TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Вчера го достигнавме најцрниот врв на заболени и починати, а од СДСМ се уште зборуваат за избори

Фокус - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

ВМРО – ДПМНЕ : Заев не дојде на власт за да ја претвори Македонија во Ирак и Суринам!

Канал5 - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс, се наведува во соошштението од ВМРО – ДПМНЕ. . Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не дојде на власт за да ја претвори Македонија во Ирак и Суринам, мора одговорност за уривање на ...

Курир - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата, а Заев сѐ уште зборува за избори

Нетпрес - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

По логиката на Заев денес во Македонија требаше да има избори: По ден со 196 новозаразени и 8 починати, животот на сите ...

Курир - 14.06.2020

„14-ти јуни е датумот за избори кој СДСМ и коалицијата ќе го предложат на лидерската средба во вторник. На денешниот состанок заклучиле дека треба да се искористи периодот на олабавување на мерките и да се одржат предвремените избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е подготвен да го уништи целиот економски и здравствен систем за свои интереси

Макфакс - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс, a Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Од таму додаваат дека државата вчера го достигнала најцрниот врв на епидемијата на ...

На денот кога Заев сакаше да има избори: Над 170 новозаразени со коронавирус

Курир - 14.06.2020

14-ти јуни, односно денешниот ден беше предлогот на Заев за тоа кога треба да има избори во Македонија. Кога ја даваа оваа изјава во мај, Заев и СДСМ тврдеа дека треба да се искористи периодот на олабавување на мерките и да се одржат предвремените ...

Над 170 новозаразени со коронавирус

Пулс24 - 14.06.2020

14-ти јуни, односно денешниот ден беше предлогот на Заев за тоа кога треба да има избори во Македонија. Кога ја даваа оваа изјава во мај, Заев и СДСМ тврдеа дека треба да се искористи периодот на олабавување на мерките и да се одржат предвремените ...

ВМРО ДПМНЕ: Мора одговорност за уривање на црните рекорди на заболени и починати

24Инфо - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

Заев треба кривично да одговара, за да прикаже нова нормалност за избори, од јуни се случија 1580 заразени

Опсервер - 14.06.2020

Зоран Заев треба кривично да одговара! Овој неурамнотежен политичар на 1 јуни рече дека „вирусот слабее во неговиот ефект“ и со тоа ги изманипулира граѓаните и го релативизираше ризикот од пандемијата, со единствена цел да прикаже лажна „нова ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не дојде на власт за да ја претвори Македонија во Ирак и Суринам, мора одговорност за уривање на ...

Република - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

Денеска, според логиката на Заев, требаше да има избори, со 200 заразени и 8 мртви

Република - 14.06.2020

Денешниот 14 јуни, пред еден месец од страна на Зоран Заев беше спомнуван како ден во кој може да се одржат предвремените парламентарни избори. Доколку продолжи да се намалува бројот на заразени, во ситуација кога пикот е поминат, кога интензитетот ...

Заев не дојде на власт за да ја претвори Македонија во Ирак и Суринам! Мора одговорност за уривање на црните рекорди на ...

Опсервер - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мора одговорност за уривање на црните рекорди на заболени и починати

MakPress - 14.06.2020

Македонското здравство е пред целосен колапс. Заев и Филипче го уништуваат здравствениот систем поради политички интереси. Вчера го достигнавме најцрниот врв на епидемијата на коронавирусот со 196 нови заболени и 8 починати, а СДСМ и Заев се уште ...

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев и Спасовски „новата нормалност“ е осум починати на дневно ниво

MakPress - 14.06.2020

Ја осудуваме изјавата со која се глуми нормалност во ден кога имаме 196 заразени и 8 починати. За Заев и Спасовски нормално е што денес згаснаа 8 животи. Зоран Заев, Оливер Спасовски и Венко Филипче во ден кога имаме 196 заболени и 8 мртви велат ...

Милошоски: Заев да одговара – ја изманипулира јавноста дека вирусот слабее

Expres - 14.06.2020

Пратеникот Антонио Милошоски смета лидерот на СДСМ треба кривично да одговара поради зголемениот број на заразени и починати од коронавирусотвид 19 бидејќи на 1 јуни рече дека „вирусот слабее во неговиот ефект“ и со тоа ги изманипулира граѓаните и ...

Милошоски: Заев треба кривично да одговара поради релативизирање на вирусот во интерес на одржување брзи избори

MakPress - 14.06.2020

Заев треба кривично да одговара, за да прикаже нова нормалност за избори, од јуни се случија 1580 заразени, вели пратеникот и поранешен министер за надворешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Латас: Спиеш ли мирно Суперфилипче?

Магазин - 14.06.2020

Бујар Османи ни потврди дека ДУИ, а не граѓаните, ја избрале оваа власт во државава. Народот гласаше за Груевски, а ние од ДУИ одлучивме Заев да биде премеир, рече Бујар Османи. Потоа, се тргна удоле и еве каде сме.

ВМРО-ДПМНЕ: Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира

Канал5 - 13.06.2020

Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира се наведува во реакцијата на ВМРО – ДПМНЕ на изјавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Македонија веќе две недели живее продолжен пик.

ВМРО-ДПМНЕ: Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми

ТВ21 - 13.06.2020

Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира. Македонија веќе две недели живее продолжен пик. Секој ден од први јуни до денес броиме над 100 заболени и неколку мртви, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија можеше и мораше подобро - Неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи

Канал5 - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.. Откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ, Македонија стана балкански Вухан

Фокус - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50 проценти. Откако Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да бидат политичари, а не лекари бројот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев им нареди на лекарите во Комисијата за заразни болести да бидат политичари

360 степени - 13.06.2020

Опозициската партија и денеска настапува со критики за владејачката партија и за здравствените власти за справувањето со епидемијата Опозициската партија и денеска настапува со обвинувања до власта за справувањето со коронавирусот Лидерот на СДСМ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ова е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми за избори

+инфо - 13.06.2020

Во однос на изборниот процес, наведува ВМРО-ДПМНЕ, инсистираме за целосно почитување на Уставот и законите и меѓународните стандарди. Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира, обвини опозициската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лицитира датуми како на пазар

Р.С.Европа - 13.06.2020

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на изјавата на лидерот на СДСМ Зоран Заев за изборите. Од партијата велат дека Заев шпекулира за датуми, а денеска е најцрниот ден од коронакризата. „Македонија веќе две недели живее продолжен пик.

Поразително: Три ипол пати поголемата Србија има 76 новозаразени од 3.328 тестирани, Македонија 196 од 1213 тестови!

Курир - 13.06.2020

Три ипол пати поголемата Србија во последните 24 часа има 76 новозаразени од дури 3.328 тестирани , Македонија која според бројот на население е 2.077.000 наспрема 7.300.000 население на Србија иам грзозоморни 196 новозаразени од само 1.213 тестови .

Милошовски: Зоран Заев треба кривично да одговара!

Курир - 13.06.2020

Зоран Заев треба кривично да одговара! Овој неурамнотежен политичар на 1 јуни рече дека “вирусот слабее во неговиот ефект” и со тоа ги изманипулира граѓаните и го релативизираше ризикот од пандемијата, со единствена цел да прикаже лажна “нова ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија можеше и мораше подобро, неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи

Курир - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%, се вели во партискот соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и ...

