TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бензинот поскапе за 5 денари

Дневник - 17.07.2012

По двомесечно континуирано намалување на цената, бензинот од синоќа е поскап за 5 денари, а дизелот за 4. Регулаторната комисија за енергетика вчера одлучи да ги зголеми цените на бензините и на ...

Бензините и дизелот пак се „запалија“

Утрински - 17.07.2012

Првичната граѓанска реакција вчера беше огромна изненаденост, кога Регулаторната комисија за енергетика јави дека повторно вивнува нагоре цената на нафтените деривати.

Колони за бензин како во Социјализмот

+инфо - 17.07.2012

Поскапувањето за пет денари на бензинот, и четири денари за нафтата преставуваше шок за гражаните, па вчерашниот ден потсети на едни минати времиња од Социјализмот, кога за гориво се чекаше во колони.

Бензинот поскапе за 5 денари, а дизелот за 4

Вест - 16.07.2012

Бензините поскапуваат за 5 денари, а дизелот за 4 денари за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Од ноќва на полноќ малопродажната цени на еуросупер БС-95 се зголемува на 80,5 денари ...

Бензинот поскапува за пет денари, дизелот за четири

Утрински - 16.07.2012

Од ноќеска литар Еуросупер БС-95 ќе се продава по 80,50 денари, Еуросупер БС-98 po 82 денари, а цената на Еуродизелот ќе изнесува 68,50 денари за литар Бензинот поскапува за пет денари, цената на ...

Бензините од полноќ поскапи за 5 денари

24 Вести - 16.07.2012

Драматично поскапување на нафтените деривати од ноќеска на полноќ. Цената на бензините се зголемува за пет денари по литар.

Драстично поскапување на бензините и дизелот!

Канал5 - 16.07.2012

Од ноќеска на полноќ драстично поскапува цената на бензините и на дизелот за 5 односно за 4 денари. Со последното поскапување цената на бензинот достигнува цена од 82 денари кога цената на барел ...

Бензините поскапуваат пет денари

Макфакс - 16.07.2012

Малопродажната цена на бензините ноќеска на полноќ поскапува за пет денари, додека цената на дизелот и екстралесното се зголемува за четири денари, а на мазутот за три денари.

Сите на бензиска - од ноќеска бензинот поскап за 5 денари

Кирилица - 16.07.2012

Цената на бензините да се зголеми за 5, а на дизелот за 4 денари по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, малопродажната цена на еуросупер БС-95 ќе изнесува 80,5 денари за ...

Од полноќ бензините поскапуваат за 5, дизелот за 4 денари по литар

Press24 - 16.07.2012

ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 82,00 ден/лит а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се точи за 68,50 ден/лит Бензините поскапуваат за 5, а дизелот за 4 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Бензините поскапуваат пет денари

Алфа - 16.07.2012

Малопродажната цена на бензините ноќеска на полноќ поскапува за пет денари, додека цената на дизелот и екстралесното се зголемува за четири денари, а на мазутот за три денари.

БРОЈКИ: 5 денари поскапуваат бензините од 95 и 98 октани

Капитал - 16.07.2012

5 денари поскапуваат бензините од 95 и 98 октани, кои чинат 80,5 денари за литар, односно 82 денари за литар. Дизелот пак, поскапува за четири и во следните две недели ќе се продава по 68,5 денари за ...

Ладен туш за возачите: Бензините поскапуваат за 5, дизелот за 4 денари

Нетпрес - 16.07.2012

Од ноќеска на полноќ бензините поскапуваат за пет, а дизелот за четири денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

ФОТО: Автомобили „кампуваат“ пред бензинските станици

А1 On - 16.07.2012

Покачувањата на горивото кој стартуваат вечерва после полноќ, направија колони од возила пред бензинските станици во земјава.

Бензините поскапуваат за пет, а дизелот за четири денари

Сител - 16.07.2012

Цената на бензините да се зголеми за 5, а на дизелот за 4 денари по литар, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика.

