TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Реал бараше да го исчистам клубот од Касиљас и Рамос

Кајгана - 25.09.2016

Биографијата на Жозе Мурињо од авторот Роб Бисли, во продажба ќе излезе за две недели, но според пикатнериите со кои изобилува, на добар пат е да стане вистински бестселер. Мурињо, секогаш темпераментен, некогаш и непријатен за колегите и ...

Перез барал од Мурињо да направи „чистка“ во Реал?!

Сител - 25.09.2016

Биографијата на Жозе Мурињо од авторот Роб Бисли, во продажба ќе излезе за две недели, но според пикатнериите со кои обилува, а кои излегуваат во јавноста, на добар пат е да стане вистински бестселер.

„Младите играчи се суштината на Манчестер Јунајтед“

СуперСпорт - 25.09.2016

Манчестер Јунајтед е клуб чија основа е да пружа шанси на младите играчи, смета Сер Алекс Фергусон. Зборувајќи на вечервата по повод 60-годишницата од дебито на Сер Боби Чартлон за Црвените Ѓаволи, Фергусон потсети дека младите таленти отсекогаш ...

Мурињо: Реал бараше да го исчистам клубот од г.....а Касиљас и Рамос

Макфакс - 25.09.2016

Биографијата на Жозе Мурињо од авторот Роб Бисли, во продажба ќе излезе за две недели, но според пикатнериите со кои обилува, а кои излегуваат во јавноста, на добар пат е да стане вистински бестселер.

Како Рашфорд со доста трема и срам, побарал нешто од Тиери Анри

Спортклуб - 25.09.2016

По самото доаѓање на Пол Погба во Манчестер Јунајтед ова лето, на иницијатива на Јунајтед, беше повикан Тиери Анри, екс фудбалерот на Арсенал и сегашен стручен коментатор на Скај Спорт, да го интервјуира неговиот сонародник кој од ова лето ...

Книгата на Мурињо го открива злото на Перез: Дојди во Мадрид, да ги исчистиш „гом****!“

Спортклуб - 25.09.2016

Најновата објавена книга на Жозе Мурињо, крие многу пикантни работи и изјави, но и една посериозна, која длабоко задира во Реал Мадрид. Многу работи беа откриена во неа, како тој му се заканува на Венгер дека ќе го „скрши“ некаде надвор од теренот, ...

Мурињо добил порака од Перез: Дојди во Реал Мадрид за да ја исчистиш соблекувалната од Касиљас и Рамос

Gol.mk - 25.09.2016

Најновата автобиографија на Жозе Мурињо би требало да биде една од најчитаните во историјата, особено по сите приказни кои излегоа во јавноста, а кои се дел од истата. Од заканите за Венгер дека „ќе му ја скрши фацата“, па се до фактот дека му се ...

Лестер - По сезона од соништата следува враќање во реалноста

Спортклуб - 25.09.2016

По одиграната сезона од соништата, актуелниот шампион на Премиер лигата доживува болни удари во новата сезона. Најновиот удар го претрпеа вчера на „Олд Трафорд“ против Манчестер Јунајтед каде веќе во првото полувреме мораа дури четири пати да ја ...

Јунајтед сака да го врати Дринквотер, а клучот за трансферот е во нивниот играч кој е желба на Раниери

Спортклуб - 25.09.2016

Англиските медиуми се повеќе шпекулираат за враќање на Дени Дринквотер во редовите на Манчестер Јунајтед по одличните игри во дресот на Лестер. Одличниот играч за врска на актуелниот шампион во Премиер лигата одигра огромна улога во сензационалната ...

Невил анализира за Мурињо и неговиот проблем кој сега го има во Јунајтед

Спортклуб - 25.09.2016

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, се обиде од свој агол, да ја анализира ситуацијата со Мурињо и неговите играчи во Јунајтед, односно за нивниот најголем проблем. Доскорашниот асистент на Рој Хоџсон во селекцијата на Англија, ...

Перез: Мурињо те молам врати се и исчисти ги гом*ата како Марсело и Рамос

Вечер Прес - 25.09.2016

Те сакам и би сакал да се вратиш за да го исчистиш клубот и соблекувалната од гомна какви што се Касиљас, Пепе, Марсело и Серхио Рамос, била пораката од првиот човек на Реал до Мурињо. Биографијата на Жозе Мурињо од авторот Роб Бисли, во продажба ќе ...

Манчестер Јунајтед го доби дербито со Лестер

Канал5 - 24.09.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед го доби дерби дуелот со шампионот Лестер во рамки од 6.коло на англиската Премиер лига. Многу полесно од очекуваното Манчестер Јунајтед славеше убедлива победа над Лестер со 4:1, во првиот натпревар од денешната ...

Нема дилеми за Мурињо - Притисокот го сели Руни на клупата?!

Спортклуб - 24.09.2016

Иако Вејн Руни истакна дека не им обрнува внимание на медиумските гласини, неговиот тренер го тврди токму спротивното. Мурињо смета дека неговиот фудбалер е повреден од критиките на медиумите и дека поради тоа му следува период на „ладење“.

Мурињо го отстрани Руни од стартната постава и веднаш ја објасни својата одлука (Видео)

Дерби - 24.09.2016

На половина час пред стартот на големото дерби меѓу Манчестер Јунајтед и Лестер, англиските медиуми ја соопштија ексклузивната вест дека Жозе Мурињо го оствари тоа што го најави во својата последна изјава, односно отстранувањето на Вејн Руни од ...

Рапсодија на „Олд Трафорд“: Јунајтед го демолираше Лестер и му даде четири гола за 20 минути (Видео)

Дерби - 24.09.2016

Жозе Мурињо прертпе голем број на критики за лошиот период кој го имаше неговиот тим во изминативе десетина дена, но неговиот Манчестер Јунајтед денеска одговори на најдобар можен начин, односно со брилијантна и магична игра во првите 45 минути на ...

Деби гол за Погба, потоп за Лестер во Манчестер (Видео)

SportMedia - 24.09.2016

Манчестер Јунајтед покажува дека кризата и лошите резултати се зад нив. „Црвените ѓаволи“ играат како препородени и по само 45 минути имаат убедлива предност од 4:0 против Лестер. Шампионот едноставно е немоќен пред налетот на домаќините и е на пат ...

Налутените „ѓаволи“ удрија по шампионот Лестер

Екипа - 24.09.2016

Манчестер јунајтед по три порази едноподруго излезе од кризата, а настрада шампионот Лестер на „Олад трафорд“. Тимот на Мурињо по подолг период одигра во согласност со своето реноме и квалитетот на ѕвездите што го сочинуваат, совладувајќи го Лестер ...

Манчестер јунајтед се разбуди и го уништи Лестер (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.09.2016

Манчестер јунајтед одигра фантастично прво полувреме и го победи Лестер со убедливи 4-1 ставајќи крај на серијата порази во Премиерлигата. Во натпреварот против Лестер, Манчестер јунајтед влезе со два последователни порази во Премиерлигата и ...

Манчестер Јунајтед го прегази Лестер

СуперСпорт - 24.09.2016

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа висока победа од 4:1 против Лестер во рамките на 6 коло од Премиерлигата. Првите минути од натпреварот поминаа во израмнета игра, каде што Лестер доминираше во поседот на топка.

