TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Успешен тест натпревар за македонската фудбалска репрезентација

А1 - 11.10.2009

Македонија го победи Катар со 2:1 на пријателски натпревар одигран попладнево во Скопје на националната арена „Филип Втори“ пред околу 4.000 гледачи.

Македонија го совлада Катар со 2-1

24Фудбал - 11.10.2009

Македонија со 2-1 го победи Катар во пријателскиот натпревар одигран на Стадионот Филип Втори. Македонската фудбалска репрезентација ја оправда улогата на ...

Заслужен триумф против Катар, Пандев рекордер

Спортнет - 11.10.2009

Фудбалската репрезентација на Македонија ја совладаа селекцијата на Катар со 2:1 во пријателски дуел одигран на Арената Филип Втори во Скопје.

Македонија - Катар, најава

Спорт Денес - 11.10.2009

Денес во 14 часот на арената Филип 2-ри нашата фудбалска репрезентација ќе го одигра пријателскиот натпревар против селекцијата на Катар..

Пријателски фудбалски меч - Македонија : Катар

Форум - 11.10.2009

Македонската фудбалска репрезентација денеска во Скопје игра пријателски натпревар со Катар Натпреварот започнува во 14 часот на арената Филип втори, а ...

Пандев vs. Катар

Спорт Денес - 11.10.2009

Погледнете ги двата гола на нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев против Катар, постигнат во пријателскиот натпревар на националната арена „Филип ...

Македонија го победи Катар со 2:1

Сител - 11.10.2009

Македонија го победи Катар со 2:1 на пријателски натпревар одигран попладнево во Скопје на националната арена „Филип Втори“ пред околу 4.000 гледачи.

Македонија - Катар 2-1 во пријателски натпревар на Арената Филип 2

Канал5 - 11.10.2009

Додека во Европа се играат решавачките средби од мундијалските квалификации Македонската фудбалска репрезентација далеку од некакви возбудувања одигра само ...

Пријателски фудбалски меч - Македонија : Катар

Макфакс - 11.10.2009

Скопје / 11.10.09 / 09:14 Македонската фудбалска репрезентација денеска во Скопје игра пријателски натпревар со Катар.

Македонија го победи Катар со 2:1

Макфакс - 11.10.2009

Скопје / 11.10.09 / 19:10 Фудбалската репрезентација на Македонија денеска на пријателски натпревар го победи Катар со 2 спрема 1.

Утре ќе се одигра пријателскиот натпревар со Катар

А1 - 10.10.2009

По разочарувачкото четврто место во мундијалските квалификации, Македонската фудбалска репрезентација уште сега може да се посвети на наредниот циклус за ...

Меч за самодоверба пред новиот циклус

Вест - 10.10.2009

По трите порази во низа, за македонската фудбалска репрезентација утрешниот пријателски натпревар со Катар е шанса со победа да се врати самодовербата.

Македонија бара реванш за поразот во Париз

Утрински - 10.10.2009

Македонија сериозно го сфаќа неделниот пријателски меч против Катар на „Филип Втори“ арената во Скопје.

Македонија утре против Катар игра пријателски фудбалски натпревар

Сител - 10.10.2009

Македонската фудбалска репрезентација утре против Катар ќе го одигра првиот натпревар по завршувањето на квалификацискиот циклус за Светското првенство кое ...

Македонија утре против Катар игра пријателски натпревар

Кирилица - 10.10.2009

Целта е да им се стави до знаење на сите дека место во првиот состав ќе има само за најподготвените и тие што најмногу ќе се ангажираат Македонската фудбалска ...

Македонската фудбалска репрезентација на контрола против Катар

А1 - 09.10.2009

Нашата фудбалска „А“ селекција ги заврши мундијалските квалификациски обврски, па до наредниот септември, кога ќе стартува циклусот за Еуро-2012, ќе биде во ...

Спорт - Можност за рамнење на сметките

Време - 09.10.2009

На 24 јули 2001 година, во пријателски натпревар Македонија беше поразена од тогашниот домаќин Катар со 0-1.

Секој триумф е значаен за нас

Спорт - 09.10.2009

* "На секој натпревар главната цел е да се даде гол и да се победи. Така ќе биде и в недела против Катар", најавува Ацо Стојков На фудбалска Македонија & е ...

