TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев закажа прес конференција

А1 On - 10.05.2015

Денеска, во 17:20 часот, пред седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде претседателот Зоран ...

Зоран Заев изјава за медиумите во 17 и 20 часот

Репортер - 10.05.2015

Претседателот на СДСМ,Зоран Заев во 17, 20 часот ќе дава изјава за медиумите од седиштето на ...

Заев, Џафери и Алиу присуствуваат на седницата на Советот за безбедност

МКД - 10.05.2015

Заев изјави дека неговото присуство е исклучиво резултат на загриженоста на СДСМ за безбедноста на земјата и можна ескалација на судирите. Претходно објавената информција за неприсуството на Заев на Советот за безбедност сепак не е точна.

ЗОРАН ЗАЕВ ЌЕ СЕ ОБРАТИ ДО НАЦИЈАТА - Што ќе обелодени Заев?

Sky - 10.05.2015

Денеска, во 17.20 часот, пред седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде претседателот Зоран ...

Заев најави изјава за медиуми

Либертас - 10.05.2015

Социјалдемократскиот сојуз најави дека денеска, во 17.20 часот, пред седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде претседателот на партијата, Зоран ...

Зошто Заев ја тргна фамилијата во Швајцарија?

Курир - 09.05.2015

По последниве случувања во Македонија се поставува прашањето- Зошто опозицискиот лидер ја испрати својата фамилија во Швајцарија? Дали Заев имаше некое сознание и информации па пред неколку дена ја испрати фамилијата на луксузно место во далечната ...

Заев: Организирање на протест пред СДСМ ќе биде потврда за мрачно сценарио

Нова ТВ - 09.05.2015

Во врска со шпекулациите во јавноста дека ВМРО ДПМНЕ подготвува протест на граѓани пред седиштето на СДСМ, Зоран Заев изјави дека се надева оти тоа е само шпекулација која нема да се потврди. Се надевам дека тоа не е така.

Заев: Апелирам до граѓаните да го скротат гневот, убаво е протестите да престанат

А1 On - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека доколку владејачката партија го организира своето членство во протести со кои ќе се обвини опозицијата за настаните во Куманово, на тој начин само ќе потврди дека тоа што се случува од утринава е сценарио на ...

Среќен ли е Заев што се оствари неговата визија за крв по улиците?

Курир - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во поголем број наврати се закануваше дека ќе има крв по улиците, тензии, насилство и жртви. Заев најавуваше дека е многу можно да падне крв, како и дека имал притисоци тоа да се случи.

Зошто Заев и СДСМ го одложија најавуваниот митинг на 9-ти мај?

Курир - 09.05.2015

СДСМ, Зоран Заев и нивните новинари најавуваа голем невиден до сега митинг кој требаше да се случи на 9 мај. Заев тоа го најави претходно и во интервју на порталот Локално. - СДСМ почна со подготовките на митингот што според првичните информации, ...

Заев со бомбите ги загрози капацитетите на безбедносните служби

Курир - 09.05.2015

Опозицсикиот лидер Зоран Заев во изминатиот период дел од своите таканаречни бомби посвети и на македонските безбедносни служби откривајќи и коментирајќи информации поврзани со нивното работење, соработка со други слуќби и кадровската спремност.

Семејството на Заев се луксузира во Швајцарија, додека полицијата ја брани државата

Нетпрес - 09.05.2015

Додека во Куманово се одвива жестока вооружена акција помеѓу македонската полиција и група терористи кои имаат за цел да ја дестабилизираат земјава, семејството на лидерот на опозицијата, Зоран Заев, е на безбедно, во Швајцарија.

Заев повика на прекин на протестите

Р.С.Европа - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска повика на прекин на сите протести, за да се продонесе кон решавање на состојбата која, како што рече, е многу лоша за Македонија. "Апелирам до сите граѓани да ги скротат гневовите коишто ги имаат во душите, ...

Заев се закануваше со крв по улици, дали е сега среќен?

Нетпрес - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во поголем број наврати се закануваше дека ќе има крв по улиците, тензии, насилство и жртви. Заев најавуваше дека е многу можно да падне крв, како и дека имал притисоци тоа да се случи.

Семејството на Заев се луксузира во Швајцарија, додека полицијата ја брани државата

Курир - 09.05.2015

Додека во Куманово се одвива жестока вооружена акција помеѓу македонската полиција и група терористи кои имаат за цел да ја дестабилизираат земјава, семејството на лидерот на опозицијата, Зоран Заев е на безбедно, во Швајцарија.

Зошто Заев ја тргна својата фамилијата во Швајцарија?

Нетпрес - 09.05.2015

По последниве случувања во Македонија се поставува прашањето- Зошто опозицискиот лидер ја испрати својата фамилија во Швајцарија?, пишува „Курир“. Дали Заев имаше некое сознание и информации па пред неколку дена ја испрати фамилијата на луксузно ...

ЗОРАН ЗАЕВ ЌЕ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА - Што ќе обелодени лидерот на СДСМ во 13 и 45 часот?

Sky - 09.05.2015

Денеска, во 13.45 часот, пред седиштето на СДСМ, изјава за медиуми ќе даде Зоран Заев, лидер на СДСМ. Претходно беше најавена изјава на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, но подоцна од СДСМ стигна корекција со најава за изјава на лидерот на СДСМ ...

Задоволен ли е Заев сега кога се оствари неговата визија за крв по улиците

Пулс24 - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во поголем број наврати се закануваше дека ќе има крв по улиците, тензии, насилство и жртви. Заев најавуваше дека е многу можно да падне крв, како и дека имал притисоци тоа да се случи.

Заев: Протест пред СДСМ ќе биде потврда за мрачното сценарио

Sky - 09.05.2015

Во врска со шпекулациите во јавноста дека ВМРО ДПМНЕ подоготвува протест на граѓани пред седиштето на СДСМ, Зоран Заев изјави дека се надева оти тоа е само шпекулација која нема да се потврди. Се надевам дека тоа не е така.

Заев: Сите граѓани да ги скротат гневовите, убаво е протестите да престанат

Вечер Прес - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ги повика граѓаните на смиреност и присебност во врска со случувањата во Куманово и обидите за дестабилизација на Македонија. Според него, сега е најважно да му се помогне на цивилното население и да му се обезбеди и ...

(ВИДЕО) Заев: Убаво е протестите да престанат, граѓани да ги скротат гневовите

Либертас - 09.05.2015

Одговори на новинарски прашања на Зоран Заев, претседател на СДСМ: П1 : Господине Заев имаме информации дека во штабовите на ВМРО-ДПМНЕ спонтано се собираат членови и имаат намера да дојдат во Скопје да прават контрапротести обвинувајќи ве вас дека ...

Дали Заев е задоволен што заканите за насилство и крв по улиците се остваруваат?

Република - 09.05.2015

Во поголем број наврати лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се закануваше дека ќе има крв по улиците, тензии, насилство и жртви. Заев најавуваше дека е многу можно да падне крв, како и дека имал притисоци тоа да се случи.

Заев: Граѓаните да останат смирени и присебни, убаво е протестите да престанат

Република - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев ги повика граѓаните на смиреност и присебност во врска со случувањата во Куманово и обидите за дестабилизација на Македонија. Според него, сега е најважно да му се помогне на цивилното население и да му се обезбеди и ...

Зошто Заев и СДСМ го одложија најавуваниот митинг на 9-ти мај?

Република - 09.05.2015

Денеска е денот кога според првоте најави СДСМ требаше да организира голем протест на скопските улици. СДСМ, Зоран Заев и нивните новинари најавуваа голем невиден до сега митинг. Заев тоа го најави претходно и во интервју на порталот Локално.

Зошто Заев и СДСМ го одложија најавуваниот митинг на 9 мај?!

Пулс24 - 09.05.2015

СДСМ, Зоран Заев и нивните новинари најавуваа голем невиден до сега митинг кој требаше да се случи на 9 мај. Зоран Заев тоа го најави претходно и во интервју на порталот Локално. Заев изјави- СДСМ почна со подготовките на митингот што според ...

Заев со т.н БОМБИ ги загрози капацитетите на македонските безбедносни служби!

Пулс24 - 09.05.2015

Опозицсикиот лидер Зоран Заев во изминатиот период дел од своите таканаречни бомби посвети и на македонските безбедносни служби откривајќи и коментирајќи информации поврзани со нивното работење, соработка со други слуќби и кадровската спремност.

Заев: Апелирам до граѓаните да го скротат гневот, убаво е протестите да престанат

МК News - 09.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека доколку владејачката партија го организира своето членство во протести со кои ќе се обвини опозицијата за настаните во Куманово, на тој начин само ќе потврди дека тоа што се случува од утринава е сценарио на ...

Зошто Заев ја тргна својата фамилија во Швајцарија?

Република - 09.05.2015

По последниве случувања во Македонија се поставува прашањето- Зошто опозицискиот лидер ја испрати својата фамилија во Швајцарија?, пишува „Курир“. Дали Заев имаше некое сознание и информации па пред неколку дена ја испрати фамилијата на луксузно ...

Додека полицијата ја брани државата, семејството на Заев се луксузира во Швајцарија

Пулс24 - 09.05.2015

Додека во Куманово се одвива жестока вооружена акција помеѓу македонската полиција и група терористи кои имаат за цел да ја дестабилизираат земјава, семејството на лидерот на опозицијата, Зоран Заев е на безбедно, во Швајцарија.

