TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димовски: Недоделувањето датум е сигнал дека нешто не е во ред со државата

PressingTV - 14.06.2019

Во вечерашното издание на Топ Тема на телевизија Телма, пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски потенцираше дека отсуството на датум за преговори со Европската Унија за Република Македонија е јасен сигнал дека нешто не е во ...

Како “блескавата” Македонија стана проблем за ЕУ

Expres - 14.06.2019

Жестока дебата во Топ Тема на Телма кај новинарката Оливера Трајковска меѓу пратениците Фросина Ременска и Илија Димовски. За разлика од пратеничката Ременска од СДСМ која во обид да ја одбрани владата бараше да се гледа големата слика и да се ...

Димовски: Премиерот би го прашал кој му вети датум за преговори

Press24 - 13.06.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на Телма телевизија во емисијата Вин Вин истакна дека треба да се расчисти тезата дека некој на некого му ветил, затоа што на премиерот никој ништо не му ветил, тоа е првото прашање кое би му го поставил на ...

Државниот секретар Виктор Димовски на церемонијата на одбележувањето на 20 години од присуството на НАТО на Косово

Макфакс - 13.06.2019

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски на 12 јуни 2019 година во Приштина присуствуваше на церемонијата организирана по повод 20 годишнината од присуството на НАТО на Косово.

Од Димовски се чека да расчисти со „наследството“ од Мијалков

Независен - 13.06.2019

По точно една деценија, Виктор Димовски (60) се враќа во безбедносно-разузнавачкиот сектор – овој пат како прв директор на новата Агенција за безбедност. Од вторникот, досегашниот државен секретар во Министерството за надворешни работи е засега ...

Димовски: Отсуството на датум за преговори со ЕУ за Македонија е јасен знак дека нешто не е во ред со државата

Курир - 13.06.2019

Во вечерашното издание на Топ Тема на телевизија Телма, пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски потенцираше дека отсуството на датум за преговори со Европската Унија за Република Македонија е јасен сигнал дека нешто не е во ...

Димовски: Изостанувањето на датум за преговори со ЕУ е јасен знак дека нешто не е во ред со државата

Нетпрес - 13.06.2019

Отсуството на датум за преговори со Европската унија за Република Македонија е јасен сигнал дека нешто не е во ред со државата, рече пратеникот од опоициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, во четвртокто вечерта во неговото гостување во емисијата „Топ ...

Димовски: Премиерот би го прашал кој му вети датум за преговори?

Курир - 13.06.2019

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на Телма телевизија во емисијата Вин Вин истакна дека треба да се расчисти тезата дека некој на некого му ветил, затоа што на премиерот никој ништо не му ветил, тоа е првото прашање кое би му го поставил на ...

Димовски: Кој му ветил на Заев датум за почеток на преговорите?

Нетпрес - 13.06.2019

Треба да се расчисти тезата дека некој некому му ветил, затоа што на премиерот Зоран Заев никој ништо не му ветил, тоа е првото прашање коешто би му го поставил на премиерот откако ќе се врати, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на Телма.

Димовски: Отсуството на датум за ЕУ јасен знак дека нешто не е во ред

Press24 - 13.06.2019

Во вечерашното издание на Топ Тема на телевизија Телма, пратеникот од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски потенцираше дека отсуството на датум за преговори со Европската Унија за Република Македонија е јасен сигнал дека нешто не е во ...

Државниот секретар Виктор Димовски на церемонијата на одбележувањето на 20 години од присуството на НАТО на Косово

Точка - 13.06.2019

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски на 12 јуни 2019 година во Приштина присуствуваше на церемонијата организирана по повод 20 годишнината од присуството на НАТО на Косово.

Државниот секретар Виктор Димовски на церемонијата на одбележувањето на 20 години од присуството на НАТО на Косово

24Инфо - 13.06.2019

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски, на 12 јуни 2019 година во Приштина присуствуваше на церемонијата организирана по повод 20-годишнината од присуството на НАТО на Косово.

Државниот секретар Виктор Димовски на церемонијата на одбележувањето на 20-годишнината од присуството на НАТО на Косово

Вечер Прес - 13.06.2019

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски на 12 јуни 2019 година во Приштина присуствуваше на церемонијата организирана по повод 20 годишнината од присуството на НАТО на Косово.

Димовски: Кој му ветил на Заев датум за почеток на преговорите?

24Инфо - 13.06.2019

Треба да се расчисти тезата дека некој некому му ветил, затоа што на премиерот Зоран Заев никој ништо не му ветил, тоа е првото прашање коешто би му го поставил на премиерот откако ќе се врати, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на Телма.

ДИМОСКИ: „Повторните победнички изјави на Заев не носат ништо ново„

Магазин - 13.06.2019

Во вечерашното гостување на Топ Тема на телевизија Телма, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски рече дека одолговлекувањето на носењето на заклучок во Бундестагот според него, е поучна лекција за македонската влада, дека сепак нешто не е во ред.

