TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривичниот суд го прифати обвинението за „Тврдина“

Локално - 28.10.2017

Скопскиот Кривичен суд го прифатил обвинителниот акт на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. Обвинението е распределно кај судија, по што ќе биде определен и датум за судењето.

Кривичен го прифати обвинението, ќе има судење за „Таргет и Тврдина“

ТВ21 - 27.10.2017

Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Таргет и Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство Предметот е веќе распореден кај судија, а од понеделник ќе се определува и датум за судењето, потрврдија од Кривичен суд за Тв21.

Судот ги бара од СЈО обвиненијата за Грујевски и Бошкоски заради екстрадицијата

Телма - 27.10.2017

Судот побарал документација од СЈО за екстрадицијата на бегалците Грујевски и Бошкоски. Кривичен ги бара обвиненијата против двајцата бегалци. -СЈО е во комуникација со судот околу обезбедување на дел од документацијата што му е потребна , поточно ...

Судот бара од СЈО обвиненија поврзани со бегалците Грујевски и Бошкоски

24 Вести - 27.10.2017

Кривичниот суд која ја подготвува документацијата поврзана со екстрадицијата на поранешните разузнавачи, Горан Грујевски и Никола Бошкоски доставило барање до Специјалното јавно обвинителство за добивање на обвиненијата во кои се опфатени бегалците ...

Кривичен суд ги бара обвиненијата за Грујевски и Бошковски од СЈО

Фокус - 27.10.2017

Во Кривичниот суд се уште трае комплетирањето на документацијата потребна за екстрадицијата на бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски . Токму затоа од судот се обратиле до Специјалното јавно обвинителство (СЈО) од каде што потврдуваат дека се ...

Кривичен побара од СЈО уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски

ТВ21 - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 побара од Специјалното јавно обвинителство да достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски заради комплетирање на документацијата за барањето за нивна екстрадиција.

Кривичен од СЈО побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски од СЈО

Канал5 - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски за комплетирање на документацијата за нивна екстрадиција.

Судот го потврди обвинението за „Тврдина - Таргет“

24 Вести - 27.10.2017

Кривичниот совет кој работи на оценка на обвинението за предметот „Тврдина - Таргет“ дал зелено светло, потврдуваат од СЈО и од Кривичниот суд. Во овој предмет обвинети се и Горај Груејевски и Никола Бошкоски, чија екстрадиција од Грција се очекува.

Набрзо ќе стартува судењето за „Таргет“ и „Тврдина“, одобрен обвинителниот акт

Фокус - 27.10.2017

Судскиот совет на Кривичниот суд му даде зелено светло на судскиот процес кој се води по два предмети на СЈО именувани како „Таргет“ и „Тврдина“, а споени во еден обвинителен акт. Од судот информираат дека судскиот советот му дал позитивна оценка на ...

Кривичен одлучи, ќе има судење за „Тврдина“

Алсат-М - 27.10.2017

Кривичниот суд потврди дека го прифатил обвинението за случајот на Специјалното обвинителство познат како „Тврдина“. Станува збор за предмет во кој се обвинети поранешни високи челници во МВР, поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, ...

Кривичниот суд го прифати обвинението за „Тврдина“, нема пречка да се екстрадираат Грујевски и Бошкоски

Сакам да кажам - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението за предметот „Тврдина“ на Специјалното јавн обвинителство (СЈО), со кое кривично се гонат уапсените во Солун Горан Грујевски и Никола Бошкоски.

Судот го прифати обвинението за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на СЈО

Канал5 - 27.10.2017

Кривичниот суд го одобри обвинението за случајот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, потврдуваат од судот. Предметот е веќе распореден кај судија, а од понеделник ќе се определува и датум за судењето.

Судот даде зелено светло за обвиненијата „Таргет“ и „Тврдина“ - кој прислушувал?

24 Вести - 27.10.2017

Кривичниот совет за оценка на обвинителниот акт за предметот „Тврдина Таргет“, со кој претседава судијата Горан Бошевски, дал зелено светло. Обвинението на СЈО е оценето позитивно, распоредено е кај судија и наскоро ќе биде закажано рочише.

Грујевски може да се пазари дури и да стане заштитен сведок, оценува поранешен началник во МВР

Телма - 27.10.2017

Тие се во грчки притвор, а во Скопје кривичниот суд им го потврди обвинението за двајцата бегаллци Горан Грујевски и Никола Бошкоски, поради кое избегаа од државата. Од судот и од СЈО потврдија дека обвинението за „Тврдина-Таргет“ е оценето и ќе има ...

Односите СЈО-Кривичен можна пречка за екстрадија?!

Телма - 27.10.2017

За потребите на барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски доставете ги заверени, оригиналните предмети поврзани со нив, ова е содржината на дописот кој во архивата на СЈО бил заведен денеска.

Кривичен побарал нови оригинали од обвиненијата на СЈО против Грујевски и Бошковски

+инфо - 27.10.2017

Во барањето за екстрадиција потребно е да има оригинален примерок од обвиненијата, а не копии. Основниот суд Скопје 1 заради комплетирање на документацијата за барањето за екстрадиција за Горан Грујевски и Никола Бошковски од Специјалното јавно ...

Кривичен суд ги бара од СЈО оригиналните обвиненија против Грујевски и Бошкоски

МКД - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1-Скопје кој ја подготвува документацијата за барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција, побарал од Спцеијалното јавно обвинителство оригинален примерок од обвиненијата против поранешните ...

Кривичен побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски

Слободен Печат - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски за комплетирање на документацијата за нивна екстрадиција.

Судот го прифати обвинението за Грујевски и Бошкоски

Правдико - 27.10.2017

Кривичниот совет кој работи на оценка на обвинението за предметот „Тврдина – Таргет“ дал зелено светло, потврдија од СЈО и од Кривичниот суд. Во овој предмет на специјалното јавно обвинителство, обвинети се бегалците од правдата, ексначалникот на ...

Ќе има судење за случајот „Тврдина“, Кривичен го прифати обвинението

Нова ТВ - 27.10.2017

Кривичниот суд попладнево го прифати обвинителниот акт на Специјалното јавно обвинителство за случајот „Тврдина“, дознава НОВА ТВ од извори во Судот. Тоа значи дека на обвинетите во овој случај ќе им се суди за уништување на системите за ...

Кривичeн суд: Прифатено е обвинението за „Тврдина“, се чека датум за судење

МКД - 27.10.2017

Скопскиот Кривичен суд го прифатил обвинителниот акт на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Тврдина" на Специјалното јавно обвинителство. Обвинението е распределно кај судија, по што ќе биде определен и датум за судењето.

Кривичниот суд го прифати обвинението за „Тврдина“

Слободен Печат - 27.10.2017

Скопскиот Кривичен суд го прифатил обвинителниот акт на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. Обвинението е распределно кај судија, по што ќе биде определен и датум за судењето.

Кривичен од СЈО побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски

Стандард - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски за комплетирање на документацијата за нивна екстрадиција.