Зошто Заев ја тргна фамилијата во Швајцарија?

Пулс24 - 09.05.2015

Дали Заев имаше некое сознание и информации па пред неколку дена ја испрати фамилијата на луксузно место во далечната Швајцарија. По ова што се случува почнувајќи од понеделникот до сега- појавување на Црвенковски, насилни протести во кои беа ...

Додека Заев реализира насилно сценарио, неговото семејство ужива на монденски места (ФОТО)

Press24 - 08.05.2015

Додека лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите поддржувачи веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио чија цел е да ја дестабилизира државата, семејство на опозицискиот лидер засолнето на сигурно место, ужива по ...

Семејството на Заев ужива во странство, додека тој заговара насилен конфликт во државава

Нетпрес - 08.05.2015

Додека лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите поддржувачи веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио чија цел е да ја дестабилизира државата, семејство на опозицискиот лидер засолнето на сигурно место, ужива по ...

СДСМ со крвав и пеколен план за насилство на 17-ти мај

Курир - 08.05.2015

Свесен за силата и непобитните докази против него лидерот на СДСМ Зоран Заев оди на се или ништо на најавените протести за 17 мај. Како се приближува судскиот процес за случајот „Пуч“ се повеќе на виделина излегува мрачното сценарио на Заев.

Додека Заев реализира насилно сценарио, неговото семејство ужива на монденски места (ФОТО)

Курир - 08.05.2015

Додека лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите поддржувачи веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио чија цел е да ја дестабилизира државата, семејство на опозицискиот лидер засолнето на сигурно место, ужива по ...

Крвавото сценарио на СДСМ за протестот на 17. мај

Нетпрес - 08.05.2015

Свесен за силата и непобитните докази против него лидерот на СДСМ Зоран Заев оди на се’ или ништо на најавените протести за 17 мај. Како се приближува судскиот процес за случајот „Пуч“ се’ повеќе на виделина излегува мрачното сценарио на Заев.

ФОТО: Додека Заев реализира насилно сценарио, неговото семејство ужива во Швајцарија

Сител - 08.05.2015

Додека лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите поддржувачи веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио чија цел е да ја дестабилизира државата, семејство на опозицискиот лидер засолнето на сигурно место, ужива по ...

СДСМ со крвав и пеколен план за насилство на 17-ти мај

Press24 - 08.05.2015

Свесен за силата и непобитните докази против него лидерот на СДСМ Зоран Заев оди на се или ништо на најавените протести за 17 мај. Како се приближува судскиот процес за случајот „Пуч“ се повеќе на виделина излегува мрачното сценарио на Заев.

Аналитичарите предупредуваат за ескалација на состојбите на 17 мај

Сител - 08.05.2015

Оружје, насилство и крв по улиците. СДСМ подготвува украинско сценарио на 17 мај во Скопје. Партиски извори брифираат дека откако на Заев му стана јасно дека не му бега затворска казна за прислушувањето на граѓаните лидерот на СДСМ сега оди на се ...

Крвав и пеколен план на СДСМ за 17-ти мај!

Пулс24 - 08.05.2015

Свесен за силата и непобитните докази против него лидерот на СДСМ Зоран Заев оди на се или ништо на најавените протести за 17 мај. Како се приближува судскиот процес за случајот „Пуч“ се повеќе на виделина излегува мрачното сценарио на Заев.

СДСМ и Заев за 17 мај подготвуваат украинско сценарио за Македонија

Република - 08.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев свесен за силата и непобитните докази против него, оди на се или ништо на најавените протести за 17 мај. Како се приближува судскиот процес за случајот „Пуч“ се повеќе на виделина излегува мрачното сценарио на Заев.

Додека Заев спорведува насилство во Македонија, неговото семејство ужива во Швајцарија

Вечер Прес - 08.05.2015

Семејството на Зоран Заев засолнето на сигурно место ужива по монденски места додека Заев и СДСМ веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио. Имено, додека Заев создава тензија и агресија остварувајќи го своето ...

СДСМ со крвав и пеколен план за насилство на 17-ти мај

Вечер Прес - 08.05.2015

Членови на СДСМ кои не се согласуваат со она што СДСМ и Заев го подготвуваат на 17. мај велат дека во партијата на големо се во тек подготовките за украинско сценарио во Македонија. Извори од партијата велат дека постои добро смислен план за ...

Додека Заев реализира насилно сценарио, неговото семејство ужива на монденски места (ФОТО)

Денешен - 08.05.2015

Додека лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите поддржувачи веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио чија цел е да ја дестабилизира државата, семејство на опозицискиот лидер засолнето на сигурно место, ужива по ...

Заев создава хаос во Македонија, а неговото семејство уживо по монденски места

Република - 08.05.2015

Семејството на Зоран Заев засолнето на сигурно место ужива по монденски места додека Заев и СДСМ веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио. Имено, додека Заев создава тензија и агресија остварувајќи го своето ...

Заев си поднесол оставка по изборите во Британија

Република - 08.05.2015

„Еми оти не кажахте како оде таа работа“ Откако тројца претседатели на политички партии во Велика Британија денеска си подносоа пставки на лидерските места истото го сторил и првиот човек на СДСМ.

Кога сѐ ќе помине, зелената маса ќе остане

Н.Македонија - 08.05.2015

- Ако се знае дека спротивставени страни дури и по долготрајни и крвави војни морале да седнат заедно и да се договорат како понатаму, на Груевски и на Заев досега требаше да им стане јасно дека за почеток би можеле да се обидат заеднички да ги ...

Додека Заев реализира насилно сценарио, неговото семејство ужива на монденски места (ФОТО)

Lider - 08.05.2015

Додека лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите поддржувачи веќе четврти ден го реализираат нивното однапред смислено насилно сценарио чија цел е да ја дестабилизира државата, семејство на опозицискиот лидер засолнето на сигурно место, ужива по ...

Новинари го бојкотираа Заев поради нападите

Утрински - 07.05.2015

Дел од медиумите во земјава, пред почетокот на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во знак на протест на насилствата врз медиумите ги спуштија камерите и ја напуштија прес-конференцијата.

Нова „бомба“ на Заев во најава

Алсат-М - 07.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран ...

САД: мирни протести и воздржување од насилство

Телма - 07.05.2015

САД целосно го поддржуваат правото на граѓаните да се собираат и мирно да протестираат и ги повикуваме сите инволвирани страни да се воздржат од насилство. Бараме, вели амбасадата на САД во соопштението до медиумите, од лидерите во Владата, на ...

Спуштени камери за Зоран Заев во знак на револт поради нападите врз новинарските екипи

Сител - 07.05.2015

Медиумите ја напуштија 30-тата прес конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Во знак на револт од насилството над медиумиските работници од страна на членови на партијата, новинарите излегоа од прес центарот на Бихаќка.

Груевски:Заев е слабак кој сака да дојде на власт со насилство - Ќе реагираме смирено

Алфа - 07.05.2015

Бидејќи не може да дојде на власт со проекти и програма, лидерот на СДСМ се обидува тоа да го направи со насилство оценува премиерот Груевски. Тој му порача на Заев дека оној што е силен, не му треба насилство. Народот стои зад него.

Груевски: Заев е свесен дека не може да дојде на власт по нормален пат, а применува насилство

Сител - 07.05.2015

Сценариото на Заев нема да помине, институциите нема да дозволат со планираното насилство Заев да предизвика дестабилизација на државата, порача од вчерашното интервју за Сител премиерот Никола Груевски.

Протестите, по последната бомба за Никола Младенов

Оff.net - 07.05.2015

Ситуацијата во Скопје по последната, со право долгоочекувана бомба на Зоран ...

Зоран Заев денеска ќе објави нова „бомба“

Кирилица - 07.05.2015

Лидерот на СДСМ , Зоран Заев, денеска ќе ја објави 30 „бомба“. Од СДСМ велат дека до сега се разобличи вистината за работата на власта, криминалот, изборните манипулации, проектот „Скопје 2014“, бруталните протести пред општина Центар, партиските ...

ВО ЖИВО: Нова „бомба“ за Никола Младенов!

Кирилица - 07.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најавувајќи ја денешната 30-та бомба на својата Фејсбук страница го напиша следното: ...

СДСМ ќе ја објави 30-та бомба

А1 On - 07.05.2015

Лидерот на СДСМ , Зоран Заев, денеска ќе ја објави 30-та бомба. Досега од СДСМ велат, се разобличи вистината за работата на власта, криминалот, изборните манипулации, проектот Скопје 2014, бруталните протести пред општина Центар, партиските ...

Заев денеска ќе ја објави 30 „бомба“

+инфо - 07.05.2015

Лидерот на СДСМ , Зоран Заев, денеска ќе ја објави 30 „бомба“. Од СДСМ велат дека до сега се разобличи вистината за работата на власта, криминалот, изборните манипулации, проектот „Скопје 2014“, бруталните протести пред општина Центар, партиските ...

Денеска триесеттата бомба на опозицијата

МКД - 07.05.2015

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов пред половина час на својот фејсбук-профил за денеска ја најави 30-тата т.н. бомба, односно нови аудиоснимки од прислушувани разговори што наводно се однесуваат на криминалното и коруптивно однесување на власта.

