TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и топло време, попладне со мала локална облачност

Сител - 17.06.2012

Времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8.

Сочево време со температура до 36 степени

Нетпрес - 17.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Сончево и топло време, попладне локална облачност

Алфа - 17.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 26 до 36 степени.

Сончево и топло време, попладне локална облачност

Макфакс - 17.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 26 до 36 степени.

Временска прогноза - Сончево и топло со температура до 36. степени и УВ индекс 8

Inpress - 17.06.2012

Скопје, 17. јуни 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и потопло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Подобро не излегувајте: Температурите пеколни - УВ индексот со вредност 8

Press24 - 17.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Максималната температура во Македонија ќе се искачи до 36.

Сончево и многу топло, УВ индекс 8

Факултети - 17.06.2012

Во Македонија денес ке биде сончево и многу топло. Слаб северозападен ветар,а во западните предели ке дува доумерен североисточен ветар.

Жешко време со висок УВ индекс

Sky - 17.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. УВ-индексот ќе биде висок, со вредност 8.

Време: Сончево со температурата до 36 степени

Денешен - 12.07.2021

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи, Утринската температура ...

Времето утре ќе биде сончево и топло

Дневник - 16.06.2012

Времето утре ќе биде сончево и топло, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец .

Сончево и топло со локална облачност

Дневник - 16.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната од 27 до 34 ...

Топол бран од недела

Дневник - 16.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка. Топлата маса ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во ...

Сончево со температури до 36 степени, од утре пекол

Дневник - 16.06.2012

Времето ќе биде сончево и топло, а попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец . Максималната температура ќе достигне до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8.

Во наредните три дена сончево и многу топло

Дневник - 16.06.2012

Времето во Македонија во следните три дена ќе биде сончево и многу топло, со висок УВ индекс . Според најавите од УХМР, под влијание на многу топла и сува воздушна маса што доаѓа од северна Африка, ...

Пеколно време денеска во Македонија

Сител - 16.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од девет до 19, а дневната од 27 до 34 ...

Пеколно топло време во наредниот период

А1 On - 16.06.2012

Пеколно топло време, и во наредниот период, велат синоптичарите. Нашето подрачје ќе биде под влијание на висок воздушен притисок кој ќе услови и натаму стабилно и суво време, а температурите повторно ...

Пристигнуваат тропски температури, подгответе се за температури до 39 степени

Факултети - 16.06.2012

Во следните денови, многу сонце и тропски температури ке го зафатат секој дел од нашата држава, каде се очекуваат температури од 29°C до 39°C.

Топол викенд

Кирилица - 16.06.2012

Денес не очекува претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 24 до 34 степени. Во Скопје температура до 32 степени. УВ индекс 8.

Што е тоа УВ индекс и зошто треба задолжително да го следиме во летните месеци?

Факултети - 16.06.2012

Според метеоролошките прогнози за подрачјето на Македонија, во деновите што доаѓаат не очекува ведро, сончево време со високи температури и висок индекс на ултравиолетово зрачење (УВ индекс).

Денеска тропска горештина

+инфо - 16.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со слаб северозападен, а во западните предели североисточен ветар. Утринските температури се движат од 8 до 19 степени, а максималните дневни ...

Тропски горештини во Македонија - пеколни 39 степени

Press24 - 16.06.2012

Многу сонце и тропски температури ке ја зафатат Македонија во наредниот период. Се очекуваат температури од 29 до 39 степени.

Утре сончево и топло со температура до 36 степени

Sky - 16.06.2012

Утре не очекува сончево и топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, а температурата ќе достигне до 36 степени.

Од утре пеколно, како во Африка

Либертас - 16.06.2012

Се очекуваат многу високи температури, кои од средината на неделата во југоисточниот дел на земјава се очекува да достигнат 39 степени, а УВ-индексот ќе биде висок, со вредност 9.

Сончево време со пеколни температури

Sky - 16.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе достигне до 34 степени, слично време и во Скопје и околината со температура до 31 ...

Температурите до 34 степени

Либертас - 16.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Тропско лето и големи горештини од утре

Sky - 16.06.2012

Многу топла и сува воздушна маса од северна Африка, од утре ќе ја зафати земјава. Како последица на топлата маса не очекуваат високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел на ...

Од недела топол бран и температури до 39 степени

24 Вести - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел на ...

Подгответе се: Доаѓа африкански топлотен бран!

Канал5 - 15.06.2012

Од викендов па во наредните 10тина дена Македонија ќе ја зафатат тропски горештини. Од недела земјава ќе биде под влијание на топла и сува воздушна маса од Северна Африка.

Нов топол бран со температури до 39 степени

Утрински - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел на ...

Од недела тропски температури

Телма - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел на ...

