TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Честитки до Иванов за Денот на независноста од кралицата Елизабета, Обама, јапонскиот император Акихито...

МКД - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот Ѓорге Иванов, беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот. Претседателот на Соединетите Американски Држави, Барак Обама, во ...

Честитки до претседателот Иванов по повод Денот на независноста

Сител - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот Ѓорге Иванов беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот, соопшти неговиот Кабинет.

Бројни честитки до Иванов по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија

Точка - 11.09.2015

По повод празникот 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија, до претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот.

Бројни честитки до претседателот Иванов по повод Денот на независноста

Курир - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот Ѓорге Иванов беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот, соопшти неговиот Кабинет.

Обама, Кралицата Елизабета, Ердоган... со честитки до Иванов!

Вечер - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот.

Честитки до претседателот Иванов по повод Денот на независноста

Денешен - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот Ѓорге Иванов беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот, соопшти неговиот Кабинет.

Честитки до претседателот Иванов по повод Денот на независноста

Press24 - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот Ѓорге Иванов беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот, соопшти неговиот Кабинет.

Бројни честитки до Иванов по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија

Макфакс - 11.09.2015

По повод празникот 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија, до претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот.

Честитки до претседателот Иванов по повод 8 Септември

Репортер - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот.

До претседателот Ѓорге Иванов беа упатени бројни писма со честитки по повод Денот на независноста

Пулс24 - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот Ѓорге Иванов беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот, соопшти неговиот Кабинет.

Честитки до претседателот Иванов по повод Денот на независноста

Lider - 11.09.2015

По повод празникот 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија, до претседателот Ѓорге Иванов беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од светот, соопшти неговиот Кабинет.

Бројни честитки до Иванов по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија

Sky - 11.09.2015

По повод празникот 8-ми Септември, Денот на независноста на Македонија, до претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, беа упатени писма со честитки од голем број шефови на држави од ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Денот на независноста

24 Вести - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. - Датумот 8 Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на генерации ...

Демократскиот сојуз на сите граѓани им го честита Денот на независноста

24 Вести - 08.09.2015

Демократскиот сојуз на сите граѓани им го честита 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија. „На денешен ден, пред 24 години, Македонците, Албанците, Турците, Србите, Ромите, Власите, Бошњаците и сите други граѓани, на референдум се ...

ВМРО-ДПМНЕ:Република Македонија го живее аманетот оставен од нејзините синови

Нова ТВ - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. – Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Министерот Јолевски го честита Денот на независноста

Телеграф - 08.09.2015

Овој голем државен празник, е и празник на сите припадници на Армијата на Република Македонија кои секојдневно даваат дел од себе за Македонија да продолжи да живее независна и суверена Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите граѓани на ...

Честитка од министерот Јолевски по повод Денот на независноста на РМ

Орбис - 08.09.2015

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8 Септември. – Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Го живееме аманетот оставен од илјадници македонски синови

Орбис - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. – Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија го живее аманетот оставен од нејзините синови

Фокус - 08.09.2015

Според партијата на власт, храбрите одлуки кои беа донесени пред 24 години треба да бидат поттик да се продолжи бескомпромисно да се оди по патот кон напредокот на нашата татковина ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита ...

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Орбис - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. – Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ за 8 Септември

+инфо - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. „Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на генерации ...

Честитка од Демократски сојуз за независноста

+инфо - 08.09.2015

Демократскиот сојуз на сите граѓани им го честита 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија. „На денешен ден, пред 24 години, Македонците, Албанците, Турците, Србите, Ромите, Власите, Бошњаците и сите други граѓани, на референдум ...

Градоначалникот Бакрачески упати честитка по повод 8-ми Септември

OhridNews - 08.09.2015

По повод 8 Септември – Денот на независност на Република Македонија, градоначалникот Никола Бакрачески упати честитка до граѓаните на Охрид. -Изминувааат 24 години кога сонот на многу генерации Македонци стана реалност, со прогласувањето на ...

ДОМ: Честит 8. Септември и да одиме напред

А1 On - 08.09.2015

„ДОМ им го честита 8 Септември, Денот на независноста, на сите граѓани на Република Македонија, со желби да ја чуваме и градиме во духот на единството, како просперитетна држава, со силни граѓани, правда и демократија! Задача на оваа генерација е да ...

Честитка од Демократскиот сојуз по повод Денот на независноста

А1 On - 08.09.2015

Демократскиот сојуз упати честитка по повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија. – На денешен ден, пред 24 години, Македонците, Албанците, Турците, Србите, Ромите, Власите, Бошњаците и сите други граѓани, на референдум се ...

