TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Какво ќе биде времето од утре до сабота? (Фото)

Курир - 12.02.2023

Времето утре наутро ќе биде умерено до значително облачно, особено во западните делови. Уште од претпладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност.

(ФOTO) Какво ќе биде времето од утре до сабота?

Lider - 12.02.2023

Времето утре наутро ќе биде умерено до значително облачно, особено во западните делови. Уште од претпладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност.

Во Битола умерено до значително облачно и малку потопло

Битола Њуз - 12.02.2023

Денес, недела, 12 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

УХМР: Сончево и студено време со северен ветер

МКД - 11.02.2023

Утрово многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку денот сончево

Фокус - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку ден сончево со температура до 10 степени

Сител - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Студено утро, утре снег, а затоплување дури од понеделник

24 Вести - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови е биде многу студено, а преку ден ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура е биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 ...

Студено утро, преку ден сончево со мала облачност

Канал5 - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Очекуваме затоплување во попладневните часови

Слободен Печат - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку ден сончево со температура до 10 степени

Либертас - 11.02.2023

– Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Сончево време со температура до 5 степени

OhridNews - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

ДОАЃА ЗАТОПЛУВАЊЕ? Што велат метеоролозите?

Фактор - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

СОНЧЕВО И СТУДЕНО Температура до 10 степени

+инфо - 11.02.2023

Во Скопје, ќе биде многу студено, а преку дент сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност.

Наутро многу студено, преку денот сончево со температура до 10 степени

Вечер Прес - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност

ТВ21 - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност

Независен - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку ден сончево

Скопје инфо - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Преку денот сончево, попладне со мала облачност и потопло

Нетпрес - 11.02.2023

По многу студеното утро, времето во саботата во Македонија ќе биде претежно сончево со попладневна мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринските температури се движеа од минус 12 на повисоките места до мунис 5 ...

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност

24Инфо - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност

Курир - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Попоски: Македонија е под влијание на антициклон

Скопје24 - 11.02.2023

Под влијание на висок воздушен притисок (Антициклон) во Македонија продолжува стабилното, суво и сончево време со мала до умерена облачност. Исклучок ќе биде утрешниот ден кога од север краткотрајно облачноста ќе се зголеми и особено на планините ќе ...

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност

Кајгана - 11.02.2023

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 Целзиусови ...

Сончево со мала локална облачност

Скопје1 - 14.03.2023

Времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени. Утре ќе се задржи стабилно и релативно топло време, а веќе во среда времето ...

Наутро студено, преку денот сончево со мала облачност

MakPress - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку ден сончево со температура до 10 степени

Опсервер - 11.02.2023

– Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Во Битола наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност

Битола Њуз - 11.02.2023

Денес, сабота, 11 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска и до 10 степени температура

Локално - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку ден сончево со температура до 10 степени

Zoom - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Наутро студено, преку ден сончево со температура до 10 степени

MakPress - 11.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде многу студено, а преку ден сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната од 3 до 10 степени.

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност

4NEWS - 11.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -4, а максималната ќе достигне од 3 до 10 степени.

Студено утро, преку ден сончево

МКД - 12.01.2024

Време Времето денеска наутро е студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен до северозападен правец со брзина и над 60 км/ч.

Наутро многу студено, преку денот сончево, а попладне со мала до умерена облачност – Временска прогноза за 11.2.2023

Телма - 10.02.2023

Првиот ден од викендот нè очекува многу студено утро, преку денот сончево, а попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од -13 до -4, °C, а дневната од 3 до 10 °C.

Времето денеска: Наутро многу студено, преку ден претежно сончево

360 степени - 10.02.2023

Во недела ќе има зголемување на облачноста и услови за провејување на слаб снег на планините и на повисоките места Денеска утрото ќе биде многу студено, а преку ден ќе има сонце со мала до умерена локална облачност.

Студено утро, преку денот сончево со мала облачност

Макфакс - 10.02.2023

Времето денеска ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Студено утро, со температури до -13

Фокус - 10.02.2023

Времето наутро ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност, прогнозира УХМР. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до минус 13 степени, а дневната ќе се движи до 8 степени.