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев и Спасовски нормално е што денес згаснаа 8 животи, ова е морбидно и скандалозно

Слободен Печат - 13.06.2020

Ја осудуваме изјавата со која се глуми нормалност во ден кога имаме 196 заразени и 8 починати. За Заев и Спасовски нормално е што денес згаснаа 8 животи. Зоран Заев, Оливер Спасовски и Венко Филипче во ден кога имаме 196 заболени и 8 мртви велат ...

Милошоски: Заев треба кривично да одговара

+инфо - 13.06.2020

Зоран Заев треба кривично да одговара! Овој неурамнотежен политичар на 1 јуни рече дека „вирусот слабее во неговиот ефект“ и со тоа ги изманипулира граѓаните и го релативизираше ризикот од пандемијата, со единствена цел да прикаже лажна „нова ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија тоне во пандемија, а Заев мисли само на себе

Нетпрес - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%, се вели во партискот соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија можеше и мораше подобро, неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи

Алфа - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50% Откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да бидат политичари, а не лекари бројот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија стана балкански Вухан

Макфакс - 13.06.2020

„Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми

Курир - 13.06.2020

Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира. Македонија веќе две недели живее продолжен пик. Секој ден од први јуни до денес броиме над 100 заболени и неколку мртви, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми

4NEWS - 13.06.2020

Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира. Македонија веќе две недели живее продолжен пик. Секој ден од први јуни до денес броиме над 100 заболени и неколку мртви, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Ја осудуваме изјавата со која се глуми нормалност. За Заев и Спасовски нормално е што денес згаснаа 8 животи

Опсервер - 13.06.2020

Ја осудуваме изјавата со која се глуми нормалност во ден кога имаме 196 заразени и 8 починати. За Заев и Спасовски нормално е што денес згаснаа 8 животи. Зоран Заев, Оливер Спасовски и Венко Филипче во ден кога имаме 196 заболени и 8 мртви велат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира

24Инфо - 13.06.2020

Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира. Македонија веќе две недели живее продолжен пик. Секој ден од први јуни до денес броиме над 100 заболени и неколку мртви.

За Заев и Спасовски нормално е што денеска згаснаа 8 животи

24Инфо - 13.06.2020

Соопштение до јавноста реакција на изјавата на Оливер Спасовски и Венко Филипче „Ја осудуваме изјавата со која се глуми нормалност во ден кога имаме 196 заразени и 8 починати. За Заев и Спасовски нормално е што денес згаснаа 8 животи.

Милошоски: Заев треба кривично да одговара затоа што тврдеше дека вируот слабее

Република - 13.06.2020

Зоран Заев треба кривично да одговара,овој неурамнотежен политичар на 1 јуни рече дека “вирусот слабее во неговиот ефект” и со тоа ги изманипулира граѓаните и го релативизираше ризикот од пандемијата, со единствена цел да прикаже лажна “нова ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија можеше и мораше подобро, неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи

Либертас - 13.06.2020

Македонија можеше и мораше подобро. Неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%.

Заев треба кривично да одговара за „новата нормалност“ за избори и новите 1580 заразени

24Инфо - 13.06.2020

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејсбук побара лидерот на СДСМ кривично да одговара поради „новата нормалност“ и зголемениот број на заразени и починаати од ковид 19. -Зоран Заев треба кривично да одговара! Овој неурамнотежен политичар на 1 јуни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија стана балкански Вухан

Centar - 13.06.2020

„Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да ...

Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира

Опсервер - 13.06.2020

Денес е најцрниот ден од коронакризата, а Заев шпекулира датуми, додека Филипче крахира. Македонија веќе две недели живее продолжен пик. Секој ден од први јуни до денес броиме над 100 заболени и неколку мртви.

Македонија можеше и мораше подобро. Неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи

Опсервер - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%. Откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да бидат политичари, а не лекари бројот на ...

Македонија стана балканскиот Вухан

Република - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид-19 е зголемен за повеќе од 50%, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија можеше и мораше подобро. Неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи

24Инфо - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%. Откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да бидат политичари, а не лекари бројот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија можеше и мораше подобро. Неспособноста на Заев се плаќа со човечки животи

MakPress - 13.06.2020

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид 19 е зголемен за повеќе од 50%. Откако Зоран Заев им нареди на Комисијата за заразни болести и Венко Филипче да бидат политичари, а не лекари бројот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија станува балканска Ломбардија

Алсат-М - 12.06.2020

Македонија станува балканска Ломбардија со рекорден број заразени и починати на еден милион жители. Македонија поради политикантството на Заев е земја која најлошо се справува со корона епидемијата во Европа, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати

Фокус - 12.06.2020

Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален? Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати, а тој зборува за избори на ...

Канал5 - 12.06.2020

Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален? Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

Тешко ни паѓаат бројките на сите, но избори мора, вели Заев

Фокус - 12.06.2020

За да имаме функционална држава, избори мора да се одржат час поскоро, истакна денеска првиот човек на владејачката СДСМ, Зоран Заев. „Тешко ни паѓа на сите од бројките. Реалноста вели дека колку повеќе се отвораме, бројките ќе бидат присутни и со ...

Заев: Тешко ни паѓа бројката на новозаболени, но избори мора да има

Телма - 12.06.2020

Тешко ни паѓа бројката на новозаболени, но избори мора да има рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Нема можност за лидерска средба, рече тој, бидејќи нема никакви сигнали од опозицијата за договор за датум, и поради тоа мора да се оди според Уставот.

ВМРО-ДПМНЕ реагира по интервјуто на Заев: Ќе победиме кога и да е, но нема да газиме по мртви

Нетпрес - 12.06.2020

По синоќешното интервју на Зоран Заев на ТВ 21 во емисијата „Клик плус“, се огласија од ВМРО-ДПМНЕ кои го демантираат лидерот на СДСМ во неколку точки. Тие пред се истакнуваат дека нема да газат по човечки животи само за да се одржат избори.

Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати, а сака избори на 5 јули

Нетпрес - 12.06.2020

Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален? Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се уште со спротивни позиции за датумот за избори

Сител - 12.06.2020

Заев и Мицкоски седнуваат на заедничка маса со целосно спротивни ставови за изборите. Опозицијата вели дека нема да лицитира со датуми за изборно соочување кога бројките на заразени граѓани секојдневно расте.

ВМРО-ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати

Макфакс - 12.06.2020

„Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален?Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

Заев: Постои можност во среда, 8-ми јули да бидат изборите

Скопје24 - 12.06.2020

За да имаме функционална држава, избори мора да се одржат час поскоро, истакна денеска првиот човек на владејачката СДСМ, Зоран Заев. „Тешко ни паѓа на сите од бројките. Реалноста вели дека колку повеќе се отвораме, бројките ќе бидат присутни и со ...

И Спасовски на страната на Заев: Наместо животот на граѓаните, го одбра датумот за изборите кој за него е завршена ...

