TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

920 нови случаи на ковид-19 – пријавени 11 починати лица

ТВ21 - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Единаесет починати пациенти и 920 нови случаи на ковид-19

Слободен Печат - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19 , во: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – ...

11 починати и 920 нови случаи на Ковид-19

Сител - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

920 нови случаи, 11 лица починаа

А1 On - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Регистрирани се 920 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 11 починати лица

Канал5 - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19.

Регистрирани 920 нови случаи на коронавирус, пријавени се 11 починати лица

Макфакс - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Уште 11 лица починаа од ковид, вкупната бројка достигна 8.747

Фокус - 13.02.2022

Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 11 починато лице: 6 починати лица од Скопје (61г, 66г, 67г, 72г, 78г и 83г), 2 лица од Битола (66г и 88г), по едно од Охрид (91г), Струмица (77г) и Тетово (72г).

Ковид-биланс: За 24 часа уште 920 нови случаи, починаа 11 лица

МКД - 13.02.2022

Од направени 3.338 тестови во изминатите 24 часа регистрирани се 920 нови случаи на ковид-1, односно позитивни биле 28 отсто од тестираните. Од вкупниот број на позитивни случаи 119 се реинфекции.

Нови 920 случаи на Ковид-19 од 3.338 тестови, починати 11 лица

Алсат-М - 13.02.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19 од направени 3.338 тестови, 11 починати лица и 1.190 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Денеска се регистрирани 920 случаи на Ковид-19, починаа 11 лица

24 Вести - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Нови 920 случаи на Ковид-19 од 3.338 тестови, починати 11 лица и оздравени 1.190 пациенти

Телма - 13.02.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се 920 нови случаи на Ковид-19 од направени 3.338 тестови, 11 починати лица и 1.190 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Нови 920 случаи на Ковид-19 од 3.338 тестови, починати 11 лица и оздравени 1.190 пациенти

Бриф - 13.02.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19 од направени 3.338 тестови, 11 починати лица и 1.190 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Коронавирусот одзеде 11 животи за едно деноноќие, 920 се новозаразени, а реинфекции 119

Нова ТВ - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на ковид-19. Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, Тетово – 35, Прилеп – 31, Кавадарци – 27, Штип – 24, ...

Изминатиов ден регистрирани се 11 починати и 920 нови случаи на коронавирус

Вечер Прес - 13.02.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19 од направени 3.338 тестови, 11 починати лица и 1.190 оздравени пациенти, информира. Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

920 нови случаи на коронавирус во Македонија, починаа уште 11 лица

Курир - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Починаа 11 лица, 920 нови случаи на коронавирус

Пулс24 - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Починаа 11 лица, 920 нови случаи на коронавирус

24Инфо - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

920 новозаразени, починаа 11 лица – Детални ковид статистики

Centar - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Во изминатото деноноќие регистрирани се 920 нови случаи на коронавирус, починале 11 лица

Press24 - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Нови 920 случаи на ковид-19, починати 11 лица

Н.Македонија - 13.02.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се 920 нови случаи на ковид-19 од направени 3.338 тестови, 11 починати лица и 1.190 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Ковид биланс: Единаесет починати пациенти и 920 нови случаи на ковид-19

Република - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19, во: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – ...

920 нови случаи на коронавирус, 11 починати лица

Нетпрес - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Регистрирани нови 920 случаи на Ковид-19, починати 11 лица

Lider - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Регистрирани 920 нови случаи на коронавирус, пријавени се 11 починати лица

MTM - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

11 починати лица од Ковид 19, 920 позитивни од 3 338 тестови или 27,5 отсто

Денешен - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Нови 920 случаи, починати 11 лица и оздравени 1.190 пациенти

Кајгана - 13.02.2022

Скопје, 13 февруари 2022 (МИА) – Во последните 24 часа, регистрирани се 920 нови случаи на COVID-19 од направени 3.338 тестови, 11 починати лица и 1.190 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство информира, согласно податоците од ...

Регистрирани 920 нови случаи на коронавирус, пријавени се 11 починати лица

Точка - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Нови 920 заразени со коронавирус, починаа 11 лица

Денар - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Ковид статистика: Единаесет починати и 920 нови случаи

Локално - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19, во: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – ...

