TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончев и убав ден

А1 On - 11.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Магливо неделно утро

+инфо - 11.11.2012

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен јужен ветер. Претпладне ќе има појава на магла во котлините и речните долини.

Ладно утро и сончево попладне

Сител - 11.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Не очекува прекрасен есенски ден

Либертас - 11.11.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. По котлините и речните долини со појава на магла во претпладневните ...

Ладни утро и сончево попладне

Sky - 11.11.2012

Денес изутрина не очекува студено утро, а во текот на денот ке биде претежно сончево и потопло. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар.

Студено и магловито утро- сончев и пријатен ден

Press24 - 11.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Временска прогноза: Магливо студено утро и сончев неделен ден

БезПардон - 11.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и малку потопло, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Сончево и студено неделно утро

Курир - 11.11.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. По котлините и речните долини со појава на магла во претпладневните часови.

Сончево време со температура до 16 степени

Нетпрес - 23.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 14 степени.

ВРЕМЕ: Сонце, магла и слаб ветер

За Се - 11.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен ...

Наутро многу студено преку ден сончево - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 11.11.2012

Утринските температури че се движат околу 0 степени, додека дневните меѓу 15 и 19 ...

Сончево со температура до 14 степени

Макфакс - 26.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 14 степени.

Метео - Сончево време со умерена облачност и температура до 18. степен

Inpress - 11.11.2012

Скопје, 11. ноември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Времето денеска ќе биде сончево и студено

Факултети - 10.11.2012

Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла, а во текот на денот ке биде претежно сончево и студено. Ке дува слаб северозападен ветар, а во западните предели ке дува слаб североисточен ...

Денеска не очекува сончево, но студено време

Сител - 10.11.2012

Времето денеска на територијата на целата држава ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Температурата ќе биде за некој степен пониски од вчера, од 8 до 17 степени Целзиусови.

Денеска сончево, но студено

Либертас - 10.11.2012

Денес во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и студено. Ќе дува слаб северозападен ветар, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветар.

Студен, но сончев викенд

Канал5 - 10.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот ќе се промени во јужен, информираат од УХМР.

Денеска сончево, но студено време

Точка - 10.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот ќе се промени во јужен.

Утрински минусни температури, попладне топло

Sky - 10.11.2012

Денес во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и студено. Ќе дува слаб северозападен ветар, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветар.

Денеска сончево, но студено

Курир - 10.11.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот ќе се промени во јужен. Температурата ќе се движи од 8 до 17 степени.

Денеска сонце со заби - од утре покачување на температурите

Press24 - 10.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот ќе се промени во јужен.

Времето сончево и студено

БезПардон - 10.11.2012

Времето денска ќе биде сончево и студено. Ќе дува слаб северозападен ветар, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветар.

Денеска сончево, но студено време

Нетпрес - 10.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот ќе се промени во јужен.

Денеска сонце

Skopje ID - 10.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност, а температурата ќе се движи од 8 до 17 степени.Метеролозите прогнозираат дека ќе дува слаб до умерен ветер од северен ...

Сончево време со умерен ветер

Макфакс - 10.11.2012

Времето во Македонија во сабота ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот ќе се промени во јужен.

Времето денес - Сончево но студено

Inpress - 10.11.2012

Скопје, 10. ноември 2012 (ИНПРЕС) Времето денес на територијата на целата држава ќе биде сончево со мала доумерена облачност.

Денес сончево но и малку ладно време

Денешен - 10.11.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, а кон крајот на денот ќе се промени во јужен. Температурата ќе се движи од 8 до 17 степени.

Студено и магловито утро - сончев и пријатен ден

Maxim - 10.11.2012

Утринската температура ќе се движи од минус три до девет, а дневната од 13 до 19 степени. Во Скопје ќе преовладува слично време, претпладне со појава на магла, а во текот на денот сончево со мала ...

Облачно и студено, со температури до 18 степени

Дневник - 09.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно. Во текот на целиот ден ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.

Сончев и студен петок

+инфо - 09.11.2012

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните предели североисточен ветар. Утринските температури се движат од -6°C до 3°C, а максималните дневни ќе се движат од 11°C до 19°C.

Сончево и студено – прогноза

МК News - 09.11.2012

по студеното и магловито утро во текот на денот ке биде претежно сончево и студено. Ке дува слаб северозападен, а во западните предели североисточен ветар.

Облачно и постудено време - температури до 18 степени

Сител - 09.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на целиот ден ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.

Сончево време со температура до 19 степени

Точка - 07.03.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните делови променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец. Kон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и во западните планински ...

Сончев есенски ден со максиламни 19 степени

Sky - 09.11.2012

Времето денеска ќе биде претежно сончево и студено. Ќе дува слаб северозападен, а во западните предели на земјата североисточен ветер.

Облачно и постудено време - температури до 18 степени

Press24 - 09.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на целиот ден ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.

Денеска и викендов сонце

eReporter - 09.11.2012

Претежно сончево време со ветер од североисточен правец најавуваат за денеска метеоролозите. Утринските температури од -6 степени Целзиусови до 3 степени, а максималните дневни ќе се движат од 11 до ...

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност

Maxim - 09.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Во текот на целиот ден ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.

Времето денеска сончево и свежо

Р.С.Европа - 21.09.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура меѓу -1 и 9, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Временска прогноза - Претежно сончево но студено

Факултети - 08.11.2012

Во Македонија по студеното и ветровито утро, во текот на денот ке биде претежно сончево со локална облачност и студено. Во вечерните часови и во текот на ноќта ке има појава на магла.

Утре сонце и слаб ветер

+инфо - 08.11.2012

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температурата ќе се соушти под нулата, а максималната дневна ќе се искачи до 16 ...

Време: Ќе има сонце но ќе биде студено

Сител - 08.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени.

Не очекува сончево и свежо време

Либертас - 08.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен ...

Времето денеска ќе биде сончево и постудено - температури до 14 степени

Press24 - 08.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност. Ќе дува слаб умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени.

Не очекува сончево и свежо време

Курир - 08.11.2012

Температурата ќе се движи од 8 до 14 степени. Во Скопје и околината, времето ќе биде сончево. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 12 ...

Сончево, но свежо време

Таратур - 08.11.2012

Времето во Македонија денес ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 14 степени.

Облечете се ќе дува силен ветер

еВести - 08.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец.Температурата ќе се движи од осум до 14 степени.

Сончев ден со максимални 14 степени

Sky - 08.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 8 до 14 степени.

Временската прогноза носи сонце со заби и ветер

БезПардон - 08.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде студено и ветровито. Сепак таквото време претежно ќе се задржи во утринските часови, додека во текот на денот ќе биде сончево со локална облачност.

Сончево и свежо време со максимални 14 степени

Фама - 08.11.2012

Сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, денеска во Македонија. Температурата ќе се движи од 8 до 14 степени.

Сончево и посвежо време

Канал 77 - 08.11.2012

Времето во Македонија во четврток ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 14 степени.

Времето утре: Сончево со умерена облачност

Sky - 08.11.2012

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се искачи до 16 ...

Сончево и посвежо време

Макфакс - 08.11.2012

Времето во Македонија во четврток ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 14 степени.

Студено утро

Денешен - 08.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени.

Временска прогноза - Ведро и студено

Inpress - 08.11.2012

Скопје, 9. ноември 2012 (ИНПРЕС) Времето денес на територијата на целата држава ќе биде сончево со мала облачност. Температурите ќе се движат од 8 до 18 степени Целзиусови.

Време: Облечете се добро - ќе биде сончево но студено

Maxim - 08.11.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени.

Време: Сончево и студено

А1 On - 07.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност и студено. Во вечерните часови и во текот на ноќта ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветар.

Дожд и снег на планините

МК News - 07.11.2012

Во Македонија ке биде умерено облачно со врнежи од дожд, ветровито и студено со пад на температурите. Во доцните попладневни и вечерни часови внежите ке престануваат.

Денеска комбинација од сонце и ветар

+инфо - 06.11.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветар.

Облачно време со сончеви периоди и температура до 23 степени

Либертас - 06.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Претпладне во источните делови на земјава ќе има слаб локален дожд.

Умерено облачно време со сончеви периоди и температура до 23 степени

Точка - 06.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветар.

Умерено облачно време со сончеви периоди и температура до 23 степени

Нетпрес - 06.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветар.

Умерено облачно време со сончеви периоди и температура до 23 степени

Таратур - 06.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветар.

Временска прогноза: Денес сонце, утре дожд и снег

Скопје инфо - 06.11.2012

На Балканот во вторник ке биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со врнежи од дожд во Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора и на север од Србија.

Сончево со максимални 23степени

Sky - 06.11.2012

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветар.

Времето облачно, а ќе не огрее и малку сонце

БезПардон - 06.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Претпладне во источните делови на земјава ќе има слаб локален дожд.

Топло утро

Денешен - 06.11.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Претпладне во источните делови на земјава ќе има слаб локален дожд.

Времето денес ќе биде сончево и ветровито

Maxim - 06.11.2012

Слаб локален дожд се очекува претпладнево во источните делови на Македонија. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди.

Временска прогноза: Умерено облачно со сончеви периоди

Факултети - 05.11.2012

Во Македонија во вторник ке биде умерено облачно со сончеви периоди. Ке дува слаб северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар.

Утре времето ќе биде облачно но топло

+инфо - 05.11.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно но топло, со повремени сончеви периоди. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени. Во Скопје максималната температура ќе биде 19 степени.

Утрото сончево, попладне дожд

Сител - 05.11.2012

Денеска во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито.

Дожд, снег и студ – неделна прогноза

МК News - 05.11.2012

Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ке биде умерено облачно со сончеви периоди.

Променливо облачно со температури до 22. степен

Либертас - 05.11.2012

Денеска во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито.

Потполно наоблачување во доцните попладневни часови

Курир - 05.11.2012

Денеска во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито.

Неделна анализа - Нестабилно со врнежи од дожд и снег на планините

Скопје инфо - 05.11.2012

Поминавме уште една невообичаено топла недела, со надпросечни температури, како минималните така и максималните дневни температури.

Продолжуваат пролетните температури во ноември

БезПардон - 05.11.2012

Во Македонија денеска во утринските часови ќе има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ке биде умерено облачно со сончеви периоди.

Уживајте и денеска во пролетните температури

Press24 - 05.11.2012

Слаб локален дожд се очекува претпладнево во источните делови на Македонија. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди.

Зголемена облачност кон крајот на денот

Макфакс - 05.11.2012

Времето во понеделник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Сончево утро, а попладне не очекува дожд

Денешен - 05.11.2012

Денеска во утринските часови ќе има појава на слаба магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито.