TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брзи тестови во Гевгелија

Сител - 29.11.2020

Гевгелија ги доби брзите тестови за ковид 19. Во текот на утрешниот ден ќе биде направен план за нивна примена по што започнува тестирањето на граѓаните. Начинот и динамиката на тестирање ќе биде во координација со матичните лекари.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Фокус - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

ТВ21 - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Независен - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

+инфо - 28.11.2020

Владата најави дека ќе инвестира дополнителни седум милијарди фунти во системот „Тестирај и следи“, како дел од сеопфатната програма за масовно тестирање во Велика Британија. Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите ...

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Press24 - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи”, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Слободен Печат - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи”, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

А1 On - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Република - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Курир - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Опсервер - 28.11.2020

– Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Вечер Прес - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

Либертас - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

24Инфо - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи”, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Над 1.300 Британци добиле неточни резултати од тестовите за коронавирус

MakPress - 28.11.2020

Повеќе од 1.300 Британци добиле неточни, позитивни резултати од тестовите за коронавирус поради грешки во владиниот систем „Тестирај и следи“, соопшти денеска британското Министерство за здравство.

Во Прилеп се потрошија 250 брзи тестови за Ковид-19, привршуваат и бесплатните вакцини против грип

MakPress - 28.11.2020

На пунктот во Здравствениот дом во Прилеп за шест дена се потрошија 250 брзи тестови. а штотуку стигна нова пратка од Министерството за здравство, но и 400 брзи тестови како донација што треба да ја подобри ситуацијата во справувањето со корона- ...

Во Прилеп се потрошија 250 брзи тестови за Ковид-19, добиени се 650 нови, а привршуваат бесплатните вакцини против грип

ТВ21 - 27.11.2020

На пунктот во Здравствениот дом во Прилеп за шест дена се потрошија 250 брзи тестови. а штотуку стигна нова пратка од Министерството за здравство, но и 400 брзи тестови како донација што треба да ја подобри ситуацијата во справувањето со корона- ...

Брзи тестови за корона вирус и во Велес

Фокус - 27.11.2020

Трети ден преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира за МИА, Николче Димовски, директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа на лаборанти и лекар во зградата на поранешното Основно ...

Брзи Ковид тестови и во Велес

Канал5 - 27.11.2020

За овие брзи тестови, резултатите граѓаните ги добиваат веднаш. Трети ден преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира за МИА,Николче Димовски директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа ...

Брзи Ковид тестови и во Велес

ТВ21 - 27.11.2020

Трети ден преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира за МИА,Николче Димовски директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа на лаборанти и лекар во зградата на поранешното Основно училиште ...

Во Прилеп се потрошија 250 брзи тестови за Ковид-19, добиени се 650 нови

Сител - 27.11.2020

На пунктот во Здравствениот дом во Прилеп за шест дена се потрошија 250 брзи тестови. а штотуку стигна нова пратка од Министерството за здравство, но и 400 брзи тестови како донација што треба да ја подобри ситуацијата во справувањето со корона- ...

Спасовски: Македонија која едвај има два милиона жители тестирала само 15% од населението

Нетпрес - 27.11.2020

Македонија која едвај има 2 милиони жители тестирала само 15% од населението а од овие тестови, речи си половина граѓаните си ги платиле сами, во приватните клиники, анализира новинарот Александар Спасовски.

Брзи Ковид тестови и во Велес

А1 On - 27.11.2020

Три дена преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира Николче Димовски директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа на лаборанти и лекар во зградата на поранешното Основно училиште „Јордан ...

Во Прилеп се потрошија 250 брзи тестови за Ковид 19- привршуваат бесплатните вакцини против грип

Press24 - 27.11.2020

На пунктот во Здравствениот дом во Прилеп за шест дена се потрошија 250 брзи тестови. а штотуку стигна нова пратка од Министерството за здравство, но и 400 брзи тестови како донација што треба да ја подобри ситуацијата во справувањето со корона- ...

Од Москва не полета цел авион полн со лажњаци негативни тестови за ковид-19

Оff.net - 27.11.2020

Речиси 200 патници на летот од Москва до Џенгџоу прикажале комплетно идентични негативни тестови за коронавирус заради што авионот останал на пистата на аеродромот во Москва. Копиите на очигледно лажните тестови биле воочени од кинеската амбасада, ...

