TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оргазмичните вибрации на политичкиот воајер Зоран Заев

Дневник - 19.04.2015

Во името на неовластеното телефонско прислушување, политичкото воајерство и недозволеното објавување транскрипти од телефонски разговори... Амин. Ете тоа е новата молитва, т.е. политичка мантра која денес кружи низ Македонија.

Заев од Штип: СДСМ ќе ги предводи народните протести

Локално - 19.04.2015

Злоупотребата на власта боли силно. Ќе мора да излеземе, толку беше. СДСМ ќе ги предводи протестите, но тоа нема да бидат партиски протести, туку протести на сплотен народ. Сите партиски симболи ќе ги тргнеме настрана.

Заев од Штип: СДСМ ќе ги предводи народните протести

А1 On - 19.04.2015

Злоупотребата на власта боли силно. Ќе мора да излеземе, толку беше. СДСМ ќе ги предводи протестите, но тоа нема да бидат партиски протести, туку протести на сплотен народ. Сите партиски симболи ќе ги тргнеме настрана.

(ВО ЖИВО) Пренос од 23-та „бомба“ на СДСМ во Центар

Бриф - 19.04.2015

Денеска со почеток во 14:00 часот СДСМ ја објавува 23-тата „бомба“ од проектот Вистината за Македонија. Нови докази за противзаконското работење на оваа ...

Сител анализа: По најавите на Заев и медиумите на Сорос за насилства, има ли реална опасност и можност за тоа?

Сител - 19.04.2015

Поминаа над 20 прес конференции на кои Зоран Заев и СДСМ непречено пуштаат снимки од туѓи приватни телефонски разговори и вршат кривично дело кое е казниво во секоја држава во светот. И последните објави покажуваат дека содржините на тчефонските ...

По најавите на Заев и медиумите на Сорос за насилства, има ли реална опасност и можност за тоа?

Денешен - 19.04.2015

Поминаа над 20 прес конференции на кои Зоран Заев и СДСМ непречено пуштаат снимки од туѓи приватни телефонски разговори и вршат кривично дело кое е казниво во секоја држава во светот. И последните објави покажуваат дека содржините на тчефонските ...

„Црвенковски работи директно против Заев и својата партија“

МКД - 18.04.2015

Во оваа ситуација не може да не зборуваш, да немаш став, особено кога зборуваме за еден човек како што е Бранко Црвенковски, кој бил на сите можни фунцкии во оваа држава. Тоа е насочено директно против сопствената партија и против Зоран Заев, изјави ...

Никола Димитров: ЕУ итно треба да помогне во борбата против Груевски

Локално - 18.04.2015

Минатата година одбив амбасадорската мандат во Москва и ставам крај на 18-годишната дипломатска кариера. Да служам на владата или на својата татковина Македонија, тоа станаа две Кореји две различни нешта.

Милошоски: СДСМ сака да прислушкува, ВМРО-ДПМНЕ го сослушува народот

Press24 - 18.04.2015

СДСМ сака да прислушкува свои политички опоненти. ВМРО-ДПМНЕ сака да го сослуша народот и да види што треба да се направи. И Заев треба да биде свесен дека во Струга не е човек којшто ужива легитимитет затоа што неговата партија ја подели и смени ...

Милошоски со порака ВМРО-ДПМНЕ сака да го сослуша народот, СДСМ да го прислушкува

Нетпрес - 18.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ сака да го сослуша народот за разлика од СДСМ кој сака да прислушува свои политички опененти. Заев треба да биде свесен дека во Струга не ужива легитимитет затоа што неговата партија ја подели и ја промени Струга.

СДСМ го бара Бранко на помош за спас од Заев

Нетпрес - 18.04.2015

Каде е Бранко Црвенковски во овие тешки моменти за државата и пред се за СДСМ и зошто тој се уште мудро молчи, е прашањето кое се погласно го поставуваат и во опозицијата. Дел од нив го бара мислењето на Црвенковски за да може да расчисти со него.

Милошоски: СДСМ сака да го прислушкува, а ВМРО-ДПМНЕ да го сослушува народот

Република - 18.04.2015

СДСМ сака да прислушкува свои политички опоненти. ВМРО-ДПМНЕ сака да го сослуша народот и да види што треба да се направи. И Заев треба да биде свесен дека во Струга не е човек којшто ужива легитимитет затоа што неговата партија ја подели и смени ...

МИЛОШОСКИ: СДСМ сака да прислушкува, ВМРО-ДПМНЕ го сослушува народот

Fox.mk - 18.04.2015

СДСМ сака да прислушкува свои политички опоненти. ВМРО-ДПМНЕ сака да го сослуша народот и да види што треба да се направи. И Заев треба да биде свесен дека во Струга не е човек којшто ужива легитимитет затоа што неговата партија ја подели и смени ...

Милошоски: Со нелегални материјали Заев и Шекеринска сакаат да си ги покријат поразите

Курир - 18.04.2015

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски вели дека со целото ова сценарио при објавување на монтираните материјали, Заев и Шекеринска сакаат да ги покријат катастрофалните порази. -Цел овој проект кој го прават сега, целите овие нелегални и ...

Милошоски: СДСМ сака да прислушкува, ВМРО-ДПМНЕ го сослушува народот

Курир - 18.04.2015

СДСМ сака да прислушкува свои политички опоненти. ВМРО-ДПМНЕ сака да го сослуша народот и да види што треба да се направи. И Заев треба да биде свесен дека во Струга не е човек којшто ужива легитимитет затоа што неговата партија ја подели и смени ...

Милошоски: Пораката и денес и утре до Зaев e дека со шпионирање не се станува премиер

Денешен - 18.04.2015

И додека Заев најавува монтирани телефонски разговори премиерот Никола Груевски најавува нови странски инвестиции, нови вработувања, нови проекти рече пратеникот Антонио Милошоски на денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ одржана во Струга.

МИЛОШОСКИ ДО ЗАЕВ: Со шпионирање не се станува премиер

Fox.mk - 18.04.2015

И додека Заев најавува монтирани телефонски разговори премиерот Никола Груевски најавува нови странски инвестиции, нови вработувања, нови проекти рече пратеникот Антонио Милошоски на денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ одржана во Струга.

Милошоски: Заев никогаш нема да биде премиер затоа што ја шпионира Македонија!

Курир - 18.04.2015

И додека Заев најавува монтирани телефонски разговори премиерот Никола Груевски најавува нови странски инвестиции, нови вработувања, нови проекти рече пратеникот Антонио Милошоски на денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ одржана во Струга.