ВИДЕО: Во знак на протест против насилството и притисоците, медиумите му спуштија камера на Заев

Нетпрес - 07.05.2015

Во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ, поголем дел од медиумите денеска пред почетокот на прес-конференцијата му спуштија камера на лидерот на СДСМ. Новинарот Љупчо Златев од телевизија Сител во името на сите новинари ...

Заради насилство и притисоци медиумите ги спуштија камерите пред Зоран Заев(ФОТО)

Сител - 07.05.2015

Дел од медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пред почетокот на прес-конференцијата. Новинарот Љупчо Златев од телевизија Сител во името на сите ...

(ВО ЖИВО) Бомба 30 на Заев: „10 причини за нова истрага“

Нова ТВ - 07.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе одржи прес конференција на којашто ќе ја презентира 30.бомба по ред. Зоран Заев оваа бомба на ФБ ја најави со зборовите: „10 причини за нова ...

ЖИВО: 30-та „бомба“ – Вистината за Никола Младенов

А1 On - 07.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најавувајќи ја денешната 30-та бомба на својата Фејсбук страница го напиша следното: ...

Заради насилството и притисоците медиумите му спуштија камери на Заев

Press24 - 07.05.2015

Поголем дел од медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пред почетокот на прес-конференцијата.

ФОТО: Медиумите му ги спуштија камерите на Заев

Курир - 07.05.2015

Медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Ваквиот чекор на новинарите и камерманите доаѓа откако изминатиов период низа новинари и камермани се мета на ...

Груевски: Насилството нема да им помине, ќе реагираме смирено и професионално

Курир - 07.05.2015

Заев не може да дојде на власт со проекти и програма, па се обидува тоа да го направи со насилство како секој слабак. Насилството е карактеристика за слабак. Човек што е силен, човек што знае дека народот стои зад него, не му треба насилство.

ФОТО: Еве како медиумите му ги спуштија камерите на Заев

Press24 - 07.05.2015

Медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран ...

Заев: Апелирам на мирни и ненасилни протести

А1 On - 07.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, апелира на мирни и ненасилни протести. „Се гордеам со младите луѓе, кои не ги познавам .Провокатори има, кои провоцираат насилство. Секој што провоцира, треба да знае дека за тоа се одговара“, рече Заев.

Новинарски протест на пресот на Заев (ВИДЕО)

Телеграф - 07.05.2015

Новинарот Златев, како што пренесоа и повеќе домашни медиуми, на Заев му предал и копија од Уставот на Република Македонија Новинарот Љупчо Златев од телевизијата „Сител“ на денешната прес-конференција на Зоран Заев, на кој опозицијата објави нови ...

ВИДЕО Заев: Провокаторите на насилствата ќе одговараат!

+инфо - 07.05.2015

Свесни сме дека на протестите се присутни и луѓе кои сакаат да провоцираат насилство, но сакам уште еднаш да апелирам за мирни протести, рече Зоран Заев, лидерот на СДСМ на денешната прес конференција на која беа објавени телефонски разговори што се ...

ВИДЕО: Како медиумите му ги спуштија камерите на Заев?

Курир - 07.05.2015

Голем број од медиумите пред почетокот на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од активисти СДСМ ги спуштија камерите и ја напуштија прес-конференцијата.

Груевски: Ти благодарам Зоран Заев (ВИДЕО)

Press24 - 07.05.2015

По прес конференцијата на Зоран Заев, премиерот Никола Груевски во живо на ТВ Сител рече дека ВМРО-ДПМНЕ и Владата поддржуваат да се отвори нова истрага за случајот со загинувањето на новинарот Никола ...

СДСМ објави нови прислушувани разговори

МРТ - 07.05.2015

СДСМ објави нови аудио-материјали од прислушувани разговори кои ги поседува. Лидерот на патијата, Заев тврди дека од нив се слуша како власта прикривала детали од сообраќајната несреќа на новинарот Никола Младенов...

ВИДЕО: Како медиумите му ги спуштија камерите на Заев?

Press24 - 07.05.2015

Голем број од медиумите пред почетокот на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од активисти СДСМ ги спуштија камерите и ја напуштија прес-конференцијата.

ВИДЕО: Како медиумите му ги спуштија камерите на Заев?

Денешен - 07.05.2015

Голем број од медиумите пред почетокот на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од активисти СДСМ ги спуштија камерите и ја напуштија прес-конференцијата.

Заради насилството и притисоците медиумите му спуштија камери на Заев

Пулс24 - 07.05.2015

Поголем дел од медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пред почетокот на прес-конференцијата.

Видео: Еве како медиумите му ги спуштија камерите на Заев

Пулс24 - 07.05.2015

Погледнете како медиумите му ги спуштија камерите на Заев Голем број од медиумите пред почетокот на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од активисти СДСМ ги спуштија ...

СДСМ со најава за нова ”бомба” број 30

Кумановски м. - 07.05.2015

Социјалдемократскиот Сојуз за денес во 14 часот ја најави новата прес конференција на која ќе бидат презентирани нови прислушкувани разговори во рамки на проектот ”Вистината за Македонија”.

Заев: Има провокатори на протестите и ќе одговараат- ние сме за мирни протести и народ!

Локално - 07.05.2015

Свесни сме дека на протестите се присутни и луѓе кои сакаат да провоцираат насилство, но сакам уште еднаш да апелирам за мирни протести, рече Зоран Заев, лидерот на СДСМ на денешната прес конференција .

Шилегов најави 30-та „бомба“ денес

Либертас - 07.05.2015

Спомнав дека денес има бомба30? – напиша портпаролот на СДСМ, Петар Шилегов на својот Фејсбук профил. Пред само два дена објавена беше бомбата за убиството на Мартин Нешковски и обидите за сокривање на ...

Со сила убавина не бидува!

Пулс24 - 07.05.2015

Пред да се каже било што за настаните кои неумешно и крајно невкусно ги оркестрира опозицијата сакам едно нешто да биде јасно, смртта на Мартин Нешковски е трагедија која ниту еден родител не треба да ја доживее, која сум уверен дека сите во ...

СДСМ ќе ја објави 30-та бомба

Локално - 07.05.2015

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов пред половина час на својот фејсбук-профил за денеска ја најави 30-тата т.н. бомба, односно нови аудиоснимки од прислушувани разговори што наводно се однесуваат на криминалното и коруптивно однесување на власта.

Ќе пука 30-та бомба по ред – Што соддржи најновата бомба на СДСМ?

МК News - 07.05.2015

Спомнав дека денес има бомба30? – напиша портпаролот на СДСМ, Петар Шилегов на својот Фејсбук профил. Според информациите лидерот на СДСМ Зоран Заев и денеска ќе објавува снимки од прислушувани разговори, нема информација за што ќе биде оваа бомба.

Нова бомба на Бихаќка: Десет причини за нова истрага

Бриф - 07.05.2015

Денеска во 14 часот во седиштето на СДСМ, лидерот на партијата Зоран Заев ќе ја обзнани 30 – та бомба од проектот „Вистината за Македонија“ -Десет причини за нова истрага – напиша Заев на ...

ВО ЖИВО: Следета ја 30-тата бомба на Зоран Заев СО КЛИК на ОВОЈ ЛИНК

Sky - 07.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Бомбата ќе може да ја следите на веб страницата на СДСМ во живо: ...

(ВО ЖИВО) “Бомба 30″: 10 причини за нова истрага

Локално - 07.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе одржи прес конференција на којашто ќе ја презентира 30.бомба по ред. Зоран Заев оваа бомба на ФБ ја најави со зборовите: „10 причини за нова ...

Заради насилството и притисоците медиумите му спуштија камери на Заев

Вечер Прес - 07.05.2015

Ваквиот чекор на новинарите и камерманите доаѓа откако изминатиов период низа новинари и камермани се мета на напади од страна на опозицијата или луѓе блиски до неа Поголем дел од медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите ...

Заради насилство и притисоци медиумите ги спуштија камерите пред Зоран Заев(Видео)

Република - 07.05.2015

Дел од медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пред почетокот на прес-конференцијата. Новинарот Љупчо Златев од телевизија Сител во името на сите ...

Ќе пука 30-та бомба по ред - Што соддржи најновата бомба на СДСМ?

Sky - 07.05.2015

Спомнав дека денес има бомба30? – напиша портпаролот на СДСМ, Петар Шилегов на својот Фејсбук профил. Пред само два дена објавена беше бомбата за убиството на Мартин Нешковски и обидите за сокривање на ...

Груевски: Насилството нема да им помине, ќе реагираме смирено и професионално

Пулс24 - 07.05.2015

Заев не може да дојде на власт со проекти и програма, па се обидува тоа да го направи со насилство како секој слабак. Насилството е карактеристика за слабак. Човек што е силен, човек што знае дека народот стои зад него, не му треба насилство.

ФОТО: Медиумите му ги спуштија камерите на Заев

Денешен - 07.05.2015

Медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Ваквиот чекор на новинарите и камерманите доаѓа откако изминатиов период низа новинари и камермани се мета на ...

