TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Можни комбинаторики – против кого и каде би играла Македонија на ЕП

Спортклуб - 24.11.2019

Македонската репрезентација се подготвува за полуфиналето во квалификациите за ЕП, каде се надеваме ќе има позитивен исход. Прво треба да се победи Косово, а потоа во финалето ќе треба да се добие Белорусија или Грузија.

Георгиевски: Очекувам напредок во сите репрезентативни категории

Н.Македонија - 23.11.2019

Генерално очекувам напредок во сите категории на македонските селекции во машка и во женска конкуренција. Секако, посакувам покрај кадетите (категорија до 16 години – н.з.), кои засега се единствени што се натпреваруваат во најквалитетната ...

Циркус невиден: Бугарија имаше мизерни квалификации, а сега е „фаворит“ за пласман на ЕП!

Sport 1 - 22.11.2019

Претстојното Европско првенство низ Европа идната година веќе има 20 учесници, а останатите четири ќе бидат познати после мартовските баражи преку плејофот во Лигата на нации, во кои ќе игра и Македонија, но целиот систем за пласман е – жив циркус.

Јовановски: Пробиена е психолошката бариера

Н.Македонија - 22.11.2019

Освојувањето на третото место во квалификациската група за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година во фудбал е голем успех за Македонија, без дилеми. Пробиена е таа психолошка бариера постојано да се освојуваат четвртото, петтото, па и ...

Македонија може и знае како да го победи Косово

Магазин - 22.11.2019

Освојувањето на третото место во квалификациската група за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година во фудбал е голем успех за Македонија, без дилеми. Пробиена е таа психолошка бариера постојано да се освојуваат четвртото, петтото, па и ...

Квалитативен и квантитативен исчекор

Н.Македонија - 21.11.2019

Македонија со победата над Израел во Скопје со 1-0 на најдобар можен начин ја заврши квалификациската кампања за пласман на фудбалското Ев­ропско првенство (ЕП) во 2020 година. Македонија е трета во групата Г, што е најдобар пласман на фудбалската ...

Со еден циклус три рекорда на македонската репрезентација

Н.Македонија - 21.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година ги заврши со неколку рекордни постигнувања. Покрај тоа што црвено-жолтите се пласираа на третото место во групата, што е највисок пласман досега ...

Осум репрезентации добија нова шанса за пласман на ЕП 2020

Н.Македонија - 21.11.2019

По завршувањето на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во фудбал во 2020 година се познати 16-те репрезентации што ќе играат во плејофот на Лигата на нациите (ЛН) за пласман на ЕП.

Иран бомбардира повеќе цели во Сирија

Н.Македонија - 21.11.2019

Израелската војска потврди дека извршила повеќе воздушни напади врз неколку цели во Сирија, каде што биле стационирани сириски единици и нивните ирански сојузнички групи. Операцијата, според властите во Тел Авив, е одговор на ракетните напади од ...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

24 Вести - 20.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Николов: Сонувам да играме на Европско првенство

24Фудбал - 20.11.2019

Херојот на Македонија на мечот со Израел, Бобан Николов вели дека со нетрпение го чека март кога ќе дојдат завршните дуели од Лигата на нации преку која нашата репрезентација може да се пласира на Европското првенство.

Македонските фудбалери трети во групата Г: Квалификации како надеж за ЕП 2020 преку Лига на нации

Нова ТВ - 20.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација за првпат завршува квалификации како третопласирана во група. „Црвено-жолтите“ вечерва на арената „Тоше Проески“ го совладаа Израел со 1:0 во последното коло од циклусот за Европското првенство во 2020 година.

Пандев: Оваа генерација заслужува да оди на ЕП, се надевам дека тоа ќе се случи во март преку Лигата на нации

24Фудбал - 20.11.2019

Горан Пандев е задоволен од квалификацискиот циклус во кој завршивме на историското трето место, но смета дека оваа селекција заслужува да игра и на Европско првенство. Македонија со победа над Израел го заврши квалификацискиот циклус за Европското ...

Николов: Првпат сме трети, но малку и разочарани, можевме да бидеме и втори

Спортманија - 20.11.2019

Стрелецот на голот против Израел вели дека одвај ги чекаат мартовските мечеви и сонуваат пласман на ЕП. Бобан Николов, кој беше стрелец на единствениот гол во победата над Израел, истакна дека живее за натпреварите во март, кога преку Лигата на ...

Македонија го победи Израел, за првпат сме трети

Кајгана - 20.11.2019

За првпат во едни квалификации Македонија заврши повисоко од 4-тото место откако вечерва на „Тоше Проески“ арената со голот на Николов го совлада Израел. Уште од почеток македонската репрезентација се виде дека оди на победа.

Ангеловски: Требаше да победиме со Израел и Словенија, да не изгубевме од Полска

Кајгана - 20.11.2019

Селекторот на македонската репрезентација смета дека загубените бодови на гости кај Израел и Словенија се клучни за неуспехот фудбалската репрезентација да се квалификува на ЕУРО 2020. „Да победевме на гости со Израел и Словенија и да не загубевме ...

Николов: Сонувам да играме на Европско, едвај чекам да дојде март

МКД - 20.11.2019

Херојот на Македонија на мечот со Израел, Бобан Николов вели дека со нетрпение го чека март кога ќе дојдат завршните дуели од Лигата на нации преку која нашата репрезентација може да се пласира на Европското првенство.

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП ВО ФУДБАЛ:Македонија го победи Израел, првпат сме трети во група

ММС - 20.11.2019

Првпат во едни квалификации Македонија заврши повисоко од четвртото место во група, откако синоќа во Скопје, со голот на Бобан Николов во првата минута од судиското надополнување на првото полувреме, заслужено го совлада Израел со 1-0 .

Пандев: Сега не чека март и Косово – да ја израдуваме публиката!

Спортски - 20.11.2019

Репрезентацијата на Македонија вчера го совлада Израел и така со триумф ги заврши квалифкациите. Селекцијата на Македонија одигра еден добар натпревар, а натпреварот го реши Бобан Николов со голот пред крајот на првото полувреме.

Ние ќе ја чекаме Лигата на Нации: Ова се репрезентациите кои се пласираа на ЕП

Спортски - 20.11.2019

Со вчерашните натпревари заврши овој циклус квалификации за Европското првенство. Македонија во последното коло го победи Израел, меѓутоа тоа беше доволно за трета позиција која не носи пласман на ЕП.

Капитенот Пандев е убеден: Оваа генерација може на ЕП, ќе ја израдуваме македонската јавност

Дерби - 20.11.2019

Македонија ги заврши квафиликаиците за Европското првенство на третото место во групата Г што за нас е најдобар резултат во историјата кога е во прашање еден циклус за пласман на големо натпреварување.

Николов: Сонувам за денот кога ќе се пласираме на Европско првенство

Спортски - 20.11.2019

Вчера Македонија го победи Израел, а голот на одлука го постигна Бобан Николов. Со победата против Израел Македонија заврши на третата позиција во квалификациите за ЕП што е најдобар пласман за нашата репрезентација во едни квалификации.

Пандев: Со ваква игра имаме огромни шанси да го победиме Косово

Спортманија - 20.11.2019

Капитенот е задоволен од третото место во групата и верува дека Македонија може на ЕП 2020 година Капитенот Горан Пандев истакна дека третото место во Г групата за Македонија е успех и заслужен пласман, иако не носи настап на Европското првенство ...

Дочекавме: Македонија во „баксузните“ 13 по ред квалификации дојде до историско трето место!!!

SportMedia - 20.11.2019

Секако дека нема потреба од еуфорија, но има место за задоволство. Вчера со победата на Израел, нашата најдобра селекција за првпат дојде до историското трето место во едни квалификации. Ќе беше поинаку ако сега славевме пласман на ЕВРО, но реално, ...

Велковски: Завршивме успешен циклус, сега веќе мислиме на Косово

Екипа - 20.11.2019

Македонските репрезентативци, онака како што посакуваа, со триумф над Израел и пласман на третата позиција на табелата во групата ги завршија квалификациите за пласман на ЕП 2020. Но, битката за место на завршницата на најдобрите од Стариот ...