СДСМ го бара Бранко на помош за спас од Заев

Република - 18.04.2015

Каде е Бранко Црвенковски во овие тешки моменти за државата и пред се за СДСМ и зошто тој се уште мудро молчи, е прашањето кое се погласно го поставуваат и во опозицијата. Дел од нив го бара мислењето на Црвенковски за да може да расчисти со него.

Со името нема политика (политикантство)

Република - 18.04.2015

Де­ка по­ли­ти­ка­та е при­пад­нич­ка на нај­ста­ра­та про­фе­си­ја зна­е­ме мно­гу одам­на, а де­ка го­лем дел од по­ли­ти­ча­ри­те че­сто се лаж­гов­ци и ма­ни­пу­ла­то­ри мо­жев­ме да се уве­ри­ме пред и по си­те из­бо­ри на кои до­се­га сме ...

Милошоски: ВМРО го сослушува народот додека СДСМ сака да прислушкува!

Пулс24 - 18.04.2015

СДСМ сака да прислушкува свои политички опоненти. ВМРО-ДПМНЕ сака да го сослуша народот и да види што треба да се направи. И Заев треба да биде свесен дека во Струга не е човек којшто ужива легитимитет затоа што неговата партија ја подели и смени ...

Милошоски: Со нелегални материјали Шеќеринска и Заев сакаат да си ги покријат поразите

Пулс24 - 18.04.2015

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски вели дека со целото ова сценарио при објавување на монтираните материјали, Заев и Шекеринска сакаат да ги покријат катастрофалните порази -Цел овој проект кој го прават сега, целите овие нелегални и ...

Милошоски: Заев никогаш нема да биде премиер затоа што ја шпионира Македонија

Пулс24 - 18.04.2015

И додека Заев најавува монтирани телефонски разговори премиерот Никола Груевски најавува нови странски инвестиции, нови вработувања, нови проекти рече пратеникот Антонио Милошоски на денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ одржана во Струга.

ФОТО: Најбројни на протестот на СДСМ во Охрид беа активисти од општините кои се под нивна контрола!

Пулс24 - 18.04.2015

На синоќешниот протестен марш на опозицијата во Охрид можеа да се забележат многубројни автомобили кои пристигнаа од општините кои се под контрола на СДСМ. Како што може да се види од фотографиите, најприсутнити на протестот беа партиски членови и ...

Каде е Бранко во овие тешки моменти?СДСМ го бара Црвенковски на помош за спас од Заев!

Пулс24 - 18.04.2015

Каде е Бранко Црвенковски во овие тешки моменти за државата и пред се за СДСМ и зошто тој се уште мудро молчи, е прашањето кое се погласно го поставуваат и во опозицијата. Дел од нив го бара мислењето на Црвенковски за да може да расчисти со него.

Каде е Бранко Црвенковски во овие тешки моменти за државата?!

Falanga - 18.04.2015

Каде е Бранко Црвенковски. Каде е Бранко Црвенковски во овие тешки моменти за државата и пред се за СДСМ и зошто тој се уште мудро молчи, е прашањето кое се погласно го поставуваат и во опозицијата.

Заев: Никој нема право да вети и договара амнестија

Глас на Америка - 17.04.2015

На протестниот собир во Охрид тој рече дека опозицијата нема да потклекне ниту на притиосоците од Меѓународната заедница. Ова повеќе не е партиска битка, туку битка на опозицијата и на целиот наш слободарски народ против врхушката на власта, порача ...

Заев: Ако нема резултат од преговорите наскоро излегуваме на улица

Нова ТВ - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за А1 он упати апел до меѓународната заедница да го забрза процесот на преговори. Ако има повеќе рунди од преговорите, нека се побрзаат, ние даваме шанса на демократијата, иако често излегувавме досега понижени ...

Заев од Охрид: Нема амнестија за никого, се што имаат украдено ќе го вратат

Нова ТВ - 17.04.2015

Овие денови власта ја фаќа паника па почна да прави валкани работи, почнаа да влегуваат во лоши сценарија. Запалија автомобил на активист на СДСМ, запалија и уште еден автомобил во Битола на активист на СДСМ, денеска запалија и трет автомобил во ...

Заев: Ако не успеат преговорите излегуваме на улица

Фокус - 17.04.2015

„Мора да дадеме шанса на преговорите, секако до одреден момент. Доколку не се успее, ќе се истурат граѓаните по улиците, а јас сум должен тоа да го водам.“ -Мора да дадеме шанса на преговорите, секако до одреден момент.

Заев од Охрид: Господо од власта, прекинете со вашите црни сценарија, народот е тука

Фокус - 17.04.2015

Тој тврди дека под ниту една закана или уцена, опозицијата нема да попушти Овие денови власта ја фаќа паника па почна да прави валкани работи, почнаа да влегуваат во лоши сценарија. Запалија автомобил на активист на СДСМ, запалија и уште еден ...

ЕКСКЛУЗИВНО ЗОРАН ЗАЕВ: Ако не дадат резултат преговорите во Брисел, опозицијата ќе мора да ја заврши работата – бегање ...

Капитал - 17.04.2015

Додека го правевме ова интервју, делегациите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, во Брисел правеа втор обид со помош на европарламентарците да се приближат до точка од која ќе може да почнат преговори за разрешување на политичката криза во Македонија.

Сценариото од 2015 година како компилација од 2001 и 2005 година

Дневник - 17.04.2015

Црвенковски на 17 јануари 2001 г. во однос на материјалите рече: „Направивме избор од материјалите“. Тоа е речиси истоветна изјава со тие на Заев за тоа што објавуваат од материјалите што ги поседуваат.

Јас сум црпнат од струмичките ниви за да ја спасам Македонија

Дневник - 17.04.2015

Првиот социјалдемократ Зоран Заев бил црпнат од струмичките ниви од страна на Господ за да биде испратен да ја спаси Македонија. Ова, всушност, самиот тој го изјави во интервју за локална охридска телевизија на денот кога во Охрид беше објавена нова ...

Заев за Капитал: Бегање нема, ова е недозволиво и мора да биде спречено како и да е !

Локално - 17.04.2015

Со Груевски на чело на Владата, секако дека не би прифатиле преодна влада. Тој е главата на целиот овој извитоперен систем во којшто живееме, вели во интервјуто за Капитал лидерот на опозицијата Зоран Заев.

Заев им се заканува на оние кои мислат различно од него !?

