TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Власта нема ниту концепт, ниту програма – 12-ти април е одговорот, а обновата е решението

Нетпрес - 03.11.2019

Заев не е човек од збор, и за него зборот нема вредност. Последниот пример за тоа е повлекувањето на прогресивниот данок, што покажува дека незнаат што прават, пишува на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Кога ќе паднат критериумите, настапува насилство и мрак

Слободен Печат - 03.11.2019

Ова, пак, што денес се обидува да дојде на власт персонифицирано во ликот на Груевски и гласот на Мицкоски, да ми простите, ама ова е еден очаен талог од дното на лонецот. И не знам сега што вие очекувате да кажам кога го слушам Мицкоски што зборува ...

Мицкоски: Власта нема ниту концепт, ниту програма – 12 април е одговорот, а обновата е решението

Курир - 03.11.2019

Заев не е човек од збор, и за него зборот нема вредност. Последниот пример за тоа е повлекувањето на прогресивниот данок, што покажува дека незнаат што прават, пишува на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

МИЦКОСКИ: Заев не е човек од збор!

Денешен - 03.11.2019

Заев не е човек од збор, и за него зборот нема вредност. Последниот пример за тоа е повлекувањето на прогресивниот данок, што покажува дека незнаат што прават, пишува на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Како лаже една власт во заминување: Факти за лажните вести на СДСМ и како Мицкоски стана нивна жртва

Република - 03.11.2019

Текстови за корупциски скандал на руски министер за внатрешни работи, објавени на рускиот опозициски портал Новаја газета, им послужиле на „големите креатори на сдсмовската вистина“ како совршена подлошка да креираат лажна вест за наводно ...

СДСМ се оградува од лажната вест за Мицкоски

Република - 03.11.2019

СДСМ не ја демантра ниту пак ја осудува лажната вест објавена на порталот Пресцентар за наводен поткуп на лидерот на македонската опозиција Христијан Мицкоски, кој според текстот објавен на овој портал, во стан во Будимпешта добил милион и шестотини ...

Заев: Мицкоски касно се сети, требаше на насилниците од 27 ми април да им кажеш да не влегуваат во Собранието

24Инфо - 03.11.2019

Заев: Мицкоски касно се сети, требаше на насилниците од 27 ми април да им кажеш да не влегуваат во Собранието На вечерашната трибина „На прав пат“ во Струмица, претседателот Заев упати порака до Христијан Мицкоски, по неговата изјава дека немал ...

Мицкоски: Ако Заев ги одложи изборите, како во иднина да разговараме на сериозни теми со него?

MakPress - 03.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања при неговата посета во Куманово, истакна дека договорот за предвремени избори постигнат од сите парламентарни политички партии треба да се испочитува.

Мицкоски: Важни се договорените датуми

Канал5 - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово.

Мицкоски: Во декември ќе бидат познати министрите од техничката влада

Фокус - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово.

Настапува епидемија на лажни ветувања на власта, верувам дека народот е мудар,

Нетпрес - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во рамките на кампањата “Обнова за Македонија” го посети Куманово, беше гостин во емисијата “Став” на ТВ Плус. Околу најавите на Зоран Заев за еколошки превоз и гасификацијата во општините, ...

Мицкоски: Димитриевски и Спасовски треба да се соочат со реалноста дека кумановци живеат лошо и тука алиби не може да ...

Нетпрес - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата “Став” на ТВ Плус, околу реализацијата на проектите во Куманово и дали дојде животот за граѓаните, од срце апелираше до градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски и министерот за ...

Мицкоски: да не се делегитимира лидерската средба кај претседателот

Р.С.Европа - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово, одговарајќи на новинарски прашања дали цврсто ...

Мицкоски: Важни се договорените датуми

Слободен Печат - 02.11.2019

Одговарајќи на новинарски прашања истакна дека и претходно предупредувале оти прогресивниот данок бил погрешен, но за него е важно сега кој ќе ги санира штетите и повика надлежните да ги вратат парите кон стопанството и граѓаните.

Мицкоски од Куманово повика да се почитува договореното од лидерската средба (ФОТО)

ММС - 02.11.2019

Апелирам да надвладее мудроста, трпението, да не го делигитимираме оној последен лидерски состанок – порача лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска по средбата со граѓаните на Куманово, во контекст на тоа дека Коалицијата за ...

Мицкоски: Да не се делегитимираат договорот за избори и средбата кај Пендаровски

Независен - 02.11.2019

Важни се договорените датуми – 3 јануари за формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени за одржување парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово.

(Видео) Мицкоски: Да се почитува договореното за датумот за предвремените избори

Макфакс - 02.11.2019

Претдесателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска од Куманово порача дека треба да се почитува договореното, односно на 3 јануари да се формира техничка влада, а на 12 април да се одржат предвремените парламентарни избори.

Мицкоски: Најголемата политичка лага е дека со Заев ќе дојде живот

Курир - 02.11.2019

Граѓаните очекуваат обновата да се случи час поскоро. За волја на вистината и очекувањата се големи зошто зад нас ќе останат сите оние нерелизирани ветувања кои се дел можеби од најголемата политичка лага наречена Живот за Македонија, потоа живот за ...

Мицкоски на ТВ Плус: Слушнав сведоштва дека Куманово станува деспотија на Оливер Спасовски

Курир - 02.11.2019

Сакаме да направиме една интерактивна програма и да има еден стратешки дел, но и дел во кој ќе има синтетизирано проблеми за кои ние ќе понудиме решение, за да можат граѓаните да ги видат проблемите и да го слушнат решението и кога можеме да ги ...

„Одложувањето на изборите е желба на Заев, на 12 април ќе има предвремени избори, а потоа следи Обнова“

Курир - 02.11.2019

Ние имаме договор за изборите, ние сме луѓе кои седат, разговараат, анализираат и се договараат. Единствениот договор на првата лидерска средба, на која дадовме легитимитет, беше договор за избори.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не учествуваше во срамниот процес на носење на Договорт со Грција, никој не може да ни забрано да ...

Курир - 02.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ не беше дел од срамниот чин на менување на Уставот по Договорот од Преспа, ниту пак од постигнување на Договорот, ниту го легитимираше со потпис, објасни лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на кумановската телевизија ...

Мицкоски: Расте долгот, немаме развој на економијата

Курир - 02.11.2019

Расте јавниот долг, немаме капитални инвестиции и опаѓа бројот на вработени во индустријата, а расте бројот на вработени во администрацијата кои се партиски војници на СДСМ, ова вечерва во емисијата Став на кумановската телевизија Плус го истакна ...

Мицкоски: Настапува епидемија на лажни ветувања на власта, верувам дека народот е мудар

Курир - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во рамките на кампањата “Обнова за Македонија” го посети Куманово, беше гостин во емисијата “Став” на ТВ Плус. Околу најавите на Зоран Заев за еколошки превоз и гасификацијата во општините, ...

Мицкоски: Максим и Оливер треба да се соочат со реалноста дека Кумановчани живеат лошо и тука алиби не може да им е ...

Курир - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата “Став” на ТВ Плус, околу реализацијата на проектите во Куманово и дали дојде животот за граѓаните, од срце апелираше до градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски и министерот за ...

Мицковски во декември ќе ги каже министрите во техничката влада ВИДЕО

+инфо - 02.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Куманово на средбата именувана како „Обнова на Македонија“ на граѓаните им потенцираше дека мора да датат се од себе за да ги исправат грешките на СДСМ и Зоран Заев.

Договорените датуми се важни, да се почитуваат, порача Мицкоски од Куманово

МКД - 02.11.2019

Важни се договорените датуми – 3 јануари за формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени за одржување парламентарни избори, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Куманово и апелираше да надвладее мудроста и да не се ...