Горан Пандев: Оваа генерација може да ја израдува Македонија

OhridNews - 20.11.2019

„Црвено жолтите“ со победа над Израел (1-0) во Скопје ги заокружија квалификациите за Европското првенство следната година. Триумфот на А репрезентацијата ѝ донесе трето место што претставува најдобар пласман во историјата на едни квалификации.

Познати се 20 учесници на ЕП, остануваат уште четири места, едното од нив може ќе биде за Македонија

МКД - 20.11.2019

Синоќа завршија квалификациите за Европското првенство по што се познати 20 учесници на континенталниот собир, остануваат уште четири места кои ќе бидат пополнети преку Лигата на нации. Завршија квалификациите за ЕП 2020, познати се најголемиот дел ...

Пандев сака победа на Македонија над Косово

Sport M - 20.11.2019

Како и Македонија, ни Косово не успеа да се квалификува за „Евро 2020“ преку квалификации. Но, и двете репрезентации ќе имаат втора шанса да се квалификуваат преку Лигата на нации. Македонија ќе биде домаќин на Косово во март во полуфиналето на ...

Голем напад на Израел во Сирија, ги ракетираа иранските сили (ВИДЕО)

МКД - 20.11.2019

Израелските власти денес соопштија дека рано наутро извршиле „напади од широки размери“ врз „ирански и сириски терористички цели“, откако одекнаа експлозии околу сирискиот главен град Дамаск, а Русија предупреди дека израелските напади ќе доведат до ...

Двајца загинати во нападот од Израел на Сирија

Макфакс - 20.11.2019

Две лица загинаа поради рани од шрапнели, а неколку се повредени во нападот на израелските воздухопловни сили врз објекти во Сирија, јави сириската новинска агенција САНА повикувајќи се на извори од терен.

Израел изведе напади врз Иран и Сирија

Макфакс - 20.11.2019

Израелските власти изјавија дека рано утрото извеле напади од широки размери на ирански и сириски терористички цели, откако одекнаа експлозии околу сирискиот главен град Дамаск. Русија предупреди дека израелските напади ќе доведат до ескалација на ...

Сега се радуваме на историско трето место, а наскоро нека биде за историско ЕП!

Спортски - 20.11.2019

Вчера заврши уште еден квалификациски циклус за Европско првенство за нашата селекција. За жал не успеавме да се избориме за место на турнирот на најдобри европски репрезентации, меѓутоа не можеме да кажеме и дека не сме задоволни.

Израел со реакција на иранските ракети: Погодени цели во близина на Дамаск

Слободен Печат - 20.11.2019

Израелската војска вели дека спровеле „напади од големи размерри“ како реакција од истреланите ракети на иранска единица во Израел. Официјалните лица во Израел велат дека спровеле напади врз цели во Сирија кои припаѓаат на владата и на нивните ...

Третото место – и многу и малку

Слободен Печат - 20.11.2019

Мечот со Косово во Лигата на нациите напролет, кој за нас ќе биде уште една шанса за пласман на ЕП 2020, ќе покаже многу што се однесува до потенцијалот на овој наш национален тим. Ако момците на Ангеловски одговорат достојно на притисокот што ...

Сега завршивме на најдоброто трето место – еве каде сме завршувале во сите квалификации (ФОТО)

Спортски - 20.11.2019

Вчера репрезентацијата на Македонија го победи Израел со 1:0 за крај на квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Таа победа на Македонија и го донесе историското трето место кое за прв пат го освојуваме во едни квалификации.

Најдобриот меч за Македонија: Блескавиот Бобан Николов…

SportMedia - 20.11.2019

Минаа речиси 24 часа од мечот меѓу Македонија и Израел на кој ние победивме со 1:0. Медиумите, па и СПОРТМЕДИА, се распишаа за многу работи, за триумфот, за тоа историското трето место, за добрата игра и тактика, за се, само ретко кој или никој не ...

Македонската репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Курир - 20.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација синоќа го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив доколку ...

Пандев: Се надевам дека преку Лигата на нации ќе се радуваме и на пласман на Европско првенство

МКД - 20.11.2019

Горан Пандев е задоволен од квалификацискиот циклус во кој завршивме на историското трето место, но смета дека оваа селекција заслужува да игра и на Европско првенство. Македонија со победа над Израел го заврши квалификацискиот циклус за Европското ...

Израел: Извршен удар врз ирански цели во близина на Дамаск како одговор на ракета испукана од Голан

А1 On - 20.11.2019

Израелската војска денеска објави дека погодила неколку ирански позиции во близина на Дамаск и соопшти дека го извршила ударот со „голем обем“ како одговор на ракета испукана вчера од Голанската висорамнина.

Израел нападна ирански цели во близина на Дамаск како одговор на ракета испукана од Голан

Нетпрес - 20.11.2019

Израелската војска денеска објави дека погодила неколку ирански позиции во близина на Дамаск и соопшти дека го извршила ударот со „голем обем“ како одговор на ракета испукана вчера од Голанската висорамнина.

20 репрезентации обезбедија пласман на ЕП, остануваат уште четири места преку Лигата на нации

24Фудбал - 20.11.2019

Синоќа завршија квалификациите за Европското првенство по што се познати 20 учесници на континенталниот собир, остануваат уште четири места кои ќе бидат пополнети преку Лигата на нации. Завршија квалификациите за ЕП 2020, познати се најголемиот дел ...

Голем напад на Израел во Сирија

Сител - 20.11.2019

Израелските власти денес соопштија дека рано наутро извршиле „напади од широки размери“ врз „ирански и сириски терористички цели“, откако одекнаа експлозии околу сирискиот главен град Дамаск, а Русија предупреди дека израелските напади ќе доведат до ...

Сега се радуваме на историско трето место, а наскоро нека биде за историско ЕП!

СуперСпорт - 20.11.2019

Вчера заврши уште еден квалификациски циклус за Европско првенство за нашата селекција. За жал не успеавме да се избориме за место на турнирот на најдобри европски репрезентации, меѓутоа не можеме да кажеме и дека не сме задоволни.

КАКО РЕЗУЛТАТ ОД РАЗМЕНАТА НА РАКЕТЕН ОГАН: 23 жртви во израелските напади во Сирија

Слободен Печат - 20.11.2019

Шефот на опсерваторијата, Рами Абдурахман, рече дека меѓу загинатите има двајца цивили, како и петмина сириски војници. Сириската Опсерваторија за човекови права соопшти дека 23 лица се убиени во израелските воздушни напади во Сирија.

Израел: Извршен удар врз ирански цели во близина на Дамаск како одговор на ракета испукана од Голан

Опсервер - 20.11.2019

Израелската војска денеска објави дека погодила неколку ирански позиции во близина на Дамаск и соопшти дека го извршила ударот со „голем обем“ како одговор на ракета испукана вчера од Голанската висорамнина.

Опсерваторија: 23 жртви во израелски напади во Сирија

Либертас - 20.11.2019

Сириската Опсерваторија за човекови права соопшти дека 23 лица се убиени во израелските воздушни напади во Сирија. Опсерваторијата, која е опозициска активистичка група со седиште во Велика Британија, наведува дека меѓу жртвите има 15 лица кои не се ...

Израел: Извршен удар врз ирански цели во близина на Дамаск како одговор на ракета испукана од Голан

24Инфо - 20.11.2019

Израелската војска денеска објави дека погодила неколку ирански позиции во близина на Дамаск и соопшти дека го извршила ударот со „голем обем” како одговор на ракета испукана вчера од Голанската висорамнина.

Капитенот Пандев е убеден: Оваа генерација може на ЕП, ќе ја израдуваме македонската јавност

Точка - 20.11.2019

Македонија ги заврши квафиликаиците за Европското првенство на третото место во групата Г што за нас е најдобар резултат во историјата кога е во прашање еден циклус за пласман на големо натпреварување.

Голем ноќен израелски напад на Сирија: Разнесовме воени бази, против-воздушна одбрана, магацини...

Точка - 20.11.2019

Израелската армија потврди дека во воздушните напади во текот на ноќта биле уништени бројни воени бази, магацини и ПВО одбрана на сириските и иранските сили. Големи воздушни напади беа изведени во текот на ноќта во Сирија.