Алфа - 17.04.2015

Радикализација, сценарија за насилство. Заев се заканува дека ќе падне крв. Вели дека имал притисоци тоа да се случи. Значи ли ова закана за оние кои мислат различно од него? Радикализација, сценарија за насилство. Заев се заканува дека ќе падне крв.

(ВИДЕО) Заев од Охрид: Нема бегање, криминалците од власта ќе одговараат пред законот

Бриф - 17.04.2015

После прес-конференцијата на која претседателот на ОО на СДСМ Охрид, Томислав Тунтев, објави снимки од прислушкувани разговори за време на изборите кои ја докажуваат играта на власта во овој град за пресметка со политичкиот противник во 18.30 часот ...

Заев: Господ ме зема од нива за да ја спасам Македонија!(ВИДЕО)

За Се - 17.04.2015

Лидерот на опозициската СДСм и градоначалник на Струмица, Зоран Заев вчера при гостувае на локална охридска телевизија кажа дека Господ го црпнал додека тој работел по нивите на родното Муритно и го донел да го оди неговиот ...

Заев од Охрид: Ниту Билјанини извори не можат да ги исперат

+инфо - 17.04.2015

На сите, и на тие од власта, им е јасно дека ниту Билјанини Извори не можат да ги исперат, а СДСМ наскоро ќе објави уште поделикатни материјали порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на собирот после маршот на опозицијата во Охрид, известува Либертас .

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Заев од Охрид: Власта ја фаќа паника и почна со лоши сценарија

+инфо - 17.04.2015

Овие денови власта ја фаќа паника па почна да прави валкани работи, почнаа да влегуваат во лоши сценарија. Запалија автомобил на активист на СДСМ, запалија и уште еден автомобил во Битола на активист на СДСМ, денеска запалија и трет автомобил во ...

ВИДЕО: Св. Заев од Муртино - Господ ме зема од нива и ме прати да ја средам Македонија

Press24 - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето вчерашно гостување во локална охридска телевизија рече дека Господ го пратил во ...

Милошоски до Заев: Со шпионирање не се станува премиер

Press24 - 17.04.2015

И додека Заев најавува монтирани телефонски разговори премиерот Никола Груевски најавува нови странски инвестиции, нови вработувања, нови проекти рече пратеникот Антонио Милошоски на денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ одржана во Струга.

„Македонија чекори назад“ – Никола Димитров за Њујорк Тајмс

Фактор - 17.04.2015

„Минатата година, јас го одбив амбасадорското поставување во Москва и заврши мојата дипломатска кариера од 18 години. Во служењето на мојата влада и мојата земја, Македонија, се случија многу различни работи, а јас не чувствував дека можам да ...

Заев во тв интервјуа најавува насилство за решавање на кризата

Сител - 17.04.2015

По целосното разобличување на сценариото на Зоран Заев, чии бомби очигледно не предизвикаа промена во расположението кај граѓаните кои не наседнаа на неговите манипулации – лидерот на опозицијата прибегнува кон директни закани и најави дека во ...

Заев се заканува на народот и на државата (видео)

Нетпрес - 17.04.2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ во интервју во кое најавува немири доколку не биде по негово. Во интервју за интернет-верзијата на А1, Заев вели „Ако не се случи да се обезбеди слободата и гаранцијата за слобода на секој граѓаниин, ние ќе ја преземе ...

Заев со ново сценарио за личен спас: најавува крв и насилство

Нетпрес - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најавува дека ќе паднело крв и започнува со директни закани откако неговите таканаречени бомби не го постигнаа ефектот кој тој го посакуваше. Мрачното сценарио на Заев не помина кај граѓаните кои на опозицискиот лидер му ...

ВИДЕО: Господ ме црпна од нивите и ме прати да ја средам Македонија

Нетпрес - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето гостување во локална охридска телевизија рече дека Господ го црпнал од нивите во струмичко и го пратил во Македонија. -Јас сум човек од село, од село Муртино, струмичко. Пред некои 20 години работев по полето.

Милошоски: Со шпионирање не се станува премиер

Нетпрес - 17.04.2015

И додека Заев најавува монтирани телефонски разговори премиерот Никола Груевски најавува нови странски инвестиции, нови вработувања, нови проекти. Ова го истакна пратеникот и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната трибина одржана ...

Заев од Охрид: Следува период во кој ќе испорачаме докази и аргументи на многу чувствителни теми

еМагазин - 17.04.2015

По вчерашната прес конференција на СДСМ во Охрид, на која беа објавени нови аудио снимки од аферата со прислушувањето следеше „Марш на вистинатата“, предводен од лидерот на партијата, Зоран Заев.

Заев им се заканува на народот и на државата додека траат преговорите (видео)

Република - 17.04.2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, во интервју во кое најавува немири доколку не биде по негово, за интернет-верзијата на „А1“ вели: „Ако не се случи да се обезбеди слободата и гаранцијата за слобода на секој граѓаниин, ние ќе ја преземе обврската сами да ...

Заев најавува крв и насилство

Денешен - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најавува дека ќе паднело крв и започнува со директни закани откако неговите таканаречени бомби не го постигнаа ефектот кој тој го посакуваше. Мрачното сценарио на Заев не помина кај граѓаните кои на опозицискиот лидер му ...

Заев од Охрид: Нема амнестија за забегани криминалци

Sky - 17.04.2015

Дали сакате да добиете 50 евра реални пари за тргување на реалниот финански пазар и започнете да заработувате пари? „Никој нема право да договара и да ветува амнестија за забеганите криминалци.

Заев од Муртино - Господ ме зема од нива и ме прати да ја средам Македонија (ВИДЕО)

Курир - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето вчерашно гостување во локална охридска телевизија рече дека Господ го црпнал од нивите во струмичко и го пратил во Македонија. -Јас сум човек од село, од село Муртино, струмичко.

Селскиот месија од Муртино: Господ ме зема од нива и ме прати по овој пат (ВИДЕО)

Вистина.мк - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во вчерашното гостување на една локална охридска телевизија рече дека Господ го пратил во Македонија. Заев во делот од разговорот вели: „Јас сум човек од село Муртино, струмичко.

Заев со новa операција за личен спас, најавува крв и насилство

Курир - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најавува дека ќе паднело крв и започнува со директни закани откако неговите таканаречени бомби не го постигнаа ефектот кој тој го посакуваше. Мрачното сценарио на Заев не помина кај граѓаните кои на опозицискиот лидер му ...

Заев бара спас во булдожер дипломатија?