Утрово студено со минусни температури, попладне сончево и потопло

Канал5 - 10.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

24 Вести - 10.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Многу студено утро и сончев и ветровит ден

Слободен Печат - 10.02.2023

Времето наутро ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност , прогнозира УХМР. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до минус 13 степени, а дневната ќе се движи до 8 степени.

Претежно сончево со слаб ветер од северен правец

OhridNews - 10.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

СОНЧЕВО И МНОГУ СТУДЕНО Температура до 8 степени

+инфо - 10.02.2023

Во Скопје претежно сончево со слаб ветер од северен правец.Температурата ќе достигне до 5 степени. Времето денеска ќе биде ончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

И денеска студ и „сонце со заби“, викендов снег

Скопје инфо - 10.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Од понеделник температурите ќе бидат повисоки

Lider - 10.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

24Инфо - 10.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

СУШЕН ПЕРИОД без снег и дожд, но со повисоки температури Преку ден

Скопје24 - 10.02.2023

Под влијание на висок воздушен притисок (Антициклон), во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец и истиот во недела и ...

Наутро студено, преку денот претежно сончево со слаб ветер од северен правец

Независен - 10.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Утрово студено, преку ден благ раст на температурите

Нетпрес - 10.02.2023

Во петокот утрото е многу студено, а во текот на денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност што ќе услови благ раст на температурите. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Студено утро, преку денот сончево со мала облачност

MTM - 10.02.2023

Времето денеска ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Сончево, но студено време

Курир - 10.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од -5 до -14, додека двените ќе бидат во интервал од -1 до осум степени.

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло: Многу наскоро ни доаѓа и снегот!

Курир - 10.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Студено утро, преку денот сончево со мала облачност

Точка - 10.02.2023

Времето денеска ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Славчо Попоски најавува сончеви денови, дали ќе имаме и снежна идила?

Еспресо - 10.02.2023

– Под влијание на висок воздушен притисок (Антициклон), во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец и истиот во недела и ...

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

Кајгана - 10.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Во Битола сончево со мала локална облачност и студено

Битола Њуз - 10.02.2023

Денес, петок, 10 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 2 степени.

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

MakPress - 10.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Сончево, но студено време

Пулс24 - 10.02.2023

Утринските температури ќе се движат од -5 до -14, додека двените ќе бидат во интервал од -1 до осум степени. Во Скопје наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност и со слаб северен ветер.

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

Бизнис Вести - 10.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Викенд прогноза за Куманово

Кумановски м. - 10.02.2023

Во текот на ноќта времето низ Македонија беше ведро, утрово е сончево со мала локална облачност, претежно тивко и многу студено. Сончево со мала локална облачност ќе биде времето во текот на денот. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Времето денеска многу студено

Сител - 09.02.2023

Денеска наутро времето ќе биде многу многу студено, а преку денот сончево со мала облачност, најавува УХМР. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус 15, а дневната ќе достигне до 7 степени.

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

Сител - 09.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Утре наутро студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

А1 On - 09.02.2023

Утре наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Наутро студено, преку ден сончево со благ пораст кај дневната температура – Временска прогноза за 10.2.2023

Телма - 09.02.2023

Претпладне со умерена облачност, попладне сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Во Скопје сончево, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервал од -12 до -4°C, а ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Многу студено, па сончево со источен ветер

Слободен Печат - 09.02.2023

Денеска наутро времето ќе биде многу многу студено, а преку денот сончево со мала облачност, најавува УХМР. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус 15, а дневната ќе достигне до 7 степени.

Времето денеска: Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност

360 степени - 09.02.2023

Сончевото и студено време ќе се задржи и во следните два дена, а в недела, според УХМР, ќе има услови за провејување на слаб снег, претежно на планините Денеска нè очекува сoнчево, но студено време, особено во утринските часови.

Утрово многу студено, преку денот сончево со мала облачност

24 Вести - 09.02.2023

Денеска нè очекува сoнчево, но студено време, особено во утринските часови. Ќе дува слаб ветер главно од источен правец, а можна е мала облачност во текот на денот, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Сончево и студено време

Фокус - 14.01.2024

Денеска изутрина ќе преовладува студено време, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од западен правец. Минималните утрински температури ќе се движат од – 12 во Берово до – 6 Целзиусови ...

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност

ТВ21 - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -15 до -5, а максималната ќе достигне од -1 до 7 степени.

