TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сари: Манџукиќ? Тоа прашање е бесмислено

OhridNews - 27.10.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари се коцкаше со составот и пропушти да победи на гостувањето во Лече ремизирајќи со домаќинот 1-1. Сари воопшто не го вклучи во тимот на Кристијано Роналдо кој одмараше а италијанските новинари не пропуштија прилика ...

Јувентус реши да го одмори Роналдо и загуби два бода, само реми во Лече (ВИДЕО)

МКД - 26.10.2019

Маурицио Сари реши да не го понесе Кристијано Роналдо на гостувањето кај Лече и тоа се покажа како лош потег, Јувентус одигра само 1-1 и ризикува да го загуби лидерското место. Јувентус влезе како голем фаворит на гостувањето кај Лече, а Сари беше ...

Сари се обиде да релативизира по киксот кај Лече и прокоментира за повредите на Пјаниќ и Игуаин

Спортклуб - 26.10.2019

По седум последователни победи, шампионот се сопна кај Лече, каде денеска одигра само 1:1. На двете страни головите беа постигнати од белата точка за поделба на бодовите. По мечот, Сари објасни зошто неговиот тим не успеал да ги освои бодовите на ...

По тешката повреда на главата, Игуаин заврши во болница

Спортманија - 26.10.2019

Аргентинецот се повреди во ситуација кога Сари ги искористи сите три измени, па за да не го остави на цедило тимот издржа и ги одигра сите 90 минути, но тоа се покажа како грешка Јувентус во ремито против Лече не сметаше на услугите на Кристијано ...

Сари ќе му даде одмор на Кристијано Роналдо

Екипа - 26.10.2019

Италијанскиот првак Јувентус денеска му гостува на Лече во премиерниот меч од деветтото коло на Серија А, а тренерот Маурицио Сари одлучи да го игра без најдобриот фудбалер Кристијано Роналдо.

Сари: И на најдобрите им треба одмор, Роналдо не игра со Лече

TopSport - 25.10.2019

Кристијано Роналдо ќе биде одморен од дуелот од Серија А против Лече во сабота, потврди тренерот на Јувентус, Маурицио Сари. Португалецот само на еден меч оваа сезона не беше меѓу стартните 11 на Јувентус, постигнувајќи 5 гола во 10 меча.

ВИДЕО: Оние кои го сакаат нека не гледаат, сите обиди на Роналдо од слободен удар

Sport M - 25.10.2019

Од доаѓањето во Јувентус од Реал Мадрид пред година ипол, Кристијано Роналдо постигна 33 голови на 55 натпревари, меѓутоа ниту еден од слободен удар. Изведувањето на слободните удари го презема од Пауло Дибала и Миралем Пјаниќ, сепак ниту еднаш не ...

Дали ова е доказ дека Сари го отпиша Манџукиќ?

Екипа - 25.10.2019

Маурицио Сари го објави списокот на фудбалери за натпреварот на Јувентус против Лече во 9. коло од италијанската Серија А, а на тој список ги нема Манџукиќ и Роналдо. Сари одлучи да го одмори Роналдо, а Манџукиќ е повторно отпишан и покрај тоа што е ...

Јувентус гостува, Роналдо не патува

Спортклуб - 25.10.2019

Втор натпревар оваа сезона Јувентус во домашното првенство ќе биде без првата ѕвезда Кристијано Роналдо. Италијанскиот шампион гостува во Лече, но Португалецот доби одмор од Маурицио Сари, нешто што е вообичаено за Роналдо уште од деновите кога го ...

Роналдо не патува во Лече

Sport M - 25.10.2019

Јувентус викендов му гостува на Лече, а тренерот на шампионот Маурицио Сари одлучи да му даде одмор на Кристијано Роналдо. Тоа ќе биде втор пат оваа сезона, Португалецот да не игра на еден меч.

Роналдо надвор од составот за натпреварот против Лече

Спортски - 25.10.2019

Тренерот на торински Јувентус, Маурисио Сари нема да смета на услугите на Кристијано Роналдо во саботниот натпревар против Лече. Меѓу играчите кои ќе патуваат за натпреварот од 9. коло во Серија А не се најде името на првата ѕвезда на тимот, а ...

Кристијано немој повеќе да ги изведуваш слободните удари (Видео)

TopSport - 25.10.2019

Кристијано Роналдо се уште не постигнал гол од слободен удар на официјален натпревар за Јувентус. Странските медуми го извадиле податокот дека Роналдо се обидел 28 пати да постигне гол од слободен удар, не постигнал гол, а дури 19 од неговите удари ...

Сари даде коментар за катастрофалните статистички бројки на Роналдо од слободни удари

Дерби - 25.10.2019

Маурицио Сари на денешната прес-конференција во пресрет на дуелот со Лече во Серија А нагласи дека Кристијано Роналдо ќе мора да добие одмор на некој од следните натпревари, но не сакаше да открива дали тоа ќе биде овој викенд, или можеби на еден од ...

Роналдо не може да погоди но Сари одбива да пресече за слободните удари: Со Пјаниќ ќе се договараат кој да шутира

24Фудбал - 25.10.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари одбива да нареди Кристијано Роналдо да ги препушти должностите за изведување на слободен удар, вели дека ЦР7 и Миралем Пјаниќ ќе се договараат на теренот.

Ова видео е доказ дека Роналдо треба да се откаже од слободните удари (ВИДЕО)

Спортски - 25.10.2019

Погледнете ги сите слободни удари на Кристиано Роналдо во Јувентус. Иако без дилеми Кристиано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата, изведувањето слободни удари не му е силна страна.

(ВИДЕО) Можеби е подобро Роналдо да ги препушти слободните удари на некој друг

Спортклуб - 25.10.2019

Иако без никакви дилеми Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата на оваа игра, изведувањето слободни удари во последно време баш и не му оди. Португалецот минатото лето во трансфер вреден 117.000.000 евра прејде од Мадрид во ...

Роналдо нема дадено гол од слободен за Јуве во 28 обиди

MTM - 25.10.2019

Кристијано Роналдо, веднаш по пристигнувањето во Торино, беше назначен за прв изведувач на слободни удари, но за разлика од другите квалитети, досега не постигнал гол од слободен удар за Јувентус во дури 28 обиди.

Одиме по новиот Роналдо, кој ќе биде помлад

Вечер Прес - 25.10.2019

Andrea Agnelli Presidente della Juventus (D) e Pavel Nedved ritratti allo Juventus Stadium, Torino, questa sera 25 ottobre 2011. ANSA/ ALESSANDRO DI MARCO i Со купувањето на Кристијано Роналдо во 2018 година, Јувентус на најдобар можен начин покажа ...

Роналдо нема дадено гол од слободен за Јуве во 28 обиди (видео)

TopSport - 24.10.2019

Кристијано Роналдо веднаш по пристигнувањето во Торино беше назначен за прв изведувач на слободни удари, но за разлика од другите квалитети, досега не постигнал гол од слободен удар за Јувентус, во дури 28 обиди.

Роналдо не дал гол од слободен удар за Јуве во 28 обиди (видео)

Макфакс - 24.10.2019

Кристијано Роналдо, веднаш по пристигнувањето во Торино, беше назначен за прв изведувач на слободни удари, но за разлика од другите квалитети, досега не постигнал гол од слободен удар за Јувентус во дури 28 обиди.

Италија на нозе: Јувентус спреми 300 милиони за „нов Роналдо“

Таратур - 24.10.2019

Колку и Роналдо да е во топ форма и да тврди дека години се само број, јасно е дека Португалецот се приближува кон крајот на кариерата. Поради тоа Јувентус веќе се припрема за доведување на нова супер-ѕвезда, а италијанските медиуми тврдат дека ...

Роналдо се изнашутира слободни удари, а уште го чека првиот гол

Спортклуб - 24.10.2019

Можеби постигна 700 гола, освои по пет Златни топки и титули во Лигата на шампионите, но откако си замина од Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо го загуби чувството за изведување слободни удари.