Топлотен бран ќе ја зафати Македонија

Нетпрес - 15.06.2012

Во наредните денови ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Од недела нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи ...

Од недела топол бран и температури до 39 степени

МРТ - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел на ...

Африкански бран од недела во Македонија

+инфо - 15.06.2012

Температури над 39 степени и УВ-индекс на многу висока вредност дури 9, најавуваат метеоролозите за од недела. Топлиот бран ќе ја зафати цела Македонија, која ќе биде под влијание на многу топла и ...

Од недела топол бран и температури до 39 степени

Сител - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка. Toa ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел ...

Македонија како сауна од недела до среда

МКД - 15.06.2012

Сахарски бран ќе ја зафати Македонија со температури повисоки од 39 степени и УВ-индекс со исто така висока вредност 9. Жешкиот бран се очекува да почне на вториот ден од викендот, в ...

Од понеделник доаѓаат тропски денови

Хитпортал - 15.06.2012

Д али се навикнавте на високите температури кои ги имаме овој период? Доколку не, тогаш испланирајте од понеделник да избегате некаде каде што има плажа и вода затоа што ни доаѓаат тропски денови.

Од недела топол бран, температури до 39 степени

Курир - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка. Топлата маса ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во ...

Уште еден сончев и топол ден

Кирилица - 15.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Временска прогноза - Сончево и топло со температура до 34. степен

Inpress - 15.06.2012

Скопје, 16. јуни 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе се искачи до 34. степен, во Скопје до 31. степен.

Сончево и топловреме, температурата до 34 степени

Нетпрес - 15.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес сончево и топло со температура до 34 степени, од понеделник тропски денови

Факултети - 15.06.2012

Во петок на Балканот ке биде претежно сончево со максимални дневни температури кои ке се движат од 25°C до 34°C. Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито.

Денес топло, викендов уште потопло

+инфо - 15.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и топло време, температурата до 34 степени

Точка - 15.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето денес: Сончево со максимални 34 степени

Sky - 15.06.2012

Метеоролозите за денес најавуваат дека времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Од недела пеколни горештини со висок УВ- индекс

Денешен - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел на ...

Денеска времето сончево и топло со температури до 34 степени

Либертас - 15.06.2012

Сончево и топло време со температури до 34 Целзиусови степени денеска се очекуваат во Македонија. Метеоролозите предвидуваат ваквото време да преовладува и во деновите од викендот, а од понеделник се ...

Топол бран и температури до 39 степени

Вечер Прес - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од Северна Африка. Тоа ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во југоисточниот дел ...

Од недела топол бран, температури до 39 степени

Вечер Прес - 15.06.2012

Од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка. Топлата маса ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во ...

Топлотен бран ќе ја зафати Македонија

Точка - 15.06.2012

Во наредните денови ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Од недела нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи ...

Времето топло со температура до 34 степени

Денешен - 15.06.2012

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу 15 и со дневна до 32 степени. Од утре нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка, што ...

Време: Сончево и топло со температура до 34 степени

Денешен - 15.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Афрички топлотен бран ни доаѓа од недела

Sky - 15.06.2012

Метеоролозите за од недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на многу топла и сува воздушна маса од северна Африка што ќе предизвика високи температури кои од средината на неделата во ...

Сончево и топло, и денеска и викендов

eReporter - 15.06.2012

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од северен правец, најавуваат за денеска метеоролозите.

Денеска конечно благо опаѓање на температурата

Утрински - 14.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Ветер ќе ги намали температурите за некој степен

Дневник - 14.06.2012

Времето во земјава денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата . Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Сончево и топло со мал пад на температурите

Факултети - 14.06.2012

Во Македонија во четврток ке биде претежно сончево, ветровито и со мал пад на температурите. Ке дува доумерен засилен северозападен ветар.

Времето и деновиве пекол - викендов благ пораст на температурите

Press24 - 14.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Пеколните горештини продолжуваат - утре температури до 34 степени

Press24 - 14.06.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје слично време.

Време: Сончево со температура до 33 степени

Курир - 14.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Време: Благо опаѓање на температурата

Сител - 14.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Пеколните температури опаѓаат - денеска конечно заладување

Press24 - 14.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата во Македонија ќе се движи од 22 до 33 степени.

Времето денес сончево со слаб и умерен ветер

Капитал - 14.06.2012

Времето денес ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Сончево време со слаб ветер од северозападен правец

Макфакс - 14.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Временска прогноза - Сончево и топло време со локална облачност и температура до 33. степен

Inpress - 14.06.2012

Скопје, 14. јуни 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието.

Сончево и за нијанса намалена жештина

Кирилица - 14.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Сончево и топло, со мал пад на температурите

А1 On - 14.06.2012

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, ветровито и со мал пад на температурите. Ќе дува доумерен засилен северозападен ветар.