Еве какво ќе биде времето утре

Бриф - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност

ТВ21 - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

СОНЧЕВО И МНОГУ СТУДЕНО Температура до 7 степени

+инфо - 09.02.2023

Во Скопје времето ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Студено утро, преку денот сончево со мала облачност

Вечер Прес - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен ...

Славчо Попоски објави прогноза за тоа какво време се очекува идната недела

Фактор - 09.02.2023

Метеорологот Славчо Попоски објави прогноза за идната недела. Ќе имаме постепено зголемување на температурите. Вели дека во Македонија и тоа под влијание на Антициклон, времето и во следните денови ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена ...

По многу студеното утро, сончево со мала облачност

Нетпрес - 09.02.2023

Времето во четвртокот во Македонија по ниските утрински температури во текот на денот ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури се движат од минус 15 степени на повисоките места во ...

Многу студено време, утрово температури до -15

Курир - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури ќе се движат од -6 до -15 степени, а дневните ќе достигнат максимални 7 степени.

Студено време со температури до -15

Lider - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури ќе се движат од -6 до -15 степени, а дневните ќе достигнат максимални 7 степени.

Времето денеска: Наутро многу студено, денски ќе има сонце

Скопје инфо - 09.02.2023

Времето денеска во земјава, по ниските утрински температури во текот на денот, ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури се движат од минус 15 степени на повисоките места во источните ...

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност

Независен - 09.02.2023

Денеска нè очекува сoнчево, но студено време, особено во утринските часови. Ќе дува слаб ветер главно од источен правец, а можна е мала облачност во текот на денот, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Времето денеска многу студено, преку ден сончево

24Инфо - 09.02.2023

Денеска нè очекува сoнчево, но студено време, особено во утринските часови. Ќе дува слаб ветер главно од источен правец, а можна е мала облачност во текот на денот, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Најава за постепено затоплување на времето и НАТПРОСЕЧНО ВИСОКИ температури преку ден во текот на следната седмица

Скопје24 - 09.02.2023

Во Македонија и тоа под влијание на Антициклон, времето и во следните денови ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена облачност. Исклучок ќе биде само недела кога ќе има повеќе облачност и локално провејување на снег, особено на ...

До недела сончево и студено, од понеделник пораст на температурите

Скопје24 - 09.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7 степени, соопшти УХМР. Во Скопје сончево и студено со мала облачност.

Утре наутро студено со минусни температури

Press24 - 09.02.2023

Утре наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени Во Скопје ...

Попоски со убави вести: Доаѓаат натпросечно високи температури, еве кога

Еспресо - 09.02.2023

– Во Македонија и тоа под влијание на а нтициклон, времето и во следните денови ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена облачност. Исклучок ќе биде само недела кога ќе има повеќе облачност и локално провејување на снег, особено на ...

Студено утро, потоа сончево со мала облачност

Кајгана - 09.02.2023

Времето денеска, по ниските утрински температури, во текот на денот ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури се движат од минус 15 Целзиусови степени на повисоките места во источните ...

По многу студеното утро, сончево со мала облачност

Точка - 09.02.2023

Времето во четвртокот во Македонија по ниските утрински температури во текот на денот ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури се движат од минус 15 степени на повисоките места во ...

Студено, преку ден сончево со слаб ветер

Опсервер - 09.02.2023

Времето наутро ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -15 до -5, а максималната ќе достигне од -1 до 7 степени.

Многу студено време, утрово температури до -15

Пулс24 - 09.02.2023

Утринските температури ќе се движат од -6 до -15 степени, а дневните ќе достигнат максимални 7 степени. Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец.

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност

4NEWS - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Еве какво ќе биде времето утре

Локално - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Многу студено време, утрово температури до -15

4NEWS - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури ќе се движат од -6 до -15 степени, а дневните ќе достигнат максимални 7 степени.

Ниски утрински температури, додека од следната седмица нагла промена..

Порта - 09.02.2023

Во Македонија и тоа под влијание на Антициклон, времето и во следните денови ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена облачност. Исклучок ќе биде само недела кога ќе има повеќе облачност и локално провејување на снег, особено на ...