Курир - 12.06.2020

Датумот за изборите е завршена тема за Владата, порача преку Фејсбук премиерот Оливер Спасовски. – Неодговорно е државата да ја оставиме без парламент, со преодна Влада и со опозиција која е настроена деструктивно и само гледа да заработи некаков ...

ВМРО-ДПМНЕ со реакција по интервјуто на Заев за ТВ21: Ќе победиме кога и да е, но нема да газиме по мртви

4NEWS - 12.06.2020

По интервјуто на Зоран Заев на ТВ21 во емисијата „КликПлус“ вечерва, се огласија од ВМРО-ДПМНЕ кои го демантираат лидерот на СДСМ во неколку точки. Тие пред се истакнуваат дека нема да газат по човечки животи само за да се одржат избори.

Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати, а тој зборува за избори на 5-ти јули

24Инфо - 12.06.2020

Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален? Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати, а тој зборува за избори на 5-ти јули

Опсервер - 12.06.2020

Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален? Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

Заев: Не бива со прошетки, теретана и кафеани, а потоа да ги споредувате мерките со другите земји

4NEWS - 12.06.2020

„Не може да го поминете денот со прошетка, теретана и кафана и да зборувате, анализирајќи економска и здравствена состојба споредувајќи ја со целиот свет, не бива така“, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Заев: Очекуваме 6-7 пратеници да имаме разлика

4NEWS - 12.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекуваат предност од 6-10 пратеници и дека тоа анализите го покажуваат. ...

ВМРО-ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати

Centar - 12.06.2020

„Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален?Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

Заев на Клик плус: Трите пакети економски мерки даваат резултат, 550 милиони евра одат кај 730.000 корисници, помагаме ...

Граѓански збор - 12.06.2020

Владата на СДСМ во текот на мандатот од 2,5 години успеа во многу политики од економски аспект, успехот е уште поголем оти се знае дека затекнавме економија во минус од 1,8 отсто а до крајот на 2019 година имавме раст од 3,6 отсто, исткна ...

Заев на Клик плус: Трите пакети економски мерки даваат резултат, 550 милиони евра одат кај 730.000 корисници, помагаме ...

24Инфо - 12.06.2020

Владата на СДСМ во текот на мандатот од 2,5 години успеа во многу политики од економски аспект, успехот е уште поголем оти се знае дека затекнавме економија во минус од 1,8 отсто а до крајот на 2019 година имавме раст од 3,6 отсто, исткна ...

“Ако сакаат 8-ми јули, јас ќе излезам и ќе кажам: Ве молам за опозицијата три дена продолжување на вонредната состојба, ...

4NEWS - 12.06.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека доколку сакаат избори на 8-ми јули, тој ќе излезе и ќе им каже „Почитувани граѓани три дена вонредна состојба ја замолувам Владата да побара заради договор со ...

На Заев многу тешко му паѓало поради големиот број на заразени, но избори морало да има

Република - 12.06.2020

Тешко ни паѓа бројката на новозаболени, но избори мора да има рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Нема можност за лидерска средба, рече тој, бидејќи нема никакви сигнали од опозицијата за договор за датум, и поради тоа мора да се оди според Уставот.

Заев: Не можеме да очекуваме дека бројот на заболени ќе падне

Фактор - 12.06.2020

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција рече дека најавените парламентарни избори не зависат од дневните бројки на позитивни случаи на Ковид-19, без разлика дали тие ќе се одржат на 5 јули, 8 јули или подоцна.

На Заев многу тешко му паѓала бројката на заразени, но избори морало да има

PressingTV - 12.06.2020

Тешко ни паѓа бројката на новозаболени, но избори мора да има рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Нема можност за лидерска средба, рече тој, бидејќи нема никакви сигнали од опозицијата за договор за датум, и поради тоа мора да се оди според Уставот.

Заев: Не можеме реално да очекуваме дека бројките ќе паднат, бројки ќе има слични или исти и после еден, два или пет ...

Република - 12.06.2020

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција рече дека најавените парламентарни избори не зависат од дневните бројки на позитивни случаи на Ковид-19, без разлика дали тие ќе се одржат на 5 јули, 8 јули или подоцна.

Заев: Владата донесе успешни економски мерки во време на корона кризата

Бриф - 12.06.2020

Заради успешните политики на Владата на економски план во време на корона кризата Република Северна Македонија заклучно 10 јуни имаа загуба од четири милијарди денари, односно околу 70 милиони евра, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во ...

ВМРО ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев за 10 дена донесе 1316 новозаразени и 36 починати, а тој зборува за избори на ...

MakPress - 12.06.2020

Што е ненормално, доколу десетици починати и стотици заразени е секојдневниот биланс за кој Заев не убедува дека е нормален? Колкумина треба да се заразат и починат за Заев и СДСМ да признаат дека се неспособни и дека ова што ни се случува е ...

Заев вели избори на 8-ми, посматрачите на ОБСЕ биле подготвени, Мицкоски демантира

Expres - 12.06.2020

„Заев лаже кога вели дека ќе има целосна мисија на ОБСЕ и ОДИХР, тоа е лажна приказна на Заев, затоа што сака избори без набљудувачи. Доколку Заев сака некој да му верува, нека покаже јавно каде ОБСЕ се има изјаснето дека ќе испрати целосна мисија“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже дека 8-ми јули е преговаран датум, лаже и дека ќе има целосна мисија на ОБСЕ/ОДИХР

MakPress - 12.06.2020

Зоран Заев е најголема несреќа на македонскиот народ. Додека десетици семејства губат животи на своите најблиски паметот на Заев му е датуми за избори. Зоран Заев вечерва призна дека диктира какви одлуки да носи Караџоски и целата Комисија.

ВМРО го демантира Заев дека барале избори на 8 јули: Тоа е предлог на СДСМ, паметот им е само во избори

Фокус - 11.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира тврдењата изнесени од лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во Клик Плус дека опозициската партија барала парламентарните избори да се одржат на 8 јули. Од ДПМНЕ велат тоа не е предлог на ВМРО, туку, според нив, тоа е предлог на ...

Заев: Не за два туку три месеци даваме по 14.500 денари

ТВ21 - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека во коронакризата не по два, туку по три месеци даваат по 14.500 денари за вработените. „Дадовме на 730.000 граѓани помош, тоа се работниците од фабриките што ги земаат ...

Заев: Не бива со прошетки, теретана и кафеани, а потоа да ги споредувате мерките со другите земји

ТВ21 - 11.06.2020

„Не може да го поминете денот со прошетка, теретана и кафана и да зборувате, анализирајќи економска и здравствена состојба споредувајќи ја со целиот свет, не бива така“, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ...

ВМРО-ДПМНЕ: За десет дена во Македонија има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев пропритет му се избори ...

Канал5 - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Зоран Заев и СДСМ ги корумпира, злоупотребува и врши притисок врз медиумите во Македонија

Канал5 - 11.06.2020

Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон медиумите и заканите кон медиумските работници со мерки кои немаат ефект. Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес – конференцијата на Бујар Османи и Роберт ...

