титула во ...

Роналдо е пример, а Сантош е лидер

Вечер Прес - 10.07.2016

Централниот дефанзивец на Португалија, Пепе пред почетокот на натпреварот изјави дека Кристијано Роналдо е пример за сите репрезентативци, но селекторот Фернандо Сантош е лидер на националниот тим За неколку часа, на "Стад д'Франс" ќе старува ...

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

Lider - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

Идивиди - 10.07.2016

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ќе се запишат во историјата на фудбалот. - Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Дешам: Ќе биде добро ако го задржиме Роналдо

Lider - 10.07.2016

На ЕУРО 2016 вечерва на програмата е финалниот дуел во кој Франција игра со Португалија. Селекторот на домаќините Дидие Дешам е во дилема како да се задржи ѕвездата на противникот, Кристијано Роналдо.

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

Lider - 10.07.2016

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош е убеден дека неговите избраници ќе го освојат трофејот на ЕУРО 2016 и ќе се запишат во историјата на фудбалот. – Многумина сметаат дека незаслужено стигнавме до финалето.

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004

Канал5 - 09.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но цврсто верува дека неговиот тим утре може да дојде до победата.

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004

Дневник - 09.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но цврсто верува дека неговиот тим утре може да дојде до победата.

Пепе тренира, треба да биде подготвен до недела

Дневник - 09.07.2016

Португалија најверојатно ќе биде комплетна за големото финале в недела против Франција откако Пепе се појави на денешниот тренинг на својата репрезентација. Искусниот дефанзивец воопшто не тренираше во изминатите денови и не настапи на дуелот со ...

Дешан: Ќе ја победиме Португалија

Дневник - 09.07.2016

Франција ја совлада Германија првпат на официјален меч од 1958 година, но таа победа во полуфиналето на ЕП нема да значи ништо, ако „триколорите“ не победат во финалето на Евро 2016 со кое утревечер (21 ч) ќе заврши едномесечната фудбалска приказна ...

Франција или Португалија, прашање е сега

Утрински - 09.07.2016

Европско првенство 1984. Светско првенство 1998. ЕП 2016? Франција е на прагот на шампионски хет-трик како домаќин на големите фудбалски натпреварувања, откако го совлада светскиот шампион Германија со 2:0 во вториот полуфинален дуел на 15.

Селекторот на Португалија не се согласува со голем дел од публиката за улогата на неговата селекција во финале

Спортклуб - 09.07.2016

На ова ЕП, се се сведува во завршницата на две имиња, Дидие Дешамп и Фернандо Сантош, или Франција и Португалија. Еден од овие стратези ќе се закити со европско злато со својата репрезентација.

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004

А1 On - 09.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но цврсто верува дека неговиот тим утре може да дојде до победата.

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004 година

+инфо - 09.07.2016

Финалето на ЕУРО 2016 меѓу домаќинот Франција и Португалија ќе се игра утревечер, со почеток во 21 часот. Најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но ...

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004

Репортер - 09.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но цврсто верува дека неговиот тим утре може да дојде до победата.

Предизвик а ла Роналдо: Колку е возможно да се повтори небесниот скок на Португалецот (Видео)

Дерби - 09.07.2016

Селекцијата на Португалија го победи Велс со 2:0 во полуфиналето во Лион на меч во кој во главна улога беше Кристијано Роналдо кој постигна гол и запиша асистенција. Особено одличен беше неговиот гол и тоа пред се поради импресивните податоци кои ...

Роналдо: Франција е фаворит, но ќе ги победиме

Стандард - 09.07.2016

Кристијано Роналдо е решен да ја донесе европската титула за Португалија. Со доза среќа Португалците стигнаа до решавачкиот натпревар против Франција, а капитенот на Иберијците е на мислење дека неговиот тим ќе победи.

Роналдо може да излезе од овој специјален клуб: Легенди кои немаат трофеј со своите репрезентации

Дерби - 09.07.2016

Утре се игра последниот натпревар на 15. Европско првенство во фудбал во кое во битката за титулата силите ќе ги одмерат домаќинот Франција и Португалија. Многу значаен удел во резултатот на оваа средба која ќе се одигра на „Стад Де Франс“ во Париз ...

Роналдо откри една клучна и идентична работа како и 2004 година, но сега верува во трофеј

Спортклуб - 09.07.2016

Кристијано Роналдо по втор пат ќе има шанса, по цели 12 години да стигне до европска титула, откако претходно, во Португалија, на домашен терен, загубија финале од Грција, која 2004 година ја освои европската титула.

Роналдо: Франција е фаворит, но ние веруваме во победа

МКД - 09.07.2016

Кристијано Роналдо сонува за трофеј со португалската репрезентација, втор пат во својата кариера е на еден натпревар до тоа остварување. Во 2004 Португалија беше фаворит против Грција но загуби, овој пат Франција е фаворит, па Роналдо се надева на ...

Роналдо: Франција е фаворит, но ние победуваме

Дерби - 09.07.2016

Капитенот на Португалија и воедно најдобар играч на оваа репрезентација, Кристијано Роналдо е сигурен дека тој и соиграчите во недела ќе го подигнат трофејот на „Стад Де Франс“ во Париз. Последниот испит и пречка за Португалците е домаќинот, ...

Роналдо: И ние бевме фаворити во 2004, но …

Екипа - 09.07.2016

Кристијано Роналдо со нетрпение го очекува големото финале на ЕВРО 2016, во кое еден од најдобрите фудбалери на денешницата има можност да ја комплетира својата колекција трофеи со пехар освоен на репрезентативен план.

Португалците може да здивнат: Пепе тренира со групата, ќе игра во финалето

Gol.mk - 09.07.2016

Португалските вљубеници во фудбалот немаат причини за загриженост. Откако три дена тренираше одвоено, дефанзивецот Пепе денес одработи нормална тренинг сесија со соиграчите и утре ќе се најде во стартниот тим во финалето на Европското првенство ...

Роналдо: Отсекогаш сум сонувал за трофеј со Португалија

24Фудбал - 09.07.2016

Ѕвездата на Португалија, Кристијано Роналдо вели дека освојување на Европското првенство ќе биде остварување на неговиот сон, тој силно верува дека утре тоа може да се случи. Кристијано Роналдо и Португалија дојдоа до големото финале на Европското ...

Португалија пати од „француски комплекс“

Екипа - 09.07.2016

Франција ќе влезе со фаворитска улога во големото финале од ЕВРО 2016, не само поради фактот дека „триколорите“ се домаќини на овој шампионат, туку и ако се земе во предвид традицијата на нивните дуели со Португалијa.

Пријателот на Роналдо откри зошто го фрли микрофонот на новинарот во езерото

Репортер - 09.07.2016

Кристијано Роналдо сеуште се нема опораваено од поразот на Португалија од Грција во финалето на ЕУРО 2004, и покрај бројните индивидуални и клупски награди, кои ги освои во текот на кариерата.

Пепе подготвен за дуелот со Франција

Алфа - 09.07.2016

Добри вести за Португалија во пресрет на финалниот дуел на континенталниот собир каде се среќаваат со домаќинот Франција. Откако го пропушти полуфиналето каде Португалците со 2:0 славеа над Велс, Пепе најверојатно ќе биде дел од тимот кој ќе и се ...

Пепе: Роналдо ни е пример, но Сантош е нашиот лидер

Екипа - 09.07.2016

Португалија дефинитивно ќе биде комплетна на утрешното финале од ЕВРО 2016, откако Пепе доби зелено светло од лекарскиот тим да настапи на дуелот со Франција. Искусниот дефанзивец, кој ќе им биде од огромна помош на соиграчите во обид да се стигне ...

Французите во проблеми ако Роналдо биде како на тренингот (Видео)

Спортклуб - 09.07.2016

Првата ѕвезда на Португалија не ја симна насмевката од лицето на тренингот пред одлучувачкиот меч на ЕП, а една од причините е сигурно и информацијата дека Пепе е подготвен да игра. Кристијано Роналдо беше фантастичен на тренингот.

ВИДЕО: Пред 10 месеци Валбуена го реши последниот француско-португалски дуел

Gol.mk - 09.07.2016

Пред десет месеци Португалија и Франција го одиграа последниот меѓусебен меч пред неделното финале на Европското првенство во Франција. Тогашниот пријателски меч во Брага го одлучи еден одличен инвидуален потег.

Роналдо: Овојпат ние да бидеме како Грција

SportSport - 09.07.2016

Првата ѕвезда на европското првенство во Франција, Кристијано Роналдо е на чекор од освојување на еден негов голем сон. Трикратниот освојувач на „Златната топка“ сака да се радува на најзначајното одличје на репрезентативен план.

Сантош против критичарите: Сонувам да се разбудам со европска титула после 0-0

Gol.mk - 09.07.2016

Првиот малер Португалија го скрши со само втората победа во полуфиналните мечеви во историјата, откако во средата во Лион го совлада Велс со 2-0. Сега пред момците на Фернандо Сантош е најголемиот предизвик - да го прекинат трендот на селекција која ...

Роналдо против традицијата: Нема постигнато гол против големата европска петорка (Фото)

Дерби - 09.07.2016

Кристијано Роналдо е најголемиот адут на Португалија пред утрешното финале против Франција, а фудбалските експерти и фанови се согласуваат дека резултатот на Португалците најмногу ќе зависи од неговото расположение и настап.

Пепе ја сплоти цела нација со објаснувањето зошто финалето против Франција е најважен меч во неговата кариера

Дерби - 09.07.2016

Пепе го пропушти полуфиналето со Велс поради тоа што не успеа навреме да ја залечи повредата на мускулот, но ова попладне командантот во одбраната на Португалците соопшти дека нема да има никакви проблеми да настапи на утрешното финале против ...

Сантош: Подготвени сме за нешто историско

Стандард - 09.07.2016

Португалските репрезентативци се подготвени да ја освојат титулата на Европското првенство во фудбал, категоричен е селекторот на тимот Фернандо Сантош, кој зборуваше пред медиумите на редовната прес-конференција пред натпреварот против домаќините ...

„Како ќе го запреме Роналдо? Сеуште незнаеме“

СуперСпорт - 09.07.2016

Се остана само на два тима, Франција или Португалија за титулата најдобра репрезентација во Европа. И едните и другите имаат поединци кои можат да го одлучат натпреварот. На страната на домаќинот е Гризман, додека на другата страна е еден од ...

Премногу долго сонував да ми се укаже ваква можност

Вечер Прес - 09.07.2016

Ова е шанса да се израмнат работите, нашата форма се движи во нагорна линија на шампионатот и очекувам најдобрата партија да ја одигра токму во финалето, изјави Роналдо Видно возбуден поради утрешниот финален натпревар против селекцијата на ...

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004

Либертас - 09.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но цврсто верува дека неговиот тим утре може да дојде до победата.

11 фудбалски виртуози кои никогаш не се закитиле со титула со својата репрезентација

Република - 09.07.2016

Голем број на фудбалски виртуози стекнаа голема слава со својата репрезентација, но за нивна несреќа не успеаа да ѝ донесат трофеј на својата нација од големите фудбалски собири. Сведоци сме на голем број такви фудбалски великани, а во продолжение ...

Роналдо: Франциja има мала предност

Локално - 09.07.2016

Суперѕвездата на Португалија и европскиот фудбал Кристијано Роналдо изјави дека според него Франција е фаворит во претстојниот судир меѓу нив на финалето на Евро 2016. Утре двата тима ќе излезат во битка за трофејот на “Стад де Франс” во Париз.

Роналдо може да излезе од овој специјален клуб: Легенди кои немаат трофеј со своите репрезентации

Точка - 09.07.2016

Утре се игра последниот натпревар на 15. Европско првенство во фудбал во кое во битката за титулата силите ќе ги одмерат домаќинот Франција и Португалија. Многу значаен удел во резултатот на оваа средба која ќе се одигра на „Стад Де Франс“ во Париз ...

Роналдо: Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004

Lider - 09.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но цврсто верува дека неговиот тим утре може да дојде до победата.

Франција е фаворит, но и ние бевме во 2004

Идивиди - 09.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, се откажа од улогата на фаворит против Франција во финалето на Европското првенство, но цврсто верува дека неговиот тим утре може да дојде до победата.