920 нови случаи на ковид-19 – пријавени 11 починати лица

4NEWS - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

54 нови случаи во Битола и 2 починати пациенти

Тера - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

11 пациенти починаа, 920 нови случаи се регистрирани од ковид

Скопје1 - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

48 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, ...

Нови 920 случаи на Ковид-19 од 3.338 тестови, починати 11 лица и оздравени 1.190 пациенти

Опсервер - 13.02.2022

Во последните 24 часа, регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19 од направени 3.338 тестови, 11 починати лица и 1.190 оздравени пациенти, информира Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Денеска се регистрирани 920 нови позитивни случаи

Frontline - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19.

31 починат пациент од Ковид-19 во последните 24 часа, 1.222 ново заболени, 157 реинфицирани

MakPress - 13.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Нови 48 случаи на ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 13.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на ковид-19. По градови во: Скопје – 502, Битола – 54, Куманово – 48, Велес – 40, Тетово – 35, Прилеп – 31, Кавадарци – ...

Нови 1 222 позитивни случаи на ковид-19 и 31 починат пациент во земјава

360 степени - 12.02.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1 842 926 тестирања на ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 286 096, бројот на оздравени пациенти е 265 945, на починати е 8 736, а бројот ...

Вкупно 31 починат од ковид-19 и уште 1.222 позитивни од 4.342 тестови

Сакам да кажам - 12.02.2022

Вкупно 31 лице е регистрирано за починато од ковид-19, од кои 21 лице починато е во изминативе 24 часа, а останати 10 се од 3 до 10 февруари, Од вкупниот број на починати, 9 се целосно вакцинирани, кај 30 лица се регистрирани коморбидитети.

Пријавени 31 починат од компликации од ковид-19 и 1.222 новозаразени

МКД - 12.02.2022

Од направени 4.342 тестирања во изминатите 24 часа регистрирани се 1.222 нови случаи на ковид-19 од кои 157 се реинфекции. Оздравени се 1.502 пациенти, а починаа 21 лице на возраст од 53 до 89 години.

Регистрирани се 1.222 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 31 починато лице

Канал5 - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19.

Ковид пресек: Регистрирани 1.222 нови случаи, оздравени 1.502, починати – 31

Слободен Печат - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

31 починат и 1.222 нови случаи на Ковид-19

Сител - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Нови 1.222 позитивни случаи на коронавирус, починаа 31 лице

Макфакс - 12.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, Велес – 50, Кавадарци – 49, Гостивар и ...

31 починато лице и 1.222 нови случаи на Ковид-19

А1 On - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Денеска се регистрирани 1.222 случаи на Ковид-19, почина 31 лице

24 Вести - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Нови 1.222 нови позитивни случаи, 31 починато лице

Бриф - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19.

Регистрирани 1.222 заразени со КОВИД-19, оздравеле 1.502, починале 31

Вечер Прес - 12.02.2022

Нови 1.222 заразени со КОВИД-19 се евидентирани во изминатите 24 часа, оздравени се 1.502, а починале 31, соопшти Министерството за здравство. Направени се 4.342 тестови. Од новозаразените, во Скопје се 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

КОВИД СТАТИСТИКА 1.222 новозаразени, а животот го загубија 31 лице

+инфо - 12.02.2022

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 286.096, бројот на оздравени пациенти е 265.945, на починати е 8.736, а бројот на активни случаи изнесува 11.415.

Коронавирусот зеде 8.705 жртви од Македонија, се заразиле вкупно 284.875 лица

Курир - 12.02.2022

Досега во Македонија се направени вкупно 1.838.584 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 284.875, бројот на оздравени пациенти е 264.443, на починати е 8.705, а ...

Нови 1.222 случаи на Ковид-19, починаа 31 пациент

Независен - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Нови 1.222 позитивни случаи на коронавирус, починаа 31 лице

Н.Македонија - 12.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на ковид-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, Велес – 50, Кавадарци – 49, Гостивар и ...

Високи бројки: 32 починати, 1222 новозаразени

Centar - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Починаа 31 лицe, 1.222 нови случаи на ковид-19

24Инфо - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Коронавирусот зеде 8.705 жртви – се заразиле вкупно 284.875 лица

Нетпрес - 12.02.2022

Досега во Македонија се направени вкупно 1.838.584 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 284.875, бројот на оздравени пациенти е 264.443, на починати е 8.705, а ...

