TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турската полиција повреди четворица студенти при растурањето на демонстрации во Анкара

24 Вести - 27.10.2013

Полицијата во Анкара синоќа употреби солзавец и водени топови за да ја растури групата од приближно 200 студенти, кои организираа протестен марш во реонот на Блискоисточниот технички универзитет ...

Турската полиција повреди четворица студенти при растурањето на демонстрации во Анкара

Сител - 27.10.2013

Полицијата во Анкара синоќа употреби солзавец и водени топови за да ја растури групата од приближно 200 студенти, кои организираа протестен марш во реонот на Блискоисточниот технички универзитет ...

Турската полиција повреди четворица студенти при растурањето на демонстрации во Анкара

А1 On - 27.10.2013

Полицијата во Анкара синоќа употреби солзавец и водени топови за да ја растури групата од приближно 200 студенти, кои организираа протестен марш во реонот на Блискоисточниот технички универзитет ...

Турската полиција повреди четворица студенти на демонстраците во Анкара

Курир - 27.10.2013

Полицијата во Анкара синоќа употреби солзавец и водени топови за да ја растури групата од приближно 200 студенти, кои организираа протестен марш во реонот на Блискоисточниот технички универзитет ...

Четворица повредени на протест во Анкара

Р.С.Европа - 27.10.2013

Полицијата во Анкара синоќа употреби солзавец и водени топови за да ја растури групата од приближно 200 студенти, кои организираа протестен марш во реонот на Блискоисточниот технички универзитет ...

Турската полиција со солзавец разби студентски протести

Нетпрес - 27.10.2013

Турската полиција за борба со безредија искористи солзавец за да ги разби стотиците демонстранти против сечењето на дрвјата во кампусот на универзитетот во Анкара, за да се ослободи терен за изградба ...

Бугарските студенти го окупираа софискиот универзитет

Радио МОФ - 27.10.2013

Софискиот универзитет викендов е под опсада на студентите кои прогласија окупација на неопределено време. Студентите бараат оставка на владата на премиерот Пламен Орешарски како и предвремени ...

Турската полиција повреди четворица студенти во Анкара

+инфо - 27.10.2013

Полицијата во Анкара синоќа употреби солзавец и водени топови за да ја растури групата од приближно 200 студенти, кои организираа протестен марш во реонот на Блискоисточниот технички универзитет ...

На протестите во Бугарија им се придружија студенти и актери

Нова ТВ - 27.10.2013

Бугарските студенти во Софија излегоа на протест против владата и бараат оставка на премиерот Орешански, јавува весникот “Новините”. Организаторите велат дека овој протест ќе биде перманентен а ним ...

Студентите го зазедоа Софискиот Универзитет - бараат оставка од парламентот и избори

Канал5 - 26.10.2013

Според тамошните власти, околу 50- тина студенти се затворени во зградата на Универитетот, а вратите ги затвориле со синџири. Софискиот универзитет од синоќа е под опсада на студентите кои прогласија ...

Турската полиција употреби солзавец на студентските демонстрации во Анкара

Алфа - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара, организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

Турската полиција употреби солзавец на студентските демонстрации во Анкара

Сител - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара, организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

Турската полиција употреби солзавец на студентските демонстрации во Анкара

+инфо - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара, организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

АНКАРА: Полицијата со солзавец кон студентските демонстрации

Телеграф - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара , организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

Турската полиција употреби солзавец на студентските демонстрации во Анкара

А1 On - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара, организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

Турската полицијата пак „тренира“ строгост врз демонстранти

Либертас - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара, организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

Турската полиција употреби солзавец на студентските демонстрации во Анкара

Бриф - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара, организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

Турската полицијата пак „тренира“ строгост врз демонстранти

Локално - 26.10.2013

Турската полиција денеска употреби солзавец за да ги растури демонстрациите на стотина студенти во центарот на Анкара, организирани против корнењето дрва во комплексот на Блискоисточниот технички ...

Македонски студенти во странство: Словенија и нашиот синдром

Радио МОФ - 24.10.2013

Мојата приказна во Љубљана започна кога ја добив стипендијата на CEEPUS за размена на студенти, во мојот случај стануваше збор за 7 месечен престој на Правниот Факултет во Љубљана.

Студентите во Анкара на улица, полицијата со солзавец против нив

Нетпрес - 24.10.2013

Студентите во Анкара одлучиле поради проектот за изградба на пат повторно да излезат на улица, четири месеци по антивладините протести ширум Турција започнати поради преуредување на истанбулскиот ...

Тетовскиот универзитет останува и во Скопје

Локално - 24.10.2013

Надминат е проблемот на над 200 студенти запишани на 10 насоки на Природно-математичкиот факултет во Државниот тетовски универзитет во Скопје. Студиите ќе ги продолжат во Скопје и нема да се ...

Студентите во Анкара на улица, полицијата со солзавец против нив

Точка - 24.10.2013

Студентите во Анкара одлучиле поради проектот за изградба на пат повторно да излезат на улица, четири месеци по антивладините протести ширум Турција започнати поради преуредување на истанбулскиот ...

Решен проблемот со студентите на ДУТ во Скопје

Алсат-М - 23.10.2013

Надминат е проблемот на над 200 студенти запишани на 10 насоки на Природно-математичкиот факултет во Државниот тетовски универзитет во Скопје. Студиите ќе ги продолжат во Скопје и нема да се ...

Резултати за примените студенти во државните студентски домови и други објекти за сместување во Р. Македонија за ...

Факултети - 23.10.2013

Резултати за примените студенти во државните студентски домови и други објекти за сместување во Р. Македонија за академската 2013/2014 година (Трет рок - конечна листа) Врз основа на член 24 став (2) ...

Студентите го окупираа Софискиот универзитет

Радио МОФ - 23.10.2013

Студентите ја окупираа сала 272 – најголемиот простор на Софискиот универзитет за време на предавањето на претседателот на Уставниот суд, Димитар Токушев .

Студентите во домот „Гоце Делчев“ се смрзнати, гладни и со контролиран интернет

Радио МОФ - 23.10.2013

Студентите кои се сместени во студентскиот дом „Гоце Делчев“ сеуште немаат греење, уимаат проблеми со храната, а интернет во домот имаат само привилегираните.

Смрзнати и гладни, студентите во домот „Гоце Делчев“

Либертас - 23.10.2013

Гладни, смрзнати и отсечени од светот. Вака накратко може да се опише состојбата на студентите кои престојуваат во скопскиот студентски дом „Гоце Делчев“.

Смрзнати и гладни, студентите во домот „Гоце Делчев“

Фактор - 23.10.2013

Гладни, смрзнати и отсечени од светот. Вака накратко може да се опише состојбата на студентите кои престојуваат во скопскиот студентски дом „Гоце Делчев“.

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

24 Вести - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

Курир - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

Сител - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести против сечење дрва во Анкара

+инфо - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести во Анкара

Press24 - 22.10.2013

Група студенти од Анкара синоќа протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се изгради улица.

Студентите смрзнаа: Нема парно во озлогласениот „Медицинар“

Press24 - 22.10.2013

Студентите сместени во студентскиот дом „Невена Георгиева Дуња“ познат како „Медицинар“ сеуште немаат парно греење. Иако во останатите студентски домови втора недела е вклучено греењето, жителите на ...

АНКАРА: Со гасни бомби и хеликоптери против студенти

Телеграф - 22.10.2013

Според иницијаторите на протестот, локалните власти незаконски навлегле на територијата на универзитетот, при што уништиле многу дрва Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара , ...

Катастрофални услови за студентите сместени во "Медицинар"

Факултети - 22.10.2013

Студентите сместени во студентскиот дом „Невена Георгиева Дуња“ познат како „Медицинар“ се' уште немаат парно греење. Иако во останатите студентски домови втора недела е вклучено греењето, жителите ...

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

МРТ - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

А1 On - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

Бриф - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

Денешен - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Турската полиција повторно тепаше-овој пат студенти кои бранат дрва од сечење

Локално - 22.10.2013

Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот технички универзитет, со цел да се ...

Студентски протести против уништување дрва во Анкара

Идивиди - 22.10.2013

Анкара, 22 октомври 2013 (МИА) - Турската полиција синоќа се судри со група студенти во Анкара, кои протестираа против плановите на властите за сечење на дрва на територијата на Блискоисточниот ...

ДУТ, затворени неколку отсеци од природно-математичкиот факултет

Алсат-М - 21.10.2013

Над 200 студенти кои се запишани на 10 отсеци во Природно-математичкиот факултет од Државниот тетовски универзитет во Скопје ги прекинаа студиите. Причина е одлуката на Ректоратот овие насоки да ...