Манчестер Јунајтед ги препарираше „лисиците“ за пет минути

Стандард - 24.09.2016

Манчестер Јунајтед го победи шампионот Лестер со 4:1 во еден од двата дерби дуела на шестиот круг во англиската Премиер лига, одиграна на стадионот „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ одиграа најсилното прво полувреме за последните години и тотално ги ...

Лестер – Враќање во реалноста?

СуперСпорт - 24.09.2016

После сезоната од соништата, актуелниот шампион на Премиер лигата доживеа болен удар во новата сезона. Најнов претрпеа денеска на Олд Трафорд против Манчестер Јунајтед, каде што веќе во првото полувреме мораа дури четири пати да ја вадат топката од ...

ВИДЕО: Руни на клупа, Мата, Рашфорд и Херера во игра и Јунајтед го „прегази“ шампионот

Gol.mk - 24.09.2016

Манчестер Јунајтед конечно заличи на тимот кој сите очекуваа да го гледаат и го декласира Лестер Сити со 4-1 (4-0) во првиот меч од шестото коло на Премиер лигата. Жозе Мурињо комплетно го промени тимот и им даде шанса од првата минута на Мата, ...

Јунајтед го декласира Лестер

Макфакс - 24.09.2016

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го декласираа Лестер 4-1 во првиот натпревар од шестото коло во Премиерлигата. Јунајтед по мини кризата и трите порази во серија го запиша вториот триумф во последните три дена, додека актуелниот првак го доживеа ...

Мурињо откри како се чувствувал Руни по крајот на мечот со Лестер

Дерби - 24.09.2016

Покрај убедливата победа на Манчестер Јунајтед од 4:1, вест на денот во Англија секако е изоставувањето на Вејн Руни од стартната постава на Жозе Мурињо, одлука која голем дел од англиските аналитичари ја оправдаа и го пофалија португалскиот ...

Нови победи на фаворитите Ливерпул, Тотенхем и Манчестер Сити

Сител - 24.09.2016

Екипите кои претендираат за највисок пласман во англискиот фудбалски шампионат Ливерпул, Тотенхем и Манчестер Сити, попладнево забележаа победи во натпреварите од 6.коло на Премиер лигата.

Мурињо: Тоа беше победа со стил, за навивачите

Екипа - 24.09.2016

Манчестер јунајтед попладнево го „нокаутира“ актуелниот шампион Лестер со 4-1, а менаџерот на „ѓаволите“, Жозе Мурињо, е задоволен од триумфот на неговиот тим, додавајќи дека победата можела да биде и поубедлива.

„Победа со стил, можеше да биде и уште поголема

СуперСпорт - 24.09.2016

Манчестер Јунајтед го прегази денеска актуелниот шампион Лестер со 4:1, а менаџерот на Црвените ѓаволи Жозе Мурињо е многу задоволен со тоа што го виде на теренот. После мечот тврди дека мечот беше многу тежок. „Одличната игра нас ни донесе резултат.

Мурињо проговори за капитенот: Знам дека ќе ме прашате за Руни, но јас сакам да зборувам за Лингард и Рашфорд

Спортклуб - 24.09.2016

Манчестер Јунајтед го демолираше актуелниот шампион Лестер со 4:1 на „Олд Трафорд“, но уште еден друг детал своевидно го одбележа овој натпревар. Жозе Мурињо по прв пат во Премиер лигата во стартниот состав не го вметна Вејн Руни, а Манчестер ...

Мурињо сега е и новинар: Знаев дека ќе прашате за Руни, а треба да прашате за Рашфорд и Лингард!

Gol.mk - 24.09.2016

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа убедлива победа од 4-1 против актуелниот шампион Лестер Сити, а во првиот тим за првпат во меч од Премиер лигата по доаѓањето на Португалецот немаше место за Вејн Руни, по што започнаа шпекулации за ...

„Руни е мој човек“

СуперСпорт - 24.09.2016

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го совладаа денеска на домашен терен Лестер со високи 4:1. Црвените ѓаволи после три порази по ред врзаа две победи, после победата во Лига купот денеска убедливо го совладаа актуелниот шампион на Англија.

„Ме сакаа во Реал да исчитам го*** како Рамос“

СуперСпорт - 24.09.2016

Писател и новинар Роб Бисли откри во книгата за Жозе Мурињо дека Посебниот имаше понуда од Реал да се врати во клубот. Тој напиша дека Мурињо му призна дека Флорентино Перез го сакаше повторно во Реал Мадрид и да избрка поедини играчи.

Мурињо тврди дека Перез барал да се врати во Реал со посебна задача, клубот демантира

Дерби - 24.09.2016

Жозе Мурињо дигна многу прашина со дел од содржините на новата автобиографска книга, а една од темите кои предизвикаа реакции во Шпанија е поврзана со неговиот поранешен клуб Реал Мадрид. Во книгата напишана од новинарот Роб Бисли, Мурињо тврди дека ...

Нови победи на фаворитите Ливерпул, Тотенхем и Манчестер Сити

А1 On - 24.09.2016

Екипите кои претендираат за највисок пласман во англискиот фудбалски шампионат Ливерпул, Тотенхем и Манчестер Сити, попладнево забележаа победи во натпреварите од 6.коло на Премиер лигата.

Манчестер Јунајтед го доби дербито со Лестер

+инфо - 24.09.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед го доби дерби дуелот со шампионот Лестер во рамки од 6.коло на англиската Премиер лига. Екипата на Манчестер Јунајтед го доби дерби дуелот со шампионот Лестер во рамки од 6.коло на англиската Премиер лига.

Јунајтед го декласира Лестер

Кајгана - 24.09.2016

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го декласираа Лестер 4-1 во првиот натпревар од шестото коло во Премиер лигата. Јунајтед по мини кризата и трите порази во серија го запиша вториот триумф во последните три дена, додека актуелниот првак го доживеа ...

Јунајтед го доби шампионот Лестер

А1 On - 24.09.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед го доби дерби дуелот со шампионот Лестер во рамки од 6.коло на англиската Премиер лига. Многу полесно од очекуваното Манчестер Јунајтед славеше убедлива победа над Лестер со 4:1, во првиот натпревар од денешната ...

Манчестер јунајтед блесна и го „потопи“ Лестер (ВИДЕО)

МКД - 24.09.2016

Манчестер јунајтед се разбуди и го понижи шампионот, со перфектно прво полувреме тимот на Жозе Мурињо го победи Лестер со убедливи 4-1. Во натпреварот против Лестер, Манчестер јунајтед влезе со два последователни порази во Премиерлигата и реагираше ...

Потпадна под притисокот: Мурињо испрати прво, но сериозно предупредување до капитенот Руни

Дерби - 24.09.2016

Жозе Мурињо застана во одбрана на Вејн Руни за критиките кои се почесто ги добива од англиските медиуми и фудбалските аналитичари, но менаџерот на Манчестер Јунајтед очигледно не остана имун на притисокот, па не пропушти да испрати и прво сериозно ...

Ливерпул бираше помеѓу Мурињо и Бенитез, но дали погреши со изборот?

Gol.mk - 24.09.2016

Во, пролетта во далечната 2004 година два тренери беа на излезните врати, Жерар Улие во Ливерпул и Клаудио Раниери во Челзи и двата поради неисполнување на сонот на фановите, освојување на Премиер лигата.