Сончево со мала облачност

Скопје1 - 09.02.2023

Времето денеска во земјава, по ниските утрински температури во текот на денот, ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Утринските температури се движат од минус 15 степени на повисоките места во источните ...

Во Битола сончево со мала облачност и студено

Битола Њуз - 09.02.2023

Денес, четврток, 9 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по многу студеното утро, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец.

Утрово студено со минусни температури, поладне сончево и потопло

Опсервер - 09.02.2023

Утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 2 до 8 степени.

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност

4NEWS - 09.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -15 до -5, а максималната ќе достигне од -1 до 7 степени.

Сончево и студено

Канал5 - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Наутро многу студено, преку денот сончево – Временска прогноза за 9.2.2023

Телма - 08.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска сончево и топло, температурата до максимални седум степени

360 степени - 08.02.2023

За утре, пак, се очекува многу студено утро со температура од нула до минус 15 степени, а сончево со мала облачност во текот на денот со максимална температура до осум степени Сончево и студено време со мала до умерена облачност, најавува за денеска ...

Утре наутро студено, преку ден сончево

Канал5 - 08.02.2023

Утре наутро времето ќе биде многу студено а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -15 до -5, а максималната ќе достигне од -1 до 7 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево, со умерен североисточен ветер

Слободен Печат - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец , прогнозира УХМР. Утринската температурата ќе се спушти до минус 13, а дневната ќе искачи до 7 степени.

Сончево со слаб северен ветер

МКД - 08.02.2023

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец и дневна ...

Сончево и студено време, утринските температури под нулата

Макфакс - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Сончево, но студено со минусни температури

24 Вести - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец, прогнозира УХМР. Утринската температурата ќе се спушти до минус 13, а дневната ќе искачи до 7 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Сител - 23.04.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе ...

Сончево и студено со мала до умерена облачност

OhridNews - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Сончево со мала до умерена облачност – температурите до 3 степени

ТВ21 - 08.02.2023

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност.

Претежно сончево и студено

Скопје24 - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Сончево и студено

24Инфо - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Славчо Попоски: Многу студено и суво време со ниски температури

Скопје24 - 08.02.2023

Под влијание на силен Антициклонски систем (висок воздушен притисок) во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и студено време. Односно времето ќе биде сончево, повремено со мала до умерена облачност.

Претежно сончево и студено

Нетпрес - 08.02.2023

Во Македонија во средара ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната утринска температура ќе се движи во интервалот од минус 13 до минус 5C, а ...

Денеска сончево и студено, многу ниски температури до крајот на неделата

Курир - 08.02.2023

Сончево и студено со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Утринските температури ќе се движат од -4 до -14, а дневните ќе бидат во интервал од 7 до -6 степени.

Сончево и студено

Независен - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

И денеска студено и ветровито, има најави за пораст на температурите

Скопје инфо - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Сончево и студено време, утринските температури под нулата

MTM - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Временска прогноза за 9.2.2023 – Наутро престудено, во текот на денот сончево

Lider - 08.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Во Скопје сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и студено време, утринските температури под нулата

Точка - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Сончево и студено време со минусни утрински температури

Кајгана - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4 Целзиусови степени, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Какво време не очекува утре?

Локално - 08.02.2023

Утре времето ќе биде многу студено а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -15 до -5, а максималната ќе достигне од -1 до 7 степени.

Сончево и студено

Опсервер - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Сончево со мала до умерена облачност – температурите до 3 степени

4NEWS - 08.02.2023

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност.

Во Битола сончево и студено со мала до умерена облачност

Битола Њуз - 08.02.2023

Денес, среда, 8 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Сончево и студено

MakPress - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -4, а максималната ќе достигне од -2 до 7 степени.

Денес студено и сончево, температури до 7 степени

Локално - 08.02.2023

Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец, информираат од УХМР. Температурата ќе се движи од 0 до 7 ...

Студено со силен ветер, температурите до -12

Макфакс - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а максималната ќе достигне од -3 ...

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

24 Вести - 07.02.2023

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од минус 12 до ...