Мицкоски: Важни се договорените датуми

Сител - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово, одговарајќи на новинарски прашања дали цврсто ...

Мицкоски порача дека мора да се почитуваат договрените рокови за изборите

Нетпрес - 02.11.2019

Одговарајќи на новинарски прашања дали партијата стои и натаму на ставот дека изборите мора да бидат на 12-ти април, Мицкоски апелираше да надвладее мудроста и да не се делегитимира договореното на лидерската средба кај претседателот на државата, ...

Мицкоски на ТВ Плус: Слушнав сведоштва дека Куманово станува деспотија на Оливер Спасовски

Нетпрес - 02.11.2019

Сакаме да направиме една интерактивна програма и да има еден стратешки дел, но и дел во кој ќе има синтетизирано проблеми за кои ние ќе понудиме решение, за да можат граѓаните да ги видат проблемите и да го слушнат решението и кога можеме да ги ...

Мицкоски: Не ни треба ниту антиквизација, уште помалку ни треба севернизација (ВИДЕО)

Локално - 02.11.2019

„Македонизмот не како привилегија на македонскиот народ, туку македонизмот како дел од секој граѓанин во оваа држава. Сите тука сме се родиле, сите тука сме тагувале, сме се радувале и најмалку што и должиме овој пат да си го поставиме прашањето што ...

Мицкоски: Не ветувам дека ќе ги решам сите проблеми, ви ветувам многу работа, крв, пот и солзи за да успееме

Република - 02.11.2019

Во рамките на средбите со граѓаните за обнова на Македонија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска го посети Куманово. Пред жителите од градот во кој владее апатија, соочен со премногу проблеми и со многу нерешени прашања Мицкоски ...

МИЦКОСКИ НА ТВ ПЛУС: Не можат да го сменат својот арамиски и коруптивен карактер!

Денешен - 02.11.2019

Хрситијан Мицкоски на телевизија Плус за време на посетата на Куманово, меѓудругото го истакна и следното: -Нема град, нема село каде не наидовме на суштински проблеми. И за ова треба да зборуваме со чесна мисла, зошто се ова не е само од изминатите ...

Мицкоски: После изборите, на 12 април нема бегање (ВИДЕО)

iPortal - 02.11.2019

Претседателотна ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од денешната трибина од Куманово порача дека после изборите, на 12 април следува одговорност за актуелната влада. „После изборите, на 12 април нема бегање.

Мицкоски: Да се почитуваат договорените датуми за техничка влада и изборите

еМагазин - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3. јануари, формирање техничка Влада и 12. април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово, одговарајќи на новинарски прашања дали ...

Нема одложување на изборите, тоа влијае на бизнис-заедницата

Република - 02.11.2019

Ние имаме договор за изборите, ние сме луѓе кои седат, разговараат, анализираат и се договараат. Единствениот договор на првата лидерска средба, на која дадовме легитимитет, беше договор за избори.

Мицкоски: Да се почитува договореното за датумот за предвремените избори

MTM - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Куманово порача дека треба да се почитува договореното, односно на 3 јануари да се формира техничка влада, а на 12 април да се одржат предвремените парламентарни избори.

Остана да вети уште бесмртност

Република - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во рамките на кампањата “Обнова за Македонија” го посети Куманово, беше гостин во емисијата “Став” на ТВ Плус. Околу најавите на Зоран Заев за еколошки превоз и гасификацијата во општините, ...

Министрите на ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада ќе се знаат пред Нова година

Република - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово.

Мицкоски: Важни се договорените датуми

4NEWS - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово, одговарајќи на новинарски прашања дали цврсто ...

Мицкоски: Ние не бараме бројка, ние нудиме концепт, ние нудиме политики и програма

PressingTV - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“ на прашањето колку пратеници бара ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од ДУИ, од ДПА, Мицкоски одговори: Онолку колку што народот со неговата мудрост којашто ја има во годините ...

Политико падна на професорската финта на Мицкоски

Република - 02.11.2019

Вооружен со мобилен телефон и со пропадната идеја да го спопадне претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на „тајна средба“ во руската мабасада, Саше Политико се лизна на професорската финта на Мицкоски.

Мицкоски од Куманово повика да се почитува догоровеното од лидерската средба (ФОТО)

Кумановски м. - 02.11.2019

„Апелирам да надвладее мудроста, трпението, да не го делигитимираме оној последен лидерски состанок, порача лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска по средбата со граѓаните на Куманово, а во контекст на тоа дека Коалицијата за ...

Мицкоски: Важни се договорените датуми

Либертас - 02.11.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата важни се договорените датуми, 3 јануари, формирање техничка Влада и 12 април 2020 предвремени парламентарни избори, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Куманово, одговарајќи на новинарски прашања дали цврсто ...

Мицкоски: На Заев не му е за НАТО, туку страв од пораз

Фактор - 02.11.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Куманово рече дека не му е јасно зошто премиерот Зоран Заев постојано го менува ставот околу датумот за предвремените парламентарни избори на 12 април кога и самите експерти кои биле на ...

Мицкоски: Имаме договор на 12 април да се одржат предвремени парламентарни избори

24Инфо - 02.11.2019

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговораше на новинарски прашања и еве што кажа за актуелните теми во државава. Господине Мицкоски слушнавме деновите дека има некои дилеми околу распуштањето на собранието односно околу ...

Мицкоски: Да се почитува договореното за датумот за предвремените избори

Н.Македонија - 02.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Куманово порача дека треба да се почитува договореното, односно на 3 јануари да се формира техничка влада, а на 12 април да се одржат предвремените парламентарни избори.

МИЛЕНКО го открива планот на ЗАЕВ пред изборите: ВОВЕДУВАЊЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ДРЖАВАТА!

Магазин - 02.11.2019

Да, да… Се погласни и побројни се луѓето што се сомневаат дека Зоран Заев ќе се повлече на 3-ти јануари и дека избори ќе има на цветници во Април. И, да, прв сомнеж дека Лажгото ќе ИЗЛАЖЕ напиша Миленко.

Дали Мицкоски се помири со Преспанскиот договор? Тимоние: ВМРО-ДПМНЕ ќе го почитува договорот

Магазин - 02.11.2019

Дали се помири лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со Договорот од Преспа прашува новинарот Бесир Арифи од ТВ21? Јавно продолжува да го нарекува штетен и говори за исправање на грешката, но како што се чини поинаку зборува со странските ...

Средба на Мицкоски со Пол Мекарти, Роберт Бенџамин и Сергеј Баздникин

Канал5 - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин.

Дали Мицкоски се помири со Преспанскиот договор? Пак и Тимоние: ВМРО-ДПМНЕ ќе го почитува договорот

ТВ21 - 01.11.2019

Дали се помири лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со Договорот од Преспа? Јавно продолжува да го нарекува штетен и говори за исправање на грешката, но како што се чини поинаку зборува со странските претставници.

Мицкоски и Муцунски остварија средба со амбасадорката на Велика Британија, Галовеј

Канал5 - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј На средбата се дискутирало за аткуелните ...

Амбасадорите на Британија и Русија и висок функционер на САД на гости кај Мицкоски

Фокус - 01.11.2019

Раководството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со претседателот Христијан Мицкоски денес оддржува серија средби со дипломатски претставници. Според неофицијални информации од ДПМНЕ, оддржале средби со британската амбасадорка Рејчел Галовеј, со ...

Мицкоски на средби со дипломатски претставници

Макфакс - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска имаше повеќе билатерални средби. Тој се сретна со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин.

Мицкоски: Не добивањето на датум за преговори е казна за погрешните политики на Владата на Заев

Курир - 01.11.2019

За „Журнал“ интервју имаше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски кој посочи дека не добивањето на датум за преговори за членство во ЕУ е единствено казна за погрешните политики на Заев и неговата влада.

Мицкоски: Борбата на Заев е за пуста власт за да може да крадат

Курир - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Журнал“ нагласи дека Зоран Заев се бори за да опстане на власт за да може тој и неговите пајташи да го крадат македонскиот народ.

„Она што беше пренесено од српскиот медиум за федерализација е дијаметрално спротивно на моите ставови, јас сум за ...

Курир - 01.11.2019

Во интервјуто за „Журнал“, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека она што беше пренесено по српските медиуми дека е за федерализација е дијаметрално спротивно на неговите ставови, бидејќи тој е за Македонизација.

Мицкоски: Народот ќе избира помеѓу работа која ја нудиме и арамилук каков носи Заев

Курир - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“ на прашањето колку пратеници бара ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од ДУИ, од ДПА, Мицкоски одговори : -Онолку колку што народот со неговата мудрост којашто ја има во годините ...

Мицкоски денеска оствари средби со директорот на ИРИ за Европа, регионалниот директор на НДИ, како и рускиот амбасадор

Курир - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари повеќе билатерални средби со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин.

Мицкоски за Журнал: Етничката припадност да не ја правиме професија, да одбереме луѓе кои ќе може да решат проблеми на ...

Курир - 01.11.2019

Во интервјуто за „Журнал“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прашањето дали ќе има Албанци во листата на пратеници во ВМРО-ДПМНЕ рече: – Доколку имаме предизборна коалиција со некоја од албанските партии да се разбира дека ќе има, ...

Мицкоски: Не добивањето на датум за преговори е казна за погрешните политики на Владата на Заев

Press24 - 01.11.2019

З=Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Журнал“ посочи дека не добивањето на датум за преговори за членство во ЕУ е единствено казна за погрешните политики на Заев и неговата влада.

Средба на Мицкоски со Пол Мекарти, Роберт Бенџамин и Сергеј Баздникин

Сител - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (01.11.2019) оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј ...

Мицкоски: Народот ќе избира помеѓу работа која ја нудиме и арамилук каков носи Заев

Press24 - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“ на прашањето колку пратеници бара ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од ДУИ, од ДПА, Мицкоски одговори : -Онолку колку што народот со неговата мудрост којашто ја има во годините ...

Мицкоски денеска ја имаше првата средба со рускиот амбасадор Баздникин

МКД - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска во амбасадата на Руската Федерација во Македонија ја имаше првата средба со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин. На својот фејсбук-профил Мицкоски напиша дека денеска остварил повеќе билатерални средби, со ...

Мицкоски: Македонија има сериозен проблем со криминалот и корупцијата во највисоките ешалони на власта

А1 On - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј На средбата се дискутирало за аткуелните ...

Македонија има сериозен проблем со криминалот

Нетпрес - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј.

Мицкоски-Галовеј: Република Македонија има сериозен проблем со криминалот и корупцијата во највисоките ешалони на ...

Курир - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј.

Мицкоски на британската амбасадорка ѝ укажа на корупциските афери, без правен епилог

Макфакс - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски оствари средба со британската амбасадорка во земјава, Рејчел Галовеј. Како што информираат од опозициската партија, на средбата се разговарало за ...

Мицкоски: Народот ќе избира помеѓу работа која ја нудиме и арамилук каков носи Заев

Република - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“ на прашањето колку пратеници бара ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од ДУИ, од ДПА, Мицкоски одговори: Онолку колку што народот со неговата мудрост којашто ја има во годините ...

Мицкоски: Прво што ќе го направам како премиер, ќе ги намалам даноците и ќе се откажам од привилегиите

Република - 01.11.2019

Првата работа што ќе ја направам како претседател на владата на Македонија – ќе се откажам од многу привилегии на премиерот и ќе ги намалам даноците, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“.

Етничката припадност не е професија, функционерите треба да се бираат по квалитетот

Република - 01.11.2019

Етничката припадност да не ја правиме професија да одбереме луѓе кои ќе може да решат проблеми на граѓаните рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“, на прашањето дали ќе има Албанци во листата на пратеници во ...

Васев: Сведоштватo за изборните измами и закани, заедно со Стевче Јакимовски е потврда дека ништо не е сменето во ...

iPortal - 01.11.2019

Вчера јавноста можеше да чуе во судско сведочење како незаконски се издавале 500 лични карти на лица од Ресен и Преспа на адреси во општина Центар, за да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. – порача денес на прес конференција Стефан Васев од СДСМ.

Васев: Јавноста вчера слушна и за закани и пристисоци од функционери на ВМРО-ДПМНЕ врз вработени во МВР

Локално - 01.11.2019

Вчера јавноста можеше да чуе во судско сведочење како незаконски се издавале 500 лични карти на лица од Ресен и Преспа на адреси во општина Центар, за да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. – порача денес на прес конференција Стефан Васев од СДСМ.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски оствари средба со амсадорката Рејчел Галовеј

Опсервер - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј На средбата се дискутираше за аткуелните политички случувања во државата, македонската ...

Мицкоски на британската амбасадорка ѝ укажа на корупциски афери без правен епилог

Centar - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски оствари средба со британската амбасадорка во земјава, Рејчел Галовеј. Како што информираат од опозициската партија, на средбата се разговарало за ...

Средба на Мицкоски со Пол Мекарти, Роберт Бенџамин и Сергеј Баздникин

Вечер Прес - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (01.11.2019) оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј ...

Мицкоски на средби со дипломатски претставници

Точка - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска имаше повеќе билатерални средби. Тој се сретна со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин, како и со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин.

Мицковски имаше средба со Галовеј

24Инфо - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј.

Кога СДСМ беше опозиција, кршеше, бојадисуваше, уништуваше

Република - 01.11.2019

Зоран Заев се бори за да опстане на власт за да може тој и неговите пајташи да го крадат македонскиот народ, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за „Журнал“. појасни Мицкоски.

Мицкоски на британската амбасадорка ѝ укажа на корупциски афери без правен епилог

Точка - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски оствари средба со британската амбасадорка во земјава, Рејчел Галовеј. Како што информираат од опозициската партија, на средбата се разговарало за ...

Средба на Мицкоски со Пол Мекарти, Роберт Бенџамин и Сергеј Баздникин

4NEWS - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (01.11.2019) оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј ...

Мицкоски – Галовеј: Неказнивоста на криминалот и корупцијата пречка на патот кон ЕУ

Република - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј.

Мицкоски утре на средба со граѓаните на Куманово

Кумановски м. - 01.11.2019

Лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре од 12:30 до 14:30 часот на градскиот плоштад во Куманово под мотото „Приклучи се на разговорите за обнова на Македонија“ ќе има средби со граѓаните, информираа денеска од ...

Мицкоски против одложувањето на изборите

CivilMedia - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е против одложувањето на предвремените парламентарни избори закажани на 12 април иако во шпанскиот парламент закасни ратификацијата на протоколот за членство на нашата земја во НАТО.

СДСМ: Сведоштвата за изборните измами и закани, заедно со Стевче Јакимовски е потврда дека понудата на Мицкоски е ...

Centar - 01.11.2019

-Вчера јавноста можеше да чуе во судско сведочење како незаконски се издавале 500 лични карти на лица од Ресен и Преспа на адреси во општина Центар, за да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. Јавноста вчера слушна и за закани и пристисоци од функционери на ...

Вчера јавноста можеше да чуе во судско сведочење како незаконски се издавале 500 лични карти на лица од Ресен и Преспа ...

24Инфо - 01.11.2019

Вчера јавноста можеше да чуе во судско сведочење како незаконски се издавале 500 лични карти на лица од Ресен и Преспа на адреси во општина Центар, за да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. Јавноста вчера слушна и за закани и пристисоци од функционери на ...

Мицкоски: Заев отиде да коленичи и да моли за ЕУ, а истиот ден шверцерски проба да протне закон

Република - 01.11.2019

Недобивањето на датум за преговори за членство во ЕУ е единствено казна за погрешните политики на Заев и неговата влада, рече во интервјуто за „Журнал“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. рече Мицкоски.

Повеќе билатерални средби на Мицкоски

Република - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари повеќе билатерални средби, со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин.

Мицкоски: Јас сум за Македонизација

Република - 01.11.2019

Во интервјуто за „Журнал“, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека она што беше пренесено по српските медиуми дека е за федерализација е дијаметрално спротивно на неговите ставови, бидејќи тој е за Македонизација.

Мицкоски на средби со дипломатски претставници

24Инфо - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска имаше повеќе билатерални средби. Тој се сретна со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин, како и со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин.

Дали Мицкоски се помири со Преспанскиот договор? Пак и Тимоние: ВМРО-ДПМНЕ ќе го почитува договорот

4NEWS - 01.11.2019

Дали се помири лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со Договорот од Преспа? Јавно продолжува да го нарекува штетен и говори за исправање на грешката, но како што се чини поинаку зборува со странските претставници.

СДСМ: Се потврдува дека коалицијата на Мицкоски е коалиција за обнова на криминалот,

Либертас - 01.11.2019

Почитувани, Вчера јавноста можеше да чуе во судско сведочење како незаконски се издавале 500 лични карти на лица од Ресен и Преспа на адреси во општина Центар, за да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари повеќе билатерални средби

Опсервер - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (01.11.2019) оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј ...

Саше Политико го “пресретна” Мицкоски по “тајна средба”

Expres - 01.11.2019

Некогашниот ТВ водител Саше Политико денеска го пресретна лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски по средба во една странска амбасада во Скопје. Видеото од “пресретнувањето” е во ...

Мицкоски оствари средби со Мекарти, Бенџамин и рускиот амбасадор Баздникин

MakPress - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (01.11.2019) оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со директорот на ИРИ за Европа, Пол Мекарти, регионалниот директор на НДИ, Роберт Бенџамин како и со рускиот амбасадор Сергеј ...

Мицкоски и Муцунски остварија средба со Галовеј

MakPress - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј На средбата се дискутираше за аткуелните ...

Ако има коалиција, ќе има и Албанци, ако нема коалиција, ќе има квалитетни кандидати на листите на ВМРО-ДПМНЕ

365 - 01.11.2019

„Се разбира дека ќе има Албанци во листата на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ, доколку има предизборна коалиција со некоја од албанските партии“, вели лидерот на опозициската партија – Христијан Мицкоски, во интервју за „Журнал“.

Мицкоски се сретна со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј

Скопје1 - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски остварија средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Рејчел Галовеј.

Мицкоски: Додека ветуваат ограбуваат, набавија тендер и фирми и дадоа 24 дена стара фирма за да може 10.000 евра да ...

Скопје1 - 01.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја продолжи акцијата Разговори за обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги вратат ...

Мицкоски: Ветувањата на власта дека ќе ги вратат младите со „планот за живот" не се остварени

Канал5 - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата ,,Разговори за Обнова на Македонија" и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги ...

СДСМ: Мицкоски нека го поддржи законот за ЈО и нека го испита потеклото на имот на неговите сопартијци

Канал5 - 31.10.2019

Предлогот на Христијан Мицкоски за закон со кој ќе се испитува потеклото на имот на политичари и функционери е уште еден блеф и лицемерен потег на шефот на најбогатата партија во Европа. Ако сакаат да дадат позитивен пример, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски се сретна со Дорис Пак

Канал5 - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на паертијата, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак .

Мицкоски се сретна со Дорис Пак

Нетпрес - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на паертијата, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак .

СДСМ: Мицкоски нека го поддржи законот за ЈО и нека го испита потеклото на имот на неговите сопартијци

МКД - 31.10.2019

Предлогот на Христијан Мицкоски за закон со кој ќе се испитува потеклото на имот на политичари и функционери е уште еден блеф и лицемерен потег на шефот на најбогатата партија во Европа, соопшти СДСМ.

Мицкоски: Ветувањата на власта дека ќе ги вратат младите со „планот за живот” не се остварени

Слободен Печат - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Вевчани од потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати младите во Македонија со таканаречениот план за живот, не се остварени.

Мицкоски: Ветувањата на власта дека ќе ги вратат младите со „планот за живот“ не се остварени

Сител - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати ...

СДСМ: Мицкоски нека го поддржи законот за ЈО и нека го испита потеклото на имот на неговите сопартијци

А1 On - 31.10.2019

„Предлогот на Христијан Мицкоски за закон со кој ќе се испитува потеклото на имот на политичари и функционери е уште еден блеф и лицемерен потег на шефот на најбогатата партија во Европа. Ако сакаат да дадат позитивен пример, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски до Дорис Пак: Високата корупција во власта ја загрозува македонската европерспектива

+инфо - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со претседателката на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, директор на ...

Средба на Мицкоски со Дорис Пак и Јоханес Реј

Сител - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска (31.10.2019) остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, ...

Мицкоски и Муцунски на средба со Дорис Пак и Јоханес Реј

Курир - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска (31.10.2019) остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, ...

Мицкоски на разговор со Дорис Пак: Високата корупција во власта ја загрозува европската перспектива

Макфакс - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, директор на ...

Мицкоски: „Живот за сите“ е најголемата лага во историјата на Македонија

Курир - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати ...

(Видео) Мицкоски: Во структурите на власта крадат сите, од министер до хигиеничар

Макфакс - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните, Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги вратат ...

Мицкоски за хеликоптерите: Фалком млазен авион да изнајмат ќе платат 3.000 евра на час

+инфо - 31.10.2019

Покрај ударот на националните интереси од страна на власта, во Македонија се случува и тотален грабеж на државата и на граѓаните, се краде од хигиеничар до министер бидејќи, ако првиот е по тој спорт тогаш сите надоле мислат дека така треба, рече ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Во Македонија се случува тотален грабеж на државата и на граѓаните

А1 On - 31.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати ...

Мицкоски ги повикува албанските партии на предизборна коалиција

CivilMedia - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати јавен повик до албанските политички партии за предизборна коалиција. Тој во интервју за ТВ ШЕЊА ги повикува партиите на Албанците да седнат и да ги разгледаат заедничките точки за предизборна ...

(Видео) Мицкоски: Во структурите на власта крадат сите, од министер до хигиеничар

24Инфо - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја продолжи акцијата Разговори за обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги вратат ...

Мицкоски оствари средба со претседателката на Асоцијацијата на жени во ЕПП Дорис Пак

iPortal - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со претседателката на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, директор на ...

Мицкоски на средба со Дорис Пак

Локално - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со претседателката на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, директор на ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со претседателката на Асоцијацијата на жени во ЕПП, ...

Опсервер - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска (31.10.2019) остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, ...

Мицкоски од Вевчани: Покрај националното понижување, ние денеска имаме и пљачка во секој пора на општеството

Опсервер - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати ...

Мицкоски и Муцунски се сретнаа со Дорис Пак

Република - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска се сретнаа со претседателката на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, директор на ...

Мицкоски на разговор со Дорис Пак: Високата корупција во власта ја загрозува европската перспектива

24Инфо - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, денеска остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, директор на ...

Мицкоски нека го поддржи законот за ЈО и нека го испита потеклото на имот на неговите сопартијци, СДСМ дава поддршка

24Инфо - 31.10.2019

Предлогот на Христијан Мицкоски за закон со кој ќе се испитува потеклото на имот на политичари и функционери е уште еден блеф и лицемерен потег на шефот на најбогатата партија во Европа. Ако сакаат да дадат позитивен пример, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ...