Судот го прифати обвинението за Грујевски и Бошкоски

Макфакс - 27.10.2017

Кривичниот совет кој работи на оценка на обвинението за предметот „Тврдина – Таргет“ дал зелено светло, потврдија од СЈО и од Кривичниот суд. Во овој предмет на специјалното јавно обвинителство, обвинети се бегалците од правдата, ексначалникот на ...

Судот го прифати обвинението, ќе има судење за „Таргет-Тврдина“

+инфо - 27.10.2017

Предметот е веќе распореден кај судија, а обвинети во случајот се Јанкуловска, Мијалков, Јакимовски, Грујевски, Бошковски. Основниот суд Скопје 1 Скопје го прифати обвинението за случајот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

Сопките во скопскиот суд пресудни за екстрадицијата на Грујевски и на Бошкоски

Слободен Печат - 27.10.2017

За да нема Грција никаков изговор во врска со екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски, ние мора формално да ги исполниме сите нејзини услови, односно да докажеме дека овие лица се обвинети и дека ги бараме зашто предметот е во фаза на судење, велат ...

Кривичен донесе одлука, ќе има судење за „Тврдина - Таргет“

Press24 - 27.10.2017

Кривичниот совет кој работи на оценка на обвинението за предметот „Тврдина - Таргет“ дал зелено светло, потврдуваат од СЈО и од Кривичниот суд. Во овој предмет обвинети се и Горан Груејевски и Никола Бошкоски, чија екстрадиција од Грција сѐ уште се ...

Кривичен го прифати обвинението за „Тврдина“

Стандард - 27.10.2017

Кривичниот суд го прифати обвинението за предметот на СЈО „Тврдина“, со кое кривично се гонат Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои се уапсени во Солун и чекаат екстрадиција во Македонија.

Кривичниот суд го прифати обвинението за „Тврдина“

А1 On - 27.10.2017

Скопскиот Кривичен суд го прифатил обвинителниот акт на Специјалното јавно обвинителство за предметот „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. Обвинението е распределно кај судија, по што ќе биде определен и датум за судењето.

Кривичен од СЈО бара оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски

Р.С.Европа - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски за комплетирање на документацијата за нивна екстрадиција.

Судот го прифати обвинението за "Тврдина"

Р.С.Европа - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 Скопје го прифати обвинението за случајот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство кој се однесува на незаконско уништување на два системи за прислушување во МВР и незконско следење на комуникации Во случаите ...

Судот ги побарал од СЈО обвиненијата за Грујевски и Бошкоски

Кајгана - 27.10.2017

Кривичниот суд од СЈО ги побарал обвиненијата со кои опфатени бегалците од правдата, Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Од специјалното јавно обвинителство потврдуваат дека судот бара оригинали од сите предмети во кои се опфатени Грујевски и ...

Кривичен од СЈО побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски од СЈО

А1 On - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски за комплетирање на документацијата за нивна екстрадиција.

Кривичен ги бара обвиненијата од СЈО за Грујевски и Бошкоски

Нова ТВ - 27.10.2017

Кривичниот суд кој се уште ја подготвува документацијата за екстрадиција на поранешните разузнавачи, Горан Грујевски и Никола Бошкоски доставило барање до Специјалното јавно обвинителство за добивање на обвиненијата во кои се опфатени бегалците.

Слободен печат: Дур да побараме екстрадиција, Неџби и Христо ќе научат грчки!

iPortal - 27.10.2017

Во денешното издание на „Слободен печат“ ќе читате: 1. Процедурата за екстрадиција на Грујевски и Бошковски ќе заглави во Скопје најмалку 40 дена 2. Гевгелија: Родилката Маја Кадиева починала од насилна смрт 3.

Кривичен од СЈО побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски

Локално - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски за комплетирање на документацијата за нивна екстрадиција.

Судот го прифати обвинението за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на СЈО

Sky - 27.10.2017

Кривичниот суд во Скопје го прифати обвинителниот акт за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), потврдија од судот. Како што велат оттаму, Советот за оценка на обвинителниот акт дал зелено светло предметот да оди на ...

Горан Грујевски со фалсификуван пасош на име на поранешен бугарски пратеник

iPortal - 27.10.2017

Називот под кој македонскиот јазик е заведен во Грција е „скопјана“. На тој јазик, двајцата бегалци Горан Грујевски и Никола Бошкоски бараат превод, бидејќи во кривична постапка судот мора да обезбеди превод и обвинетите да разберат за што се ...

Судот го прифати обвинението за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на СЈО

еМагазин - 27.10.2017

Кривичниот суд во Скопје го прифати обвинителниот акт за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Како што велат од Судот, Советот за оценка на обвинителниот акт дал зелено светло предметот да оди на судење.

Кривичен ги бара обвиненијата од СЈО за Грујевски и Бошкоски

iPortal - 27.10.2017

Кривичниот суд кој се уште ја подготвува документацијата за екстрадиција на поранешните разузнавачи, Горан Грујевски и Никола Бошкоски доставило барање до Специјалното јавно обвинителство за добивање на обвиненијата во кои се опфатени бегалците.

СУДЕЊЕ ЌЕ ИМА: Кривичниот суд го прифатил обвинението за случајот „Тврдина“

Фактор - 27.10.2017

Кривичниот суд го прифатил обвинението за случајот „Тврдина“ на Специјалното обвинителство. Во предметот се обвинети поранешни високи челници во МВР, поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, поранешната министерка за внатрешни работи, ...

Судот го прифати обвинението за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на СЈО

Мета - 27.10.2017

Кривичниот суд во Скопје го прифати обвинителниот акт за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), потврдија од судот. Како што велат оттаму, Советот за оценка на обвинителниот акт дал зелено светло предметот да оди на ...

Судот го прифати обвинението за “Тврдина”

Бриф - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 Скопје го прифати обвинението за случајот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство кој се однесува на незаконско уништување на два системи за прислушување во МВР и незконско следење на комуникации Во случаите ...

Кривичен од СЈО побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски од СЈО

Либертас - 27.10.2017

Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и Никола Бошкоски за комплетирање на документацијата за нивна екстрадиција.

Судот го прифати обвинението за „Таргет“ и „Тврдина“ на СЈО, нема веќе пречка за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Либертас - 27.10.2017

Скопскиот Кривичен суд го прифати обвинителниот акт за случаите „Таргет“ и „Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Советот за оценка на обвинителниот акт дал зелено светло предметот да оди на судење.

Судот го потврди обвинението за „Тврдина – Таргет“

Локално - 27.10.2017

Кривичниот совет кој работи на оценка на обвинението за предметот „Тврдина – Таргет“ дал зелено светло, потврдуваат од СЈО и од Кривичниот суд. Во овој предмет обвинети се и Горан Грујевски и Никола Бошкоски, чија екстрадиција од Грција се очекува.

Атина и Скопје комуницираат на француски: На македонски – односите меѓу СЈО и Кривичен можна пречка за екстрадиција!?

Локално - 27.10.2017

За потребите на барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски доставете ги заверени, оригиналните предмети поврзани со нив, ова е содржината на дописот кој денеска бил заверен во архивата на СЈО, информира Телма .