Груевски: Насилството нема да им помине, ќе реагираме смирено и професионално

Lider - 07.05.2015

Заев не може да дојде на власт со проекти и програма, па се обидува тоа да го направи со насилство како секој слабак. Насилството е карактеристика за слабак. Човек што е силен, човек што знае дека народот стои зад него, не му треба насилство.

Заев преку „фејсбук“ профилот повика на смиреност

24 Вести - 06.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев преку својот „фејсбук“ профил повика на смиреност. „Како човек и политичар, ве повикувам и апелирам до сите вас кои протестирате пред Владата на Република Македонија искажувајќи го вашиот гнев и незадоволство, тоа да го ...

Заев: И други полицајци ќе му се приклучат на народот

Фокус - 06.05.2015

Полицијата треба да го брани народот, а не да се крева против него, порача лидерот на СДСМ откако еден од полицајците им се придружи на демонстрантите пред владата. Ти денес го направи наголемиот, најхуманиот и највозвишениот потег што може некој да ...

Јанкулоска: Заев злоупотреби трагичен настан за политички профит

Фокус - 06.05.2015

Таа оцени дека материјалите се креирани и монтирани. Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска , по објавувањето на прислушувани разговори од страна на СДСМ за обидот на власта да ја затскрие целата вистина околу убиството на Мартин ...

Груевски: Да не се закрвиме меѓу себе

Press24 - 06.05.2015

Нападнаа полицајци кои имат семејства. Сосема е јасно дека целта на Заев е дестабилизација. Ние ќе делуваме смирено, професионално, принципиелно, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител.

Груевски апелира: Не дозволувајте да се закрви народот меѓу себе

Курир - 06.05.2015

Нападнаа полицајци кои имат семејства. Сосема е јасно дека целта на Заев е дестабилизација. Ние ќе делуваме смирено, професионално, принципиелно, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител.

Груевски: Насилството е за слабаци

Press24 - 06.05.2015

Целта на Зоран Заев е насилно да дојде на власт, а тоа е карактеристика за еден слабак, вели премиерот Никола Груевски во гостувањето на Сител телевизија Тој вели дека целта на опозицискиот лидер е да креира дестабилизација во земјава и апелираше до ...

Заев ја турка Македонија во војна, неговото семејство засолнето во Швајцарија

Нетпрес - 06.05.2015

Додека неговите поддржувачи се на насилни протести, семејството на Зоран Заев си ужива. Лидерот на СДСМ создава тензија и агресија и го остварува своето сценарио за насилство на улиците, а Заеви се на одмор во Швајцарија.

Заев создава тензија и агресија, а семејството му ужива во Швајцарија

Press24 - 06.05.2015

Додека неговите поддржувачи се на насилни протести, семејството на Зоран Заев си ужива. Лидерот на СДСМ создава тензија и агресија и го остварува своето сценарио за насилство на улиците, а Заеви се на одмор во Швајцарија.

Заев го исполнува црното сценарио, неговите пулени повикуваат на крв и ескалација

Нетпрес - 06.05.2015

Црното сценарио кое Зоран Заев подолг период го планира и за кое во јавноста многу се зборуваше синоќа почна да се остварува. Јасно се гледа дека целта која ја остваруваат СДСМ и СОРОС, а тоа е дестабилизација на Македонија, граѓанска војна, целта ...

ВИДЕО: Реакцијата на Шекеринска по вселенската мудрост на Заев

Курир - 06.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со нов излив на мудрости, како тој си ги разбира работите. На вчерашната прес-конференција Заев рече дека “рибата смрдела од опашката“. Бесценета е реакцијата на Радмила ...

ВИДЕО: Реакцијата на Шекеринска по „вселенската мудрост" на Заев

Press24 - 06.05.2015

На вчерашната прес-конференција Заев рече дека “рибата смрдела од опашката“. Бесценета е реакцијата на Радмила ...

Пулените на Заев повикуваат на крв и ескалација

Press24 - 06.05.2015

Синоќа почна да се остварува црното сценарио кое Зоран Заев подолг период го планира и за кое во јавноста многу се зборуваше. Јасно се гледа дека целта која ја остваруваат СДСМ и СОРОС, а тоа е дестабилизација на Македонија, граѓанска војна, целта ...

Додека тој создава тензија и агресија, семејството на Заев ужива во Швајцарија

Курир - 06.05.2015

Додека неговите поддржувачи се на насилни протести, семејството на Зоран Заев си ужива. Лидерот на СДСМ создава тензија и агресија и го остварува своето сценарио за насилство на улиците, а Заеви се на одмор во Швајцарија.

Заев го исполнува црното сценарио, неговите пулени повикуваат на крв и ескалација

Курир - 06.05.2015

Синоќа почна да се остварува црното сценарио кое Зоран Заев подолг период го планира и за кое во јавноста многу се зборуваше. Јасно се гледа дека целта која ја остваруваат СДСМ и СОРОС, а тоа е дестабилизација на Македонија, граѓанска војна, целта ...

Груевски: Насилството е карактеристично за слабак

Нетпрес - 06.05.2015

Нападнаа полицајци кои имат семејства. Сосема е јасно дека целта на Заев е дестабилизација. Ние ќе делуваме смирено, професионално, принципиелно, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител.

Груевски: Заев сака да го закрви народот

Нетпрес - 06.05.2015

Институциите се целосно подготвени да дејствуваат разумно, мудро и согласно стандардите, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител одговарајќи на новинарското прашање дали институциите се подготвени во пресрет на најавениот ...

Груевски: Потребен ни е консензус, инвеститорите сакаат конзистентни политки

Нетпрес - 06.05.2015

Сценариото мора да заврши единствено со правна завршница во една независна и транспарентна постапка и со политичка завршница во Парламентот на Република Македонија, преку претходен дијалог на темите кои што се нормални за дијалог во една ваква ...

ГРУЕВСКИ: Да не се дозволи народот да се закрви меѓу себе

Телеграф - 06.05.2015

Ние ќе делуваме смирено, професионално и принципиелно, истакна премиерот Никола Груевски Премиерот Никола Груевски изјави дека граѓаните не треба да наседнуваат на креираните материјали што ги објавува СДСМ, да се почека судската разрешница и да не ...

Груевски: Насилството е карактеристично за слабак

Курир - 06.05.2015

Целта на Зоран Заев е насилно да дојде на власт, а тоа е карактеристика за еден слабак, вели премиерот Никола Груевски во гостувањето на Сител телевизија. Тој вели дека целта на опозицискиот лидер е да креира дестабилизација во земјава и апелираше ...

Заев го остварува црното сценарио, неговите приврзаници повикуваат на крв и насилство

Пулс24 - 06.05.2015

Синоќа почна да се остварува црното сценарио кое Зоран Заев подолг период го планира и за кое во јавноста многу се зборуваше. Јасно се гледа дека целта која ја остваруваат СДСМ и СОРОС, а тоа е дестабилизација на Македонија, граѓанска војна, целта ...

Додека Заев ја турка земјата во војна, неговото семејство засолнето во Швајцарија

Пулс24 - 06.05.2015

Додека неговите поддржувачи се на насилни протести, семејството на Зоран Заев си ужива. Лидерот на СДСМ создава тензија и агресија и го остварува своето сценарио за насилство на улиците, а Заеви се на одмор во Швајцарија.

Груевски: Не дозволувајте народот да се закрви помеѓу себе!

Пулс24 - 06.05.2015

Нападнаа полицајци кои имат семејства. Сосема е јасно дека целта на Заев е дестабилизација. Ние ќе делуваме смирено, професионално, принципиелно, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител.

Видео: Заев кажа нова мудрост: „Рибата смрди од опашката“, а погледнете ја реакцијата на Шеќеринска

Пулс24 - 06.05.2015

Лидерот на опозициската СДСМ повторно со нова мудруст: „Рибата смрди од опашката“... Зоран Заев кажа нова мудрост, но не е тој виновен, така ги разбира работите... Погледнете ја реакцијата на Радмила Шеќеринска - ...

Груевски: Потребен ни е консензус, инвеститорите сакаат конзистентни политики

Вечер Прес - 06.05.2015

Премиерот нагласи дека тој зборувал дека е потребен консензус за повеќе работи, но очигледно никој во СДСМ тоа не го слуша, тие се незаинтересирани за ова прашање Сценариото мора да заврши единствено со правна завршница во една независна и ...

Груевски апелира: Не дозволувајте да се закрви народот меѓу себе

Вечер Прес - 06.05.2015

– Да порачам до граѓаните да не дозволат да се закрви народот меѓу себе. Заев е свесен дека не може по нормален пат да дојде на власт, па се обидува преку насилство, кое е карактеристично за слаб човек.

Заев ја остварува целта за дестабилизација и граѓанска војна

Република - 06.05.2015

Црното сценарио на Зоран Заев започна синоќа, а продолжува со остварување денес. Она што лидерот на СДСМ подолг период го планираше и за кое во јавноста многу се зборуваше, вчера и денес се гледа на улиците низ Скопје.

Груевски: Целта на Заев е насилно да дојде на власт, а тоа е карактеристика за слабак

Пулс24 - 06.05.2015

Целта на Зоран Заев е насилно да дојде на власт, а тоа е карактеристика за еден слабак, вели премиерот Никола Груевски во гостувањето на Сител телевизија. Тој вели дека целта на опозицискиот лидер е да креира дестабилизација во земјава и апелираше ...