Регистрирани се 1.222 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 31 починато лице

Lider - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19.

ПОВЕЌЕ ПОЧИНАТИ, ПОМАЛКУ ЗАРАЗЕНИ: 31 жртва на Ковид 19, 1 222 позитивни од 4 342 тетсови или 28 отсто

Денешен - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Регистрирани 1.222 позитивни случаи на коронавирус, починаа 31 лице

Денар - 12.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, Велес – 50, Кавадарци – 49, Гостивар и ...

Повторно високи бројки: 31 починат од Ковид-19, регистрирани 1.222 нови случаи

Точка - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – ...

Нови 1.222 заразени со корона, оздравеле 1.502, починале 31

Gostivarpress.mk - 12.02.2022

Нови 1.222 заразени со КОВИД-19 се евидентирани во изминатите 24 часа, оздравени се 1.502, а починале 31, соопшти Министерството за здравство. Направени се 4.342 тестови. Од новозаразените, во Скопје се 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Вечерна ковид статистика – 31 починат, 1222 нови случаи

ММС - 12.02.2022

Во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 649 • Битола – 61 • Тетово – 56 • Куманово – 55 • Велес – 50 • Кавадарци – 49 • Гостивар и Прилеп – по 35 • Струмица – 34 • Охрид – 26 • ...

Денес се регистрирани 1.222 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 31 починато лице

Опсервер - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Уште 5 починати и 55 новозаболени од ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 12.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на ковид-19. По градови во: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, Велес – 50, Кавадарци – 49, Гостивар ...

Нови 1222 случаи на Ковид-19 и 31 починати

Zoom - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

И натаму црни статистики: 31 починати од ковид-19, 1.222 новозаболени за еден ден

Скопје1 - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Доцна вечерва, 31 починат и 1,222 новозаболени од Коронавирус – ова е билансот на активни случаи по градови..

Порта - 12.02.2022

Направени се 4.342 тестови , а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, Велес – 50, Кавадарци – 49, Гостивар и Прилеп – по 35, Струмица – 34, Охрид – 26, Штип – 20, Неготино – 19, Кочани – ...

1222 нови случаи, од нив 61 во Битола

Тера - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа аправени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Денес се регистрирани 1.222 нови позитивни случаи

Frontline - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа nаправени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19.

Повторно голем број на новозаразени и починати во изминатото деноноќие

Локално - 12.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.342 тестови, а регистрирани се 1.222 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 649, Битола – 61, Тетово – 56, Куманово – 55, ...

Вкупно 19 починати од ковид и уште 1.348 заразени од 3.996 тестови

Сакам да кажам - 11.02.2022

Вкупн0 19 починати од коронавирус, од кои 17 со коморбидитети и 2 целосно вакцинирани, и уште 1.348 позитивни од 3.996 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 196 се реинфекции.

19 починати и 1.348 новозаразени со коронавирусот

Слободен Печат - 11.02.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19 , во: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, ...

Уште 19 починати од ковид-19 и 1.348 нови случаи

МКД - 11.02.2022

Во изминатите 24 часа од направени 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на ковид-19, односно позитивни се 34 отсто од тестираните. Од новите случаи 196 се реинфекции. Оздравени се 1.247 пациенти, а починаа 11 лица на возраст од 70 до ...

Денеска се регистрирани 1.348 случаи на Ковид-19, починаа 19 лица

24 Вести - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

19 починати и 1.348 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

1.348 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починати се 19 лица

Сител - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Регистрирани се 1.348 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 19 починати лица

Канал5 - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19.

1.348 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

ТВ21 - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Нови 1.348 заболени и 19 починати од Ковид-19

Макфакс - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 3.996 теста, а регистрирани се 1.348 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, ...

Има 1.348 заразени со коронавирусот и 19 починати

Фактор - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Дневен ковид биланс:1.348 случаи на новозаразени и 196 реинфекции, пријавени 19 починати лица

Вечер Прес - 11.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи со КОВИД-19, 11 починати и 1 247 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 1.348 случаи со Ковид-19 и 196 реинфекции, пријавени 19 починати лица

Бриф - 11.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи со КОВИД-19, 11 починати и 1 247 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Починаа 11 лица, а регистрирани се нови 1.348 случаи

Lider - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Нови 1.348 случаи со Ковид-19 и 196 реинфекции, пријавени 19 починати лица

Независен - 11.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи со КОВИД-19, 11 починати и 1. 247 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 1.348 случаи со ковид-19, починаа 19 лица

Н.Македонија - 11.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи со ковид-19, 11 починати и 1247 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Во изминатото деноноќие починаа 19 лица како последица на коронавирус, регистрирани нови 1.348 случаи

Press24 - 11.02.2022

Скопје, 11 февруари 2022 (МИА) – Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи со КОВИД-19, 11 починати и 1 247 оздравени пациенти, соопшти Министерството за ...