КОВИД19: Македонија во ТОП5 земји во Европа со најмногу починати и најмалку спорведени тестови

Press24 - 27.11.2020

Со 30 смртни случаи во текот на вчерашниот ден Македонија ја надмина и Франција според смртноста на корона вирусот па сега, земјава се наоѓа во топ5 држави во Европа каде починале најмногу пациенти на 1 милион жители.

Брзи Ковид тестови и во Велес

Независен - 27.11.2020

Трет ден преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира за МИА,Николче Димовски директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа на лаборанти и лекар во зградата на поранешното Основно училиште ...

КОВИД19: Македонија во ТОП 5 земји во Европа со најмногу починати и најмалку спорведени тестови

Скопје инфо - 27.11.2020

Со 30 смртни случаи во текот на вчерашниот ден Македонија ја надмина и Франција според смртноста на корона вирусот па сега, земјава се наоѓа во топ5 држави во Европа каде починале најмногу пациенти на 1 милион жители.

Брзи Ковид тестови и во Велес

Вечер Прес - 27.11.2020

Трет ден преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира за МИА,Николче Димовски директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа на лаборанти и лекар во зградата на поранешното Основно училиште ...

Брзи тестови за корона вирус и во Велес

Република - 27.11.2020

Трети ден преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира за МИА, Николче Димовски, директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа на лаборанти и лекар во зградата на поранешното Основно ...

Во Гостивар се бара ковид тест повеќе

Gostivarpress.mk - 27.11.2020

Симптомите на сезонскиот грип и настинките се слични со оние на коронавирусот, па граѓаните кои добиваат покачена температура, болно грло, малаксаност и слично сакаат да се осигурат за дијагнозата преку тестирање.

Цел авион патници со лажни тестови сакале да заминат за Кина – останале во Москва

Република - 27.11.2020

Речиси 200 патници на летот од Москва до Џенгџоу прикажале комплетно идентични негативни тестови за коронавирус поради што авионот не полетал од московскиот аеродром. Фалсификатот го забележале во кинеската амбасада.

Спасовски: Македонија која едвај има 2 милиони жители тестирала само 15% од населението

Курир - 27.11.2020

Македонија која едвај има 2 милиони жители тестирала само 15% од населението а од овие тестови, речи си половина граѓаните си ги платиле сами, во приватните клиники, анализира новинарот Александар Спасовски.

Брзи Ковид тестови и во Велес

Либертас - 27.11.2020

-За овие брзи тестови, резултатите граѓаните ги добиваат веднаш, а резулататите од истите се доставуваат и до матичните лекари, информира ...

Брзи Ковид тестови и во Велес

MakPress - 27.11.2020

Трети ден преку Здравствениот дом во Велес се вршат бесплатни брзи Ковид тестови. Како што информира за МИА,Николче Димовски директор на ЈЗУ Здравствен дом тестот го работи нивна екипа на лаборанти и лекар во зградата на поранешното Основно училиште ...

Само по 200 брзи тестови дневно за цела Источна Македонија, листите веќе преполни

MakPress - 27.11.2020

Брзите тестови стигнаа во Источна Македонија, ама само во неколку града и само по 200 дневно. Ќе можат да се тестираат граѓаните во Делчево,Македонска Каменица, Штип и Кочани, а оние од другите градови ќе треба да патуваат во соседните.

Почна тестирање со брзи тестови во Кочани, Кавадарци, Велес и Куманово, Битола и Делчево

Канал5 - 26.11.2020

Во овие јавно-здравствени установи, во петокот на 20 ноември беше спроведена обука на тимовите кои ќе го спроведуваат тестирањето со овие тестови. Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во ...

Почна тестирање со брзи тестови во Кочани, Кавадарци, Велес и Куманово, Битола и Делчево

ТВ21 - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Битолскиот ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел" почнува со брзи ковид тестови

Канал5 - 26.11.2020

ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел"-Битола од денес, од 9 часот утрово, почнува со брзи ковид-тестови. На официјалната веб страница на таа здравствена установа се посочува дека изработката на брзи ковид тестови ќе се врши со стандрадна ...

Битолскиот ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел“ почнува со брзи ковид тестови

ТВ21 - 26.11.2020

ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел“-Битола од денес, од 9 часот утрово, почнува со брзи ковид-тестови. На официјалната веб страница на таа здравствена установа се посочува дека изработката на брзи ковид тестови ќе се врши со стандрадна ...

Велес почна со бесплатните брзи тестирања за ковид-19, ќе има 40 на ден

Сакам да кажам - 26.11.2020

Денеска започнаа брзите тестирања за коронавирус и во Велес, кое се одвива преку Здравствениот дом. Закажувањето е преку матичен лекар и тоа доколку пациентот има симптоми на ковид-19 не повеќе од пет дена.