Наутро студено, преку ден сончево со умерена облачност

Сител - 07.02.2023

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од минус 12 до ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: „Дебел“ утрински минус, засилен северен ветер и сонце

Слободен Печат - 07.02.2023

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Студени утра, преку ден сончево

МКД - 07.02.2023

Времето наутро во Македонија е многу студено, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Претежно сончево и студено – Временска прогноза за 8.2.2023

Телма - 07.02.2023

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Времето денеска: Сончево, но студено и ветровито

360 степени - 07.02.2023

Во Скопје времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се искачи до 2 Целзиусови степени Времето денеска ќе биде сончево, но студено.

Сончево со мала до умерена облачност – следува период на студено време, температурите ќе се спуштат до -10

ТВ21 - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а максималната ќе достигне од -3 ...

СОНЧЕВ И СТУДЕН ДЕН Температура до 4 степени

+инфо - 07.02.2023

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

Бриф - 07.02.2023

– Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од минус 12 до ...

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

OhridNews - 07.02.2023

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од минус 12 до ...

Студени утра, сончево преку ден

24Инфо - 07.02.2023

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде 2, Маврово -7, Охрод 0, Битола -2, Крива Паланка и Берово -3, Кавадарци 2, Дојран 4 Целзиусови степени.

Многу студено време, утринските температури до -15 степени

Курир - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Утринските температури од -15 до -3 степени, дневните во интервал од -7 до 2 степени Во ...

Студено со силен ветер, температурите до -12

MTM - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а максималната ќе достигне од -3 ...

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

Независен - 07.02.2023

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од минус 12 до ...

Камен ладни утра и под -10 степени – Метеоцентар со детална прогноза

Centar - 07.02.2023

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време. Минималните температури на места ќе се спуштаат и под -10 степени, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Прогноза за 09.02.2023 Минимална температура: -14°C до -4°C Максимална температура: 0°C до ...

Стабилно и суво, но многу студено време денеска

Скопје инфо - 07.02.2023

Утрово времето е многу студено, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а ...

Подгответе се за студено време: Утрински температури до -15 степени

Press24 - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Утринските температури од -15 до -3 степени, дневните во интервал од -7 до 2 степени Во ...

Подгответе се за студено време: Утрински температури до -15 степени

Скопје24 - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Утринските температури од -15 до -3 степени, дневните во интервал од -7 до 2 степени Во ...

Студено со силен ветер, температурите до -12

Точка - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а максималната ќе достигне од -3 ...

Студено време со силен ветер, температури до -12°C

Кајгана - 07.02.2023

Времето утрово ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а максималната ќе ...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Скопје1 - 07.02.2023

Утрово времето е многу студено, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а ...

Утре во Битола до -10 степени

Тера - 07.02.2023

Времето утре сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура во Битола ќе се спушти до -10 степени, а дневната ќе достигне до -1.

Студ ќе ја окова Македонија – Синоптичарите излегоа со прогноза

Вести плус - 07.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а максималната ќе достигне од -3 ...

Наутро многу студено, преку ден сончево со умерена облачност

Опсервер - 07.02.2023

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималните температури ќе се движат во интервал од минус 12 до ...

Многу студено време, утринските температури до -15 степени

Пулс24 - 07.02.2023

Утринските температури од -15 до -3 степени, дневните во интервал од -7 до 2 степени Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе изнесува -6 степени.

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и студено

Битола Њуз - 07.02.2023

Денес, недела, 26 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Променливо облачно со сончеви периоди и утрински температури под нулата

Сител - 06.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде студено со температури под нулата, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови, каде ...

Облачно и многу студено со засилен северен ветер

24 Вести - 06.02.2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено, вели временската прогноза на УХМР. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови.

Наутро многу студено, преку денот сончево со умерена облачност – Временска порогноза за 7.2.2023

Телма - 06.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено во должина на Повардарието. Утринската температура секаде ќе биде под 0°C , на повеќе места и околу -10°C, на повисоќите места и дневната ...

Утре наутро многу студено, преку ден сончево

Канал5 - 06.02.2023

Утре наутро времето ќе биде многу студено а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -3, а ...

Облачно и студено со северен ветер

МКД - 06.02.2023

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови (локално над 60 км/ч.).

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно и многу студено со засилен северен ветер

Слободен Печат - 06.02.2023

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено , прогнозира УХМР. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови.

Времето денеска: Сончево, студено и ветровито

360 степени - 06.02.2023

Во Скопје времето денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, а температурата ќе се искачи до 0 Целзиусови степени Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу ...

