TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанкулоска во тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина

Канал5 - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, во рамки на посетата на Народна Република Кина, беше во Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили каде оствари средба ...

Јанкуловска се интересира за акциите на кинеските полициски специјалци

Телма - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, во рамки на посетата на Народна Република Кина, беше во Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили.

Јанкулоска го посети Тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина

Сител - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, во рамки на посетата на Народна Република Кина, беше во Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили каде оствари средба ...

Јанкулоска го посети Тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина

МРТ - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, во рамки на посетата на Народна Република Кина, беше во Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили каде оствари средба ...

Јанкулоска во посета на кинескиот полициски тренинг центар

Курир - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, во рамки на посетата на Народна Република Кина, беше во Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили каде оствари средба ...

Јанкулоска ја посети академијата и тренинг центарот на кинеските специјалци

Макфакс - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во среда ја посети академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина каде оствари средба со челните луѓе на полициските ...

Јанкулоска го посети Тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина

А1 On - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска, во рамки на посетата на Народна Република Кина, беше во Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили каде оствари средба ...

Јанкулоска ги посети кинеските специјалци

+инфо - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска, во рамки на посетата на Кина, ја посети Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили каде се сретна со челните луѓе на ...

Јанкулоска го разгледа Тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина

Press24 - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска која е во посета на НАродна Република Кина, денеска ја посети Академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили каде оствари средба со ...

Јанкулоска во посета на специјалните полициски сили во Кина

Нетпрес - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ја посети академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина каде оствари средба со челните луѓе на полициските вооружени сили.

Јанкулоска во посета на специјалните полициски сили во Кина

Точка - 23.10.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ја посети академијата и тренинг центарот на специјалните полициски сили на Кина каде оствари средба со челните луѓе на полициските вооружени сили.

Јанкуловска се сретна со кинескиот министер за јавна безбедност

Канал5 - 22.10.2013

„Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Министерката Јанкулоска во посета на Кина

Канал5 - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до 25 октомври ќе престојува во Народна Република Кина и е предвидено да ги посети Пекинг и Шангај.

Средба на Јанкулоска со кинескиот колега Сенгкун

Утрински - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, од денеска е во неколкудневна посета на Кина. На првиот ден од посетата министерката оствари средба со кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Министерката Јанкулоска во работна посета на Пекинг и Шангај

МРТ - 22.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од утре до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Министерката Јанкулоска во посета на Кина

Сител - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до 25 октомври ќе престојува во Народна Република Кина и е предвидено да ги посети Пекинг и Шангај.

Министерката Јанкулоска во посета на Кина

МРТ - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до 25 октомври ќе престојува во Народна Република Кина и е предвидено да ги посети Пекинг и Шангај.

Министерката Јанкулоска во посета на Кина

Телеграф - 22.10.2013

Престојот во Кина Јанкулоска ќе го заврши со средба со директорот и со функционери на Бирото за јавна безбедност на Шангај - водечкиот град по број на жители во светот, информира МВР Министерката за ...

Министерката Јанкуловска во посета на Кина

Курир - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до 25 октомври ќе престојува во Народна Република Кина и е предвидено да ги посети Пекинг и Шангај.

Министерката Јанкулоска во посета на Кина

Алфа - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до 25 октомври ќе престојува во Народна Република Кина и е предвидено да ги посети Пекинг и Шангај.

Јанкуловска: Соработката со кинеската полиција ќе значи и подобра и посигурна бизнис клима

Нетпрес - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи со средбата со Министер за јавна безбедност Гуо Сенгкун денеска официјално ја започна работната посета на Кина. “Денешната прва посета на македонски министер за ...

По Иванов, и Јанкулоска во Кина

Р.С.Европа - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи на РМ Гордана Јанкулоска од денеска до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина. Според програмата, предвидено е денеска во Пекинг таа да се ...

Министерката Јанкулоска во посета на Кина

А1 On - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до 25 октомври ќе престојува во Народна Република Кина и е предвидено да ги посети Пекинг и Шангај.

Министерката Јанкулоска на работна посета во Кина

Inpress - 22.10.2013

Шангај, 22. октомври 2013 (ИНПРЕС) Министерката Гордана Јанкулоска од денес до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина. Предвидена е посета на Пекинг и Шангај.

Јанкулоска во неколкудневна посета на Кина

Макфакс - 22.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од вторник до петок ( 22-25.10) ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамките на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

По Иванов и Тодоров, денеска и Јанкуловска отпатува за Пекинг

Нова ТВ - 22.10.2013

Претседателот Иванов, придружуван од министерот за здравство Тодоров вчера отпатуваа во Кина, каде ќе останат до 24 овој месец. Денеска како што соопштува МВР и министерката за внатрешни работи ...

