TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Спасов веќе не смее да се појавува до деца во градинките

Фокус - 30.10.2016

Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните, се вели во денешната реакција на СДСМ.

Лицата кои ги обвини Спасов тврдат дека ниту го виделе, ниту го бркале

Фокус - 30.10.2016

„Напаѓачите“ од групата од Серава која ја посочи дополнителниот заменик Диме Спасов дека го бркала ноќта кога удри две возила, а потоа избега од полицијата, го демантирале Спасов уште синоќа, дознава А1он.

СДСМ бара одговорност од дополнителниот заменик-министер Диме Спасов

Канал5 - 30.10.2016

СДСМ денеска побара дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Диме Спасов да понесе одговорност. - Спасов постапи непресметливо, тој е лош пример за децата и за секој граѓанин.

СДСМ: Диме Спасов постапи непресметливо, мора да се повлече од јавност и да одговара!

ТВ21 - 30.10.2016

Диме Спасов мора да понесе одговорност! Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните, пишува во соопштението на СДСМ.

Спасов поднел кривична пријава против група Албанци

Фокус - 30.10.2016

Дополителниот заменик министер за труд и социјална работа и екс министер, Диме Спасов, по давањето исказ во полициската станица Карпош, поднел и кривична пријава против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава, пренесе А1Он.

СДСМ и ДС бараат оставка и одговорност од дополнителниот заменик-министер Диме Спасов за сообраќајките

Вест - 30.10.2016

Демократскиот сојуз (ДС) денеска преку соопштение до медиумите бара оставка од дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Диме Спасов. - Бараме МВР да соопшти што точно се случило и што е преземено против Диме Спасов досега.

Спасов поднел пријава – поплака дека го бркале неколку лица, тие ги негираат обвинувањата

24 Вести - 30.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална работа, Диме Спасов, по синоќешното давање исказ во полициската станица Карпош, поднел и пријава - поплака, против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава, велат за 24 Вести ...

ДС: Да се отвори кривична постапка против Спасов

Фокус - 30.10.2016

И Демократскиот сојуз денеска побара од заменик-министерот Диме Спасов да си поднесе оставка од функцијата, но и против него да биде отворена кривична постапка. -Управување на возило под дејство на алкохол и напуштање на местото на сообраќајна ...

Спасов сепак поднел само пријава-поплака против лицата кои „го бркале и му се заканувале“

Фокус - 30.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална работа, Диме Спасов, откако синоќа дал исказ во полициска станица за сообраќајни несреќи кои ги предизвика, поднел пријава – поплака против неколку лица од населбата Серава.

ДС бара оставка од дополнителниот заменик-министер Диме Спасов

ТВ21 - 30.10.2016

Демократскиот сојуз (ДС) денеска преку соопштение до медиумите бара оставка од дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Диме ...

Диме, не си веќе срцка

Фокус - 30.10.2016

Младата поп пејачка Девана Ѓорѓиевска пред три години се најде во центарот на вниманието, кога јавно преку медиумите му порача на Диме Спасов, тогаш актуелен министер за труд и социјална политика, и сеуште ерген, дека многу сака скромни и слатки ...

Спасов пријавил дека го бркале криминалци, тие негирале

Телма - 30.10.2016

Диме Спасов пријавил дека го бркале етнички Албанци од населбата Серава, тие самоиницијативно дојдоа во полиција да негираат. Вчерашната вечер во полициската станица Карпош и` даде нова димензија на петочната авантура низ скопските улици на ...

„Случајот со Спасов е шанса МВР да ја врати довербата на граѓаните“

Фокус - 30.10.2016

Група граѓански активисти денеска одржа прес конференција на крстосницата помеѓу ул.Алжирска и ул.Багдадска во Тафталиџе, каде вчера заменик-министерот Диме Спасов удри во паркирани возила и потоа избега од полицијата.

Голем број реакции по скандалот со Диме Спасов

24 Вести - 30.10.2016

Владеачката ВМРО-ДПМНЕ денеска во обид да го оправда заменикот министер Диме Спасов кој пред два дена предизвика неколку сообраќајни несреќи. Тие велат дека политичките партии не се тие кои треба да прават истраги или да судат.

Диме Спасов поднел поплака дека го нападнале, наводните сторители самоволно дале спротивен исказ

24 Вести - 30.10.2016

Диме Спасов синоќа веднаш откако дал исказ во полициската станица во Карпош поднел и пријава – поплака, велат полициски извори за 24 Вести. Спасов во полицијата тврдел дека во петокот ноќта од страна на неколкумина лица од албанска етничка ...

Дали Спасов ќе биде кандидат за пратеник?- вмро-дпмне ќе одлучи по полициската истрага

ТВ21 - 30.10.2016

Министерството за внатрешни работи официјално веќе соопшти што точно се случило во петокот вечерта кога заменик-министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, возејќи удрил во две други возила, а потоа побегнал од полицијата.

За ВМРО, СДСМ е крива што Диме Спасов избегал од полицијата по двете сообраќајки со службена кола

Сакам да кажам - 30.10.2016

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го зеде во одбрана нивниот дополнителен заменик министер за труд и социјала Диме Спасов, кој, како што официјално соопшти МВР, во петокот околу полноќ во Скопје возејќи службено возило на Агенцијата за вработување ...

ВМРО-ДПМНЕ за инцидентот на Спасов: Сите сме еднакви пред законот

Алсат-М - 30.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ засега не бара одговорност од нивниот висок владин функционер Диме Спасов. Но, според членот на извршниот комитет Антонио Милошоски, ништо не е исклучено. Партијата сака прво да види што е релевантен факт, а што е додадено политизирање.

За инцидентот со Спасов МВР ќе се произнесе по комплетирање на случајот

Алсат-М - 30.10.2016

„Го бркале криминалци од албанското подземје и затоа бегал“, вака Диме Спасов, заменик министерот за труд и социјална политика, тврдел во полиција. Таму дојде доцна синоќа, по целодневен молк, а неофицијално се дознава дека поднел поплаки , а не ...

(ВИДЕО) Дојранлиев го побара Диме за излегување, но Диме нема излез вечерва

Репортер - 30.10.2016

Продолжуваат шегите на сметка на Диме Спасов на социјалните мрежи. Погледнете го видеото на Александар Дојранлиев. ...

Примерот со Спасов ја отсликува суровата реалност – Обид за спас од казна на функционерите

Репортер - 30.10.2016

Сообраќајна несреќа се случи во петокот вечер во скопската населба Тафталиџе во која учествуваше дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов, кој според очевидци, бил во алкохолизирана состојба и додека траел полицискиот ...

Павле Богоевски: Диме Спасов веднаш да поднесе оставка од својата функција

А1 On - 30.10.2016

„Завчера околу полноќ, дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов предизвика неколку сообраќајни несреќи. Неговото несовесно забавување завршило токму на оваа улица.

Граѓаните бараат институциите да го расветлат случајот, а Спасов да понесе одговорност за стореното

Репортер - 30.10.2016

Група граѓански активисти денеска одржаа прес конференција на крстосницата меѓу улиците Алжирска и Багдадска во Тафталиџе, каде што завчера вечер дополнителниот заменик министер Диме Спасов имаше сообраќајка и се обиде да ја избегне одговорноста.

СДСМ: Обвинетиот Груевски и соработниците како Спасов за се што направија, брзо ќе одговараат!

А1 On - 30.10.2016

„Никола Груевски и неговите соработници како Диме Спасов во ВМРО-ДПМНЕ се многу опасни по животот и безбедноста на граѓаните и не смеат повеќе да ја водат државата! Сите овие луѓе од ВМРО-ДПМНЕ не само што со леснотија ја признаа вината на Спасов, ...

СДСМ: Обвинетот Груевски и соработниците како Спасов за се што направија, брзо ќе одговараат!

Репортер - 30.10.2016

„Никола Груевски и неговите соработници како Диме Спасов во ВМРО-ДПМНЕ се многу опасни по животот и безбедноста на граѓаните и не смеат повеќе да ја водат државата! Сите овие луѓе од ВМРО-ДПМНЕ не само што со леснотија ја признаа вината на Спасов, ...

СДСМ: Груевски и неговите соработници како Спасов брзо ќе одговараат за сé што сторија

Макфакс - 30.10.2016

Никола Груевски и неговите соработници како Диме Спасов во ВМРО-ДПМНЕ се многу опасни по животот и безбедноста на граѓаните и не смеат повеќе да ја водат државата, сите тие луѓе од ВМРО-ДПМНЕ не само што со леснотија ја признаа вината на Спасов, ...

Спасов поднел кривични пријави за група која наводно го бркала

Макфакс - 30.10.2016

Откако доцна ноќта кон неделата дополителниот заменик министер за труд и социјална работа Диме Спасов дал исказ во полициската станица Карпош, а таму изјави дадоа и други кои беа инволвирани во настаните, медиуми кои се повикуваа на полициски извори ...