Додека прави војна во Македонија, Заев семејството го испрати да ужива во Швајцарија!

Пулс24 - 06.05.2015

Додека неговите поддржувачи се на насилни протести, семејството на Зоран Заев си ужива Лидерот на СДСМ создава тензија и агресија и го остварува своето сценарио за насилство на улиците, а Заеви се на одмор во Швајцарија.

Груевски: Да не влеземе во играта на Заев кој насилно сака да дојде на власт

Денешен - 06.05.2015

Целта на Зоран Заев е насилно да дојде на власт, а тоа е карактеристика за еден слабак, вели премиерот Никола Груевски во гостувањето на Сител телевизија. Тој вели дека целта на опозицискиот лидер е да креира дестабилизација во земјава и апелираше ...

Груевски: Насилството е карактеристично за слабак – Треба да се биде смирен, мудар, разумен

МК News - 06.05.2015

Нападнаа полицајци кои имат семејства. Сосема е јасно дека целта на Заев е дестабилизација. Ние ќе делуваме смирено, професионално, принципиелно, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител.

Премиерот апелира: Не дозволувајте да се закрви народот меѓу себе

Република - 06.05.2015

Нападнаа полицајци кои имат семејства. Сосема е јасно дека целта на Заев е дестабилизација. Ние ќе делуваме смирено, професионално, принципиелно, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител.

Груевски: Потребен ни е консензус, инвеститорите сакаат конзистентни политики

Република - 06.05.2015

Сценариото мора да заврши единствено со правна завршница во една независна и транспарентна постапка и со политичка завршница во Парламентот на Република Македонија, преку претходен дијалог на темите кои што се нормални за дијалог во една ваква ...

Заев го исполнува црното сценарио, неговите пулени повикуваат на крв и ескалација

Денешен - 06.05.2015

Синоќа почна да се остварува црното сценарио кое Зоран Заев подолг период го планира и за кое во јавноста многу се зборуваше. Јасно се гледа дека целта која ја остваруваат СДСМ и СОРОС, а тоа е дестабилизација на Македонија, граѓанска војна, целта ...

Јанкулоска: Заев злоупотреби туѓа смрт

еМагазин - 06.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на вчерашната прес конференција го обвини СДСМ и нејзиниот лидер, Зоран Заев за неделични напади и дека снимките кои ги објавува Заев биле монтирани.

Груевски апелира: Не дозволувајте да се закрви народот меѓу себе

Lider - 06.05.2015

Нападнаа полицајци кои имат семејства. Сосема е јасно дека целта на Заев е дестабилизација. Ние ќе делуваме смирено, професионално, принципиелно, истакна премиерот Груевски при гостувањето во Дневникот на ТВ Сител.

Јанкулоска: Заев за политички цели злоупотребува смрт на млад човек

Алсат-М - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по денеска објавените материјали за случајот со убиството на Мартин Нешкоски од страна на СДСМ оцени дека лидерот на опозициската партија Зоран Заев на најгруб и најмонструозен начин ја ...

Јанкулоска: Заев за политички цели злоупотребува смрт на млад човек

Утрински - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по денеска објавените материјали за случајот со убиството на Мартин Нешкоски од страна на СДСМ оцени дека лидерот на опозициската партија Зоран Заев на најгруб и најмонструозен начин ја ...

Јанкулоска: Заев за политички цели злоупотребува смрт на млад човек

24 Вести - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по денеска објавените материјали за случајот со убиството на Мартин Нешкоски од страна на СДСМ оцени дека лидерот на опозициската партија Зоран Заев на најгруб и најмонструозен начин ја ...

Заев: Во СДСМ има различни ставови, но тоа ги покажува демократските капацитети

24 Вести - 05.05.2015

Во СДСМ има разноликост и различни ставови, но тоа ги покажува демократските капацитети на партијата - вака опозицискиот лидер Зоран Заев, ги толкува ставовите на поранешниот премиер, претседател и прв човек на СДСМ, Бранко Црвенковски, дека ...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словенечкиот амбасадор Раковец

Канал5 - 05.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со словенечкиот амбасадор во државава Бранко Раковец на која, меѓу другото, е разговарано за проектот на СДСМ „Вистината за Македонија“. Според соопштението од СДСМ, Заев на средбата истакнал дека ...

НОВА ВО ЖИВО: Заев ја објавува бомбата 29

Нова ТВ - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во 14 часот на прес-конференција од седиштето на партијата, објавува нови аудио снимки од прислушуваните разговори, за кои уште од самиот старт на проектот „Вистината за Македонија“, рече дека се дело на премиерот ...

Заев: Ќе се случи огромен сојуз меѓу граѓаните

А1 On - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес конференција рече дека Гордана Јанкуловска и Никола Груевски мора да понесат одговорност за прикривање на убиството на Мартин Нешковски. Ги повика полицајците да не дозолат и тие да бидат жртви.

Заев: Во Македонија се случува огромно граѓанско обединување, кое ќе биде двигател на она што следува

МКД - 05.05.2015

Станува сè поизвесно дека во Македонија ќе се случи огромен сојуз и коалиција на граѓаните. Не само партиите, граѓаните се тие што ќе бидат двигател на финализацијата на враќањето на слободата и демократијата во Македонија, одговори Заев на ...

ВИДЕО Заев: Ќе се случи огромен сојуз меѓу граѓаните

+инфо - 05.05.2015

Граѓаните на Македонија преку обединување во граѓански здруженија и иницијативи ќе станат двигател на враќањето на демократијата и слободата во земјава, рече на денешната пресконференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско ...

Заев: Власта веднаш да си поднесе оставка

+инфо - 05.05.2015

Првиот чекор за разрешување на политичката криза е поднесување на оставки од страна на челниците во власта и формирање на преодна влада. Преодна влада којашто ќе има за цел да ја врати државата на граѓаните преку демократизација, ослободување на ...

Денеска во 14 часот Заев ќе ја објави 29-тата бомба

Кирилица - 05.05.2015

Во штабот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во Скопје денеска претседателот на партијата Зоран Заев ќе објави нови аудиоснимки од прислушуваните разговори што се однесуваат на криминалното и коруптивно однесување на власта.

ЈАНКУЛОСКА ЗА НЕШКОСКИ: Сторителот беше осуден за делото

Телеграф - 05.05.2015

Соочен со силата на доказите, Зоран Заев со креирани материјали се обидува да го сврти вниманието на јавноста од делата со кои се соочува, изјави Јанкулоска Денеска, Зоран Заев на најмонструозен начин, играјќи си со емоциите на многу граѓани, ...

Јанкулоска-Заев ја злоупотреби трагичната смрт на Нешковски

Р.С.Европа - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска по објавувањето на прислушувани разговори од страна на СДСМ за убиството на Мартин Нешковски изјави денеска дека лидерот на партијата Зоран Заев го достигнал врвот на монструозноста, повторно ...

Јанкуловска не поднесе оставка, вели дека Заев се изживува со неа

А1 On - 05.05.2015

Обвинувањата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, се апсурдни и тој се изживува со една група на луѓе вклучувајќи ме и мене, изјави министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска во Владата додека надвор граѓаните протестираа и го пробија ѕидот од ...

Јанкулоска: Заев го достигна врвот на монструозноста, ова е вистината за загинатото момче

Курир - 05.05.2015

Зоран Заев денес го достигна врвот на монструозноста. Ова го истакна министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. -Денес повторно поигрувајќи си со емоции на најгруб начин злоупотребувајќи ја трагичната смрт на еден млад човек, за која не ...

Заев го достигна врвот на монструозноста, злоупотребувајќи ја смртта на еден млад човек

Нетпрес - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, тврди дека телефонските разговори кои ги објави Заев на денешната прес конференција во врска со убиството на Мартин Нешовски се сечени и монтирани кои лидерот на опозицијата, Зоран заев ги ...

Јанкулоска: Заев за политички цели злоупотребува смрт на млад човек

Сител - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по денеска објавените материјали за случајот со убиството на Мартин Нешкоски од страна на СДСМ оцени дека лидерот на опозициската партија Зоран Заев на најгруб и најмонструозен начин ја ...

Средба на претседателот на СДСМ Заев со словенечкиот амбасадор Раковец

А1 On - 05.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со словенечкиот амбасадор во државава Бранко Раковец на која, меѓу другото, е разговарано за проектот на СДСМ „Вистината за Македонија“. Според соопштението од СДСМ, Заев на средбата истакнал дека ...

Јанкулоска: Заев го достигна врвот на монструозноста

Макфакс - 05.05.2015

Зоран Заев не може да ја наштелува вистината дури ниту со овие креирани материјали со коишто се обидува на најмонструозен начин преку злоупотреба на туѓа смрт, злоупотреба на лични здравствени и семејни состојби да претстави некоја лажна реалност.

Заев: Драг полицаецу ти си голем човек

+инфо - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на својот фејсбук профил објави статус за потегот на полицаецот кој реши да ја тргне оградата и да им дозволи на граѓаните мирно да протестираат. За неговиот чин Заев напиша: Драг полицаецу Во оваа наша земја ...

Јанкулоска: Креирани и монтирани материјали, обвинувањата на Заев се апсурдни

МКД - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи рече дека Заев и СДСМ соочени со силата на доказите и немањето поддршка од граѓаните продолжуваат преку објавување незаконски стекнати, креирани и монтирани материјали да го свртат вниманието на јавноста поради ...