Република - 17.04.2015

Ненад Мирчевски Изблиците на одушевување кај опозициските медиуми дека, конечно, доаѓа помош од надвор за Заев преку некаква „претходница на дипломатски булдожери“ е показател дека лидерот на опозицијата очајно се моли да го спасат тие што го ...

Заев од Муртино - Господ ме зема од нива и ме прати да ја средам Македонија

Вечер - 17.04.2015

Господ го пратил во Македонија Лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето вчерашно гостување во локална охридска телевизија рече дека Господ го пратил во ...

По Бугарија и Украина, нафташите ја уриваат и Македонија?!

Вечер - 17.04.2015

Новоименуваниот американски амбасадор во Скопје, Џес Бејли, често знае да каже дека „кревкиот македонски брод веќе се тресе". Тој долги години работеше во Турција, а има одлични конекции на Балканот.

Додека траат преговорите Заев им се заканува на народот и на државата

Пулс24 - 17.04.2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, во интервју во кое најавува немири доколку не биде по негово, за интернет-верзијата на „А1“ вели: „Ако не се случи да се обезбеди слободата и гаранцијата за слобода на секој граѓаниин, ние ќе ја преземе обврската сами да ...

Лидерот на СДСМ од Муртино: Господ ме зема од нива и ме прати да ја средам Македонија

Пулс24 - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето вчерашно гостување во локална охридска телевизија рече дека Господ го црпнал од нивите во струмичко и го пратил во Македонија. -Јас сум човек од село, од село Муртино, струмичко.

Милошоски: „Заев никогаш не бил и нема да биде премиер затоа што ја шпионира сопствената држава“

Пулс24 - 17.04.2015

-Додека Заев најавува монтирани телефонски разговори, премиерот Никола Груевски најавува нови странски инвестиции, нови вработувања, нови проекти, рече пратеникот Антонио Милошоски на денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ одржана во Струга.

Нова операција на Заев за личен спас: Овој пат со најава за крв и насилство!

Пулс24 - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најавува дека ќе паднело крв и започнува со директни закани откако неговите таканаречени бомби не го постигнаа ефектот кој тој го посакуваше. Мрачното сценарио на Заев не помина кај граѓаните кои на опозицискиот лидер му ...

Видео: Ова е нивата од која Господ го земал Заев

Пулс24 - 17.04.2015

Ова е нивата во која Зоран Заев работел 20 години, пред, како што вели самиот, Господ да го извлече од неа и да го пушти да ја спасува Македонија. Ова е нивата во која Зоран Заев работел 20 години, пред, како што вели самиот, Господ да го извлече од ...

ВИДЕО: Заев летна од нива и како месија дојде да ја среди Македонија

Пулс24 - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, при гостувањето во една емисија даде изјава која можеби најдобро ќе ги објасни неговите постапки. Лидерот на СДСМ Зоран Заев во своето вчерашно гостување во локална охридска телевизија рече дека Господ го земал од нивата ...

Заев со новa операција за личен спас, најавува крв и насилство

Lider - 17.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најавува дека ќе паднело крв и започнува со директни закани откако неговите таканаречени бомби не го постигнаа ефектот кој тој го посакуваше. Мрачното сценарио на Заев не помина кај граѓаните кои на опозицискиот лидер му ...

Заев: Народот има право да ја знае вистината

Утрински - 16.04.2015

„Водиме искрена и исконска битка за иднината на нашата Македонија. Оваа битка е против поединци од власта, битка за човековите права и слободи, битка за се` што е одземено брутално од страна на власта“, наведе вечерва лидерот на СДСМ Зоран Заев пред ...

(ВИДЕО) Заев: Преговори до одреден момент, а потоа народот излегува на улица

Локално - 16.04.2015

Ако не се случи да се обезбеди слободата и гаранцијата за слобода на секој граѓаниин, ние ќе ја преземе обврската сами да ја заштитиме нашата слобода. Кога немате институции на системот кои гарантираат правичност тогаш нормално секој е да се обиде ...

Димитров за „New York Times“: ЕУ да ја повика Владата да поднесе оставка

Локално - 16.04.2015

Минатата година, јас ја одбив амбасадорската позиција во Москва и заврши мојата дипломатска кариера од 18 години. Скужењето на мојата влада и мојата земја, Македонија, станаа многу различни работи, и почувствував таму не можам да направам од внатре ...

Заев: Преговори до одреден момент – потоа народот ќе излезе на улица, а јас сум должен да го водам

+инфо - 16.04.2015

Мора да дадеме шанса на преговорите, секако до одреден момент. Доколку не се успее, ќе се истурат граѓаните по улиците, а јас сум должен тоа да го водам, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за А1он .

Заев: Преговори до одреден момент – потоа народот ќе излезе на улица, а јас сум должен да го водам (Видео)

24Струмица - 16.04.2015

Мора да дадеме шанса на преговорите, секако до одреден момент. Доколку не се успее, ќе се истурат граѓаните по улиците, а јас сум должен тоа да го водам, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за А1он .

Заев од Охрид: Нема амнестија за забегани криминалци

А1 On - 16.04.2015

„Никој нема право да договара и да ветува амнестија за забеганите криминалци. Сè што имаат искрадено, ќе го вратат на народот и на државата и од тоа нема бегање“, порача вечерва од митингот во Охрид, претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Заев: Oва е битка на слободарскиот народ против врхушката од власта

OhridNews - 16.04.2015

Ова повеќе не e партиска битка, ниту пак битка на опозицијата против власта, ова е битка на целиот наш слободарски народ против врхушката од власта, против поединци од власта. Ова е битка на човекот за човекот, ова е битка за човековите права и ...

(ВИДЕО) Заев: Преговори до одреден момент, а потоа народот излегува на улица

А1 On - 16.04.2015

Ако не се случи да се обезбеди слободата и гаранцијата за слобода на секој граѓаниин, ние ќе ја преземе обврската сами да ја заштитиме нашата слобода. Кога немате институции на системот кои гарантираат правичност тогаш нормално секој е да се обиде ...

ФОТО: Центарци, кумановци и струмичани најприсутни на протестот на СДСМ во Охрид

Нетпрес - 16.04.2015

На протесниот марш на опозицијата во Охрид можеа да се забележат многубројни автомобили кои пристигнаа од општините кои се под контрола на СДСМ. Како што може да се види од фотографиите испратени од читател, најприсутни на протестот беа партиски ...

Центарци, кумановци и струмичани најприсутни на протестот на СДСМ во Охрид (ФОТО)

Fox.mk - 16.04.2015

На протесниот марш на опозицијата во Охрид можеа да се забележат многубројни автомобили кои пристигнаа од општините кои се под контрола на СДСМ. Како што може да се види од фотографиите испратени од читател, најприсутнити на протестот беа партиски ...