Италија на нозе: Јувентус спреми 300 милиони за „нов Роналдо“

Спортски - 24.10.2019

Колку и Роналдо да е во топ форма и да тврди дека години се само број, јасно е дека Португалецот се приближува кон крајот на кариерата. Поради тоа Јувентус веќе се припрема за доведување на нова супер-ѕвезда, а италијанските медиуми тврдат дека ...

Јувентус има конкретен план: Одиме по новиот Роналдо, само овој е 10 години помлад!

Sport 1 - 24.10.2019

Донесувајќи го Кристијано Роналдо во летото 2018 година, Јувентус покажа неверојатна моќ на пазарот за италијански, но и за европски стандарди. „Старата дама“ му плати на Реал Мадрид околу 117 милиони евра, а на Португалецот му дадоа годишна плата ...

Евра му препорачал на Роналдо да оди во Јувентус

TopSport - 23.10.2019

Кристијано Роналдо и Патрис Евра беа соиграчи во Манчестер Јунајтед во периодот од 2006 до 2009 година. Заедничко им е шти и двајцата го носеле дресот на Јувентус, Евра играше во Торино од 2014 до 2017, а Португалецот ја ситни својата втора сезона ...

Евра откри како го убедил Роналдо да се пресели во Јувентус

Sport 1 - 23.10.2019

Кристијано Роналдо од минатото лето е фудбалер на Јувентус, откако реши да го напушти Реал Мадрид по девет години поминати на „Сантијаго Бернабеу“. Ако може да му се верува на Патрис Евра, токму тој бил човекот кој го убедил Роналдо да се пресели во ...

Роналдо не планира да се пензионира наскоро

Екипа - 22.10.2019

Кристијано Роналдо нема намера наскоро да ја заврши фудбалската кариера. Тој мораше да се дообјаснува откако дел од јавноста доби таков впечаток бидејќи тој зборуваше во интервју за тоа дка може да се замисли и во животот без фудбал.

Роналдо вечерва може да постави нов историски фудбалски рекорд

Sport M - 22.10.2019

Кристијано Роналдо може да постави уште еден нов рекорд оваа вечер, надминувајќи го Раул како единствениот играч кој постигна гол против 34 различни клубови во Лигата на шампионите. Јувентус вечерва ќе се сретне со Локомотив Москва со почеток во 21 ...

Кристијано брка нов рекорд во ЛШ

А1 On - 22.10.2019

Денешниот натпревар на Јувентус против Локомотив Москва во Лигата на шампионите може да влезе во историјата. Доколку Кристијано Роналдо постигне гол, тој ќе постави нов рекорд за најголем број различни тимови на турнирот, против кој реализирал гол.

Роналдо брка нов рекорд во ЛШ

Курир - 22.10.2019

Денешниот натпревар на Јувентус против Локомотив Москва во Лигата на шампионите може да влезе во историјата. Доколку Кристијано Роналдо постигне гол, тој ќе постави нов рекорд за најголем број различни тимови на турнирот, против кој реализирал гол.

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

Sport 1 - 22.10.2019

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, кој моментно настапува за екипата на Јувентус, изјави дека играта на тимот е подобрена со доаѓањето на Маурисио Сари. Според Португалецот, неговиот тренер дозволува играчите да имаат ...

Кристијано Роналдо е посреќен со Сари отколку со Алегри

24Фудбал - 22.10.2019

Кристијано Роналдо вели дека повеќе му одговара стилот на игра на Маурицио Сари отколку тој на Масимо Алегри. Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо вели дека е среќен со тренерската промена во тимот бидејќи повеќе му лежи стилот на игра на Сари.

Сари: Карактерот на Роналдо е „заразен“ за сите нас

ММС - 22.10.2019

Менторот на Јувентус, Маурисио Сари не ја потценува Локомотив (Москва), која во вторник ќе го посети Торино на натпревар во Лигата на шампионите. Рускиот тим се бори за титулата во своето првенство, откако по 13-тото коло го дели првото место со ...