Почна тестирање со брзи тестови во Кочани, Кавадарци, Велес и Куманово, Битола и Делчево

Сител - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Тестирање за ковид-19 со брзи антигенски тестови уште низ шест града во земјава

360 степени - 26.11.2020

Тестирање со брзи антигенски тестови се започна во Општите болниците во Кочани и Кавадарци, како и во Здравствените домови во Велес и Куманово. Со брзи тестови од денеска почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно ...

Почна тестирање со брзи тестови во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово, Битола и Делчево

МКД - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Почна тестирање со брзи тестови во Кочани, Кавадарци, Велес и Куманово, Битола и Делчево

Press24 - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Почна тестирањето со брзите антигенски тестови во Битола и Делчево

+инфо - 26.11.2020

Почна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје Битола од ...

Започна тестирањето со брзи антигенски тестови кое е бесплатно за граѓаните

Слободен Печат - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Брзи тестови за COVID-19 и во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово, Битола и Делчево

Кајгана - 26.11.2020

Скопје, 26 ноември 2020 (МИА) – Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и Кавадарци и здравствените домови во Велес и Куманово, а од ...

Битолскиот ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел” почнува со брзи ковид тестови

Слободен Печат - 26.11.2020

ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел”-Битола од денес, од 9 часот утрово, почнува со брзи ковид-тестови. На официјалната веб страница на таа здравствена установа се посочува дека изработката на брзи ковид тестови ќе се врши со стандрадна ...

Брзи тестови за Ковид-19 и во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово, Битола и Делчево

А1 On - 26.11.2020

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и Кавадарци и здравствените домови во Велес и Куманово, а од понеделник ќе почне во Центарот за ...

Почна тестирањето со брзи тестови во неколку градови

Макфакс - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје ...

Почна тестирање со брзи тестови во неколку градови

Опсервер - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје ...

Почна тестирање со брзи тестови во неколку градови

24Инфо - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје ...

Почна тестирањето со брзи тестови во неколку градови

MTM - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје ...

Почна тестирањето со брзи тестови во неколку градови

Точка - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје ...

Почна тестирањето со брзи тестови во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово, Битола и Делчево

Мета - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, како и во Здравствените домови во Велес и Куманово.

Во Куманово почна тестирањето со брзите тестови за Ковид

Кумановски м. - 26.11.2020

Почна тестирањето со брзите антигенски тестови за Ковид 19 во Куманово, информираа надлежните од Здравствениот дом кои го спроведуваат тестирањето. Сите термини од матичните лекари од завчера се пополенти и денеска се извршени 60 тестови.

Од денеска брзи тестови во Здравствениот дом, а од понеделник и во Центарот за јавно здравје

Тера - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Дневно само по двесте граѓани од истокот ќе може да се тестираат со брзите ковид тестови

Република - 26.11.2020

Дневно само по двесте граѓани од истокот ќе може да се тестираат со брзите ковид тестови. Таа привилегија ќе ја имаат граѓаните од Делчево,Македонска Каменица, Штип и Кочани, додека граганите од другите општини во регионот ќе мора да патуваат до ...

Брзи тестови и во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово - сепак, закажување само преку матичен

Фактор - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започнало тестирањето со брзи антигенски тестови во општите болници во Кочани и Кавадарци, и во здравствените домови во Велес и Куманово.

Брзи тестови за Ковид-19 од денеска и во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово, Битола и Делчево

iPortal - 26.11.2020

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и Кавадарци и здравствените домови во Велес и Куманово, а од понеделник ќе почне во Центарот за ...

Почна тестирање со брзи тестови во уште шест македонски градови

Скопје инфо - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Коронавирусот галопира, дали пикот допрва следува?!

Вечер Прес - 26.11.2020

Коронавирусот во Македонија галопира. Никој не може да предвиди дали ова е пикот на вториот бран или тој допрва следува. Бројките на позитивни пациенти , на заболените и на жртвите на вирусот, секојдневно бележат пораст.

Почна тестирање со брзи тестови во уште шест македонски градови

Курир - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Брзи тестови за Ковид-19 и во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово, Битола и Делчево

Бриф - 26.11.2020

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и Кавадарци и здравствените домови во Велес и Куманово, а од понеделник ќе почне во Центарот за ...