Од ковид починаа уште 19 лица, 1.348 новозаразени

Република - 11.02.2022

Од ковид-19 починаа уште 19 лица во Македонија и со тоа бројката на пациенти кои ја загубијата битката со болеста од почетокот на пандемијата се искачи на 8.705. Од овие вкупно 19 починати, двајца биле целосно вакцинирани, а кај 17 пациенти биле ...

1.348 новозаразени од ковид, од кои речиси 200 се реинфицирани

Скопје инфо - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Нови 1.348 заболени и 19 починати од Ковид-19

MTM - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 3.996 теста, а регистрирани се 1.348 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, ...

19 лица починале од Ковид 19, 1 348 случаи од 3 998 тестови или 34 отсто

Денешен - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Починаа 19 лица, 1.348 нови случаи на ковид-19

24Инфо - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Дневен ковид-биланс: 1.348 новозаразени и 11 починати

Кајгана - 11.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, регистрирани се 1.348 нови случаи на COVID-19, додека 11 лица ја загубија битката со болеста.

Регистрирани 1.348 новозаболени и 19 починати од ковид

Денар - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

19 нови починати и 1.348 нови заразени

Скопје1 - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

1.348 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

4NEWS - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

28 ковид пациенти починаа, 17 биле целосно вакцинирани, 1.409 позитивни од нив 206 реинфекции

MakPress - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Од ковид починаа уште 19 лица, 1.348 новозаразени

Zoom - 11.02.2022

Од ковид-19 починаа уште 19 лица во Македонија и со тоа бројката на пациенти кои ја загубијата битката со болеста од почетокот на пандемијата се искачи на 8.705. Од овие вкупно 19 починати, двајца биле целосно вакцинирани, а кај 17 пациенти биле ...

19 пациенти починаа од Ковид, 1.348 позитивни од кои 196 реинфекции

MakPress - 11.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи со КОВИД-19, 11 починати и 1 247 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Нови 1.348 случаи со Ковид-19 и 196 реинфекции, пријавени 19 починати лица

Опсервер - 11.02.2022

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи со КОВИД-19, 11 починати и 1 247 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Денес се регистрирани 1.348 нови позитивни случаи

Frontline - 11.02.2022

Од вкупниот број на позитивни (1.348), регистрирани се 196 реинфекции. Регистрирани сe 1.247 оздравени пациенти од: Скопје – 573, Кавадарци – 71, Куманово – 64, Велес – 60, Тетово и Струмица – по 57, Прилеп – 48, Охрид – 41, Гостивар – 40, Битола – ...

Еден починат и 73 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 11.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – ...

Еден починат и 73 новозаболени од ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 11.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.996 тестови, а регистрирани се 1.348 нови случаи на ковид-19. По градови: Скопје – 725, Куманово – 73, Битола – 67, Кавадарци – 57, Прилеп – 54, Тетово – 45, Велес – 43, ...

Вкупно 28 починати од коронавирус и уште 1.409 заразени од 3.824 тестови

Сакам да кажам - 10.02.2022

Вкупно 28 починати од ковид, сите со коморбидитети, а од нив 17 целосно вакцинирани, и уште 1.409 нови позитивни од 3.824 тестови или 36, 8 отсто од тестираните, се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството за здравство.

Вкупно 28 починати и 1.409 нови случаи на Ковид-19

Макфакс - 10.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – 55, Тетово – 50, Велес – 45, Прилеп и Гостивар – по ...

28 починати и 1.409 нови случаи на КОВИД-19 во земјата

Сител - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

1.409 нови случаи на ковид-19 – пријавени 28 починати лица

ТВ21 - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Регистрирани се 1.409 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 28 починати лица

Канал5 - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19.

28 починати од ковид-19 и 1.409 нови случаи

Слободен Печат - 10.02.2022

Министерството за здравство информира дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19 , во: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, ...