ЕП: Франција закажа финале со Португалија

Телма - 08.07.2016

Франција го слави пласманот во финалето на ЕП во фудбал.Домаќинот на 15-тиот Европски шампионат,синоќа ја совлада Германија, и в недела против Португалија ќе се бори за титулата. До крајот на фудбалскиот турнир во Франција останува уште еден ...

Сантос: Играме досадно, ама ја постигнуваме целта

Дневник - 08.07.2016

Португалија е првиот финалист на 15. Европско фудбалско првенство кое се игра во Франција, откако во полуфиналниот меч во период од само три минути го разоружа дебитантот Велес (2-0). Kапитенот Kристијано Роналдо обезбеди водство во 50 минута, а три ...

Роналдо - В недела ќе плачам од среќа

Утрински - 08.07.2016

Португалија е прв финалист на 15. Европско фудбалско првенство. Популарните „европски Бразилци“ го совладаа Велс со 2:0 и по вторпат ќе играат во натпревар за континенталниот трон по 2004 година.

Роналдо со овој потег ги сруши законите на физиката

Спортски - 08.07.2016

Кристиано Роналдо со голот и асистенцијата против Велс ја однесе својата Португалија во финале на ЕУРО каде за трофејот ќе се борат со домаќинот Франција. Имено, одличниот Португалец со својот гол против Велс успеа да ги сруши сите закони на ...

Пепе почна со тренинзи, ќе биде „фит“ за финалето

Екипа - 08.07.2016

Португалија најверојатно ќе биде комплетна за големото финале в недела против Франција откако Пепе почна се појави на денешниот тренинг на својата репрезентација. Искусниот дефанзивец воопшто не тренираше во изминатите денови и не настапи на дуелот ...

Аналитичарите го измерија нестварниот скок на Роналдо и брзината со која топката заврши во голот (Фото)

Дерби - 08.07.2016

Кристијано Роналдо запиша еден гол и една асистенција во победата на Португалија од 2:0 над репрезентацијата на Велс, блесок кој на крајот се покажа како повеќе од доволен неговата репрезентацијата да се најде во големото финале во кое ќе се бори за ...

Евра најде несекојдневна инспирација пред финалето против Португалија (Фото)

Дерби - 08.07.2016

Францускиот ветеран Патрис Евра игра во животна форма на Европското првенство во Франција и имаше клучна улога на патот на француската репрезентација до финалето на „Стад де Франс“ во недела.

Патот до финалето на Португалија и Франција

Оff.net - 08.07.2016

Португалците ја минаа групната фаза со 3 бода откако одиграа 1:1 со Исланд, 0:0 со Австрија и 3:3 со Унгарија. Во осминафинале ја добија Хрватска во продолженијата, а во четвртфинале ја минаа Полска на пенали.

Пепе почна да тренира, ќе биде подготовен за финалето в недела

Република - 08.07.2016

Португалија најверојатно ќе биде комплетна за големото финале в недела против Франција откако Пепе почна се појави на денешниот тренинг на својата репрезентација. Искусниот дефанзивец воопшто не тренираше во изминатите денови и не настапи на дуелот ...

Аналитичарите го измерија нестварниот скок на Роналдо и брзината со која топката заврши во голот

Точка - 08.07.2016

Кристијано Роналдо запиша еден гол и една асистенција во победата на Португалија од 2:0 над репрезентацијата на Велс, блесок кој на крајот се покажа како повеќе од доволен неговата репрезентацијата да се најде во големото финале во кое ќе се бори за ...

На Португалците црно им се пишува...

Точка - 08.07.2016

Франција и Португалија ќе се борат за престижната титула на Европското првенство кое се одржува во Франција. Во пресрет на финалниот дуел кој ќе го одреди новиот европски шампион, француските медиуми објавија два фрапантни податоци кои што ...

Роналдо се надева дека ќе плаче од среќа во недела

Сакам да кажам - 07.07.2016

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо пред 12 години плачеше по поразот од Грција во финалето на Европското првенство на домашен терен и сега се надева дека повторно ќе плаче по финалето во Париз во недела, но овојпат од среќа.

В недела ќе ме видите како плачам од среќа

Вест - 07.07.2016

По исландската, заврши и велшката бајка на Европското првенство во Франција, а Кристијано Роналдо в недела ќе има можност да ја освои првата голема титула со Португалија. Суперѕвездата на Реал Мадрид постигна гол и му асистираше на Нани во победата ...

ЕУРО 2016: Гол и асистенција на Роналдо за финале на Португалија

Алсат-М - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

ЕУРО 2016: Гол и асистенција на Роналдо за финале на Португалија

Дневник - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

Роналдо: Во недела ќе плачам од среќа

Дерби - 07.07.2016

Првиот финалист на Европското првенство во Франција е селекцијата на Португалија која со 2:0 славеше над Велс во натпреварот кој се одигра во Лион. Креатор на двата погодоци беше првата ѕвезда Кристијано Роналдо кој во 50 минута со небесен скок и ...

Португалија во финалето на Европското фудбалско првенство

Р.С.Европа - 07.07.2016

Репрезентацијата на Португалија се пласира во финалето на Европското фудбалско првенство во Франција, отако синоќа во полуфиналниот меч ја победи селекцијата на Велс со 2 спрема 0. Головите за Португалија ги постигнаа Роналдо во 50 и Нани во 53 ...

По финалето сакам да плачам од среќа

SportSport - 07.07.2016

На клупско ниво, Кристијано Роналдо ги има освоено сите најзначајни трофеи. Се радувал на многу титули, признанија. Сепак кога се работи за репрезентацијата, неговата колекција на блескави медали е празна.

ЕУРО 2016: Гол и асистенција на Роналдо за финале на Португалија

Репортер - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

Човекот кој го откри Роналдо : Поразот од Грција во финалето на ЕП се уште не може да го преболи

Спортклуб - 07.07.2016

Кристијано Роналдо се уште се нема опоравено од поразот во финалето на ЕУРО 2004. година од Грција, и покрај сите свои индивидуални достигнувања и успеси на клупската сцена, смета дека неговото наследство нема да биде комплетно без освоен трофеј со ...