Почна тестирањето со брзи тестови за Ковид 19, денес тестирани 30 граѓани

Тера - 26.11.2020

Во одделен простор од страната на главниот влез на Здравствениот дом во Битола денес почна бесплатното тестирање за брзи тестови за ковид 19 . Пациентите кои доаѓаа за тестирање седнуваа на столче, а вработените заштитени со опрема ги тестираа.

Брзи тестови за Ковид-19 и во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово и Делчево

еМагазин - 26.11.2020

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и Кавадарци и здравствените домови во Велес и Куманово, а од понеделник ќе почне во Центарот за ...

Од денес и во Битола и Делчево достапни брзите тестови за детекција на Ковид 19

Локално - 26.11.2020

Од денес во здравствените домови во Битола и Делчево, а од вчера во Кочани и Кавадарци, започна тестирањето со брзи антигенски тестови, соопштија од Министерството за здравство. Од таму додаваат дека оваа можност ја имаат и здравствените домови во ...

Дневно само по двесте граѓани од истокот ќе може да се тестираат со брзите ковид тестови

Алфа - 26.11.2020

Дневно само по двесте граѓани од истокот ќе може да се тестираат со брзите ковид тестови. Таа привилегија ќе ја имаат граѓаните од Делчево,Македонска Каменица, Штип и Кочани, додека граганите од другите општини во регионот ќе мора да патуваат до ...

Почна тестирањето со брзи тестови за коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови од коронавирус и во Здравствениот дом во Куманово, соопшти Министерството за здравство. Во однос за закажувањето, брз тест може да закаже единствено матичен лекар и тоа доколку пациентот го ...

Од денеска тестирање со брзи ковид тестови и во Битола

еМагазин - 26.11.2020

ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел“-Битола од денес, од 9 часот утрово, почнува со брзи ковид-тестови. На официјалната веб страница на таа здравствена установа се посочува дека изработката на брзи ковид тестови ќе се врши со стандрадна ...

Почна тестирањето со брзи тестови низ Македонија

Н.Македонија - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Почна тестирање со брзи тестови во Кочани, Кавадарци, Велес и Куманово, Битола и Делчево

Скопје1 - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во ...

Почна тестирање со брзи тестови во неколку градови

Вечер - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје ...

Почна тестирањето со брзи тестови во неколку градови

Centar - 26.11.2020

Од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и Куманово. Денеска, со брзи тестови почнуваат и Здравствените домови во Битола и Делчево, а Центарот за јавно здравје ...

Здравствениот дом “Д-р Хаим Абраванел“-Битола почнува со брзи ковид тестови

Битола Њуз - 26.11.2020

Јавната здравствена установа Здравствен дом “Д-р Хаим Абраванел“ во Битола од денес, 26 ноември, започна со изработка на брзи тестови за ковид-19. Новиот пункт, кој се наоѓа нас рентгенот за заби, од задната страна на Уредот во Битола, ќе работи со ...

Битолскиот ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел” ОД ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СО БРЗИ КОВИД-ТЕСТОВИ

Вечер - 26.11.2020

ЈЗУ Здравствен дом „Д-р Хаим Абраванел”-Битола од денес, од 9 часот утрово, почнува со брзи ковид-тестови. На официјалната веб страница на таа здравствена установа се посочува дека изработката на брзи ковид тестови ќе се врши со стандрадна ...

Брзи тестови за Ковид-19 и во Кочани, Кавадарци, Велес, Куманово, Битола и Делчево

MakPress - 26.11.2020

Тестирање со брзи антигенски тестови од денеска се врши во здравствените домови во Битола и Делчево, од вчера е почнато во општите болници во Кочани и Кавадарци и здравствените домови во Велес и Куманово, а од понеделник ќе почне во Центарот за ...

Брзите ковид – тестови, бавно пристигнуваат до граѓаните

Алсат-М - 25.11.2020

Уште не распределени низ целата земја, а 1/3 од брзите тестови се веќе искористени во девет пуктови. Дневните извештаи за ИЈЗ покажуваат дека веќе се потрошени над 4.400 брзи тестови. Иако со 20 дена задоцнување денеска во Куманово започна ...

Во Куманово почна тестирањето со брзите тестови за Ковид-19

ТВ21 - 25.11.2020

Почна тестирањето со брзите антигенски тестови за Ковид 19 во Куманово, информираа денеска надлежните од Здравствениот дом кои го спроведуваат тестирањето. Сите термини од матичните лекари од вчера се пополенти и денеска се извршени 60 тестови.