Раниери пак ја шокира јавноста: Титулата со Лестер не е моето најголемо постигнување

Спортклуб - 24.09.2016

Предводникот на Лестер, Клаудио Раниери, кој минатата сезона заедно со неговите играчи, го приредија најпријатното изненадување во Европа, освојувајки ја Премиер лигата. Но сега италијанскиот стратег, во изјава дадена за Дејли Телеграф, смета дека ...

Манчестер Јунајтед го победи Лестер со 4:1

Канал 77 - 24.09.2016

Манчестер Јунајтед го победи шампионот Лестер со 4:1 во еден од двата дерби дуела на шестиот круг во англиската Премиер лига, одиграна на стадионот „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ одиграа најсилното прво полувреме за последните години и тотално ги ...

Потпадна под притисокот: Мурињо испрати прво, но сериозно предупредување до капитенот Руни

Точка - 24.09.2016

Жозе Мурињо застана во одбрана на Вејн Руни за критиките кои се почесто ги добива од англиските медиуми и фудбалските аналитичари, но менаџерот на Манчестер Јунајтед очигледно не остана имун на притисокот, па не пропушти да испрати и прво сериозно ...

Јунајтед го доби шампионот Лестер

Локално - 24.09.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед го доби дерби дуелот со шампионот Лестер во рамки од 6.коло на англиската Премиер лига. Многу полесно од очекуваното Манчестер Јунајтед славеше убедлива победа над Лестер со 4:1, во првиот натпревар од денешната ...

Видео: Манчестер (Ј) го прегази шампионот Лестер

Вечер Прес - 24.09.2016

По два последователни пораза во Премиер лигата, екипата на Манчестер јунајтед славеше против актуелниот шампион Лестер со убедливи 4:1 Популарните „црвени ѓаволи" одиграа фантастично прво полувреме, кое впрочем и го реши победникот на овој ...

Не беше лесно, но победивме со стил

Република - 24.09.2016

Манчестер јунајтед попладнево го „нокаутира“ актуелниот шампион Лестер со 4-1, а менаџерот на „ѓаволите“, Жозе Мурињо, е задоволен од триумфот на неговиот тим, додавајќи дека победата можела да биде и поубедлива.

Манчестер Јунајтед го доби дербито со Лестер

Идивиди - 24.09.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед го доби дерби дуелот со шампионот Лестер во рамки од 6.коло на англиската Премиер лига. Многу полесно од очекуваното Манчестер Јунајтед славеше убедлива победа над Лестер со 4:1, во првиот натпревар од денешната ...

Нови победи на фаворитите Ливерпул, Тотенхем и Манчестер Сити

Lider - 24.09.2016

Екипите кои претендираат за највисок пласман во англискиот фудбалски шампионат Ливерпул, Тотенхем и Манчестер Сити, попладнево забележаа победи во натпреварите од 6.коло на Премиер лигата.

Манчестер Јунајтед го доби дербито со Лестер

Lider - 24.09.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед го доби дерби дуелот со шампионот Лестер во рамки од 6.коло на англиската Премиер лига. Многу полесно од очекуваното Манчестер Јунајтед славеше убедлива победа над Лестер со 4:1, во првиот натпревар од денешната ...

Ѓаволите го пуштија за џабе, а сега даваат мало богатство да го вратат

СуперСпорт - 23.09.2016

Иако протроши вистинско богатство на засилувања, Јунајтед не игра во склоп на очекувањата, Поради тоа веќе тргнаа шпекулации за нови трансфери. Како најголем недостаток на Јунајтед се наведува недостаток на плејмејкер.

Мурињо пред Лестер - Повторно обраќање до „сезнајковците“ (Видео)

Спортклуб - 23.09.2016

Португалскиот стратег се обрати на медиумите во пресрет на дуелот од шестото коло во ПЛ, против актуелниот шампион. Во пресрет на мечот кој утре на програмата е во 13:30 минут, Жозе Мурињо имаше да додаде нешто на сметка на оние, како што вели кои ...

Лестер без Шмајхел на дербито со Манчестер јунајтед?

Екипа - 23.09.2016

Актуелниот шампион на Англија, Лестер се соочува со сериозни проблеми во пресрет на дерби натпреварот со Манчестер јунајтед, кој се игра овој викенд. Голманот на „лисиците“, Каспер Шмајхел го напуштил тренингот поради болки на мускулот и неговиот ...

Мурињо со саркастичен тон: Јас сум најлошиот менаџер во историјата

МКД - 23.09.2016

Жозе Мурињо со саркастичен тон им се обрати на критичарите кои велеа дека „Специјалниот" е најлошиот менаџер во историјата Португалецот попладнево се појави на прес конференција во пресрет на дуелот со актуелниот шампион Лестер.

Раниери: Не би заменил ниту еден од моите играчи во Лестер за Руни

Gol.mk - 23.09.2016

Овој викенд шампионот Лестер Сити гостува кај Манчестер Јунајтед, а Клаудио Раниери одново ќе се сретне со стариот ривал, Жозе Мурињо. Пред саботниот Италијанецот изјави дека нивните кавги ќе останат во минатото, а по натпреварот можеби и ќе се ...

Алекс Фергусон со „срамежлив“ предлог за Мурињо меѓу редови

Спортклуб - 23.09.2016

Јунајтед ја игра својата четврта сезона по повлекувањето на легендарниот Алекс Фергусон, но клубот никако да се опорави од шокантните три сезони, иако се надеваат дека добрите денови се пред нив.

„Најлош сум менаџер во историјата на фудбалот“

СуперСпорт - 23.09.2016

Тешко ги поднесува критиките менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо, а пред саботниот дуел против Лестер во Премиер лигата себе се нарече „најлош тренер во историјата на фудбалот“. Менаџерот на Црвените ѓаволи запрашан да ги искоментира шансите ...

Фергусон ги критикуваше играчите во јавноста, зошто не може Мурињо?

СуперСпорт - 23.09.2016

Многу фудбалски стручнаци го критикуваа Мурињо после што Португалецот јавно го изрази незадоволството од играта, а притоа наведе и поединци. Тренерите обично не зборуваат за поединците, но кога тоа ќе го направи, обично сакаат нивните зборови да ...

Тоа го може само Мурињо: Уби комарец со стил

Сител - 23.09.2016

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо се труди секогаш да биде во центарот на вниманието. Португалецот денеска направи нов штос. Во текот на конференцијата за медиумите во пресрет на утрешниот натпревар на Јунајтед со актуелениот шампион на ...

„Мурињо силно сакаше да седне на клупата на Ливерпул“

СуперСпорт - 23.09.2016

Португалскиот стручнак Жозе Мурињо беше многу блиску до клупата на Ливерпул. Беше тоа во 2004 година, а судејќи според зборовите на поранешниот фудбалер на Редсите Дени Марфи, Мурињо силно сакаше тоа да се случи, но челниците на Ливерпул на крајот ...

Ни Погба, ни Ибрахимовиќ: Фрлија милиони за нови играчи, а најголемото засилување им е од нивните редови

Спортклуб - 23.09.2016

Маркус Рашфорд повторно беше еден од хероите на Манчестер Јунајтед и стрелец во дебито во уште едно натпреварување во низа. Манчестер Јунајтед ја прекина низата од три порази со победата во 3. коло од Лига купот.