Роналдо го израмни рекордот на Платини: Сакам да плачам од среќа!

Спортски - 07.07.2016

Кристиано Роналдо со вчерашниот погодок против Велс, го израмни рекордот на францускиот легендарен фудбалер, Мишел Платини. Роналдо проработи кога најмногу требаше и со гол и асистенција ја однесе Португалија во финалето на Европското првенство.

Гол и асистенција на Роналдо за финале на Португалија

А1 On - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

Марио: Го живеам сонот, се надевам ќе испишеме нова историја

Дерби - 07.07.2016

Репрезентацијата на Португалија е првиот финалист на Европското првенство, а кој ќе биде нивен противник во завршниот меч ќе дознаеме вечерва по мечот меѓу домаќинот Франција и Германија кој ќе се одигра на „Велодром“ во Марсеј.

Стигна уште еден рекорд на ЕП: Роналдо се израмни со Платини

Спортклуб - 07.07.2016

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо се израмни со Мишел Платини според бројот на постигнати голови на европските првенства, откако двајцата досега дале по девет гола. Роналдо го постигна првиот гол за својот тим на дуелот со Велс во ...

Најјаката фотка на ЕУРО: Натрапник во тимот на Португалија!

Спортски - 07.07.2016

Интересна сцена беше видена непосредно пред почетокот на полуфиналниот натпревар помеѓу Португалија и Велс. Имено, кога заврши интонирањето на химните Португалците се „наредија“ за да направат заедничка фотографија, но неочекувано на неа беа 12 души.

Видете како слави мајката на Роналдо!

Спортски - 07.07.2016

Португалија синоќа го елиминираше Велс и се пласираше во полуфиналето на ЕУРО, а херој за Португалците очекувано беше Кристиано Роналдо. Мајката на Роналдо и останатите членови на семејството со алкохол ја прославија победата, а за тоа се пофалија и ...

Тешко на Португалија со оваа статистика

Оff.net - 07.07.2016

Противникот на Португалците во финалето, кој и да биде, по традиција редовно бил подобар, а тоа го докажува статистиката која целосно е на нивна ...

(Видео) Натрапникот кој ги воодушеви Роналдо и Португалците

Спортклуб - 07.07.2016

„Непознатиот херој“ успеа да се фотографира со селекцијата на Португалија пред почетокот на полуфиналниот меч со Велс. Хроничарите на фудбалските случувања сигурно слушнале за Џими Џамп. Славниот навивач кој често знаеше на големите натпревари да ...

Франција и Германија за место во финалето на Евро 2016

Алфа - 07.07.2016

Денеска ќе биде познат противник на Португалија во финалето на Европско фудбалско првенство. На стадионот Велодром во Марсеј вечерва од 21 часот домаќинот Франција и актуелниот светски шампион Германија во меѓусебен дуел решаваат за второто место во ...

Фамилијата на Роналдо на интересен начин ја прослави победата на Португалија над Велс (Видео)

СуперСпорт - 07.07.2016

Фамилијата на Кристијано Роналдо ја прослави синоќешната победа на Португалија над Велс во полуфиналето на Европското првенство. Португалците славеа со 2:0 а Роналдо беше главен играч на натпреварот со еден погодок и една асистенција.

Гордиот селектор: „Отсекогаш знаев дека имам неверојатен состав“

Спортклуб - 07.07.2016

Селекторот на фудбалската репрезентација на Португалија, Фернандо Сантош истакна и дека покрај критиките поради стилот на игра на ЕП во Франција, отсекогаш верувал дека неговата екипа е квалитетна.

Роналдо: В недела ќе плачам, но од среќа!

Gol.mk - 07.07.2016

12 години подоцна, Португалија одново е во финале на Европско првенство и ќе има шанса да се бори за врвот на Европа. Во вчерашното полуфинале, Португалците ја совладаa репрезентацијата на Велс со головите на Кристијано Ронлдо и Нани (2-0).

Верував дека можеме до финалето

СуперСпорт - 07.07.2016

Капитенот на фудбалската репрезентација на Португалија, Кристијано Роналдо, изјави дека верува во пласманот на неговата екипа во финалето на Европското првенство во Фрацнија, како и дека државниот тим не се врти само околу него.

Руи Патрисио: Дојдовме да го освоиме трофејот на ЕП

Екипа - 07.07.2016

Репрезентацијата на Португалија се пласира во финалето од Европското првенство, откакo ја елиминира селекцијата на Велс, во полуфиналниот наптревар со 2-0. Голманот на Португалците, Руи Патрисио е задоволен од победата, и порача дека неговата ...

ВИДЕО: Доста играа полуфинале, Франција и Португалија првпат во меѓусебно финале

Gol.mk - 07.07.2016

Првпат во историјата Франција и Португалија в недела ќе играат едно европско финале, откако се сретнаа на двапати во полуфинале на Европските првенства и двапати се радуваа „галските петли“.

ЕУРО 2016: Португалија прв финалист

Сител - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

ЕУРО 2016: Португалија прв финалист

Кајгана - 07.07.2016

Фудбалските репрезентативци на Португалија се пласираа во финалето на ЕУРО 2016, откако во полуфиналниот меч славеа против Велс со 2-0 (0-0). Португалците втор пат во својата историја ќе играат во мечот за титулата, пред 12 години на домашен терен ...

Португалија конечно со победа на Европското првенство!

ЗаЗабава - 07.07.2016

После три реми завршници во групната фаза, продолжение против Хрватска и пенали против Полска, Португалија конечно славеше во регуларните 90 минути игра. И тоа ги одведе дирекно во финалето! Со буквално само три минути игра, репрезентативците на ...

„Дојдовме овде да освоиме трофеј“

СуперСпорт - 07.07.2016

Голманот на Португалската репрезентација Руи Патрисио даде изјава после пласманот во финалето од Европското првентство. Португалија со головите на Роналдо и Нани се пласира во финалето од Европското првенство.

ЕУРО 2016: Португалија оди во финале

Нова ТВ - 07.07.2016

Репрезентација на Португалија е првиот финалист на Европското фудбалско првенство во Франција, откако вечерва ја совлада селекцијата на Велс со 2:0. По игра без голови во првиот дел од мечот, Кристијано Роналдо успеа да оствари гол на самиот почеток ...