Судот го прифати обвинението за Грујевски и Бошкоски

Точка - 27.10.2017

Кривичниот совет кој работи на оценка на обвинението за предметот „Тврдина – Таргет“ дал зелено светло, потврдија од СЈО и од Кривичниот суд. Во овој предмет на специјалното јавно обвинителство, обвинети се бегалците од правдата, ексначалникот на ...

Судот ги побарал од СЈО обвиненијата за Грујевски и Бошкоски

Точка - 27.10.2017

Кривичниот суд од СЈО ги побарал обвиненијата со кои опфатени бегалците од правдата, Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Од специјалното јавно обвинителство потврдуваат дека судот бара оригинали од сите предмети во кои се опфатени Грујевски и ...

Кривичен побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски од СЈО ...

Н.Македонија - 27.10.2017

Кривичен побара уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Грујевски и Бошкоски од СЈО Основниот суд Скопје 1 денеска побарал од Специјалното јавно обвинителство да им достави уште еден оригинален примерок од обвиненијата за Горан Грујевски и ...

Ќе има судење за „Тврдина“ и за „Таргет“, судот го прифати обвинението...

Н.Македонија - 27.10.2017

Ќе има судење за „Тврдина“ и за „Таргет“, судот го прифати обвинението Обвинението за случајот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е прифатено од Основниот суд Скопје 1, со што предметот е распореден кај судија, а идната ...

Се комплетира документацијата за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Фокус - 26.10.2017

Во Кривичниот суд веќе неколку дена се прибираат документите потребни за екстрадиција на бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски, па како што појаснуваат оттаму, откако ќе бидат комплетирани ќе бидат испратени до Министерството за правда.

Спасовски: Грција мора да ја почитува меѓународната конвенција за екстрадиција

Алсат-М - 26.10.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски не ја коментираше можноста за манипулации и пазарења што можат да ги направат двајцата бегалци Горан Грујевски и Никола Бошковски со грчките тајни служби.

СЈО ја води истрагата за бегството на Грујевски и Бошкоски во Грција? Спасовски ги знае нивните помагачи

Телма - 26.10.2017

Министерот Оливер Спасовски тврди дека МВР заедно со обвинителството работат за да утврдат кој во Македонија им помогнал на Горан Грујевски и Никола Бошкоски да избегаат од државата. Не открива дали роднините на двајцата кои се вработени во УБК или ...

Eксперти: Грујевски и Бошковски ќе бидат екстрадирани

Алсат-М - 26.10.2017

Тежината на обвинението за нелегално прислушување е доволно, тајните агенти, Горан Грујевски и Никола Бошковски да бидат екстрадирани од Грција во Македонија. Професорот по меѓународно казнено право, Сејфула Османи смета дека Грција ќе инсистира ...

МВР и ОЈО истражуваат кој помогнал во бегството на обвинетите разузнавачи

24 Вести - 26.10.2017

Широка логистичка мрежа стои зад бегството на агентите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, тврди министерот за внатрешни , но не открива кој помогнал да излезат од земјава без да бидат забележани.

МВР води истрага, детали не се откриваат, дали колеги од УБК им помогнале на Грујевски и Бошкоски?

ТВ21 - 26.10.2017

Широка логистичка поддршка од најмалку десет лица на Горан Грујевски и Никола Бошковски им помогнале да се кријат во земјава но и да ја напуштат, од неофицијални извори во истрагата дознава ТВ 21.

Грујовски со фалсификуван пасош на име на поранешен бугарски пратеник

Телма - 26.10.2017

Називот под кој македонскиот јазик е заведен во Грција е „скопјана“. На тој јазик, двајцата бегалци Горан Грујевски и Никола Бошкоски бараат превод, бидејќи во кривична постапка судот мора да обезбеди превод и обвинетите да разберат за што се ...

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

Алсат-М - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

Алсат-М - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат ...

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

Канал5 - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

Телма - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски.

МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски, но не кажува детали

Телма - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Грујевски и Бошкоски имале помош од повеќе од десет луѓе

ТВ21 - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaвa. Имено, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли јaтaците се врaбoтени вo МВР ...

Грујевски и бошковски може да не бидат екстрадирани поради сопки во нашиот суд, предупредува професорката Арифи

Сакам да кажам - 26.10.2017

Четириесетте дена рок за кој од Кривичниот суд во Скопје велат дека ќе го комплетираат предметот за екстрадиција на избеганите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, се поклопуваат со први декември, за кога е закажано следното рочиште во Солун кај што ...

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски ќе ја кочат судиите на Панчевски, тврдат судии од кривичен суд

Сакам да кажам - 26.10.2017

Двајцата разузнавачи Горан Грујевски и Никола Бошковски во Грција најмиле адвокат специјализиран за права на обвинети лица во постапка за екстрадиција, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од извори во Министерството за правда.

МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошковски, вели Спасовски

Фокус - 26.10.2017

Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли логистиката која ја имале поранешните началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, доаѓала од врaбoтени вo МВР и УБК, нo не мoже дa ги спoдели сo ...

Спасовски: МВР и ОЈО истражуваат кој им помогнал на Грујевски и Бошкоски

24 Вести - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води министерството за правда со меѓународна правна помош со министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Силна логистика за Грујевски и Бошковски

Deutsche Welle - 26.10.2017

Двајцата контраразузнавачи кои беа уапсени во Грција со лажни бугарски пасоши имале голема логистичка мрежа во Македонија, тврди министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски Широка логистичка мрежа од јатаци вработени во Министерството за ...

МВР и Обвинителството истражуваат кој бил логистика на Грујевски и Бошкоски

МРТ - 26.10.2017

Министерот Спасовски рече дека имаат многу податоци, но информациите не се за споделување со јавноста... Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вели дека ресорот, заедно со Обвинителството, истражуваат кој бил логистика на поранешните ...

Кривичниот суд уште работи на барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

МКД - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд сѐ уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат од ...

Кривичниот суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Слободен Печат - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат за МИА од ...

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

Стандард - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Спасовски: Нема можност Грујевски и Бошковски да се пазарат

Нова ТВ - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

МВР и обвинителството истражуваат кој бил логистика на Грујевски и Бошкоски

Сител - 26.10.2017

Судиите од одделението за организиран криминал во скопска единица се уште го комплетираат предметот за екстрадиција на екс разузнавачите Грујевски и Бошковски од Грција. Од судот потврдуваат дека кривичниот совет работи на предметот но засега нема ...

(ВИДЕО) Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт

Макфакс - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaтa. Спoред инфoрмaции нa „Мaкфaкс“, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти, Oливер Спaсoвски, вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли ...

(ВИДЕО) Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

А1 On - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Спасовски: Имаме многу податоци за тој кој и како им помогнал на Грујевски и Бошкоски да побегнат

МКД - 26.10.2017

Имаме многу податоци за тоа кој во Македонија им помогнал на Горан Грујевски и Никола Бошкоски да избегаат од државата. На ова работиме заедно со обвинителството. Но податоците што ги имаме во оваа фаза не се за споделување со јавноста, изјави ...

Пoвеќе oд 10 лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт, Спасовски знае, ама во интерес на истрагата не ...

