TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукна„мерцедес“пред албанскиот парламент

Дневник - 17.07.2009

Џип марка „мерцедес“ експлодирал прексиноќа околу 23 часот на улицата Џорџ Буш, наспроти зградата на албанскиот парламент во ...

Експлодира автомобил пред албанското Собрание

А1 - 16.07.2009

Автомобил експлодираше доцна синоќа наспроти албанското Собрание, при што нема повредени лица, јави дописникот на Макфакс.

Експлозија пред албанскиот Парламент

Р.С.Европа - 16.07.2009

Доцна синоќа пред зградата на албанскиот парламент во Тирана експлодирал автомобил, што бил паркиран само неколку минути пред ...

Пред албанскиот парламент експлодира автомобил

Алсат-М - 16.07.2009

Синоќа околу 23 часот, пред зградата на албанскиот парламент во Тирана регистрирана е еклпозија на автомобил, што бил паркиран ...

Пред албанскиот парламент експлодира автомобил

Алфа - 16.07.2009

Синоќа околу 23 часот, пред зградата на албанскиот парламент во Тирана регистрирана е еклпозија на автомобил, што бил паркиран ...

Експлозија пред косовскиот парламент предизвика оштетување

SETimes - 16.07.2009

ПРИШТИНА, Косово -- Експлозија пред зградата на парламентот нешто пред полноќ во средата (15-ти јули) уништи паркирано возило и ...

Пред албанскиот парламент експлодира автомобил

Кирилица - 16.07.2009

Синоќа околу 23 часот, пред зградата на албанскиот парламент во Тирана регистрирана е еклпозија на автомобил, што бил паркиран ...

Експлодираше автомобил пред албанското Собрание

МРТ - 16.07.2009

Автомобил експлодираше доцна синоќа наспроти албанското Собрание, при што нема повредени лица, јави дописникот на Макфакс.

Бомба пред Албанскиот парламент

Канал5 - 16.07.2009

Доцна вчеравечер експлодираше бомба пред седиштето на Албанскиот парламент, соопшти тиранската полиција.

Експлодирал “мерцедес“ пред парламентот на Албанија

Нетпрес - 16.07.2009

Во близина на албанскиот парламент во Тирана експлодирало возило. Во инцидентот немало повредено, соопштила полицијата.

Експлодираше автомобил пред албанското Собрание

Макфакс - 16.07.2009

Автомобил експлодираше доцна синоќа наспроти албанското Собрание, при што нема повредени лица, јави дописникот на Макфакс.