СДСМ: Спасов возел пијан, удрил автомобили, ја лажел и избегал од полицијата, мора да одговара!

А1 On - 30.10.2016

„Диме Спасов мора да понесе одговорност! Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните.

Спасов со пријава-поплака за група со албанска националност, која наводно го бркала и нападнала

А1 On - 30.10.2016

Дополителниот заменик министер за труд и социјална работа и екс министер, Диме Спасов, по давањето исказ во полициската станица Карпош, поднел и поплака против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава.

(ВИДЕО) Ексклузивно видео од криењето на Диме Спасов од полицијата

Репортер - 30.10.2016

Репортер доби ексклузивна видео снимка од криењето од полициските службеници на заменик министерот Диме Спасов. ...

Спасов со кривична за албанците кои го „бркале и нападнале“

Стандард - 30.10.2016

Дополителниот заменик министер за труд и социјална работа, Диме Спасов, по давањето исказ во полициската станица Карпош, поднел и кривична пријава против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава.

СДСМ: Диме Спасов да поднесе оставка

+инфо - 30.10.2016

Спасов не смее повеќе да се појавува до деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности. СДСМ побара дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов да поднесе ...

„Напаѓачите“ на Диме Спасов отишле сами во полиција-ниту го бркале, ниту го виделе

А1 On - 30.10.2016

„Напаѓачите“ од групата од Серава која ја посочи дополнителниот заменик Диме Спасов дека го бркала ноќта кога удри две возила а потоа избега од полицијата, го демантираат Спасов. Кога ги слушнале своите имиња на некои од провладините медиуми лицата ...

ДС: Спасов нема никаков кредибилитет да извршува јавна функција

А1 On - 30.10.2016

„По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана состојба, предизвикал сообраќајни несреќи, бараме да си поднесе оставка и се отвори кривицана постапка против него.

Медиуми: Лицата кои ги пријавил Спасов за напад пред сообраќаjката сaми се пријaвиле во полиција

Макфакс - 30.10.2016

Лицата коишто во саботата во полиција ги пријавил дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов дека го наапднале, како причина поради која ги предизвикал двата сообраќајни инцидента по кои не застанал и избегал, отишле ...

СДСМ: Диме спасов постапи непресметливо – МОРА ДА ОДГОВАРА!

Репортер - 30.10.2016

Диме Спасов мора да понесе одговорност! Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните.

Спасов поднел кривична за групата која го бркала и нападнала

+инфо - 30.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, освен што бегаше од полицијата, синоќа , ги избегна новинарските прашања. Дополителниот заменик министер за труд и социјална работа и екс министер, Диме Спасов, по давањето ...

Спасов поднел кривични пријави за група која наводно го бркала

Кајгана - 30.10.2016

Дополителниот заменик-министер за труд и социјална работа, Диме Спасов дал исказ во полициската станица Карпош, а изјави дадоа и други лица, инволвирани во настаните. Медиумите кои се повикуваат на полициски извори велат дека тој поднел кривична ...

СДСМ и ДС бараат оставка од Спасов

Р.С.Европа - 30.10.2016

СДСМ денеска побара дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Диме Спасов да понесе одговорност. Од СДСМ соопштија дека Спасов постапил непресметливо и дека тој е лош пример за децата и за секој граѓанин.

Спасов со кривични пријави за група Албанци – ТИЕ ГО БРКАЛЕ И НАПАДНАЛЕ

Репортер - 30.10.2016

Дополителниот заменик министер за труд и социјална работа и екс министер, Диме Спасов, по давањето исказ во полициската станица Карпош, поднел и кривична пријава против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава.

Спасов во станица тврдел дека бегал од полицајците оти не бил сигурен во нив?!

Репортер - 30.10.2016

полнителниот заменик министер за труд и социјала, Диме Спасов, и вечерва во полициската станица во Карпош дал исказ ист со верзијата која ја објавија куририте вечерва , односно дека го бркале, му тропале по возилото и му се заканувале па поради тоа ...

СДСМ: Диме Спасов постапи непресметливо, мора да се повлече од јавност и да одговара

Макфакс - 30.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов мора да понесе одговорност, Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и ...

ВМРО-ДПМНЕ во одбрана на Диме Спасов

Р.С.Европа - 30.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопштение на СДСМ во врска со дополнителниот заменик-министер Диме Спасов реагира дека опозициската партија е инфериорна кога станува збор за соочување со вистинските проблеми и грижи на граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема понуда и затоа се фокусира на сообраќајката на Спасов

+инфо - 30.10.2016

СДСМ не го интересираат ниту фактите, ниту институционалните постапки. Се огласи и ВМРО- ДПМНЕ за сообраќајката која ја направи дополнитениот министер за труд и социјална политика Диме Спасов и се обиде да и избега на полицијата.

ВМРО-ДПМНЕ во одбрана на Диме Спасов

МКД - 30.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ по денешното соопштение на СДСМ во врска со дополнителниот заменик-министер Диме Спасов реагира дека опозициската партија наметнува теми кои пред избори треба да го оттргнат вниманието на граѓаните од понудата на партиите.

Власта се обидува ја прикрие неодговорноста на Спасов, МВР да реагира

Нова ТВ - 30.10.2016

Група граѓански активисти денеска одржаа прес конференција на крстосницата помеѓу ул.Алжирска и ул.Багдадска во Тафталиџе, Скопје, каде се случи сообраќајната несреќа во која учествуваше дополнителниот заменик министер за труд Диме Спасов.

Граѓаните бараат одговорност од Спасов

+инфо - 30.10.2016

Граѓански активисти денеска одржаа прес конференција на местото на сообраќајката на Спасов Група граѓански активисти денеска одржаа прес конференција на крстосницата меѓу улиците Алжирска и Багдадска во Тафталиџе, каде што завчера вечер ...

СДСМ: Спасов мора да се повлече од јавност и да одговара!

Стандард - 30.10.2016

Диме Спасов мора да понесе одговорност! Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните.

„Напаѓачите“ на Диме Спасов САМИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ВО МВР – Ниту го виделе ниту нападнале

Репортер - 30.10.2016

„Напаѓачите“ од групата од Серава која ја посочи дополнителниот заменик Диме Спасов дека го бркала ноќта кога удри две возила, а потоа избега од полицијата, го демантирале Спасов уште синоќа, дознава А1он.

СДСМ: Груевски и соработниците како Спасов за се што направија, ќе одговараат!

+инфо - 30.10.2016

Сите овие луѓе од ВМРО-ДПМНЕ не само што со леснотија ја признаа вината на Спасов, туку покажуваат врвна неодговорност за што ќе одговараат! Никола Груевски и неговите соработници како Диме Спасов во ВМРО-ДПМНЕ се многу опасни по животот и ...

Граѓански активисти бараат Диме Спасов да си поднесе оставка

Радио МОФ - 30.10.2016

Повторно лаги, бегање од одговорност и закани за тужење на медиуми кои си ја вршат својата работа. Диме Спасов мора да одговара за своите постапки така што ќе си поднесе оставка од функцијата дополнителен заменик министер за труд и социјална ...

Активисти повикаа на одговорност на Диме Спасов

Р.С.Европа - 30.10.2016

а. Граѓански активисти денеска побараа одговорност и оставка од дополнителниот заменик министер Диме Спасов. Активистот Павле Богоевски на прес конференција на крстосницата омеѓу ул.Алжирска и ул.Багдадска во Тафталиџе во Скопје, каде што се случи ...

Демократски сојуз: Диме Спасов да поднесе оставка

+инфо - 30.10.2016

Управување на возило под дејство на алкохол напуштање на местото на несреќата и обидот да подметне друго лице, говори за личност, смета ДС. По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана ...

Спасов и институциите треба да одговорат барем на следните 8 прашања

Репортер - 30.10.2016

Гебелс, Кемпбел и GMMB заедно не го ‘перат’ голобрадиот момчак Диме, а камо ли центарот за комуникации на белата палата! Обидите за евтино и, вака глупаво спинување на скандалозното и незаконско поведение на јавен државен функционер член на ИК на ...

Наводните напаѓачи: Ниту го бркавме, ниту го видовме Спасов, се прочитавме во медиумите

МКД - 30.10.2016

Лицата против кои заменик-министерот Диме Спасов вчера поднел пријави дека го бркале, па тој бегајќи направил две сообраќајки, денеска сами се упатиле во полициска станица и дале исказ дека се лажно нападнати, рекле полициски извори за 24 Вести .

ДС: Спасов нема никаков кредибилитет да извршува јавна функција

Репортер - 30.10.2016

„По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана состојба, предизвикал сообраќајни несреќи, бараме да си поднесе оставка и се отвори кривицана постапка против него.