ВМРО-ДПМНЕ со реакција по интервјуто на Заев за ТВ21: Ќе победиме кога и да е, но нема да газиме по мртви

ТВ21 - 11.06.2020

По интервјуто на Зоран Заев на ТВ21 во емисијата „КликПлус“ вечерва, се огласија од ВМРО-ДПМНЕ кои го демантираат лидерот на СДСМ во неколку точки. Тие пред се истакнуваат дека нема да газат по човечки животи само за да се одржат избори.

Заев: Бројките не ги криеме, процесот со коронавирус е транспарентен

ТВ21 - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека бројките на заболени со коронавирус не ги кријат, а процесот е транспарентен. „Едно е јасно, бројките не се кријат, транспарентен е процесот од самиот ...

Заев: Отворањето на границите и справувањето со коронавирусот зависи од самите нас

ТВ21 - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека отворањето на границите и справувањето со коронавирусот зависи од самите нас. „Најдобронамерно сакам да укажам, решението на проблемот и паѓањето на бројките е кај нас, кај граѓаните, ...

Заев: Рече Пендаровски ако има договор пак да се собериме на лидерска, ако не срамота е пред народот

ТВ21 - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека претседателот Стево Пендаровски им кажал дека доколку има договор пак ќе се соберат на лидерска средба, но доколку нема, срамота е пред народот.

“Ако сакаат 8-ми јули, јас ќе излезам и ќе кажам: Ве молам за опозицијата три дена продолжување на вонредната состојба, ...

ТВ21 - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека доколку сакаат избори на 8-ми јули, тој ќе излезе и ќе им каже „Почитувани граѓани три дена вонредна состојба ја замолувам Владата да побара заради договор со ...

Заев: Очекувам 900 илјади граѓани да излезат на гласање, односно до 60%

ТВ21 - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека очекува 900 илјади граѓани да излезат на гласање. „2016 година со ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ вакви на власт, со сите пресии 1.190.000 излегоа, очекувањето во нормални ...

Заев: Очекуваме 6-7 пратеници да имаме разлика

ТВ21 - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекуваат предност од 6-10 пратеници и дека тоа анализите го ...

Епидемијата зема залет, регистрирани дури 175 заболени и 5 починати, Владата сепак сака брзи избори

Алфа - 11.06.2020

Корона кризата целосно излегува надвор од контрола во Македонија. Црни и поразителни бројки и во текот на минатите 24 часа. Нови пет починати и 175 новозаразени. Најмногу загрижува состојбата во главниот град, 131 нов случај е регистриран во Скопје, ...

Министерот контра своите колеги доктори: Филипче е за брзи избори на петти јули, вели не биле ризик

Алфа - 11.06.2020

Корона кризата целосно излегува од контрола во Македонија, но сепак министерот за здравство Венко Филипче вели дека е за избори на 5 јули. Црни и поразителни бројки во Македонија има и во текот на минативе 24 часа.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Зоран Заев

ММС - 11.06.2020

Додека десетици семејства губат животи на своите најблиски паметот на Заев му е датуми за избори. Зоран Заев вечерва призна дека диктира какви одлуки да носи Караџоски и целата Комисија. Тој директно потврди дека и Комисијата е партизирана и ...

ВМРО-ДПМНЕ: За 10 дена во Македонија има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а Заев за избори на 5 јули

Сител - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

Заев: Бројките не се кријат, транспарентен е процесот од самиот почеток со епидемијата

Слободен Печат - 11.06.2020

Бројките не се кријат, транспарентен е процесот од самиот почеток со епидемијата до денеска, јас верувам, дека само така е исправно, вели Зоран Заев претседател на владејачката партија СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се спремни на помал изборен пораз и по цена на човечки животи

Нетпрес - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: За 10 дена има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев приоритет му се избори на 5 јули

А1 On - 11.06.2020

„Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

СДСМ очекува да победи на избори со 6-10 пратеници повеќе од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 рече дека очекува победа на предвремените парламентарни избори со разлика од 6-10 пратеници повеќе од ВМРО-ДПМНЕ. „Тоа е причината зошто не сакаат избори.

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев врши притисок врз новинарите

+инфо - 11.06.2020

ВМРО ДПМНЕ се залага за слободно и независно новинарство поголеми права и поддршка за медиумските работници, се вели во партиското соопштение. Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон ...

Заев сака избори свесен дека состојбата со коронавирусот излезе од контрола: „Бројките можат да бидат вакви до крајот ...

Курир - 11.06.2020

Оваа корона-криза може да ја има и во август, и во јули, и во септември. Бројките може да бидат вакви до крајот на годината. Ова го истакна лидерот на СДСМ Зоран Заев во ден кога имаме рекорден број на заразени и голем број на жртви од коронавирус.

ВМРО-ДПМНЕ: 8 јули е предлог на СДСМ кој не го прифативме

360 степени - 11.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира лагите на Заев дека 8 јули е преговаран датум. Тоа е предлог на СДСМ кој од ВМРО-ДПМНЕ не е прифатен. Ова е дел од реакцијата на опозициската партија за вечерашниот настап на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес – конференцијата на Бујар Османи и Роберт Поповски

Сител - 11.06.2020

Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон медиумите и заканите кон медиумските работници со мерки кои немаат ефект. Медиумите кои се под контрола на Зоран Заев изминативе неколку месеци во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја претвори Македонија во европски Вухан

МКД - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се обидува да го прикрие притисокот врз медиумите

Нетпрес - 11.06.2020

Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон медиумите и заканите кон медиумските работници со мерки кои немаат ефект, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.

Заев: Бројките не ги криеме, процесот со коронавирус е транспарентен

+инфо - 11.06.2020

Останува сите максимално да се придржуваме на мерките, носење на маски, редовна дезинфекција, држење на дистанца, секако хигиената е многу важна, но и укажување на другите за оваа работа - посочи Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Предлог на СДСМ беше 8 јули, но не го прифативме

+инфо - 11.06.2020

Ова е дел од реакцијата на опозициската партија за вечерашниот настап на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 каде рече дека биле блиску до договор за избори на овој датум.

ВМРО-ДПМНЕ: За десет дена има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев приоритет му се избори

Макфакс - 11.06.2020

„Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули.Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: За десет дена во Македонија има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев приоритет му се избори ...

Курир - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

(ВО ЖИВО) Претседателот на СДСМ Зоран Заев гостува во Клик Плус на ТВ21

iPortal - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ Зоран Заев гостува во Клик Плус на ...

За десет дена во Македонија има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев пропритет му се избори на 5 јули

Опсервер - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е најголема несреќа на македонскиот народ

Либертас - 11.06.2020

Зоран Заев е најголема несреќа на македонскиот народ. Додека десетици семејства губат животи на своите најблиски паметот на Заев му е датуми за избори. Зоран Заев вечерва призна дека диктира какви одлуки да носи Караџоски и целата Комисија.

ВМРО-ДПМНЕ: 8 јули е предлог на СДСМ, не го прифативме

Република - 11.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира лагите на Заев дека 8 јули е преговаран датум. Тоа е предлог на СДСМ кој од ВМРО-ДПМНЕ не е прифатен, реагираат вечерва од партијата по интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Медиумите кои се под контрола на Заев во повеќе наврати се фатени „живи“ како шират лажни вести

Либертас - 11.06.2020

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ: Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон медиумите и заканите кон медиумските работници со мерки кои немаат ефект.

