TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ново рочиште за „Тенк“ - за набавката на луксузниот мерцедес

24 Вести - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Продолжува судењето за набавката на „тенкот“

Нова ТВ - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Судење за „Тенк“ денеска, Јанкулоска поради ризичната бременост издвоена

Правдико - 20.04.2018

Во Основен суд Скопје 1 за денеска е закажано ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) наречен „Тенк“, во кој за малверзации околу набавката на близу до 600.000 евра скапиот блиндиран „мерцедес“ се обвинети поранешниот ...

Груевски повторно во Кривичен, рочиште за „Тенк“

ТВ21 - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажан новo судскo рочиштe за предметот на СЈО „Тенк“. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и поранешниот помошник министер во МВР ...

Судење за „Тенк“ и денеска, Јанкулоска поради ризичната бременост издвоена

Либертас - 20.04.2018

Во Основен суд Скопје 1 за денеска е закажано ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) наречен „Тенк“, во кој за малверзации околу набавката на близу до 600.000 евра скапиот блиндиран „мерцедес“ се обвинети поранешниот ...

Сведоци на одбраната ќе сведочат за луксузниот мерцедес

+инфо - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во судница треба да се појават сведоци на одбраната.

Ново рочиште за “Тенк”

Канал5 - 23.04.2018

Ново рочиште за предметот на специјалното јавно обвинителство „Тенк“, денеска во Кривичниот суд. Судскиот процес се води за набавката на луксузен мерцедес од 600 илјади евра. Пред судот денеска исказ треба да дадат нови сведоци, меѓу кои и шефот на ...

Ново рочиште за „Тенк“, раздвоена постапката за Јанкулоска поради ризична бременост

Сител - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“

А1 On - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“

Кајгана - 20.04.2018

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот Mercedes од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, ...

Ново рочиште за набавката на „мерцедесот“ од 600.000 евра

Правдико - 20.04.2018

Во кривичниот суд денеска се очекува да продолжи судењето за предметот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра, а во него обвинети се експремиерот Никола Груевски, ...

Ново рочиште за набавката на „мерцедесот“ од 600.000 евра

Макфакс - 20.04.2018

Во кривичниот суд денеска се очекува да продолжи судењето за предметот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра, а во него обвинети се експремиерот Никола Груевски, ...

Ново рочиште за „Тенк“

Н.Македонија - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“

iPortal - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“

Слободен Печат - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Судење за „Тенк“ денеска, Јанкулоска поради ризичната бременост издвоена

Мета - 20.04.2018

Во Основен суд Скопје 1 за денеска е закажано ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) наречен „Тенк“, во кој за малверзации околу набавката на близу до 600.000 евра скапиот блиндиран „мерцедес“ се обвинети поранешниот ...

Ново рочиште за „Тенк“

CivilMedia - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“

Стандард - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Продолжи судењето на Груевски за мерцедесот

Независен - 20.04.2018

Денеска во кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра, во кој се обвинети експремиерот Никола Груевски, поранешната ...

Ново рочиште за „Тенк“

Фактор - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“, раздвоена постапката за Јанкулоска поради ризична бременост

Курир - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за набавката на „мерцедесот“ од 600.000 евра

Точка - 20.04.2018

Во кривичниот суд денеска се очекува да продолжи судењето за предметот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра, а во него обвинети се експремиерот Никола Груевски, ...

Ново рочиште за „Тенк“

Локално - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“

Канал 77 - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Во „Тенк“ обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешната министерката за внатрешни ...

Ново рочиште за „Тенк“

24Инфо - 20.04.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за предметот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот Mercedes од 600 илјади евра. На претходното рочиште одржано пред два дена, Судот донесе одлука да ја раздвои постапката за ...

Ново рочиште за набавката на „мерцедесот“ од 600.000 евра

Sky - 20.04.2018

Во кривичниот суд денеска се очекува да продолжи судењето за предметот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“ вреден 600 илјади евра, а во него обвинети се експремиерот Никола Груевски, ...

Бременоста на Јанкулоска би можела да ги одолговлечи судските процеси

24 Вести - 19.04.2018

Ризичната бременост на Гордана Јанкулоска би можела да ги одолговлечи судските процеси. Законот предвидува одложување на постапката поради бременост или болест, се до создавање услови за понатамошно постапување – децидни се дел од правниците, но ...