Опсерваторија: 23 жртви во израелски напади во Сирија

Опсервер - 20.11.2019

Сириската Опсерваторија за човекови права соопшти дека 23 лица се убиени во израелските воздушни напади во Сирија. Опсерваторијата, која е опозициска активистичка група со седиште во Велика Британија, наведува дека меѓу жртвите има 15 лица кои не се ...

Опсерваторија: 23 жртви во израелски напади во Сирија

24Инфо - 20.11.2019

– Сириската Опсерваторија за човекови права соопшти дека 23 лица се убиени во израелските воздушни напади во Сирија. Опсерваторијата, која е опозициска активистичка група со седиште во Велика Британија, наведува дека меѓу жртвите има 15 лица кои не ...

Двајца загинати во нападот од Израел на Сирија

24Инфо - 20.11.2019

Две лица загинаа поради рани од шрапнели, а неколку се повредени во нападот на израелските воздухопловни сили врз објекти во Сирија, јави сириската новинска агенција САНА повикувајќи се на извори од терен.

Израел изведе напади врз Иран и Сирија

Н.Македонија - 20.11.2019

Израелските власти изјавија дека рано утрото извеле напади од широки размери на ирански и сириски терористички цели, откако одекнаа експлозии околу сирискиот главен град Дамаск. Русија предупреди дека израелските напади ќе доведат до ескалација на ...

Николов ѝ донесе на Македонија највисок пласман во квалификации за ЕП во фудбал

Expres - 20.11.2019

Бобан Николов со голот во втората минута од судиското надополнување на времето од првото полувреме ѝ донесе на фудбалската репрезентација на Македонија победа над Израел од 1:0 во Скопје за трето место во групата Г од квалификациите за Европското ...

Опсерваторија: 23 жртви во израелски напади во Сирија

MakPress - 20.11.2019

Сириската Опсерваторија за човекови права соопшти дека 23 лица се убиени во израелските воздушни напади во Сирија. Опсерваторијата, која е опозициска активистичка група со седиште во Велика Британија, наведува дека меѓу жртвите има 15 лица кои не се ...

Минимална победа над Израел за 3-то место во групната фаза

MakPress - 20.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Израел: Извршен удар врз ирански цели во близина на Дамаск како одговор на ракета испукана од Голан

MakPress - 20.11.2019

Израелската војска денеска објави дека погодила неколку ирански позиции во близина на Дамаск и соопшти дека го извршила ударот со „голем обем“ како одговор на ракета испукана вчера од Голанската висорамнина.

(ВИДЕО) Македонија испиша историја: Николов донесе победа против Израел!

Фокус - 19.11.2019

Репрезентацијата на Македонија вечерва триумфираше над Израел со минимален резултат 1-0, со што заврши на третото место во квалификацискиот циклус за ЕП 2020 година. Екипата на Игор Ангеловски беше подобар противник во целиот натпревар, а ...

Познати сите учесници на ЕП 2020 преку квалификациите, Македонија заврши на третото место во групата

ТВ21 - 19.11.2019

Денеска се одиграа последните натпревари во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година кое ќе се одржи низ повеќе градови во Европа. Македонија со триумфот над Израел и поразот на Словенија од Полска, на крајот ја заврши групата ...

Македонија го среди Израел и дојде до историското трето место во групата (Видео)

СуперСпорт - 19.11.2019

Репрезентацијата на Македонија славеше минимална победа од 1:0 против Израел. Стрелец на единствениот погодок беше Бобан Николов со гол во финишот на првото полувреме. Со оваа победа, но и со поразот на Словенија во Полска од 3:2, нашата ...

Прво победа над Израел во Скопје за најдобро трето место едни квалификации! (ВИДЕО)

Спортски - 19.11.2019

Репрезентацијата на Македонија вечерва го одигра последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. На арената „Тодор Проески“ гостуваше Израел кој на крајот успеамве да го победи со 1:0.

Николов го ‘легна’ Израел, Македонија заврши како трета во групата

Екипа - 19.11.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија го совлада израел со 1-0 ои го заокружи циклусот со пласман на третата позиција во групата, што е најдобар пласман во историјата за сениорскиот национален состав.

Македонија го победи Израел за историскo трето место во квалификациите (ВИДЕО)

МКД - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар пласман во едни квалификации.

Победата над Израел доволна за трето место, сега на „мегдан“ со Косово (видео)

TopSport - 19.11.2019

Македонија со голот на Бобан Николов го совлада Израел со 1:0 за четврта победа на крајот на квалификациите за Европското првенство во 2020, што на крајот беше доволно за третото место на табелата во групата Г, откако Словенија загуби со 3:2 на ...

Победа над Израел и историско трето место за Македонија

Слободен Печат - 19.11.2019

Стрелецот на единствениот гол беше Бобан Николов во финишот на првото полувреме... Во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 македонската фудбалска репрезентација вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје триумфираше ...

Израел падна во Скопје, Македонија со најдобар пласман во едни квалификации (Видео)

Дерби - 19.11.2019

Македонската сениорска репрезентација со победа над Израел од 1-0 го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година. Избраниците на Игор Ангеловски се изборија 4 победа во 10 меч во овој циклус и на тој начин ...

(ВИДЕО) Македонија – Израел 1-0 за историско трето место во квалификации

Нетпрес - 19.11.2019

Македонија го совлада Израел со 1-0 со голот на Бобан Николов во првата минута од судиското продолжение на првото полувреме. Македонската фудбалска репрезентација одригра одлично прво полувреме во последниот меч од квалификациите за Европското ...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

А1 On - 19.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Сител - 19.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Победата над Израел доволна за трето место, сега на „мегдан“ со Косово (видео)

Макфакс - 19.11.2019

Македонија со голот на Бобан Николов го совлада Израел со 1:0 за четврта победа на крајот на квалификациите за Европското првенство во 2020, што на крајот беше доволно за третото место на табелата во групата Г, откако Словенија загуби со 3:2 на ...

Македонија со триумф и најдобар пласман ги заврши квалификациите за ЕП (видео)

OhridNews - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација со најдобар пласман-на третата позиција ги заврши квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи следното лето 2020 година. До најдобриот пласман во историјата во евро-квалификациите, Македонијa дојде со ...

Израелците најавуваат офанзивен фудбал на „Тоше Проески“

Кајгана - 19.11.2019

Скопје, 18 ноември 2019 (МИА) – Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.

Херцог: Нападот ни потфрли, Македонија беше подобра

Gol.mk - 19.11.2019

Андреас Херцог, селекторот на Израел, не може да биде задоволен од изданието на своите играчи од прикажаното на дуелот против Македонија во Скопје. По дуелот на Арената „Тодор Проески“, тој истакна дека бил оптимистички настроен за оваа средба, но ...

Селекторот на Израел: Македонија не победи поради лошиот напад

Спортски - 19.11.2019

Селекцијата на Македонија денес го победи Израел во Скопје со 1:0, стрелец на единствениот гол беше Бован Николов. После натпреварот прес-конференција одржа тренерот на Израел, Анди Херцог. „Причината за поразот ја гледам во нападот.

Херцог: Македонија создаде многу шанси и заслужено победи

Екипа - 19.11.2019

Селекторот на Израел, Андреас Херцог максимално со почит, објективно го призна поразот на неговата селекција на крајот од квалификациите за ЕП 2020, истакнувајќи дека Македонија била подобар противник сосема заслужено стигнувајќи до трите бода.

Доволно и 1:0, Николов стрелаше, Израел конечно падна… (ВИДЕО)

SportMedia - 19.11.2019

Македонија со победа од 1:0 ги заврши квалификациите за ЕВРО 2020. Добра Македонија вечерва на Арената, многу шанси, еден гол, оној на Николов во 45+1 минута, сосема доволно за победа за крај.

Се е како што треба: Трето место за Македонија…

SportMedia - 19.11.2019

Историско трето место во квалификациска група за нашата репрезентација. Ние си го победивме Израел, Полска ни „помогна“ со тие 3:2 над Словенија, значи се е како што треба во последното 10.коло од квалификациската Група Г за нас.

