TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нешто пукна кога ни се сретнаа погледите

Вест - 23.05.2002

БЛАГОЈА АНЧЕВСКИ-ДЕЧКО - ЧОВЕКОТ КОЈ ГО УДРИ ТАКОВСКИ НА ДЕРБИТО ВАРДАР-БЕЛАСИЦА ГЦ "Дечко" не е дечко. Човек на 64 години, стар скопјанец, дебармаалец, со две деца, внуци, цела армија другари, пријатели. Самиот вели многу помалку ме знаат како Благоја Анчевски. "Дечко" не е дечко.

Поповски поведе постапка против Вардар, потврдена суспензијата на "Градски"

Утрински - 23.05.2002

Дисциплинска комисија на Фудбалскиот сојуз на Македонија Поради тешкиот инцидент по мечот од претпоследното плејоф коло меѓу Вардар и Беласица Г.Ц, кога на Градскиот стадион во Скопје беше нападнат претседателот на струмичани и член на У.О на ФСМ, Ванчо Таковски, црвено-црните беа предадени на ...

Здравевски ќе може да игра за Победа денеска

Дневник - 23.05.2002

КОМЕСАР ЗА ДИСЦИПЛИНА ВО ФСМ Драган Поповски, комесарот за дисциплина во ФСМ, вчера поведе постапка против Вардар за инцидентот во саботата на средбата со Беласица ГЦ, кога навивачите на црвено-црните го нападнаа и го повредија во главата Ванчо Таковски, првиот човек на струмичани.

Суспензијата на Градски автоматски ќе патува во УЕФА

Дневник - 23.05.2002

Евентуалната казна за Градскиот стадион, која ќе важи за натпреварите на Вардар, автоматски ќе патува во УЕФА, која само ќе ја верификува и објави - не информираа во стручната служба на ФСМ. Тоа значи дека казната што Вардар ќе ја добие за инцидентот на средбата со Беласица ГЦ, кога беше нападнат ...

Вардар евронатпреварите ќе ги игра во странство?!

Дневник - 22.05.2002

ФУДБАЛ - АКО ФСМ ЈА ИНФОРМИРА УЕФА ЗА СУСПЕНЗИЈАТА НА ГРАДСКИ Евентуалното прво коло во Европа "црвено-црните" би требало да го играат надвор од земјава, зашто немаме друг соодветен стадион Ако Вардар се пласира во првото коло од Купот на УЕФА или обезбеди пласман во некоја од групите во Лигата на ...

Вардар на Дисциплинска, "Градски" суспендиран

Вест - 22.05.2002

Натпреварувачка комисија на ФСМ Поради инцидентот што се случи по завшување на натпреварот од деветото коло на фудбалскиот Плеј -оф меѓу Вардар и Беласица ГЦ (1:1), скопскиот прволигаш е даден на Дисциплинска комисија, додека Градскиот стадион во Скопје е суспендиран.

Беласица ГЦ бара Сојузот ригорозно да ги казни виновниците

Дневник - 21.05.2002

ФУДБАЛ - ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО САБОТАТА Раководството на Беласица ГЦ бара од органите на ФСМ ригорозно да ги казни виновниците за настаните по завршувањето на натпреварот со Вардар, кога претседателот на струмичкиот прволигаш, Ванчо Таковски, избегна линч.

"Да се најдат виновниците и да се казнат"

Дневник - 21.05.2002

Ристески, потпретседателот на Вардар - Апелираме да се најдат и да се казнат виновниците за инцидентот по мечот со Беласица ГЦ, кога беше удрен претседателот на струмичкиот клуб, Ванчо Таковски. Ние како клуб се оградуваме од тоа што се случи - изјави Борче Ристески, потпретседателот на Вардар.

Викендов ќе биде познат и фудбалскиот шампион на Македонија

А1 - 20.05.2002

Долга недела до крајот на фудбалскиот шампионат. Уште толку време за завршни подготовки, но и за фудбалско пазарење и наплата на старите сметки и долгови. Шампионот се крчка на Чаир, многу повеќе отколку во Струмица. Човекот што никогаш ништо не заборава и тешко простува, особено ако некој му ...

Гневните навивачи го истепаа шурата на премиерот

Вест - 20.05.2002

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА - ПО РЕМИТО НА "ГРАДСКИ" Жешко симнување надолу Ванчо Таковски, претседател на Беласица ГЦ, влијателен член на УО на ФСМ и шура на премиерот, со лесни повреди на главата го плати цехот на неуспехот на Вардар на дерби средбата против струмичани, на која скопјани можеа да ја ...

Промоцијата на новиот шампион во идната недела

Утрински - 20.05.2002

Во дерби натпреварот на 9. коло од разигрувањето за титулата, Вардар - Беласица ГЦ 1:1 (1:1) Вардар и Беласица ГЦ одиграа нерешено 1:1 во дерби натпреварот од 9. коло на разигрувањето за освојување на шампионската титула во фудбалското првенство на Македонија.

Претседателот на струмичаните Ванчо Таковски избегна линч

Утрински - 20.05.2002

По завршувањето на дерби натпреварот Вардар - Беласица ГЦ (1:1) на Градски стадион во Скопје Емил Китановски Контроверзниот претседател на Беласица ГЦ Ванчо Таковски, за малку избегна линч од разгневените навивачи на Вардар, на Градскиот стадион во Скопје, по завршувањето на дерби натпреварот од 9.