TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца горда на својата ќерка – Еве што успеа да направи Анастасија на 17 години

Репортер - 29.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ со своето момче Костадин основале фирма, која сигурно ќе им донесе многу пари. Иако има само 17 години, Анастасија Ражнатовиќ веќе основала приватна фирма која ќе ги претставува најголемите имиња на српската естрада.

ФОТО: Сите зборуваат за краткиот фустан на Цеца

Курир - 29.11.2015

Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Ѕвездите на Пинк“ избра краток фустан, кој сигурно ќе им се допадне ма мажите. Иако секогаш воодушевува со стајлингот, фановите се сложуваат дека овој пат привече поголемо ...

Синот на Аркан ја исмеа изјавата на Цеца која кажа дека Путин е фраер

Курир - 29.11.2015

Изјавата на Цеца Ражнатовиќ по одржаниот концерт во Москва на синот на нејзиниот покоен сопруг му послужи како инспирација за уште еден јаван напад упатен кон маќеата. Цеца во Москва наполнила позната дискотека со околу 4000 луѓе,а изјавата на Цеца ...

ФОТО: Сите зборуваат за краткиот фустан на Цеца

Press24 - 29.11.2015

Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Ѕвездите на Пинк“ избра краток фустан, кој сигурно ќе им се допадне ма мажите. Иако секогаш воодушевува со стајлингот, фановите се сложуваат дека овој пат привече поголемо внимание.

(ВИДЕО) ОВА НЕ ГО ОЧЕКУВАВМЕ – Цеца ја покажа својата перверзна страна

Репортер - 29.11.2015

Цеца Ражнатовиќ најчесто со бујното деколте го привлекува вниманието во „Пинкови ѕвездички“, но, овој пат, ги шокираше сите со прашањето кој му го постави сред емисија на Бора Џорџевиќ. „Јас уживав во твојата интерпретација, особено кога ќе ...

Кој е мистериозниот маж на фотографиите на Цеца од Москва?

Убавина и Здравје - 29.11.2015

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ неодамна одржа успешен настап во Москва. На нејзините профили на социјалните мрежи се појавија фотографии од посетата на главниот град на Русија, на кои ја гледаме со мистериозен маж, кој се вика Милан , а кој изгледа ...

Од кратко пократко, сите зборуваат за краткиот фустан на Цеца(фото)

Република - 29.11.2015

Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Ѕвездите на Пинк“ избра краток фустан, кој сигурно ќе им се допадне на мажите. Иако секогаш воодушевува со стајлингот, фановите се сложуваат дека овој пат привлече поголемо внимание.

Синот на Аркан ја исмеа изјавата на Цеца која кажа дека Путин е фраер (фото)

Република - 29.11.2015

Изјавата на Цеца Ражнатовиќ по одржаниот концерт во Москва на синот на нејзиниот покоен сопруг му послужи како инспирација за уште еден јаван напад упатен кон маќеата. Цеца во Москва наполнила позната дискотека со околу 4000 луѓе,а изјавата на Цеца ...

Путин е вистински шмекер, многу сакам да го запознаам!

Вечер Прес - 29.11.2015

Цеца Ражнатовиќ, која неодамна се врати од Русија каде за прв одржа концерт, вели дека е воодушевена од Москва и дека многу сака да го запознае Владимир Путин. Цеца Ражнатовиќ, која неодамна се врати од Русија каде за прв одржа концерт, вели дека е ...

ШТО СТОРИ ЦЕЦО: Русите долго ќе го паметат нејзиниот концерт во Москва!

Пулс24 - 29.11.2015

Цеца Ражнатовиќ неодамна одржа концерт во руската престолнина Москва. Таа направи одлична атмосфера со своите хитови, но најголемо воодушевување кај публиката предизвика со песната „Ѓурѓевдан“.

ТЕЛО РЕМЕК ДЕЛО: Цеца никогаш во покусо во Ѕвездите на Пинк! (фото)

Денешен - 29.11.2015

Светлана Ражнатовиќ Цеца за вчерашната емисија на Ѕвездите на Пинк избра кусо фустанче од кое ќе ви се сврти во умот. Мажите останаа подзинати од овој нејзин стајлинг! ...

ТЕЛО РЕМЕК ДЕЛО: Цеца никогаш во покусо во Ѕвездите на Пинк! (фото)

Вистина.мк - 29.11.2015

Светлана Ражнатовиќ Цеца за вчерашната емисија на Ѕвездите на Пинк избра кусо фустанче од кое ќе ви се сврти во умот. Мажите останаа подзинати од овој нејзин стајлинг! ...

ФОТО: Цеца се пофали - кој е мажот од нејзините фотографии?

Press24 - 28.11.2015

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ неодамна ја посети Москва, каде одржа спектакуларен концерт. На нејзиниот Инстаграм профил, пејачката постира фотографии со мистериозен маж. Цеца заврши во прегратките на извесен Милан, а за кој станува збор сеуште не ...