Јанкулоска во неколудневна посета на Кина

Press24 - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска престојува во неколкудневна посета на Народна Република Кина. Предвидено е Јанкулоска да се сретне со државниот советник и министер за ...

Министерката Јанкулоска во работна посета Кина

Нетпрес - 22.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од денеска до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамките на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Најавена поголема соработка со кинеската полиција

Сител - 22.10.2013

“Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот Министер за јавна безбедност Гуо ...

Јанкулоска се сретна со нејзиниот кинески колега

+инфо - 22.10.2013

Првата посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво, оценил кинескиот министер за јавна безбедност, Гуо Сенгкун, ...

Министерката Јанкулоска се сретна со својот кинески колега

Press24 - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, од денеска е во неколкудневна посета на Кина. На првиот ден од посетата министерката оствари средба со кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Средба на министерката Јанкулоска со нејзиниот кинески колега Сенгкун во Пекинг

А1 On - 22.10.2013

Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Јанкулоска во Кина: Подигнување на соработката на повисоко ниво

Макфакс - 22.10.2013

Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво, оцени кинескиот Министер за јавна безбедност Гуо ...

Средба на Јанкулоска со нејзиниот кинески колега во Пекинг

Курир - 22.10.2013

Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Министерката Јанкулоска во Пекинг

Р.С.Европа - 22.10.2013

„Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Средба на Јанкулоска со нејзиниот кинески колега Сенгкун во Пекинг

Алфа - 22.10.2013

Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Министерката Јанкулоска во работна посета Кина

Точка - 22.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од денеска до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамките на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Средба на Јанкулоска со нејзиниот кинески колега Сенгкун

Денешен - 22.10.2013

Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Македонските власти навалија на Кина – и Јанкулоска е таму по Иванов и Тодоров

Либертас - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до петок престојува во работна посета на Народна Република Кина. Според програмата, предвидено е денеска во Пекинг таа да се сретне со ...

Министерката Јанкулоска во посета на Кина

Бриф - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од денеска до 25 октомври ќе престојува во Народна Република Кина и е предвидено да ги посети Пекинг и Шангај.

Јанкулоска во Кина: Подигнување на соработката на повисоко ниво

Тера - 22.10.2013

Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво, оцени кинескиот Министер за јавна безбедност Гуо ...

И Иванов и Тодоров и Јанкуловска сите во Кина

Локално - 22.10.2013

Претседателот Иванов, придружуван од министерот за здравство Тодоров од вчера се во Кина, каде ќе останат до 24 овој месец. Денеска како што соопштува МВР и министерката за внатрешни работи Гордана ...

Јанкулоска во неколкудневна посета на Кина

Тера - 22.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од вторник до петок ( 22-25.10) ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамките на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Јанкуловска: Соработката со кинеската полиција ќе значи и подобра и посигурна бизнис клима

Точка - 22.10.2013

Министерката за внатрешни работи со средбата со Министер за јавна безбедност Гуо Сенгкун денеска официјално ја започна работната посета на Кина. “Денешната прва посета на македонски министер за ...

Средба на Јанкулоска со нејзиниот кинески колега Сенгкун во Пекинг

Lider - 22.10.2013

Денешната прва посета на македонски министер за внатрешни работи на Кина е добра основа за подигнување на меѓусебната соработка на повисоко ниво“, оцени кинескиот министер за јавна безбедност Гуо ...

Министерката Јанкулоска во работна посета на Пекинг и Шангај

Канал5 - 21.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од утре до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Министерката Јанкулоска во посета на Пекинг и Шангај

Р.С.Европа - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од утре до петок ќе престојува во работна посета на Кина, Таа утре во Пекинг треба да се сретне со Гуо Шенгкун, државен советник и министер за ...

Јанкулоска во работна посета на Пекинг и Шангај

Курир - 21.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од утре до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Министерката Јанкулоска во работна посета на Пекинг и Шангај

Сител - 21.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од утре до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Министерката Јанкулоска во работна посета на Пекинг и Шангај

А1 On - 21.10.2013

Министерката Гордана Јанкулоска од утре до петок ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина, во рамки на која се предвидува посета на Пекинг и на Шангај.

Министерката Јанкулоска во неколкудневна посета на Кина

Press24 - 21.10.2013

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, од утре престојува во неколкудневна работна посета на Народна Република Кина. Предвидено е македонската министерка да оствари средба со Гуо ...

Јанкулоска во посета на Пекинг и на Шангај

Телеграф - 21.10.2013

Предвидено е во вторник во Пекинг министерката за внатрешни работи да се сретне со Гуо Шенгкун, државен советник и министер за јавна безбедност на Кина Министерката за внатрешни работи Гордана ...