Лук Шо ќе настапи против шампионот, Руни се сели на клупата за резерви

Gol.mk - 23.09.2016

Левиот бек на Манчестер јунајтед, Лук Шо навреме ќе заздрави за мечот овој викенд со актуелниот шампион Лестер Сити на „Олд Трафорд“. Некогашниот бек на Саутемпто се повреди на дуелот со Вотфорд во неделата, а лекарските прегледи потврдија дека ...

Поразот од пред две недели ништо не значи: Руни му се закани на Сити

Спортклуб - 23.09.2016

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни смета дека неговиот тим добил одлична ждрепка во следното коло од англискиот Лига куп. Како што е познато, Јунајтед ќе игра со градскиот ривал Сити во мечот кој може да го одлучи и освојувачот на титулата ...

Мурињо застана во одбрана на Руни, па уби комарец кој го вознемируваше на пресот (Видео)

Дерби - 23.09.2016

Жозе Мурињо одговараше на новинарските прашања на денешната прес-конференција во пресрет на натпреварот против Лестер кој се игра на „Олд Трафорд“, а покрај тоа што иронично се нарече себеси најлош тренер во историјата, Португалецот имаше што да ...

Руни ја “сврте палачинката”, го пофали Мурињо

Локално - 23.09.2016

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни го дефинираше како совршен ждребот за Купот на Лигата во Англија, откако “црвените ѓаволи” се паднаа со градскиот ривал Манчестер Сити. Двата тима веќе играа еднаш во сезоната, а “граѓаните” победија со 2: ...

Раниери: Војната со Мурињо ни е праисториска

Локално - 23.09.2016

Менаџерот на Лестер Клаудио Раниери изјави дека војната меѓу него и менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо е праисториска. Двајцата никогаш не биле во пријателски односи, уште од времето кога Мурињо го наследи Раниери во Челзи, за да ги ...

Фудбалскиот свет е преполн со Ајнштајни!

Вечер Прес - 23.09.2016

Сепак, сликата за Мурињо, доживеа сериозна промена после трите по ред порази кои Јунајтед ги доживеа од градскиот ривал Манчестер Сити, Ватфорд и Феенорд Фудбалерите на Манчестер во средата со триумфот во 1/16 финалната руна од англискиот Лига куп, ...

Мурињо застана во одбрана на Руни, па уби комарец кој го вознемируваше на пресот

Точка - 23.09.2016

Жозе Мурињо одговараше на новинарските прашања на денешната прес-конференција во пресрет на натпреварот против Лестер кој се игра на „Олд Трафорд“, а покрај тоа што иронично се нарече себеси најлош тренер во историјата, Португалецот имаше што да ...

Раниери проговори за односот со Мурињо со кого долго време се препукуваше

Дерби - 22.09.2016

Клаудио Раниери има долга историја со Жозе Мурињо, но тренерот на Лестер вели дека непријателството меѓу нив двајца е минато. Италијанскиот стратег кажа дека лошиот однос со тренерот на Манчестер Јунајтед е праисторија и дека не би имал проблем да ...

Изјавата на Мурињо ги спушти на земја неговите критичари

СуперСпорт - 22.09.2016

Екипата на Манчестер Јујнајтед не игра многу добро во последно време. После три врзани порази (два во Премиер лигата и еден во Европа лига), екипата која од клупата ги предводи Жозе Мурињо успеа синоќа да слави во Лига Купот и да ја прекине црната ...

Минатото крие интересна вест - Мурињо бил разочаран што не станал тренер на Ливерпул

Спортклуб - 22.09.2016

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Дани Марфи, открива дека во минатото, пред повеќе од една деценија, Жозе Мурињо очајно посакувал да стане тренер на Ливерпул, но до тоа не дошло. Мурињо на европската сцена се проби по освоената титула во ЛШ со ...

Раниери со јасен став до Манчестер Јунајтед за шпекулацијата со нивниот играч

Спортклуб - 22.09.2016

Тренерот на Лестер, Клаудио Раниери, ги прокоментира гласините за евентуалниот трансфер на Дани Дринквотер во Манчестер Јунајтед, инфо кое излезе деновиве и кое беше изненадување за повеќето фанови на Јунајтед.

„Лисиците“ без главниот актер - Актуелниот шампион ослабен пред Јунајтед

Спортклуб - 22.09.2016

Менаџерот на Лестер, Клаудио Раниери веројатно нема да може да смета на еден од главните играчи на својот тим пред дуелот со Манчестер Јунајтед. Каспер Шмајхер се здоби со повреда на мускулите и неговиот настап на „Олд Трафорд“, против клубот во кој ...

Руни возврати на критиките и вети дека нема лесно да се откаже од првотимскиот статус

Дерби - 22.09.2016

Местото на Вејн Руни во стартната постава на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед е доведено во прашање по слабиот старт на сезоната. Сепак, англискиот напаѓач возврати на критиките и вети дека ќе направи се што може за да си го зачува првотимскиот ...

Руни започнува војна - Соодветен одговор на критиките и напомена дека ќе се бори до крај

Спортклуб - 22.09.2016

Откако забележа слаб старт на сезоната, местото на Руни во првиот тим на Манчестер Јунајтед почна да станува незивесно. Англискиот репрезентативец најде време да им возврати сепак на сите критики кои му беа упатени и посочи дека местото во првиот ...

Јунајтед против Сити во Лига купот

Кајгана - 22.09.2016

Ждрепката во англискиот Лига куп во четвртото коло ги спои манчестерските клубови Јунајтед и Сити. Покрај манчестерското, во четвртото коло, ќе се одигра и лондонското дерби Вест Хем и Челзи.

Мурињо: Ова е нов фудбал, во кој сите мислат дека се Ајнштајн!

Спортклуб - 22.09.2016

Манчестер Јунајтед ноќеска оствари победа на гостувањето кај Нортемптон потешко од очекувањата, а Мурињо беше прилично задоволен од одговорот на својата екипа по трите врзани порази. Португалецот имаше тежок период по дербито со Сити, кон него се ...

Јунајтед против Сити во Лига купот

Макфакс - 22.09.2016

Ждрепката во англискиот Лига куп, во четвртото коло, ги спои манчестерските клубови Јунајтед и Сити. Покрај манчестерското, во четвртото коло, ќе се одигра и лондонското дерби Вест Хем и Челзи.

Јунајтед против Сити и Ливерпул против Тотенхем во четвртиот круг на Лига Купот

Стандард - 22.09.2016

Само месец и половина по првиот судир меѓу Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола на англиска земја, Јунајтед и Сити повторно ќе се соочат еден против друг. Ждрепката за Лига Купот ги спротистави тимовите од Манчестер уште во фаза осминафинале.

Мурињо подготви 50 милиони евра за Серхио Рамос

Екипа - 22.09.2016

Премиерлигашот Манчестер јунајтед нанижа три порази и веднаш почнаа критиките кон тимот на Мурињо за лошите игри на неговиот тим. Португалскиот менаџер е свесен дека мора да ја засили одбраната на тимот, а медиумите информираат дека „ѓаволите“ ...