Центарци, кумановци и струмичани најприсутни на протестот на СДСМ во Охрид (ФОТО)

Курир - 16.04.2015

На протесниот марш на опозицијата во Охрид можеа да се забележат многубројни автомобили кои пристигнаа од општините кои се под контрола на СДСМ. Како што може да се види од фотографиите испратени од читател, најприсутнити на протестот беа партиски ...

Фото: Среќа е … кога ќе ги видиш заедно чекирани Зоран Заев и Никола Груевски :)

Среќа.mk - 16.04.2015

Зоран Заев се чекираше на неговата фан страница со премиерот Груевски во Клубот на пратеници во Скопје :) Погледнете … ...

Центарци, кумановци и струмичани најприсутни на протестот на СДСМ во Охрид (ФОТО)

Денешен - 16.04.2015

На протесниот марш на опозицијата во Охрид можеа да се забележат многубројни автомобили кои пристигнаа од општините кои се под контрола на СДСМ. Како што може да се види од фотографиите испратени од читател, најприсутнити на протестот беа партиски ...

Германско радио заклучува: Груевски нема намера да си замине

Нова ТВ - 15.04.2015

Германското радио Дојчландфунк информира за развојот на настаните во Македонија по обелоденувањето на „бомбите“ на опозицискиот лидер Заев и заклучува дека Груевски нема намера да си замине, пренесе денеска „Дојче веле“ сервисот на македонски јазик .

Дојчландфунк: Груевски нема намера да ја напушти власта

Deutsche Welle - 15.04.2015

Германското радио информира за развојот на настаните во Македонија по обелоденувањето на „бомбите“ на опозицискиот лидер Заев и заклучува дека Груевски нема намера да си замине Веќе со недели опозицијата во Македонија презентира аудио снимки од ...

Од кризата во Македонија нема назад

Призма - 15.04.2015

Опциите за спас на Груевски се стеснуваат. Тој веројатно ќе мора да бира помеѓу тежок и, за него и за државата, драматичен пад или доброволно повлекување. По 9 години поминати суверено на премиерската фотелја, аферата со прислушкувањето претставува ...

Реисот го поддржа Заев, а снимките од прислушуваните поглавари одат во бункер

Дневник - 15.04.2015

СДСМ с` уште не ги објавува прислушуваните разговори на верските поглавари и достоинственици на МПЦ и на ИВЗ, а тоа може да е во врска со поддршката што лидерот Зоран Заев ја добил од реисот Сулејман Реџепи за оваа афера.

Deutschlandfunk: Груевски нема намера да ја напушти власта

Локално - 15.04.2015

Германското радио информира за развојот на настаните во Македонија по обелоденувањето на „бомбите“ на опозицискиот лидер Заев и заклучува дека Груевски нема намера да си замине-пренесува DW.

Стратешка грешка или местенка за Заев?

Алфа - 15.04.2015

Лидерот на СДСМ обвинува за партиски вработувања а всушност тој самиот дава изјави дека кадровска комисија на сдсм одлучува за сите вработувања во Струмица. Познавачите велат дека Заев со обвинувањата на вчерашната пресконференција си даде автогол.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев спроведува антидржавно сценарио

Н.Македонија - 15.04.2015

Како што поминува времето, Зоран Заев е сѐ поповршен и проѕирен во своите лаги и измислици, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ РЕАКЦИЈА ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА ПАРТИЈА Според нив, Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси што се спротивни ...

Дојчландфунк: Груевски нема намера да ја напушти власта

Бриф - 15.04.2015

Германското државно радио информира за развојот на настаните во Македонија по обелоденувањето на „бомбите“ на опозицискиот лидер Заев и заклучува дека Груевски нема намера да си замине. Веќе со недели опозицијата во Македонија презентира аудио ...

Поткревање меѓуетнички тензии, потпалување омраза и опасно играње со сериозни обвиненија

СПФМ - 15.04.2015

Написов веќе на прв поглед, се чини, содржи сѐ, буквално сѐ: ковање заговори, џихад и исламски екстремисти, бомби, протести, државни тајни и антидржавни елементи, па и елементи на говор на омраза насочени кон конкретна личност и политички субјект.

Нов автогол на Заев- никој не верува во небулозните обвинувања

Press24 - 15.04.2015

По вчерашната прес конференција на опозицискиот лидер Зоран Заев на која обвинуваше за партиски вработувања, во јавноста се постави дилема дали неговиот настап беше само лоша проценка или пак местенка на некој од раководството на партијата.

Последната прес конференција на Заев аналитичарите ја оценуваат како авто гол

Сител - 15.04.2015

Манипулација и обид за заблуда во јавноста. Вака аналитичарите ја оценуваат вчерашната прес конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во која со сечени, и монтирани телефонски разговори во одреден контекст се обиде да искреира невистини за некакви ...

Лоша проценка или некој се обидува да го намести Заев

Денешен - 15.04.2015

Лоша проценка или некој се обидува да го намести лидерот на СДСМ, Зоран Заев – ова прашање се поставува по неговата вчерашна прес конференција. По неговите изјави дека кога ќе дошле на власта ќе јаде живи луѓе и дека ќе вработуваат партиски од ...

Нов автогол на Заев- никој не верува во небулозните обвинувања

Fox.mk - 15.04.2015

По вчерашната прес конференција на опозицискиот лидер Зоран Заев на која обвинуваше за партиски вработувања, во јавноста се постави дилема дали неговиот настап беше само лоша проценка или пак местенка на некој од раководството на партијата.

Нов автогол на Заев- никој не верува во небулозните обвинувања

Курир - 15.04.2015

По вчерашната прес конференција на опозицискиот лидер Зоран Заев на која обвинуваше за партиски вработувања, во јавноста се постави дилема дали неговиот настап беше само лоша проценка или пак местенка на некој од раководството на партијата.

Заев: Во Струмица за сите вработувања одлучува партиската кадровска комисија на СДСМ

Вечер - 15.04.2015

Зоран Заев, нагласуват од владејачката партија, сака да се заборави и избрише од колективната меморија на граѓаните дека токму тој изјавуваше дека ако СДСМ дојде на власт лично тој ќе јаде живи луѓен и дека ќе ги брќа луѓето од работа од хигиеничар ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по прес-конференцијата на СДСМ

24 Вести - 14.04.2015

Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, оцени денеска ВМРО-ДПМНЕ по најновата т.н. бомба на СДСМ. - Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси спротивни на интересите на граѓаните и да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев сака да го руши безбедносниот систем

Вест - 14.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ смета дека со прес-конференција Зоран Заев уште еднаш докажал дека крајна цел на сценариото чиј извршител е е дестабилизација и обид за внесување криза. "Затоа, омилената тема на Заев е темата за безбедносниот систем и затоа тој на пресот ...

