TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарите Металург доживеа и втор пораз од Ваљадолид

А1 - 13.11.2005

Македонија нема да има претставник во ракометниот куп на куповите, бидејќи Металург доживеа и втор пораз од Ваљадолид во 3-та коло од ова натпреварување. Скопскиот тим овој пат загуби со 36:31, иако елиминацијата беше најавена уште минатиот викенд, кога Ваљадолид триумфираше во Скопје со 8 гола ...

Металург сака да го подобри впечатокот

Дневник - 12.11.2005

КПК Без реални шанси да направи изненадување, ракометарите на Металург отпатуваа за Валјадолид каде утре (12,30 ч.) го играат реваншот со шпанскиот претставник кој уште во Скопје победи со 33-25. Скопјани сакаат да остават подобра впечаток од оној во Скопје, но, не им оди во прилог тоа што ...

Половина Металург на инфузија

Вест - 12.11.2005

КПК - ПРЕД УТРЕШНИОТ РЕВАНШ СО ВАЉАДОЛИД Експедицијата на Металург вчера попладне отпатува за Шпанија, каде што нашиот вицешампион утре го игра реваншот од третото коло на Купот на победниците на куповите со Ваљадолид. Резултатот од првата средба (25:33) не им дава некоја голема надеж на скопјани.

Металург ќе го поправа впечатокот во Валјадолид

Време - 12.11.2005

РЕВАНШ-МЕЧ ОД 3. КОЛО ВО КПК Ракометарите на Металург утре (12.30 ч.) во Шпанија му гостуваат на Валјадолид во реванш-натпреварот од третото коло во КПК. Во Валјадолид металурзите отпатуваа со осум гола негатива од првиот меч во Скопје (25-33).

Валјадолид како дома

Дневник - 07.11.2005

Куп на победниците на куповите, мажи Металург беше високо поразен на домашен терен, 25-33, во првиот меч против Валјадолид, во КПК, мажи. Реваншот во Шпанија е в недела. Моментно петтопласираниот тим во Шпанија (од 16) и победник на купот, со позициска игра го полнеа голот на Живоиновиќ, кој инаку ...

Далеку е 4. коло за Металург

Време - 07.11.2005

КПК, МЕТАЛУРГ - ВАЉАДОЛИД 25-33 (9-16) Костадин Буревски Првиот чин од македонско-шпанската ракометна пресметка викендов им припадна на гостите, откако Ваљадолид без многу проблеми го совлада Металург со 33-25 (16-9), во првиот меч од третото коло во Купот на победниците на куповите.

Валјадолид, сепак, преголем залак

Утрински - 07.11.2005

Металург поразен на домашен терен со 33:25 во првиот меч од третото коло на КПК Катастрофална ефикасност на бековската линија од 21 отсто од игра РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Ракометарите на Металург претрпеа висок пораз од шпанскиот претставник Валјадолид од 25:33 (9:16) на домашен терен во првиот ...

Како пред одбојкарски блок

Вест - 07.11.2005

РАКОМЕТ, КПК - ВАЉАДОЛИД ПРЕСИЛЕН ЗА МЕТАЛУРГ Шпанците, велат, очекувале потежок меч во Скопје, но Металург не успеа да им го овозможи тоа задоволство. Се виде дека, освен Маљцев, нема друг играч во поле кој како поединец би се осмелил да и парира на екипа како МЕТАЛУРГ - ВАЉАДОЛИД 25:33 (9:16) ...

Немоќни против шпанската фурија

Вечер Прес - 07.11.2005

МЕТАЛУРГ - ВАЉАДОЛИД (ШПАНИЈА) 25:33 (9:16).- Сала во Автокоманда. Гледачи 1000. Судии: Карлубик и Страхар од Словачка. Седмерци: Металург 4 (4), Ваљадолид 7 (5). Исклучувања: Металург 10, Ваљадолид 10 минути. МЕТАЛУРГ: Живоиновиќ (17 одбрани), Колев (2+2 седмерца), Илиевски, Димовски 5, Лазаров 1, ...