МИЦКОСКИ ВО ВЕВЧАНИ: Се краде, од хигиеничар до министер, зашто гледаат пример од првиот

Денешен - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска продолжи со „Разговори за обнова на Македонија“, овој пат во Вевчани. Пред присутните тој истакна дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати младите во Македонија со таканаречениот ...

Мицкоски се сретна со Дорис Пак и Јоханес Реј

Либертас - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска (31.10. 2019 ) остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, ...

Мицкоски: Фалкон млазен авион да изнајмат 3.000 евра се плаќа на саат, а ние за 15 минути ќе плаќаме по 10.000 евра

Либертас - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Мицкоски, истакна дека покрај ударот на националните интереси од страна на власта, во ...

Мицкоски: Ветувањата на власта дека ќе ги вратат младите со „планот за живот” не се остварени

Вечер Прес - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати ...

Млазен авион да изнајмат 3.000 евра се плаќа на час, а за хеликоптерот ќе книжат 10.000 евра за 15 минути

Република - 31.10.2019

Акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ денеска продолжи во Вевчани, каде претседатлот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретна со тамошните жители и ги слушна нивните проблеми. рече Мицкоски.

Мицкоски: Власта да не наоѓа алиби за одлагање, изборите не се пречка за ратификација на протоколот

MakPress - 31.10.2019

Предвремените парламентарни избори закажани за 12 април идната година не претставуваат проблем за ратификација на Протоколот за НАТО, затоа што Собранието може во секој момент вонредно да се состане, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски: Како Заев да донесе правда кога тој од почеток на кариерата има проблем со законот

MakPress - 31.10.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју на телевизија Шења изјави дека не може претседател на влада да раководи со тело кое што треба да спроведе реформи, бидејќи мора да се ослободи судството и правосудството од прангите на ...

Мицкоски за спасувачките хеликоптери: Млазен авион да изнајмат ќе чини поефтино

Expres - 31.10.2019

„Додека ветуваат пљачкаат, набавија тендер и фирми и дадоа 24 дена стара фирма за да може 10.000 евра да книжи за 15 минути. Епа фалком млазен авион да изнајмат 3.000 евра се плаќа на саат.

Мицкоски се сретна со Дорис Пак и со Јоханес Реј, директор на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија

Скопје1 - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, директор на ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Дорис Пак и Јоханес Реј

MakPress - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска (31.10.2019) остварија средба со претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија, Дорис Пак и Јоханес Реј, ...

Мицкоски: Со „мало сутра“ не се оди во Европа

MakPress - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интерву за ТВ Шења истака дека Македонија е презаситена од политичари кои во политиката се само за привилегии. Ние припаѓаме на европското семејство.

Мицкоски на средба со претставници на Европската унија

MakPress - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со жителите на Вевчани

MakPress - 31.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја продолжи акцијата Разговори за Обнова на Македонија и оствари средба со жителите на општина Вевчани. Пред присутните Мицкоски потенцираше дека ветувањата на СДСМ и Зоран Заев дека ќе ги врати ...

СДСМ: Залудно се правда Мицкоски, јасна е неговата спрега со одбраната на криминалци и тајкуни на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 30.10.2019

Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, Христијан Мицкоски случајно или не повторно призна дека ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: Залудно се правда Мицкоски, јасна е неговата спрега со одбраната на криминалци и тајкуни на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 30.10.2019

„Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, Христијан Мицкоски случајно или не повторно призна дека ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Канал5 - 30.10.2019

„Иднината на Македонија е во ЕУ" и тука никој не треба да има дилема. – Овој став како политички партиии го реафирмиравме на последната лидерска средба. Мислам дека како држава треба понатаму да се движиме во таа насока, рече Мицкоски.

Мицкоски: Стратешката определба на Македонија е ЕУ

Алсат-М - 30.10.2019

Иднината на Македонија е Европската унија, рече претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во одговор на новинарско прашање дали за него е прифатлив сојуз меѓу Македонија и Евроазиската економска унија.

Мицкоски ја демантира Русковска за содржината на нивната комуникација

Канал5 - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски негира дека обвинителката Вилма Рускоска го контактирала телефонски за случајот Рекет. Единствена тема на разговор биле уцените од Катица Јанева за одмрзнување на имотот на партиското седиште на ВМРО ...

Рускоска и Мицкоски договарале средба за „Рекет“, но не се сретнале

Алсат-М - 30.10.2019

Што зборувале телефонски претседателот на ВМРО – ДПМНЕ и шефицата на Обвинителството за организиран криминал? Христијан Мицкоски и Вилма Рускоска со различни кажувања за средбата која ја договарале.

Рускоска го „испровоцира“ Мицкоски – Какви документи и докази поседува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

ТВ21 - 30.10.2019

Само еден ден по гостувањето на обвинителката Вилма Рускоска во емисијата Отворено на Телевизија 24, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред обвинителството порача дека е подготвен да даде исказ за случајот „Рекет“.

Мицкоски на средба со Ајкхорст , Калавера и Жбогар

Канал5 - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за проширување и Самуел Жбогар, амбасадор на ЕУ.

Мицковски на средба со претставници на ЕУ: Започнување на пристапните преговори што е можно побрзо

Press24 - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и проширување и ...

Мицкоски вечер на ТВ Шења

Курир - 30.10.2019

Денес во 20:45 гостувам во Отворено студио на ТВ Шења. За актуелните теми, изборите, скандалите на власта и лошата состојба во која се наоѓа Македонија. Следете! Напиша на Фејсбук, Христијан Мицкоски, претседател на ...

Мицкоски: Владата ја води државата во погрешен правец, изборите се логично решение

Нетпрес - 30.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување на телевизијата Шења истакна дека во едно демократска земја нормално е опозицијата да бара предвремени парламентарни избори се со цел да понуди нови политики и решенија за проблемите ...

Мицкоски за бегството на Игор Спасов: Некој не си ја врши работата во оваа држава, а е скапо платен за тоа

Курир - 30.10.2019

На новинарско прашање „Дали има политичка заднина зад бегството на Игор Спасот“, претстедателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека некој не си ја врши работата во оваа држава а е скапо платен.

Заев си ја градеше кариерата прегрнувајќи се в затвор со бегалецот Спасов

Нетпрес - 30.10.2019

Бегството на поранешниот специјалец Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешковски, е уште еден од низата скандали на актуелната власт чии претставници своевремено токму врз овој случај ги градеа своите политички кариери, рече во средата ...

Средба Мицкоски – Жбогар

Курир - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Со потези како она „мало сутра“ на Заев, не може да одиме во Европа

Нетпрес - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ интервју за Телевизија Шења истакна дека наместо да се бориме за вредности, за ЕУ перспектива, ние добивме битка во која што ќе се одлучува за политичката иднина на Зоран Заев, а со потези како ...

Мицкоски: Владата ја води државата во погрешен правец, изборите се логично решение за крајот на неспособната влада

Курир - 30.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизијата Шења истакна дека во едно демократска земја нормално е опозицијата да бара предвремени парламентарни избори се со цел да понуди нови политики и решенија за проблемите на граѓаните.

Мицкоски: Изборите не се пречка за договорот за НАТО, власта да не наоѓа алиби за одлагање

Курир - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Шења вели дека закажаните предвремени парламентарни избори за 12 април идната година не претставуваат проблем за да може да се ратификува Протоколот за НАТО.

„Со потези како она  „мало сутра“ на Заев, не може да одиме во Европа“

Курир - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ интервју за Телевизија Шења истакна дека наместо да се бориме за вредности, за ЕУ перспектива, ние добивме битка во која што ќе се одлучува за политичката иднина на Зоран Заев, а со потези како ...