Поранешната министерка Гордана Јанкуловска е бремена

Хитпортал - 19.04.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкуловска е бремена. Ова го соопшти нејзиниот адвокат затоа што таа отсуствуваше во судот за предметот на СЈО „Титаник“, односно за набавката на мерцедесот вреден 600 илјади евра.

Монструозни коментари на Фејсбук за бременоста на Гордана Јанкулоска

+инфо - 19.04.2018

Злобни и згрозувачки коментари ги преплавија социјалните мрежи, откако во судското рочиште за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра во случајот „Тенк“ се дозна дека обвинетата екс министерка е во ризична бременост.

Екс министерката Гордана Јанкулоска е бремена

Скопје24 - 19.04.2018

Адвокатите на Гордана Јанкуловска обзнанија дека таа е на боледување поради ризична бременост. Таа отсуствуваше во судот за предметот СЈО „Титаник“. Адвокатите бараа одложување и кажаа дека и претходно го известиле судот дека Јанкуловска е со ...

Јанкуловска не дојде на судење затоа што се наоѓа во ризична бременост

Фокус - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ во врска со набавката на луксузниот мерцедес. Нејзините адвокати доставија лекарска потврда за нејзиното отсуство на која стои дека ...

Судот го прифати барањето на СЈО на Јанкуловска да и се суди во одвоена постапка

Фокус - 18.04.2018

На поранешната министерка, Гордана Јанкуловска, ќе и се суди во одвоена постапка за набавката на луксузниот мерцедес. Судот денеска го прифати барањето на Специјалното јавно обвинителство да се одвое постапката, откако Јанкуловска не се појави на ...

Во случајот „Тенк“ на Јанкулоска ќе ѝ се суди во одвоена постапка поради ризична бременост

МКД - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк", што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

На Јанкулоска за „Тенк“ ќе и се суди во одвоена постапка

Телма - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Јанкулоска не дојде на Суд, има ризична бременост

Алсат-М - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост.

Јанкулоска не дојде на судењето за „Тенк“, имала ризична бременост

МКД - 18.04.2018

Со потврда за ризична бременост одбраната на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска побара одложување на рочиштето за случајот „Тенк" на СЈО. Случајот „Тенк“ се однесува на набавката на луксузниот мерцедес.

Раздвоена постапката за Јанкулоска во „Тенк“

24 Вести - 18.04.2018

Судот ја одвои постапката за екс министерката за внатрешни, Гордана Јанкулоска, за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Таа денеска не дојде на закажаното рочиште за Тенк. Адвокатите доставија боледување за ризична бременост.

Тенк: На Јанкулоска ќе и се суди одвоено поради ризична бременост

Нова ТВ - 18.04.2018

Судот ја одвои постапката за екс министерката за внатрешни, Гордана Јанкулоска, за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Таа денеска не дојде на закажаното рочиште за Тенк. Адвокатите доставија боледување од приватна болница за ...

Јанкулоска не дојде на судењето за „Тенк“, имала ризична бременост

24 Вести - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“односно за набавката на луксузниот мерцедес. Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост.

Јанкулоска поради „ризична бременост“ не дојде на рочиштето за Тенк

Нова ТВ - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на рочиштето за случајот „Тенк“ во кој е обвинета, а нејзините адвокати со Судот доставија лекарско уверение, во кое е наведено дека има „ризична бременост“.

Јанкуловска е бремена, СЈО побара раздвојување на постапката за „Тенк“

24 Вести - 18.04.2018

На поранешната министерка Гордана Јанкулоска ќе и се суди одвоено за набавката на ултралуксузниот Мерцедес. Судот ја раздвои постапката откако адвокатите го оправдаа нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост.

На Јанкулоска ќе ѝ се суди одвоено за „Тенк“ поради потврдата за ризична бременост

Правдико - 18.04.2018

На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе ѝ се суди одвоено за случајот „Тенк“, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“. Јанкулоска денеска не се појави на закажаното рочиште за „Тенк“, а одбраната го ...