Заев во Клик плус: Бројките не ги криеме, процесот со коронавирус е транспарентен

Frontline - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека бројките на заболени со коронавирус не ги кријат, а процесот е транспарентен. „Едно е јасно, бројките не се кријат, транспарентен е процесот од самиот ...

Заев: Ако политичките партии не се договорат за изборите, тогаш Уставот и законот ќе одлучат

Локално - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека не можеме да имаме и 4 пакет мерки и состојбата да оди вака до недоглед. „Ако не се договорат политичките партии за изборите, тогаш Уставот и законот ќе одлучат, таму е ...

Заев: Отворањето на границите и справувањето со коронавирусот зависи од самите нас

24Инфо - 11.06.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека отворањето на границите и справувањето со коронавирусот зависи од самите нас. „Најдобронамерно сакам да укажам, решението на проблемот и паѓањето на бројките е кај нас, кај граѓаните, ...

За десет дена во Македонија има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев пропритет му се избори на 5 јули

24Инфо - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

Заев: Бројките не ги криеме, процесот со коронавирус е транспарентен

24Инфо - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека бројките на заболени со коронавирус не ги кријат, а процесот е транспарентен. „Едно е јасно, бројките не се кријат, транспарентен е процесот од самиот ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи кога и да е, но нема да газиме по мртви

24Инфо - 11.06.2020

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Зоран Заев во гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21 „ Зоран Заев е најголема несреќа на македонскиот народ. Додека десетици семејства губат животи на своите најблиски паметот на Заев му е датуми ...

Заев: Очекувам 900 илјади граѓани да излезат на гласање, односно до 60%

4NEWS - 11.06.2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека очекува 900 илјади граѓани да излезат на гласање. „2016 година со ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ вакви на власт, со сите пресии 1.190.000 излегоа, очекувањето во нормални ...

Заев е крал на лагите, да немаше слики од проекти во други држави ќе немаше со што да се пофали

24Инфо - 11.06.2020

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ „Лажни вести единствено излегуваат од Бихакќа. Зоран Заев е политичар кој што очајно лаже и се фали со слики од проекти во други држави.

Владата на Зоран Заев и СДСМ  ги корумпира, злоупотребува и врши притисок  врз медиумите во Македонија

Опсервер - 11.06.2020

Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон медиумите и заканите кон медиумските работници со мерки кои немаат ефект. Медиумите кои се под контрола на Зоран Заев изминативе неколку месеци во ...

Заев: СДСМ ќе победи со шест до 10 пратеници, 900 илјади граѓани да излезат на гласање

Република - 11.06.2020

СДСМ ќе победи на изборите, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев воп интервју за телевизија 21. дополни Заев. Според Заев заради коронакризата „логично е луѓе со хронични болести ќе кажат овој пат нема да гласам“, но очекува да излезат 900.000 ...

Заев: Владата донесе успешни економски мерки во време на корона кризата

Опсервер - 11.06.2020

Скопје, 11 јуни 2020 () – Заради успешните политики на Владата на економски план во време на корона кризата Репубилка Северна Македонија заклучно 10 јуни имаа загуба од четири милиарди денари, односно околу 70 милиони евра, изјави претседателот на ...

Владата на Зоран Заев и СДСМ  ги корумпира, злоупотребува и врши притисок  врз медиумите во Македонија

24Инфо - 11.06.2020

Соопштение до јавноста- реакција на прес конференцијата на Бујар Османи и Роберт Поповски Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон медиумите и заканите кон медиумските работници со мерки кои ...

За десет дена во Македонија има 1.141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев приоритет му се избори на 5 јули

Република - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули, велат од ВМРО ДПМНЕ. Според партијата, роа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

ВО ЖИВО: Интервју со Зоран Заев за Клик плус на ТВ21

Либертас - 11.06.2020

Следете го во живо интервјуто со Зоран Заев за Клик плус на ...

Спировски: Потребно е барем 28 дена да нема нови заболени за да се планираат избори

MakPress - 11.06.2020

Откако власта се изјасни дека нема да се откаже од брзите корона избори не стивнуваат реакциите од лекарската фела дека тоа е погрешно во време кога бројот на новозаболени непрестајно расте.

ВМРО-ДПМНЕ: За десет дена во Македонија има 1141 новозаболен и 31 починат од корона, а на Заев приоритет му се избори ...

MakPress - 11.06.2020

Во ден кога Македонија бележи црни бројки од 125 нови заболени и 7 починати Зоран Заев зборува за избори на 5-ти јули. Тоа само покажува колку се одлепени од реалноста и СДСМ и Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ; Заев е крал на лагите, да немаше слики од проекти во други држави ќе немаше со што да се пофали

MakPress - 11.06.2020

Лажни вести единствено излегуваат од Бихакќа. Зоран Заев е политичар кој што очајно лаже и се фали со слики од проекти во други држави. Зоран Заев за три години како што е на власт ништо не изгради. Република Македонија поради Заев стагнираше.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Зоран Заев и СДСМ ги корумпира, злоупотребува и врши притисок врз медиумите во Македонија

MakPress - 11.06.2020

Функционерите на Зоран Заев и СДСМ на секој можен начин се обидуваат да го прикријат притисокот кон медиумите и заканите кон медиумските работници со мерки кои немаат ефект. Медиумите кои се под контрола на Зоран Заев изминативе неколку месеци во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Факти на денот: Пазарната инспекција партиска испостава на СДСМ, Заев „гази“ врз почанти за помал пораз на ...

MakPress - 11.06.2020

Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев гази врз мртви и новозаразени само да издејствува избори за помал пораз 2. Пандемијата зема замав, за само една седмица бројот на новозаболени е пораснат за 50%. 3.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспобноста на Заев и Филипче за справување со пандемијата ја плаќаат граѓаните

Канал5 - 10.06.2020

Повеќе од јасно е дека СДСМ и Филипче немаат план и стратегија како Република Македонија да се справи со пандемијата. Од почетокот на пандемијата има 3152 заболени, 1343 активни, 156 починати.

Николовска: Обвинителството да покрене истрага за вмешаност на Зоран Заев во „Рекет“

Канал5 - 10.06.2020

И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно посочи на комуникација со Зоран Заев, се уште имаме молк од Јавното Обвинителство.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев гази врз мртви и новозаразени само да издејствува избори за помал пораз

Канал5 - 10.06.2020

Преку соопштение, ВМРО-ДПМНЕ објави факти на денот. Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев гази врз мртви и новозаразени само да издејствува избори за помал пораз 2. Пандемијата зема замав, за само една седмица бројот на новозаболени е пораснат за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

Канал5 - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи избори наместо ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

Фокус - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи избори наместо ...

ВМРО-ДПМНЕ: Кластерот СДСМ со конструкции и манипулации сака да ја покрие својата неодговорност и неспособност

Канал5 - 10.06.2020

СДСМ очајно се обидуваат да ја дефокусираат јавноста од нивната непсособност да се справат со епидемијата од корона вирусот и нивната неодговорност. Додека тие се занимаваат со манипулации Македонија достигна 3239 заразени и 157 починати и е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

Курир - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата истакнуваат дека само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Обвинителството да покрене истрага за вмешаност на Зоран Заев во „Рекет“

Сител - 10.06.2020

И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно посочи на комуникација со Зоран Заев, се уште имаме молк од Јавното Обвинителство.