СДСМ бара одговорност од Спасов

Нетпрес - 30.10.2016

СДСМ денеска побара дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Диме Спасов да понесе одговорност. – Спасов постапи непресметливо, тој е лош пример за децата и за секој граѓанин.

„Напаѓачите“ на Спасов: Ниту сме го нападнале, ниту сме го виделе

+инфо - 30.10.2016

Спасов тврдеше дека го гонела група од Серава, и затоа бегал по сообраќајката. „Напаѓачите“ од групата од Серава која ја посочи дополнителниот заменик Диме Спасов дека го бркала ноќта кога удри две возила, а потоа избега од полицијата, го ...

ДС: Спасов нема морален и човечки кредибилитет и понатаму да извршува јавна функција

Стандард - 30.10.2016

„По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана состојба, предизвикал сообраќајни несреќи, бараме да си поднесе оставка и се отвори кривична постапка против него“, соопштија денеска од ДС.

Граѓаните бараат институциите да го расветлат случајот, а Спасов да понесе одговорност за стореното

Либертас - 30.10.2016

Група граѓански активисти денеска одржаа прес конференција на крстосницата меѓу улиците Алжирска и Багдадска во Тафталиџе, каде што завчера вечер дополнителниот заменик министер Диме Спасов имаше сообраќајка и се обиде да ја избегне одговорноста.

Диме Спасов поднел пријава-поплака за напад од неколку лица, тие негираат инволвираност

еМагазин - 30.10.2016

Дополнителниот заменик за труд и социјална политика, Диме Спасов, синоќа во полицијата не поднел кривична пријава, туку пријава-поплака, објави А1Он. Пријавата била поднесена за неколку лица од населбата Серава, кои наводно го нападнале Спасов.

Активистите побараа отставка од Спасов

Локално - 30.10.2016

Граѓански активисти денеска побараа одговорност и оставка од дополнителниот заменик министер Диме Спасов. Помеѓу улиците Алжирска и Багдадска во Тафталиџе во Скопје, каде што се случи сообраќајната несреќа во која учествуваше Спасов, активистот ...

Албанците од Серава сами дошле во МВР - Воопшто не го ни виделе Диме Спасов

Фактор - 30.10.2016

Откако провладините медиуми посочија тројца Албанци како дел некаква криминална Серавска група која наводно го бркала и нападнала Диме Спасов, тие самите отишле во МВР за да дадат исказ дека воопшто не биле вмешани во настанот и дека воопшто ниту го ...

„Напаѓачите од Серава“ отишле сами во полиција, ниту го виделе Диме Спасов, ниту го бркале,

Либертас - 30.10.2016

„Напаѓачите“ од групата од Серава која ја посочи провладиниот Курир а потоа и дополнителниот заменик Диме Спасов дека го бркала ноќта кога удри две возила, а потоа избега од полицијата, го демантирале Спасов уште синоќа, дознава А1он.

Андонов: Ќе го заштитам МВР од манипулациите на Спасовски

Република - 30.10.2016

За по­че­ток на ова ин­терв­ју, до ка­де е истра­га­та за слу­ча­јот што го при­ја­ви „Ре­пуб­ли­ка“во вр­ска со на­па­дот врз фо­то­ре­пор­тер од обез­бе­ду­ва­ње­то на СДСМ? Ан­до­нов: Пр­во са­кам да иска­жам дла­бо­ко жа­ле­ње за на­ста­нот пред ...

Лицата кои ги обвини Спасов тврдат дека ниту го виделе, ниту го бркале

Канал 77 - 30.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална работа, Диме Спасов, откако вчеравечер дал исказ во полициската станица Карпош за сообраќајните незгоди кои ги предизвика, поднел пријава – поплака против неколку лица од населбата Серава.

СДСМ: Диме Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту да говори за ...

Либертас - 30.10.2016

Соопштение на СДСМ: Диме Спасов мора да понесе одговорност! Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните.

„Куририте“ го одбранија Диме Спасов, цел народ им се смее

Бриф - 30.10.2016

Порталот Курир објави криминалистичко-фантастично сценарио како заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, кој синоќа учествувал во две сообраќајки , всушност, бил бркан со возило од осудувани и опасни криминалци Албанци.

Спасов дал исказ во полиција за сообраќајните незгоди и ги избегнал новинарските прашања

Мета - 30.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, ги избегна новинарските прашања по дадениот исказ во полициската станица во Карпош, јавува „ Нова тв “. Спасов со возило со затемнети стакла пристигнал во станицата околу 20 ...

Диме Спасов даде исказ во полиција

еМагазин - 30.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, синоќа даде исказ за сообраќајќите во полициската станица во Карпош. Тој ги избегна новинарите и по излегувањето од станица не даде изјава.

Диме Спасов возврати со кривични пријави за наводна група која го бркала!

Фактор - 30.10.2016

Заменикот Министер Диме Спасов поднел кривична пријава до неколкумина луѓе, за кои тој тврди дека се насилниците кои вчеравечер го нападнале и бркале возилото во кое се превезувал Спасов. Дел од медиуите тврдат дека вината е во полицијата која не ...

СДСМ: Диме Спасов мора да понесе одговорност

Мета - 30.10.2016

Диме Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните, обвинуваат од СДСМ.

ДС: Да се отвори кривична постапка против Диме Спасов

Либертас - 30.10.2016

„По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана состојба, предизвикал сообраќајни несреќи, бараме да си поднесе оставка и се отвори кривицана постапка против него.

Спасов со кривични пријави за група со албанска националност, која наводно го бркала и нападнала

Локално - 30.10.2016

Дополителниот заменик министер за труд и социјална работа, Диме Спасов, по давањето исказ во полициската станица Карпош, поднел и кривична пријава против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава.

Диме Спасов постапи непресметливо, мора да се повлече од јавност и да одговара!

Локално - 30.10.2016

Соопштение СДСМ: Диме Спасов мора да понесе одговорност! Спасов не смее повеќе да се појавува до нашите деца во градинките, во социјалните центри, ниту има повеќе морално право да говори за права и одговорности на граѓаните.

СДСМ: Диме Спасов е лош пример за децата, мора да си даде оставка

Фактор - 30.10.2016

СДСМ побара одговорност од дополнителниот министер за труд и социјална Диме Спасов кој учествуваше во две сообраќајни несреќи, а потоа и побегна на полицијата. Според нив Спасов не смее повеќе да биде одговорен за градинките бидејќи е лош пример.

Спасов поднел кривични пријави за група која го бркала

Тера - 30.10.2016

Откако вчера дополителниот заменик министер за труд и социјална работа Диме Спасов дал исказ во полициската станица Карпош, а таму изјави дадоа и други кои беа инволвирани во настаните, медиуми кои се повикуваа на полициски извори велат дека тој ...

СДСМ, ДС и Слободни патриоти бараaт одговорност и оставка од Диме Спасов

еМагазин - 30.10.2016

СДСМ денеска побара дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика Диме Спасов да понесе одговорност. - Спасов постапи непресметливо, тој е лош пример за децата и за секој граѓанин.

Богоевски и Васиљ бараат Спасов да си поднесе оставка, а МВР да го расветли случајот

Мета - 30.10.2016

Граѓанските активисти Павле Богоевски И Влатко Васиљ, денеска на прес-конференција го повикаа дополнителниот заменик-министер Диме Спасов да си поднесе оставка за вчерашните случувања . Богоевски рече дека Спасов мора да одговара за своите постапки, ...

Демократски сојуз: Диме Спасов да поднесе оставка

Локално - 30.10.2016

По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана состојба, предизвикал сообраќајни несреќи, бараме да си поднесе оставка и се отвори кривицана постапка против него.

Демократскиот сојуз и СДСМ бараат оставка од Диме Спасов

Канал 77 - 30.10.2016

Демократскиот сојуз денеска преку соопштение побара од заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов да си поднесе оставка. -По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана ...

„Напаѓачите“ на Диме Спасов отишле сами во полиција-ниту го бркале, ниту го виделе

Локално - 30.10.2016

„Напаѓачите“ од групата од Серава која ја посочи дополнителниот заменик Диме Спасов дека го бркала ноќта кога удри две возила а потоа избега од полицијата, го демантираат Спасов, информира а1он.

ДС: Да се отвори кривична постапка против Диме Спасов

Бриф - 30.10.2016

По завчерашното дивеење и напуштање на местото каде Диме Спасов, заменик министер управувајќи Џип, во пијана состојба, предизвикал сообраќајни несреќи, бараме да си поднесе оставка и се отвори кривицана постапка против него.

Спасов и институциите треба да одговорат барем на следните 8 прашања

Локално - 30.10.2016

Гебелс, Кемпбел и GMMB заедно не го ‘перат’ голобрадиот момчак Диме, а камо ли центарот за комуникации на белата палата! Обидите за евтино и, вака глупаво спинување на скандалозното и незаконско поведение на јавен државен функционер член на ИК на ...