Мицкоски: Треба политичари слуги на народот, а не политичари кои се во политика за привилегии

Курир - 30.10.2019

Ние припаѓаме на европското семејство. Не можете целокупната европска јавност да гледа како летаат куферчиња со милиони евра во кои што се директно посочени обвинители, судии, власт, пратеници, врхушката на владејачката партија, а потоа да речете е ...

Мицкоски убеден во победа на претстојните избори порачува: Ќе направиме многу реформи за подобар живот

Курир - 30.10.2019

Она што ние го бараме да видиме како ќе добиеме најдобар начин гласот на граѓаните да биде заштитен и валоризиран. Тоа е суштината кога имате демократија да видете, да најдете како на оптимален начин ќе имате функционален систем каде што граѓанинот ...

Мицкоски: Заев од почетокот на својата кариера до денес има проблеми со законот, тој не може да донесе правда

Курир - 30.10.2019

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју на телевизија Шења изјави дека не може претседател на влада да раководи со тело кое што треба да спроведе реформи, бидејќи мора да се ослободи судството и правосудството од прангите на ...

Мицкоски: Да се истражи потеклото на политичарите особено оние што енормно се збогатија

Курир - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју на ТВ Шења кажа дека тие ќе предложат закон за да се сузбие корупцијата. -Да се пресметаме одлучно со корупцијата ќе предложиме закон каде што ќе се испита потеклото на имотот на сите ...

„Во првите 100 дена од нашата влада граѓаните ќе ги почувствуваат промените“

Курир - 30.10.2019

Во првите 100 дена граѓаните ќе почувствуваат огромна разлика споредено со тоа што беше изминатите еве веќе трета година влада на СДСМ и Зоран Заев, изјави Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Шења.

Мицкоски: Да се истражи потеклото на политичарите особено оние што енормно се збогатија

Нетпрес - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју на ТВ Шења кажа дека тие ќе предложат закон за да се сузбие корупцијата. -Да се пресметаме одлучно со корупцијата ќе предложиме закон каде што ќе се испита потеклото на имотот на сите ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Курир - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Press24 - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски тврди дека распуштеното Собрание може да се собере за Протоколот за НАТО

+инфо - 30.10.2019

Во однос на тврдењата за понуда од Москва за членство на земјава во Евроазиската економска унија, Мицкоски порача дека „иднината на Македонија е во ЕУ“ и тука никој не треба да има дилема.

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Слободен Печат - 30.10.2019

Во нашето Собрание се предвидува документот да дојде во втора половина на декември или првата половина на јануари, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

А1 On - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: На лидерската разговаравме и за можноста за свикување на распуштениот Парламент

Нова ТВ - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

СДСМ: Залудно се правда Мицкоски, поседувањето изјави од предистражни дејства од истрага е кривично дело

Макфакс - 30.10.2019

Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, Христијан Мицкоски случајно или не повторно призна дека ВМРО-ДПМНЕ ...

Mицкоски: Непринципелноста во редовите на СДСМ не е добра за држава која сака да биде членка на НАТО и на ЕУ

Алфа - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Сител - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски за „Политика“: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

МКД - 30.10.2019

Ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање чекор наназад, во спротивно нѐ чека многу работа", изјави во интервјуто за српскиот весник „Политика" лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски.

СДСМ: Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни

А1 On - 30.10.2019

Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни, реагираат од СДСМ на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски .

СДСМ: Мицкоски ги покажа вистинските намери, да работи против правната држава

МКД - 30.10.2019

Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни, реагира СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ . „Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, ...

Мицковски на средба со претставници на Европската унија

Сител - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Мицкоски нема предрасуди Албанец да биде претседател на Собранието

+инфо - 30.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека нема предрасуди Албанец да биде избран на висока државна функција. – Апсолутно немам предрасуди ниту пак некој би требало да се разочара.

Мицкоски: До изборите ќе се изнаслушаме „мало сутра“ работи од Заев

+инфо - 30.10.2019

Премиерот Заев може да се предомисли дека тој не бил всушност тој кој го потпишувал и преговарал Преспанскиот договор. И најверојатно сега ќе иде во таа насока, дека впрочем тоа лицешто ја виткаше кичмата и слугуваше можеби јас не сум тој, може ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Опсервер - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: Изборите не се пречка за договорот за НАТО, власта да не наоѓа алиби за одлагање

Република - 30.10.2019

Предвремените парламентарни избори закажани за 12 април идната година не претставуваат проблем за ратификација на Протоколот за НАТО, затоа што Собранието може во секој момент вонредно да се состане, смета претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

СДСМ: Залудно се правда Мицкоски, јасна е неговата спрега со одбраната на криминалци и тајкуни на ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер - 30.10.2019

Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, Христијан Мицкоски случајно или не повторно призна дека ВМРО-ДПМНЕ ...

„Мало сутра“ нема да нè однесе во Европа: Конечно ни требаат политичари кои ќе му бидат слуги на народот

Република - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интерву за ТВ Шења вечерва истака дека Македонија е презаситена од политичари кои во политиката се само за привилегии. Мицкоски вели дека кај нас можеби притиснати судии и обвинители можат да не ...

МИЦКОСКИ: Полноправно членство во ЕУ беше и останува нашата стратешка определба

Денешен - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Луѓе со сериозни биографии ќе гарантираат подобар живот во Македонија

Република - 30.10.2019

Развојот во Македонија мора да се заснова на здрави основи, а не со политики купи ден помини како што прави владата на СДСМ, смета претседателот на ВМРо-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. , истакна тој во интервју за ТВ Шења.

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Република - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Од почетокот на кариерата до денес Заев има проблеми со законот

Република - 30.10.2019

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју на телевизија Шења изјави дека не може претседател на влада да раководи со тело кое треба да спроведе рефоорми, бидејќи мора да се ослободи судството и правосудството од прангите на политиката.

Мицкоски: Во првите 100 дена од нашата влада граѓаните ќе ги почувствуваат промените

Република - 30.10.2019

Во првите 100 дена граѓаните ќе почувствуваат огромна разлика споредено со тоа што беше изминатите еве веќе трета година влада на СДСМ и Зоран Заев, изјави Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Шења.

Мицковски на средба со претставници на Европската унија

4NEWS - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Христијан Мицкоски добил директорска апанажа од 9.000 евра

Фактор - 30.10.2019

Според интерниот извештај што го објави АД ЕСМ (поранешно АД ЕЛЕМ), актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, добил годишна апанажа од 9.000 евра од Електрани на Македонија во текот на 2018 како поранешен прв човек на македонската ...

ВО ЖИВО: Мицкоски за интервјуто на Рускоска

Либертас - 30.10.2019

Мицкоски за интервјуто на Рускоска Во живо: Мицкоски за информаците што ги изнесе Рускоска за "Рекет" Во живо: Мицкоски за информаците што ги изнесе Рускоска за "Рекет" Posted by DW на македонски on Среда, 30 октомври ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

4NEWS - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: Русковска лаже, до денес не побарале изјава од мене

Република - 30.10.2019

Вчерашниот настап на Вилма Рускоска уште еднаш ја потврди нејзината спрега со власта, рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој на прес-конференцијата пред партиското седиште демантираше дека одбивал соработка со обвинителката за ...

Мицкоски се сретна со претставници на Европската унија

Либертас - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10. 2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

Локално - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

СДСМ: Залудно се правда Мицкоски, јасна е неговата спрега со одбраната на криминалци и тајкуни на ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 30.10.2019

Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, Христијан Мицкоски случајно или не повторно призна дека ВМРО-ДПМНЕ ...