Херцог: Бев оптимист, но ние одигравме најлош меч во нападот

SportMedia - 19.11.2019

Андреас Херцог, селекторот на Израел, не беше задоволен од играта на своите избраници во Скопје, особено во нападот. „На почетокот бев оптимист и мислев дека нападот ќе профункционира како обично, а во суштина ние одигравме најлош меч во тој сегмент.

Ангеловски: Третото место покажува дека оваа репрезентација е најдобра!

Gol.mk - 19.11.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија со победа ги заврши квалификациите за Европското првенство (ЕП) и на домашен терен славеше над Израел (1-0). По дуелот во Скопје , селекторот Игор Ангеловски говореше пред медиумите и истакна дека третото ...

Ангеловски: Го освоивме историското трето место, но можевиме и подобро во овие квалификации

МКД - 19.11.2019

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од победата над Израел и освоеното трето место иако жали за загубените бодови на некои претходни дуели. Македонија го победи Израел со 1-0 и го освои третото место во квалификациите, најдоброто ...

Ангеловски: Трети сме…, а постои и горко чувство дека можевме повеќе!

Екипа - 19.11.2019

Македонскиот селектор Игор Ангеловски не го криеше задоволството од триумфот против Израел во последниот квалификациски натпревар и освоеното трето место во групата за пласман на ЕП 2020. „Пред квалификациите кажав дека Полска и Австрија се главни ...

Херцог: Бевме оптимисти дека можеме, а одигравме очајно!

Sport 1 - 19.11.2019

Македонија вечерва славеше со 1-0 против Израел во последниот меч од квалификациите за ЕП, а со тоа мрдна од вечното четврто место, за да заврши како третопласирана во овој евроквалификациски циклус.

Ангеловски смирува: Ништо не сме направиле со третото место – сега фокус на Косово

Спортклуб - 19.11.2019

Вечерва со победа е заокруежн циклусот квалификации за ЕП 2020 година. Македонија славеше над Израел со 1-0, а со тоа стигна до историски најдобар пласман, на трето место. Нашиот селектор, Игор Ангеловски по мечот на прес-конференцијата истакна дека ...

Ангеловски: Сакаме на ЕП 2020, само комплетни можеме да го победиме Косово!

Слободен Печат - 19.11.2019

Со триумфот над Израел и благодарение на Полска која ја совлада Словенија го остваривме најдобриот пласман во едни квалификации, а сега погледите насочени кон Лигата на нации. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација триумфираше вечерва на ...

НИКОЛОВ: Живеам за тој ден да играм на ЕП

SportMedia - 19.11.2019

Стрелецот на победничкиот гол против Израел Бобан Николов е пресреќен од освојувањето на историското трето место во квалификациите истовремено е и разочаран затоа што смета дека оваа селекција можеше и до директен пласман, а пресудни беа поразите од ...

Распеана Македонија на дождот во Скопје – Победа против Израел за трето место

Спортманија - 19.11.2019

Нашата репрезентација одигра одличен меч и го победи Израел со 1:0 и за првпат завршува квалификациски циклус на третото место во група Бобан Николов погоди во вистински момент во финишот на првото полувреме , а Македонија со одлична игра го победи ...

Македонија против Израел покажа дека има сили за пласман на ЕП (фотогалерија)

Спортманија - 19.11.2019

Историско е третото место во квалификациите, но уште го бркаме историското прво учество на континентален собир Македонија го победи Израел со 1:0 и со 14 бодови заврши како третопласирана во квалификациите за пласман на ЕП 2020.

Ангеловски: Третото место е супер, но сепак сакаме пласман на ЕП

Спортманија - 19.11.2019

Македонија првпат во историјата го освои третото место во квалификациска група за Европско првенство, но селекторот не се задоволува со тоа. Македонија славеше минимално во Скопје. Со 1-0 ја совлада селекцијата на Израел за освојување на третото ...

Пандев: Ќе повторам… Ова е најдобрата наша генерација во историјата која може да се избори за ЕП 2020

Екипа - 19.11.2019

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев анализирајќи го завршениот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2020, по триумфот над Израел од 1-0 го повтори кажаното уште пред почетокот на квалификациите… Пандев повторно нагласи дека ова е ...

Пандев: Оваа генерација заслужува да игра на големо натпреварување

SportMedia - 19.11.2019

Капитенот Горан Пандев истакна задоволство од играта низ целиот циклус квалификации и смета дека оваа генерација има сила да обезбеди учество на Европско првенство. „Мислам дека низ целите квалификации одигравме одличен фудбал.

Пандев упати јасна порака до македонската јавност: Потребна е вашата помош во што верувам

Спортклуб - 19.11.2019

Победнички крај на квалификациите за историски трето место во групата. Пред Македонија вечерва падна Израел (1-0), а нашиот национален тим од теренот го предводеше капитенот Горан Пандев. Лидерот на нашиот национален тим, воедно душата и срцето на ...

Николов: Сонуваме за ЕП и едвај чекаме да дојде дуелот со Косово!

Gol.mk - 19.11.2019

Македонија вечерва го слави Бобан Николов, стрелецот на единствениот погодок вреден победа над Израел во последното коло од квалификациите за Европското првенство. Херојот на Македонија изрази големо задоволство од постигнатиот успех на ...

Николов: Секој ден живеам со сонот наречен ЕП!

Екипа - 19.11.2019

Бобан Николов е херојот во македонската победа против Израел кој ни донесе трето место на крајот од групата во квалификациите за ЕП 2020. Николов одигра одличен натпревар со многу истрчани километри, на крајот и извонредно реагирајќи во финишот на ...

Пандев: Со нетрпение го чекаме Косово, сакаме да ја израдуваме цела Македонија!

Sport 1 - 19.11.2019

По победата над Израел од 1-0 на домашен терен, македонската фудбалска репрезентација заврши на третото место во групата што воедно е наш најдобар пласман во едни квалификации. За тоа, свое видување по натпреварот даде и капитенот Горан Пандев, кој ...

Ангеловски: Третото место е доказ дека оваа репрезентација е најдобра, ама можевме повеќе

Дерби - 19.11.2019

Македонија со победа над Израел од 1-0 ги затвори квалификациите за Европското првенство и тоа со пласман на третото место во групата Г што е наш најдобар резултат во еден вакво циклус за големо натпреварување.

Николов: Едвај чекам да дојде март – живеам за тој ден да играме на Европско!

Sport 1 - 19.11.2019

Бобан Николов, фудбалерот на унгарски Мол Фехевар вечерва го реши Израел со погодокот пред судискиот свиреж за полувреме, па неговиот гол донесе триумф против Израел, по кој Македонија заврши како третопласирана во евроквалификациите.

Израел пресретнале четири ракети од Сирија

Слободен Печат - 19.11.2019

Во соопштението се вели дека не е направена штета врз израелските заедници во Голанската висорамнина откако сирените ги разбудија жителите во раните утрински часови. Израелската војска соопшти дека пресретнала денеска четири ракети испукани од ...

Израелската армија пресретна ракети испукани од Сирија

А1 On - 19.11.2019

Израелската војска соопшти дека пресретнала денеска четири ракети испукани од Сирија, поради што се огласија сирени, а експлозии во Дамаск се слушнале набргу потоа. Во соопштението се вели дека не е направена штета врз израелските заедници во ...

За Македонија ова е најдобар пласман во евро-квалификациите!

Sport M - 19.11.2019

Македонија со победа го заврши квалификацискиот циклус. На домашен терен, пред нешто повеќе од 5.000 гледачи, славеше над Израел (1-0). Предноста за Македонија ја донесе Бобан Николов, по еден изведен корнер.

Македонските фудбалери со најдобар пласман во еден квалификациски циклус

+инфо - 19.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Македонија го победи Израел и го освои историското трето место во квалификациите (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација го победи Израел со 1-0 и го освои третото место благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар пласман во едни квалификации.

Време е да се прекине црната серија: Израел во Скопје секојпат победувал!

Sport 1 - 19.11.2019

Македонија вечерва (20.45 часот) го завршува овој евроквалификациски циклус за пласман на ЕП2020 низ Европа со дуелот со Израел во ко после загубените шанси за место на континенталниот собир останува црвено-жолтите со победа да се обидат да направат ...