Активисти побараа да не се злоупотребува власта за прикривање на Диме Спасов

Фактор - 30.10.2016

Група на граѓански активисти инволвирани и во Шарената револуција и други движења за промени побараа одговорност од дополнителниот министер Диме Спасов за неодговорното однесување. Тие од улица „Алжирска“ испратија пораки дека ваквото однесување на ...

Диме Спасов на Фејсбук се закани дека ќе тужи новинари за сообраќајката

Сакам да кажам - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер Диме Спасов се јави со Фејсбук демант по веста за сообраќајката во скопската населба Тафталиџе од ноќта помеѓу петокот и сабота. ...

Диме Спасов избегал од полицијата додека траел увидот на сообраќајката

Сакам да кажам - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов избегал од местото на сообраќајката во скопската населба Тафталиџе додека траел увидот на полицијата, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори во МВР.

Твитерџиите со ексклузивни фотографии од сообраќајката на Диме Спасов

Фокус - 29.10.2016

Твитерџиите, веднаш по сообраќајката во скопската населба Тафталиџе, објавија сеирџиски, но ексклузивни фотографии. Неофицијално во сообраќајната незгода учествувал Диме Спасов, за што денеска се чека потврда и од МВР, наспроти демантот што тој ...

СДСМ: Диме Спасов мора да понесе одговорност

24 Вести - 29.10.2016

„Диме Спасов ќе мора да понесе одговорност за синоќешниот инцидент, побара денеска опозициската СДСМ. Му препорачуваме да се повлече и да не се појавува во јавност.“ - изјави ...

Диме Спасов ветил, ама не се појавил на распит во сообраќајната полиција

Фокус - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд Диме Спасов денеска не се појавил на распит во сообраќајната полиција, во врска со сообраќајката што вчера се случи во општина Карпош, кај Агенцијата за катастар на недвижности, дознава НОВА.

Официјална верзија на МВР за сообраќајката на Диме Спасов

Фокус - 29.10.2016

МВР работи на комплетно расчистување на околносите околу случените сообраќајни незгоди, за што јавноста ќе биде соодветно информирана.“, се вели во соопштението на ...

Полицијата потврди: Спасов удрил неколку автомобили и им побегнал на полицијата

24 Вести - 29.10.2016

Ја оставил сопатничката и избегал. Вака МВР ја образложи соoбраќајката на дополнителниот заменик министер за социјала, Диме Спасов. Според полициското соопштение тој претходно имал повеќе сообраќајки.

Граѓани реагираат на селективната правда: Зошто Диме Спасов не е приведен се уште?

Фокус - 29.10.2016

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по сообраќајката на Диме Спасов, дополнителниот заменик министер за труд и социјала. Револтот е голем зошто граѓаните сведочат дека често пати биле мета на полицијата и при најмали и безопасни сообраќајни ...

Спасов бегал, друго лице лажно тврдело дека е возач на „туарегот“

Алсат-М - 29.10.2016

На улицата Алжирска во скопско Тафталиџе, доцна синоќа завршила полициската потера по Диме Спасов дополнителниот заменик-министер за труд и социјала од владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Спасов, во рок од десетина минути успеал да предизвика неколку ...

Диме Спасов вечерва се појави во полициската станица Карпош

Телма - 29.10.2016

Заменик министерот за труд и социјала Диме Спасов вечерва во 20 часот се појави во полициската станица Карпош 4 за да даде исказ за синоќешните случувања низ скопските улици. Тој на излегување од таму успеа да ги одбегне неколку новинарски екипи кои ...

Спасов се пријавил во полициска станица во Карпош

Алсат-М - 29.10.2016

Заменик министерот Диме Спасов се пријави во полициската станица Карпош. Најверојатно тој ќе даде свој исказ околу целиот настан со синоќешната сообраќајна ...

Вистински неред во Скопје – во главна улога, дополнителниот заменик министер Спасов

ТВ21 - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов синоќа предизвика вистински хаос во Скопје. Најпрво тој удрил во автомобил во близина на Хотел Парк во градскиот парк, но не застанал.

На Диме Спасов цел ден му фаќаат сеир: „Курир“ го прошиша и Спилберг

Фокус - 29.10.2016

Осудени криминалци со албанско етничко потекло со дебели полициски досиеја го нападнале и следеле возилото во кое се превезувал Диме Спасов, објави „Курир“ кој вечерва е во спасувачка мисија на заменик дополнителниот министер Спасов со неверојатно ...

Шилегов: Спасов возел пијан, а после сообраќајката избегал! ВИДЕО

Фокус - 29.10.2016

Петре Шилегов, портпаролот на СДСМ му порача на Диме Спасов да се повлече и да не се појавува во јавност. „Тој повеќе нема никаков морален и политички кредибилитет да зборува за грижа за граѓаните. Затоа што на дело што се виде како се грижи за нив.

Шилегов: оваа власт е опасна по живот

ТВ21 - 29.10.2016

Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните. Oва е местотo каде што, синоќа, Диме Спасов дополнителен заменик министер за труд ...

Лажниот сведок М.Т. му бил шофер на Спасов

Фокус - 29.10.2016

Лицето кое по сообраќајката во која учествувал заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, дошло да каже дека наводно тоа го возело џипот на функционерот, е возачот на Спасов, објави порталот Нова.

Спасов стасал во полициската станица во Карпош

Фокус - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов пристигна во полициската станица Карпош, каде се очекува да даде исказ за синоќешните случувања, велат полициски извори за Радио Слободна Европа.

Спасов во полициска станица Карпош, не даде изјава

ТВ21 - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, пристигна во полициската станица Карпош, каде даде исказ за синоќешните случувања, велат полициски извори. Тој вечерва дошол во полициската станица, откако синоќа според ...

Заменик министерот пак побегна – вечерва од новинарите

Фокус - 29.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, вечерва ги избегна новинарските прашања по дадениот исказ во полициската станица во Карпош, јави порталот Нова. Тој пристигнал во станицата околу 20 часот за полициска ...

Спасов: Опозициските портали манипулираа дека се случила тешка сообраќајка

ТВ21 - 29.10.2016

Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна „тешка сообраќајна незгода со последници” должни сме да реагираме бидејќи истите се базираат на невистини, шпекулации и груби дезинформации, кои очигледно се ...

Диме Спасов се закани со тужби за медиумите

Фокус - 29.10.2016

По синоќешната информација дека заменик министерот Диме Спасов имал сообраќајна несреќа, односно, околу полноќ со службеното возило удрил во неколку паркирани автомобили, со реакција се јави Спасов и се закани со тужби за медиумите.

Функционер предизвикал сообраќајна незгода

Алсат-М - 29.10.2016

Заменик министер во алкохолизирана состојба во петок навечер предизвикал сообраќајна незгода и побегнал од местото на настанот, велат извори од МВР за Радио Слободна Европа. Според изворите од МВР несреќата се случила во скопската општина Карпош, ...

Сдк: Диме Спасов избегал од полицијата додека траел увидот на сообраќајката

ТВ21 - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов избегал од местото на сообраќајката во скопската населба Тафталиџе додека траел увидот на полицијата, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори во МВР.

Заменик министерот Диме Спасов удрил во неколку паркирани автомобили, полицијата го бара

Фокус - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјала, Диме Спасов вечерва учествувал во сообраќајка во која, според неофицијалните информации од МВР со службен автомобил џип туарег било удрено во неколку паркирани возила на улицата Алжирска во скопски ...

Диме Спасов направил сообраќајка и побегнал, полицијата ги испитува наводите на очевидците

Сакам да кажам - 29.10.2016

Ноќта помеѓу петокот и сабота околу полноќ, возач на џип, што според првите наоди бил сопственост на Агенцијата за вработување, удрил во неколку паркирани возила во скопската населба Тафталиџе во близина на Катастарот, потврди полицијата.

Диме Спасов ноќеска удрил неколку паркирани автомобили и избегал, Спасов реагира, станува збор за шпекулации и ...

24 Вести - 29.10.2016

Ноќеска во скопската населба Тафталиџе, службен џип „туарег”, сопственост на Агенцијата за вработување удрил во неколку паркирани возила на улицата Алжирска. Очевидци велат дека возач бил заменик министерот за труд и социјална политика, кој потоа ...

Се чека експерт од Шкотска за да утврди алкохол во пијачките на Диме Спасов!

Фокус - 29.10.2016

По вчерашниот инцидент, за кој јавуваат голем дел од медиумите, Дополнителниот заменик министер за труд и социјала, Диме Спасов вечерва учествувал во сообраќајка во која, според неофицијалните информации од МВР со службен автомобил џип туарег било ...

Осудени криминалци го нападнале Диме Спасов

Курир - 29.10.2016

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се врзува со заменк министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

ПОСЛЕ СИНОЌЕШНИОТ НАПАД: Диме Спасов дошол во полициска станица за исказ

Телеграф - 29.10.2016

Возилото во кој бил Спасов било следено од возило 'пасат' управувано од лицето Даут.Д. кој во полициското досие има дури 39 тешки кражби, тешки кривични престапи и прекршувања на законот Диме Спасов, дополнителниот заменик министер за труд и ...