Мурињо збесна: Фудбалот е полн со Ајнштајни

SportMedia - 22.09.2016

Манчестер јунајтед најпрво доживеа пораз во градското дерби со Сити, потоа следеше шокантниот пораз во Лига Европа од Фејнорд, за да на крајот „црвените ѓаволи" бидат непријатно изненадени од Ватфорд. По ваквите резултати веднаш почнаа критиките.

Мурињо се налути и во свој стил им возврати на критичарите

Дерби - 22.09.2016

Жозе Мурињо може малку да здивне откако неговиот тим ја прекина лошата серија од три порази со победа на вчерашното гостување кај Нортемптон во ЕФЛ купот, но сепак триумфот од 3:1 не го оттргна вниманието на англиските медиуми од случувањата на „Олд ...

Мурињо: Овој нов фудбал е полн со Ајнштајни

24Фудбал - 22.09.2016

Жозе Мурињо смета дека неправедно бил критикуван тој и Манчестер јунајтед по трите порази во серија, низа која заврши синоќа со победа во Лига купот. Жозе Мурињо и Манчестер јунајтед одлично ја почнаа сезоната, но врзаа три порази во серија по што ...

Жозе: Некакви Ајнштајни се обидуваат да избришат 16 години од мојата кариера

Стандард - 22.09.2016

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо повторно покажа дека не може да поднесе критика. Тој реагираше на односот кон Јунајтед, по победата над Нортемптон за Лига Купот, откако изјави дека „фудбалот е полн со Ајнштајни“, кои се обидуваат „да ...

Зборовите на Мурињо му паднаа тешко на Шо!

СуперСпорт - 22.09.2016

Лук Шо е наводно кривецот за поразот на Манчестер Јунајтед во неделата од Ватфорд. Барем според Мурињо тој е апсолутен кривец и на прес-конференцијата рече дека лошо реагирал на вториот гол на Ватфорд.

Мурињо: Фудбалските „Ајнштајни“ се обидуваат да ја избришат мојата 16-годишна кариера

Gol.mk - 22.09.2016

Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед им се вратија на победите, со вчерашното славје против Нортемптон во Лига купот на Англија. По трите последователни порази, „црвените ѓаволи“ триумфираа, за да ги ублажат критиките упатени кон нив.

Раниери за интересот на Јунајтед за Дринквотер: Пред една година никој не прашуваше за нашите играчи

МКД - 22.09.2016

Клаудио Раниери вели дека е убаво тоа што големите клубови пројавуваат интерес за нивните играчи но вели дека Лестер нема намера да го продаде Дени Дринквотер Оваа недела се појавија стории кои велеа дека Манчестер јунајтед во јануари ќе се обиде да ...

Мурињо решението за слабата одбрана го бара во Реал Мадрид?!

Република - 22.09.2016

Премиерлигашот Манчестер јунајтед нанижа три порази и веднаш почнаа критиките кон тимот на Мурињо за лошите игри на неговиот тим. Португалскиот менаџер е свесен дека мора да ја засили одбраната на тимот, а медиумите информираат дека „ѓаволите“ ...

Мурињо се налути и во свој стил им возврати на критичарите

Точка - 22.09.2016

Жозе Мурињо може малку да здивне откако неговиот тим ја прекина лошата серија од три порази со победа на вчерашното гостување кај Нортемптон во ЕФЛ купот, но сепак триумфот од 3:1 не го оттргна вниманието на англиските медиуми од случувањата на „Олд ...

Закажана е нова пресметка помеѓу Гвардиола и Мурињо

Точка - 22.09.2016

Познати се сите парови од осмина-финалето во англискиот Лига Куп, а најзвучниот е дуелот помеѓу екипите од Манчестер. Ждрепката одлучи екипите на Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити да се удратво раната фаза од англискиот Лига Куп, па така, нов дуел ...

Мурињо го вади Руни од стартниот состав

Идивиди - 22.09.2016

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, реши да ги преземе првите конкретни потези во обид да ја прекине серијата порази. Најтрофејниот англиски клуб нареди три неуспеси во низа и покажа дека не е на посакуваното ниво.

Мурињо го најде виновникот во Вејн Руни

Дневник - 21.09.2016

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо планира да го извади од стартниот тим капитенот Вејн Руни, за да го започне санирањето на незавидната ситуација во која се најде неговиот тим. „Црвените ѓаволи“ имаат три порази по ред, што е најлоша низа ...

Лига куп – Сити оди на Јунајтед, Тотенхем на Ливерпул!

СуперСпорт - 21.09.2016

Во осмина финалето на Лига Купот на Англија ќе гледаме големи дерби мечеви. Одма после завршувањето на сите натпревари од осмина финалето на Лига купот на Англија ги добивме и паровите од осмина финалето.

Јунајтед го доби Сити во Лига купот - Ерера испрати силна порака до „црвените ѓаволи“

Спортклуб - 21.09.2016

Двата клуба од Манчестер вечерва извојуваа гостински победи во 3. рунда од Лига Купот, Јунајтед победи кај Нортемптон со 3:1, додека Сити се занимаваше со Свонси, каде победи на „Либерти“ со 2:1.

Никогаш поголема револуција: Неверојатен e најновиот дрес на Манчестер Сити

СуперСпорт - 21.09.2016

Манчестер Сити на стартот на новата сезона игра спектакуларно и, ако вака продолжи, тешко дека некој во Англија ќе им стави крај. Екипата на Пеп Гвардиола игра одлично и ги има сите победи во осум натпревари, а денеска дури се претставени третите ...

“Мурињо, кажи нешто против Ибра”

СуперСпорт - 21.09.2016

Џејми Реднап, некогашниот играч од средниод ред на Ливерпул и Тотенхем, даде остри критики за изјавата на тренерот на Манчестер Јунајтед. Мурињо директно го обвини Лук Шо за поразот од Вотфорд, истакна дека левиот бек на Манчестер не постапил добро ...

Најде спас во поранешната средина: Еден од најдобрите фудбалери на светот го спасува Мурињо

СуперСпорт - 21.09.2016

Манчестер Јунајтед го запиша третиот пораз во низа на гостувањето кај Вотфорд, а Жозе Мурињо се најде на удар на навивачите и медиумите. Португалецот потклекна под притисокот, и на сугестија на тифозите ја исклучи клупската легенда.

Мурињо пак во војна: Руни е новиот Касиљас

Спортклуб - 21.09.2016

Кратко траеше идилата во редовите на Манчестер Јунајтед. Само неполн месец, пред да почне резултатската криза во тимот и никој не знае како и кога ќе заврши. Односите во тимот веќе се расипани, а медиумите тврдат дека првата жртва ќе биде капитенот ...

Мурињо сака да ’пие вода’: Дринквотер доаѓа во Јунајтед во јануари?

Екипа - 21.09.2016

Манчестер јунајтед нанижа три последователни порази и на Жозе Мурињо воопшто не му е пријатно веќе на „Олд трафорд“. Ќе треба да менува многу, а веќе ги планира и новите засилувања за зимскиот преоден рок.

И управата го минира Португалецот: Мурињо доби вето!

Спортклуб - 21.09.2016

Напсроти очекувањата дека ќе се обиде дополнително да се засили во јануарскиот преоден рок, Жозе Мурињо нема да може да донесе ниеден нов фудбалер на полусезоната. Раководството на клубот одлучи дека се доволни досега потрошените 185 милиони евра за ...