Мало заладување, температурата денеска само до 30 степени

Нетпрес - 14.06.2012

По неколкуте дена пеколни температури и до 38 степени, денеска кончено малку посвежо време. Управата за хидрометеоролошки работи за денеска најавува сончево и топло со мала локална облачност.

Мало заладување, температурата денеска само до 30 степени

Точка - 14.06.2012

По неколкуте дена пеколни температури и до 38 степени, денеска кончено малку посвежо време. Управата за хидрометеоролошки работи за денеска најавува сончево и топло време со мала локална облачност.

Сончево време, температури до 33 степени

Денешен - 14.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Денес малку посвежо време

Sky - 14.06.2012

Денеска не очекува малку посвежо време, по неколку дена пеколни температури. Управата за хидрометеоролошки работи за денеска најавува сончево и топло со мала локална облачност.

Благ пад на температурите

Вечер Прес - 14.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Денеска не очекува мало температурно освежување

Либертас - 14.06.2012

Според метеоролозите, денеска се најавува сончево и топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб доумерен ветер од северен правец, кој ќе биде поизразен долж Повардарието.

Денеска тропски теператури над 38 степени

Утрински - 13.06.2012

Избегнувајте сонце, УВ-зрачењето ќе биде многу високо Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец.

Скопје ќе гори на 40 степени, плус висок УВ индекс

+инфо - 13.06.2012

Скопјани денес ќе горат од силното сонце. Истото важи, велат синоптичарите и за гевгеличани и битолчани. Во овие три града денес се очекува да биде најжешко.

Сончево и многу топло – зголемен УВ-индексот

А1 On - 13.06.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 степени, а максималните дневни ...

И денес со температури до 37 степени

Факултети - 13.06.2012

Во Македонија денес ке биде сончево и многу топло. Ке дува доумерен југоисточен и југозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен и западен ветар.

Денеска ќе нè разладува ветре

+инфо - 13.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Конечно мало разладување

+инфо - 13.06.2012

Времето утре ќе биде сончево со слаб, а повремено умерен ветер од северозападен правец, кој ќе услови благо опаѓање на температурата, која ќе се движи од 22 до 33 степени.

Утре со крема за сончање: Температури до 40 и висок УВ индекс

+инфо - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 40 степени.

И денеска високо УВ - зрачење

Сител - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Време: Утре рекордни 40 степени и исклучително висок УВ индекс

Press24 - 13.06.2012

Докторите препроачуваат хронично болните да не излегуваат од дома во периодот меѓу 10 и 18 часот Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен ...

Временска прогноза - Сончево и многу топло време со температура до 38. степен

Inpress - 13.06.2012

Скопје, 13. јуни 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе се искачи до 38.

Денес скријте се од сонцето! Температурата 40, УВ зрачењето 9!

Кирилица - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 40 степени.

Сончево и топло време, температура до 38 степени и висок УВ индекс

Нетпрес - 13.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 27 до 38 степени.

Време: 38 степени со алармантно висок УВ индекс

Press24 - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Сончево и топло време, температура до 38 степени и висок УВ индекс

Точка - 13.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 27 до 38 степени.

Времето денеска пеколно топло со високо УВ зрачење

Либертас - 13.06.2012

Метеоролозите за денеска предвидуваат сончево и многу топло време со температури до 38 Целзиусови степени и УВ индекс 9.

Многу топло време со зголемен УВ- индекс

Денешен - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

И денеска не очекува пекол жешко време

Sky - 13.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

Жештините ќе траат до четврток

Утрински - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Денеска сончево, многу топло и висок УВ-индекс

Дневник - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 38 степени.

И денеска пеколно време - температури до 37 степени

Press24 - 12.06.2012

Денеска во Македонија не очекува топол и сончев ден. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветер. Утринските температури од 10°C до 17°C, а максималните дневни ќе се движат од 26°C до 37°C.

Денеска и до крајот на неделата – сончево, до 37 степени

+инфо - 12.06.2012

Пеколно сонце, доумерен ветер од југозападен и југоисточен правец, температури до 37 степени Целзиусови и УВ индекс на зрачење 7 – вакво ќе биде времето денеска, како и во текот на наредните денови.

Денеска бегајте од сонцето, УВ зрачењето на максимум

Нетпрес - 12.06.2012

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Времето денес ќе биде сончево и многу топло

Капитал - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Денеска бегајте од сонцето, УВ зрачењето на максимум

Таратур - 12.06.2012

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Внимание: Денес ќе биде многу топло, со високо УВ зрачење!

Кирилица - 12.06.2012

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 ...