СВР Охрид со честитка за Денот на независноста

OhridNews - 08.09.2015

По повод 8-ми Септември денот на независноста и сувереноста на Република Македонија, СВР Охрид уптати честитка до граѓаните за среќен и долговечен празник. -Како демократска институција, професионално и ефикасно продолжуваме во сузбивањето на сите ...

ДОМ: Честит 8 Септември и да одиме напред

+инфо - 08.09.2015

ДОМ им го честита 8 Септември, Денот на независноста, на сите граѓани на Република Македонија, „со желби да си го чуваме духот и да одиме напред кон просперитетна држава, со силни граѓани, правда и демократија!“ „Секое време си има своја борба, а ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Денот на независноста

А1 On - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. – Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Честитката од САД со потсетување за слободни медиуми

+инфо - 08.09.2015

Државниот секретар на САД, Џон Кери, во име на претседателот Барак Обама и САД, на граѓаните во Македонија им го честита Денот на независноста. „САД се горди што се пријател и партнер на Македонија.

Градоначалникот Бакрачески го честита Денонт на Независноста на РМ

ТВМ - 08.09.2015

Градоначалнико Никола Бакрачески, по повод 8-ми септември Денот на независност на Република Македонија, упати честитка до граѓаните на Охрид. „Изминувааат 24 години кога сонот на многу генерации Македонци стана реалност, со прогласувањето на ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Денот на независноста

Сител - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. - Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

ВМРО-ДПМНЕ: НА 8-ми Септември 1991 е исполнет вековниот сон на Македонија

Фактор - 08.09.2015

По повод 24 години независна и суверена Македонија од владеачката партија испратија честитка во која се вели „Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Честитка од министерот Јолевски по повод Денот на независноста на РМ

Сител - 08.09.2015

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8 Септември. - Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Сител - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. - Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Канал5 - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. - Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

ЧЕСТИТ Ден на Независноста – 8 Септември!

Локално - 08.09.2015

На сите деловни пријатели и пријатели на Фејсбук, ви го честитаме Денот на независноста на Република Македонија! Му благодариме на Гугл за фотографијата на нивната денешна провајдер кавер веб ...

Политичарите и граѓаните различно си го честитаа Денот на независноста

Локално - 08.09.2015

Положување цвеќе, ветувања за уште подобра иднина, патриотизам и гордост да се биде Македонец. Со вакви зборови беа исполнети честитките на политичарите кои денеска ги упатија кон граѓаните по повод 8 Септември – Денот на независноста.

Министерот Јолевски со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Fox.mk - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8. Септември. – Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ го честита 8 Септември

Либертас - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. „Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на генерации ...

Министерот за одбрана Јолевски со честитка до граѓаните по повод 8 Септември

Макфакс - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани им го честита Денот на независноста – 8. Септември. „Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа ’да’ за суверена и независна Република Македонија.

Јолевски со честитка за Денот на независноста на Македонија

Нетпрес - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8. Септември. Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Денот на независноста

Press24 - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. - Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Министерот Јолевски со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Вечер - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8. Септември. „Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

СВР Охрид со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Fox.mk - 08.09.2015

По повод 8-ми Септември денот на независноста и сувереноста на Република Македонија, до сите граѓани упатуваме искрени честитки за среќен и долговечен празник. Како демократска институција, професионално и ефикасно продолжуваме во сузбивањето на ...

ДОМ: Честит 8. Септември и да одиме напред

Fox.mk - 08.09.2015

ДОМ им го честита 8 Септември, Денот на независноста, на сите граѓани на Република Македонија, со желби да си го чуваме духот и да одиме напред кон просперитетна држава, со силни граѓани, правда и демократија! Секое време си има своја борба, а ...

Храбрите одлуки од пред 24 години да бидат поттик за напредок!

Вечер - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. - Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Press24 - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. - Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

ДОМ: Честит 8. Септември и да одиме напред

Репортер - 08.09.2015

„ДОМ им го честита 8 Септември, Денот на независноста, на сите граѓани на Република Македонија, со желби да си го чуваме духот и да одиме напред кон просперитетна држава, со силни граѓани, правда и демократија! Секое време си има своја борба, а ...

ВМРО-ДПМНЕ со честитка по повод Денот на независноста

Курир - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. - Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Честитка од Демократски сојуз за независноста

Кирилица - 08.09.2015

Демократскиот сојуз на сите граѓани им го честита 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија. „На денешен ден, пред 24 години, Македонците, Албанците, Турците, Србите, Ромите, Власите, Бошњаците и сите други граѓани, на референдум ...