На Јанкулоска ќе ѝ се суди одвоено за „Тенк“ поради потврдата за ризична бременост

А1 On - 18.04.2018

На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе ѝ се суди одвоено за случајот „Тенк“, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“. Јанкулоска денеска не се појави на закажаното рочиште за „Тенк“, а одбраната го ...

На Јанкулоска ќе ѝ се суди одвоено за „Тенк“ поради потврдата за ризична бременост

Макфакс - 18.04.2018

На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе ѝ се суди одвоено за случајот „Тенк“, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“. Јанкулоска денеска не се појави на закажаното рочиште за „Тенк“, а одбраната го ...

ЗАРАДИ РИЗИЧНА БРЕМЕНОСТ: Судот прифати на Јанкулоска да и се суди во одвоена постапка!

Таратур - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Јанкуловска не се појави на судењето за „Тенк“ – има ризична бременост, СЈО бара и да и се суди одвоено

Канал5 - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес. Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост.

Поради ризичната бременост на Јанкулоска, СЈО побара да ѝ се суди одделно

А1 On - 18.04.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска не се појави на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за набавката на луксузниот Мерцедес. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со потврда од лекар за ризична бременост.

На Јанкулоска за „Тенк“ ќе ѝ се суди во одвоена постапка

Кајгана - 18.04.2018

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот ...

Јанкуловска поради „ризична бременост“ не дојде на рочиштето за „Тенк“

Кајгана - 18.04.2018

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Поранешната министрка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за што одбраната до Судот достави лекарско оправдување, во кое е наведено дека има „ризична бременост“.

Поради ризичната бременост на Јанкулоска, СЈО побара да ѝ се суди одделно

Макфакс - 18.04.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска не се појави на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за набавката на луксузниот Мерцедес. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со потврда од лекар за ризична бременост.

Судот одлучи на Јанкулоска да и се суди одвоено за „Тенк“

Либертас - 18.04.2018

Судот ја одвои постапката за екс министерката за внатрешни, Гордана Јанкулоска, за случајот на СЈО „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Таа денеска не дојде на закажаното рочиште, а нејзините адвокати доставија боледување ...

Јанкулоска не дојде на судењето за „Тенк“, достави документација за ризична бременост

Либертас - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес. Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост, ...

Јанкулоска не дојде на „Тенк“, има ризична бременост

+инфо - 18.04.2018

Одбраната на поранешниот премиер, Никола Груевски и поранешниот помошник за внатрешни работи, Ѓоко Поповски е против барањето да се раздвои постапката за ...

Раздвоена постапката за Јанкуловска во „Тенк“

ТВ21 - 18.04.2018

Судот го прифати барањето на СЈО за раздвојување откако одбраната достави документација дека екс министерката за внатрешни Гордана Јанкулоска дека е ...

Екс министерката Гордана Јанкуловска е бремена, СЈО бара раздвојување на постапката во „Тенк“ за неа

ТВ21 - 18.04.2018

Одбраната на денешното рочиште за случајот Тенк достави лекарско оправдување за екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска во кое е наведено дека е бремена и поради отсуство се бара одлагање на судењето.

На Јанкулоска ќе и се суди одделно за „Тенк“ поради ризична бременост

Р.С.Европа - 18.04.2018

Судот денеска донесе одлука да ја одвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, кој се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Екс министерката Јанкулоска е бремена

Сител - 18.04.2018

Адвокатите на Гордана Јанкуловска денеска обзнанија дека таа е на боледување поради ризична бременост. Бараа одложување и кажаа дека и претходно го известиле судот дека Јанкуловска е со отворено боледување.

На Јанкулоска ќе ѝ се суди во одвоена постапка за тоа на „М“

+инфо - 18.04.2018

На барање на СЈО, на Јанкулоска ќе ѝ се суди во одвоена постапка. Судот денеска го одобри барањето на СЈО да ја одвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, во случајот „Тенк“ за набавката на луксузниот ...

Јанкулоска не дојде на судењето за мерцедесот оти има ризична бременост

Сакам да кажам - 18.04.2018

Обвинетата Гордана Јанкулоска не дојде на денешното судење за предметот на СЈО „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес оти има ризична бременост, за што лекарско уверение приложија нејзините адвокати.