МКД - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaвa. Спoред инфoрмaции нa Мaкфaкс , пoвеќе oд 10 луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли јaтaците ...

Економијата и изборите - главни теми во медиумите

Р.С.Европа - 26.10.2017

Ревидираните прогнози за економскиот раст, подготовката за вториот круг од локалните избори, процесот на екстрадиција на уапсените разузнавачи Грујевски и Бошкоски, измените во Законот за пушење, се теми за кои анализираат медиумите.

Ќе го токми ли Кривичниот суд 40 дена барањето за екстрадиција на двајцата бегалци?

+инфо - 26.10.2017

Во меѓувреме Грујевски и Бошкоски остануваат во екстрадициски притвор. Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР ...

(ВИДЕО) Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт

Правдико - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaтa. Спoред инфoрмaции нa „Мaкфaкс“, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти, Oливер Спaсoвски, вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли ...

Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле во бегството на Грујевски и Бoшкoски

Кајгана - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa побегнат oд земјaвa. Спoред инфoрмaции нa „Мaкфaкс“, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли ...

Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт

+инфо - 26.10.2017

За логистичката поддршка на обвинетите Грујевски и Бошкоски во МВР, Спасовски вели дека имаат многу податоци и дека заедно работат со Обвинителството Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

А1 On - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат за МИА од ...

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

Сител - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

Сител - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат за МИА од ...

Спасовски - МВР има информации за помагачите на Грујевски и Бошкоски

Р.С.Европа - 26.10.2017

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека имаат многу податоци за луѓето коишто им помогнале во бегството и криењето на поранешните вработени во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски, но оти информациите не се за споделување со ...

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

Слободен Печат - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт

Точка - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaвa. Спoред инфoрмaции нa „Мaкфaкс“, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли ...

Полицијата има многу податоци за „помагачите“ на Грујевски и Бошкоски, потврди Спасовски

Фактор - 26.10.2017

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вели дека имаат многу податоци за луѓето коишто им помогнале во бегството на поранешните вработени во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски, но и дека информациите не се за споделување со јавноста.

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

МК News - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

Локално - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат за МИА од ...

Арифи: Грујевски и Бошковски може да не бидат екстрадирани поради сопки во нашиот суд

Локално - 26.10.2017

На први декември може да се случи Горан Грујевски и Никола Бошкоски да бидат осудени во Грција, но не и екстрадирани во Македонија, ако дотогаш Министерството за правда нема комплетирано, преведено и испратено предмет за нив.

Грујовски со фалсификуван пасош на име на поранешен бугарски пратеник

Локално - 26.10.2017

Називот под кој македонскиот јазик е заведен во Грција е „скопјана“. На тој јазик, двајцата бегалци Горан Грујевски и Никола Бошкоски бараат превод, бидејќи во кривична постапка судот мора да обезбеди превод и обвинетите да разберат за што се ...

ВИДЕО: Грујевски со фалсификуван пасош на име на поранешен бугарски пратеник

Либертас - 26.10.2017

Називот под кој македонскиот јазик е заведен во Грција е „скопјана“. На тој јазик, двајцата бегалци Горан Грујевски и Никола Бошкоски бараат превод, бидејќи во кривична постапка судот мора да обезбеди превод и обвинетите да разберат за што се ...

Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт

Локално - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

Вечер Прес - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат за МИА од ...

Колку „помагачи“ имале Грујевски и Бошкоски за да избегаат?

Фактор - 26.10.2017

Горан Грујевски и Никола Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaвa. Спoред инфoрмaции нa „ Мaкфaкс “, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

еМагазин - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат за МИА од ...

Постои ли можност Грујевски и Бошкоски да се „пазарат“ со грчките служби

еМагазин - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Ќе пропејат ли Грујевски и Бошковски пред грчките служби?

Фактор - 26.10.2017

Процедурата за екстрадиција на бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски од Грција веќе е започната, но повеќе безбедносни експерти како и поранешни началници или функционери на МВР кренаа паника дека токму апсењето на двајцата припадници на УБК ...

Спасовски: МВР и ОЈО истражуваат кој им помогнал на Грујевски и Бошкоски

Бриф - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води министерството за правда со меѓународна правна помош со министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

МВР: Десет луѓе им помагале во бегството на Грујевски и Бошковски

Вечер Прес - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaвa, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли јaтaците се врaбoтени вo МВР и УБК, ...

Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт

Либертас - 26.10.2017

Грујевски и Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaвa. Спoред инфoрмaции нa „ Мaкфaкс “, пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Министерoт зa внaтрешни рaбoти Oливер Спaсoвски вели декa пoлицијaтa имa инфoрмации дaли ...

Арифи: Грујевски и Бошковски може да не бидат екстрадирани поради сопки во нашиот суд

Либертас - 26.10.2017

На први декември може да се случи Горан Грујевски и Никола Бошкоски да бидат осудени во Грција, но не и екстрадирани во Македонија, ако дотогаш Министерството за правда нема комплетирано, преведено и испратено предмет за нив.

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски

Либертас - 26.10.2017

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за правда на Грција, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд

Либертас - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, велат за МИА од ...

Пoвеќе oд десет лицa им пoмaгaле нa Грујевски и Бoшкoски дa избегaaт

еМагазин - 26.10.2017

Горан Грујевски и Никола Бoшкoски имале силна логистика за дa избегaaт oд земјaвa. Спoред инфoрмaции нa „Мaкфaкс“ , пoвеќе oд десет луѓе им пoмaгaле нa двaјцaтa бегaлци. Грујевски и Бошкоски се обвинети од Специјалното јавно обвинителство за ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се’ уште во Кривичниот суд

Канал 77 - 26.10.2017

Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски – велат за ...

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски...

Н.Македонија - 26.10.2017

Спасовски: МВР има информации за логистиката на Грујевски и Бошкоски Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството за ...

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд...

Н.Македонија - 26.10.2017

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски се уште во Кривичниот суд Кривичниот совет од Одделението за организиран криминал при скопскиот Кривичен суд се уште постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во ...

Постапката за екстрадиција заглавена во Кривичен – експертите бараат постапката најитно да заврши

24 Вести - 25.10.2017

Македонските власти, судот и Министерството за правда мора да постапат што побрзо при комплетирање на документацијата за барањето за екстрадиција со цел поранешните разузнавачи Грујевски и Бошкоски побрзо да бидат испорачани во земјава.

Кривичниот суд ќе чека 40 дена за комплетирање на предметот за враќање на Грујевски и Бошкоски

Сакам да кажам - 25.10.2017

Ќе потрае комплетирањето на предметот против уапсените македонски разузнавачи во Солун Горан Грујевски и Никола Бошкоски, информираат од Основниот суд Скопје 1. Според неофицијалните информации на САКАМДАКАЖАМ.МК, судиите што работат на овој предмет ...

Грујевски и Бошкоски еден месец ќе чекаат преведувач

ТВ21 - 25.10.2017

До крајот на неделата скопскиот Кривичен суд ќе го комплетира барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски кои се во притвор во Грција. Министерството за правда на крајот од минатата недела го достави барањето за комплетирање на ...