Спасов во полициската станица во Карпош

+инфо - 29.10.2016

Како што соопшти МВР, Спасов предизвикал две сообраќајки, бил баран од алфите, но успеал да избега од местото на настанот. Заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов вечерва се појавил во полициската станица во Карпош за да даде ...

МТСП РЕАГИРА: Наводната „тешка сообраќајка со последици“ е координиран напад врз Спасов

Телеграф - 29.10.2016

„Опозициските портали дрско и непоткрепено манипулираа дека се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети што е целосна невистина“, се вели во реакцијата Кабинетот на заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов испрати ...

Спасов пристигна во полициска станица Карпош

Р.С.Европа - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов пристигна во полициската станица Карпош, каде се очекува да даде исказ за синоќешните случувања, велат полициски извори за Радио Слободна Европа.

„Куририте“ го одбранија Диме Спасов, цел народ им се смее

+инфо - 29.10.2016

И самиот Спасов, кој реагираше на својот профил на Фејсбук, претпладнево не напиша ниту збор за наводните криминалци кои го следеле и му се заканувале Порталот Курир објави криминалистичко-фантастично сценарио како заменик министерот за труд и ...

Диме Спасов со кривична пријава до насилниците кои го нападнале

Курир - 29.10.2016

Ексклузивно дознаваме дека заменик министерот Диме Спасов поднел кривична пријава до насилниците кои вчеравечер го нападнале и бркале возилото во кое се превезувал Спасов. Како што претходно објавивме, групата која го следела и нападнала министерот ...

Спасов се закани дека ќе тужи медиуми поради сообраќајката

+инфо - 29.10.2016

Полициски извори велат дека Спасов не бил присутен на местото на настанот кога нивна екипа дошла на увид. Дополнителниот заменик министер Диме Спасов синоќа на неговиот профил на Фејсбук објави реакција по веста за сообраќајката во скопската населба ...

Спасов: Опозициските портали дрско манипулираа дека се случила тешка сообраќајка

А1 On - 29.10.2016

„Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна “тешка сообраќајна незгода со последници” должни сме да реагираме бидејќи истите се базираат на невистини, шпекулации и груби дезинформации кои очигледно се ...

По исказот во полиција, Спасов побегна од новинарските прашања

Нова ТВ - 29.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, вечерва ги избегна новинарските прашања по дадениот исказ во полициската станица во Карпош. Спасов пристигна во станицата околу 20 часот за полициска забелешка по синоќешните ...

МУ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ И ГО СЛЕДЕЛЕ: Диме Спасов ги пријавил насилниците кои го нападнале

Телеграф - 29.10.2016

Од МВР во денешното соопштение не спомнаа ништо за лицата со криминално досие кои го бркале Спасов и му се заканувале. Од МВР излегоа со верзија во која не се спомнува дека имало и закани за физичка ликвидација Кривична пријава поднел дополнителниот ...

Спасов поднесе кривична пријава, со туарегот бегал од „насилници-Албанци што го нападнале“

МКД - 29.10.2016

Група Албанци од скопска Серава, кои синоќа, според заменик-министерот Диме Спасов, го бркале и го нападнале, попладнево добиле кривични пријави. Со овие кривични пријави поднесени од Спасов, заменик-министерот дава нова верзија за синоќешната ...

Диме не излегува вечерва (ВИДЕО)

+инфо - 29.10.2016

Сообраќајките во кои синоќа учествувал Спасов денеска на социјалните мрежи предизвикаа лавина реакции. Сообраќајките во кои синоќа учествувал заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов денеска на социјалните мрежи предизвикаа лавина ...

Спасов реагира на вестите за сообраќајката во Тафталиџе

Макфакс - 29.10.2016

Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна „тешка сообраќајна незгода со последници“ должни сме да реагираме, бидејќи истите се базираат на невистини, шпекулации и груби дезинформации кои очигледно се ...

(ВИДЕО) Шилегов: Не само што бил пијан и избегал, Диме Спасов користел и службено возило

А1 On - 29.10.2016

„Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните. Oва е местотo каде што, синоќа, Диме Спасов дополнителен заменик министер за труд ...

Кабинетот на Спасов: Текстовите за наводна „тешка собраќајна незгода со последици” се невистини со цел да му се наштети ...

Нетпрес - 29.10.2016

Кабинетот на заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов испрати реакција во врска со натписите на опозициските медиуми дека во текот на ноќта се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети.

Шилегов: Оваа власт е опасна по живот, мора да замине

Нетпрес - 29.10.2016

Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните, изјави Петре Шилегов.

(ВИДЕО) Шилегов: Не само што бил пијан и избегал, Спасов бил и со службено возило

Репортер - 29.10.2016

„Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните. Oва е местотo каде што, синоќа, Диме Спасов дополнителен заменик министер за труд ...

Шилегов: Спасов со службено возило возел пијан, удрил неколку возила и избегал

МКД - 29.10.2016

„Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. По сообраќајката Диме Спасов избегал. Ова ја покажува врвната неодговорност на кадрите во оваа влада“, изјави Петре Шилегов - портпарол на СДСМ, денеска пред местото каде што синоќа ...

Шилегов: Власта на Груевски е опасна по живот, не смее повеќе да ја води државата

Макфакс - 29.10.2016

Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните, изјави во саботата Петре Шилегов, портпарол на опозициската СДСМ обвинувајќи ја ...

Диме Спасов трчал за да избега од Алфите – неуспешно

Репортер - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, синоќа на улица Алжирска во населбата Тафталиџе во Скопје со службеното возило Туарег предизвикал сообраќајка при што оштетил две други возила кои биле паркирани.

(ВИДЕО) ОВА е возилото со кое Диме Спасов ја направил сообраќајката

Репортер - 29.10.2016

Телевизијата 24 Вести објави снимка од службеното возило Туарег со кое Диме Спасов синоќа на улица Алжирска во населбата Тафталиџе во Скопје предизвикал сообраќајка при што оштетил две други возила кои биле паркирани.

Диме Спасов во моментов е на распит во полиција

Репортер - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, во моментов е на распит во полициска станица, откако синоќа на улица Алжирска во населбата Тафталиџе во Скопје со службеното возило Туарег предизвикал сообраќајка при што ...

Возачот на Спасов се обидел да го спаси од невољите кои го снајдоа функционерот

Репортер - 29.10.2016

Лицето кое по сообраќајката и бркотниците помеѓу дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, дошол за да каже дека наводно тој го возел џипот на функционерот, е возачот на Спасов, објави НОВА .

(ФОТО) Твитерџиите со ексклузивни фотографии од сообраќајката на Диме Спасов

Репортер - 29.10.2016

Твитерџиите, веднаш по сообраќајката во скопската населба Тафталиџе, објавија сеирџиски, но ексклузивни фотографии. Неофицијално во сообраќајната незгода учествувал Диме Спасов, дополнителен заменик министер за труд и социјална политика, за што ...

Диме Спасов предизвика сообраќајка (ФОТО)

+инфо - 29.10.2016

Засега постојат две верзии за несреќата, едната е дека имало повредени, а според втората дека неколку возила биле оштетени. Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов, кој бил придружуван од сопатничка, ноќеска, ...

Кабинетот на Спасов: Текстовите за наводна “тешка собраќајна незгода со последици” се невистини и координиран напад за ...

Press24 - 29.10.2016

Кабинетот на заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов испрати реакција во врска со натписите на опозициските медиуми дека во текот на ноќта се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети.

Штама од премиерот Димитриев за хаосот кој го направи Диме Спасов

Репортер - 29.10.2016

Помина цел ден, а се уште нема никаква реакција од премиерот Емил Димитриев во чија Влада Диме Спасов е дополнителен заменик министер за труд и социјала. Нема реакција ниту од партијата на Спасов, ВМРО-ДПМНЕ, од каде тој успеа да стигне и до ...

Спасов реагира: Невистини, шпекулации и дезинформации

МКД - 29.10.2016

Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна „тешка сообраќајна незгода со последници" должни сме да реагираме бидејќи истите се базираат на невистини, шпекулации и груби дезинформации кои очигледно се ...

Заменикот министер за труд Спасов осомничен дека побегнал по предизвикување сообраќајна несреќа

Макфакс - 29.10.2016

Теренско возило „туарег“ со скопски регистерски таблички ноќта кон саботата во скопската населба Тафталиџе удрил во неколку возила, а според полициски извори станува збор за заменик-министерот за труд и социјална политика Диме Спасов, а според ...