Јолевски со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Press24 - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8. Септември. „Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Курир - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. - Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

СВР Охрид со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Press24 - 08.09.2015

По повод 8-ми Септември денот на независноста и сувереноста на Република Македонија, до сите граѓани упатуваме искрени честитки за среќен и долговечен празник. Како демократска институција, професионално и ефикасно продолжуваме во сузбивањето на ...

ДОМ: Честит 8 Септември и да одиме напред

Либертас - 08.09.2015

ДОМ им го честита 8 Септември, Денот на независноста, на сите граѓани на Република Македонија, „со желби да си го чуваме духот и да одиме напред кон просперитетна држава, со силни граѓани, правда и демократија!“ „Секое време си има своја борба, а ...

Честитка од Демократскиот сојуз по повод Денот на независноста

Репортер - 08.09.2015

Демократскиот сојуз упати честитка по повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија. – На денешен ден, пред 24 години, Македонците, Албанците, Турците, Србите, Ромите, Власите, Бошњаците и сите други граѓани, на референдум се ...

Министерот Јолевски со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Курир - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8. Септември. „Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Денешен - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. – Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

СВР Охрид со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Курир - 08.09.2015

По повод 8-ми Септември денот на независноста и сувереноста на Република Македонија, до сите граѓани упатуваме искрени честитки за среќен и долговечен празник. Како демократска институција, професионално и ефикасно продолжуваме во сузбивањето на ...

ДОМ: Честит 8 Септември и да одиме напред

Кирилица - 08.09.2015

ДОМ им го честита 8 Септември, Денот на независноста, на сите граѓани на Република Македонија, „со желби да си го чуваме духот и да одиме напред кон просперитетна држава, со силни граѓани, правда и демократија!“ „Секое време си има своја борба, а ...

Даниел Кајмакоски: Честит празник Македонијо!

Вистина.мк - 08.09.2015

Македонскиот пејач меѓу првите од естрадата им го честиташе 8-ми Септември, Денот на независноста на сите Македонци. Даниел Кајмакоски со македонското знаме во рака порача: Честит празник Македонијо! Коментари коментари Tweets by ...

Честитка од министерот Јолевски по повод Денот на независноста на РМ

Република - 08.09.2015

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8 Септември. – Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

СВР Охрид со честитка за Денот на независноста

Спектра ТВ - 08.09.2015

По повод 8-ми Септември денот на независноста и сувереноста на Република Македонија, СВР Охрид уптати честитка до граѓаните за среќен и долговечен празник. -Како демократска институција, професионално и ефикасно продолжуваме во сузбивањето на сите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Го живееме аманетот оставен од илјадници македонски синови

Република - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. – Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Kaјмакоски: Честит празник Македонијо!

Република - 08.09.2015

Македонскиот пејач меѓу првите од естрадата им го честиташе Денот на независноста на сите Македонци. Даниел Кајмакоски со македонското знаме во рака порача: Честит празник ...

ОК на ВМРО ДПМНЕ Куманово упати честитка по повод Денот на независноста

Кумановски м. - 08.09.2015

Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Куманово упати честитка до сите граѓани по повод Денот на независноста. Општинскиот Комитет на ВМРО – ДПМНЕ од Куманово на сите граѓани им го честита овој голем празник кој ја означува сувереноста, независноста и ...

Честитка од градоначалникот Бакрачески по повод Денот на независноста

Fox.mk - 08.09.2015

По повод 8 Септември – Денот на независност на Република Македонија, градоначалникот Никола Бакрачески упати честитка до граѓаните на Охрид. – Изминувааат 24 години кога сонот на многу генерации Македонци стана реалност, со прогласувањето на ...

Министерот Јолевски го честита Денот на независноста

Денешен - 08.09.2015

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8 Септември. – Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Република - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. – Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

Министерот Јолевски со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Пулс24 - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8. Септември. „Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

Честитка од Македонска алијанса по повод Денот на независноста

Пулс24 - 08.09.2015

Претседателот на Македонската алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски им го честита Денот на независноста на Република Македонија, 8-ми Септември, на Македонците ширум светот. - Со посебна гордост го празнувам овој празник, ден кога се исполнија идеалите ...

Честитка од министерот Јолевски по повод Денот на независноста на РМ

Lider - 08.09.2015

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста – 8 Септември. – Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа да за суверена и независна Република Македонија.

СВР Охрид со честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија

Пулс24 - 08.09.2015

По повод 8-ми Септември денот на независноста и сувереноста на Република Македонија, до сите граѓани упатуваме искрени честитки за среќен и долговечен празник. Како демократска институција, професионално и ефикасно продолжуваме во сузбивањето на ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Денот на независноста

Lider - 08.09.2015

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на независноста, 8-ми Септември. – Датумот 8-ми Септември 1991 година е испишан со најсветли букви во македонската историја, бидејќи беше исполнување на вековниот сон на ...