Кривичниот суд за 40 дена ќе го комплетира предметот за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Фокус - 25.10.2017

Ќе потрае комплетирањето на предметот против уапсените македонски разузнавачи во Солун Горан Грујевски и Никола Бошкоски, информираат од Основниот суд Скопје 1. Според неофицијалните информации на САКАМДАКАЖАМ.МК , судиите што работат на овој ...

Грујевски и Бошковски може да се пазарат со грчките тајни служби

Алсат-М - 25.10.2017

Поранешните тајни агенти, Горан Грујевски и Никола Бошковски вредат злато на пазарот со класифицирани информации. Експертите од полето на безбедноста, оценуваат дека тие можат да понудат доверливи информации на грчките тајни служби, а за возврат да ...

Судењето на Грујевски и Бошкоски во солунскиот суд одложено за први декември

Таратур - 25.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, што требаше да се одржи вчера во судот во Солун, е одложено за 1 ...

Грујевски и Бошковски може да се пазарат со грчките тајни служби – поради класифицирани информации тие вредат злато

Локално - 25.10.2017

Поранешните тајни агенти, Горан Грујевски и Никола Бошковски вредат злато на пазарот со класифицирани информации, информира АлсатМ . Експертите од полето на безбедноста, оценуваат дека тие можат да понудат доверливи информации на грчките тајни ...

Грујевски и Бошковски може да се пазарат со грчките тајни служби

iPortal - 25.10.2017

Поранешните тајни агенти, Горан Грујевски и Никола Бошковски вредат злато на пазарот со класифицирани информации, пишува Алат М. Експертите од полето на безбедноста, оценуваат дека тие можат да понудат доверливи информации на грчките тајни служби, а ...

Дали Грците ќе им понудат разузнавачка соработка на Грујовски и Бошковски

Вечер Прес - 25.10.2017

Поранешните тајни агенти, Горан Грујевски и Никола Бошковски вредат злато на пазарот со класифицирани информации, информира АлсатМ. Експертите од полето на безбедноста, оценуваат дека тие можат да понудат доверливи информации на грчките тајни ...

Зошто се одложи судењето за Грујевски и Бошкоски

Бизнис Вести - 25.10.2017

Ексначалникот на Петтата управа на УБК Горан Грујевски и неговиот заменик Никола Бошкоски, кои се обвинети за фалсификувани бугарски пасоши во Грција вчера влегле во судницата во Солун со капчиња на главите и со тренерки, а судницата била преполна ...

Додека се во притвор, кривичниот суд го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Локално - 25.10.2017

Трајанов смета дека наредбодавците за прислушувањето се истите кои организираа како што рече терористички напад врз државата и сопствениот народ, а тие имиња Грујевски и Бошковски ги знаат.

Изгубени во преводот - ново одложување на рочиштето за Грујевски и за Бошкоски...

Н.Македонија - 25.10.2017

Изгубени во преводот - ново одложување на рочиштето за Грујевски и за Бошкоски Сања Ристовска, од Солун за „Нова Македонија“ Трета среќа ќе чекаат Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун, за да им се одреди казна за фалсификуваните пасоши откако ...

Се комплетира документацијата за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Телма - 24.10.2017

Кривичниот суд ја подготвува документацијата за екстрадиција на бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски. Барањето од Министерсто за правда пристигнало во Кривичниот суд и по него постапуваат судиите од Кривичниот совет.

Судењето на избеганите разузнавачи Грујевски И бошковски во Солун одложено за 1 декември

Сакам да кажам - 24.10.2017

Судскиот процес против ексразузнавачите Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои грчката полиција ги уапси со лажни пасоши, не почна ни денеска, јави ТВ 24. Судењето се одложило за први декември.

Судењето за Грујевски и Бошковски изгубено во преводот

Deutsche Welle - 24.10.2017

Ни денеска судењето во Солун не започна, поради истиот проблем од минатата недела: немање на судски преведувач. Одложено е за 1 декември. Судењето на двајцата поранешни разузнавачи на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски е одложено за 1-ви ...

Фокус’’ ексклузивно открива зошто не доаѓа преведувач во судот во Солун

Фокус - 24.10.2017

Бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски заедно со своите адвокати денес со часови чекале преведувач во судот во Солун. Откако не се појавил преведувач во судницата, судењето било одложено за 1 декември.

Кривичен совет во скопска единица го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

24 Вести - 24.10.2017

И по пет дена откако Министерството за правда побара надлежниот суд во земјава да ја достави потребната документација за екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски од Кривичниот суд сè уште нема одговор.

Кривичниот суд го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Телма - 24.10.2017

Основниот суд Скопје 1 постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски. Од скопскит Кривичен суд потврдија за МИА дека Кривичниот совет од Одделението за ...

Судот постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

ТВ21 - 24.10.2017

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Од судот информираат дека Кривичен совет од одделението за организиран криминал работи на барањето кое преку Апелацискиот суд пристигна од Министерството за ...

Кривичниот суд ги прибира документите за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Фокус - 24.10.2017

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски, односно ги прибира потребните документи, кои треба да се испратат на грчките власти, кои пак врз основа на нив ќе одлучат дали двајцата бегалци ќе бидат ...

Судењето на Грујевски и Бошковски во Солун одложено за 1 декември

Фокус - 24.10.2017

Судењето за лажните бугарски пасоши на Груејевски и Бошковски во Судот во Солун е одложено за 1 декември, објави ТВ 24. Тие на 18 декември беа уапсени на аеродромот во обид со лажени пасоши и идентитети да избегаат во Будимпешта.

Судењето на Грујевски и Бошкоски во Солун, одложено за 1 декември

ТВ21 - 24.10.2017

Судењето за лажните бугарски пасоши на Горан Грујевски и Никола Бошковски во Судот во Солун е одложено за 1 декември. Двајцатана 18 декември беа уапсени на аеродромот во обид со лажени пасоши и идентитети да избегаат во Будимпешта.

Во Солун се одложи судењето на Грујевски и Бошковски

24 Вести - 24.10.2017

Со капи и во тренерки двајцата екс началници во МВР, Горан Гујевски и Никола Бошковски седнаа на обвинителна клупа во судот во Солун. Судењето се оддолжи во текот на целиот ден бидејќи не беше обезбеден превод на македонски.

Грујевски и Бошкоски денеска пред Судот во Солун

ТВ21 - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, јавија грчките медиуми.

Грујевски и Бошкоски денеска пред судот во Солун

24 Вести - 24.10.2017

Во судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници.

Грујевски и Бошкоски денеска пред Судот во Солун

Алсат-М - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, јавија грчките медиуми.

Грујевски и Бошкоски денеска пред Судот во Солун за лажните пасоши

Фокус - 24.10.2017

Денеска треба да започне сослушувањето во грчкиот суд на бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски за поседувањето лажни пасоши со кои престојувале во Грција, пренесуваат грчките медиуми.