Заев апелира да се протестира мирно, а полицајците внимателно да си ја вршат задачата

МКД - 05.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев ги повика сите што протестираат пред Владата на Република Македонија искажувајќи го својот гнев и незадоволство, тоа да го прават на мирен и достоинствен начин.

ЈАНКУЛОСКА: Заев е подготвен да направи сè за да оствари политички профит

Телеграф - 05.05.2015

Вистината не може да се прикрие со драматичен вовед кој вообичаено го дава Зоран Заев, ниту со креирани материјали, ниту пак со неговите тотално апсурдни обвинувања, изјави министерката Јанкулоска Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ...

Листа на сите луѓе што биле прислушувани од страна на Заев

Нетпрес - 05.05.2015

Осумдесет и седум лица си ги слушнаа сопствените телефонски разговори во досега објавените 28 бомби на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Најмногу објави добија прислушуваните разговори на Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Јанкулоска: Заев за политички цели злоупотребува смрт на млад човек

Алфа - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по денеска објавените материјали за случајот со убиството на Мартин Нешкоски од страна на СДСМ оцени дека лидерот на опозициската партија Зоран Заев на најгруб и најмонструозен начин ја злоупотреби ...

Заев го запозна амбасадорот Раковец со проектот „Вистината за Македонија“

+инфо - 05.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со словенечкиот амбасадор во државава Бранко Раковец на која, меѓу другото, е разговарано за проектот на СДСМ „Вистината за Македонија“. Според соопштението од СДСМ, Заев на средбата истакнал дека ...

ЖИВО: 29-та бомба на СДСМ

А1 On - 05.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( ...

Јанкуловска: Заев го достигна врвот на монструозноста

Кајгана - 05.05.2015

„Зоран Заев не може да ја наштелува вистината дури ни со овие креирани материјали со кои се обидува на најмонструозен начин преку злоупотреба на туѓа смрт, злоупотреба на лични здравствени и семејни состојби да претстави некоја лажна реалност“, ова ...

Заев: Драг полицаецу, ти си човек со големо Ч, човек со големо срце и душа

МКД - 05.05.2015

Драг полицаецу, во оваа наша земја огромен е бројот на луѓето во кои живее по еден ЧОВЕК. Само малкумина од врхушката на власта го имаат убиено човекот во себе, му порача Зоран Заев на својот фејсбук-профил на полицаецот што денеска истапи од ...

Заев: Драг полицаецу ти си голем човек

А1 On - 05.05.2015

Зоран Заев на својот фејсбук профил објави статус за потегот на полицаецот кој реши да ја тргне оградата и да им дозволи на граѓаните мирно да протестираат. За неговиот чин Заев напиша: Драг полицаецу Во оваа наша земја огромен е бројот на луѓето во ...

Заев: Политичките партии се подготвени да ги тргнат партиските симболите, ќе се случи огромен сојуз меѓу граѓаните за ...

Кирилица - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес конференција рече дека Гордана Јанкуловска и Никола Груевски мора да понесат одговорност за прикривање на убиството на Мартин Нешковски. Ги повика полицајците да не дозолат и тие да бидат жртви.

Зоран Заев: Драг полицаецу ти си голем човек

Кирилица - 05.05.2015

Зоран Заев на својот фејсбук профил објави статус за потегот на полицаецот кој реши да ја тргне оградата и да им дозволи на граѓаните мирно да протестираат. За неговиот чин Заев напиша: Драг полицаецу Во оваа наша земја огромен е бројот на луѓето во ...

Заев со апел до демонстрантите

А1 On - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва повика на смиреност и да не се дозволи незадоволството да излезе од контрола. Почитувани граѓани Како човек и политичар, ве повикувам и апелирам до сите Вас кои протестирате пред Владата на Република Македонија ...

Заев повика на смиреност

+инфо - 05.05.2015

Лидерот на опозициониот СДСМ, Зоран Заев вечерва преку својот Фејсбук профил ги повика граѓаните на смиреност и да не се дозволи незадоволството да излезе од контрола. „Почитувани граѓани, Како човек и политичар, ве повикувам и апелирам до сите Вас ...

Зоран Заев апелира за смиреност по ескалацијата на протестите

Кирилица - 05.05.2015

Лидерот на опозициониот СДСМ, Зоран Заев вечерва преку својот Фејсбук профил ги повика граѓаните на смиреност и да не се дозволи незадоволството да излезе од контрола. „Почитувани граѓани, Како човек и политичар, ве повикувам и апелирам до сите Вас ...

Заев се сретна со делегација на Комисијата за демократско партнерство од Конгресот на САД

А1 On - 05.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретнаа со делегација на Комисијата за демократско партнерство од Конгресот на САД, предводена од поранешниот конгресмен Ерл Померој.

Јанкулоска: Заев за политички цели злоупотребува смрт на млад човек

Press24 - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по денеска објавените материјали за случајот со убиството на Мартин Нешкоски од страна на СДСМ оцени дека лидерот на опозициската партија Зоран Заев на најгруб и најмонструозен начин ја ...

Заев денеска во 14 часот ќе ја објави 29-тата бомба

МКД - 05.05.2015

Во штабот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во Скопје денеска претседателот на партијата Зоран Заев ќе објави нови аудиоснимки од прислушуваните разговори што се однесуваат на криминалното и коруптивно однесување на власта.

Шилегов: Ведро е, а грми, бомба?

А1 On - 05.05.2015

СДСМ денеска ќе ја објави 29-тата бомба. Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, на својот профил напиша: Ведро е, а грми … Нешто се случува … ...

Шилегов: „Ведро е, а грми ... НЕШто се случува ... Бомба?

+инфо - 05.05.2015

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, на својот профил на Фејсбук ја најави денешната, 29. политичка бомба на СДСМ. „Ведро е, а грми ... НЕШто се случува ... Бомба ? #29“, напиша ...

Бомба 29 на Заев денеска во 14 часот

Нова ТВ - 05.05.2015

Најголемата опозициска партија СДСМ денеска ќе објави нови аудио снимки од прислушуваните разговори, за кои лидерот на партијата Зоран Заев уште од самиот старт на проектот „Вистината за Македонија“, рече дека се дело на премиерот Груевски и ...

Ова се сите луѓе кои ги прислушувал Заев

Press24 - 05.05.2015

87 лица си ги слушнаа сопствените телефонски разговори во досега објавените 28 бомби на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Најмногу објави добија прислушуваните разговори на Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Нова „бомба“ во 14 часот

+инфо - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во 14 часот ќе ја објави 29. „бомба“ од партиското седиште на Бихаќка. Прес конференцијата ќе може да се следи во живо и на интернет страницата на СДСМ ...

Листа на сите прислушкувани- пропаѓа тезата на Заев дека власта прислушкувала

Курир - 05.05.2015

Дека целта на прислушувањето биле дел од највисоките претставници на власта, а не опозицијата говори и анализата спроведена на досега објавените разговори од таканаречените бомби на лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Доказите не му одат во прилог на Заев, СДСМ не сака правна разрешница

Република - 05.05.2015

СДСМ не сака правна разрешница за случајот со прислушкувањето. аналитичарите велат дека се свесни за силата на доказите за незаконското делување и фактот што на неколку пати самиот опозициски лидер Зоран Заев си дава автоголови.

Што соддржи денешната бомба на СДСМ?

Sky - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска ќе објави нова „бомба“ од прислушуваните разговори. Тоа на својот фејсбук-профил го најави портпаролот на партијата, Петре Шилегов. „Ведро е, а грми … Нешто се случува … Бомба ? #29“, напиша ...

Заев го достигна врвот на монструозноста, ова е вистината за загинатото момче

Пулс24 - 05.05.2015

Зоран Заев денес го достигна врвот на монструозноста. Ова го истакна министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. -Денес повторно поигрувајќи си со емоции на најгруб начин злоупотребувајќи ја трагичната смрт на еден млад човек, за која не ...

Заев повика на смиреност

МК News - 05.05.2015

Лидерот на опозициониот СДСМ, Зоран Заев вечерва преку својот Фејсбук профил ги повика граѓаните на смиреност и да не се дозволи незадоволството да излезе од контрола. „Почитувани граѓани, Како човек и политичар, ве повикувам и апелирам до сите Вас ...

БОМБАТА ВО ЖИВО НА ОВОЈ ЛИНК: Еве што соддржи најновата опозициска бомба!

Sky - 05.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk/ ...

(ЖИВО) Заев ја објавува 29 бомба од проектот „Вистината за Македонија“

Бриф - 05.05.2015

Денеска, во 14:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Продолжува проектот „Вистината за Македонија“ во рамките на која денеска ќе се обзнани 29 бомба, снимени ...

Заев повика на смиреност

Либертас - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, преку својот Фејсбук профил се обрати до граѓаните по ескалацијата на протестот пред Владата каде полицијата тргна да го тепа својот народ. Ви го пренесуваме неговиот Фејсбук статус: Почитувани граѓани Како човек и ...

Јанкулоска: Ова е вистината за загинатото момче (видео)

Република - 05.05.2015

-Денес повторно поигрувајќи си со емоции на најгруб начин злоупотребувајќи ја трагичната смрт на еден млад човек, за која не постои човек кој не чувствува жалење и не е погоден, покажа дека за да оствари политички профит е буквално спремен на се- ...

ЛИНК ВО ЖИВО: „Бомба“ 29 на СДСМ

Фактор - 05.05.2015

Во видеото подолу може да ја следите прес конференцијата на опозицијата на која ќе објавува нови аудио снимки. Најавено е да започне во 14 ...

ВИСТИНАТА ЗА МАРТИН НЕШКОСКИ - ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО НА ОВОЈ ЛИНК: Еве што соддржи најновата опозициска бомба!

Sky - 05.05.2015

Предмалку во седиштето на СДСМ, започна прес конференцијата на која своја обраќање има претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Прес конференцијата може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk/ ...

Заев повика на смиреност

Локално - 05.05.2015

Лидерот на опозициониот СДСМ, Зоран Заев вечерва преку својот Фејсбук профил ги повика граѓаните на смиреност и да не се дозволи незадоволството да излезе од контрола. „Почитувани граѓани, Како човек и политичар, ве повикувам и апелирам до сите Вас ...

Јанкулоска: Заев го достигна врвот на монструозноста, ова е вистината за загинатото момче

Денешен - 05.05.2015

Зоран Заев денес го достигна врвот на монструозноста. Ова го истакна министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. -Денес повторно поигрувајќи си со емоции на најгруб начин злоупотребувајќи ја трагичната смрт на еден млад човек, за која не ...

Листа на сите луѓе кои ги прислушувал Заев

Пулс24 - 05.05.2015

Дека целта на прислушувањето биле дел од највисоките претставници на власта, а не опозицијата говори и анализата спроведена на досега објавените разговори од таканаречените бомби на лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Груевски: Заев прави обиди да не прикаже како лоши луѓе

Канал 77 - 05.05.2015

Опозицијата постојано води црна кампања предизвикувајќи поделби меѓу граѓаните и се обидува преку подбуцнување на протести да внесе немир“, ова го истакна премиерот Никола Груевски според кој главниот недостаток на СДСМ е немањето идеја врз која се ...

Заев: Ти благодарам полицаецу, твоето заслужено место повторно ќе те чека

Бриф - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Фејсбук му се заблагодари на полицаецот кој денеска пред Владата им се придружи на граѓаните. Драг полицаецу, Во оваа наша земја огромен е бројот на луѓето во кои живее по еден ЧОВЕК.

Во 14 часот “бомба 29″ на Заев

Локално - 05.05.2015

Денес во 14 часот претседателот на СДСМ-Зоран Заев, во просториите на седиштето на СДСМ ќе ја обелодини 29-тата ...

(ВИДЕО) Заев на новинарски прашања: Во Македонија се случува огромно граѓанско обединување

Либертас - 05.05.2015

Одговори на новинарски прашања на Зоран Заев, претседател на СДСМ: П1: Господине Заев, бидејќи има повици за поширок опозициски фронт. Околу што би можело да се обедини тој фронт, како програма, како платформа, освен нели, околу тоа, да се смени ...

Нова вселенска мудрост на Заев „Рибата смрди од опашката“

Република - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со нов излив на мудрости, како тој си ги разбира работите. Бесценета е реакцијата на Радмила ...

Заев: ТИ БЛАГОДАРАМ ПОЛИЦАЕЦУ. ТИ БЛАГОДАРИ ЦЕЛА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Sky - 05.05.2015

Драг полицаецу, Во оваа наша земја огромен е бројот на луѓето во кои живее по еден ЧОВЕК, напиша вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. - Само малкумина од врхушката на власта го имаат убиено човекот во себе.

Јанкулоска: Заев го достигна врвот на монструозноста, ова е вистината за загинатото момче

МК News - 05.05.2015

Зоран Заев денес го достигна врвот на монструозноста. Ова го истакна министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Министерката посочи дека досега се воздржувале од нападите од најдолен вид, но денес таа реагира затоа што, како што вели, Заев ...

ЌЕ ПУКА ЛИ НАЈЖЕСТОКАТА БОМБА - Што ќе обелодени СДСМ попладне во 14 часот?

Sky - 05.05.2015

Најжестоката бомба, објавена досега, се очекува да биде објавена денес во 14 часот на прес конференција од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, барем според информациите кои се споделуваат на социјалните ...

Денеска на Бихаќка ќе „пука“ нова бомба

Бриф - 05.05.2015

Во 14 часот во седиштето на СДСМ на Бихаќка се очекува лидерот на партијата, Зоран Заев да обзнани нови докази за противуставното и противзаконското работење на врхушката на власт. Ова е 29 бомба од проектот „Вистината за Македонија“ во кој се ...

СДСМ со нова бомба денес од Бихаќка

Фактор - 05.05.2015

Опозициската СДСМ денеска ќе објавува нови аудио снимки од прислушувани разговори. Прес конференцијата најверојатно ќе биде како и во досегашниот термин 14 ч од седиштето на партијата. Денешната бомба ќе биде 29-та по ред во рамки на проектот ...

(ВО ЖИВО) Денес Заев ќе ја пука 29-та „бомба“

Либертас - 05.05.2015

Денеска, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во просториите на седиштето на СДСМ ќе ја обелодини 29-тата ...

Јанкуловска: Заев повеќе од три месеци се иживува со мене (видео)

Кумановски м. - 05.05.2015

Зоран Заев денес го достигна врвот на монструозноста, обвини денес на вонреден прес, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по повод објавените прислушкувани разговори за убиството на Мартин Нешковски, а објавени од Социјалдемократскиот ...

Заев: Партиите се подготвени да ги тргнат и партиските симболи

Локално - 05.05.2015

На денешната прес-конференција првиот опозиционер Зоран Заев рече дека СДСМ веќе ги повика независните интелектуалци за спас на Македонија. Според него добро било што се формираат граѓански здруженија за заштита на Уставот.

Јанкуловска: Заев го достигна врвот на монструозноста

Фактор - 05.05.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска , по објавувањето на прислушувани разговори од страна на СДСМ за обидот на власта да ја затскрие целата вистина околу убиството на Мартин Нешковски , изјави дека Зоран Заев со креирани и монтирани ...

Заев кон полицаецот кој застана на страна на народот: Ти Благодарам полицаецу!

Фактор - 05.05.2015

Опозицискиот лидер Зоран Заев на својот профил му се заблагодари на единствениот херој – полицаецот кој застана на страната на обичните граѓани . Еве што напиша Заев на својот фејсбук профил: Драг полицаецу, Во оваа наша земја огромен е бројот на ...

ФОТО Раздвижено во СДСМ - Високи гости од САД се сретнаа со Зоран Заев

Sky - 05.05.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретнаа со делегација на Комисијата за демократско партнерство од Конгресот на САД, предводена од поранешниот конгресмен Ерл Померој.

СДСМ за денес најавува нова “бомба”

Кумановски м. - 05.05.2015

Како што информира Центарот за комуникации, лидерот на СДСМ Зоран Заев, денес ќе одржи нова прес конференција на која ќе презентира нов сет од прислушкувани разговори. Прес конференцијата ќе започне во 14 часот со директен пренос на официјалната веб ...

ПРЕДМАЛКУ ЗОРАН ЗАЕВ ИЗЛЕЗЕ СО ИЗЈАВА НА ФЕЈСБУК - Еве што порача по повод најновите случувања на демонстрациите во ...

Sky - 05.05.2015

Како човек и политичар, ве повикувам и апелирам до сите Вас кои протестирате пред Владата на Република Македонија искажувајќи го Вашиот гнев и незадоволство, тоа да го правите на мирен и достоинствен начин,порача Зоран Заев, лидер на Македонската ...

Јанкулоска: Заев го достигна врвот на монструозноста, ова е вистината за загинатото момче

Lider - 05.05.2015

Зоран Заев денес го достигна врвот на монструозноста. Ова го истакна министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. -Денес повторно поигрувајќи си со емоции на најгруб начин злоупотребувајќи ја трагичната смрт на еден млад човек, за која не ...

Реакција од ВМРО на изјавите од СДСМ

Алсат-М - 04.05.2015

Со писмена реакција на изјавата на портпаролот на СДСМ , Шилегов, се јави ВМРО – ДПМНЕ. Од владеачката партија велат: „Станува сѐ поголема нервозата која владее во СДСМ од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Се зголемува нервозата кај СДСМ за вмешаноста на Заев во деструктивно сценарио

Утрински - 04.05.2015

Станува се поголема нервозата која владее во СДСМ од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во рекација на денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, на која оцени дека не постои ниту една ...

Заев: Груевски да си замине од функцијата

Алсат-М - 04.05.2015

Лидерот на опозицијата, Зоран Заев му порача на премиерот Никола Груевски, дека тој е оној кој треба да замине од функцијата и дека кризата нема да биде решена само со смена на неколку кадри кои Груевски ги нарече изморени и на кои им треба одмор.

Проблемот е Груевски - тој мора да си оди

Р.С.Европа - 04.05.2015

Автократскиот режим е поставен од Никола Груевски, а не од поединци коишто се огрешиле од законот. Проблемот е Никола Груевски, вели претседателот на СДСМ Зоран Заев по најавите од премиерот Никола Груевски за можни кадровски освежувања.