Фото: НАЈЗГОДНАТА МАКЕДОНКА ВО ЦРВЕНО ви го честита Денот на независноста!

Пулс24 - 08.09.2015

Најзгодната Македонка ви го честита Денот на независноста! Една од најзгодните и најубавите Македонки на нашата естрада со раширено знаме, ви го честита Денот на независноста на Р. Македонија.

Честитка од градоначалникот на Штип по повод 24 години независна и суверена Македонија

Пулс24 - 08.09.2015

На денешен ден гласот на нашиот народ храбро и референдумски ја означи Република Македонија со атрибутите што означуваат самостојност, независност и суверенитет. Во знак на тоа, со огромна гордост Ви го честитам овој значаен празник со желби за ...

Министерот за одбрана Јолевски со честитка до граѓаните по повод 8 Септември

Sky - 08.09.2015

Министерот за одбрана на Република Македонија на сите граѓани им го честита Денот на независноста – 8. Септември. „Пред 24 години граѓаните на Република Македонија рекоа ’да’ за суверена и независна Република Македонија.

Честитка од Иванов по повод Денот на независноста 8 Септември

24 Вести - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија. - На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Честитка од Иванов по повод 8 Септември – Денот на независноста

МКД - 07.09.2015

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија, упати честитка до граѓаните на Македонија. Во продолжение во целост ви ја пренесуваме честитката.

Иванов: Ја градиме Македонија како земја на социјална правда

+инфо - 07.09.2015

На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и независна македонска држава. Гласајќи за независноста и сувереноста на Република Македонија им се оддолживме на нашите храбри предци и се обврзавме кон нашите потомци.

Честитка од градоначалникот Заев по повод Денот на независноста на Република Македонија

24Струмица - 07.09.2015

Поновата историја на Република Македонија не памети поголем и посветол датум од 8. Септември 1991 година, кога нашата земја на најмудар можен начин успеа да се избори за својата независна иднина, се вели во честитката од градоначалникот на општина ...

Честитка од Иванов по повод Денот на независноста 8 Септември

Канал5 - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија. - На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Иванов со честитка за 8-ми Септември - Денот на независноста на Република Македонија

Точка - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод 8-ми Септември – Денот на независноста на Република Македонија, упати честитка до граѓаните на Македонија. „На 8-ми Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Честитка од Иванов по повод Денот на независноста 8 Септември

Сител - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија. - На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Иванов со честитка за 8-ми Септември - Денот на независноста на Република Македонија

Макфакс - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод 8-ми Септември – Денот на независноста на Република Македонија, упати честитка до граѓаните на Македонија. „На 8-ми Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Честитка од претседателот Иванов по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија

Fox.mk - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија, упати честитка до граѓаните на Република Македонија. Почитувани граѓани на Република Македонија, На 8 Септември 1991 година го ...

Честитка од Претседателот Иванов по повод 8 Септември - Денот на независноста на Република Македонија

Press24 - 07.09.2015

На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и независна македонска држава. Гласајќи за независноста и сувереноста на Република Македонија им се оддолживме на нашите храбри предци и се обврзавме кон нашите потомци.

Честитка од Иванов по повод Денот на независноста 8 Септември

Република - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија. – На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Честитка од Иванов по повод Денот на независност 8 – ми септември

Нетпрес - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 – ми септември – Денот на независноста на Република Македонија. – На 8 – ми септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за ...

Честитка од Иванов по повод Денот на независноста 8 Септември

Денешен - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија. – На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ за Денот на независноста

Kumanovo News - 07.09.2015

Општинскиот Комитет на ВМРО – ДПМНЕ од Куманово на сите граѓани им го честита 8 септември, Денот на независноста на Република Македонија. „На референдумот одржан на 8 септември 1991 год, со убедливо мнозинство - 95% од граѓаните што излегоа да ја ...

Честитка од Иванов по подод Денот на независноста 8 Септември

Курир - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија. - На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Честитка од Иванов по повод Денот на независноста 8 Септември

Lider - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска упати честитка до македонските граѓани по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија. – На 8 Септември 1991 година го остваривме вековниот стремеж за слободна и ...

Честитка од претседателот Иванов по повод 8 Септември - Денот на независноста на Република Македонија

Sky - 07.09.2015

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод 8 Септември – Денот на независноста на Република Македонија, упати честитка до граѓаните на Република Македонија. Во продолжение интегрален текст од честитката: Почитувани граѓани на ...