„Специјалниот“ во проблеми со клубот и играчите: Мурињо е суштинска спротивност на Сер Алекс Фергусон

Спортклуб - 21.09.2016

Она што се случува од почетокот на сезоната предизвикува загриженост на „Олд Трафорд“. Жозе Мурињо, веројатно разочаран од трите последователни порази, одлучи да ги критикува своите фудбалери во јавноста, притоа не штедејќи на зборовите.

Мурињо пак има „крт“ во соблекувалната?!

МКД - 21.09.2016

Жозе Мурињо има „шпион" во Манчестер јунајтед кој на новинарите им открива детали од случувањата во соблекувалната Ништо ново за Португалецот, по Реал Мадрид и Челси, Жозе Мурињо има „крт" и во соблекувалната на Манчестер јунајтед.

Мурињо ќе враќа уште еден отфрлен играч на Јунајтед: Ѕвездата на Лестер е „новиот Погба“

Спортклуб - 21.09.2016

Жозе Мурињо очигледно е решен да ги исправи некои од најголемите грешки на Манчестер Јунајтед со некогашните свои млади фудбалери. По враќањето на Пол Погба, „Специјалниот“ сака да го врати и играчот на Лестер и англиски репрезентативец.

Нов спектакуларен трансфер во најава за во јануари: Мурињо ја засилува одбраната со ѕвездата на Реал

Спортклуб - 21.09.2016

Манчестер Јунајтед на Жозе Мурињо игра под очекувањата поради што португалскиот стратег подготвува нови големи засилувања. Иако потроши вистинско богатство на засилувања, Жозе Мурињо веќе на стартот од сезоната влезе во резултатска криза.

(ФОТО) Шок терапија и казна за лошите резултати: Мурињо ги строеше играчите на паркинг

Спортклуб - 21.09.2016

Жозе Мурињо прави се што е во негова моќ, за неговиот клуб да го издигне од летаргијата во која е западнат последните десетина дена. Прво им се случи пораз во дербито во Манчестер, против Сити, нешто подоцна загубија и на отварањето од новата сезона ...

Мурињо направи тренинг на паркинг

SportMedia - 21.09.2016

Манчестер Јунајтед вечерва започнува во Лига Купот на Англија и тоа на гости кај Нортхемптон. „Црвените ѓаволи“ се надеваат дека конечно ќе ја прекинат низата од три порази по ред. непосредно пред мечот, тренерот Жозе Мурињо изненадно закажа тренинг ...

На повидок е уште еден случај „Погба“?!

СуперСпорт - 21.09.2016

Францускиот фудбалер беше член на младинскиот тим на Манчестр Јунајтед, го напушти клубот порано бидејќи на него не сметаше, а во ова лето се врати на Олд Трафорд за рекордна сума на пари, сега слична работа може да се случи со уште еден фудбалер.

Легендата на Реал пред заминување: Понуда која ќе го направи еден од најскапите дефанзивци

СуперСпорт - 21.09.2016

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо спреми 42 милиони фунти (речиси 50 милиони евра) за трансфер на капитенот на Ресал Серхио Рамос во јануари, пренесуваат португалските и британските медиуми.

МУРИЊО СИ Е МУРИЊО: Манчестер тренираше на паркинг

Телеграф - 21.09.2016

Иако се од клуб кој тежи 2.5 милијарди и кој потроши 500 милиони фунти во една година, фудбалерите на Манчестер Јунајтед тренираа на паркинг Манчестер Јунајтед пред натпреварот со Нортемптон во рамките на ЕФЛ Куп (Лига Куп), тренираше на паркинг ...

Руни промаши зицер, фановите на Јунајтед повторно негодуваат (Видео)

Дерби - 21.09.2016

И покрај бројните критики на адреса на капитенот Вејн Руни, Жозе Мурињо реши тој да го започне куп натпреварот против Нортемптон кој барем на полувреме заврши со резултат 1:1. Она што навивачите повторно најмногу го коментираат е промашувањето на ...

Јунајтед со тешка победа кај Нортемптон, упорноста на Рашфорд за почит (видео)

Спортклуб - 21.09.2016

Манчестер Јунајтед вечерва оствари победа на гостувањето кај нисколигашот Нортемптон со 3:1, иако оваа победа беше одработена преку потешкиот пат. По првиот дел, откако Јунајтед поведе преку Мајкл Керик, домашните изедначија од пенал пред самиот ...

Јунајтед ја прекина црната серија, Сити лесно

СуперСпорт - 21.09.2016

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити остварија пласман во осмина финалето на ЕЛФ Куп. Црвените ѓаволи како гости со 3:1 го победија Нортхемптон. Поведоа гостите во 17 минута, преку Мајкл Керик, но домашниот тим со пенал во финишот на првиот дел ...

Лига Куп на Англија: Јунајтед ја прекина црната серија, 9 од 9 за Гвардиола

Стандард - 21.09.2016

Манчестер Јунајтед го помина успешно 3-тото коло на Лига Купот, откако победи тешко нагости против Нортемптон, кој се натпреварува во Лига 1, со 3:1. Логично Жозе Мурињо одлучи да пушти резерви во овој натпревар и даде шанса на доста играчи кои не ...

Јунајтед ја прекина црната серија, Сити и понатаму без грешка (Видео)

Дерби - 21.09.2016

Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед ќе го продолжат своето патување во ЕФЛ Купот, откако вечерва запишаа гостински победи над Свонси и Нортемптон во ова натпреварување. Јунајтед по трите порази во низа (Сити, Феенорд и Вотфорд) конечно донесе радост ...

Пеколна ждрепка во 4. рунда од Лига купот: Повторно ќе гори Манчестер, дерби и во Ливерпул (Фото)

Спортклуб - 21.09.2016

По комплетираните натпревари вечерва од Лига купот, се случи ждрепката за 4. рунда понатаму во разигрувањето, и добивме фантастично дерби, и можност за освета во Манчестер. Најтрактивниот натпревар ќе биде дефинитивно Манчестер Јунајте против Сити ...

Мурињо доби шанса за реванш: Градско дерби во лига-купот на Англија

Екипа - 21.09.2016

Жозе Мурињо веќе следниот месец ќе има можност да му се одмазди на Пеп Гвардиола за поразот во Премиер-лигата откако двата големи градски ривали од Манчестер беа извлечени еден против друг во осминафиналето од англискиот лига-куп.

Руни мора да биде првата жртва на Мурињо

Вечер Прес - 21.09.2016

Најверните фанови на Јунајтед се бесни поради учинокот на Руни и секој ден, на друштвените мрежи коментираат и пишуваат дека моментално, неговото место е на клупата за резервни фудбалери Трите порази за една недела се и повеќе од доволна причина за ...

Мурињо ги казни по трите порази: Фудбалерите на Манчестер Јунајтед тренираа на паркинг

Република - 21.09.2016

По трите порази во низа, Португалецот на кормилото на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по се изгледа решил да ги казни своите фудбалери и малку да ги исчеличи, па тие денес биле забележани како прават вежби на еден паркинг пред куп натпреварот со ...