Во Куманово почна тестирањето со брзите тестови за Ковид

Вечер Прес - 25.11.2020

Почна тестирањето со брзите антигенски тестови за Ковид 19 во Куманово, информираа денеска надлежните од Здравствениот дом кои го спроведуваат тестирањето. Сите термини од матичните лекари од вчера се пополенти и денеска се извршени 60 тестови.

Од утре брзи тестови за Ковид 19 во Здравствениот дом во Битола

Тера - 25.11.2020

Од утре почнува тестирањето со брзи тестови и во Битола. Пратката од министерството за здравство пристигна во Здравствениот дом Битола, каде и ќе се врши тестирањето, кое ќе биде бесплатно.

Ковид19, Куманово се уште без брзи тестови

Алсат-М - 24.11.2020

Спроведувањето на брзи тестови не е започнато во сите градови, иако побарувачката на граѓаните за брза дијагноза на коронавирусот е исклучително голема. Иако во Скопје брзите тестови започнаа пред скоро еден месец, на само 30 километри северно од ...

Гостиварчани масовно се тестираат, секој втор брз тест е позитивен на КОВИД 19

Телма - 24.11.2020

Секој втор брз ковид тест во Гостивар има позитивен резултат. За само 4 дена откако е воведен ваквиот начин на тестирање, со резултат кој се добива за 30 минути, направени биле вкупно 103 тестови во гостиварскиот Здравствен дом.

Чешкиот премиер сака бесплани тестови за сите граѓани до Божиќ

Канал5 - 24.11.2020

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денес рекол дека му е цел да сроведе бесплани тестирања со антигенски тестови на Ковид-19 за сите граѓани кои тоа го сакаат до Божиќ. Чешка е една од најпогодените земји во Европа во вториот бран од пандемијата со ...

50% од направените брзи ковид тестови во Гостивар се позитивни

Gostivarpress.mk - 24.11.2020

Откако почна примената на рапид тестовите во гостиварскиот Здравствен дом, за четири дена биле направени вкупно 103, а секој втор тест бил со позитивен резултат. „Тестирањето го почнавме од 18 ноември, минатата недела.

Отворен пункт за брзо тестирање за Ковид-19 во Куманово

еМагазин - 24.11.2020

Отворен е пункт за брзо тестирање за Ковид-19 во Куманово, соопштија денеска од Здравствениот дом, чии екипи од утре ќе почнат да го вршат тестирањето. Пунктот се наоѓа во кругот на кумановската болница, спроти невролошкото одделение.

Грција врати два автобуси со сезонски работници во Албанија поради позитивни брзи тестови

ТВ21 - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Грција врати два албански автобуси со работници, брзите тестови на граница покажале дека се позитивни на Ковид

Фокус - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

Независен - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Грција ѝ врати на Албанија два автобуса со сезонски работници, позитивните брзи тестови им биле фалсификувани

Нетпрес - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Поради позитивни резултати на брзи тестови: Грција врати два автобуса со сезонски работници од Албанија

Слободен Печат - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуса биле вратени од Грција поради позитивни резултати на брзи тестови за ковид-19 што им биле направени на граничниот премин, иако на пат тргнале со негативни наоди , ...

Грција ѝ врати на Албанија два автобуса со сезонски работници, позитивните брзи тестови им биле фалсификувани

+инфо - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Во Загреб денеска почнува масовно бесплатно тестирање на корона вирус

Независен - 23.11.2020

Во главниот град на Хрватска, Загреб, денеска на 12 локации ќе се спроведе масовно тестирање на корона вирус по пат на брзи тестови кои ќе бидат бесплатни. Градот Загреб за овој потфат набави 50.000 тестови со вкупна вредност од 3,5 милиони куни ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

А1 On - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Хрватите почнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Макфакс - 23.11.2020

Денес, во Загреб почнува масовно антигенско тестирање на коронавирусот, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно побргу, пред сè, оние граѓани што имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние што се ...

Ни двојно повеќе тестови за ковид во Битола не се доволно

Р.С.Европа - 23.11.2020

Во ковид лабораторијата во Битола првин се правеа по 50 тестови, сега по 130, но и тоа не е доволно да се задволат потребите на жителите од регионот што го опфаќа Центарот за јавно здравје Битола.