„Во недела ќе плачам од среќа“

СуперСпорт - 07.07.2016

Капитенот на фудбалската репрезентација на Португалија Кристијано Роналдо изјави дека во недела ќе плаче од среќа после финалето на Европското првенство. „Екипата направи чудна работа со пласманот во финалето.

Роналдо: Подобро е да почнеш лошо, но да завршиш добро

Локално - 07.07.2016

Изминавме долг пат до тука, но се боревме и верувавме во себе. Подобро е да почнеш лошо, но потоа сè да заврши добро. Ова го изјави суперѕвездата на Португалија, Кристијано Роналдо по успехот со 2: 0 против Велс во Лион.

Роналдо го израмни рекордот на Платини

Точка - 07.07.2016

Кристијано Роналдо со вчерашниот погодок против Велс, го израмни рекордот на францускиот легендарен фудбалер, Мишел Платини. Роналдо и „друштвото“ славеа против Велс со 2:0 на вчерашниот прв полуфинален натпревар на Европското првенство и го ...

Роналдо рамо до рамо со Платини (видео)

Република - 07.07.2016

Кристијано Роналдо повторно блеска кога е најпотребно за Португалија. Големиот ас синоќа стана првиот фудбалер кој настапил на три полуфиналиња од европски шампионати, а Роналдо овој рекорд го надополни со водечкиот погодок против Велс.

Роналдо: Во недела ќе плачам од среќа

Точка - 07.07.2016

Првиот финалист на Европското првенство во Франција е селекцијата на Португалија која со 2:0 славеше над Велс во натпреварот кој се одигра во Лион. Креатор на двата погодоци беше првата ѕвезда Кристијано Роналдо кој во 50 минута со небесен скок и ...

Сантош: Знам дека не сме најдобри, но ретки се тие кои можат да ја победат Португалија

Точка - 07.07.2016

Португалците со само една победа во регуларните 90 минути упеаа да стигнат до пласман во финалето, а таму, како што вели селекторот Сантош - одат да играат фудбал! „Сега сме во финалето и одиме таму да играме.

ЕУРО 2016: Гол и асистенција на Роналдо за финале на Португалија

Локално - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

Руи Патрисио: Тука сме за да го освоиме трофејот!

Точка - 07.07.2016

Португалците се првите финалисти на Европското првенство во Франција, а голманот Руи Патрисио по вчерашната победа над Велс најави „напад“ на шампионската титула. Португалија со погодоците на Роналдо и Нани обезбеди пласман во големото финале каде ...

В недела да плачам од радост

Вечер Прес - 07.07.2016

Пред 12 години загубивме во битката за трофејот, се надевам дека овој пат епилогот ќе биде во наша корист, изјави фудбалерот на Реал (М), кој го постигна првиот погодок на натпреварот Иако е можеби најзаслужен за пласманот во финалниот натпревар, ...

Роналдо ја расплака порно - ѕвездата

Вечер Прес - 07.07.2016

Поранешната порно актерка, Французинката Вирџинија Каприс, во изминатиот период беше главна прогнозерка кога се во прашање резултатите од натпреварите на Европското првенство во Франција, каде на невообичаен начин со бројки на градите го типуваше ...

Марио: Го живеам сонот, се надевам ќе испишеме нова историја

Точка - 07.07.2016

Репрезентацијата на Португалија е првиот финалист на Европското првенство, а кој ќе биде нивен противник во завршниот меч ќе дознаеме вечерва по мечот меѓу домаќинот Франција и Германија кој ќе се одигра на "Велодром" во Марсеј.

ЕУРО 2016: Гол и асистенција на Роналдо за финале на Португалија

еМагазин - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

ЕУРО 2016: Гол и асистенција на Роналдо за финале на Португалија

Lider - 07.07.2016

Со погодокот во 50.минута и асистенцијата за Нани три минути подоцна, Кристијано Роналдо беше најзаслужниот за победата на Португалија над Велс со 2:0. Триумфот за Португалците синоќа во Лион, прв извојуван во основните 90 минути по петте ремија, ...

ЕУРО 2016: Велс и Португалија во битка за финалето

ТВ21 - 06.07.2016

Репрезентациите на Велс и на Португалија вечерва ќе се борат за место во финалето на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција. За Португалија ова е седмо полуфинале, додека Велс првпат ќе се бори за учество во завршницата.

ЕУРО 2016: Велс и Португалија во битка за финалето

Канал5 - 06.07.2016

Репрезентациите на Велс и на Португалија вечерва ќе се борат за место во финалето на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција. За Португалија ова е седмо полуфинале, додека Велс првпат ќе се бори за учество во завршницата.

ЕУРО 2016 - Португалија стигна до финале

Утрински - 06.07.2016

Португалија конечно реализираше убедлива победа во регуларните 90 минути на натпревар и беше подобар противник од Велс во првиот полуфинален меч на Европското првенство. Велс и Португалија одиграа „сиромашни“ први 45 минути, а пред одморот ...

ПОРТУГАЛИЈА ВО ФИНАЛЕ, РОНАЛДО ГО НОКАУТИРА ВЕЛС

Телма - 06.07.2016

Португалија е првата репрезентација што се пласираше во финалето на Европското фудбалско првенство во Франција. Во полуфиналниот меч славеше против Велс со 2:0 (0:0) и втор пат во својата историја ќе игра во мечот за титулата откако пред 12 години ...

ЕУРО 2016: Велс и Португалија во битка за финалето

Алсат-М - 06.07.2016

Репрезентациите на Велс и на Португалија вечерва ќе се борат за место во финалето на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција. За Португалија ова е седмо полуфинале, додека Велс првпат ќе се бори за учество во завршницата.

Португалија е првиот финалист на ЕП, Роналдо е херојот на својата земја! (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.07.2016

Португалија со 2-0 го победи Велс и се пласира во големото финале на Европското првенство, Кристијано Роналдо со гол и асистенција беше главниот играч на Португалците. Португалија конечно победи натпревар во регуларните 90 минути, беше подобар ...