Грујевски и Бошковски денеска пред грчки суд

Deutsche Welle - 24.10.2017

Грчките медиуми го најавуваат денешното судско рочиште, потсетувајќи дека станува збор за „лица поврзани со скандалот со телефонско прислушување во времето на поранешниот премиер Никола Груевски“ Горан Грујевски, поранешниот началник на Петтата ...

Кривичниот суд го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Алсат-М - 24.10.2017

Основниот суд Скопје 1 постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски. Од скопскит Кривичен суд потврдија ...

Кривичниот суд го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Канал5 - 24.10.2017

Повеќе од 100 лица од независноста на Македонија досега биле екстрадирани од Македонија кон Грција и обратно. Професорот Пивоваров очекува истата практика да се примени и при екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски од Солун.

Судењето на Грујевски и Бошковски во Солун е одложено за 1-ви декември

Алсат-М - 24.10.2017

Двоецот на УБК, Грујевски и Бошковски седна на обвинителна клупа во судот во Солун. Сепак, судењето не започна бидејќи нема судски преведувач. Нив им се суди за лажни пасоши, а во судницата освен нив им се суди и на мигранти кои немаат правен статус ...

(Видео) Грујевски и Бошкоски во судница во Солун, со часови се чека преведувач

24 Вести - 24.10.2017

Поранешните разузнавачи Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска се појавија во судот во Солун. Како што јавува нашиот репортер Христина Беловска, Грујевски и Бошкоски влегле во судница со капчиња на глава и тренерки, а судницата била преполна со ...

Судењето на Грујевски и Бошкоски одложено за 1 декември

24 Вести - 24.10.2017

Судењето против поранешните разузнавачи Горен Грујевски и Никола Бошкоскли што требаше да се одржи денеска во судот во Солун е одложено за први декември. Како што објавивме, во судницата со часови се чекаше преведувач.

Кривичниот совет расправа за екстрадиција на Грујевски и Бошковски - Солунскиот суд им суди за фалсификувани пасоши

Сител - 24.10.2017

Барањето на министерството за правда од апелциониот суд пристигна во рацете на судиите од одделението за организиран криминал во скопска единица. Кривичниот совет го комплетира предметот за Грујевски и Бошковски, со кое македонското министерство ќе ...

Повторно одложено судењето на Грујевски и Бошкоски во Солун

Стандард - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, денеска повторно е одложено во Судот во Солун, поради необезбеден ...

Грујевски и Бошкоски денеска пред Судот во Солун

МРТ - 24.10.2017

Грујевски и Бошкоски се обвинети од Специјалното јавно обвинителство за нелегално прислушување и за уништување на системите за прислушување, случаи познати како „Тврдина“, „Таргет“ и „Тврдина 2“.

Судењето на Грујевски и Бошкоски се одложи за 1 декември, во судот во Солун не дојде преведувач

МКД - 24.10.2017

Судењето против поранешните разузнавачи Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кое требаше да се одржи денеска во судот во Солун, e одложено за 1 декември, јави „ Телевизија 24 “. Судењето, според информациите од Солун, е одложено откако со часови се ...

На бегалците од УБК ќе им се суди на 1-ви декември

Глас на Америка - 24.10.2017

Двајцата поранешни функционери на УБК беа спроведени со полициска придружба во солунскиот суд. Во судницата преполна со мигранти неколку часа се чекаше на преведувач на македонски јазик за на крајот судот да го презакаже стартот на процесот каде им ...

Во солунскиот суд денес почнува судењето на Грујевски и Бошкоски за лажните пасоши

Таратур - 24.10.2017

Солунскиот суд денеска ќе започне со судење на поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и неговиот заменик, Никола Бошкоски за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Грујевски и Бошковски денеска пред судот во Солун

Press24 - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, јавија грчките медиуми.

На екс началниците во МВР ќе им се суди на 1 декември

Нетпрес - 24.10.2017

Судењето за лажните бугарски пасоши на Горан Грујевски и Никола Бошковски во Судот во Солун е одложено за 1 декември. Двајцатана 18 декември беа уапсени на аеродромот во обид со лажени пасоши и идентитети да избегаат во Будимпешта.

Судењето на Грујевски и Бошковски одложено за 1 декември

Слободен Печат - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, што требаше да се одржи денеска во судот во Солун, е одложено за 1 ...

Грујевски и Бошкоски денеска пред Судот во Солун

Стандард - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, јавија грчките медиуми.

Судот во Солун ќе им суди за лажните пасоши на Грујевски и Бошковски

Макфакс - 24.10.2017

Во судот во Солун денеска треба да почне судењето за поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и неговиот заменик, Никола Бошкоски за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Кривичниот суд го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

+инфо - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето Грујевски и Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници. Основниот суд Скопје 1 постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во ...

Судот во Солун ќе им суди на Грујевски и Бошкоски за поседување фалсификувани пасоши

МКД - 24.10.2017

Горан Грујевски и Никола Бошкоски, поранешни началници во УБК, денеска ќе седнат на обвинителна клупа во судот во Солун ЗА за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Судот постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Кајгана - 24.10.2017

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Од судот велат дека Кривичен совет од одделението за организиран криминал работи на барањето кое преку Апелацискиот суд пристигна од Министерството за правда ...

Грујевски и Бошкоски не се бегалци од војна, туку од правда

Слободен Печат - 24.10.2017

Најрационално решение ќе биде ако грчкиот правосуден систем им изрече казни за употреба на лажните пасоши со мерка за протерување од грчката држава, велат правните експерти. Мартин Богатиноски Барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола ...

Судот постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Макфакс - 24.10.2017

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Од судот велат дека Кривичен совет од одделението за организиран криминал работи на барањето кое преку Апелацискиот суд пристигна од Министерството за правда ...

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

МКД - 24.10.2017

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Од судот велат дека Кривичен совет од одделението за организиран криминал работи на барањето кое преку Апелацискиот суд пристигна од Министерството за правда ...

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

МРТ - 24.10.2017

Од судот информираат дека Кривичен совет од одделението за организиран криминал работи на барањето кое преку Aпелација пристигна од Министерството за правда. Поранешните вработени во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски изведени пред Судот во ...

Судот во Солун ќе им суди за лажните пасоши на Грујевски и Бошковски

Кајгана - 24.10.2017

Во судот во Солун денеска треба да почне судењето за поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и неговиот заменик, Никола Бошкоски за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Кривичен постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Правдико - 24.10.2017

Кривичен суд постапува по барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и на Никола Бошковски, откако Министерството за правда достави барање за екстрадиција до Апелациониот суд, кој определи притвор за поранешните разузнавачи.

Судењето на Грујевски и Бошковски одложено за 1 декември

А1 On - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, што требаше да се одржи денеска во судот во Солун, е одложено за 1 ...

Со капчиња и тренирки Грујевски и Бошкоски чекаат на ред за судење во Солун

Макфакс - 24.10.2017

Обвинетиот ексначалник на Петтата управа на УБК, Горан Грујевски, и неговиот заменик Никола Бошкоски, влегле во судницата во Солун со капчиња на главите и со тренирки, а судницата била преполна со мигранти.

