TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антиќ остана со обрачот в раце

Република - 25.10.2013

Подготвителните натпревари во НБА-лигата се во тек, нашиот Перо Антиќ веќе одигра неколку натпревари за неговиот нов тим Атланта хоукс. Сепак, Перо не го скрши обрачот при забивање, туку за ...

Слаб шут и осум скока за Антиќ во поразот на Хоукси

Утрински - 24.10.2013

Претсезонските настапи Атланта ги заврши со шест порази и една победа откако загуби на гостувањето кај Далас со убедливи 98:88 Претсезонските настапи Атланта Хоукс ги заврши со шест порази и една ...

Антиќ добро скокаше, ама лошо шутираше против Мавс

Дневник - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар во НБА, Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на подготвителниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас мавс.

НБА лига: Перо Антиќ без поени од игра против Далас

Телма - 24.10.2013

Перо Антиќ не постигна ниту еден поен против Далас од игра кој ја победи Атланта со 98:88 на последната проверка пред стартот на новата сезона во НБА лигата.

Нов пораз на Атланта, Антиќ запиша 2 поени и 8 скока

СуперСпорт - 24.10.2013

Кошаркарите на Атланта со пораз во Далас ја завршија претсезоната во НБА лигата. Новиот тим на Перо Антиќ, во претсезоната одигра седум натпревари, на кои забележа само една победа.

Антиќ одигра 29 минути против Далас

+инфо - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шести пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ одигра 29 минути против Далас

Хитпортал - 24.10.2013

М акедонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ со осум скока против Далас

Дерби - 24.10.2013

На последниот претсезонски натпревар кошаркарите на Атланта забележаа нов пораз. Во дуелот на гости со Далас загубија со 98:88 (19:24; 28:19; 29:26 и 22:19) и претсезоната Атланта ја заврши со шест ...

За крај на претсезоната, Перо доби 29 минути

Спортклуб - 24.10.2013

Првиот македонски кошаркар во НБА лигата, Перо Антиќ доби рекордни 29 минути и тоа во последниот натпревар од претсезоната, синоќа против Далас, кој Атланта го загуби со 98:88.

Антиќ за 29 минути забележа 8 скокови

Сител - 24.10.2013

Макдонскиот кошаркар Перо Антиќ одигра 29 минути во дуелот со Далас на гости и притоа имаше осум скокови. Овие бројки за првиот македонец во НБА лигата се рекордни во овие категории.

Пораз за Атланта и на последниот претсезонски тест

Оff.net - 24.10.2013

Без сите играчи од стартната петорка на претходниот натпревар, Атланта Хокс загубија од Далас Маверикс на последниот натпревар пред почетокот на новата сезона, а Антиќ доби најголема минутажа до сега.

Слаб шут и осум скокови за Антиќ во Далас

Оn.net - 24.10.2013

Екипата на Атланта го загуби и последниот свој претсезонски дуел откако тие синоќа со 98:88 беа совладани од тимот на Далас. Својот настап во оваа претсезона составот на Атланта го заврши со скор од ...

Нов пораз на Атланта, Антиќ запиша 2 поени и 8 скока

Макфакс - 24.10.2013

Кошаркарите на Атланта со пораз во Далас ја завршија претсезоната во НБА лигата. Новиот тим на Перо Антиќ, во претсезоната одигра седум натпревари, на кои забележа само една победа.

Антиќ одигра 30 минути, ама ги промаши сите удари кон кошот на Далас! (ВИДЕО)

МКД - 24.10.2013

Екипата на Атланта хоукс, за која настапува македонскиот интернационалец Перо Антиќ, со скор 1-6 го заврши уводниот дел пред почетокот на новата НБА-сезона откако рано утринава на теренот на ...

Антиќ одигра 29 минути против Далас

А1 On - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Два поени на Антиќ, Атланта загуби од Далас

ЗаЗабава - 24.10.2013

Екипата на Атланта загуби на гостувањето кај Далас со 98-88, во последниот подготвителен натпревар пред новата НБА сезона. Нашиот Перо Антиќ на паркетот мини речиси 30 минути и постигна два поени и ...

29 минути, 8 скокови и 2 поени за Антиќ против Далас

Кирилица - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

НБА: Атланта ја заврши претсезоната со пораз, Антиќ и понатаму непрецизен

Телеграф - 24.10.2013

Тимот на Перо Антиќ го доживеа шестиот пораз во седмиот подготвителен меч, овој пат со Далас, со 98:88. Антиќ запиша два поена и осум скока Со еден триумф и шест порази Атланта хокс го заврши ...