Ќерката на Цеца со само 17 години станува бизнисмен

Курир - 28.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ со своето момче Костадин основале фирма, која сигурно ќе им донесе многу пари. Иако има само 17 години, Анастасија Ражнатовиќ веќе основала приватна фирма која ќе ги претставува најголемите имиња на српската естрада.

Ќерката на Цеца со само 17 години станува бизнисмен

Press24 - 28.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ со своето момче Костадин основале фирма, која сигурно ќе им донесе многу пари. Иако има само 17 години, Анастасија Ражнатовиќ веќе основала приватна фирма која ќе ги претставува најголемите имиња на српската естрада.

Ќерката на Цеца веќе на 17 години стана бизнисменка!

ЗаЗабава - 28.11.2015

Иако има само 17 години, Анастасија Ражнатовиќ веќе основала приватна фирма која ќе ги претставува најголемите имиња на српската естрада. Неодамна со работа започнала агенцијата „topNastup", чиј креатор е ќерката на Цеца, а директор момчето на ...

Цеца се пофали - кој е мажот од нејзините фотографии?

Сител - 28.11.2015

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ неодамна ја посети Москва, каде одржа спектакуларен концерт. На нејзиниот Инстаграм профил, пејачката постира фотографии со мистериозен маж. Цеца заврши во прегратките на извесен Милан, а за кој станува збор се уште не ...

Ќерката на Цеца со само 17 години станува бизнисмен - еве како ќе заработува!

Вечер Прес - 28.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ со своето момче Костадин основале фирма, која сигурно ќе им донесе многу пари. Иако има само 17 години, Анастасија Ражнатовиќ веќе основала приватна фирма која ќе ги претставува најголемите имиња на српската естрада.

ФОТО: Цеца заврши во прегратките на извесен Милан

Денешен - 28.11.2015

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ неодамна ја посети Москва, каде одржа спектакуларен концерт. На нејзиниот Инстаграм профил, пејачката постира фотографии со мистериозен маж. Цеца заврши во прегратките на извесен Милан, а за кој станува збор сеуште не ...

Ќерката на Цеца со само 17 години станува бизнисмен

Lider - 28.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ со своето момче Костадин основале фирма, која сигурно ќе им донесе многу пари. Иако има само 17 години, Анастасија Ражнатовиќ веќе основала приватна фирма која ќе ги претставува најголемите имиња на српската естрада.

НЕ ПРЕСТАНУВА: Војин, синот на Аркан, повторно удри по Цеца!

Вистина.мк - 28.11.2015

Изјавата на Светлана Ражнатовиќ после концертот во Москва предизвика големо медиумско внимание. Таа откако наполни дискотека со 4.00о илјади луѓе изјави дека Путин е „шмекер“. Оваа информација ја доби и Војин Ражнатовиќ, синот на Аркан, кој не ...

Божеее што направи Цеца среде Москва: Србите во ШОК! (видео)

Вистина.мк - 28.11.2015

Цеца Ражнатовиќ неодамна одржа концерт во Москва. Таа ја запали масата со своите хитови, но најголемо воодушевување предизвика со песната „Ѓурѓевдан“. Емотивната Цеца покрај што го развеала српското знаме, направила атмосфера за паметење по која ...

Цеца одржа концерт во Русија: Јас сум фан на Путин!

Канал5 - 27.11.2015

- Се разбира дека би сакала да се сретнеме, јас сум негов фан. Аполитична сум па не можам да зборувам за неговата работа, но човекот плени со својата харизма. Навистина е шмекер. Србите го сакаат а јас ги сакам Русите - изјави Цеца за Блиц по ...

ВИДЕО: Цеца остана без зборови - еве што облече учесник во „Ѕвездите на Пинк“

Press24 - 27.11.2015

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ се воодушеви до еден кандидат во музичкото шоу „Ѕвездите на Пинк“. Инаку, учесникот се појави со маица со карикатури на челновите на жирито. Цеца најмногу се изненади, па го повика кај неа.

ОПА; Цеца бараше кандидатот да ДОЈДЕ ДО НЕА!

Вистина.мк - 27.11.2015

Реакцијата на Цеца изненади многумина, а особено водителот Милан Калиниќ. Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ беше многу воодушевена од тоа што носеше од еден кандидат на “„Ѕвездите на Пинк“. Имено тој се појави во маичка на која беа карикатури на членовите ...

На кого Анастасија Ражнатовиќ му ја посвети оваа порака?!

Вистина.мк - 27.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ редовно ги покажува своите искрени емоции на социјалните мрежи. Анастасија Ражнатовиќ и Костадин Терзиќ уживаат во љубовта веќе подолго време и покрај тоа што се шпекулирало за нивно раскинување, нивната љубов сеуште е силна.

Нежна и без шминка: Емотивна фотографија од Цеца и нејзиниот син

Хитпортал - 26.11.2015

Децата на фолк дивата Светлана Цеца Ражњатовиќ се едни од најактуелните на социјалните мрежи. Медиумите постојано следат што тие објавуваат и им даваат доволно простор на интернет порталите што е добро за нивна промоција доколку некогаш Вељко и ...