Костовски: Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти од други држави, како да ги изградил во Македонија

Курир - 10.06.2020

Зоран Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти во други држави, дека ги изградил во Македонија, ова денеска преку изјава за медиумите го истакна Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ. -Зоран Заев камен на камен нема изградено во периодот од повеќе од ...

(ВИДЕО) Николовска: Обвинителството да покрене истрага за вмешаност на Заев во „Рекет“

А1 On - 10.06.2020

„И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно посочи на комуникација со Зоран Заев, се уште имаме молк од Јавното Обвинителство.

(ВИДЕО) Костовски од ВМРО ДПМНЕ: Заев нема ставено камен на камен, откако СДСМ е на власт

А1 On - 10.06.2020

Дарко Костовски од ВМРО ДПМНЕ на денешната прес конференција го обвини лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека нема ставено „камен на камен“ во минатите три години откако СДСМ е на власт. „Зоран Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти во други ...

Стојаноска: Неспобноста на Заев и Филипче за справување со пандемијата ја плаќаат граѓаните

Курир - 10.06.2020

Повеќе од јасно е дека СДСМ и Филипче немаат план и стратегија како Република Македонија да се справи со пандемијата. Од почетокот на пандемијата има 3152 заболени, 1343 активни, 156 починати, ова денеска преку Фејсбук го истакна Дафина Стојаноска ...

Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

Нетпрес - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи избори наместо ...

Спировски: Комисијата за заразни болести донесе многу нелогични одлуки, потребна е итна промена во истата

Алфа - 10.06.2020

Најновата одлука на владата за засилени контроли и мониторинг во таргетирани подрачја со поголем број на позитивни случаи на Ковид19 наиде на остри критики од лекарите. Доктор Спировски во разговор за Алфа алармира, дека голем дел од одлуките на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија прво треба да ја победи епидемијата, а потоа и неспособноста на владата на Заев

МКД - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се новозаразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи избори наместо ...

Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

Република - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени, велат од ВМРО ДПМНЕ. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи ...

Костовски: Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти од други држави, како да ги изградил во Македонија

24Инфо - 10.06.2020

Интегрален текст од изјава за медиуми на Дарко Костовски „Зоран Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти во други држави, дека ги изградил во Македонија. Зоран Заев камен на камен нема изградено во периодот од повеќе од три години колку што е ...

Седум мртви од корона за Заев се само бројка – 125 новозаболени, тој бара избори

Република - 10.06.2020

Додека Министерството за здравство објавува 7 починати од корона вирус, лидерот на СДСМ и доскорашен премиер на Македонија, Зоран Заев, повикува на избори. За него седумте починати се само бројка.

Николовска: Обвинителството да покрене истрага за вмешаност на Зоран Заев во „Рекет“

24Инфо - 10.06.2020

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска „И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно посочи на комуникација со Зоран ...

Стојановска: Неспобноста на Заев и Филипче ја плаќаат граѓаните со своите животи

Република - 10.06.2020

Повеќе од јасно е дека СДСМ и Филипче немаат план и стратегија како Република Македонија да се справи со пандемијата. Од почетокот на пандемијата има 3152 заболени, 1343 активни, 156 починати, ова денеска преку Фејсбук го истакна Дафина Стојаноска ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Обвинителството да покрене истрага за вмешаност на Зоран Заев во „Рекет“

Либертас - 10.06.2020

Сooпштение на ВМРО ДПМНЕ И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно посочи на комуникација со Зоран Заев, се уште имаме молк од Јавното ...

Николовска: Обвинителството да покрене истрага за вмешаност на Зоран Заев во „Рекет“

Република - 10.06.2020

И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно посочи на комуникација со Зоран Заев, се уште имаме молк од Јавното Обвинителство, ова на ...

Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

24Инфо - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи избори наместо ...

Кластерот СДСМ со конструкции и манипулации сака да ја покрие својата неодговорност и неспособност

24Инфо - 10.06.2020

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ „„СДСМ очајно се обидуваат да ја дефокусираат јавноста од нивната непсособност да се справат со епидемијата од корона вирусот и нивната неодговорност.

Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

Опсервер - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи избори наместо ...

Неспобноста на Заев и Филипче за справување со пандемијата ја плаќаат граѓаните

MakPress - 10.06.2020

Повеќе од јасно е дека СДСМ и Филипче немаат план и стратегија како Република Македонија да се справи со пандемијата. Од почетокот на пандемијата има 3152 заболени, 1343 активни, 156 починати.

Николовска: Обвинителството да покрене истрага за вмешаност на Зоран Заев во „Рекет“

MakPress - 10.06.2020

И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно посочи на комуникација со Зоран Заев, се уште имаме молк од Јавното Обвинителство.

Костовски: Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти од други држави

MakPress - 10.06.2020

Зоран Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти во други држави, дека ги изградил во Македонија. Зоран Заев камен на камен нема изградено во периодот од повеќе од три години колку што е власт.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја губи битката со епидемијата, а граѓаните губат здравје и животи

MakPress - 10.06.2020

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 нови заразени и 24 починати, а на Заев и Филипче приоритет им се брзи избори наместо ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневно згаснуваат животи, а Заев, Филипче и Караџовски кои се платени од граѓаните срамно ги ...

Канал5 - 09.06.2020

За едно деноноќие има 127 нови заболени и 3-ца починати а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата Нов ден, нови црни биланси во Македонија од епидемијата со корона вирусот.

ВМРО – ДПМНЕ: Желбата на Заев за власт ги чини граѓаните здравје

Канал5 - 09.06.2020

Желбата на Заев за власт ги чини граѓаните здравје. Секојдневните трицифрени бројки од новозаболени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на СДСМ. Бројката која надмина 3.150 заразени е катастрофална.

ВМРО-ДПМНЕ: Во време кога и во СДСМ се создава кластер на заболени, тие мислат само на партиски интереси

Фокус - 09.06.2020

За едно деноноќие има 127 нови заболени и тројца починати, а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата, со нив бројката надмина 3.150 заразени и за жал имаме 156 починати од корона вирусот, велат во партиското ...

Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

Канал5 - 09.06.2020

Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска? Зоран Заев и негова вмешаност во „Рекет“, но и во други криминогености, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната власт на Зоран Заев за три години ја урниса македонската економија

Канал5 - 09.06.2020

Во изминатите три години СДСМ и владата на Заев ја донесе Македонската економија на дното. Власта на Заев не реализира ниту еден капитален проект, нема нови работни места, нема повисоки плати, ниту повисок животен стандард за граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневно згаснуваат животи, а СДСМ не се откажува од идејата за брзи избори

МКД - 09.06.2020

Македонија е рекордер во регионот на милион жители и по број на заразени и по број на починати лица, рангирани сме на 103-то место во светот, односно сме на листата на небезбедни држави по однос на справување со епидемијата.

Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

Курир - 09.06.2020

Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска?, прашува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

Алфа - 09.06.2020

„Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска?“ – прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

Нетпрес - 09.06.2020

Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска?, прашува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната власт ја направи земјата најнебезбедна во Европа во коронакризата

Нетпрес - 09.06.2020

За едно деноноќие има 127 нови заболени и тројца починати, а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев управува со судскиот процес за „Рекет“

360 степени - 09.06.2020

Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска?, порача на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневно згаснуваат животи, а Заев, Филипче и Караџовски кои се платени од граѓаните срамно ги ...

Курир - 09.06.2020

За едно деноноќие има 127 нови заболени и 3-ца починати а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

Стоилковски: Заев управувал со „Рекет“, парите ги нема, а телефонот на Боки 13 не се вештачи ВИДЕО

+инфо - 09.06.2020

Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска?, реагира Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференција.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го стави на ризик животот на илјадници

iPortal - 09.06.2020

Желбата на Заев за власт ги чини граѓаните здравје, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Секојдневните трицифрени бројки од новозаболени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на СДСМ. Бројката која надмина 3.150 заразени е катастрофална.

Неспособната власт на Заев за три години ја урниса македонската економија

24Инфо - 09.06.2020

Соопштение до јавноста-реакција на прес конференција на Диме Велковски Во изминатите три години СДСМ и владата на Заев ја донесе Македонската економија на дното. Власта на Заев не реализира ниту еден капитален проект, нема нови работни места, нема ...

Секојдневно згаснуваат животи, а Заев, Филипче и Караџовски кои се платени од граѓаните срамно ги обвинуваат нив дека ...

24Инфо - 09.06.2020

За едно деноноќие има 127 нови заболени и 3-ца починати а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата Нов ден, нови црни биланси во Македонија од епидемијата со корона вирусот.

Себичноста и неспособноста на Заев ги чини граѓаните здравје

Република - 09.06.2020

Желбата на Заев за власт ги чини граѓаните здравје. Секојдневните трицифрени бројки од новозаболени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на СДСМ. Бројката која надмина 3.150 заразени е катастрофална.

Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

24Инфо - 09.06.2020

Интегрален текст од изјава на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска? Зоран ...

Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

Република - 09.06.2020

Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска?, прашува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Секојдневно згаснуваат животи, а Заев, Филипче и Караџовски кои се платени од граѓаните срамно ги обвинуваат нив дека ...

Опсервер - 09.06.2020

За едно деноноќие има 127 нови заболени и 3-ца починати а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата Нов ден, нови црни биланси во Македонија од епидемијата со корона вирусот.

ВМРО-ДПМНЕ: Себичноста и неспособноста на Заев ги чини граѓаните здравје

MakPress - 09.06.2020

Желбата на Заев за власт ги чини граѓаните здравје. Секојдневните трицифрени бројки од новозаболени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на СДСМ. Бројката која надмина 3.150 заразени е катастрофална.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособната власт на Зоран Заев за три години ја урниса македонската економија

MakPress - 09.06.2020

Во изминатите три години СДСМ и владата на Заев ја донесе Македонската економија на дното. Власта на Заев не реализира ниту еден капитален проект, нема нови работни места, нема повисоки плати, ниту повисок животен стандард за граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Со троцифрен број на заразени секој ден Заев зборува за избори

Expres - 09.06.2020

„Секојдневните трицифрени бројки од новозаболени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на СДСМ. Бројката која надмина 3.150 заразени е катастрофална. Во ваква ситуација е ненормално СДСМ и Заев уште да зборуваат за избори на 5 јули.

ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневно згаснуваат животи, а Заев, Филипче и Караџовски кои се платени од граѓаните срамно ги ...

MakPress - 09.06.2020

За едно деноноќие има 127 нови заболени и 3-ца починати а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата Нов ден, нови црни биланси во Македонија од епидемијата со корона вирусот.

Стоилковски: Заев мора да одговара за „Рекет“!

MakPress - 09.06.2020

Кога Заев ќе одговара за „Рекет“? Сите докази укажуваат дека тој е главата! До кога Македонија ќе биде заложник на Зоран Заев и на неговите пулени Јовевски и Рускоска? Зоран Заев и негова вмешаност во „Рекет“, но и во други криминогености, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста и несериозноста на Заев, Македонија е црна точка во справување со пандемијата

Фокус - 08.06.2020

Секој ден бележиме трoцифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Листата на „Форбс“ покажа дека Заев и СДСМ немаат капацитет да се справат со Ковид-19

Канал5 - 08.06.2020

СДСМ не направи ништо да ги заштити граѓаните. Бројките во изминатата недела ја докажаа неспособноста на СДСМ во справување со корона вирусот. СДСМ единствено се грижи за политичката кариера на Зоран Заев.

Стоилковски: Јовевски и Русковска мора да престанат да го штитат Заев

Канал5 - 08.06.2020

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. Јовески мора да излезе од скутот, од пупката на Зоран Заев, истиот Зоран Заев кој што е јасно ...

Стоилковски: Русковска и Јовески да престанат да го штитат Заев

Фокус - 08.06.2020

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес конференција истакна дека Обвинителството, предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека секојдневно бележиме трицифрена бројка на новозаразени, Филипче и Заев глумат нормалност и прават ...

Канал5 - 08.06.2020

СДСМ и Зоран Заев се обидуваат да ја дефокусираат јавноста со лаги и манипулации само да ја сокријат неспособноста на владата да се справи со Ковид кризата. Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Стефан Васев од СДСМ Додека секојдневно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремената кампања на СДСМ предизвика бројот на заразени да се зголеми за 1 000

Фокус - 08.06.2020

Зоран Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на коронавирусот во Македонија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ откако Заев преку видео обраќање побара граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита.

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста и несериозноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа во справување со ...

Канал5 - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ. Вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во нашата земја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста и несериозноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа во справување со ...

Сител - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ. Вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во нашата земја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремената кампања на СДСМ предизвика бројот на заразени да се зголеми за 1 000

360 степени - 08.06.2020

Зоран Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на коронавирусот во Македонија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ откако Зоран Заев преку видео обраќање побара граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита.

ВМРО-ДПМНЕ: Земјите од регионот се безбедни од корона, а ние не сме на листата на „Форбс“

Макфакс - 08.06.2020

„Форбс“ ја објави листата на 100 најбезбедни земји во светот во однос на корона вирусот, а Македонија воопшто не е на листата, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. За разлика од нас, повисоко на оваа листа, додаваат од партијата, како ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа

Нетпрес - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата истакнуваат дека вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ.

Стоилковски: Јовески и Русковска мора да побараат вештачење на телефонот на Заев

МКД - 08.06.2020

OЈО предводено од Љубомир Јовески, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. Јовески мора да излезе од скутот, од пупката на Зоран Заев, истиот Зоран Заев кој што е јасно ...

Ако ОЈО не отвори предмет за Заев ќе се сокрие вистината за „Рекет“

Нетпрес - 08.06.2020

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. Јовески мора да излезе од скутот, од пупката на Зоран Заев, истиот Зоран Заев кој што е јасно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е црна точка во Европа во справување со пандемијата

МКД - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ, се вели во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Стоилковски: Јовевски и Русковска мора да престанат да го штитат Заев

Курир - 08.06.2020

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста и несериозноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа во справување со ...