Имале потврди дека се негативни а сите биле позитивни: Албански работници вратени од грчка граница

Фактор - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

24Инфо - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Во Загреб денеска почнува масовно бесплатно тестирање на корона вирус

Република - 23.11.2020

Главниот град на Хрватска, Загреб, денеска на 12 локации ќе се спроведе масовно тестирање на корона вирус по пат на брзи тестови кои ќе бидат бесплатни. Градот Загреб за овој потфат набави 50.000 тестови со вкупна вредност од 3,5 милиони куни (околу ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

Либертас - 23.11.2020

Според медиумите во Грција, станува збор за фалсификувани потврди со негативен резултат. До 20 ноември, при влезот во Грција се правеа молекуларни ПЦР тестови, меѓутоа поради доцнењето на резултатите, не можеше веднаш да се провери дали потврдите со ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

Опсервер - 23.11.2020

– Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Грција врати 50 позитивни Албанци кои сакале да влезат во земјата со фалсификувани негативни тестови

Република - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани биле вратени од граница и не добиле дозвола да влезат во грција порати фалсификувани негатовни тестови за Ковид-19. Албанците, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси дошле на граница и имале потврди за ...

Во Загреб денеска почнува масовно бесплатно тестирање на корона вирус

Либертас - 23.11.2020

Во главниот град на Хрватска, Загреб, денеска на 12 локации ќе се спроведе масовно тестирање на корона вирус по пат на брзи тестови кои ќе бидат бесплатни. Градот Загреб за овој потфат набави 50.000 тестови со вкупна вредност од 3,5 милиони куни ...

Грција ѝ врати на Албанија два автобуса со сезонски работници, позитивните брзи тестови им биле фалсификувани

Курир - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

iPortal - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Хрватите почнуваат масовно тестирање со брзи тестови

24Инфо - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

Кумановски м. - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Хрватите започнуваат масовно тестирање со брзи тестови

MTM - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се ...

Во Загреб денеска почнува масовно бесплатно тестирање на корона вирус

Мета - 23.11.2020

Градската управа на Загреб, главниот град на Хрватска, од денеска организира масовно бесплатно тестирање за антигени за корона вирусот, со брзи тестови коишто даваат резултати за 15 минути, се вели во соопштението објавено на официјалниот веб-сајт ...

Хрватите започнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Точка - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се ...

Во Загреб денеска почнува масовно бесплатно тестирање на корона вирус

PressingTV - 23.11.2020

Во главниот град на Хрватска, Загреб, денеска на 12 локации ќе се спроведе масовно тестирање на корона вирус по пат на брзи тестови кои ќе бидат бесплатни. Градот Загреб за овој потфат набави 50.000 тестови со вкупна вредност од 3,5 милиони куни ...

Хрватите започнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Опсервер - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се ...

Загреб ќе спроведе бесплатно масовно тестирање

Тера - 23.11.2020

Загреб, денеска на повеќе локации ќе се спроведе масовно тестирање на корона вирус по пат на брзи тестови кои ќе бидат бесплатни. Набавени се 50.000 тестови со вкупна вредност од 3,5 милиони куни (околу половина милион евра).

Поради лажни негативни тестови: Грција ѝ врати на Албанија два автобуса со сезонски работници

Вечер Прес - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Хрватска почнува со масовно тестирање со брзи тестови

Н.Македонија - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на ковид-19, како и оние кои се ...

Хрватите започнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Денар - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се ...

Хрватите почнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Centar - 23.11.2020

Денес, во Загреб почнува масовно антигенско тестирање на коронавирусот, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно побргу, пред сè, оние граѓани што имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние што се ...

Кај нас се моли за термини, ВО ЗАГРЕБ МАСОВНО И БЕСПЛАТНО ТЕСТИРАЊЕ

Вечер - 23.11.2020

Главниот град на Хрватска, Загреб, денеска на 12 локации ќе се спроведе масовно тестирање на корона вирус по пат на брзи тестови кои ќе бидат бесплатни. Градот Загреб за овој потфат набави 50.000 тестови со вкупна вредност од 3,5 милиони куни (околу ...

Хрватите започнуваат масовно тестирање со брзи тестови

Вечер - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се ...

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус

Скопје1 - 23.11.2020

Денес во Загреб започнува масовно антигенско тестирање за коронавирус, чиј наод се добива за 15 минути. Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на Ковид-19, како и оние кои се ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

Магазин - 23.11.2020

– Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...

Во Албанија вратени два автобуса со сезонски работници поради позитивни брзи тестови

MakPress - 23.11.2020

Околу 50 албански државјани, поголемиот број сезонски работници, со два автобуси биле вратени во Албанија, откако при влезот во Грција, иако имале потврди за негативен тест, брзите тестовите направени на граничниот премин покажале позитивен ...