Залудно се правда Мицкоски, јасна е неговата спрега со одбраната на криминалци и тајкуни на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 30.10.2019

Соопштение за јавност од СДСМ, реакција на изјавата на Христијан Мицкоски „Христијан Мицкоски се заглави со сопствената мрежа на обиди да ги одбрани криминалите на режимот и нивните тајкуни.

Мицковски на средба со претставници на Европската унија

iPortal - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Претседателот Мицкоски оствари средба со Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција, Руиз Калавера, ...

Опсервер - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Скандалите мора да имаат правна разрешница ако сакаме владеење на правото и правната држава

Република - 30.10.2019

Остварив средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и проширување и Самуел Жбогар, амбасадор на Европската Унија во Република ...

Мицкоски на средба со претставници на Европската унија

Вечер Прес - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Мицкоски вечерва во „Отворено студио“

Република - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе госутва во емисијата „Отворено студио“ на ТВ Шења. Како што најавува, во интервјуто ќе зборува за актуелните теми, изборите, скандалите на власта и лошата состојба во која се наоѓа Македонија.

МИЦКОСКИ СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА ЕУ: Македонија им најслаб резултат во реформите

Денешен - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30 октомври 2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски ...

За актуелни теми, изборите, скандалите на власта: Гостување на Мицкоски во 20.45 на ТВ Шења

Република - 30.10.2019

Денес во 20:45 гостувам во Отворено студио на ТВ Шења. За актуелните теми, изборите, скандалите на власта и лошата состојба во која се наоѓа Македонија. Следете! – напиша на својот Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

CivilMedia - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

24Инфо - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицковски на средба со претставници на Европската унија

24Инфо - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска 30.10.2019 година оствари средба со Ангелина Ајкхорст, директор за Западна Европа, Западен Балкан и Турција и Џеновева Руиз Калавера, директор на генерален директорат за добрососедски односи и ...

Мицкоски: Наша стратешка определба останува полноправното членство во ЕУ

iPortal - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: Полноправното членство во ЕУ останува наша стратешка определба

MakPress - 30.10.2019

Доколку Собранието биде распуштено, тоа може повторно да се собере, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, појаснувајќи дека и на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски, било разговарано за можноста да ...

Мицкоски: Како може јавен обвинител однапред да прејудицира дали јас ќе соработувам со ЈО или не?

MakPress - 30.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната изјава по интервјуто на јавната обвинителка Вилма Рускоска истакна дека телефонскиот разговор кој го имал Мицкоски со Рускоска бил единствено за уцената која Мицкоски ја добил од Јанева во ...

Мицкоски: До денот на изборите следува период на „мало сутра“ ветувања од Зоран Заев

MakPress - 30.10.2019

По интервјуто на Јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, денес со своја изјава излезе и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој пред медиумите одговараше на новинарски прашања и на други теми меѓу кои и ...

СДСМ:Мицкоски ги поддржува ставовите на Василевска

Канал5 - 29.10.2019

Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ставови.

СДСМ: Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголем извор на лажни вести и дезинформации

Канал5 - 29.10.2019

Лажните вести, конструираните случаи и дезинформациите остануваат единствениот начин на делување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголемиот извор на лажни вести и дезинформации.

Мицкоски за „Политика": Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

Канал5 - 29.10.2019

,,Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа" Судбината на ...

Мицкоски за „Политика”: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

Слободен Печат - 29.10.2019

На прашањето на „Политика" за неговиот став за „фијаското во Брисел и покрај зеленото светло од 27 држави на ЕУ", како и дека „покрај Франција, вината сноси и премиерот Зоран Заев", Мицкоски вели дека „Заев не испорачал никакви реформи и за тоа е ...

Мицкоски: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

Press24 - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа“, изјави лидерот на ...

Мицкоски за „Политика“: Заев три години ја води земјата во амбис

Нетпрес - 29.10.2019

На Македонија ѝ е неопходна обнова. Патот по кој што ја водеше премиерот во заминување Зоран Заев во овие три години, не води никаде или поточно води во амбис. Тоа им е јасно на сите. Јасно им е и на граѓаните, јасно им е и на лидерите на ...

Мицкоски: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

+инфо - 29.10.2019

Македонија мора да се врати на брзата лента до моментот за полноправно членство во ЕУ, па тогаш одвнатре ќе мора да ги корегираме грешките, вели Мицкоски, додавајќи дека негов концепт е „не на антиквизацијата и не на севернизацијата, туку да и ...

Мицкоски: Преспанскиот договор е лош и овозможи грчката страна да стекне права

Курир - 29.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за во интервју за „Политика“ вели дека во односот во регионот со Србија и Бугарија пред се очекува искреност, меѓусебна почит и помагање. Политика : Што очекувате од односот во регионот, пред се со Србија и ...

Мицкоски за „Политика“: Судбината на Преспанскиот ќе зависи од изборните резултати

Р.С.Европа - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа“, изјави лидерот на ...

Мицкоски ќе обединува со македонизам

Независен - 29.10.2019

В четврток во Вевчани и в сабота во Куманово, лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, ќе ги предводи собирите на ВМРО-ДПМНЕ во кампањата „Обнова за Македонија“. Слушајќи ги маките на жителите и трагајќи по решенија за нивните проблеми, кои по ...

Мицкоски: Фактичка состојба е дека Зоран Заев не испорача ниту “р” од реформите

Курир - 29.10.2019

Во интервју за српскиот весник „Политика“ Престедателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека фактичка состојба е дека премиерот Зоран Заев не испорача ниту „р“ од реформите што требаше да ги испорача нашата држава.

Мицкоски за „Политика“: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

Независен - 29.10.2019

Фото: Б. Грданоски Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу ...

Мицкоски: Никој не требаше од надвор да каже дека дома немаме ни „р“ од реформи

Алфа - 29.10.2019

Никој друг од надвор не треба да ни каже дека домашната задача не ја завршивме, односно дека оваа влада не исполни ни „р“ од реформите, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во интервју за „Политика“.

Мотивите на Заев се неважни кога станува збор за иднината на Македонија

Нетпрес - 29.10.2019

Мотивите на премиерот Зоран Заев да се премисли во однос на распишувањето предвремени избори се помалку важни од иднината на Македонија. Најважно во моментов е да имаме чисти, фер и демократски избори на кои граѓаните ќе избираат меѓу наспособната, ...

Мицкоски за „Политика”: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

ММС - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа”, изјави лидерот на ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголемиот извор на лажни вести и дезинформации

А1 On - 29.10.2019

Лажните вести, конструираните случаи и дезинформациите остануваат единствениот начин на делување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски, реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ .

(ВИДЕО) Васев: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски работат за враќање во изолација и поделби, за квази сојузи и анти западни политики

А1 On - 29.10.2019

Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ставови, рече Стефан Васев од СДСМ.

Мицкоски за „Политика“: Сите се свесни дека ВМРО-ДПМНЕ победува

Курир - 29.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за српскиот весник „Политика“ вели дека сите се свесни дека ВМРО-ДПМНЕ победува на наредните парламентарни избори. Политика: Дали ќе ја проширите Коалицијата со некои партии од Коалицијата ...

Васев: Мицкоски ги поддржува ставовите на Василевска, тие се дел од антизападното делување на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 29.10.2019

„Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ставови“, вели денеска Стефан Васев од ...

Институциите ги демантираат лагите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните повторно ќе ја поразат нивната матрица на лажни ...

24Инфо - 29.10.2019

Лажните вести, конструираните случаи и дезинформациите остануваат единствениот начин на делување на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се најголемиот извор на лажни вести и дезинформации.

Мицкоски: На Македонија ѝ е неопходна обнова

PressingTV - 29.10.2019

Ако за забавување на европските интеграции продолжиме да ја обвинуваме само Франција, ќе тапкаме во место, а профитот на фирмите на Заев, кои имаат обрт од 60 милиони евра годишно, ќе продолжи да се зголемува, вели Мицкоски во разговорот со ...