Роналдо: Со Сари добив поголема слобода во играта, имаме големи промени на позитивен план

24Фудбал - 22.10.2019

Португалецот јавно ја поддржа работата на Сари на клупата на Јувентус, тврди дека добил голема слобода во играта, меѓутоа не заборави да ги истакне и резултатите од неговиот претходник Алегри, иако тврди дека сега работите се барем за едно ниво ...

Роналдо е посреќен со Сари отколку со Алегри

МКД - 22.10.2019

Кристијано Роналдо вели дека повеќе му одговара стилот на игра на Маурицио Сари отколку тој на Масимо Алегри. Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо вели дека е среќен со тренерската промена во тимот бидејќи повеќе му лежи стилот на игра на Сари.

Роналдо вечерва има огромен мотив да постигне гол против Локомотив Москва

Спортклуб - 22.10.2019

Јувентус вечерва во мечот од 3. коло во групата Д од Лигата на шампионите на свој терен игра против Локомотив Москва. Клубот од Торино има 4 бода по првите две одиграни кола и сака со нова победа да го задржи првото место во групата.

Роналдо вечерва има голем мотив – ако даде гол ќе постави нов рекорд во ЛШ

Спортманија - 22.10.2019

Португалецот сигурно ќе ја затресе мрежата на Локомотив Москва Кристијано Роналдо веќе подолго време го држи рекордот за најдобар голгетер во Лигата на шампиони. Мечевите од елитната лига на УЕФА се посебен мотив за Португалецот.

Роналдо вечерва брка нов рекорд за да го „претрка“ Раул

TopSport - 22.10.2019

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо неодамна играјќи меч за селекцијата на Португалија стигна до 700-тиот гол во кариерата, а вечерва има можност да стигне до уште еден нверојатен рекорд во неговата богата кариера.

Роналдо вечерва може да сруши уште еден чудесен рекорд!

Gol.mk - 22.10.2019

Неодамна, Кристијано Роналдо го постигна 700-от гол во својата кариера, а вечерва ќе има голема можност да дојде до уште еден чудесен рекорд. Досега во својата фантастична кариера има постигнато гол против 33 различни екипи во Лигата на шампионите, ...

Кристијано брка нов рекорд во ЛШ

Опсервер - 22.10.2019

Денешниот натпревар на Јувентус против Локомотив Москва во Лигата на шампионите може да влезе во историјата. Доколку Кристијано Роналдо постигне гол, тој ќе постави нов рекорд за најголем број различни тимови на турнирот, против кој реализирал гол.

Сари: Карактерот на Ронадо е „заразен“ за сите нас

Опсервер - 22.10.2019

Менторот на Јувентус, Маурисио Сари не ја потценува Локомотив (Москва), која во вторник ќе го посети Торино на натпревар во Лигата на шампионите. Рускиот тим се бори за титулата во своето првенство, откако по 13-тото коло го дели првото место со ...

Роналдо: Јуве е подобар тим под Маурицио Сари

Макфакс - 21.10.2019

Кристијано Роналдо верува дека Јувентус е променет на подобро под новиот тренер Маурицио Сари и е задоволен од правецот во кој се движи италијанскиот шампион. Португалецот има пет гола во првите девет натпревари од новата сезона и ужива во тоа што ...

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

+инфо - 21.10.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека играта на тимот е подобрена со доаѓањето на Маурисио Сари. – Тимот е посигурен во своите способности. Играме многу повеќе со топката сега.

Роналдо: Со Алегри бевме одлични, со Сари сме уште подобри

Екипа - 21.10.2019

Кристијано Роналдо има само пофални зборови за новиот тренер Маурицио Сари, под чие водство Јувентус влезе во победнички ритам и се искачи на чело на калчолигашката табела. „Со Алегри бевме одличен тим, но под водство на Сари сега сме уште подобри.