28 починати и 1.409 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Денеска се регистрирани 1.409 случаи на Ковид-19, починаа 28 лица

24 Вести - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

КОВИД - 19: Има 28 починати и 1.409 заразени

Фактор - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Нови 1.409 случаи на ковид-19, пријавени 28 починати лица

Бриф - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Денес регистрирани 1.409 нови позитивни случаи на Ковид-19, оздравени се 1.455 пациенти, починати 28 лица

Вечер Прес - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Позитивни на коронавирус се 11.665 македонски граѓани, дознајте во кои градови живеат

Курир - 10.02.2022

Досега во Македонија се направени вкупно 1.834.588 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 283.547, бројот на оздравени пациенти е 263.196, на починати е 8.686, а ...

Регистрирани 1.409 новозаболени од ковид- починаа 18 лица

Либертас - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Починаа 28 лица, 1.409 нови случаи на Ковид-19

24Инфо - 10.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – 55, Тетово – 50, Велес – 45, Прилеп и Гостивар – по ...

Нови 28 починати, 1409 новозаразени

Centar - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Вкупно 28 починати и 1.409 нови случаи на Ковид-19

MTM - 10.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.824 теста, а регистрирани се 1.409 нови случаи на Кoвид-19, и тоа во: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – 55, Тетово – 50, Велес – 45, Прилеп и ...

28 лица починаа како последица на ковид-19 - приближно ист број на новозаразени и оздравени

Скопје инфо - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Нови 28 жртви на Covid-19 и над 1.400 новозаразени – половината од тестираните

Нетпрес - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, со направени 3.824 тестови регистрирани се 1.409 нови случаи на Covid-19, а бројката починати од оваа коронавирусна болест се ...

Нови 1.409 случаи на Ковид-19, починаа 28 лица

Денар - 10.02.2022

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.824 теста, а регистрирани се 1.409 нови случаи на Кoвид-19, и тоа во: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – 55, Тетово – 50, Велес – 45, Прилеп и ...

Денеска 1,409 нови случаи, од починатите 17 биле вакцинирани

Порта - 10.02.2022

Во последните 24 часа направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 783 • Битола – 76 • Куманово – 67 • Кавадарци – 55 • Тетово – 50 • Велес – 45 • Прилеп и Гостивар – по 42 • Струмица и Неготино – по 30 • ...

Вкупно пет починати од коронавирус и уште 67 заразени во Куманово

Kumanovo News - 10.02.2022

Министерството за здравство информира во последните 24 часа направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на ковид-19. По градови во: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – 55, Тетово – 50, Велес – 45, Прилеп и ...

1.409 нови случаи на ковид-19 – пријавени 28 починати лица

4NEWS - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Денес се регистрирани 1.409 нови позитивни случаи

Frontline - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19.

1409 нови случаи и пријавени 28 починати лица

Тера - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Денес се регистрирани 1.409 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 28 починати лица

Опсервер - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

28 лица починаа од ковид

Скопје1 - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Двајца починати и 67 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 10.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.824 тестови, а регистрирани се 1.409 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 783, Битола – 76, Куманово – 67, Кавадарци – ...

Скопје „жариште“ на коронавирусот: Колку активни случаи има во вашиот град?

Press24 - 09.02.2022

Досега во земјата се направени вкупно 1.830.764 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 282.147, бројот на оздравени пациенти е 261.741, на починати е 8.658, а бројот ...

Над 12.000 активни случаи – проверете каква е состојбата со коронавирусот во вашиот град

Курир - 08.02.2022

Направени се 4.939 тестови, а регистрирани се 1.722 нови случаи на КОВИД-19. Досега во земјата се направени вкупно 1.826.611 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува ...

Викенд намалено тестирање: 690 позитивни граѓани, 21 починат пациент

MakPress - 08.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Вкупно 21 починат од ковид и уште 690 заразени од 2.790 тестови

Сакам да кажам - 07.02.2022

Вкупно 21 починат, од кои 6 се целосно вакцинирани, а 18 се со коморбидитети, и уште 690 нови позитивни од 2.790 тестови се регистрираи за 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број нови позитивни, 94 се реинфекции.