Грујевски и Бошковски во судница со група мигранти чекаат преведувач

Нова ТВ - 24.10.2017

Двајцата екс разузнавачи на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски седнаа на обвинителна клупа во судот во Солун. Сепак, како што објавуваат медиумите чии репортерски екипи се пред судот, судењето се уште не започна, бидејќи нема судски преведувач ...

Грујевски и Бошковски во судница во Солун, се чека преведувач

+инфо - 24.10.2017

Неизвесно е дали ќе се одржи денешното судење, а и судењето во петокот беше одложено поради немањето преведувач. Горан Грујевски и Никола Бошковски кои беа уапсени на аеродромот во Солун денеска се појавиле во судницата во Солун, но со часови се ...

Кривичен го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Стандард - 24.10.2017

Основниот суд Скопје 1 постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски. Од скопскиот Кривичен суд потврдија дека Кривичниот совет од Одделението за ...

Судењето за Грујевски и Бошкоски во Солун е одложено за 1 декември

Макфакс - 24.10.2017

Судењето на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун е одложено за 1 декември. Грчкиот суд денеска требаше да им суди за поседувањето фалсификувани пасоши со кои престојувале во Грција. Ова е второ одложување на судењето бидејќи не е обезбеден ...

Судењето на Грујевски и Бошковски во Солун одложено за 1 декември

+инфо - 24.10.2017

Со часови се чекало на преведувач, што беше причина за одложување и на судењето што требаше да се одржи уште во петокот. Судењето за лажните бугарски пасоши на Груејевски и Бошковски во Судот во Солун е одложено за 1 декември, објави ТВ 24 .

Судењето на Грујевски и Бошковски во Грција одложено за 1 декември

Нова ТВ - 24.10.2017

На двајцата екс разузнавачи на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски во Солун ќе им се суди на 1 декември, објави ТВ 24. Тие денеска седнаа на обвинителна клупа во судот во Солун, но со часови чекаа на судски преведувач.

Повторно одложено судењето на Грујевски и Бошкоски

МРТ - 24.10.2017

Грујевски и Бошкоски имале адвокат од Грција и од Македонија, но со часови чекале на преведувач на македонски јазик. Судењето повторно по втор пат е одложено. Поранешните вработени во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска се појавија во ...

Повторно одложено судењето на Грујевски и Бошкоски во Солун

Р.С.Европа - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски денеска повторно е одложено поради необезбеден преведувач, јавува МИА. Тие минатиот петок беа изведени пред судот во Солун поради ...

Грујевски и Бошкоски денеска пред Судот во Солун

Р.С.Европа - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, јавија грчките медиуми.

Судењето на Грујевски и Бошковски одложено за 1 декември

Сител - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, што требаше да се одржи денеска во судот во Солун, е одложено за 1 ...

Судот постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Точка - 24.10.2017

Кривичниот суд постапува по барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Од судот велат дека Кривичен совет од одделението за организиран криминал работи на барањето кое преку Апелацискиот суд пристигна од Министерството за правда ...

НЕМА ПРЕСУДА И ДЕНЕС: Грујевски и Бошковски со качулки се појавија во Солунскиот суд

Фактор - 24.10.2017

Уште еднаш е одложено рочиштето на кое требаше грчките судови да им судат за лажните пасоши на бегалците Грујевски и Бошковски по кои МВР трагаше со меѓународна потерница. Повеќе од месец дена екс разузнавачот Горан Грујевски и екс вработениот во ...

(ВИДЕО) Повторно одложено судењето на Грујевски и Бошкоски: Со качулки и во тренерки двајцата екс началници во МВР ...

Локално - 24.10.2017

Со качулки и во тренерки двајцата екс началници во МВР, Горан Гујевски и Никола Бошковски седнаа на обвинителна клупа во судот во Солун. Судењето се оддолжи, бидејќи не беше обезбеден превод на македонски.

Судењето за Грујевски и Бошкоски во Солун е одложено за 1 декември

Вечер Прес - 24.10.2017

Судењето на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун е одложено за 1 декември. Грчкиот суд денеска требаше да им суди за поседувањето фалсификувани пасоши со кои престојувале во Грција. Ова е второ одложување на судењето бидејќи не е обезбеден ...

Судењето за Грујевски и Бошковски во Солун е одложено за 1 декември

Точка - 24.10.2017

Судењето на Горан Грујевски и Никола Бошковски во Солун е одложено за 1 декември. Грчкиот суд денеска требаше да им суди за поседувањето фалсификувани пасоши со кои престојувале во Грција.

Кривичниот совет расправа за екстрадиција на Грујевски и Бошковски - Солунскиот суд им суди за фалсификувани пасоши

Вечер Прес - 24.10.2017

Барањето на министерството за правда од апелциониот суд пристигна во рацете на судиите од одделението за организиран криминал во скопска единица. Кривичниот совет го комплетира предметот за Грујевски и Бошковски, со кое македонското министерство ќе ...

Преводот повторно го одложи судењето на Грујевски и Бошкоски пред Судот во Солун

Канал 77 - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, денеска повторно е одложено во Судот во Солун, поради необезбеден ...

Судењето на Грујевски и Бошковски во Солун одложено за 1 декември

Либертас - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, што требаше да се одржи денеска во судот во Солун, е одложено за 1 ...

Кривичен совет го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Локално - 24.10.2017

Барањето за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски е дадено во работа на Кривичен совет од Одделението за организиран криминал на основниот суд Скопје 1. Како што потврдуваат од Судот, советот постапува по барањето и по донесената одлука ...

Кривичниот суд сè уште нема одговор: Колку време ќе трае постапката за прибирање на документите за барањето за ...

Локално - 24.10.2017

И по пет дена откако Министерството за правда побара надлежниот суд во земјава да ја достави потребната документација за екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски од Кривичниот суд сè уште нема одговор.

Преводот повторно го одложи судењето на Грујевски и Бошкоски пред Судот во Солун

еМагазин - 24.10.2017

Судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, денеска повторно е одложено во Судот во Солун, поради необезбеден ...

На екс началниците ќе им се суди на 1 декември за бугарски пасоши

Вечер Прес - 24.10.2017

Судењето за лажните бугарски пасоши на Горан Грујевски и Никола Бошковски во Судот во Солун е одложено за 1 декември. Двајцатана 18 декември беа уапсени на аеродромот во обид со лажени пасоши и идентитети да избегаат во Будимпешта.

Преведувачката од солунскиот суд не сака да преведува бидејќи не и плаќалe 10 години?!

Либертас - 24.10.2017

Бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски заедно со своите адвокати денес со часови чекале преведувач во судот во Солун. Откако не се појавил преведувач во судницата, судењето било одложено за 1 декември.

Преведувачката од солунскиот суд не сака да преведува бидејќи не и плаќалe 10 години?!

Локално - 24.10.2017

Бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски заедно со своите адвокати денес со часови чекале преведувач во судот во Солун. Откако не се појавил преведувач во судницата, судењето било одложено за 1 декември.

Судот во Солун ќе им суди за лажните пасоши на Грујевски и Бошковски

Вечер Прес - 24.10.2017

Во судот во Солун денеска треба да почне судењето за поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и неговиот заменик, Никола Бошкоски за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Судот во Солун ќе им суди на Грујевски и Бошкоски за поседување фалсификувани пасоши

Тера - 24.10.2017

Горан Грујевски и Никола Бошкоски, поранешни началници во УБК, денеска ќе седнат на обвинителна клупа во судот во Солун ЗА за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Судот во Солун ќе им суди за лажните пасоши на Грујевски и Бошковски

Точка - 24.10.2017

Во судот во Солун денеска треба да почне судењето за поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и неговиот заменик, Никола Бошкоски за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Кривичниот суд го разгледува барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

еМагазин - 24.10.2017

Основниот суд Скопје 1 постапува по барањето за екстрадиција на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски. Од скопскит Кривичен суд потврдија за МИА дека Кривичниот совет од Одделението за ...

Грујевски и Бошковски денес пред грчки суд

Фактор - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, јавија грчките медиуми ...

Со капчиња и тренерки Грујевски и Бошковски чекаат на ред за судење во Солун

Точка - 24.10.2017

Обвинетиот ексначалник на Петтата управа УБК, Горан Грујевски и неговиот заменик Никола Бошковски влегле во судницата во Солун со капчиња на главите и тренерки, а судницата била преполна со мигранти.

Грујевски и Бошкоски во судница во Солун, со часови се чека преведувач

Бриф - 24.10.2017

Поранешните разузнавачи Горан Грујевски и Никола Бошкоски денеска се појавија во судот во Солун. Грујевски и Бошкоски влегле во судница со капчиња на глава и тренерки, а судницата била преполна со мигранти, пренесува ТВ24.

Судот во Солун ќе им суди за лажните пасоши на Грујевски и Бошковски

Канал 77 - 24.10.2017

Во судот во Солун денеска треба да почне судењето за поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и неговиот заменик, Никола Бошкоски за поседување лажни бугарски пасоши со кои престојувале во Грција.

Судењето на Грујевски и Бошкоски одложено за 1 декември

Тера - 24.10.2017

Двајцата екс разузнавачи на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски седнаа на обвинителна клупа во судот во Солун. Сепак, како што објавуваат медиумите чии репортерски екипи се пред судот, судењето се уште не започна, бидејќи нема судски преведувач ...

Изгубени во преводот - ново одложување на рочиштето за Грујевски и Бошкоски...

Н.Македонија - 24.10.2017

Изгубени во преводот - ново одложување на рочиштето за Грујевски и Бошкоски Сања Ристовска специјално за „Нова Македонија“ од Грција Трета среќа ќе чекаат Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун, за да им се одреди казна за фалсификуваните ...

Кривичен постапува по барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошковски...

Н.Македонија - 24.10.2017

Грујевски и Бошковски денеска пред Судот во Солун Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошковски, по кои македонските власти имаат распишано ...

Грујевски и Бошкоски денеска пред Судот во Солун

Идивиди - 24.10.2017

Во Судот во Солун денеска треба да се одржи судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, јавија грчките медиуми.

Бегалците од правдата Горан Грујевски и Никола Бошкоски утре ќе одговараат пред грчките закони

24 Вести - 23.10.2017

Горан Грујевски и Никола Бошкоски утре ќе се соочат со грчката правда оти се обиделе да ja измамат пасошката контола и да го напуштат аеродромот во Солун со лажни бугарски пасоши. Судскиот процес за поседувањето на фалсификуваните пасоши на Христо ...

Заев очекува екстрадиција на Грујевски и Бошкоски од Грција

Фокус - 23.10.2017

Не очекувам поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и на Никола Бошкоски од Грција во Македонија, изјави денеска премиерот Зоран Заев во Драчево. „Не очекувам да се јави политичка причина за да се спроведе ...

Заев не очекува проблеми за екстрадицијата на Грујевски и Бошковски

Алсат-М - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев е убеден дека нема да има потреба од политичка интервенција за Грција да ги екстрадира тајните агенти Горан Грујевски и Никола Бошковски. Посочи дека единствен проблем со јужниот сосед е името, додека на останат план двете ...

Заев чека екстрадиција без политика- избеганите Грујовски и Бошкоски чекаат во грчки притвор судење за лажни бугарски ...

Телма - 23.10.2017

Премиерот Заев очекува правно решение, а не политички пречки за екстрадицијата на Горан Грујовски и Никола Бошкоски кои се уапсени во Грција по македонските меѓународни потерници -Не очекувам да се јави политичка причина за да се спроведе ...

Заев очекува Грујевски и Бошкоски да бидат екстрадирани во Македонија

Слободен Печат - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

Заев очекува Грујевски и Бошкоски да бидат екстрадирани во Македонија

МКД - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

Заев очекува Грујевски и Бошкоски да бидат екстрадирани во Македонија

А1 On - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

Грујевски и Бошковски денеска пред солунскиот суд за лажните пасоши

Нова ТВ - 23.10.2017

Двајцата поранешни разузнавачи Горан Грујевски и Никола Бошковски денеска треба да се појават во судот во Солун на сослушување за лажните бугарски пасоши, со кои минатата недела беа уапсени на солунскиот аеродром по меѓународна потерница.

Заев очекува екстрадиција на Грујевски и Бошкоски

Стандард - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

Македонската влада очекува Грујевски и Бошкоски да бидат екстрадирани во земјава

+инфо - 23.10.2017

Искрено не очекувам потреба од каква било политичка интервенција затоа што се работи за две соседни земји кои се пријатели, рече Заев. Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на ...

Заев очекува Грујевски и Бошкоски да бидат екстрадирани во Македонија

Р.С.Европа - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

(ВИДЕО) Eксперти: Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски може да биде одолговлекувана

iPortal - 23.10.2017

Неосновани – така правни експерти ги оценуваат стравувањата на двајцата поранешни високи функционери на УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски ако Грција ги екстрадира во Македонија. Екс-претседателот на Врховниот суд, Дане Илиев, за Алсат објаснува ...

Заев очекува Грујевски и Бошкоски да бидат екстрадирани во Македонија

Либертас - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

Заев не очекува од политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Фактор - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција. Заев вели дека Македонија има воспоставена соработка со Грција и очекува да биде спроведено ...

Заев не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

еМагазин - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

Заев очекува Грујевски и Бошкоски да бидат екстрадирани во Македонија

Локално - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува поради политички причини да биде попречена екстрадицијата на Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија. Одговорајќи на новинарски прашања при посетата на Драчево, Заев рече дека ...

Заев не очекува Грција да ја попречи екстрадицијата на Грујовски и на Бошкоски

Мета - 23.10.2017

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува Грција од политички причини да ја попречи екстрадицијата на Горан Грујовски и на Никола Бошкоски, за кои е распишана меѓународна потерница и кои Специјалното јавно обвинителство ги обвини за ...

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски може да биде одолговлекувана?

Локално - 23.10.2017

Неосновани – така правни експерти ги оценуваат стравувањата на двајцата поранешни високи функционери на УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски ако Грција ги екстрадира во Македонија. Екс-претседателот на Врховниот суд, Дане Илиев, за Алсат објаснува ...