Зошто ретко кој навива за Португалија

Оff.net - 06.07.2016

Португалија го игра можеби најдекадентниот фудбал на ова Европско. Одиграа два меча без голови, се потпираат само на Роналдо а среќата ги погледна на пенали против Полска и во продолженијата против Хрватска.

Роналдо: Блиску сме до трофејот, верувам дека ќе го освоиме

МКД - 06.07.2016

Кристијано Роналдо верува во успех на ЕУРО 2016, капитенот на Португалија се надева дека во недела ќе види насмеани лица и солзи радосници Избраниците на Фернандо Сантош вечерва стигнаа до првата победа на ЕУРО 2016, со 2-0 го добија дуелот со Велс ...

Роналдо го израмни рекордот на Платини

24Фудбал - 06.07.2016

Со погодокот против Велс, Кристијано Роналдо се израмни со Мишел Платини и му фали уште еден погодок да биде најдобар стрелец во историјата на Европските првенства. Кристијано Роналдо руши рекорди и кога нема блескаво првенство.

ЕУРО 2016 Велс и Португалија во битка за финалето

+инфо - 06.07.2016

За Португалија ова е седмо полуфинале, додека Велс првпат ќе се бори за учество во завршницата. Репрезентациите на Велс и на Португалија вечерва ќе се борат за место во финалето на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција.

Пепе докрај неизвесен пред Велс, спремни Карваљо и Бруно Алвес да го заменат

Gol.mk - 06.07.2016

Во пресрет на полуфиналето на Европското првенство помеѓу Португалија и Велс вечерва во Лион не престануваат грижите на селекторот на португалската репрезентација Фернандо Сантош. Дефанзивецот Пепе до последен момент ќе биде под прашање заради ...

Сколари: Португалците се одлични во тешки и одлучувачки натпревари

Gol.mk - 06.07.2016

Португалија се наоѓа пред историска шанса по вторпат во својата историја да игра финале на едно Европско првенство. Некогашниот селектор од полуфиналето на Мундијалот во 2006 година и финалето на првенството на Европа две години претходно, Луис ...

Официјални состави: Португалија - Велс

24Фудбал - 06.07.2016

Португалија и Велс со следниве фудбалери ќе го започнат вечерашниот полуфинален натпревар од Европското ...

Фаворитите без клучниот играч во полуфиналето - Ова се составите на вечерашните полуфинални селекции

Спортклуб - 06.07.2016

Некои сметаат дека вечерва Португалија че доживее голем удар. Фудбалерите на Португалија и Велс од 21часот ќе го играат првиот полуфинален меч на ЕП, а на теренот ќе недостасува Пепе. Португалците ќе бидат ослабени со неиграњето на еден од ...

Секогаш расположен за селфи: Роналдо им ги исполни желбите на двајца млади фанови (Видео)

Дерби - 06.07.2016

Кристијано Роналдо уште еднаш покажа дека секогаш има време за своите фанови, дури и непосредно пред и по натпреварите на Европското првенство во Франција. Откако претходно му дозволи на еден обожавател да направи селфи со него на крајот од мечот со ...

Кристијано го израмни рекордот на Платини

SportSport - 06.07.2016

Португалија е пред влез во финалето, откако за само неколку минути во второто полувреме даде два гола. Капитенот Кристијано Роналдо ја доведе Португалија во водство. За него тоа беше трет гол на овој турнир, а вкупно девети на завршница на ЕП.

Роналдо го стигна Платини

Екипа - 06.07.2016

Кристијано Роналдо повторно блеска кога е најпотребно за Португалија. Големиот ас вечерва стана првиот фудбалер кој настапил на три полуфиналиња од европски шампионати, а Роналдо овој рекорд го надополни со водечкиот погодок против Велс.

Каков шок! Португалците водат со 2:0, чудесниот Роналодо се израмни со Платини!

СуперСпорт - 06.07.2016

Португалците водат против Велс. На Роналдо му недостасува уште еден гол да стане најдобар стрелец во историјата на ЕП. Неверојатниот Кристијано Роналдо постигна феноменален погодок за водство на Поргугалија против Велс во првиот полуфинален меч на ...

Португалија е првиот финалист на Европското!

Оff.net - 06.07.2016

Португалија ќе игра во своето второ финале на Европско првенство, откако вечерва со 2:0 го совлада Велс. Португалците во Париз во недела ќе се обидат да го заборават болниот пораз од Грција пред 12 ...

Кристијано се разбуди, Португалија е во финале

Екипа - 06.07.2016

Португалија по пет реми во низа, конечно ја забележа првата победа во регуларните 90 минути – и се пласираше во финалето од ЕВРО 2016. Избраниците на селекторот Сантош вечерва го совладаа Велс со 2-0, изборувајќи се за место во битката за трофејот ...

Роналдо и Нани ја внесоа Португалија во финалето

Оn.net - 06.07.2016

Селекцијата на Португалија е првиот финалист на европското првенство во Франција. Вечерва португалските фудбалери го совладаа Велс со 2:0, а стрелци на головите беа Роналдо и Нани. Далеку од тоа дека Португалија важеше за фаворит на ЕУРО 2016, а ...

Роналдо ја носи Португалија во големото финале (ВИДЕО)

МКД - 06.07.2016

Со гол и асистенција Кристијано Роналдо е херојот на Португалија во победата над Велс од 2-0 за пласман во финалето на Европското првенство. Португалија конечно победи натпревар во регуларните 90 минути, беше подобар противник од Велс и сосема ...

Роналдо е сепак тој кој прави разлика! Португалија во финалето на ЕП!

СуперСпорт - 06.07.2016

Кристијано Роналдо никогаш не бил поблиску како лидер на репрезентацијата до успех со репрезентацијата на Португалија. Португалија во 2004 година играше во финалето и после 12 години повторно е во завршницата на ...

Роналдо блесна, Португалија е во финалето

SportSport - 06.07.2016

Португалија ќе игра во финалето на ЕП во Франција, откако со 2:0 славеше против Велс на дуелот во Лион. Кристијано Роналдо беше предводникот кон финалето. Првата ѕвезда на турнирот даде гол и асистираше за погодоко на Нани, што беше доволно на ...