Јонуз: Катар е вистински предизвик за нас

Спортнет - 09.10.2009

Македонската фудбалска репрезентација и денеска тренира во Охрид на Биљанини извори. Претпладне играчите го искористија убавото време за прошетка на брегот на ...

Катар купува сé само фудбалска репрезентација не

Н.Македонија - 09.10.2009

Строгото правило на ФИФА за забрана на брзо натурализирање на странците, го оддалечи со светлосни години неделниот противник на Македонија од учество на некое ...

Македонија - Катар за 200 денари

Спортски - 09.10.2009

Сите заинтересирани љубители на фудбалот кои сакаат да го следат пријателскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Катар што ќе се одигра во ...

Победа за убав почеток

Вечер - 09.10.2009

Противник е по мерка, играме дома, нема да се браниме и треба со наша игра, дисциплинирано да го градиме нападот, создаваме шанси и победничкиот менталитет, ...

"Црвено-жолтиот" дрес секогаш е мотив

Inpress - 09.10.2009

Охрид, 9. октомври (ИНПРЕС) Македонската фудбалска репрезентација во Охрид ги финишира подготовките пред неделниот пријателски натпревар со селекцијата на ...

Заврши последниот тренинг пред неделниот пријателски натпревар

А1 - 08.10.2009

Македонските фудбалери го одработија последниот ден со двојна доза тренинзи пред неделниот пријателски натпревар со Kатар на арената „Филип Втори“.

Јонуз: Секој натпревар е Тест за наредните квалификации

Пенал - 08.10.2009

Нашата фудбалска репрезентација денес ја одржа првата прес конференција во базата во хотелот " Хит Горица " во Охрид.

Влезници за мечот Македонија - Катар

Спортнет - 08.10.2009

Сите фанови на најдобата македонска фудбалска репрезентација, кои ќе сакаат во живо да го проследат пријателскиот меч меѓу нашата селекција и репрезентацијата ...

Спорт - Катар ги лечи раните

Време - 08.10.2009

Петар Једиковски Најдобрите македонски фудбалери, без особено возбудување, на охридското крајбрежје го очекуваат неделниот пријателски натпревар со Катар.

Јонуз почнува со построг режим за следниот циклус

Спорт - 08.10.2009

* "Тоа што беше е зад нас, имаше и некои грешки кои треба свесно да ги прифатиме и поправиме. На јавноста треба да & предочиме дека веќе од сега сериозно ...

Јонуз најави построг режим во репрезентацијата

Утрински - 08.10.2009

Периодот за адаптација меѓу стручниот штаб и фудбалерите во репрезентацијата на Македонија мина.

Јонуз: Кој нема мотив, нека не доаѓа

Н.Македонија - 08.10.2009

Интересен беше одговорот на селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз на прашањето како мисли да ги мотивира постарите и стандардните ...

Катар е нов почеток за Македонија

Н.Македонија - 08.10.2009

Отсега одиме на резултат, со каква било игра. Битен е скорот, не се бројат шансите. Се надевам на нови навики Горан Пандев Треба да се заборави сé во ...

За Катар знаат малку, а грешат многу!

Н.Македонија - 08.10.2009

Изненадувачки, барем кога станува збор за сениорска селекција, беше непознавањето на противникот што ги очекува в недела, во Скопје, репрезентацијата на Катар ...

Влезници за мечот Македонија - Катар

Идивиди - 08.10.2009

Сите фанови на најдобрата македонска фудбалска репрезентација, кои ќе сакаат во живо да го проследат пријателскиот меч меѓу нашата селекција и репрезентацијата ...

Репрезентативците ги заврши подготовките во Охрид

Спорт Денес - 08.10.2009

Македонската национална селекција денеска го поминува својот последен ден на подготвителниот период во Охрид, за денес беа закажани 2, па уште 2дополнителни ...

Деспотоски - На победа против Катар

Inpress - 08.10.2009

Охрид, 8. октомври (ИНПРЕС) Во релаксирана атмосфера, македонската фудбалска репрезентација, ги одработува подготовките за пријателскиот меч со Катар, кој на ...

Јонуз најави построг начин на работа во рапрезентацијата

А1 - 07.10.2009

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз денеска од Охрид најави промени во работата во репрезентацијата со цел едногодишниот периодот ...