Два поена на Антиќ во новиот пораз на Атланта

Алфа - 24.10.2013

Во последниот подготвителен меч пред стартот на новата НБА сезона Антиќ не погоди ниту еднаш од шесте обиди од игра а на крајот од мечот имаше 8 скокови, 3 асистенции и една украдена топка.

Антиќ одигра 29 минути против Далас

МРТ - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ 29 минути на паркетот против Далас

Курир - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ одигра 29 минути против Далас

Бриф - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ најдобар скокач кај Атланта во поразот во Далас

Република - 24.10.2013

Атланта го доживеа и шестиот пораз во подготвителниот период пред почетокот на сезоната, а Перо Антиќ помина најмногу време на паркетот во мечот против Далас што се одигра ноќеска.

Уште еден пораз за тимот на Антиќ

Канал 77 - 24.10.2013

Кошаркарите на Атланта со пораз во Далас ја завршија претсезоната во НБА лигата. Новиот тим на Перо Антиќ, во претсезоната одигра седум натпревари, на кои забележа само една победа.

Антиќ одигра 29 минути против Далас

Денешен - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ одигра 29 минути против Далас

Локално - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ за 29 минути игра постигнал два коша

Н.Македонија - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Атланта загуби од Индијана, седум коша на Антиќ

Н.Македонија - 24.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната, на домашен терен Атланта на Перо Антиќ e поразена од Индијана со 89-107 (24-15, 17-31, 23-29, 25-32) Перо Антиќ НБА - контролни средби Македонскиот кошаркар ...

Антиќ одигра 29 минути против Далас

Идивиди - 24.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ мина 29 минути на теренот на синоќешниот натпревар што неговата екипа Атланта го одигра на гости кај Далас. Атланта по шестти пат беше поразена 98:88 (19:24; 28:19; ...

Антиќ одигра 23 минути за Атланта против Индијана

Телма - 23.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната, на домашен терен Атланта загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25),Перо Антиќ постигна 7 поени за Атланта.

Антиќ со 7 поени не можеше да го спречи поразот на Атланта од Индијана

Канал5 - 23.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната, на домашен терен Атланта на нашиот Перо Антиќ загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25), капитенот на црвено жолтите мечот го заврши со седум ...

Седум поени на Антиќ против Индијана

Утрински - 23.10.2013

Атланта го запиша петтиот пораз во претсезоната откако на домашен терен беше убедливо совладана од Индијана пејсерс со убедливи 107:89 Екипата на Атланта го запиша петтиот пораз во претсезоната ...

Антиќ солиден, Атланта повторно загуби

Кајгана - 23.10.2013

Екипата на Атланта забележа нов пораз во претсезонските натпревари во НБА лигата. Атланта чиj дрес го носи Перо Антиќ, на домашен терен претрпе убедлив пораз од еден од најдобрите тимови во лигата ...

Антиќ ќе го менува Хорфорд во Далас

Дерби - 23.10.2013

Перо Антиќ треба да има голема минутажа и во последниот претсезонски натпревар на Атланта Хоукс ноќва од 2,30 часот по средноевропско време кај Далас Маверикс, и тоа како замена за ѕвездата на тимот ...

Антиќ солиден, Атланта повторно загуби

СуперСпорт - 23.10.2013

Екипата на Атланта, забележа нов пораз во претсезонските натпревари во НБА лигата. Атланта, чии дрес го носи Перо Антиќ, на домашен терен претрпе убедлив пораз, од еден од најдобрите тимови во ...

Антиќ со 22 минути и седум поени против Индијана

Хитпортал - 23.10.2013

П рвиот македонски кошаркар во НБА, Перо Антиќ ноќеска го имаше својот најзабележителен настап во претсезоната од најсилната светска кошаркарска лига.

Видео: Антиќ солиден во поразот на Аталанта

Спортски - 23.10.2013

Екипата на Атланта, забележа нов пораз во претсезонските натпревари во НБА лигата. Атланта, чии дрес го носи Перо Антиќ, на домашен терен претрпе убедлив пораз, од еден од најдобрите тимови во ...

Видео: Антиќ солиден во поразот на Аталанта

Таратур - 23.10.2013

Екипата на Атланта, забележа нов пораз во претсезонските натпревари во НБА лигата. Атланта, чии дрес го носи Перо Антиќ, на домашен терен претрпе убедлив пораз, од еден од најдобрите тимови во ...

Седум поени за Антиќ во поразот од Индијана

Дерби - 23.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната на домашен терен Атланта загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25). Перо Антиќ во игра мина 23 минути и постигна 7 поени.

Перо Антиќ сè подобар во Атланта

Оff.net - 23.10.2013

Атланта Хокс забележа уште еден пораз во подготвителните натпревари пред новата сезона во НБА лигата, а Перо Антиќ го одигра за него најефикасниот натпревар до сега во НБА.