На Израелците им „лежи“ Скопје ама ние денес сакаме победа за најдобар пласман!

Спортски - 19.11.2019

Репрезентацијата на Македонија денес во 20:45 го игра последниот натпревар во квалификациите за ЕП 2020. На нашата арена гостува Израел. И ние и Израелците немаме шанси за пласман на ЕП преку оваа група, па ова ќе биде натпревар за подобар пласман.

Го дочекуваме по четврти пат: Ќе падне ли конечно тој Израел во Скопје!?

SportMedia - 19.11.2019

Вечерва од 20:45 часот, на Арената Тодор Проески, го дочекуваме Израел во последниот меч од квалификациите за ЕВРО 2020. Не криеме дека сакаме да завршиме најмалку на четвртата позиција, за третото место ќе ни треба помош и од Полска, но поважно е ...

Израелската војска пресретна проектили испукани од Сирија

Макфакс - 19.11.2019

Израелската војска соопшти дека денеска пресретнала четири ракети испукани од Сирија, поради што се огласиле сирени, а набрзо потоа одекнале експлозии и во Дамск. Во соопштението се вели дека не е направена штета врз израелските заедници на ...

Израел е последната надеж за третото место, Македонија брка нова домашна победа

Gol.mk - 19.11.2019

Последниот натпревар на Македонија во квалификацискиот циклус за Европското првенство 2020 ќе се одигра вечерва. На „Тодор Проески“ во Скопје ќе гостува Израел , кој е последната пречка во групната фаза и третото место на табелата.

Македонија посакува прекин на црната серија против Израел во Скопје, но и трето место и најдобар пласман досега

24Фудбал - 19.11.2019

Третото место во групата секако е императив, а воедно и испишување на нешто ново во историјата на најдобрата македонска фудбалска репрезентација, вечерва се заокружуваат квалификациите за ЕП 2020, од оваа фаза не обезбедивме место на европскиот ...

Костадинов: Настапот за најдобриот национален тим е остварување на мојот сон

Екипа - 19.11.2019

Македонската репрезентација денеска од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје го очекува последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020, против Израел. И покрај фактот дека натпреварот нема резултатско значење од аспект на ...

Пандев: Ова е последен меч и сакам со победа да се пласираме таму каде што никогаш не сме биле

Sport M - 19.11.2019

Последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. македонската репрезентација го игра вечерва од 20:45 часот на Националната арена. Во Скопје гостува селекцијата на Израел, директен противник за третото место во групата, позиција која ја ...

Во седмиот меч по втора победа: Единствената радост против Израелците ни ја донесе двоецот Елмас – Пандев… (ВИДЕО)

Екипа - 19.11.2019

Македонија и Израел вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ги очекува седмата меѓусебна пресметка во историјата. Пет официјални и еден пријателски натпревар досега одиграле двете селекции од кои далеку поуспешен е ...

Како против Израел, кој никогаш не „паднал“ во Скопје?

Sport M - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва против Израел во Скопје го игра последниот меч во квалификациите за пласман на ЕП. Тука се е јасно, од оваа група на континенталниот собир ќе патуваат Полска и Австрија.

Израел пресретна четири ракети од Сирија, експлозии кај аеродромот во Дамаск (ВИДЕО)

МКД - 19.11.2019

Израелската војска соопшти дека утринава нејзиниот одбранбен систем „Железна купола“ пресретнал четири ракети испукани од Сирија кон територијата на Израел, и дека нема материјална штета. Сирените за тревога се огласиле на Голанската висорамнина.

Македонија со победа над Израел брка 3-то место во квалификациите

Сител - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје ќе го одигра последниот натпревар во0 квалификациите за ЕП 2020-та. Последниот натпревар на Македонија во квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2020 година ќе се одигра вечерва.

Триумф над Израел – за трето место во групата, првпат во историјата!

Екипа - 19.11.2019

Македонската репрезентација вечерва од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ ја очекува последниот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020, против Израел. Триумф против Израелците е огромна желба на сите во националниот табор ...

Спировски за израелските медиуми: Ваши најдобри играчи се Захави и Дабур!

SportMedia - 19.11.2019

Иако нема да игра вечерва за Македонија, познато е дека е повреден, Стефан Спировски е интересен за медиумите од Израел. Тој денеска даде едно поголемо интервју за one.co.il порталот. Велиме интересен зошто Спировски веќе два месеци е фудбалер на ...

Фудбалерите преку Израел го бркаат третото место

Слободен Печат - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 часот) со натпреварот против Израел ги завршува квалификациите за ЕП 2020... Нашата најдобра селекција на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе ги заврши квалификациите за пласман на ...

Македонија – Израел: Време е за победа и прекин на „црната серија“ со Израел

Спортски - 19.11.2019

Македонија ги завршува квалификациите за пласман на Европското Првенство на домашен терен против Израел. Со победа можеме да бидеме трети, а тоа ќе биде најголем успех до сега. Но со пораз, ќе бидеме предпоследни, што само по себе ќе значи дека ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Нова формација со Пандев, Стојановски е во нападот!

Gol.mk - 19.11.2019

Селекторот Игор Ангеловски го објави стартниот состав на Македонија за мечот против Израел, последен во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година. Ќе се игра во различна формација, тоа ќе биде 4-2-3-1, а ...

СОСТАВИ: Македонија со Пандев и со Стојановски ќе го напаѓа Израел

Екипа - 19.11.2019

Горан Пандев се враќа во стартниот тим на Македонија за вечерашниот дуел со Израел. Нашиот капитен поради болест го пропушти последниот дуел со Австрија, но вчера тренираше со полна пареа и денеска ќе се појави од првата минута на Националната Арена ...

Познати се стартните состави: Македонија почнува со формација 4-2-3-1 против Израел (ФОТО)

Дерби - 19.11.2019

Македонија вечерва го затвара квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство и тоа со средбата против Израел на националната арена „Тодор Проески“. Ова е дуел на кој доколку славиме можеме да го освоиме третото место со што за нас би бил ...

Нова формација за крај на квалификациите: Се враќа Пандев, во нападот и Стојановски!

Спортски - 19.11.2019

Репрезентацијата на Македонија вечерва го игра натпреварот против Израел во рамките од последното коло во квалфикациите за ЕП 2020. За вечерашниот натпревар селекторот Игор Ангеловски припреми нова формација, а во тимот е Влатко Стојановски кој ...

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: МАкедонија напаѓа со Стојановски, Пандев и Елмас, кај Израел Захави во нападот

SportMedia - 19.11.2019

Излегоа официјалните состави за вечерашниот дуел меѓу Македонија и Израел. Македонската селекција стартува со оние 11 кои „Спортмедиа“ ги најави уште пред неколку часа. Во нападот почнува Стојановски, а ќе му помагаат Пандев и Елмас.

Со Пандев и Стојановски го напаѓаме Израел! (ФОТО)

Слободен Печат - 19.11.2019

Повратници во стартниот состав се уште Муслиу и Николов, а уште една шанса добива младиот Костадинов. Селекторот Игор Ангеловски ги одреди првите 11 кои ќе стартуваат вечерва во последниот квалификациски натпревар за ЕП 2020 против Израел (20.45 ...

Во живо: Македонија – Израел 1:0 (КРАЈ)

SportMedia - 19.11.2019

КРАЈ НА МЕЧОТ! Македонија ја задржа предноста, а Израел во вториот дел беше безопасен по нашиот гол и не успеа да дојде до израмнување. Поблиску беше Македонија до втор гол, од што Израел до изедначување.

За крај е празно и тажно на националната арена во Скопје (Фото)

Спортманија - 19.11.2019

Се игра последниот меч од квалификациите за ЕП 2020 година, а на трибините има само околу 4-5 илјади симпатизери на македонската репрезентација Македонија го игра последниот меч од квалификацискиот циклус за Европското првенство, противник е Израел, ...

ВИДЕО: Барди од 30 МЕТРИ погоди пречка, Македонија жали за ефектен еврогол!

Gol.mk - 19.11.2019

Среќата им го сврте грбот на македонските фудбалери во првиот дел од десеттиот квалификационен натпревар во групата Г против Израел . Најмалку пет пати фудбалерите на врска и напаѓачите на Ангеловски се најдоа во изгледни позиции, но израелскиот ...