Како гушка Цеца ненашминкана и разнежнета (фото)

Република - 26.11.2015

Фотографијата што на социјалните мрежи ја објави младиот Вељко Ражнатовиќ собра голем број лајкови. А еве зошто… Неделник Република Поврзани вести Наследничката на Цеца го зема микрофонот и запеа во кафеана (видео) Видеото во кое Карлеуша и изјавува ...

И Русите изгубија глава по Цеца! (видео)

Вистина.мк - 26.11.2015

Цеца Ражнатовиќ одржа спектакуларен концерт во руската престолнина, а атмосферата ја доведе до точка на вриење со своите многубројни хитови. Фолк дивата во еден миг се симнала до публиката и очи во очи ги отпеала своите најголеми хитови.

Цеца Ражнатовиќ ги покажа долгите нозе во мал црн фустан

Попара - 26.11.2015

Цеца на Инстаграм сподели фотографија на која носи мал црн фустан со долги ракави кои на крајот се украсени со сребрени детали. Комбинацијата е заокружена со опасни високи потпетици во металик боја, додека целата комбинација е заокружена со ...

Цеца Ражнатовиќ: Москва е како бајка!

Убавина и Здравје - 25.11.2015

Цеца Ражнатовиќ првпат во својот живот настапи пред руската публика, во московскиот клуб „Јотаспејс“, пред повеќе од 5.000 души. Фолк-пејачката не го крие своето воодушевување од главниот град на Русија, но и од амтосферата на нејзиниот концерт.

ФОТО: Сакала да биде секси - погледнете каде се слика ќерката на Цеца

Press24 - 25.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ често се фотографира во својот луксузен дом. Овој пат таа се слика во wc-школката, па нејзината секси поза останува во сенка. ...

Што ѝ требаше: Ќерката на Цеца објави селфи со веце-шолја (ФОТО)

Убавина и Здравје - 25.11.2015

Анастасија Ражнатовиќ е една од најследените личности на социјалните мрежи во Србија. Таа своите многубројни следбеници секој ден ги чести со селфи-фотографија. Меѓутоа, изгледа дека најновата и не им се допадна многу.

Фото: Цеца гостуваше на руска телевизија, а направи бум и на концертот!

Денешен - 25.11.2015

Цеца вчера наполни една од најголемите дискотеки во Москва. Картите за нејзиниот настап беа распродадени предвреме, а дека има голема заинтересираност за неа покажува и тоа дека таа гостуваше на една руска телевизија.

Анастасија Ражнатовиќ без грам шминка!

Денешен - 24.11.2015

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ постојано ја гледаме во средено и беспрекорно издание, но сега таа ни дозволи да видиме како изгледа сосема природна. Анастасија Ражнатовиќ прикачи фотографија на социјалните мрежи на која нема грам шминка.

ФОТО: Еве како изгледа Анастасија Ражнатовиќ без грам шминка!

Вистина.мк - 24.11.2015

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ постојано ја гледаме во средено и беспрекорно издание, но сега таа ни дозволи да видиме како изгледа сосема природна. Анастасија Ражнатовиќ прикачи фотографија на социјалните мрежи на која нема грам шминка.

Да се наежите: Ќерката на Цеца овој пат малку повеќе се опушти

Press24 - 23.11.2015

Иако уште од порано Анастасија има изјавено дека не би сакала да се занимава со пеење, но овој пат очигледно малку повеќе се опуштила. Таа ја запеа песната на нејзината мајка „ Кукавица“. Слушнете како пее Анастасија на овој ...

(ФОТО) Непослушна девојка – Цеца не и дозволи да стави силикони, па таа ја изненади

Репортер - 23.11.2015

Фолк дивата Цеца не и дозволи на на својата ќерка да стави силиконски гради, но непослушната Анастасија направи нешто друго. Анастасија се одлучила на подлактицата да стави тетоважа. ...

(ВИДЕО) Цеца шокирана – Ќерка и Анастасија се опушти малку повеќе

Репортер - 23.11.2015

Иако уште од порано Анастасија има изјавено дека не би сакала да се занимава со пеење, но овој пат очигледно малку повеќе се опуштила. Таа ја запеа песната на нејзината мајка „ Кукавица“. Слушнете како пее Анастасија на овој ...

Со ОВА Анастасија Ражнатовиќ докажа дека е вистинска наследничка на Цеца!

Вистина.мк - 23.11.2015

Таа ја направи горда мајка си на овој начин. Анастасија Ражнатовиќ неодамна во една белградска кафеана ја отпеа песната „Кукавица“ од нејзината мајка Цеца Ражнатовиќ. Поради оваа интерпретација таа доби низа комплименти дека е достојна наследничка ...

Погледнете што добила Цеца после концерт! (ФОТО)

Вистина.мк - 23.11.2015

Цеца Ражнатовиќ синоќа настапила во салата во „Пирамида“ во Виена и го соборила рекордот кога е во прашање посетата на овој објект. Веднаш после настапот Цеца добила и специјален подарок. Во прашање е торта со нејзиното име и микрофон.