TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спорт - Фондацијата "Катар" на дресот на Барселона

Вест - 11.12.2010

Актуелниот шпански шампион Барселона се договори да стави реклама на својот славен дрес за првпат во својата историја, и тоа ќе биде логото на Фондацијата "Катар", која е непрофитна организација, ...

Спорт - Рекорден договор на Барса

Време - 11.12.2010

Актуелниот шпански првак Барселона потпиша рекорден спонзорски договор со катарска компанија, која ќе плаќа неверојатни 30 милиони евра годишно за нејзиното лого да се најде на дресовите на ...

По 111 години Барселона со спонзорско лого на дресот

Inpress - 11.12.2010

Барселона, 11. декември 2010 (ИНПРЕС) По цели 111 години без спонзор на дресот каталонскиот гиган Барселона конечно попушти пред налетот на светската економска криза и дозволи покрај логото на Уницеф ...

Барселона го „продаде“ дресот за 30 милиони евра

Н.Македонија - 11.12.2010

Попушти и последниот тим во светот што одбиваше на својот дрес да носи реклама Шпанскиот првак Барселона објави дека за петгодишен договор со катарска фондација ќе добие 150 милиони евра (28 милиони ...

Богатство за дресот на Барселона

Идивиди - 11.12.2010

Како и што беше најавено тимот на Барселона постигна договор по кој од следната сезона по прв пат во својата клупска историја ќе носат реклами на своите дресови.

Барселона се продаде – Катар Фондејшн наместо УНИЦЕФ на дресот

Канал5 - 10.12.2010

111 годишната традиција е прекината. Каталонскиот гигант, кој досега даваше отпор на практиката на останатите клубови да носат спонзор на дресот конечно прифати да претставува комерцијална група во ...

Рекорден спонзорски договор за Барселона

Канал5 - 10.12.2010

Барселона со рекорд и во домен на спонзорски договор. Од каталонската престолнина потврдија фудбалерите на Барселона на дресовите до сезоната 2015/2016 ќе ја носат рекламата "Катар фондација".

Барса го продаде дресот за 30 милиони евра годишно

Таратур - 10.12.2010

За прв пат во 111-годишната историја Барселона ќе носи спонзорски натпис и лого на градите на својот дрес, откако денес во 12 часот на Камп Ноу ќе биде официјално претставена новатa зделка со Qatar ...

Барса се откажува од над 100 години традиција за 25 милиони евра годишно!

Кирилица - 10.12.2010

Шпанскиот шампион Барселона, најатрактивниот светски тим во моментов, домот на најдобриот светски фудбалер Лео Меси и школата која беше основа за шпанската доминација на ЕП и СП во изминатите две ...

’Qatar Foundation’ ќе стои на дресот на Барса за над 30€ милиони годишно

24Фудбал - 10.12.2010

Според пишувањата на медиумите од Шпанија, Барселона денес ќе го соопшти спонзорскиот договор со Qatar Foundation вреден помеѓу 150-180 милиони евра Каталонскиот Sport уште вчера најави дека маркетин ...

Барса го продаде дресот за 30 милиони евра годишно

Спортски - 10.12.2010

За прв пат во 111-годишната историја Барселона ќе носи спонзорски натпис и лого на градите на својот дрес, откако денес во 12 часот на Камп Ноу ќе биде официјално претставена новатa зделка со Qatar ...

Барса го потврди договорот со Qatar Foundation до 2016 вреден 30€ милиони годишно

24Фудбал - 10.12.2010

Барселона официјално го соопшти спонзорскиот договорот со Qatar Foundation кој ќе биде во трајност до 2016 а на клубот годишно ќе му носи 30 милиони евра Медиумите од Шпанија веќе најавија дека ...

Qatar Foundation на дресот на Барселона

Курир - 10.12.2010

До 2016 година на предната страна на дресовите на Барса ќе стои Qatar Foundation, а договорот е вреден 30 милиони евра годишно.

Барса со спонзор на дресот

Алфа - 10.12.2010

Потпретседателот на Барселона, Хавиер Фаус потврди дека во иднина играчите на своите дресови ќе го носат логото на невладината организација Qatar Foundation, која се занимава финансирање на проекти ...

Спонзори на дресот на Барса

Идивиди - 10.12.2010

Челниците на Барселона повторно ја отворија дебатата околу спонзорско име на дресовите на шпанскиот шампион. Одделот за маркетинг на клубот откри дека загубите на клубот може многу добро да се решат ...

Барса конечно со спонзор на дресовите?

Курир - 09.12.2010

Загубата поради тоа што Барселона нема спонзор на дресовите изнесува 25 милиони евра годишно. Маркетиншкиот оддел на шпанскиот тим Барселона сериозно размислува да ја прекине традицијата без ...

Sport: Барселона размислува за поставување спонзор на дресот

24Фудбал - 09.12.2010

Според пишувањата на Sport управата на Барселона размислува конечно да постави спонзорско лого на дресот Весникот од Кталонија вели дека повторно се враќа старата дебата дали треба да се постави ...

Барселона планира да стави спонзор на дресот

Таратур - 09.12.2010

Старите дебати за потребата од поставување на спонзорски натпис на дрсот на Барселона одновo се враќаат на сцена, откако одделот за маркетинг на клубот соопшти дека загубите се до 25 милиони евра ...

Барселона планира да стави спонзор на дресот

Спортски - 09.12.2010

Старите дебати за потребата од поставување на спонзорски натпис на дрсот на Барселона одновo се враќаат на сцена, откако одделот за маркетинг на клубот соопшти дека загубите се до 25 милиони евра ...