Во живо: 20-та бомба на СДСМ за партиската војска во институциите

Нова ТВ - 14.04.2015

НОВА од 2 часот ќе врши директен пренос од денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран ...

Заев ја објавува „бомба 20“: Партиската војска во институциите

Нова ТВ - 14.04.2015

Продолжува серијалот „бомби“ на Социјалдемократскиот сојуз за криминалите и злоупотребата на функција на луѓе од власта. Денеска во 14:00 опозицискиот лидер Зоран Заев со нови снимки од прислушувањето, кои се однесуваат на партиската војска во ...

СДСМ: Ушковски исто така бил партиски избран!

Телма - 14.04.2015

Во разговорите кои ги објави Заев денеска се слуша како министрите прават планови на кој начин од државни институции да се отпуштат луѓе за кои се смета дека се припадници на опозицијата.Но покрај припадници на СДСМ, проблем се и неопределените ...

ВМРО-ДПМНЕ: Крајна цел на сценариото на Заев е дестабилизација

Нова ТВ - 14.04.2015

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ реагира на денешната 20 по ред „бомба“ на опозицијата за партиските вработувања, обвинувајќи го лидерот на СДСМ, Зоран Заев за ивршител на сценарио чија крајна цел е дестабилизација на земјата.

ВМРО ДПМНЕ-Заев е провиден во неговите лаги и измислици

Р.С.Европа - 14.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ по најновата таканаречна бомба на СДСМ реагираше дека како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици. Од партијата наведуваат дека Заев продолжува да одработува за странски центри и интереси ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев станува сè поповршен и провиден во неговите лаги

Кајгана - 14.04.2015

Како што поминува времето Зоран Заев е сè поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на СДСМ, на којашто беше објавена таканаречената 20 бомба.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да работи на дестабилизацијата на земјава

МКД - 14.04.2015

Зоран Заев е извршител на сценарио чија крајна цел е дестабилизација на земјата, реагира владеачката партија на денешната конференција за медиуми на СДСМ за партиските вработувања . „Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев продолжува да одработува за странски служби

Утрински - 14.04.2015

„Како што поминува времето Зоран Заев е се' поповршен и провиден во неговите лаги и измислици“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по денешното објавување на прислушуваните материјали. Според владејачката партија, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев разоткри планови за доекипирање на службите за безбедност

Фокус - 14.04.2015

Владејачката партија реагираше на новата „бомба“ на Заев, Зоран Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси кои се спротивни на интересите на граѓаните и да пушта креирани, сечени, лепени и прелепувани, монтирани материјали кои самите ...

Денеска 19-та бомба: „Слушнете за партиската војска во институциите“

МКД - 14.04.2015

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, денеска ќе ја објави 19-тата бомба. Конференцијата за новинарите ќе се одржи денеска во 14 часот во штабот на СДСМ во Скопје. „Слушнете за партиската војска во институциите ...

Заев денеска ќе објави нова бомба

Фокус - 14.04.2015

Заев бомбата ќе ја „испука“ во 14.00 часот Од СДСМ најавија дека денеска во 14.00 часот, од партиското седиште ќе ја објават 20-та бомба. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , претходно ја информираше јавноста дека со објавувањето на разговорите ќе запрат ...

Заев: Материјали ќе објавуваме сѐ додека не замине оваа власт (ВИДЕО)

МКД - 14.04.2015

Гневот кај граѓаните расте, но ние му даваме предност на преговарачкиот процес што се води со посредништво на меѓународната заедница, одговори претседателот на СДСМ Зоран Заев на прашањето до кога ќе трае објавувањето на бомбите.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја дестабилизира државата со откривање на безбедносниот систем

Дневник - 14.04.2015

Kрајната цел на сценариото чиј извршител е Зоран Заев е дестабилизација и обид за внесување криза заради што тој недозволиво открива информации за капацитетот на безбедносните служби, обидувајќи се да го загрози нивното функционирање, реагира вчера ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по прес-конференцијата на СДСМ

Алфа - 05.05.2015

Според владејачката партија, и со овие, како што наведува, креирани материјали, се забележува дека институциите најпрво не биле свесни за постоењето на кривичниот настан зашто немало пријава, дека по првичните оперативните сознанија веднаш се ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по прес-конференцијата на СДСМ

Локално - 14.04.2015

Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, оцени денеска ВМРО-ДПМНЕ по најновата т.н. бомба на СДСМ. – Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси спротивни на интересите на граѓаните и да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Крајна цел на Заев е дестабилизација на Македонија

Телеграф - 14.04.2015

Токму затоа омилената тема на Заев е темата за безбедносниот систем и затоа тој денес недозволиво откриваше информации за капацитетот на безбедносните служби, обидувајќи се да го загрози неговото функционирање, стои во реакцијата Зоран Заев со ...

Заев: Ние ќе дадеме се по мирен пат да се случи заминувањето на ова зло

Локално - 14.04.2015

Првиот опозиционер Зоран заев на денешното објавување на 20-тата бомба изјави дека и покрај се прегвороите со власта ќе продолжат утре во Брисел.Според Заев преговарале затоа што не сакале да се отворат други алтернативни можности кои граѓаните ги ...

СДСМ по 20. пат објави прислушувани телефонски разговори

Телеграф - 14.04.2015

Одговарајќи на новинарски прашања, најави дека ќе објавуваат материјали сè додека не замине власта, а се надеваат, како што рече, тоа ќе се случи многу брзо Лидерот на опозицијата, Зоран Заев, денеска објави нови телефонски разговори меѓу ...

Денес 20-та бомба

Тера - 14.04.2015

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, денеска ќе ја објави 19-тата бомба. Конференцијата за новинарите ќе се одржи денеска во 14:30 часот во штабот на СДСМ во Скопје. „Слушнете за партиската војска во институциите ...