Португалија предводена од фантастичниот Нани го зазеде местото во големото финале (Видео)

Спортклуб - 06.07.2016

Португалија и Велс вечерва го одиграа првиот полуфинален дуел во рамки на ЕП во Франција. Обете селекции имаа идентична смирена игра во првиот дел, без посериозни напади и шутеви кон противничките погодоци.

ФОТО+ВИДЕО: Португалија во финале

Курир - 06.07.2016

Репрезентацијата на Португалија вчерва го совлада Велс во полуфиналето од Европското првенство во Франција и се пласираше во финалето. Триумфот на Португалија го обезбедија Кристијано Роналдо и Нани со голови во 50 и 53 минута.

Роналдо и компанија обезбедија финале на ЕУРО 2016

+инфо - 06.07.2016

Роналдо на стартот на второто полувреме даде гол и асистираше за погодок на Нани во 52. минута, што беше доволно на крајот за радост против Велс. Португалија ќе игра во финалето на ЕУРО 2016, откако на крилјата на Кристијано Роналдо со 2:0 славеше ...

Португалија прв финалист на ЕП, разиграниот Роналдо го израмни рекордот на Платини (Видео)

Дерби - 06.07.2016

Португалија е првиот финалист на Европското фудбалско првенство во Франција, откако оваа вечер успеа да го надигра Велс во второто полувреме, во кое всушност ја покажа својата најофанзивна игра на шампионатот на кој за првпат стигна до победа во ...

ПРВ ФИНАЛИСТ: Португалија ќе игра на Стад де Франс (ВИДЕО)

Телеграф - 06.07.2016

Роналдо и колегите си обезбедија место во мечот за трофејот кој се игра в недела од 21 часот во Сен Дени Селекцијата на Португалија е првиот финалист на Европското првенство во Франција и има можност мирно да го чека својот противник кој ќе биде ...

Кристијано ги заборава солзите од пред 12 години: Португалија ја брише црната „дамка“ од 2004 година (ВИДЕО)

Gol.mk - 06.07.2016

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо, заедно со Рикардо Карваљо кој не доби шанса во полуфиналето во Лион, се единствени и натаму во националната селекција, а играа и во финалето на Европското првенство во Португалија во 2004 година.

ЕУРО 2016: Португалија прв финалист

Макфакс - 06.07.2016

Фудбалските репрезентативци на Португалија се пласираа во финалето на ЕУРО 2016, откако во полуфиналниот меч славеа прптив Велс со 2-0 (0-0). Португалците втор пат во својата историја ќе играат во мечот за титулата, пред 12 години на домашен терен ...

Роналдо: В недела да ме видите како плачам од радост

Екипа - 06.07.2016

Кристијано Роналдо беше човек на одлука на вечерашното полуфинале, но португалскиот ас ги подели заслугите со своите репрезентативни колеги. Воедно, тој посака в недела конечно да се израдува на првиот трофеј освоен на репрезентативен план, откако ...

Уште еден рекорд на Роналдо

СуперСпорт - 06.07.2016

Кристијано Роналдо вечерва го израмни рекордот на Мишел Платини. Португалија на Роналдо славеше со 2:0 против Велс и така се пласира во големото финале на ЕП. Фудбалерот на Реал го постигна првиот погодок за Португалија, што му беше деветтти на ...

Роналдо: Подобро е да стартувате лошо а да завршите добро

24Фудбал - 06.07.2016

Кристијано Роналдо е пресреќен по обезбеденото финале на ЕУРО 2016, вели дека отсекогаш сонувал за титула во дресот на Португалија Португалија е првиот финалист на Европското првенство, откако вечерва во Лион, избраниците на Фернандо Сантош стигнаа ...

Вака така, Португалија е првиот финалист!

Вечер Прес - 06.07.2016

Кога беше најпотребно, избраниците на Фернандо Сантош одиграа совршено во сите 90 минути и сосема заслужено со 2:0 ја победија и ја елиминираа селекцијата на Велс По пауза од 12 години, репрезентативците на Португалија обезбедија пласман во ...

Велс го посакува и скалпот на неубедливата Португалија

Вечер Прес - 06.07.2016

Сепак поради акумилираното искуство и фактот дека Сантош на располагање го има еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, Португалија важи за благ фаворит Иако во веќе одиграните пет натпревари не забележаа ниту една победа во ...

Сите повредени и суспендирани фудбалери во пресрет на дуелот помеѓу Велс и Португалија

Точка - 06.07.2016

Вечерва во Лион ќе се судрат репрезентативците на Велс и Португалија кои што ќе се борат за првиот билет за големото финале на Европското првенство во Франција. Ова се сите повреди и суспензии со кои се соочуваат репрезентациите на Португалија и ...

Португалија прв финалист на ЕП, разиграниот Роналдо го израмни рекордот на Платини

Точка - 06.07.2016

Португалија е првиот финалист на Европското фудбалско првенство во Франција, откако оваа вечер успеа да го надигра Велс во второто полувреме, во кое всушност ја покажа својата најофанзивна игра на шампионатот на кој за првпат стигна до победа во ...

„Кралска“ битка за финалето на Европското првенство

Република - 06.07.2016

Јублејното 15 Европско првенство е пред самиот крај. Остануваат да се одиграат уште три меча, двете полуфинални средби и големото финале што е закажано за в недела на националниот стадион „Стад д Франс“ во Париз.

ЕУРО 2016: Велс и Португалија во битка за финалето

Локално - 06.07.2016

Репрезентациите на Велс и на Португалија вечерва ќе се борат за место во финалето на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција. За Португалија ова е седмо полуфинале, додека Велс првпат ќе се бори за учество во завршницата.

ЕУРО 2016: Велс и Португалија во битка за финалето

Идивиди - 06.07.2016

Репрезентациите на Велс и на Португалија вечерва ќе се борат за место во финалето на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција. За Португалија ова е седмо полуфинале, додека Велс првпат ќе се бори за учество во завршницата.

ЕУРО 2016: Велс и Португалија во битка за финалето

Lider - 06.07.2016

Репрезентациите на Велс и на Португалија вечерва ќе се борат за место во финалето на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција. За Португалија ова е седмо полуфинале, додека Велс првпат ќе се бори за учество во завршницата.