Антиќ за 23 минути - 7 поени

Сител - 23.10.2013

Атланта на нашиот Перо Антиќ доживеа нов пораз во претсезоната вкупно петти на шестиот натпревар. Синоќа Атланта во „Филипс Арена“ загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25).

Седум поени за Антиќ во поразот на Атланта од Индијана

А1 On - 23.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната, на домашен терен Атланта на нашиот Перо Антиќ загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25), а Антиќ постигна 7 поени.

Атланта пак слабо, Антиќ сè подобар

Оn.net - 23.10.2013

Претпоследниот настап на тимот на Атланта во НБА претсезоната заврши со нов нивни пораз, овој пат дома од Индијана, која славеше со убедливи 107:89. Она што нас секако најмногу не интересира е играта ...

Антиќ со 22 минути и седум поени против Индијана

Спортклуб - 23.10.2013

Првиот македонски кошаркар во НБА, Перо Антиќ ноќеска го имаше својот најзабележителен настап во претсезоната од најсилната светска кошаркарска лига. На една недела пред стартот на новата кампања, ...

Атланта загуби, Антиќ ги подели првите две „банани“ во НБА (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 23.10.2013

Кошаркарите на Атланта хокс го претрпеа и петиот пораз во шестиот контролен меч во пресрет на новата НБА-сезона откако рано утринава на домашен терен убедливо загубија во пресметката со Индијана ...

Антиќ со седум поени во поразот на Атланта од Индијана

Нетпрес - 23.10.2013

На претпоследниот натпревар од предсезоната во НБА лига, тимот на Атланта за кој настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќзагуби од Индијана со 107:89.

Антиќ солиден, Атланта повторно загуби

Макфакс - 23.10.2013

Екипата на Атланта, забележа нов пораз во претсезонските натпревари во НБА лигата. Атланта, чии дрес го носи Перо Антиќ, на домашен терен претрпе убедлив пораз, од еден од најдобрите тимови во ...

Атланта загуби - Антиќ солиден

Алфа - 23.10.2013

На натпреварот кој се одигра ноќеска првиот македонец во најквалитетната лига, Перо Антиќ на теренот мина 22 минути во кои забележа 7 поени, по три скокови и асистенции и две блокади.

Антиќ солиден во новиот пораз на Атланта

ЗаЗабава - 23.10.2013

Екипата на Атланта Хокс доживеа уште еден пораз во претсезоната од НБА лигата, овојпат на домашен терен од Индијана со 107-89. Поранешниот капитен на македонската кошаркарска репрезентација на ...

НБА: Нов пораз за Атланта, Антиќ придонесе со 7 поени

Телеграф - 23.10.2013

Перо Антиќ го одигра најдобриот меч откако е во Атланта, но неговата екипа го нареди и петтиот пораз во претсезоната Перо Антиќ и Атланта нанижаа уште еден неуспешен натпревар во претсезоната во НБА ...

Седум поени за Антиќ во поразот од Индијана

+инфо - 23.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната, на домашен терен Атланта на нашиот Перо Антиќ загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25), а Антиќ постигна 7 поени.

Атланта губи, но Антиќ лепи „банани“ (ВИДЕО)

Република - 23.10.2013

Со 89-107, „јастребите“ на Атланта го претрпеа петтиот пораз во пријателските натпревари пред почетокот на сезоната на НБА, овој пат од Индијана Пејсерс.

Седум поени за Антиќ во поразот на Атланта од Индијана

Локално - 23.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната, на домашен терен Атланта на нашиот Перо Антиќ загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25), а Антиќ постигна 7 поени.

Антиќ солиден во претпоследниот тест

Вечер Прес - 23.10.2013

На претпоследниот натпревар од претсезоната Атланта загуби од Индијана со 107:89, а првиот македонски кошаркар во НБА лигата Перо Антиќ во игра мина 23 минути и постигна 7 поени.

Седум поени за Антиќ во поразот на Атланта од Индијана

Бриф - 23.10.2013

На последниот натпревар од претсезоната, на домашен терен Атланта на нашиот Перо Антиќ загуби од Индијана со 107:89 (15:24; 31:17; 29:23 и 32:25), а Антиќ постигна 7 поени.

Антиќ постигна четири коша, Атланта доживеа нов пораз

Телма - 21.10.2013

Перо Антиќ со пораз го одигра првиот настап во дресот на Атланта пред своите гледачи постигнувајќи четири поени за нецели 22 минути колку што мина на паркетот.