Заев е провиден во неговите лаги и измислици

Тера - 14.04.2015

ВМРО-ДПМНЕ по најновата таканаречна бомба на СДСМ реагираше дека како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици. Од партијата наведуваат дека Заев продолжува да одработува за странски центри и интереси ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев недозволиво откриваше информации за капацитетот на безбедносните служби

+инфо - 14.04.2015

Зоран Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси кои се спротивни на интересите на граѓаните и да пушта креирани, сечени, лепени и прелепувани, монтирани материјали кои самите по себе не докажуваат ништо дури и со очајните обиди на ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по прес-конференцијата на СДСМ

А1 On - 05.05.2015

Очигледно е дека Зоран Заев и СДСМ свесни за силата на доказите кои говорат за нивното незаконско работење, и соочени со пропаста на нивното мрачно сценарио и немањето на поддршка на граѓаните, се обидуваат преку објавување незаконски стекнати, ...

Во живо: Заев денеска ќе ја објави 20-та „бомба“

Фама - 14.04.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:00 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави 20-та „бомба“. Прес конференцијата може да ја следите во живо ...

Од Бихаќка денеска нова „бомба“

+инфо - 14.04.2015

Политичките бомби на СДСМ денеска продолжуваат. Според информациите, од партиското седиште на Бихаќка, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во 14.30 часот ќе ја обелодени 20. ...

Во живо: Заев во 14.00 ќе објави нова „бомба“

24Струмица - 14.04.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:00 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави 20-та „бомба“. Прес конференцијата може да ја следите во живо ...

(ВО ЖИВО) СДСМ: Слушнете за партиската војска во институциите!

Бриф - 14.04.2015

Во 14 часот на Бихаќка нова бомба за противзаконското работење на актуелната власт. Лидерот на партијата Зоран Заев ќе обзнани нови докази од проектот „Вистината за Македонија“ кои се однесуваат за партиската војска во ...

ЖИВО: 20. бомба

А1 On - 14.04.2015

Во 14 часот, во седиштето на СДСМ во Скопје, Зоран Заев ја објавува 20-тата бомба. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk/ ...

Заев: Ќе објавуваме материјали се додека не заминат од власт

+инфо - 14.04.2015

Mатеријали има за со години, преку ваков ритам, да се објавуваат. Секако, како одговорна опозиција, нема да дозволиме дрскоста и безобразието, ѓон образот на Груевски, да ја втурне Македонија во неочекувано сценарио и да ја држи понатаму во ...

(ВИДЕО) Заев: Како сега да очекуваме разрешница низ партизираниот правосуден систем?

А1 On - 14.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев по објавените снимки за местенките на партиски кадри во судството и обвинителството праша-како е можно да се очекува разрешница низ партизираниот правосуден систем -Не е можно да се дојде до правда – тоа денеска слободно ...

Заев: Даваме шанса на дијалогот и мирната смена на власта

+инфо - 14.04.2015

Нема да дозволиме ѓон образот на Груевски, дрскоста и безобразието на Груевски да ја држи во заложништво Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција. - Многу често преговаравме на наша штета, преговаравме и кога ...

СДСМ објави нови прислушувани телефонски разговори

Н.Македонија - 14.04.2015

СДСМ денеска објави нови телефонски разговори меѓу функционери на ВМРО-ДПМНЕ, со кои, според претседателот на опозициската партија Зоран Заев, се покажува дека власта врши партизирање на државните институции, а вработувањата се спроведуваат само со ...

Заев продолжува да одработува за странски центри

Сител - 14.04.2015

Заев продолжува да одработува за странските центри. Денешната прес конференција уште еднаш покажа дека целта на лидерот на СДСМ е дестабилизција на државата иослабнување на нејзините безбедносни капацитети, велат од валдејчката ВРМО-ДПМНЕ.

Заев: Ќе вработуваме само партиски кадри (ВИДЕО)

Press24 - 14.04.2015

Зоран Заев сака да се заборави и избрише од колективната меморија на граѓаните дека токму тој изјавуваше дека ако СДСМ дојде на власт лично тој ќе јаде живи луѓен и дека ќе ги брќа луѓето од работа од хигиеничар до министер и на нивно место ќе ...

Заев: За секое вработување одлучува кадровската комисија на СДСМ (ВИДЕО)

Press24 - 14.04.2015

Зоран Заев освен тоа што го спроведува своето антидржавно сценарио, е и крајно лицимерен, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. - Од една страна невешто сака да се престави себе си како загрижен за состојбата со вработувањата, а од друга страна самиот тој на ...

Денес „бомба“ на СДСМ од Бихаќка

Фактор - 14.04.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за денеска во 14:00 часот најави прес конференција, на која се очекува претседателот на партијата, Зоран Заев, да ја објави 20-та „бомба“. Заев ќе се обрати од седиштето на СДСМ на Бихаќка.

(ВИДЕО) СДСМ: Партиска контрола за добивање на работа

Фактор - 14.04.2015

Опозиционата македонска партија СДСМ , по дваесети пат објави снимки од наводни телефонски разговори од врвот на власта. Во разговорите се слуша како премиерот Никола Груевски и други функционери од власта договараат партиски вработувања во јавната ...

ВИДЕО: Заев вработува со одлуки на кадрови комисии на СДСМ

Нетпрес - 14.04.2015

Зоран Заев освен тоа што го спроведува своето антидржавно сценарио, е и крајно лицимерен, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. – Од една страна невешто сака да се престави себе си како загрижен за состојбата со вработувањата, а од друга страна самиот тој на ...

Заев: Ќе ги избркаме од работа и тоа треба да го знаат (ВИДЕО)

Нетпрес - 14.04.2015

Зоран Заев сака да се заборави и избрише од колективната меморија на граѓаните дека токму тој изјавуваше дека ако СДСМ дојде на власт лично тој ќе јаде живи луѓен и дека ќе ги брќа луѓето од работа од хигиеничар до министер и на нивно место ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев e се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици

Нетпрес - 14.04.2015

Зоран Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси кои се спротивни на интересите на граѓаните и да пушта креирани, сечени, лепени и прелепувани, монтирани материјали кои самите по себе не докажуваат ништо дури и со очајните обиди на ...

Нова „бомба„ од СДСМ: Како се партизираат државните институции

еМагазин - 14.04.2015

СДСМ денеска објави нови телефонски разговори меѓу функционери на ВМРО-ДПМНЕ, со кои, според претседателот на опозициската партија Зоран Заев, се покажува дека власта врши партизирање на државните институции, а вработувањата се спроведуваат само со ...

Заев објави нови аудио снимки

МРТ - 14.04.2015

Заев нагласи дека тој му дава шанса на дијалог со политичките опоненти со посредство на меѓународната заедница... Претседателот на СДСМ, Зоран Заев објави нов сет аудио снимки, за кои што тврди, дека од нив може да се слушне како премиерот Груевски, ...