Раздвоена судската постапката за Јанкуловска во „Тенк“

Канал5 - 18.04.2018

За набавката на Мерцедесот посебно ќе и се суди на поранешната министерка за внатрешни, Гордана Јанкуловска. Ваква одлука донесе Кривичниот суд, по барање на СЈО, заради отворено боледување на обвинетата, која е во ризична бременост.

Поради ризична бременост, на барање на СЈО, Судот ја раздвои постапката за Јанкулоска за „Тенк“

ТВ21 - 18.04.2018

На ексминистерката за внатрешни Гордана Јанкулоска посебно ќе и се суди за набавката за мерцедесот од 600 илјади евра. Таа на денешното рочиште за случајот Тенк не дојде. Преку адвокатите достави лекарско оправдување во кое наведува дека е бремена, ...

Случај „Тенк“ - на екс министерката за внатрешни ќе и се суди одделно

Сител - 18.04.2018

На поранешната министерка Јанкуловска за случајот „ТЕНК“ ќе и се суди во одвоена постапка за набавката на блиндираниот мерцедес од 600 илјади евра. Таа не присуствуваше на денешното рочиште со лекарска потврда од матичен поради ризична бременост.

На Јанкулоска ќе ѝ се суди одвоено за „Тенк“ поради ризична бременост

Н.Македонија - 18.04.2018

Поранешната министрка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за што одбраната до Судот достави лекарско оправдување, во кое е наведено дека има „ризична бременост“.

Заради ризична бременост Јанкуловска не се појави на судење

AKO - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ во кој и се суди за набавката на луксузниот мерцедес. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост.

На Јанкулоска за „Тенк“ ќе ѝ се суди во одвоена постапка

Н.Македонија - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

На Јанкулоска за „Тенк“ ќе и се суди во одвоена постапка

CivilMedia - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Поради ризичната бременост на Јанкулоска, СЈО побара да ѝ се суди одделно

МК News - 18.04.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска не се појави на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за набавката на луксузниот Мерцедес. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со потврда од лекар за ризична бременост.

Поради ризичната бременост на Јанкулоска, СЈО побара да ѝ се суди одделно

Точка - 18.04.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска не се појави на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за набавката на луксузниот Мерцедес. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со потврда од лекар за ризична бременост.

На Јанкулоска за „Тенк“ ќе и се суди во одвоена постапка

Независен - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Јанкулоска поради ризична бременост не дојде на судењето за „Тенк“

CivilMedia - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“односно за набавката на луксузниот мерцедес. Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост, ...

Јанкуловска поради „ризична бременост“ не дојде на рочиштето за Мерцедесот

Независен - 18.04.2018

Поранешната министрка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за што одбраната до Судот достави лекарско оправдување, во кое е наведено дека има „ризична бременост“.

Јанкулоска не дојде на судењето за „Тенк“, достави документација за ризична бременост

Локално - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес. Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост, ...

На Јанкулоска ќе и се суди во одвоена постапка за „Тенк“

Стандард - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Јанкуловска има ризична бременост, не дојде на судењето на „Тенк“

Курир - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска има ризична бременост и денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес, објави „24 Вести“.

На Јанкулоска за „Тенк“ ќе и се суди во одвоена постапка

Курир - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Јанкуловска поради „ризична бременост“ не дојде на рочиштето за „Тенк“

Орбис - 18.04.2018

Поранешната министрка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за што одбраната до Судот достави лекарско оправдување, во кое е наведено дека има „ризична бременост“.

Јанкулоска е бремена, за „Тенк“ ќе и се суди во одвоена постапка

Бриф - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска донесе одлука да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

На Јанкулоска ќе и се суди одделно за „Тенк“ поради ризична бременост

iPortal - 18.04.2018

Судот денеска донесе одлука да ја одвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, кој се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Јанкуловска не дојде на суд, оправдување ризичната бременост

Фактор - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост.

Раздвоена постапката за Јанкулоска во „Тенк“

Локално - 18.04.2018

Судот ја одвои постапката за екс министерката за внатрешни, Гордана Јанкулоска, за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Таа денеска не дојде на закажаното рочиште за Тенк. Адвокатите доставија боледување за ризична бременост.