21 починат и 690 новозаразени од коронавирус

Макфакс - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Нови 690 случаи на ковид и 21 починато лице

Слободен Печат - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Денеска се регистрирани 690 случаи на Ковид-19, почина 21 лицe

24 Вести - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Регистрирани нови 690 случаи на коронавирус, починати 21 лице

ТВ21 - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19:Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

21 починат и 690 новозаразени од Ковид-19

А1 On - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Регистрирани се 690 новозаразени со Ковид-19, пријавени се 21 починатo лицe

Канал5 - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19.

Близу 12.500 активни случаи во Македонија – проверете каква е состојбата со заразени во вашиот град

Курир - 07.02.2022

Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19. Досега во земјата се направени вкупно 1.821.672 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува ...

КОВИД БИЛАНС: Има 690 заразени и 21 починат

Фактор - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

21 починати и 690 новозаразени од Ковид-19

24Инфо - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Нови 690 случаи на Ковид-19, починати 21 лице

Lider - 07.02.2022

Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – 25, Штип – 20, Гостивар и Охрид – по 15, Велес и Неготино – по 9, Битола – 8, Тетово – 6, Прилеп и Гевгелија – по 4, ...

Повторно голем број на починати лица од ковид-19 во изминатото деноноќие - регистрирани се 690 новозаразени

Press24 - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Показателите за Covid-19 се зголемија за 21 починат и 690 новозаразени

Нетпрес - 07.02.2022

Во последните 24 часа во Македонија се направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на Covid19, и тоа во Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – 25, Штип – 20, Гостивар и Охрид – по 15, Велес и Неготино – по 9, ...

Дури 21 лице починало од Ковид 19, 690 позитивни од само 2 790 тестови или 25 отсто

Денешен - 07.02.2022

Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – 25, Штип – 20, Гостивар и Охрид – по 15, Велес и Неготино – по 9, Битола – 8, Тетово – 6, Прилеп и Гевгелија – по 4, ...

Повторно висока бројка починати од Ковид-19: 690 новозаразени, 21 починат

Република - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

21 починат и 690 новозаразени од коронавирус

MTM - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.790 теста, а регистрирани се 690 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, ...

690 новозаразени, 21 починат

Centar - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

690 нови случаи на ковид-19, приближно толку и оздравени

Скопје инфо - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Регистрирани 690 новозаразени од коронавирус, починаа 21 лице

Денар - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа направени се 2.790 теста, а регистрирани се 690 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, ...

Дневен ковид-биланс: 690 новозаразени и 18 починати

Кајгана - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 2.790 тестови, регистрирани се 690 нови случаи на COVID-19, додека 18 лица ја загубија битката со болеста.

Во последните 24 часа регистрирани се 690 нови случаи на Ковид-19, бројот на починати и натаму висок

Точка - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

690 нови случаи и 21 починато лице

Тера - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

690 нови случаи на ковид-19 – пријавени 21 починати лица

4NEWS - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Денес се регистрирани 690 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 21 починатo лицe

Опсервер - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Денес се регистрирани 690 нови позитивни случаи

Frontline - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Еден починат и нови 26 случаи на ковид-19 во Куманово

Kumanovo News - 07.02.2022

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 18 починати лица и заразени се 690 лица на ниво на државата. Починати по градови: 12 од Скопје (65г, 66г, 69г, 70г, 71г, 73г, 73г, 76г, 79г, 87г , 88г и 89г), 2 починати лица од Охрид (79г и 85г), и по ...

690 новозаразени со ковид, 21 починат

Скопје1 - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, Струмица – ...

Еден починат и 26 нови случаи во Куманово

Кумановски м. - 07.02.2022

Почитувани, Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.790 тестови, а регистрирани се 690 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 490, Кавадарци – 42, Куманово – 26, ...

Активни 12.324 случаи: Најмногу заразени во Скопје и Битола, најмалку во Дојран

Локално - 07.02.2022

Активни се 12.324 случаи во државава од кои најголем број 6484 се во Скопје. Според вчера објавените податоци од Институтот за јавно здравје, при направени се 4.695 тестови, регистрирани се 1.045 нови случаи со КОВИД-19, 25 починати и 2.418 ...

Вчера нови 1045 случаи и пријавени 29 починати лица

Тера - 07.02.2022

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 4.695 тестови, а регистрирани се 1.045 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 557, Куманово – 57, Битола – 53, Тетово – 47, ...