Кадар на СДСМ на чело на „департизираната“ Агенција за национална безбедност

Нетпрес - 12.06.2019

Владата вчера го назначи Виктор Димовски за директор на новата Агенцијата за национална безбедност. Димовски е кадар на СДСМ, а неговото име се поврзува со повеќе скандали, особено додека тој е началник на полицијата во Битола, од 1992 до 1996 ...

Кој е Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

еМагазин - 12.06.2019

Владата го назначи дипломатот Виктор Димиовски за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Кој е Димиовски? Димовски од 2017 година беше државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Каков имот пријавил Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

еМагазин - 12.06.2019

Виктор Димовски е новиот директор на Агенцијата за национална безбедност. Каков имот пријавил еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција кога станал државен секретар во Министерството за ...

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Опсервер - 12.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Убијците на Дени Димовски во Австралија излегоа од затвор (СНИМКА ОД УБИСТВОТО)

Опсервер - 12.06.2019

Двајцата браќа кои по групна тепачка во клуб, го убија Македонецот Дени Димовски прободувајќи го во градите, во вторникот беа пуштени од затвор по излежување на многу кратка затворска казна.

“Човек на Бранко Црвенковски” ќе ја води “департизираната” Агенција за национална безбедност !?

Магазин - 12.06.2019

Димовски е кадар на СДСМ, а неговото име се поврзува со повеќе скандали, особено додека тој е началник на полицијата во Битола, од 1992 до 1996 година. Тогаш за него опозицијата обвинуваше дека токму во тој период во Битола се случиле најголемите ...

Виктор Димовски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Фокус - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „Фокус“. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Телма - 11.06.2019

Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи, денеска е именуван за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години искуство.

Владата го назначи Виктор Димовски за директор на Агенцијата за национална безбедност

Сакам да кажам - 11.06.2019

Владата денешната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) го назначи Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи. Димовски, кој ќе ја предводи новоформираната Агенцијата за национална ...

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

24 Вести - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски на чело на Агенцијата за национална безбедност

Алсат-М - 11.06.2019

Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски застанува на чело на Агенцијата за национална безбедност

ММС - 11.06.2019

Актуелниот државен секретар во МНР, Виктор Димовски застанува на чело на Агенцијата за национална безбедност – одлучи Владата на денешната седница. Веќе дваесет години, Димовски гради дипломатска кариера, а во изминатиот период тој беше амбасадор во ...

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Независен - 11.06.2019

Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница. Виктор Димовски од 2017 година беше државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Димовски на чело на Агенцијата за национална безбедност

Слободен Печат - 11.06.2019

Во периодот од 2007 до 2009 година Димовски беше директор на Агенцијата за разузнавање. Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години ...

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

МКД - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Press24 - 11.06.2019

Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

+инфо - 11.06.2019

Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за Национална Безбедност

Курир - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски назначен за директор на новата Агенција за национална безбедност

Нова ТВ - 11.06.2019

Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во МНР ќе биде директор на новата Агенција за национална безбедност. Изборот на Димовски е предлог на премиерот, како што предвидува новото законско решение за АНБ, што ќе ја замени досегашната УБК.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за Национална Безбедност

Нетпрес - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Макфакс - 11.06.2019

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски. Тој досега ја извршуваше функцијата државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Владата го назначи Виктор Димовски за директор на Агенцијата за национална безбедност

Press24 - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Сител - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Поранешен амбасадор директор на Агенцијата за национална безбедност

Р.С.Европа - 11.06.2019

На чело на Агенција за национална безбедност застанува Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи. Оваа одлука е донесена на денешната владина седница.

Виктор Димовски на чело на Агенцијата за национална безбедност

Тера - 11.06.2019

Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во МНР ќе биде директор на новата Агенција за национална безбедност. Изборот на Димовски е предлог на премиерот, како што предвидува новото законско решение за АНБ, што ќе ја замени досегашната УБК.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за Национална Безбедност

Точка - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „Фокус“. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Дипломатот Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

еМагазин - 11.06.2019

На денешната седница на Владата, Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Тој е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

MTM - 11.06.2019

Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница. Виктор Димовски од 2017 година беше државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Денешен - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Вечер Прес - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Новиот директор на Агенцијата за национална безбедност е Виктор Димовски

Република - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Точка - 11.06.2019

Владата денешната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) го назначи Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во Министерството за надворешни работи. Димовски, кој ќе ја предводи новоформираната Агенцијата за национална ...

Фокус: Виктор Димовски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

iPortal - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Владата потврди: Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

PressingTV - 11.06.2019

Од Владата за Пресинг ТВ потврдија дека некогашниот прв разузнавач, актуелен државен секретар во МНР, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Претходно Пресинг Тв го контактираше Димовски, кој само кусо ни ...

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Н.Македонија - 11.06.2019

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски. Тој досега ја извршуваше функцијата државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Владата го назначи Виктор Димовски за нов директор на Агенцијата за национална безбедност

MakPress - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски назначен за за директор на Агенцијата за национална безбедност, прифатена и оставката на Ѓоко Котевски

Скопје1 - 11.06.2019

Владата на редовната 139-та седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи. Истовремено, Владата ја констатираше оставката на директорот на ...