Роналдо објасни зошто му е подобро во Јувентус со Сари: Направивме одлична работа со Алегри, но…

Дерби - 21.10.2019

Кристијано Роналдо имаше одлична соработка со Масимилијано Алегри, но веќе во својата втора сезона во Јувентус, беше приморан да се навикнува на нови методи, бидејќи Маурицио Сари негува далеку поразличен фудбал и систем од неговиот претходник.

Изјавата на Роналдо пред мечот во ЛШ нема да му се допадне на Алегри

Спортклуб - 21.10.2019

Кристијано Роналдо верува дека Јувентус се променил на подобро под водство на Маурицио Сари. „Се подобривме, многу сум задоволен како се одвиваат работите“, порача Кристијано Роналдо пред утрешниот меч од ЛШ.

Изјавата на Роналдо воопшто нема да му се допадне на Алегри

Sport M - 21.10.2019

Кристијано Роналдо верува дека Јувентус се сменил на подобро со Маурицио Сари. „Се подобривме, јас сум задоволен од тоа како се одвиваат работите“, рече Кристијано Роналдо пред утрешниот натпревар во Лигата на шампионите.

Роналдо: Јуве е подобар тим под Маурицио Сари

TopSport - 21.10.2019

Кристијано Роналдо верува дека Јувентус е променет на подобро под новиот тренер Маурицио Сари и е задоволен од правецот во кој се движи италијанскиот шампион. Португалецот има пет гола во првите девет натпревари од новата сезона и ужива во тоа што ...

Сари: Карактерот на Ронадо е „заразен“ за сите нас

А1 On - 21.10.2019

Менторот на Јувентус, Маурисио Сари не ја потценува Локомотив (Москва), која во вторник ќе го посети Торино на натпревар во Лигата на шампионите. Рускиот тим се бори за титулата во своето првенство, откако по 13-тото коло го дели првото место со ...

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

Независен - 21.10.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека играта на тимот е подобрена со доаѓањето на Маурисио Сари. – Тимот е посигурен во своите способности. Играме многу повеќе со топката сега.

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

А1 On - 21.10.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека играта на тимот е подобрена со доаѓањето на Маурисио Сари. – Тимот е посигурен во своите способности. Играме многу повеќе со топката сега.

Сари: Кристијано е личност со исклучителна психа

iPortal - 21.10.2019

Менторот на Јувентус, Маурисио Сари не ја потценува Локомотив (Москва), која во вторник ќе го посети Торино на натпревар во Лигата на шампионите. Рускиот тим се бори за титулата во своето првенство, откако по 13-тото коло го дели првото место со ...

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

Опсервер - 21.10.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека играта на тимот е подобрена со доаѓањето на Маурисио Сари. – Тимот е посигурен во своите способности. Играме многу повеќе со топката сега.

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

Либертас - 21.10.2019

– Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека играта на тимот е подобрена со доаѓањето на Маурисио Сари. – Тимот е посигурен во своите способности. Играме многу повеќе со топката сега.

Сари: Кога Роналдо го постигна својот 700 гол, тој веќе размислуваше да постигне 800 гола

Локално - 21.10.2019

Менторот на Јувентус, Маурисио Сари не ја потценува Локомотив (Москва), која во вторник ќе го посети Торино на натпревар во Лигата на шампионите. Рускиот тим се бори за титулата во своето првенство, откако по 13-тото коло го дели првото место со ...

Роналдо: Со Сари играме понапаѓачки фудбал

MakPress - 21.10.2019

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека играта на тимот е подобрена со доаѓањето на Маурисио Сари. – Тимот е посигурен во своите способности. Играме многу повеќе со топката сега.

Сари: Карактерот на Ронадо е „заразен“ за сите нас

MakPress - 21.10.2019

Менторот на Јувентус, Маурисио Сари не ја потценува Локомотив (Москва), која во вторник ќе го посети Торино на натпревар во Лигата на шампионите. Рускиот тим се бори за титулата во своето првенство, откако по 13-тото коло го дели првото место со ...