Израелците се спасуваа, се спасуваа…, но Николов донесе водство во 45. минута (ВИДЕО)

Екипа - 19.11.2019

Македонската репрезентација одигра одлично прво полувреме во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020, против Израел, во кое по шест извонредни можности стигна до предност од 1-0 со голот на Бобан Николов во првата минута од судиското ...

(ВИДЕО) Блескава Македонија – Николов погоди за предност против Израел

Спортклуб - 19.11.2019

Македонската фудбалска селекција сосема заслужена по првиот дел води против Израел со 1-0. Во последниот квалификациски меч од групата за пласмана на ЕП нашиот национален тим одигра блескава прво полувреме, исполенто со пет одлични шанси за гол.

Полувреме на Арената: Николооооов и Македонија води (ВИДЕО)

SportMedia - 19.11.2019

По првите 45 минути на Арената, на мечот меѓу Македонија – Израел, резултатот е 1:0. Имавме неколку шанси. Барди од слободен удар ја погоди пречката, потоа Елмас во два наврати имаше идеални можности, своја шанса имаше и Костадинов, но голот дојде ...

Николов за водство на Македонија против Израел (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.11.2019

Сиот наш налет во првото полувреме се исплати пред паузата кога „црвено-жолтите“ дојдоа до предноста... Македонската фудбалска А репрезентација води со 1:0 после првото полувреме против Израел во последниот натпревар вечерва во Скопје од ...

Македонија со најдобар пласман во историјата: Совладан Израел за трето место во групата! (ФОТО)

Sport 1 - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација победнички ги затвори квалификациите, откако вечерва во Скопје со гол на Бобан Николов стигна до триумф од 1-0 против Израел во последното коло од овој циклус и првпат во историјата мрдна од вечното четврто ...

(ВИДЕО) Победнички крај на квалификациите ЕП за историја

Спортклуб - 19.11.2019

Македонската фудбалска селекција во последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 славеше над Израел со минимален резултат од 1-0 „Црвено-жолтите“ уште од првата минута тргнаа офанзивно, па во почетната фаза преку Елмас и Барди имаа одлични ...

ИСТОРИСКО ТРЕТО МЕСТО: Македонија преку Израел до најдобар пласман во евро-квалификациите! (ВИДЕО)

Gol.mk - 19.11.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија со победа го заврши квалификацискиот циклус за Европското првенство (ЕП) во 2020 година и на домашен терен, пред нешто повеќе од 5.000 гледачи, славеше над Израел (1-0).

ЕУРО 2020: Извонреден натпревар на Македонија, Израел победен со 1:0

Денешен - 19.11.2019

Во убав натпревар, посебно од страна на нашата екипа, македонската репрезентација вечерва го победи Израел во Скопје со 1:0 со голот на Николов во продолжението од првото полувреме и така го освои третото место во групата од која на ЕУРО 2020 се ...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

4NEWS - 19.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Николов донесе победа за историско трето место во евроквалификациите (ВИДЕО)

Локално - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација победи со 1:0 против Израел во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. Стрелец на победничкиот гол беше Бобан Николов во судиското продолжение од првото полувреме.

Израелската војска пресретна проектили испукани од Сирија

Centar - 19.11.2019

Израелската војска соопшти дека денеска пресретнала четири ракети испукани од Сирија, поради што се огласиле сирени, а набрзо потоа одекнале експлозии и во Дамск. Во соопштението се вели дека не е направена штета врз израелските заедници на ...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Опсервер - 19.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Македонската фудбалска репрезентација обезбеди најдобар пласман во еден квалификациски циклус

Либертас - 19.11.2019

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема заслужено останаа во Скопје, а триумфот на „црвено-жолтите“ можеше да биде поубедлив ...

Се огласија сирените во Израел: Четири ракети полетале од Сирија...

Точка - 19.11.2019

Израелската армија соопшти дека денес биле пресретнати четири ракети лансирани од Сирија, а поради тоа се огласиле и сирените. Набрзо потоа се слушнале и неколку експлозии во сирискиот главен град Дамаск.

Николов ѝ донесе победа на Македонија над Израел за историскo трето место во квалификациите

Република - 19.11.2019

Репрезентацијата на Македонија вечерва триумфираше над Израел со минимален резултат 1-0, со што заврши на третото место во квалификацискиот циклус за ЕП 2020 година. Благодарение на победата на Полска над Словенија, ова е нашиот најдобар пласман во ...

Ангеловски: Трето место е супер, но сепак сакаме пласман на ЕП

Република - 19.11.2019

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од победата над Израел и освоеното трето место иако жали за загубените бодови на некои претходни дуели. Македонија го победи Израел со 1-0 и го освои третото место во квалификациите, најдоброто ...

Израелците најавуваат офанзивен фудбал на Националната арена „Тоше Проески“

Опсервер - 19.11.2019

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.

Израелската армија пресретна ракети испукани од Сирија

Опсервер - 19.11.2019

Израелската војска соопшти дека пресретнала денеска четири ракети испукани од Сирија, поради што се огласија сирени, а експлозии во Дамаск се слушнале набргу потоа. Во соопштението се вели дека не е направена штета врз израелските заедници во ...

Совладан Израел за трето место во групата (ВИДЕО)

iPortal - 19.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација победи со 1:0 против Израел во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. Стрелец на победничкиот гол беше Бобан Николов во судиското продолжение од првото полувреме.

Израелската војска пресретна проектили испукани од Сирија

24Инфо - 19.11.2019

Израелската војска соопшти дека денеска пресретнала четири ракети испукани од Сирија, поради што се огласиле сирени, а набрзо потоа одекнале експлозии и во Дамск. Во соопштението се вели дека не е направена штета врз израелските заедници на ...

Израелската армија пресретна ракети испукани од Сирија

Вечер Прес - 19.11.2019

Израелската војска соопшти дека пресретнала денеска четири ракети испукани од Сирија, поради што се огласија сирени, а експлозии во Дамаск се слушнале набргу потоа. Во соопштението се вели дека не е направена штета врз израелските заедници во ...

Пандев: Со победа над Израел да ги завршиме квалификациите

Н.Македонија - 19.11.2019

Сакаме со победа над Израел и со евентуално освојување на третото место во групата да ги завршиме квалификациите за Европското првенство (ЕП) во фудбал. Мислам дека во целина, во не многу атрактивна, според имињата на репрезентациите, но доста тешка ...

Израел поразен, Македонија на третото место во квалификациите за ЕП

Н.Македонија - 19.11.2019

Македонија со голот на Бобан Николов го совлада Израел со 1:0 за четврта победа на крајот на квалификациите за Европското првенство во 2020, што на крајот беше доволно за третото место на табелата во групата Г, откако Словенија загуби со 3:2 на ...

Игор Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

24 Вести - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Израелскиот селектор во проблеми: Андреас Херцог е пред отказ!!!

SportMedia - 18.11.2019

Како што пренесуваат медиумите во Израел, по се изгледа дека мечот со Македонија ќе биде последен за Андреас Херцог, селекторот на таа земја. Имено никој во Фудбалската федерација на Израел не бил задоволен од работата на австрискиот стручњак, ...

Пандев спремен да ги нападне Израелците – на Ангеловски е да одлучи!

Спортски - 18.11.2019

Пред утрешниот натпревар со Израел денес прес конференција за медиумите одржаа селекторот Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев. Селекторот Игор Ангеловски порача дека секој натпревар е важен кога игра репрезентацијата и испрати порака до ...

Ангеловски: Со победа против Израел да го заокружиме одличниот квалификациски циклус

Екипа - 18.11.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија против Израел на домашен терен ќе ги заокружи настапите во квалификациите за Европското првенство 2020 година. Пред последниот натпревар во групната фаза во кој Македонија со победа ќе го забележи најдобриот ...

Пандев: Да дојдеме до третото место во групата, што би бил најголем успех во историјата

Екипа - 18.11.2019

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев ќе биде подготвен за настап за дуелот против Израел, откако го пропушти претходниот против Австрија поради висока телесна температура.