Заменик-министерот Спасов осомничен за предизвикување сообраќајка

Кајгана - 29.10.2016

Теренско возило „туарег“ со скопски регистерски таблички ноќеска во скопската населба Тафталиџе удрило во неколку возила, а според полициски извори станува збор за заменик-министерот за труд и социјална политика Диме Спасов кој до 2 часот не бил ...

Криминалци го нападнале Спасов, МВР ниту збор за тоа

Нетпрес - 29.10.2016

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се врзува со заменк министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

КУРИР: Осудени криминалци го нападнале Диме Спасов

Press24 - 29.10.2016

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се врзува со заменк министерот за труд и социјална политика Диме Спасов пренесува ...

Пијан функционер предизвикал сообраќајна незгода

Р.С.Европа - 29.10.2016

Заменик министер во алкохолизирана состојба во петок навечер предизвикал сообраќајна незгода и побегнал од местото на настанот, велат извори од МВР. Според изворите од МВР несреќата се случила во скопската општина Карпош, зад зградата на Катастар, а ...

Спасов ќе ги тужел медиумите кои пренесоа за неговата сообраќајка

Стандард - 29.10.2016

Откако неколку медиуми објавија за синоќешната несреќа која ја предизвикал Диме Спасов во скопската населба Тафталиџе, со реакција се јави Дополнителниот заменик министер за Труд и социјала.

Спасов реагира на вестите за сообраќајката во Тафталиџе

Кајгана - 29.10.2016

„Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна „тешка сообраќајна незгода со последици“ должни сме да реагираме, бидејќи истите се базираат на невистини, шпекулации и груби дезинформации кои очигледно се ...

Спасов за сообраќајката кривично ќе ги гонел албанците од Серава

Репортер - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална работа и екс министер, Диме Спасов, по давањето исказ во полициската станица Карпош, поднел и кривична пријава против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава, пренесе А1Он.

Шилегов: Спасов возел пијан и со службено возило, надвор од работно време (ВИДЕО)

+инфо - 29.10.2016

Спасов е човекот кој со години управува со градинките, онаму каде што се згрижуваат нашите деца, рече Шилегов. Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти ...

Шилегов: Спасов бил пијан и со возило на Агенцијата за вработување

Нова ТВ - 29.10.2016

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов денеска одржа прес конференција во скоспката општина Карпош каде синоќа се случи сообраќајна незгода, која тој тврди дека ја предизвикал дополнителниот заменик министер за труд Диме Спасов.

Шилегов: Спасов нанесе штета и избега

Р.С.Европа - 29.10.2016

Портпаролот на опозициската СДСМ Петре Шилегов го обвини дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов за злоупотреба на службено возило и неодговорно однесување во сообраќајот.

КУРИР: Осудени криминалци го нападнале Диме Спасов

Сител - 29.10.2016

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се врзува со заменк министерот за труд и социјална политика Диме Спасов пренесува ...

Снимка од службениот туарег со кој Диме Спасов удрил во возила (ВИДЕО)

МКД - 29.10.2016

Телевизијата 24 вести објави снимка од оштетениот џип „туарег“ со кој синоќа во скопската населба Тафталиџе заменик-министерот за труд и социјала Диме Спасов удрил во неколку паркирани возила на улицата Алжирска.

(ФОТО) Диме Спасов вечерва конечно дојде да даде исказ во полициска станица

Репортер - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов моментално се наоѓа во полициската станица Карпош, каде треба да даде исказ за синоќешните бркотници по скопските улици.

Диме Спасов не се појавил на распитот во сообраќајната полиција

Нова ТВ - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд Диме Спасов денеска не се појавил на распит во сообраќајната полиција, во врска со сообраќајката што вчера се случи во општина Карпош, кај Агенцијата за катастар на недвижности, дознава НОВА.

Спасов се појави во полициска станица Карпош

Макфакс - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов пристигна вечерта во полициската станица Карпош, каде се очекува да даде исказ за синоќешните случувања, велат полициски извори за Радио Слободна Европа.

Апропо сообраќајката на Спасов: Колку тежат моралните вредности на нашите политичари?

Макфакс - 29.10.2016

Сообраќајна несреќа се случи во петокот вечер во скопската населба Тафталиџе во која учествуваше дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов, кој според очевидци, бил во алкохолизирана состојба и додека траел полицискиот ...

Спасов даде исказ па им избега и на новинарите

Репортер - 29.10.2016

Откако синоќа и избега на полицијата, вечерва успеа да им избега и на новинарите. Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов успеа да излезе од полициската станица во Карпош без да биде забележан од новинарските екипи ...

Возачот на Спасов го спасувал функционерот тврдејќи дека тој возел

Нова ТВ - 29.10.2016

Лицето кое по сообраќајката и бркотниците помеѓу заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов дошол за да каже дека наводно тој го возел џипот на функционерот е возачот на Спасов.

Диме Спасов вечерва предизвика сообраќајка и ИЗБЕГАЛ – БИЛ ПИЈАН?

Репортер - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов вечерва предизвикал тешка сообраќајна несреќа во скопската населбата Тафталиџе во општина Карпош, во близина на Катастарот, и побегнал од местото на настанот, дознава Либертас ...

Возачот на Спасов лажел дека тој го возел „туарегот“

+инфо - 29.10.2016

Лицето кое тврдело дека го возело „туарегот“ откако Спасов избегал бил неговиот возач, објави Нова. Лицето кое по сообраќајката во која учествувал заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, дошло да каже дека наводно тоа го возело ...

Спасов со кривична пријава до насилниците кои го нападнале

Нетпрес - 29.10.2016

Дознаваме дека заменик министерот Диме Спасов поднел кривична пријава до насилниците кои вчеравечер го нападнале и бркале возилото во кое се превезувал Спасов. Групата која го следела и нападнала министерот се од скопска Серава, Албанци со дебело ...

Кабинетот на Спасов: Текстовите за наводна “тешка собраќајна незгода со последици” се невистини и координиран напад за ...

Курир - 29.10.2016

Кабинетот на заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов испрати реакција во врска со натписите на опозициските медиуми дека во текот на ноќта се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети.

(Фото) тамара качулска покажала „квалитети“ на интервјуто кај Диме Спасов

Репортер - 29.10.2016

Порталот Мактел на Саше Ивановски успеа да ископа дека ноќната пријателка на Диме Спасов веќе 3 години работи во влада како помлад референт. Значи сепак добро се покажала! Еве го линкот од решението за нејзино примање на работа од ноември 2013-та ...

Диме Спасов со кривична пријава до насилниците кои го нападнале

Press24 - 29.10.2016

Дознаваме дека заменик министерот Диме Спасов поднел кривична пријава до насилниците кои вчеравечер го нападнале и бркале возилото во кое се превезувал Спасов. Како што претходно објавивме, групата која го следела и нападнала министерот се од ...

ВИДЕО: Возилото со кое Диме Спасов ја направил сообраќајката

Либертас - 29.10.2016

Телевизијата 24 Вести објави снимка од службеното возило Туарег со кое Диме Спасов синоќа на улица Алжирска во населбата Тафталиџе во Скопје предизвикал сообраќајка при што оштетил две други возила кои биле паркирани.

Диме Спасов поднесе кривична пријава до насилниците кои го нападнале

Пулс24 - 29.10.2016

Ексклузивно дознаваме дека заменик министерот Диме Спасов поднел кривична пријава до насилниците кои вчеравечер го нападнале и бркале возилото во кое се превезувал Спасов. Како што претходно објавивме, групата која го следела и нападнала министерот ...

Диме Спасов предизвикал сообраќајка во Тафталиџе

Бриф - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за Труд и социјала, Диме Спасов, доцна вечерва предизвикал сообраќајна несреќа во скопската населба Тафталиџе. Неофицијално, Спасов бил во алкохолизирана состојба и со автомобил на Агенцијата за вработување удрил во ...

Ексклузивни фотографии од сообраќајката на Диме Спасов

Panika.be - 29.10.2016

По социјалните медиуми се појавија ексклузивни фотки од сообраќајката на Диме Спасов: Извор: Сеир. Дот. Мк. ...

Диме Спасов вечерва предизвикал сообраќајка и избегал

Либертас - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов вечерва предизвикал тешка сообраќајна несреќа во скопската населбата Тафталиџе во општина Карпош, и побегнал од местото на настанот, дознава Либертас од полициски извори.

Спасов: Опозициските портали дрско манипулираа дека се случила тешка сообраќајка

Локално - 29.10.2016

„Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна “тешка сообраќајна незгода со последници” должни сме да реагираме бидејќи истите се базираат на невистини, шпекулации и груби дезинформации кои очигледно се ...

Текстовите за наводна "собраќајна незгода со последици" се невистини

Вечер Прес - 29.10.2016

Опозициските портали дрско и непоткрепено манипулираа дека се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети што е целосна невистина Кабинетот на заменик-министерот за труд и социјална политика Диме Спасов испрати реакција во врска со ...