Судот одлучи на Јанкулоска да и се суди одвоено за „Тенк“

Мета - 18.04.2018

Судот ја одвои постапката за екс министерката за внатрешни, Гордана Јанкулоска, за случајот на СЈО „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Таа денеска не дојде на закажаното рочиште, а нејзините адвокати доставија боледување ...

Јанкулоска не дојде на судењето за „Тенк“, достави документација за ризична бременост

Мета - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес. Нејзината одбрана го оправда нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост, ...

Jанкулоска е бремена, СЈО издејствува да ѝ се суди одвоено за „Тенк“

Република - 18.04.2018

На поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ќе ѝ се суди одвоено за набавката на владиниот мерцедес. Судот ја раздвои постапката откако адвокатите го оправдаа нејзиното отсуство со лекарска потврда за ризична бременост.

Јанкулоска не дојде на суд, имала ризична бременост

Шеталиште - 18.04.2018

Со потврда за ризична бременост одбраната на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска побара одложување на рочиштето за случајот „Тенк” на ...

Јанкуловска има ризична бременост, не дојде на судењето на „Тенк“

Република - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска има ризична бременост и денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес, објави „24 Вести“.

Гордана Јанкулоска е бремена

Репортер - 18.04.2018

Поранешната министерката Гордана Јанкулоска од ВМРО-ДПМНЕ е бремена. Ова денес го соопшти адвокатот на Јанкулоска затоа што таа отсуствуваше во судот за предметот на СЈО „Тенк“, односно за набавката на „мерцедесот“ вреден 600 илјади евра.

На Јанкулоска ќе и се суди одвоено за „Тенк“

МК News - 18.04.2018

Судот ја одвои постапката за екс министерката за внатрешни, Гордана Јанкулоска, за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра. Таа денеска не дојде на закажаното рочиште за Тенк поради како што беше наведено ризична ...

Јанкуловска поради „ризична бременост“ не дојде на рочиштето за „Тенк“

Стандард - 18.04.2018

Поранешната министрка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за што одбраната до Судот достави лекарско оправдување, во кое е наведено дека има „ризична бременост“.

На Јанкулоска ќе ѝ се суди одвоено за „Тенк“ поради потврдата за ризична бременост

Sky - 18.04.2018

На поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе ѝ се суди одвоено за случајот „Тенк“, кој се однесува на набавката на луксузниот „мерцедес“. Јанкулоска денеска не се појави на закажаното рочиште за „Тенк“, а одбраната го ...

Познатата министерка е ризично бремена – За судењата околу “тенк” ќе и се суди одделно

Sky - 18.04.2018

Поранешната министерка Гордана Јанкулоска не се појави на денешното рочиште за случајот „Тенк“ за набавката на луксузниот „мерцедес“. Одбраната го оправда нејзиното отсуство со потврда од лекар за ризична бременост.

„Тенк“: На Јанкулоска ќе и’ се суди во одвоена постапка

Канал 77 - 18.04.2018

Кривичниот суд денеска одлучи да ја раздвои постапката за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, која е обвинета во случајот на СЈО „Тенк“, што се однесува за набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра.

Јанкуловска поради „ризична бременост“ не дојде на рочиштето за „Тенк“

Канал 77 - 18.04.2018

Поранешната министрка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот „Тенк“, за што одбраната до Судот достави лекарско оправдување, во кое е наведено дека има „ризична бременост“.

Гордана Јанкулоска има ризична бременост, не дојде на судењето за „Тенк“

Поглед - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска има ризична бременост и денеска не дојде на судењето за случајот „Тенк“ односно за набавката на луксузниот мерцедес, објави „24 Вести“.

Екс министерката Јанкулоска е бремена

24Инфо - 18.04.2018

Екс министерката Јанкулоска е бремена Адвокатите на Гордана Јанкуловска денеска обзнанија дека таа е на боледување поради ризична бременост. Бараа одложување и кажаа дека и претходно го известиле судот дека Јанкуловска е со отворено боледување.

Јанкулоска не дојде на судењето за набавката на луксузниот мерцедес, бидејќи е бремена

еМагазин - 18.04.2018

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска не дојде на денешното рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тенк“, бидејќи е бремена. Одбраната достави лекарско оправдување за Јанкулоска во кое стои дека е ...