Антиќ добар во одбрана, но не му оди шутот

Вест - 21.10.2013

Перо Антиќ се уште чека на првата победа во дресот на Атланта хоукс, откако беше поразен од Мемфис гризлис пред своите гледачи со 90:82. Нашиот репрезентативец имаше солидна минутажа, но повторно ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

Утрински - 21.10.2013

Атланта го загуби натпреварот од Мемфис со 90:82, а првиот Македонец во НБА на теренот беше нецели 22 минути Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени ...

Четири поени за Антиќ во дебито на домашен терен

Канал5 - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Антиќ солиден во поразот на Атланта

Макфакс - 21.10.2013

Перо Антиќ, одигра 22 минути во тимот на Атланта Хоукс, кој во претсезонскиот меч загуби од Мемфис со 82-90. Македонскиот интернационалец, натпреварот со Мемфис го заврши со 4 поени, исто толку ...

НБА: Четири поени за Антиќ, пораз за Атланта

Телеграф - 21.10.2013

Во мечот со најголема минутажа, македонскиот центар имаше скромен придонес во поразот на неговиот тим од Мемфис (90:82) Перо Антиќ постигна четири поени во поразот на Хокс од Мемфис гризлис со 90:82 ...

Четири поени на Антиќ, нов пораз на Атланта

ЗаЗабава - 21.10.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ постигна четири поени во поразот на Атланта на домашен терен од Мемфис Гризлис со 82-90. Антиќ на овој натпревар играше 22 минути и имаше учинок од четири поени, ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

МРТ - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Антиќ солиден во поразот на Атланта

Кајгана - 21.10.2013

Перо Антиќ, одигра 22 минути во тимот на Атланта Хокс, кој во претсезонскиот меч загуби од Мемфис со 82-90. Македонскиот интернационалец, натпреварот со Мемфис го заврши со 4 поени, исто толку ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

+инфо - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Антиќ солиден во поразот на Атланта

СуперСпорт - 21.10.2013

Перо Антиќ, одигра 22 минути во тимот на Атланта Хоукс, кој во претсезонскиот меч загуби од Мемфис со 82-90. Македонскиот интернационалец, натпреварот со Мемфис го заврши со 4 поени, исто толку ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

Курир - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

По четири поени и скока на Антиќ против Мемфис

Дерби - 21.10.2013

Перо Антиќ постигна четири поени за Атланта Хоукс, која во својата „Филипс арена“ изгуби и од Мемфис со 90:82, претрпувајќи го четвртиот пораз во петтиот претсезонски натпревар.

Трет пораз на Атланта: „јастребот“ Антиќ за 22 минути даде четири поени

МКД - 21.10.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ го доживеа третиот пораз во четвртиот претсезонски меч во НБА-лигата, откако вечерва со Атланта хоукс загуби од Мемфис гризлис со 82-90, а нашиот кошаркар мина ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

А1 On - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Солиден настап на Антиќ

Оn.net - 21.10.2013

Перо Антиќ имаше солидна минутажа и игра во поразот на Атланта на домашен терен од Мемфис Гризлис (82:90). Антиќ за 22 минути игра имаше учинок од 4 поени (2/7 шут за два, 0/3 за тројка), 4 скока и ...

Четири поени за Антиќ во поразот од Мемфис

Оff.net - 21.10.2013

Перо Антиќ го одигра третиот претсезонси натпревар на кој неговиот тим доживеа нов пораз. Атланта Хокс загуби на домашен терен од Мемфис Гризлис со 82:90.

Перо Антиќ против Мемфис: Добра минутажа, слаб учинок

Точка - 21.10.2013

Поранешниот македонски капитен, Перо Антиќ го одигра третиот претсезонски натпревар за својот нов тим, Атланта Хокс. Екипата на Перо Антиќ загуби на домашен терен од Мемфис Гризлис со 82:90, а нашиот ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

Денешен - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Антиќ со четири поени во поразот на Атланта

Локално - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

Бриф - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Антиќ како лав против “гризлите“, „јастребите“ повторно во неуспешен лет

Република - 21.10.2013

Перо Антиќ ноќеска ја одигра најдобрата партија за екипата на Атланта Хоукс во натпреварот од претсезоната против Мемфис Гризлис, но за жал и овој пат неговиот тим загуби со 90-82.

Перо Антиќ дебитираше со четири коша, Атланта загуби дома

Н.Македонија - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...

Антиќ постигна четири поени на домашен терен

Идивиди - 21.10.2013

Првиот настап во дресот на Атланта на домашен терен Перо Антиќ го заврши со четири поени за нецели 22 минути колку што мина на теренот. Во ударите за три поени првиот Македонец кој заиграл во НБА ...