Мицкоски не одговори конкретно дали ќе му овозможат на Груевски да се врати ако дојдат на власт: Вистинското прашање е ...

iPortal - 29.10.2019

За да се најде заеднички јазик, потребно е да се има заедничка цел. Сѐ друго е техника. За жал, целта ни е сосем различна. Ние сакаме правна држава и правда еднаква за сите, а Заев сака селективна правда и институции кои би му служеле за притисок ...

Мицкоски ги поддржува ставовите на Василевска, дел од антизападното делување на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 29.10.2019

Изјава за медиуми, Стефан Васев од СДСМ „Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ...

Мицкоски за „Политика“: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

Либертас - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа“, изјави лидерот на ...

Мицкоски за „Политика“: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

еМагазин - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа“, изјави лидерот на ...

Мицкоски за „Политика”: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

Вечер Прес - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа”, изјави лидерот на ...

СДСМ: Мицкоски ги брани антидржавните ставови на Василевска (ВИДЕО)

Локално - 29.10.2019

„Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ставови.

Стефан Васев: Мицкоски ги поддржува ставовите на Василевска, тие се дел од антизападното делување на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 29.10.2019

Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ставови.

Мицкоски: Апсурдни се прашањата дали на Груевски би му овозможиле да се врати дома, вистинското прашање е кој овозможи ...

Локално - 29.10.2019

За да се најде заеднички јазик, потребно е да се има заедничка цел. Сѐ друго е техника. За жал, целта ни е сосем различна. Ние сакаме правна држава и правда еднаква за сите, а Заев сака селективна правда и институции кои би му служеле за притисок ...

Заев три години ја води земјата во амбис

Република - 29.10.2019

Ако за забавување на европските интеграции продолжиме да ја обвинуваме само Франција, ќе тапкаме во место, а профитот на фирмите на Заев, кои имаат обрт од 60 милиони евра годишно, ќе продолжи да се зголемува, вели Мицкоски во разговорот со ...

Мицкоски за „Политика“: Сите се свесни дека ВМРО-ДПМНЕ победува

Вечер Прес - 29.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за српскиот весник „Политика“ вели дека сите се свесни дека ВМРО-ДПМНЕ победува на наредните парламентарни избори. Сите се свесни дека ВМРО ДПМНЕ победува.

СДСМ: Мицкоски ги поддржува ставовите на Василевска, тие се дел од антизападното делување на ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 29.10.2019

-Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ставови, изјави денеска Стефан Васев од ...

Мицкоски: Македонија не доби датум поради немањето ни „р“ од реформи

MakPress - 29.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за српскиот весник „Политика“ вели дека фактичка состојба е дека премиерот Зоран Заев не испорача ниту „р“ од реформите што требаше да ги испорача нашата држава.

Мицкоски за „Политика": Од резултатите на изборите ќе зависи и судбината на Преспанскиот договор

MakPress - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа", изјави лидерот на ...

Васев: Мицкоски ги поддржува ставовите на Василевска, тие се дел од антизападното делување на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 29.10.2019

Наместо да ги осуди скандалозните изјави на Иванка Василевска од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за припојување кон други држави, Христијан Мицкоски ги брани таквите антидржавни, антизападни и антимакедонски ставови.

Мицкоски: Сите се свесни дека ВМРО-ДПМНЕ победува, очекувано е да ни се приклонуваат

365 - 29.10.2019

„Сите се свесни дека ВМРО-ДПМНЕ победува. Ги гледаат анкетите и го чувствуваат пулсот на народот. Знаат дека ова е крај на најcpaмните три години од историјата на независна Македонија. Затоа добар дел од коалициските партнери на Заев ни испраќаат ...

Мицкоски : Заев е соочен со пораз на неговите катастрофални политики

Expres - 29.10.2019

На Македонија и е неопходна обнова. Патот по кој што ја водеше премиерот во заминување Зоран Заев во овие три години, не води никаде или поточно води во амбис. Тоа им е јасно на сите. Јасно им е и на граѓаните, јасно им е и на лидерите на ...

Мицкоски заканувачки за „Политика“: Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите

1tv - 29.10.2019

Судбината на Преспанскиот договор ќе зависи од резултатите на изборите и ако имаме двотретинско мнозинство и пратеници од другите етнички заедници, „се отвора можност за враќање на чекор наназад, во спротивно не чека многу работа“, изјави лидерот на ...

Мицкоски за српски медиуми: Сите се свесни дека ВМРО ДПМНЕ победува

Магазин - 29.10.2019

Лидерот на опозициската партија на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за српскиот весник „Политика“ вели дека сите се свесни дека ВМРО-ДПМНЕ победува на наредните парламентарни избори.

Костадинов: Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат

Канал5 - 28.10.2019

Нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија. Еден од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ порача да не се покачуваат платите, друг член пак повика на ...

СДСМ: Се додека ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се против растот на минималната плата, не можат да очекуваат поддршка од ...

А1 On - 28.10.2019

Обнова на режимот, одбрана на криминалот и обнова на поделбите и изолацијата се единствената понуда на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ која што им ја нудат на граѓаните, реагираат од СДСМ на изјавата на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ , преку соопштение.

(Видео) Костадинов: Понудата на Мицкоски е поделби и квази-сојузи со други држави

Макфакс - 28.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ е за интеграција во НАТО и ЕУ, понудата на Мицкоски е поделби и квази сојузи со други држави

А1 On - 28.10.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија. Еден од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ порача да не се покачуваат ...

Костадинов: СДСМ е за интеграција во НАТО и ЕУ, а Мицкоски за поделби и квази сојузи со други држави

Сител - 28.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија. Еден од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ порача да не се покачуваат платите, ...

Костадинов: СДСМ е подготвена за избори кога и да се случат, единствени што избегаа од брзи предвремени избори беа ...

Локално - 28.10.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија“, истакна порпаролот на СДСМ и пратеник Костадин Костадинов.

Костадинов: Од ВМРО-ДПМНЕ освен противење на покачувањето на минималната плата, можевме да чуеме и антидржавни, ...

iPortal - 28.10.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија“, истакна порпаролот на СДСМ и пратеник Костадин Костадинов.

Костадинов: СДСМ е за интеграција во НАТО и ЕУ, понудата на Мицкоски е поделби и квази сојузи со други држави, затоа ќе ...

24Инфо - 28.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија. Еден од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ порача да не се покачуваат платите, ...

Костадинов: Понудата на Мицкоски е поделби и квази-сојузи со други држави

MTM - 28.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов.

(ВИДЕО) Костадинов: Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат

Бриф - 28.10.2019

„Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија. Еден од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ порача да не се покачуваат ...

Костадинов: СДСМ е за интеграција во НАТО и ЕУ, понудата на Мицкоски е поделби и квази сојузи со други држави, затоа ќе ...

Centar - 28.10.2019

– Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија. Еден од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ порача да не се покачуваат ...

ВМРО-ДПМНЕ нуди обнова на режимот и криминалот, СДСМ нуди реални политики кои носат резултати, граѓаните го ...

24Инфо - 28.10.2019

Обнова на режимот, одбрана на криминалот и обнова на поделбите и изолацијата се единствената понуда на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ која што им ја нудат на граѓаните. Се додека ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се за поделби и квази сојузи со други држави, ...

Костадинов: СДСМ е за интеграција во НАТО и ЕУ, а Мицкоски за поделби и квази сојузи со други држави

4NEWS - 28.10.2019

Во ВМРО-ДПМНЕ не знаат кај тераат, нивната понуда за обнова на режимот доведува до секојдневни скандалозни изјави од високи функционери на опозициската партија. Еден од членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ порача да не се покачуваат платите, ...