Ангеловски: Третото место треба да ни биде дополнителен мотив

SportMedia - 18.11.2019

Селекторот на македонскиот национален тим Игор Ангеловски, на официјалната прес-конференција пред мечот со Израел истакна дека можноста да се биде на третото место требад а биде мотив, а не притисок за играчите, и дека репрезентацијата заслужува да ...

Ангеловски: Овие фудбалери заслужија да бидат трети во квалификацииве!

Sport 1 - 18.11.2019

Македонија утревечер од 20.45 часот ќе го заврши овој евроквалификациски меч против Израел на Националната Арена „Тодор Проески“ во обид со триумф да стави печат на циклусот и еврнтуално да стигне до третото место, што би бил најдобар пласман во ...

Пандев: Само еднаш потфрливме во овој циклус, сега со победа да завршиме!

Sport 1 - 18.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација утревечер ќе се соочи со Израел со желба победнички да ги заокружи квалификациите за Евро 2020, во кои не успеавме да се избориме за директен палсман на континенталниот шампионат, па освојувањето на третото ...

Тројца се враќаат, а нова тројка во – аут!

Sport 1 - 18.11.2019

Проблемите никако да го одминат селекторот Игор Ангеловски во пресрет на последниот меч во овие квалификации, па нови тројца фудбалери се во аут за последниот меч со Израел, но за среќа суспендираното трио, кое не играше во Виена ќе го има на ...

Пандев: Сакаме да победиме и да завршиме на третото место

24Фудбал - 18.11.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вели дека третото место во групата ќе биде успех за селекцијата, а за тоа да се случи потребна е победа против Израел. Ако Македонија го победи Израел, а Словенија загуби на ...

Херцог е под баражен оган – Не успеавме, пакувај се и заминувај

Спортманија - 18.11.2019

Лоша е атмосферата кај Израелците пред дуелот со Македонија, последен во квалификациите за ЕП 2020 година. Селекторот на Израел, Андреас Херцог, е цел на жестоки критики на медиумите, па дури има и барања Австриецот веднаш да си замине од кормилото ...

Пандев е подготвен за настап: Заслуживме да го освоиме третото место

Спортманија - 18.11.2019

Капитенот на македонската репрезентација е подготвен да игра против Израел, а вели дека Македонија со игрите што ги прикажа во квалификациите заслужи да биде веднаш зад Полска и Австрија. Горан Пандев, капитенот на македонската фудбалска ...

Ангеловски: Фудбалерите заслужија да завршат на третото место во групата

Слободен Печат - 18.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација утревечер (20.45 ч.) против Израел ги завршува квалификациите за пласман на ЕП 2020. Македонија утревечер (20.45 ч.) на Арената „Тодор Проески“ против Израел го завршува настапот во квалификациите за пласман на ...

Ангеловски: Без притисок одиме по она што го заслуживме, третото место

24Фудбал - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски вели дека нема притисок за освојување на третата позиција, но чувствува дека неговите фудбалери заслужуваат да завршат на тоа место.

Израелците доаѓаат по бод(ови): Не сакаме да завршиме претпоследни!

Sport 1 - 18.11.2019

Израел е утрешниот наш последен противник во евроквалификациите за ЕП 2020, во кој и Македонија, а и Израел ги загуби шансите за директен пласман, па преку баражите за Лигата на нации ќе бараат пласман на континенталниот шампионат.

Ангеловски: Одиме на победа, третото место е мотив за нас

Дерби - 18.11.2019

Македонија со утрешниот меч против Израел ќе го заокружи квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година. Средбата се игра од 20:45 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, а целта на нашата репрезентација е ...

Ангеловски и Пандев едногласни: Со победа над Израел да ставиме крај на квалификациите

Независен - 18.11.2019

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски и капитенот на Македонија, Горан Пандев на прес – конференција ги истакнаа своите очекувања од утрешниот дуел во квалификациите за ЕУРО 2000.

Ангеловски и Пандев: Заслужуваме да бидеме трети во оваа група

TopSport - 18.11.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија утре, против Израел ќе го одигра последниот меч во квалификациите за пласман на ЕУРО 2020. Од оваа Г-група пласман на ЕП изборија Полска и Австрија, додека Македонија може да се пласира на континенталниот ...

Пандев: Само еднаш потфрливме во овој циклус, сакаме да дојдеме до најголемиот успех во историјата

Дерби - 18.11.2019

Македонската сениорска фудбалска репрезентација на домашен терен против Израел ќе го затвори квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2020 година. Ние ги загубивме шансите да обезбедиме место на шампионатот, па сега желбата е да ...

Израел на патот кон третото место во квалификациите

Сител - 18.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација утревечер од 20.45ч го игра последниот квалификациски дуел за ЕП 2020г. Нашата селекцијата ги загуби шансите за освојување на едно од првите две места но има убава можност за првпат во еден квалификациски циклус ...

Пандев: Подготвен сум за настап, третото место во групата би било добар резултат

Gol.mk - 18.11.2019

Македонската селекцијата ги загуби шансите за освојување на едно од првите две места, но има убава можност за првпат во еден квалификациски циклус од осамостојувањето да заврши како трета.

Спировски, Трајковски и Младеновски го пропуштаат Израел, се враќаат „пожолтените“

Gol.mk - 18.11.2019

Ноемврискиот циклус квалификации за Европското првенство е комплетен кошмар за составување на тимот за селекторот Игор Ангеловски. Во Виена не настапија пет стандардни првотимци, а капитенот Пандев заради болест не доби шанса.

Со повредите и суспензиите сме три напред-три назад

Спортманија - 18.11.2019

Ќе има измени во составот на Македонија, а повредените Спировски, Младеновски и Трајковски ќе ги заменат Николов, Муслиу и Несторовски, со тоа што и капитенот Горан Пандев речиси сигурно ќе игра против Израел.

Горан Пандев: Сакаме со победа да ги завршиме квалификациите

OhridNews - 18.11.2019

Репрезентацијата на Македонија, утре (вторник) со почеток во 20 часот и 45 минути на Националната арена „Тодор Проевски“ против селекцијата на Израел ќе ги заврши мечевите во квалификациите за Европското првенство следната година.

Израелците слетаа во Скопје: Херцог ќе мора со нова одбрана…

SportMedia - 18.11.2019

Обременети со заканата за отказ за селекторот Андреас Херцог, но и со желба Захави да биде прв стрелец во квалификациите, израелската експедиција пред два часа слета во Скопје Вечерва од 19 часот на Арената „Тодор Проески“ ќе го одработи ...

Ангеловски: Го познаваме Израел – Пандев: Само против една селекција потфрливме!

Спортклуб - 18.11.2019

Македонија утре од 20:45 го пречекува Израел во последното квалификациско коло од групната фаза, а токму овој меч ќе решава за 3. позиција, која за нас досега не е остварена. На денешната пресконференција пред новинарите, присутни беа капитенот ...

Ангеловски: Мотивирани сме за повторно да ги израдуваме нашите навивачи

Кајгана - 18.11.2019

Утре од 20.45 часот на „Тоше Проески“ стадионот во Скопје репрезентацијата на Македонија со дуел против Израел ќе затвори уште еден циклус на квалификациите. „Одлично се познаваме со Израел, игравме и во минатите квалификации.

Пандев: Со победа да ги завршиме квалификациите

Кајгана - 18.11.2019

Нашиот најдобар фудбалер е подготвен за игра откако не настапи на дуелот во Виена поради болест. Посакува со победа Македонија да ги затвори квалификациите. Горан Пандев не можеше да им помогне на соиграчите против Австрија во Виена откако на ден ...

ИЗРАЕЛЦИТЕ НАЈАВУВААТ ПОБЕДА: „Ова ќе биде поинаков меч од оној во Израел“

SportMedia - 18.11.2019

Во пресрет на утрешниот меч во Скопје против нашата фудбалска репрезентација на затворање на квалифинацискиот циклус за ЕП 2020, вечерва прес-конференција одржаа и Израелците. Селекторот Андреас Херцог за очекувањата од дуелот вели: „Мислам дека ...

Херцог: Дојдовме да победиме во Скопје

Екипа - 18.11.2019

Израел допатува во Скопје со намера да победи. Нема шанси да го освои третото место во групата на крајот од овие квалификации, но сака победнички да го заокружи циклусот. Селекторот Андреас Херцог вели дека Захаби и Дабур се во добра форма и од нив ...