Сончево и топло време со температури до 37 степени

Факултети - 12.06.2012

Во Македонија во вторник ке биде сончево и топло. Ке дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од 10°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 37°C.

Време: Пеколно топло до 38 степени

Денешен - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Времето денес - Сончево и многу топло

Канал 77 - 12.06.2012

Во Македонија во вторник ке биде сончево и топло. Ке дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од 10°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 37°C.

Времето денес: Сончево и жешко

Sky - 12.06.2012

Метеоролозите за денес во Македонија предвидуваат сончево и топло време со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени.

Денеска бегајте од сонцето, УВ зрачењето на максимум

Точка - 12.06.2012

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени.

Денеска пеколно топло со високо УВ зрачење, не излегувајте без капа и очила за сонце

Либертас - 12.06.2012

Денеска и утре во Македонија ќе биде многу топло со ветер од променлив правец и со температури до 38 Целзиусови степени. Благ пад на температурите се очекува од четврток.

Денеска максимални 38 степени

Вечер Прес - 12.06.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во најголемиот дел ќе надминува 30, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 степени ...

Сончево со температура до 36 степени

Дневник - 11.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се ...

Внимавајте, утре УВ-зрачењето екстремно високо!

+инфо - 11.06.2012

Сончево и многу топло време ќе имаме утре, со екстремно висок УВ-индекс, со вредност 9, најавуват метеоролозите за утре.

Денеска температури до 38 степени

МКД - 11.06.2012

Температури и до 38 степени и УВ индекс со вредност од 9, најавуваат за денеска метеоролозите. Температурата во најголемиот дел од земјава ќе се задржи на 30 степени, а во Повардарието ќе се движи од ...

Утре пеколни температури

+инфо - 11.06.2012

УВ индекс со вредност од 9, се најавува за утре, кога се очекува да биде сончево и многу топло. Температурата во најголемиот дел од земјава ќе се задржи на 30 степени, а во Повардарието ќе се движи ...

Времето топло и сончево

Р.С.Европа - 11.06.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се движат од 25 до 36 ...

Сончево со високи температури

Макфакс - 11.06.2012

Во Македонија во понеделник ќе биде сончево и многу топло, со утрински температури меѓу 11 и 19 Целзиусови степени, додека максималните дневни темепратури ќе се движат од 27 до 38 Целсиусови степни ...

По дождот доѓа сонце

Кирилица - 11.06.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се ...

Подгответе се за уште едно жешко лето во Република Македонија!

Факултети - 11.06.2012

Деновиве, иако сеуште календарски е пролет (летото почнува на 22 јуни), температурите на воздухот во градовите низ Република Македонија се искачија и до 38 степени целзиусови.

Повторно пеколно време

А1 On - 11.06.2012

Во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури ќе се движат од 11°C до 19°C, а максимланите дневни температури ке ...

Високи температури до среда, потоа следува минимално освежување

Нетпрес - 11.06.2012

Многу топло време со температура која во најголемиот дел од земјата ќе надминува 30 степени, а во Повардарието ќе биде меѓу 35 и 38 степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи за следните ...

Апел да останете дома

Sky - 17.06.2012

УВ индекс со вредност од 8, е најавено за денес, а се очекува да биде сончево и многу топло. Температурата во најголемиот дел од земјава ќе се задржи на 30 степени, а во Повардарието ќе се движи од ...

Сончево со високи температури

Канал 77 - 11.06.2012

Во Македонија во понеделник ќе биде сончево и многу топло, со утрински температури меѓу 11 и 19 Целзиусови степени, додека максималните дневни темепратури ќе се движат од 27 до 38 Целсиусови степни ...

Сончево време со температури до 36 степени

Либертас - 11.06.2012

Утринската температура се движеше од 9 до 17 Целзиусови степени, а максималните дневни температури ќе се движат од 25 до 36 степени. Времето денеска ќе биде сончево и топло.

Високи температури до среда, потоа следува минимално освежување

Точка - 11.06.2012

Многу топло време со температура која во најголемиот дел од земјата ќе надминува 30 степени, а во Повардарието ќе биде меѓу 35 и 38 степени, најавува Управата за хидрометеоролошки работи за следните ...

Денес продолжува жешкото време

Sky - 11.06.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло со умерен западен и југозападен ветер. Попладне во источните делови ќе има изолиран развој на нестабилна облачност.

Утре се' ќе гори на рекордни 38 степени

Sky - 11.06.2012

Времето утре ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а максималните дневни ќе се движат од 25 до 38 ...

Утре надвор само со капа и наочари, УВ индексот 9!

Либертас - 11.06.2012

Температурата во емјава ќе се биде околу 30 Целзиусови степени, а во Повардарието ќе се движи од 35 до 38 Целзиусови степени, со наместа слаб до умерен ветер од југозападен правец.