TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патем и светски рекорд!

Утрински - 19.09.2002

Тим Монтгомери конечно го оствари она за што отсекогаш сонуваше Монтгомери:Иако го соборив светскиот рекорд, Грини се уште за мене е најбрз на планетата Тим Монтгомери го предвидуваше овој момент во последните две сезони, надевајќи се дека конечно ќе заврши ерата на Морис Грини и ќе почне неговата.

Монтгомери - нов император на спринтот

Дневник - 18.09.2002

АТЛЕТИКА - ви го претставуваме НАЈБРЗИОТ НА СВЕТОТ Рекордите доаѓаат кога најмалку се надевате, вели момчето со за спринтер скромните 178 сантиметри и 69 килограми Новиот светски рекордер на 100 метри, американскиот спринтер Тим Монтгомери изјави дека рекордите доаѓаат кога најмалку се надевате.

Тим Монтгомери истрча рекордни 9,78 секунди на 100 метри

Вест - 16.09.2002

ВОЛШЕБНО ЗАТВОРАЊЕ НА ГОДИНАШНАВА АТЛЕТСКА СЕЗОНА ПАРИЗ. - Затворањето на годинашнава атлетска сезона не можеше да биде послатко и поволшебно. На финалниот митинг во Париз, кој не беше дел на Златната лига, американскиот спринтер Тим Монтгомери го истрча новиот светски рекорд на најкратката и ...

Монтгомери за една стотинка го надмина Грини!

Утрински - 16.09.2002

Сензационален светски рекорд на 100 м (9,78 сек) на завршниот Гран-при митинг во Париз Американецот ја освои и Гран-при титулата, Џонс најдобра кај жените Американскиот спринтер Тим Монтгомери го собори светскиот рекорд на 100 метри на Гран-при финалето во Париз, остварувајќи резултат 9,78 секунди, ...