Курир - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата истакнуваат дека вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: „Форбс“ ја покажа неспособноста на СДСМ и Филипче

360 степени - 08.06.2020

СДСМ не направиш ништо да ги заштити граѓаните, реагира ВМРО-ДПМНЕ во однос на листата на „Форбс“ за најбезбедни земји во време на пандемијата на која ние се наоѓаме на 103. место. „Неспособноста на СДСМ и Филипче се согледа.

Чашуле: СДСМ прво прогласи победа над пандемијата, а потоа бројката на новозаразени рапидно се зголеми

Курир - 08.06.2020

Коле Чашуле во својата емисијата „Седмица“ зборуваше за тоа како Филипче и владата на СДСМ кои пред повеќе од една недела одржаа „спектакуларна“ прес конференција каде прогласија неформална победа на пандемијата се со цел да се брза за избори.

Стоилковски: Јовевски и Русковска мора да престанат да го штитат Заев

+инфо - 08.06.2020

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. Јовески мора да излезе од скутот, од пупката на Зоран Заев, истиот Зоран Заев кој што е јасно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Листата на „Форбс“ покажа дека Заев и СДСМ немаат капацитет да се справат со Ковид-19

24Инфо - 08.06.2020

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ не направи ништо да ги заштити граѓаните. Бројките во изминатата недела ја докажаа неспособноста на СДСМ во справување со корона вирусот.

„Форбс“ докажа дека Заев и СДСМ немаат капацитет да се справат со Ковид-19

Република - 08.06.2020

СДСМ не направи ништо да ги заштити граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ, од каде додаваат дека бројките во изминатата недела ја докажаа неспособноста на СДСМ во справување со корона вирусот. се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста на СДСМ, Македонија е црна точка во справување со пандемијата

Локално - 08.06.2020

Секој ден бележиме трoцифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Заевата ковид предизборна авантура!

Република - 08.06.2020

Музиката за танцот на Заев заврши. Завесата одамна се дигна, а маските паднаа. Аплаузите за Филипче стивнаа и нив ги нема. Има само една вистина а тоа е дека се ова што ни се случува е последица на желбата за брзи избори и непромислените потези на ...

Листата на „Форбс“ покажа дека Заев и СДСМ немаат капацитет да се справат со Ковид-19

Опсервер - 08.06.2020

СДСМ не направи ништо да ги заштити граѓаните. Бројките во изминатата недела ја докажаа неспособноста на СДСМ во справување со корона вирусот. СДСМ единствено се грижи за политичката кариера на Зоран Заев.

Јовески и Рускоска да престанат да го штитат Заев

PressingTV - 08.06.2020

Обвинителството предводено од Љубомир Јовески, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, повика денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Јовески и Русковска мора да престанат да го штитат Заев

Република - 08.06.2020

Обвинителството предводено од Љубомир Јовески, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, повика денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на СДСМ и Филипче се гледа и на листата на Форбс, Македонија е во небезбедните

Денешен - 08.06.2020

СДСМ не направи ништо да ги заштити граѓаните, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за коронавирусот. – Бројките во изминатата недела ја докажаа неспособноста на СДСМ во справување со корона вирусот.

Зоран Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија

24Инфо - 08.06.2020

Зоран Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија. Предвреме почнатата кампања на СДСМ предизвика бројот на заразени за само една недела да се искачи за дополнителни 1.000.

ВМРО-ДПМНЕ: Со дефокус на јавноста не може да се сокрие капитулацијата

iPortal - 08.06.2020

„СДСМ и Зоран Заев се обидуваат да ја дефокусираат јавноста со лаги и манипулации само да ја сокријат неспособноста на владата да се справи со Ковид кризата. Додека секојдневно бележиме трицифрена бројка на новозаразени, Филипче и Заев глумат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија

Либертас - 08.06.2020

Зоран Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија. Предвреме почнатата кампања на СДСМ предизвика бројот на заразени за само една недела да се искачи за дополнителни 1.000.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за КОВИД-19

Скопје инфо - 08.06.2020

СДСМ не направи ништо да ги заштити граѓаните. Бројките во изминатата недела ја докажаа неспособноста на СДСМ во справување со корона вирусот. СДСМ единствено се грижи за политичката кариера на Зоран Заев.

Стоилковски: Јовевски и Русковска мора да престанат да го штитат Заев

24Инфо - 08.06.2020

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“.

Стоилковски: Јовевски и Русковска мора да престанат да го штитат Заев

Опсервер - 08.06.2020

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. Јовески мора да излезе од скутот, од пупката на Зоран Заев, истиот Зоран Заев кој што е јасно ...

Заради неспособноста и несериозноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа во справување со пандемијата

Опсервер - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ. Вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во нашата земја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста и несериозноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа во справување со ...

4NEWS - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ. Вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во нашата земја ...

Заради неспособноста и несериозноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа во справување со пандемијата

24Инфо - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ. Вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во нашата земја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со дефокус на јавноста не може да се сокрие капитулацијата на Заев и Филипче со корона пандемијата

MakPress - 08.06.2020

СДСМ и Зоран Заев се обидуваат да ја дефокусираат јавноста со лаги и манипулации само да ја сокријат неспособноста на владата да се справи со Ковид кризата. Додека секојдневно бележиме трицифрена бројка на новозаразени, Филипче и Заев глумат ...

Латас: СДСМ заедно со Беса, на куп, се 55.000 гласови позади ВМРО, падот им е незадржлив

Мак. Весник - 08.06.2020

Колумна на Драган Павловиќ – Латас: И, додека дремете три дена дома во карантин во време на Духовден, како ви се гледа сега Венко Филипче, а? Од партискиот херој на Бихаќка не остана ни партал, а камоли костим на Супермен. Гола вода, пријатели.

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста и несериозноста на Заев и Македонија е црна точка во Европа во справување со ...

MakPress - 08.06.2020

Секој ден бележиме трицифрена бројка на новозаразени, а Филипче и Заев глумат нормалност. Вчерашната бројка од 111 новозаразени само уште еднаш ја потврди неспособноста на Филипче и СДСМ. Вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во нашата земја ...

ВМРО ДМНЕ: Листата на „Форбс“ покажа дека Заев и СДСМ немаат капацитет да се справат со Ковид-19

Скопје1 - 08.06.2020

СДСМ не направи ништо да ги заштити граѓаните. Бројките во изминатата недела ја докажаа неспособноста на СДСМ во справување со корона вирусот, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ. СДСМ единствено се грижи за политичката кариера на Зоран Заев.

Стоилковски: Јовевски и Русковска мора да престанат да го штитат Заев

MakPress - 08.06.2020

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. Јовески мора да излезе од скутот, од пупката на Зоран Заев, истиот Зоран Заев кој што е јасно ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија

MakPress - 08.06.2020

Зоран Заев и СДСМ се директно виновни за вториот и најголем пик на корона вирус во Македонија. Предвреме почнатата кампања на СДСМ предизвика бројот на заразени за само една недела да се искачи за дополнителни 1.000.