Бензинот поскапува за 5 денари, дизелот за 4

Р.С.Европа - 16.07.2012

Бензинот поскапува за пет денари, цената на дизелот и екстралесното гориво ќе се зголеми за четири денари, a на мазутот за три денари.

Бензините поскапуваат за 5 денари, дизелот за 4 денари за литар

МКД - 16.07.2012

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 6,87 отсто.

Нови поскапувања на горивата

Факултети - 16.07.2012

Цената на бензините да се зголеми за 5, а на дизелот за 4 денари по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, малопродажната цена на еуросупер БС-95 ќе изнесува 80,5 денари за ...

Бензините поскапуваат за 5, а дизелот за 4 денари

Алфа - 16.07.2012

Бензините од полноќ поскапуваат за 5 денари – одлучи регулаторната комисија за енергетика. Ова е најголемо еднократно зголемување на цените на горивата од почетокот на годинава.

Бензините поскапуваат за 5, а дизелите за 4 денари

Авто Плус - 16.07.2012

Со одлука на Регулаторната комисија од полноќ се зголемуваат цените на нафтените деривати во држава и тоа за пет денари за бензините и четири за дизелите.

Шок за возачите: Бензините поскапуваат за 5 денари!

Таратур - 16.07.2012

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ поскапува за пет денари, додека цената на дизелот и екстралесното се зголемува за четири денари, а на мазутот за три денари.

Бензините поскапуваат пет денари

Кајгана - 16.07.2012

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ поскапува за пет денари, додека цената на дизелот и екстралесното се зголемува за четири денари, а на мазутот за три денари.

Покачени цените на горивата – бензинот и дизелот поскапеа 5 односно 4 денари!

CARClub - 16.07.2012

Регулаторната комисија тукушто ги објави новите цени на горивата. Бензините поскапуваат пет денари, дизелот четири! Според најновата пресметка, малопродажните цени на горивата растат во просек за ...

Бензините поскапуваат пет денари

Канал 77 - 16.07.2012

Малопродажната цена на бензините ноќеска на полноќ поскапува за пет денари, додека цената на дизелот и екстралесното се зголемува за четири денари, а на мазутот за три денари.

Бензините во Македонија поскапеа за 5, дизелот за 4 денари

Вечер Прес - 16.07.2012

Увидот во најновата табела со цените во 33 европски држави, Авто-мото клубот на Босна и Херцеговина (БиХАМК) покажува дека од земјите на регионот најскапо гориво плаќаат граѓаните на Србија, Хрватска ...

Ладен туш за возачите: Бензините поскапуваат за 5, дизелот за 4 денари

Точка - 16.07.2012

Од ноќеска на полноќ бензините поскапуваат за пет, а дизелот за четири денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поскапуваат за 5 денари, дизелот за 4 денари за литар

Либертас - 16.07.2012

ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 80,50 ден/лит, ЕУРОСУПЕР БС-98 82,00 ден/лит, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 68,50 ден/лит. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за поскапување на малопродажните цени на ...

Ценовен шок: Бензините поскапуваат пет денари

Sky - 16.07.2012

Регулаторната комисија донесе одлука од ноќеска, бензинот да поскапи за пет денеари а цената на дизелот и екстралесното се зголемува за четири денари, а на мазутот за три денари.

Бензините поскапуваат за пет, а дизелот за четири денари

Н.Македонија - 16.07.2012

Цената на бензините да се зголеми за пет, а на дизелот за четири денари по литар, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика Од полноќ, малопродажната цена на еуросупер БС-95 ќе изнесува 80,5 ...

Ладен туш за возачите: Бензините поскапуваат за 5, дизелот за 4 денари

Идивиди - 16.07.2012

Од ноќеска на полноќ бензините поскапуваат за пет, а дизелот за четири денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините од полноќ поскапи за пет денари, дизелот за четири

eReporter - 16.07.2012

Цената на бензините од ноќеска на полноќ ќе се зголеми за пет денари, цената на дизелот и екстралкесното масло за четири денари, а цената на мазутот ќе поскапе за три денари.