Спорт - Катар не е безопасен противник

Време - 07.10.2009

Најдобрата македонска фудбалска селекција вчера ги почна подготовките за пријателскиот натпревар со Катар, кој ќе се одигра на 11 октомври на арената „Филип ...

Секој дуел сега е тест за ЕП 2012

Спорт - 07.10.2009

* "Карактеристиката на овој наш собир е да се видат одредени нови играчи, па потоа од нивниот однос кон репрезентативниот дрес ќе зависи дали и натаму ќе ...

Јонуз: Најважно е да креираме нова игра

Спортнет - 07.10.2009

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија во Охрид ги одработува подготовките за пријателскиот меч против Катар, кој ќе се одигра на 11 октомври со ...

Во полн состав стартуваа подготовките за Катар

Утрински - 07.10.2009

Македонската фудбалска репрезентација вчера стартуваше со подготовките за пријателскиот меч со Катар на 11 октомври во Скопје.

Репрезентацијата комплетна на првиот тренинг

Спортски - 07.10.2009

Македонската фудбалска репрезентација со треннигот одржан во понеделникот во 16:00ч стартуваше со подготовките за пријателскиот меч со Катар кој на 11-ти ...

Се гради атмосфера помеѓу младите и старите во А-тимот

Н.Македонија - 07.10.2009

Катар е голема непознаница за Македонија, иако еднаш игравме пријателска во Париз, кога под водство на Ѓоре Јовановски загубивме со 0-1 Македонската фудбалска ...

Јонуз на средба со новинарите

Спорт Денес - 07.10.2009

Нашата фудбалска репрезентација денес ја одржа првата прес конференција во базата во хотелот " Хит Горица " во Охрид.

Построг начин на работа во рапрезентацијата

Идивиди - 07.10.2009

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз денеска од Охрид најави промени во работата во репрезентацијата со цел едногодишниот периодот ...

Јонуз најави построг начин на работа во рапрезентацијата

Кирилица - 07.10.2009

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз денеска од Охрид најави промени во работата во репрезентацијата со цел едногодишниот периодот ...

Јонуз најави построг начин на работа во репрезентацијата

Сител - 07.10.2009

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз денеска од Охрид најави промени во работата во репрезентацијата со цел едногодишниот периодот ...

Мора да се гради победнички дух

Вечер - 07.10.2009

Играчите мора да веруваат во своите квалитети, да бидат убедени дека можат да играат против секој противник и да победуваат, вели селекторот Јонуз Најдобрите ...

Катар ја тестира Македонија

Inpress - 07.10.2009

Охрид, 7. октомври (ИНПРЕС) Викендов кога најголемиот од Европските репрезентации, ќе играат квалификациски натпревари, најдобрите македонски фудбалери, кои го ...

Македонските фудбалери комплетирани на првиот тренинг во Охрид

А1 - 06.10.2009

И покрај тоа што летото е зад нас, селекторот Мирсад Јонуз по старата практика, ги собра фудбалските репрезентативци во Охрид.

Спорт - Грнчаров неизвесен за Катар

Време - 06.10.2009

Дефанзивецот на кипарскиот клуб АПОЕЛ, Бобан Грнчаров, поради повреда на бутниот мускул најверојатно нема да биде во можност да настапи во репрезентативниот ...

Стартуваа подготовките за средбата со Катар

Спортнет - 06.10.2009

Дел од членовите на фудбалската репрезентација на Македонија заедно со стручниот штаб отпатуваа утринава за Охрид каде ќе се одвиваат подготовките за ...

Јонуз со сите на број

Вест - 06.10.2009

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз на располагање ќе ги има сите повикани репрезентативци на денешниот прв собир што во 12 часот ...

Стартуваат мини-подготовките за Катар

Идивиди - 06.10.2009

Македонската репрезентација преку собирот денеска во хотелот "Инекс Горица" во Охрид ги стартува мини подготовките за пријателскиот натпревар со Катар, кој на ...

Започнаа подготовките за пријателскиот натпревар со Катар

Алфа - 06.10.2009

Македонската фудбалска репрезентација денеска на Билјанини Извори ги започна подготовките за престојниот пријателски натпревар со Катар.

Глигоров: Пријатно сум изненаден од повикот на Јонуз

Спортски - 05.10.2009

Откако ги мина сите скалила кои еден играч може да ги мине во кариерата, почнувајќи од настап во прволигашката конкуренција на неполни 17 години, преку ...