ЕУРО 2016: Андре Гомеш го критикувал Роналдо

Макфакс - 05.07.2016

Иако Кристијано Роналдо на Европското првенство игра далеку под своето ниво, во редовите на репрезентацијата тоа беше табу тема, сѐ додека Андре Гомеш не реши да го прекине „заветот на молчење“.

Аларм во Португалија ден пред полуфиналето

СуперСпорт - 05.07.2016

Стоперот на Реал Мадрид, Пепе и понатаму има болка со мускулот ден пред полуфиналниот натпревар на Европското првентсво и понатаму не тренира со своите соиграчи. Пепе последните три дена работи одвоено од екипата, неможе да тренира со полн интезитет ...

Роналдо со нов имиџ ќе брка финале на Европското првенство (Видео)

Дерби - 05.07.2016

Кристијано Роналдо се очекува да биде главен адут на Португалците на полуфиналниот дуел со Велс, но ова попладне капитенот на тимот на Сантош се најде во прв план на тренингот поради новиот имиџ кој го презентираше пред утрешниот натпревар на ...

Пепе и натаму неизвесен за настап

Алфа - 05.07.2016

Португалија се соочува со проблеми во пресрет на натпреварот со Велс во полуфиналето од континенталниот собир. Имено и натаму останува неизвесноста дали одбранбениот играч Пепе ќе биде подготвен да настапи на средбата за одредување на финалистот.

Ова е тимот од четвртфиналето на ЕП!

СуперСпорт - 05.07.2016

Остана на Европското првенство да се одиграат уште само три натпревари, време е за сумирање на впечатоците од четвртфиналето. Репрезентацијата на Португалија, Велс, Германија и Франција се наоѓаат во полуфиналето на Европското првенство кое се ...

Португалија или Велс ќе играат на Купот на конфедерации, ака во ЕУРО финале се сретнат со Германија

Gol.mk - 05.07.2016

Победникот од утрешнотоо прво полуфинале на Европското фудбалско првенство во Франција меѓу Велс и Португалија, може да добие бонус со учество на Купот на конфедерации во Русија следното лето, ако во финалето се сретне со Германија.

Пепе неизвесен за полуфиналниот дуел со Велс

Екипа - 05.07.2016

Дефанзивецот на Португалија, Пепе, е неизвесен за утрешниот полуфинален натпревар на ЕВРО 2016 против селекцијата на Велс. Тој го пропушти вчерашниот тренинг на португалскиот национален тим, жалејќи се на болки во бутниот мускул.

Има ли Португалија причина за загриженост - Роналдо го прекина тренингот (Фото)

Спортклуб - 05.07.2016

Непосредно пред полуфиналињата во Франција, можеби Португалија има лоши вести да им соопшти на своите навивачи. Кристијано Роналдо на денешниот тренинг, за момент престанал да тренира и седнал да паузра на клупата, што е секако алармантен знак, ...

Навивачка казна за Португалија

Курир - 05.07.2016

Фудбалскиот сојуз на Португалија е казнет поради однесувањето на фановите на четвртфиналниот натпревар против репрезентацијата на Полска. УЕФА ја донесе одлуката поради тоа што еден навивач Португалец втрча на тревникот на дуелот против ...

Сеуште ништо не сме освоиле, а Германците се најдобри во светот!

СуперСпорт - 04.07.2016

Селекторот на репрезентацијата на Франција, Дидие Дешам имаше многу причини за задоволство после четвртфиналната победа против Исланд. Убедливата победа од 5:2 и најдобриот настап во досегашниот тек од турнирот му даваат причина за отпимизам на ...

Единаесетте „мускетари“ кои го одбележаа четвртфиналето на ЕП

Дерби - 04.07.2016

Со вчерашниот меч во Париз меѓу Франција и Исланд кој заврши со 5:2 во полза на домаќинот беше затворена четвртфиналната фаза на Европското првенство. Во игра за највисок пласман останаа уште четири репрезентации, а кој ќе игра во завршниот меч за ...

Најпознатата порно ѕвезда го прогонува Роналдо во Франција

Спортски - 04.07.2016

Кристијано Роналдо се наоѓа во доста „голем проблем“ пред мечот од полуфиналниот дуел со Велс, во рамки на Европското првенство. Напаѓачот на Реал Мадрид и Португалија најми и приватно обезбедување да го штити од напалените обожавателки кои го ...

Голем удар за Португалија пред мечот со Велс

СуперСпорт - 04.07.2016

И Португалија се соочува со повреди… Според пишувањата на странските медиуми, стоперот на Португалија Пепе е под знак прашање за полуфиналниот меч од ЕВРО со Велс. Тој денеска не можеше да тренира поради повреда на задната ложа добиена во мечот од ...

Пепе повреден, виси за полуфиналето против Велс

Локално - 04.07.2016

Централниот дефанзивец на Португалија Пепе добил повреда во колкот и неговото учество во полуфиналето против Велс на UEFA EURO 2016 е под прашање. Дуелот е во средата од 21 часот. Веста за повредата на искусниот фудбалер го соопшти за медиумите ...

Португалија не само што не знае за победа, туку не знае ни за водство на ЕП

Точка - 04.07.2016

Португалците само еднаш имале резултатска предност на натпревар на Европското првенство, и тоа само скромни 22 минути. Дел од фудбалскиот свет и натаму не може да се помири со пласманот на Португалија во полуфиналето на Европското првенство, односно ...

Пепе го пропушта тренингот поради повреда

Точка - 04.07.2016

Стоперот на португалската репрезентација - Пепе, ќе го пропушти денешниот тренинг поради повреда. Стоперот на Реал Мадрид и португалската репрезентација - Пепе, нема денес да тренира со португалските репрезентативци поради повреда на бутниот мускул, ...

Единаесетте "мускетари" кои го одбележаа четвртфиналето на ЕП

Точка - 04.07.2016

Со вчерашниот меч во Париз меѓу Франција и Исланд кој заврши со 5:2 во полза на домаќинот беше затворена четвртфиналната фаза на Европското првенство. Во игра за највисок пласман останаа уште четири репрезентации, а кој ќе игра во завршниот меч за ...