Трпеноски: Прво оставка на Владата, па после нека му се суди на Заев

А1 On - 04.05.2015

Јавното обвинителство не може да спроведе независна истрага за обвинувањата кои му се товарат на лидерот на опозицијата, Зоран Заев, ниту, пак, судството може да донесе независна пресуда, смета поранешниот јавен обвинител и поранешен претседател на ...

Васко Ефтов: Заев има шанси да стане Шешељ во Македонија

Press24 - 04.05.2015

Најавениот протестен митинг на опзоцијата за 17 мај е последната шанса за Зоран Заев. Новинарот, Васко Ефтов во интервју за Прес24, очекува до 17 мај, Заев да повлече серија ризични потези, кои најверијатно ќе бидат на негова штета.

Заев: Проблемот е во Никола Груевски и начинот на кој ја води власта

Макфакс - 04.05.2015

Рибата смрди од главата и проблемот е во Никола Груевски и начинот на кој ја води власта, изјави за Радио Слободна Европа претседателот на СДСМ Зоран Заев, откако премиерот на изборниот конгрес викендов во Куманово најави кадровски промени.

Да, можеби не - политичката филозофија на Зоран Заев

Курир - 04.05.2015

Изминатава недела бевме сведоци на навлегувањето на Зоран Заев во завршната фаза од својата политика заснована на манипулации и интриги. Најпрвин, со голема помпа и театрално однесе и поднесе докази во Обвинителството, кои, според него, се доказите ...

Свесни за силата на доказите Заев и СДСМ не сакаат правна разрешница

Курир - 04.05.2015

Свесни за силата на доказите за незаконското делување и фактот што на неколку пати самиот опозициски лидер Зоран Заев си дава автоголови, СДСМ не сака правна разрешница на целиот случај со прислушкувањето и бега од оваа тема.

Расте паниката во опозициските редови како што се наближува судскиот епилог за аферата Пуч

Сител - 04.05.2015

Расте паниката во опозициските редови како што се наближува судскиот епилог за криминалот за кој обвинителството го товари лидерот на СДСМ Зоран Заев. Партиски извори за Сител велат дека Претседателот на СДСМ е свесен за силата на доказите за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Доказите против Заев ја зголемуваат нервозата во СДСМ

Курир - 04.05.2015

Станува се поголема нервозата која владее во СДСМ од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија Петре Шилегов очајно се обидува да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Постојат докази за вмешаноста на Заев во „Пуч“

Макфакс - 04.05.2015

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ смета дека се зголемува нервозата која владее во најголемата опозициска партија СДСМ, и тоа од доказите кои постоеле за нивниот лидер Зоран Заев во случајот „Пуч“, откако портпаролот илезе со обвинувања дека обвинителот во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов манипулира со „Пуч“

+инфо - 04.05.2015

Петре Шилегов очајно се обидува да манипулира со случајот „Пуч“, во кој постојат евидентни правни докази и признанија за вмешаноста на Заев во деструктивното сценарио со кое се обидува да се дограби до власта, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на ...

Груевски инсистира Заев бега од правна разрешница?!

Алфа - 04.05.2015

Свесни за силата на доказите за незаконското делување и фактот што на неколку пати самиот опозициски лидер зоран заев си дава автоголови, СДСМ не сака правна разрешница на целиот случај со прислушкувањето и бега од оваа тема.

Заев: Груевски мора да даде оставка и на тој начин да се нормализираат состојбите во Република Македонија

Кирилица - 04.05.2015

Рибата смрди од главата и проблемот е во Никола Груевски и начинот на кој ја води власта, коментира претседателот на СДСМ Зоран Заев, откако премиерот на изборниот конгрес викендов во Куманово најави кадровски промени.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ станува сè понервозна од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев

МКД - 04.05.2015

Петре Шилегов очајно се обидува да манипулира со случајот Пуч, во кој постојат евидентни правни докази и признанија за вмешаноста на Заев во деструктивното сценарио со кое се обидува да се дограби до власта, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ по ...

Ефтов: Митингот на 17 мај е последна шанса за Зоран Заев

Макфакс - 04.05.2015

Најавениот протестен митинг на опозицијата за 17 мај е последната шанса за Зоран Заев, вели овинарот, Васко Ефтов. Тој во интервју за Прес24, очекува до 17 мај, Заев да повлече серија ризични потези, кои најверијатно ќе бидат на негова штета.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов очајно се обидува да манипулира со случајот Пуч

Нова ТВ - 04.05.2015

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ преку сооопштение реагира на денешната изјава на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов кој рече дека огласно хиерархиската поставеност во ЈО, баџанакот на Сашо Мијалков и извршителот на Никола Груевски, обвинителот Јован ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов очајно се обидува да манипулира со случајот „Пуч“

Нетпрес - 04.05.2015

Станува се поголема нервозата која владее во СДСМ од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев, се вели во писмената рекација на ВМРО-ДПНЕ за денешната изјава на Петре Шилегов. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се зголемува нервозата кај СДСМ од доказите за вмешаноста на Заев во дестрктивното сценарио

А1 On - 04.05.2015

Станува се поголема нервозата која владее во СДСМ од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во рекација на денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, на која оцени дека не постои ниту една ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните кажаа „не“ за монтираните материјали на СДСМ

Телеграф - 04.05.2015

И оваа деструктивна епизода на СДСМ, како и претходните не ја доби поддршката на граѓаните, затоа што тие ги прочитаа нивните лаги и скриени намери, се нагласува во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ Станува сè поголема нервозата која владее во СДСМ од ...

Заев не сака правна разрешница за случајот „Пуч“

Нетпрес - 04.05.2015

Свесни за силата на доказите за незаконското делување и фактот што на неколку пати самиот опозициски лидер Зоран Заев си дава автоголови, СДСМ не сака правна разрешница на целиот случај со прислушкувањето и бега од оваа тема.

Заев: Проблемот е во Никола Груевски и начинот на кој ја води власта

Тера - 04.05.2015

Рибата смрди од главата и проблемот е во Никола Груевски и начинот на кој ја води власта, изјави за Радио Слободна Европа претседателот на СДСМ Зоран Заев, откако премиерот на изборниот конгрес викендов во Куманово најави кадровски промени.

Свесни за силата на доказите за незаконското делување, СДСМ и Заев не сакаат правна разрешница

Пулс24 - 04.05.2015

Свесни за силата на доказите за незаконското делување и фактот што на неколку пати самиот опозициски лидер Зоран Заев си дава автоголови, СДСМ не сака правна разрешница на целиот случај со прислушкувањето и бега од оваа тема.

Заев: Жртвени јагниња не се решение, проблемот е Груевски – тој мора да даде оставка!

Sky - 04.05.2015

Заев, пак, во изјава за Радио Слободна Европа , вели дека оставки од поединци или, како што додава, жртвени јагниња не се решение за ситуацијата во Македонија. „Груевски мора да даде оставка и само на тој начин да се нормализираат состојбите во ...

Заев: Жртвени јагниња не се решение, проблемот е Груевски – тој мора да даде оставка!

Либертас - 04.05.2015

Рибата смрди од главата и проблемот е во Никола Груевски и начинот на кој ја води власта, коментира претседателот на СДСМ Зоран Заев, откако премиерот на изборниот конгрес викендов во Куманово најави кадровски промени.

Евтов: Заев има шанса да стане Шешељ во Македонија

Пулс24 - 04.05.2015

Најавениот протестен митинг на опзоцијата за 17 мај е последната шанса за Зоран Заев. Новинарот, Васко Ефтов во интервју за Прес24, очекува до 17 мај, Заев да повлече серија ризични потези, кои најверијатно ќе бидат на негова штета.

ВМРО-ДПМНЕ: Се зголемува нервозата кај СДСМ од доказите за вмешаноста на Заев во дестрктивното сценарио

Локално - 04.05.2015

Станува се поголема нервозата која владее во СДСМ од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во рекација на денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, на која оцени дека не постои ниту една ...

Ефтов: Заев има шанси да стане Шешељ во Македонија

Денешен - 04.05.2015

Најавениот протестен митинг на опзоцијата за 17 мај е последната шанса за Зоран Заев. Новинарот, Васко Ефтов во интервју за Прес24 , очекува до 17 мај, Заев да повлече серија ризични потези, кои најверијатно ќе бидат на негова штета.

Заев: Жртвени јагниња не се решение, проблемот е Груевски – тој мора да даде оставка!

Локално - 04.05.2015

Рибата смрди од главата и проблемот е во Никола Груевски и начинот на кој ја води власта, коментира претседателот на СДСМ Зоран Заев, откако премиерот на изборниот конгрес викендов во Куманово најави кадровски промени.

Доказите на опозицијата ги проверуваат 22 обвинители

Н.Македонија - 04.05.2015

Како што неофицијално дознаваме, работата не одела толку „мазно“, пред сѐ поради обемноста и сложеноста на материјалите што СДСМ речиси секојдневно ги доставува, а може да биде проблематична и постапката за вештачење Заев со својот адвокатски тим ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се зголемува нервозата кај СДСМ од доказите за вмешаноста на Заев во деструктивното сценарио

Lider - 04.05.2015

Станува се поголема нервозата која владее во СДСМ од доказите кои постојат за нивниот лидер Зоран Заев, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во рекација на денешната прес-конференција на портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, на која оцени дека не постои ниту една ...