Паѓа интересот за „бомбите“, Заев најави дека ќе ги објавува со години

Нетпрес - 14.04.2015

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција ја објави дваесеттата „бомба“, која ни малку го нема посакуваниот фидбек. Заев објави четири сета со по неколку нови креирани разговори и го обвини државниот врв за партиски ...

Заев: За секое вработување одлучува кадровската комисија на СДСМ (ВИДЕО)

Република - 14.04.2015

Зоран Заев освен тоа што го спроведува своето антидржавно сценарио, е и крајно лицимерен, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. - Од една страна невешто сака да се престави себе си како загрижен за состојбата со вработувањата, а од друга страна самиот тој на ...

Заев: Од хигиеничар до министер ќе вработуваме само партиски кадри (ВИДЕО)

Денешен - 14.04.2015

Зоран Заев сака да се заборави и избрише од колективната меморија на граѓаните дека токму тој изјавуваше дека ако СДСМ дојде на власт лично тој ќе јаде живи луѓен и дека ќе ги брќа луѓето од работа од хигиеничар до министер и на нивно место ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го спроведува своето антидржавно сценарио

Денешен - 14.04.2015

Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на Зоран Заев. Во продолжение интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев продолжи да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев антидржавнички ги загрозува безбедносните служби

Fox.mk - 14.04.2015

Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на Зоран Заев. Во продолжение интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев продолжи да ...

ЗАЕВ: За секое вработување одлучува кадровската комисија на СДСМ (ВИДЕО)

Fox.mk - 14.04.2015

Зоран Заев освен тоа што го спроведува своето антидржавно сценарио, е и крајно лицимерен, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. – Од една страна невешто сака да се престави себе си како загрижен за состојбата со вработувањата, а од друга страна самиот тој на ...

ЗАЕВ: Ќе вработуваме само партиски кадри (ВИДЕО)

Fox.mk - 14.04.2015

Зоран Заев сака да се заборави и избрише од колективната меморија на граѓаните дека токму тој изјавуваше дека ако СДСМ дојде на власт лично тој ќе јаде живи луѓен и дека ќе ги брќа луѓето од работа од хигиеничар до министер и на нивно место ќе ...

Заев: Ќе вработуваме само партиски кадри (ВИДЕО)

Курир - 14.04.2015

Зоран Заев сака да се заборави и избрише од колективната меморија на граѓаните дека токму тој изјавуваше дека ако СДСМ дојде на власт лично тој ќе јаде живи луѓен и дека ќе ги брќа луѓето од работа од хигиеничар до министер и на нивно место ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев станува се поповршен и провиден во неговите лаги

Макфакс - 14.04.2015

Како што поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на пресконфренцијата на СДСМ, на којашто беше објавена таканаречената 20 бомба .

Заев: За секое вработување одлучува кадровската комисија на СДСМ (ВИДЕО)

Курир - 14.04.2015

Зоран Заев освен тоа што го спроведува своето антидржавно сценарио, е и крајно лицимерен, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. - Од една страна невешто сака да се престави себе си како загрижен за состојбата со вработувањата, а од друга страна самиот тој на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев антидржавнички ги загрозува безбедносните служби

Курир - 14.04.2015

Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на Зоран Заев. Во продолжение интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев продолжи да ...

НОВА БОМБА: Што ќе објави Заев денес?!

Sky - 14.04.2015

Продолжуваат политичките бомби. Опозицијата ја најавува 20. бомба. Според информациите, лидерот на СДСМ од партиското седиште во 14.30 часот ќе ја објави новата ...

БОМБА: Слушнете за партиската војска во институциите во 14 часот ВО ЖИВО

Sky - 14.04.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најави дека во денешната бомба, која ќе биде објавена во 14 часот, ќе бидат обелоденети детали за партиската војска во институциите. Прес-конференцијата може да ја следите во живо на следниот ...

ЛИНК: ВО ЖИВО од штабот на СДСМ

Sky - 14.04.2015

За дваесетина минути треба да започне објавувањето на новата политичка бомба. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најави дека во денешната бомба, која ќе биде објавена во 14 часот, ќе бидат обелоденети детали за партиската војска во ...

ОВА е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по денешната опозициска бомба

Sky - 14.04.2015

- Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на Зоран Заев. - Зоран Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси кои се спротивни на ...

Зоран Заев: За секое вработување одлучува кадровската комисија на СДСМ

Пулс24 - 14.04.2015

Зоран Заев освен тоа што го спроведува своето антидржавно сценарио, е и крајно лицимерен, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. - Од една страна невешто сака да се престави себе си како загрижен за состојбата со вработувањата, а од друга страна самиот тој на ...

Зоран Заев: Ќе вработуваме само партиски кадри

Пулс24 - 14.04.2015

Зоран Заев сака да се заборави и избрише од колективната меморија на граѓаните дека токму тој изјавуваше дека ако СДСМ дојде на власт лично тој ќе јаде живи луѓен и дека ќе ги брќа луѓето од работа од хигиеничар до министер и на нивно место ќе ...

Заев антидржавнички ги загрозува безбедносните служби

Пулс24 - 14.04.2015

Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција на Зоран Заев. Во продолжение интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев продолжи да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев антидржавнички ги загрозува безбедносните служби

Lider - 14.04.2015

Како поминува времето Зоран Заев е се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици, оцени денеска ВМРО-ДПМНЕ по најновата т.н. бомба на СДСМ. – Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси спротивни на интересите на граѓаните и да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев e се поповршен и провиден во неговите лаги и измислици

Falanga - 14.04.2015

Реакција. Зоран Заев продолжи да одработува за странски центри и интереси кои се спротивни на интересите на граѓаните и да пушта креирани, сечени, лепени и прелепувани, монтирани материјали кои самите по себе не докажуваат ништо дури и со очајните ...

(ВИДЕО): Заев вработува со одлуки на кадрови комисии на СДСМ

Falanga - 14.04.2015

Во Струмица овие 2744 луѓе се вработени со одлуки на кадрови комисии на СДСМ. Зоран Заев освен тоа што го спроведува своето антидржавно сценарио, е и крајно лицимерен, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Денеска во 14:00 часот Заев објавува нова бомба

Falanga - 14.04.2015

Досега опозицискиот лидер Зоран Заев објави аудио разговори според кои како што тврди самиот, можеше да се слушнат разни криминали поврзани со последниот изборен циклус.... Денеска претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран ...