TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На грчкиот остров Тасос прогласена вонредна состојба

+инфо - 11.09.2016

Според противпожарната служба, пожарот во шумата е предизвикан од молњи од силната бура, која го зафати островот доцна во петокот. Околу 300 пожарникари, доброволци и војници се борат со големиот шумски пожар на грчкиот островот Тасос, кој уништи ...

ВИДЕО: На Тасос втор ден беснеат пожари

Gotvi.mk - 11.09.2016

Веќе втор ден на грчкиот остров Тасос беснеат пожари. Противпожарните тимови од сите страни се обидуваат да пристапат и да ја згаснат огнената стихија. Романскиот готвач, Шеф Џани објави серија на видеа на кои се гледа големиот ...

Вонредна состојба на грчкиот остров Тасос – пожарот втор ден не е ставен под контрола (фото)

Канал5 - 11.09.2016

Изгорени куќи, уништени имоти, повредни двајца пожарникар, евакуирани села, туристи и манастири – противпожарните служби втор ден водат битка пожарот на грчкиот остров Тасос да го стават под контрола.

ВИДЕО: Вонредна состојба на островот Тасос

Фактор - 11.09.2016

Грчките власти прогласија вонредна состојба на островот Тасос поради пожарот кој гори втор ден. Десет куќи изгореле во две села, Микро и Mегало Казавити. Пламените јазици стигне до селото Теолодос, каде има и загрозени хотели во северниот дел на ...

10 куќи изгореле на Тасос, најавенa е вонредна состојба (видео)

Стандард - 11.09.2016

Властите прогласија вонредна состојба на островот Тасос во северниот дел на Егејското Море, откако шумскиoт пожар, кој пламна во саботата, се уште гори, пријави Protothema. Десет куќи изгореле во две села, Микро и Мегало Казавити додека пламенот се ...

Голем пожар два дена беснее на грчкиот остров Тасос, прогласена вонредна состојба

Мета - 11.09.2016

На грчкиот остров Тасос веќе втор ден беснее силен пожар, која зафати голем дел од планинскиот појас на островот. Грчките власти од ноќеска прогласија вонредна состојба на островот. Во огнената стихија изгоре огромен дел од планинскиот појас на ...

ФОТО+ВИДЕО: Пожарот на островот Тасос продолжува

Фактор - 11.09.2016

Пожарите на грчкиот остров Тасос уште не се изгаснати. Два хеликоптери се мобилизирани од рано наутро, за да го изасат огнот. Во гаснење на пожарот учествуваат 36 пожарникари со 14 возила и 44 волонтери.

Тешка сообраќајка на Тасос: Едно лице загинало, момче од Србија во критична состојба

Република - 11.09.2016

Во сообраќајна несреќа која се случила на грчкиот остров Тасос рано утрово, тешко бил повреден еден државјанин на Србија, а загинало едно лице чиј идентитет се уште не е познат. – Утрово, во раните утрински часови се случила тешка сообраќајна ...

На грчкиот остров Тасос прогласена вонредна состојба

Телеграф - 11.09.2016

Според противпожарната служба, пожарот во шумата е предизвикан од молњи од силната бура, која го зафати островот доцна во петокот Околу 300 пожарникари, доброволци и војници се борат со големиот шумски пожар на грчкиот островот Тасос, кој уништи ...

Вонредна состојба на островот Тасос

Тера - 11.09.2016

Грчките власти прогласија вонредна состојба на островот Тасос поради пожарот кој гори втор ден. Десет куќи изгореле во две села, Микро и Mегало Казавити. Пламените јазици стигне до селото Теолодос, каде има и загрозени хотели во северниот дел на ...

ГОРИ ТАСОС: Силен пожар го зафати популарниот грчки остров, во тек е евакуација (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 10.09.2016

Тасос е популарна туристичка дестинација и за македонските граѓани. Засега, според јавувањето на грчките локални медиуми, нема опасност за местата на крајбрежјето Две села се евакуирани на Тасос, каде избувнале четири пожари.

Пожари на грчкиот остров Тасос, евакуирани две села

А1 On - 10.09.2016

На грчкиот остров Тасос денеска горат четири пожари поради што се евакуирани две села, јавуваат локалните медиуми. Во гаснење на пожарите учествуваат 106 пожарникари од Кавала и Елефтерупол со 37 возила.

Трагедија на Тасос: Девојка загина во силна бура, младо момче е во критична состојба!

Сител - 10.09.2016

Девојка од Србија, чиј идентитет се уште не е познат, загинала утрово во страшна сообраќајна несреќа на Тасос во Грција, додека М.С (20) од Стара Пазова кој бил со неа е тешко повреден. Според неофицијални информации на српски „Блиц“, двајцата ...

ФОТО+ВИДЕО: Пожари беснеат на грчкиот остров Тасос

Фактор - 10.09.2016

Четири пожари избувнале денеска на грчкиот остров Тасос по невреме проследено од громови. Евакуирани се четири села, а туристите се во паника. Бројни противпожарни екипи, помогнати од авиони и хеликоптери, се борат со пламените.

ВОНРЕДНА :Горат куќи во Тасос, пожарот во Атон продолжува

Локално - 11.09.2016

Прогласена е вонредна сосотјба за спасување на Хилендарскиот манастир Куќи се уништени од огнените пламени има повредени луѓе во четирите пожарa кои беснеат во Тасос. Пожарот веќе е во близина на селцето Придонес и не е локализиран. .

ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника

Gotvi.mk - 10.09.2016

Најмалку четири пожари денеска го зафатија грчкиот остров Тасос. Се претпоставува дека причината е синоќешното невреме проследено со силни грмежи. Еве како изгледаше денеска ...

Пожари беснеат на Тасос, дел од населението евакуирано

Макфакс - 10.09.2016

Четири пожари избувнале во сабота наутро на грчкиот остров Тасос, а заради сериозноста на ситуацијата биле евакуирани четири села во областа Принос Кавазити и Св. Пантелејмон, пишува интернет страницата "greekreporter.com".

Пожарот на островот Тасос продолжува

Тера - 11.09.2016

Пожарите на грчкиот остров Тасос уште не се изгаснати. Два хеликоптери се мобилизирани од рано наутро, за да го изасат огнот. Во гаснење на пожарот учествуваат 36 пожарникари со 14 возила и 44 волонтери.

Тешка сообраќајка на Тасос: Едно лице загинало, момче од Србија во критична состојба

Курир - 11.09.2016

Во сообраќајна несреќа која се случила на грчкиот остров Тасос рано утрово, тешко бил повреден еден државјанин на Србија, а загинало едно лице чиј идентитет се уште не е познат. – Утрово, во раните утрински часови се случила тешка сообраќајна ...

На грчкиот остров Тасос прогласена вонредна состојба

Lider - 11.09.2016

Околу 300 пожарникари, доброволци и војници се борат со големиот шумски пожар на грчкиот островот Тасос, кој уништи куќи и доведе до евакуација на едно село, пренесува БТА. На островот е прогласена вонредна состојба.

(ВИДЕО) ГОРИ ТАСОС: Силен пожар го зафати популарниот грчки остров

Репортер - 10.09.2016

Тасос е популарна туристичка дестинација и за македонските граѓани. Засега, според јавувањето на грчките локални медиуми, нема опасност за местата на крајбрежјето. Forest #fire in #thassos it’s hard to find news about it.

Пожари на грчкиот остров Тасос, евакуирани две села

+инфо - 10.09.2016

Во гаснење на пожарите учествуваат 106 пожарникари од Кавала и Елефтерупол со 37 возила. На грчкиот остров Тасос денеска горат четири пожари поради што се евакуирани две села, јавуваат локалните медиуми.

Трагедија на Тасос: Девојка загина во силна бура, младо момче е во критична состојба!

А1 On - 10.09.2016

Девојка од Србија, чиј идентитет се уште не е познат, загинала утрово во страшна сообраќајна несреќа на Тасос во Грција, додека М.С (20) од Стара Пазова кој бил со неа е тешко повреден. Според неофицијални информации на српски „Блиц“, двајцата ...

Евакуирани села, туристи во паника- Пожари беснеат на Тасос (видео)

Република - 10.09.2016

Четири пожари избувнале денеска на грчкиот остров Тасос по невреме проследено од громови. Евакуирани се четири села, а туристите се во паника. Бројни противпожарни екипи, помогнати од авиони и хеликоптери, се борат со пламените.

Вонредна состојба: Пожари на грчкиот остров Тасос, евакуирани две села (видео)

Канал5 - 11.09.2016

Куќи се уништени од пламените јазици, а има и повредени луѓе, во четирите пожари кои беснеат во Тасос. Грчките власти од ноќеска прогласија вонредна состојба на островот. Во огнената стихија изгоре огромен дел од планинскиот појас на островот, ...

Пожари беснеат на Тасос, дел од населението евакуирано

Кајгана - 10.09.2016

Четири пожари избувнале утринава на грчкиот остров Тасос, а заради сериозноста на ситуацијата биле евакуирани четири села во областа Принос Кавазити и Св. Пантелејмон, пишува интернет страницата greekreporter.com.

Тешка сообраќајна несреќа - едно лице го загуби животот

Press24 - 11.09.2016

Во сообраќајна несреќа која се случила на грчкиот остров Тасос рано утрово, тешко бил повреден еден државјанин на Србија, а загинало едно лице чиј идентитет се уште не е познат. – Утрово, во раните утрински часови се случила тешка сообраќајна ...

На грчкиот остров Тасос прогласена вонредна состојба...

Н.Македонија - 11.09.2016

Околу 300 пожарникари, доброволци и војници се борат со големиот шумски пожар на грчкиот островот Тасос, кој уништи куќи и доведе до евакуација на едно село, пренесува БТА. На островот е прогласена вонредна состојба Според противпожарната служба, ...

ГОРИ ТАСОС: Силен пожар зафати грчки остров, во тек е евакуација

Вечер - 10.09.2016

Тасос е популарна туристичка дестинација и за македонските граѓани. Засега, според јавувањето на грчките локални медиуми, нема опасност за местата на крајбрежјето Две села се евакуирани на Тасос, каде избувнале четири пожари.

Пожари на грчкиот остров Тасос, евакуирани две села

Локално - 10.09.2016

На грчкиот остров Тасос денеска горат четири пожари поради што се евакуирани две села, јавуваат локалните медиуми. Во гаснење на пожарите учествуваат 106 пожарникари од Кавала и Елефтерупол со 37 возила.

Србинка загина на мотор во Грција

Република - 10.09.2016

Девојка од Србија загинала утрово во страшна сообраќајна несреќа на Тасос во Грција, додека 20 годишно момче од Стара Пазова кое било со неа е тешко повреден. Според неофицијални информации на српски „Блиц“, двајцата изнајмиле скутер со кој се ...

ФОТО+ВИДЕО: Гори грчки остров!

За Се - 10.09.2016

Четири пожари избувнале денеска на грчкиот остров Тасос по невреме проследено од громови. Евакуирани се четири села, а туристите се во паника. Бројни противпожарни екипи, помогнати од авиони и хеликоптери, се борат со пламените.

Пожари беснеат на Тасос, дел од населението евакуирано

Точка - 10.09.2016

Четири пожари избувнале во сабота наутро на грчкиот остров Тасос, а заради сериозноста на ситуацијата биле евакуирани четири села во областа Принос Кавазити и Св. Пантелејмон, пишува интернет страницата "greekreporter.com".

Сообраќајка на Тасос: Жена загина, момче од Србија се бори за живот

Нетпрес - 11.09.2016

Во сообраќајна несреќа која се случила на грчкиот остров Тасос рано утрово, тешко бил повреден еден државјанин на Србија, а загинало едно лице чиј идентитет се уште не е познат. – Утрово, во раните утрински часови се случила тешка сообраќајна ...

Вонредна состојба: Гори островот Тасос во Грција (ВИДЕО)

Press24 - 11.09.2016

Околу 300 пожарникари, доброволци и војници се борат со големиот шумски пожар на грчкиот островот Тасос, кој уништи куќи и доведе до евакуација на едно село, пренесува БТА. На островот е прогласена вонредна состојба.

Видео: Тасос во пламен – две села евакуирани

Позитив.мк - 11.09.2016

Две села се евакуирани на Тасос, каде избувнале четири пожари. Како што јавуваат грчки медиуми, постои опасност пожарот да се прошири и на поголеми населени места. Според досегашните јавувања, евакуирани се селата Принос Казавити и Свети Пантелејмон.

Пожари на грчкиот остров Тасос, евакуирани две села...

Н.Македонија - 10.09.2016

Пожари на грчкиот остров Тасос, евакуирани две села На грчкиот остров Тасос денеска горат четири пожари поради што се евакуирани две села, јавуваат локалните медиуми. Во гаснење на пожарите учествуваат 106 пожарникари од Кавала и Елефтерупол со 37 ...

Трагедија на Тасос: Девојка загина во силна бура, младо момче е во критична состојба!

Локално - 10.09.2016

Девојка од Србија, чиј идентитет се уште не е познат, загинала утрово во страшна сообраќајна несреќа на Тасос во Грција, додека М.С (20) од Стара Пазова кој бил со неа е тешко повреден. Според неофицијални информации на српски „Блиц“, двајцата ...

(Видео)Евакуирани села, туристи во паника- Пожари беснеат на Тасос

Вечер - 10.09.2016

Четири пожари избувнале денеска на грчкиот остров Тасос по невреме проследено од громови. Евакуирани се четири села, а туристите се во паника. Бројни противпожарни екипи, помогнати од авиони и хеликоптери, се борат со пламените.

Пожари беснеат на Тасос, дел од населението евакуирано

OhridNews - 11.09.2016

Четири пожари избувнале вчера на грчкиот остров Тасос, а заради сериозноста на ситуацијата биле евакуирани четири села во областа Принос Кавазити и Св. Пантелејмон. Властите претпоставуваат дека пожарите биле предизвикани од удар на гром.

Едно лице загина, Србин тешко повреден во сообраќајка на Тасос

Канал5 - 11.09.2016

Едно лице загина, момче од Србија во критична состојба во тешка сообраќајна несреќа на грчкиот остров Тасос. Во сообраќајна несреќа која се случила рано утрово, тешко бил повреден еден државјанин на Србија, а загинало едно женско лице чиј идентитет ...

Пожари на грчкиот остров Тасос, евакуирани две села

Сител - 10.09.2016

На грчкиот остров Тасос денеска горат четири пожари поради што се евакуирани две села, јавуваат локалните медиуми. Во гаснење на пожарите учествуваат 106 пожарникари од Кавала и Елефтерупол со 37 возила.

Трагедија на Тасос: Туристка загина во силна бура, младо момче е во критична состојба!

МК News - 10.09.2016

Девојка од Србија, чиј идентитет се уште не е познат, загинала утрово во страшна сообраќајна несреќа на Тасос во Грција, додека М.С (20) од Стара Пазова кој бил со неа е тешко повреден. Според неофицијални информации на српски „Блиц“, двајцата ...

(ВИДЕО) ГОРИ ТАСОС: Евакуирани села, туристи во паника

МК News - 10.09.2016

Четири пожари избувнале денеска на грчкиот остров Тасос по невреме проследено од громови. Евакуирани се четири села, а туристите се во паника. Бројни противпожарни екипи, помогнати од авиони и хеликоптери, се борат со пламените.