Сообраќајна несреќа во Тафталиџе – возачот избегал

МК News - 29.10.2016

Теренско возило „туарег“ со скопски регистерски таблички ноќта кон саботата во скопската населба Тафталиџе удрил во неколку возила. Медиумите пишуваат дека учествувал заменик-министерот за труд и социјална политика Од министерството за внатрешни ...

Диме Спасов поднел кривична пријава до напаѓачите

Република - 29.10.2016

Диме Спасов, заменик министерот за труд и социјална политика поднел кривична пријава до насилниците кои вчеравечер го нападнале и бркале возилото во кое се превезувал Спасов, објави порталот „Курир“.

(ВИДЕО) Шилегов: Диме Спасов, не само што бил пијан, туку и користел службено возило надвор од работно време

Локално - 29.10.2016

Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните. Oва е местотo каде што, синоќа, Диме Спасов дополнителен заменик министер за труд ...

Пијан функционер побегнал по предизвикување сообраќајна несреќа во Тафталиџе

Точка - 29.10.2016

Теренско возило „туарег“ со скопски регистерски таблички ноќта кон саботата во скопската населба Тафталиџе удрил во неколку возила, според полициски извори станува збор за заменик-министерот за труд и социјална политика Диме Спасов кој до 2 часот не ...

Македонските политичари родени без доблест и морал

Фактор - 29.10.2016

И додека светските политичари поднесуваа оставки кога ќе направеа и најмал прекршок кога полицијата ќе ги намирисаше дека се отруле со алкохол, нашите бегаат и се кријат како од ѓавол. А не само што се фатени под дејство на алкохол туку и ...

Штама од премиерот Димитриев и ВМРО-ДПМНЕ за сообраќајките и бегството на Диме Спасов

Либертас - 29.10.2016

Помина цел ден, а се уште нема никаква реакција од премиерот Емил Димитриев во чија Влада Диме Спасов е дополнителен заменик министер за труд и социјала. Нема реакција ниту од партијата на Спасов, ВМРО-ДПМНЕ, од каде тој успеа да стигне и до ...

Медиумите обвинети за манипулација и невистини, МВР уште молчи за сообраќајката со заменик министер

Фактор - 29.10.2016

Откако дел од медиумите во однос на синоќешната сообраќајка објавија дека се работи за дополнителен заменик министер во владата со реакција се јави Министерството за труд кое што ги демантираше сите наводни шпекулации со образложение дека ...

Веста за сообраќајката на Диме Спасов го обиколи Балканот

еМагазин - 29.10.2016

Информацијата за сообраќајната несреќа на заменик министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов го обиколи Балканот и предизвика внимание во регионалните медиуми. Радио телевизија на Србија (РТС) пишува дека заменик министерот удрил во две ...

Текстовите за наводна “тешка собраќајна незгода со последици” се невистини и координиран напад за штета на угледот на ...

Република - 29.10.2016

Кабинетот на заменик-министерот за труд и социјална политика Диме Спасов испрати реакција во врска со натписите на опозициските медиуми дека во текот на ноќта се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети.

Твитерџиите цел ден не престанаа да го зезаат Диме Спасов

Либертас - 29.10.2016

Ви пренесуваме дел од креативните твитови и фотографии објавени на Твитер по повод сообраќајките и бегството на Диме ...

Диме Спасов: Информациите за наводна сообраќајна незгода со последици се груби дезинформации

еМагазин - 29.10.2016

„Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна “тешка сообраќајна незгода со последници” должни сме да реагираме, бидејќи истите се базираат на невистини, шпекулации и груби дезинформации кои очигледно се ...

Спасов даде исказ во полициската станица Карпош

Локално - 29.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, вечерва ги избегна новинарските прашања по дадениот исказ во полициската станица во Карпош. Тој пристигна во станицата околу 20 часот за полициска забелешка по синоќешните ...

Диме Спасов се појави во полициска станица

Фактор - 29.10.2016

Како што дознава Фактор од свои извори, заменик министерот Диме Спасов после речиси цел ден бегајќи од јавноста, решил да се пријави во ПС Карпош. Најверојатно Спасов ќе даде свој исказ околу целиот настан со синоќешната сообраќајка која ја ...

Осудени криминалци го нападнале Диме Спасов

Република - 29.10.2016

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се врзува со заменк министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

Осудени криминалци кои имаат дебели полициски досиеа го нападнале Диме Спасов

Пулс24 - 29.10.2016

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се врзува со заменк министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

ДЕТАЛИ: Диме Спасов направил сообраќајка и трчал за да избега од полицијата, но Алфите го фатиле

Либертас - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, синоќа на улица Алжирска во населбата Тафталиџе во Скопје со службеното возило Туарег предизвикал сообраќајка при што оштетил две други возила кои биле паркирани.

МТСП со реакција: Текстовите за наводна „тешка собраќајна незгода со последици“ се дрзок и непоткрепен обид за ...

Пулс24 - 29.10.2016

Министерството за труд и социјална политика испрати реакција во врска со натписите на опозициските медиуми дека во текот на ноќта се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети. Реакцијата на МТСП ја објавуваме во целост.

Спасов за сообраќајката кривично ќе ги гонел албанците од Серава

Либертас - 29.10.2016

Дополителниот заменик министер за труд и социјална работа и екс министер, Диме Спасов, по давањето исказ во полициската станица Карпош, поднел и кривична пријава против неколку лица од албанска етничка припадност од населба Серава, пренесе А1Он.

ФОТО: Диме Спасов вечерва конечно дојде да даде исказ во полициска станица за сообраќајките и бегството

Либертас - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов моментално се наоѓа во полициската станица Карпош, каде треба да даде исказ за синоќешните бркотници по скопските улици.

(ФОТО) ТВИТЕРЏИИТЕ СЕ ИНСПИРИРАА: „Ексклузивни фотографии“ од сообраќајката на Диме Спасов

Фактор - 29.10.2016

Твитер заедницата на социјалните мрежи уште рано по сабајле фаќа сеир со шегобијни фотографии од последниот синоќешен инцидент во кој според мноштвото од медиуми осомничен е заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

(ВИДЕО) Шилегов: После сообраќајката со службено возило, Диме Спасов избегал

еМагазин - 29.10.2016

„После сообраќајката Диме Спасов избегал. Ова ја покажува врвна неодговорност на кадрите во оваа Влада, којашто така и го почна својот мандат. Со убиство на млад човек„, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, на местотo каде што, синоќа, ...

Спасов даде исказ па им избега и на новинарите, го изнесоа тајно во возило со затемнети стакла

Либертас - 29.10.2016

Откако синоќа и избега на полицијата, вечерва успеа да им избега и на новинарите. Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов успеа да излезе од полициската станица во Карпош без да биде забележан од новинарските екипи ...

Распитот заврши, Спасов избега од новинарите

Фактор - 29.10.2016

Заменик министерот Диме Спасов ја напушти полициската станица Карпош, каде што се појави вечерва за да даде исказ. Тој оттаму замина со возило и избегна директен контакт со новинарите. Засега не е познато каков исказ дал Спасов во станица, но МВР ...

Диме Спасов вечерва дава исказ во полициската станица Карпош

Бриф - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов моментално се наоѓа во полициската станица Карпош, каде треба да даде исказ за синоќешните сообраќајки кои ги предизвикал со службениот „Туарег“ и бркотниците по скопските ...

Шилегов: Власта на Груевски е опасна по живот, не смее повеќе да ја води државата

Точка - 29.10.2016

Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните, изјави во саботата Петре Шилегов, портпарол на опозициската СДСМ обвинувајќи ја ...

Шилегов: Спасов ќе мора да одговара за штетата од сообраќајката

Мета - 29.10.2016

„Оваа власт на Никола Груевски е опасна по живот и мора да замине. Секој нов ден со нив, загрозени се животите на нашите деца, нашите имоти и безбедноста на граѓаните“, обвини денеска Петре Шилегов на прес-конференција во близина на Агенцијата за ...

Диме Спасов во моментов е на распит во полиција

Либертас - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, во моментов е на распит во полициска станица, откако синоќа на улица Алжирска во населбата Тафталиџе во Скопје со службеното возило Туарег предизвикал сообраќајка при што ...

Спасов во станица тврдел дека бегал од полицајците оти не бил сигурен во нив?!

Либертас - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјала, Диме Спасов, и вечерва во полициската станица во Карпош дал исказ ист со верзијата која ја објавија куририте вечерва , односно дека го бркале, му тропале по возилото и му се заканувале па поради ...

Спасов и институциите треба да одговорат барем на следните 8 прашања

Либертас - 29.10.2016

Гебелс, Кемпбел и GMMB заедно не го ‘перат’ голобрадиот момчак Диме, а камо ли центарот за комуникации на белата палата! Обидите за евтино и, вака глупаво спинување на скандалозното и незаконско поведение на јавен државен функционер член на ИК на ...