Променливо облачно и студено време со сончеви периоди

Макфакс - 06.02.2023

Утрото ќе биде многу студено, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Наутро студено, преку ден променливо облачно со сончеви периоди – температурите до 4 степени

ТВ21 - 06.02.2023

Утрото ќе биде многу студено, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Силен антициклонски систем во Македонија ќе донесе температури до минус 15 и сув студ без снег

Нова ТВ - 06.02.2023

„Под влијание на многу студена и сува воздушна маса од север , во текот на оваа седмица времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и многу студено, односно променливо облачно со сончеви периоди.

ОБЛАЧНО СО СОНЧЕВИ ПЕРИОДИ И МНОГУ СТУДЕНО Температура до 3 степени

+инфо - 06.02.2023

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер. Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено.Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено ...

Силен антициклонски систем во Македонија ќе услови температури до -15 степени и суша без снег

Скопје24 - 06.02.2023

Под влијание на многу студена и сува воздушна маса од север, во текот на оваа седмица времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и МНОГУ СТУДЕНО, односно променливо облачно со сончеви периоди.

Сончево, но студено

Независен - 06.02.2023

Утрото ќе биде многу студено, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Камен ладно, но сончево – Синоптичарите ја објавија денешната прогноза

Centar - 06.02.2023

Променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови (локално над 60 км/ч.). Во Скопје променливо облачно и многу студено со сончеви периоди.

Денеска минусни утрински температури и ветер, но ќе има и сонце

Скопје инфо - 06.02.2023

Денеска имаме многу студено утро, а во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Променливо облачно и студено време со сончеви периоди

MTM - 06.02.2023

Утрото ќе биде многу студено, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Променливо облачно и студено

Нетпрес - 09.01.2024

Денеска ќе биде променливо облачно и студено. Претпладне на некои места во североисточните делови ќе провејува слаб снег, а преку денот ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер ...

Наутро многу студено, преку денот сончево со умерена облачност

Lider - 06.02.2023

Наутро многу студено, преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено во должина на Повардарието. Утринската температура секаде ќе биде под 0°C , на повеќе места и околу -10°C, на повисоќите места и дневната ...

Времето денеска: Променливо облачно со сончеви периоди

Скопје24 - 06.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде студено со температури под нулата, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови, каде ...

Многу студено време со ветер над 60 км/ч

Курир - 06.02.2023

Променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови (локално над 60 км/ч.). Утринските температури ќе се движат од 1 до – 10 степени, а дневните ќе ...

Променливо облачно и студено

Точка - 06.02.2023

Денеска во Македонија ќе преовладува студено, променливо облачно време со сончеви периоди, извести Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови, локално со ...

Променливо облачно и студено време

Кајгана - 06.02.2023

Утрото денеска ќе биде многу студено, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди и многу студено

Битола Њуз - 06.02.2023

Денес, понеделник, 6 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Променливо облачно со сончеви периоди и утрински температури под нулата

Опсервер - 06.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде студено со температури под нулата, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови, каде ...

Антициклон ќе услови температури до -15°C, ова се најновите метео вести

Порта - 06.02.2023

Под влијание на многу студена и сува воздушна маса од север, во текот на оваа седмица времето во Македонија ќе биде стабилно, суво и МНОГУ СТУДЕНО , односно променливо облачно со сончеви периоди.

Неделна прогноза за Куманово: Температури длабоко во минусот

Кумановски м. - 06.02.2023

Времето денеска во Македонија наутро ќе биде многу студено, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието ...

Студено со засилен ветер од северен правец

Скопје1 - 06.02.2023

Денеска имаме многу студено утро, а во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Наутро студено, преку ден променливо облачно со сончеви периоди – температурите до 4 степени

4NEWS - 06.02.2023

Утрото ќе биде многу студено, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови ( локално над 60 км/час).

Студ и ветер во новата работна недела

Gostivarpress.mk - 06.02.2023

Времето денеска во утринските часови ќе биде студено со температури под нулата, а во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови, каде ...

Многу студено време со ветер над 60 км/ч

Пулс24 - 06.02.2023

Утринските температури ќе се движат од 1 до – 10 степени, а дневните ќе бидат во интервал од 3 до -7 степени. Во Скопје променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, а максималната дневна температура ќе биде ...