TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тиквеш есенски првак

Вест - 06.12.2001

Втора фудбласка лига - 17 коло Екипата на Тиквеш пролетниот дел на фудбалското првенство на Втората лига ќе го започне од лидерската позиција. На вчерашното 17 последно есенско коло се постигнати следните резултати: Саса - Турново 3:1, Македонија - Кожув 1:1, Новаци - Охрид СБ 3:2, Борец - Башкими ...

Тиквеш веќе есенски првак

Вест - 03.12.2001

Втора фудбалска лига - 16 коло Со победата против Јака со 0:1, екипата на Тиквеш на едно коло пред крајот на есенскиот дел веќе е есенски првак. На останат натпревари се постигнаа следните резултати: Турново - Брегалница (Д) 1:2, Дрита - 11 Октомври 7:2, Алумина _ Борец 0:0, Башкими - Новаци 4:2, ...