РСЕ: Спасов пристигна во полициската станица Карпош

Локално - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов пристигна во полициската станица Карпош, каде се очекува да даде исказ за синоќешните случувања, велат полициски извори за Радио Слободна Европа.

Лицето кое се обидело да го спаси Спасов велејќи дека тој возел, бил неговиот возач?!

Либертас - 29.10.2016

Лицето кое по сообраќајката и бркотниците помеѓу дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика, Диме Спасов, дошол за да каже дека наводно тој го возел џипот на функционерот, е возачот на Спасов, објави НОВА .

ВИДЕО: Дојранлиев го побара Диме за излегување, но Диме нема излез вечерва…

Либертас - 29.10.2016

Продолжуваат шегите на сметка на Диме Спасов на социјалните мрежи. Погледнете го видеото на Александар ...

Диме Спасов направил сообраќајка и избегал од местото додека траел увидот?

Мета - 29.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов ноќеска направил сообраќајка, пишуваат медиумите. Според пишувањата сообраќајната незгода се случила во населбата Тафталиџе, а Спасов избегал од местото на настанот додека ...

Реакција на Спасов за сообраќајката во Тафталиџе...

Н.Македонија - 29.10.2016

Реакција на Спасов за сообраќајката во Тафталиџе „Во врска со одредени наслови и текстови на портали кои денеска беа објавени, за наводна „тешка сообраќајна незгода со последици“ должни сме да реагираме, бидејќи истите се базираат на невистини, ...

Спасов се пријавил во полициска станица во Карпош...

Н.Македонија - 29.10.2016

Спасов се пријавил во полициска станица во Карпош Заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов вечерва се појавил во полициската станица во Карпош за да даде исказ за сообраќајките во кои учествувал синоќа, велат полициски извори за ...

Кабинетот на Спасов: Текстовите за наводна “тешка собраќајна незгода со последици” се невистини и координиран напад за ...

Lider - 29.10.2016

Кабинетот на заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов испрати реакција во врска со натписите на опозициските медиуми дека во текот на ноќта се случила тешка сообраќајна несреќа со настанати штети.

Спасов: на 11 декември ќе славиме една голема победа

ТВ21 - 27.10.2016

На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти кои изминатите 10 ...

Спасов: На 11 декември ќе славиме една голема победа

Вест - 27.10.2016

На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти кои изминатите 10 ...

Спасов: На 11 декември ќе славиме една голема победа

Сител - 27.10.2016

На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти кои изминатите 10 ...

СПАСОВ: На 11 декември ќе славиме голема победа

Телеграф - 27.10.2016

Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти, кои изминатите 10 години влијаеја значително да се подобри квалитетот на нивниот живот во секој сегмент, рече Спасов На 11 декември граѓаните на Република Македонија ...

Спасов: На 11. декември ќе славиме една голема победа

А1 On - 27.10.2016

На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти кои изминатите 10 ...

Спасов: На 11 декември ќе славиме една голема победа

Курир - 27.10.2016

На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти кои изминатите 10 ...

Спасов во Драчево: На 11 декември ќе славиме голема победа

Република - 27.10.2016

На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти кои изминатите 10 ...

Спасов: На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 27.10.2016

На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците реализирани проекти кои изминатите 10 ...

Спасов: На 11 декември ќе славиме една голема победа

Идивиди - 27.10.2016

Скопје, 27 октомври 2016 (МИА) – На 11 декември граѓаните на Република Македонија победата ќе ја донесат за ВМРО-ДПМНЕ и ќе славиме една голема победа со над 63 освоени пратеници. Граѓаните ги препознаваат нашите дела и ги знаат стотиците ...

Дури и за Спасовски Јанева се однесува непрофесионално (ВИДЕО0

Нетпрес - 26.10.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева прераснува во најголем срам дури и за оние кои ги нарачуваа монтираните случаи. Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, кој во моментов ја врши функцијата технички министер за внатрешни работи, ...

Спасовски потврди дека Јанева се однесува непрофесионално и надвор од воспоставените норми

Пулс24 - 26.10.2016

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева прераснува во најголем срам дури и за оние кои ги нарачуваа монтираните случаи. Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, кој во моментов ја врши функцијата технички министер за внатрешни работи, ...

Чекањето на Јанева пред врата во МВР не било грешка, туку процедура, вели Спасовски

Локално - 26.10.2016

Чекањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева пред капијата на Министерството за внатрешни работи во петокот и повиците до обезбедувањето да „отвори“, според министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, не било грешка, бидејќи имало ...

Чекањето на Јанева пред врата во МВР не било грешка, туку процедура, вели Спасовски

Либертас - 26.10.2016

Чекањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева пред капијата на Министерството за внатрешни работи во петокот и повиците до обезбедувањето да „отвори“, според министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, не било грешка, бидејќи имало ...

Чекањето на Јанева пред врата во МВР не било грешка, туку процедура, вели Спасовски

Мета - 26.10.2016

Чекањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева пред капијата на Министерството за внатрешни работи во петокот и повиците до обезбедувањето да „отвори“, според министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, не било грешка, бидејќи имало ...

Спасовски: Граѓаните да ги пријават полицајците кои ќе го кршат законот

24 Вести - 25.10.2016

Секој полициски службеник што ќе биде фатен во партиски активности ќе биде казнет, најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната посета на СВР Велес. Според него, граѓаните мораат да ја чувствуваат полицијата како нивен ...

Спасовски во посета на СВР Велес

Канал5 - 25.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари средба со надлежните од СВР Велес. На средбата се разговарало за зачувувавњето на базбедноста на граѓаните , јавниот ред и мир но и моменталниот капацитет на секторот во Велес.

Спасовски: Kазни за полицијата за учество во партиски активности

Фокус - 25.10.2016

-Секој полицаец кој ќе биде фатен дека учествува во партиски активности ќе биде казнет , најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска од Велес каде што го посети СВР Велес.

(ВИДЕО) Оливер Спасовски во „10 минути“

Репортер - 25.10.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата „10 минути“ каде гостуваше министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. ...

Спасовски: Ќе се казнуваат полицајците кои ќе се вклучат во партиски активности (ВИДЕО)

+инфо - 25.10.2016

Спасовски ги повика граѓаните да пријават ако полицајците им вршат притисок за време на изборниот процес. Секој полицаец кој ќе биде фатен дека учествува во партиски активности ќе биде казнет , најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...

(ВИДЕО) Министерот Спасовски во посета на СВР Велес

Репортер - 25.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Велес во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски: Граѓаните да пријават било каков притисок или вклучување во изборни активности на вработени во полицијата

Стандард - 25.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Велес во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски го посети СВР Велес

Press24 - 25.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Велес, во рамки на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски го посети СВР Велес

Телеграф - 25.10.2016

Министерот бил информиран за состојбата на подрачјето на СВР Велес, а станало збор и за проблемите со кои се соочуваат вработените Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска го посети СВР Велес, во рамки на посетите кои се реализираат ...

Оливер Спасовски во посета на полициската станица во Велес

Сител - 25.10.2016

Зачувување на безбедноста, јавниот ред и мир, капацитетите на секторот - ова беа дел од темите за кои се разговараше на средбата меѓу министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и надлежните од велешката полиција..

Министерот Спасовски во посета на СВР Велес

А1 On - 25.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Велес во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Министерот Спасовски во посета на СВР Велес

Локално - 25.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Велес во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

(ВИДЕО) Спасовски: Граѓаните да пријават било каков притисок или вклучување во изборни активности на вработени во ...

Либертас - 25.10.2016

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го посети СВР Велес во склоп на посетите кои се реализираат во секторите за внатрешни работи во државата, со цел одблиску да се запознае со моменталните состојби и проблемите со кои се ...

Спасовски ќе ги казнува полицајците кои ќе бидат фатени во партиски активности

Фактор - 25.10.2016

Секој полициски службеник кој ќе го прекрши законот за време на изборната кампања и и ќе биде учесник во изборни активности ќе биде казнет. Министерот Оливер Спасовски денеска од Велес порача дека секој полицаец кој ќе биде затекнет во партиски ...

(ВИДЕО) Спасовски: Ќе се казнуваат полицајците кои ќе се вклучат во партиски активности

Бриф - 25.10.2016

Секој полицаец кој ќе биде фатен дека учествува во партиски активности ќе биде казнет , најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска од Велес каде што го посети СВР Велес, пишува Плусинфо.

ВИДЕО: Оливер Спасовски во „10 минути“

Либертас - 25.10.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата „10 минути“ каде гостуваше министерот за внатрешни работи Оливер ...

(ВИДЕО) Оливер Спасовски во „10 минути

Локално - 25.10.2016

Ви го пренесуваме вечерашното издание на емисијата „10 минути“ каде гостуваше министерот за внатрешни работи Оливер ...