Херцог: Само со тимска одбрана можеме да ја победиме Македонија

Gol.mk - 18.11.2019

Израел пристигна во Скопје и ја одржа стандардната прес-конференција пред медиумите, пред натпреварот против Македонија во квалификациите за ЕП 2020. И двете селекции немаат шанса за европскиот собир преку групата, па последниот меч ќе биде за ...

Херцог потсети на голгетерските денови, мајстор за пенали (ВИДЕО)

SportMedia - 18.11.2019

Некогашниот офанзивен играч за врска на германски Вердер во чии редови ги полнеше мрежите на германските бундеслигаши, Андреас Херцог, најверојатно во Скопје ќе го има последниот меч како селектор на Израел.

Израел се растрча на Арената (ФОТО)

SportMedia - 18.11.2019

Последниот противник на Македонија во квалификацискиот циклус за ЕУРО 2020, Израел, вечерва го одработува единствениот тренинг во Арената „Тодор Проески“ каде утре во 20:45 часот ќе се соочи со нашиот национален тим.

Израелците денеска очигледно расположени на „Тодор Проески“: Утре нека биде „друга песна“… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 18.11.2019

Репрезентативците на Израел по денешното пристигнување во Скопје го одработија и официјалниот тренинг на националната арена „Тодор Проески“ пред утрешниот натпревар со Македонија, последен во квалификациите за ЕП 2020.

Костадинов: Да го заокружиме циклусот со победа

Сител - 18.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација утревечер во 20.45ч го игра последниот квалификациски дуел за ЕП. На Арената Тоше Проески гостува селекцијата на Израел против која ќе бркаме победа за пласман на третата позиција во групата.

Херцог: Знаеме дека Македонија игра многу агресивно

Слободен Печат - 18.11.2019

Селекторот на Израел очекува еден добар натпревар на скопската Арена, бидејќи двете ртепрезентации имаат квалитет. Израелците веќе слетаа во Скопје и го имаат официјалниот тренинг пред последниот настап во евроквалификациите на нашиот најголем ...

Ангеловски со Стојановски ќе го напаѓа Израел, и Костадинов во првиот тим а се враќа и Пандев

Екипа - 18.11.2019

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски по денешниот последен тренинг веќе го скрои стартниот состав за утрешниот натпревар со Израел на „Тодор Проески“, последен во квалификациите за ЕП 2020.

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

ММС - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

Sport M - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Пандев: Сакаме да бидеме трети и да се пласираме каде што досега не сме биле

+инфо - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Пандев: Да го победиме Израел и да завршиме таму каде што никогаш досега не сме биле

МКД - 18.11.2019

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев вели дека третото место во групата ќе биде успех за селекцијата, а за тоа да се случи потребна е победа против Израел. Ако Македонија го победи Израел, а Словенија загуби на ...

Ангеловски: Имаме мотив, но не и притисок да го освоиме третото место

МКД - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски вели дека нема притисок за освојување на третата позиција, но чувствува дека неговите фудбалери заслужуваат да завршат на тоа место.

Пандев: Само еднаш потфрливме во овој циклус, сега со победа да завршиме!

Курир - 18.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација утревечер ќе се соочи со Израел со желба победнички да ги заокружи квалификациите за Евро 2020, во кои не успеавме да се избориме за директен палсман на континенталниот шампионат, па освојувањето на третото ...

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

А1 On - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Ангеловски: Со прикажаното во овој циклус го заслуживме третото место

Gol.mk - 18.11.2019

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски на прес-конференција во Скопје ги истакна своите очекувања од утрешниот дуел во квалификациите за ЕУРО 2000. против Израел на Националната арена „Тодор Проески“.

ДЕФИНИТИВНО: На Израел одиме без Спировски, Трајковски и Младеновски

SportMedia - 18.11.2019

Во овој момент македонската фудбалска репрезентација го одработува последниот тренинг пред утрешниот последен квалификациски натпревар против Израел. Можеше да се забележи дека на тренингот ги нема Стефан Спировски, Алекс Трајковски и Марио ...

57:43 милиони: Македонија на ТРАНСФЕРМАРКТ Е „посилна“ од Израел!!!

SportMedia - 18.11.2019

Македонија, односно нашата најдобра фудбалска репрезентација е фаворит во однос на Израел, ако се смета анализата и сумите на вредноста на играчите кои ги пресметува ТРАНСФЕРМАРКТ. Имено вредноста на четата на селекторот Игор Ангеловски е 57 милиони ...

Без Спировски, Трајковски и Младеновски против Израелците

Екипа - 18.11.2019

Македонската репрезентација ќе биде и без Стефан Спировски, Александар Трајковски и Марио Младеновски на утрешниот натпревар против Израел, последен во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020.

Супер-забава на последниот тренинг: Капитенот Пандев главен аниматор (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 18.11.2019

Македонските репрезентативци во одлична атмосфера го одработија последниот тренинг пред утрешниот квалификациски натпревар со Израел за пласман на ЕП 2020. Специфични тренинг активности сервираше селекторот Игор Ангеловски заедно со стручниот штаб, ...

Репрезентативците фаќаат залет за најдобриот пласман во едни квалификации (ФОТО)

Спортски - 18.11.2019

Денес репрезентацијата на Македонија го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар против Израел. Натпреварот против Израел е последен во овој квалификациски циклус за Европското првенство.

Херцог: Мислам дека ќе биде квалитетен натпревар, бидејќи двата тима играат офанзивно

iPortal - 18.11.2019

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.

Израелците најавуваат офанзивен фудбал на Националната арена „Тоше Проески”

Вечер Прес - 18.11.2019

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

Опсервер - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

Локално - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Ангеловски: Ние одиме на победа, а колку ќе биде доволно ќе видиме

PressingTV - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Ангеловски: Сакаме поддршка од трибините

Република - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

Либертас - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Пандев: Сакаме да бидеме трети

PressingTV - 18.11.2019

Капитенот Горан Пандев кој го пропушти саботниот натпревар со Австрија, рече дека е подготвен да им помогне на соиграчите за да се дојде до посакуваната победа. – Сакаме со победа да ги завршиме квалификациите и да се пласираме таму каде што никогаш ...

Ангеловски: Сакаме со победа да ги завршиме квалификациите

iPortal - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Пандев: Не успеавме да стигнеме до тоа второ место за директен пласман на ЕУРО 2020, па сега третото место би било ...

Република - 18.11.2019

Капитенот Горан Пандев кој го пропушти саботниот натпревар со Австрија, рече дека е подготвен да им помогне на соиграчите за да се дојде до посакуваната победа. – Сакаме со победа да ги завршиме квалификациите и да се пласираме таму каде што никогаш ...

Израелците најавуваат офанзивен фудбал на Националната арена „Тоше Проески“

Либертас - 18.11.2019

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.

Македонија заслужува да биде трета

Вечер Прес - 18.11.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија има убава шанса со победа против Израел на домашен терен да ги заокружи настапите во квалификациите за Европското првенство 2020 година. „Црвено-жолтите“, утре, во 20:45 часот ќе го пречекаат Израел, меч кој ...

Израелците најавуваат офанзивен фудбал на Националната арена „Тоше Проески“

Локално - 18.11.2019

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.

ХЕРЦОГ: Израел доаѓа да победи во Скопје

Денешен - 18.11.2019

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.

Македонија со победа утре може да биде трета, како никогаш досега

Н.Македонија - 18.11.2019

Македонската фудбалска репрезентација со победа утре (од 20.45 часот) на мечот со Израел, во Скопје, во квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година, има можност да обезбеди пласман што никогаш досега не го остварила – да ...

Ангеловски: Шансата за третото место за нас е голем мотив

MakPress - 18.11.2019

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот дуел со Израел, посакува добар резултат и по можност да се освои третото месо, што ќе претставува најдобар резултат на „црвено-жолтите“ во еден ...

Израелците најавуваат офанзивен фудбал на Националната арена „Тоше Проески“

MakPress - 18.11.2019

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите за Европското првенство во фудбал.