Многу мои играчи не се „формирани производи“

Идивиди - 21.09.2016

Поразот од Вотфорд, што беше трет по ред, предизвика бура од негодување кај навивачите на Манчестер јунајтед, а медиумите го дочекаа моментот да упатат серија критики кон стратегот Жозе Мурињо.

Мурињо го најде виновникот за поразите

SportMedia - 20.09.2016

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо ќе го превземе првиот конкретен потег, откако е дојден во Манчестер Јунајтед. Според најавите, португалскиот стратег планира да го извади од стартниот тим, капитенот Вејн Руни.

99% од навивачите на Јунајтед не го сакаат Руни во тимот

Стандард - 20.09.2016

Огромен процент од навивачите на Манчестер Јунајтед го сакаат незамисливото од Жозе Мурињо – да го отстрани капитенот на тимот Вејн Руни! Тоа го покажува анкетата во еден од најпопуларните сајтови меѓу приврзаниците на „црвените ѓаволи“, а тоа се ...

Што треба да направи Мурињо за да го спаси бродот

Оff.net - 20.09.2016

Жозе Мурињо не доживеал три порази по ред цели 10 години, а сега ги претрпе во осум дена со што се истури студена вода врз неговиот ентузијазам со кој влезе во ...

За Мурињо тој е главниот виновник за поразот од Вотфорд, но конечно вистината излезе на виделина

Спортклуб - 20.09.2016

Нов конфликт, поради кој Мурињо премолче некои работи. Играчот е бесен на менаџерот на Јунајтед. Лук Шо беше искористен како виновник за поразот од Вотфорд. Мурињо директно го обвини за вториот гол на ривалот не бирајќи ги зборовите кога го ...

Мурињо донесе одлука: Падна првата голема жртва за слабите резултати

Спортклуб - 20.09.2016

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни нема да биде во конкуренција за стартната постава на следните неколку натпревари на својот тим, тврди угледниот британски весник Сан. Тој ќе биде првата жртва на слабите резултати на тимот минатата недела ...

Рашфорд со интересен предлог му понуди решение на Мурињо

Дерби - 20.09.2016

Жозе Мурињо сигурно ќе мора да направи неколку промени за да ги разреши слабостите кои ги покажа неговиот тим на изминатите три натпревари, а сега интересна солуција на португалскиот стручњак му понуди младиот Маркус Рашфорд кој е подготвен да се ...

Дали Руни ќе биде новиот „Касиљас“ за Жозе Мурињо?

Gol.mk - 20.09.2016

Кога се работи за Жозе Мурињо ниту една негова постапка не би била изненадување за спортската јавност. По трите последователни порази, англиските медиуми веќе испратија јасна порака до Португалецот, а тоа е дека потребна е промена за остварување на ...

Лук Шо ќе биде подготвен за дуелот со Лестер

Екипа - 20.09.2016

Одбранбениот фудбалер на Манчестер јунајтед, Лук Шо ќе биде подготвен за дерби-натпреварот против актуелниот шампион Лестер, кој се игра овој викенд. Тој заработи повреда на дуелот со Вотфорд, кога „ѓаволите“ беа поразени со 3-1, а првичните ...

Рашфорд се нуди да ја преземе „десетката“ на Руни: Ќе бидам одличен на таа позиција

Gol.mk - 20.09.2016

Единствената светла точка во последните три меча на Јунајтед, Маркус Рашфорд кај новиот менаџер Мурињо најчесто игра на позицијата крилен напаѓач, а денес во интервју за британските медиуми говореше дека одиграл одлично и на позицијата „десетка“.

(Не)популарниот потег на Мурињо по кој „ѓаволите“ уште повеќе ќе го почитуваат

Спортклуб - 20.09.2016

Пред Вејн Руни се неизвесни денови, во однос на тоа дали тој ќе го одработи договорот до крај во најтрофејниот клуб во Англија, во Манчестер Јунајтед. Иако на почетокот од сезоната, главните наслови по највлијателните европски весници беа дека ...

Навивачите бараат Руни да се пресели на клупата, Мурињо бара плејмејкер?

Сител - 20.09.2016

Трите порази во рок од осум дена му ги искристализираа двата проблеми на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, кои итно мора да ги реши: мора да најде плејмејкер и мора да реши што ќе прави со капитенот Вејн Руни.

Кои се главните проблеми на Мурињо во Јунајтед?

Кајгана - 20.09.2016

Трите порази во рок од осум дена му ги покажаа двата главни проблеми на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, кои ќе мора итно да ги реши: мора да најде плејмејкер и мора да реши што ќе прави со капитенот Вејн Руни.

„Имаме играчи кои не се „формирани производи“

СуперСпорт - 20.09.2016

Манчестер Јунајтед во неделата на големо изненадување е поразен од Вотфорд со резултат 3:1. Тимот од Олд Трафорд се наоѓа во резултатска криза и ова воедно беше трет по ред пораз во сите натпреварувања, а и самиот тренер Жозе Мурињо е свесен дека ...

Петте работи кои експресно мора да ги реши Мурињо за да го врати Јунајтед на правиот пат (Фото)

Дерби - 20.09.2016

Англиските медиуми во изминативе 48 часа постојано прават интересни анализи за трите последователни порази со кои се соочи Жозе Мурињо како менаџер на Манчестер Јунајтед, низа која секако не може да остави задоволен ниту еден навивач на овој голем ...

Мурињо под итно мора да реши два големи проблеми, а едниот е Вејн Руни

Спортклуб - 20.09.2016

По трите последовалтелни порази во една недела, пред менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо се два проблеми кои мора под итно да ги реши, потребен му е плејмејкер, а исто така треба да одлучи што ќе прави со капитенот Вејн Руни.

Мурињо во проблеми: Што ли се случува со Руни?

СуперСпорт - 20.09.2016

Се што посака доби. Го побара Ибрахимовиќ, пристигна. Го побара Пол Погба, пристигна. Навивачите бараа резултати. Веруваа во нив, но засега ги нема. Жозе Мурињо по отказот во Челси, дојде до многу непријатна ситуација. Доживеаа три проази по ред.

Мурињо ќе го менува Руни со „крал“ од Мадрид

Екипа - 20.09.2016

Кога неговиот тим ќе падне во резултатска криза, Жозе Мурињо речиси секогаш има идентичен лек – доведување на нови фудбалери за уште поголемо зголемување на конкуренцијата во екипата. Истото е случај и овојпат, па според англиските медиуми ...

Плејмејкер и Вејн Руни клучни проблеми на Мурињо

Макфакс - 20.09.2016

Трите порази во рок од осум дена му ги искристализираа двата проблеми на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, кои итно мора да ги реши: мора да најде плејмејкер и мора да реши што ќе прави со капитенот Вејн Руни.

Петте работи кои експресно мора да ги реши Мурињо за да го врати Јунајтед на правиот пат

Точка - 20.09.2016

Англиските медиуми во изминативе 48 часа постојано прават интересни анализи за трите последователни порази со кои се соочи Жозе Мурињо како менаџер на Манчестер Јунајтед, низа која секако не може да остави задоволен ниту еден навивач на овој голем ...

Манчестер Јунајтед најмалку трча

Идивиди - 20.09.2016

Најтрофејниот англиски тим, Манчестер Јунајтед, сезонава најавуваше борба за титулата во Премиерлигата, но веќе заостанува шест бода зад лидерот Манчестер Сити. „Црвените ѓаволи“ имаат три порази во низа, од кои две се во првенството, а еден во ...

Мурињо и неговиот мотив за одмазда за следниот противник на Јунајтед

Спортклуб - 19.09.2016

Манчестер Јунајтед следното коло од Премиерлигата, го игра на домашен терен, против шампионот Лестер, кој го победија на почеток од сезоната во Комјунити Шилдс. Но токму екипата на Лестер ако се сеќавате, минатата календарска година го победи Челси ...

Хорор издание: Најлошата партија на Вејн Руни во кариерата (Видео)

Дерби - 19.09.2016

Англиските експерти се погласно зборуваат за огромниот товар кој го носи Вејн Руни како капитен на Манчестер Јунајтед и англиската фудбалска репрезентација, а честите дебати во јавноста како дополнително да го зголемуваат притисокот врз искусниот ...

Руни, време ли е за МЛС?

Оff.net - 19.09.2016

Од натпревар во натпревар капитенот на англиската фудбалска репрезентација и Манчестер Јунајтед, Вејн Руни покажува драстичен пад на формата. Ако продолжи вака, нема да чуди ако за брзо време трча по топката со Џерард и Лампард во аматерската лига ...

Го открија главниот проблем на "ѓаволите": Сега се знае зашто Јунајтед е во криза (ФОТО)

Спортклуб - 19.09.2016

Манчестер Јунајтед ја преживува првата криза под водство на Жозе Мурињо откако тимот претрпе три порази за само една недела. Факт е дека изданијата на најтрофејниот англиски клуб не се впечатливи уште од стартот на сезоната и покрај тоа Жозе Мурињо ...

Статистиката покажа: „Бабите“ од Манчестер се влечат на теренот

SportMedia - 19.09.2016

Манчестер Јунајтед е во резултатска криза, откако загуби на последните три меча. Најтрофејниот тим во Англија се надеваше дека сезонава ќе се врати на победнички патеки, но засега не оди според планот.

Мурињо: Судиските грешки не се под моја контрола

СуперСпорт - 19.09.2016

Манчестер Јунајтед вчера на големо изненадување беше поразен од Вотфорд со 3:1. Тимот на Мурињо е во резултатска криза. Три порази по ред во сите натпреварувања, а Мурињо е свесен дека неговите играчи се далеку од очекуваната форма.

Не може повеќе вака: Мурињо најде уникатен начин да ги казни големите ѕвезди на Јунајтед

Спортклуб - 19.09.2016

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо измисли специјален начин за казнување на своите фудбалери по поразот од Вотфорд со 1-3. Тоа беше трет пораз во низа за "црвените ѓаволи" по што почнаа критики од сите страни, а најмногу од сопствените ...

Најлошиот и најдобриот тим од последната рунда во Премиер лигата (Фото)

Дерби - 19.09.2016

Од петокот до неделата се одигра петтото редовно коло во Премиер лигата кое ќе остане запаметено по триумфот на Ливерпул во дерби натпреварот против Челси, новата победа на Манчестер Сити кој и понатаму е перфектен во оваа кампања како и по новиот ...

Лук Шо ја обнови повредата?

СуперСпорт - 19.09.2016

Како што пренесуваат британските медиуми фудбалерот на Манчестер Јунајтед Лук Шо ќе мора да се подложи на специјален преглед бидејќи во натпреварот против Вотфорд почувствува силна болка во нозете, која ја повреди во минатата година.

Мурињо ќе има полна рака работа: Црвените ѓаволи во една статистика се последни во лигата

СуперСпорт - 19.09.2016

После три воведни победи, Црвените ѓаволи доживеаа три порази. Се почна со поразот во градското дерби од Сити на Гвардиола, а следеа неочекувани порази од Фејенорд и Вотфорд кој со 3:1 го фрли Јунајтед на 7 место на првенствената табела.

Како Жозе ги казни играчите на Јунајтед по третиот пораз по ред? (ФОТО)

Стандард - 19.09.2016

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прибегна кон нестандардна казна за играчите поради поразот со 1:3 од Ватфорд. Ова беше трет пораз за „црвените ѓаволи“ во сите натпреварувања, а Специјалниот воопшто не е задоволен од претставувањето на ...

Раниери пред пресметката со Конте: Тој е роден победник, Челси со него…

Дерби - 19.09.2016

Во текот на утрешниот ден се играат натпревари од ЕФЛ Купот во Англија од кои најмногу внимание привлекува пресметката меѓу екипите на Лестер и Челси кои се предводени од италијанските стратези Клаудио Раниери и Антонио Конте.

Рашфорд ќе стане најплатениот тинејџер?

SportMedia - 19.09.2016

Според британскиот весник „Експрес“, Рашфорд ќе стане најплатениот тинејџер во светскиот фудбал со неговиот нов договор. Рашфорд доби договор од 1 милион фунти во мај откако се појави на сцената во февруари.

Линекер брутално го истрола Мурињо по поразот на Јунајтед од Вотфорд (Фото)

Дерби - 19.09.2016

Голем дел од англиските медиуми започнаа да ја споредуваат играта на Манчестер Јунајтед од последните три натпревари со онаа од времето на Дејвид Мојс и Луи Ван Гал, но ако досега Мурињо беше изоставен од критиките и обвинувањата за лошата игра, тоа ...

Португалецот повеќе не е индиректен: Мурињо покажа со прст кон еден играч за поразот од Вотфорд

Дерби - 19.09.2016

Жозе Мурињо првично ги посочи судијата и лошата среќа како два главни мотиви за незгодниот пораз кој го претрпе неговиот тим на гостувањето кај Вотфорд, но исто така покажа со прст и кон еден од своите фудбалери од дефанзивата од кој не е воопшто ...

ЖОЗЕ МУРИЊО: Многу мои играчи не се формиран производ

Телеграф - 19.09.2016

Стратегот на ѓаволите повторно си бара алиби, па уште еднаш сите други се виновни за поразите, но никогаш тој Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, е свесен дека неговата екипа е далеку од посакуваната форма и покрај огромните вложувања.

Линекер брутално го истрола Мурињо по поразот на Јунајтед од Вотфорд

Точка - 19.09.2016

Голем дел од англиските медиуми започнаа да ја споредуваат играта на Манчестер Јунајтед од последните три натпревари со онаа од времето на Дејвид Мојс и Луи Ван Гал, но ако досега Мурињо беше изоставен од критиките и обвинувањата за лошата игра, тоа ...

Португалецот повеќе не е индиректен: Мурињо покажа со прст кон еден играч за поразот од Вотфорд

Точка - 19.09.2016

Жозе Мурињо првично ги посочи судијата и лошата среќа како два главни мотиви за незгодниот пораз кој го претрпе неговиот тим на гостувањето кај Вотфорд, но исто така покажа со прст и кон еден од своите фудбалери од дефанзивата од кој не е воопшто ...

Хорор издание: Најлошата партија на Вејн Руни во кариерата

Точка - 19.09.2016

Англиските експерти се погласно зборуваат за огромниот товар кој го носи Вејн Руни како капитен на Манчестер Јунајтед и англиската фудбалска репрезентација, а честите дебати во јавноста како дополнително да го зголемуваат притисокот врз искусниот ...