TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаневски: Браво за играчите, не е лесно да се игра во ваков ритам

SportMedia - 10.12.2017

Чедомир Јаневски е задоволен од настапот и најмногу од победата на Вардар во заостанатиот меч од Првата Лига против Академија Пандев, а ги пофали играчите за натчовепчките напори во пеколниот ритам, кој се уште трае за шампионите.

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Кучето кое се прошета на „Филип Втори“ ги освои социјалните мрежи

Популарно - 09.12.2017

Еден од највпечатливите моменти од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг кој се одигра минатиот четврток во Скопје не беа двата гола, туку кучето кое во второто полувреме се прошета низ теренот на „Филип Втори“.

ФОТО: Кој колку придонесе во историската европска есен на вардарци!

Gol.mk - 09.12.2017

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, пред два дена ги заврши своите настапи во историското прво учество на еден наш тим во Лига Европа. „Црвено-црните“ не се прославија, освоија само еден бод на шест средби, а до истиот стигнаа во последното коло ...

Вардар со најголем скок на УЕФА ранкингот оваа недела

Вардар - 09.12.2017

Вардар го има најголемиот скок на УЕФА клупскиот ранкинг, објави сајтот на европската куќа на фудбалот. Нашиот тим освои бод во дуелот со Розенборг, и тоа донесе напредок од 62 места, односно од 299 позиција, сега „црвено-црната“ екипа е на 237 ...

Како помина Вардар во Лигата на Европа низ бројки и статистика

SportMedia - 09.12.2017

Со само еден освоен бод и убедливо најмногу примени погодоци, македонскиот првак Вардар ја почувствува силата на натпреварувањето во групната фаза од второто по ранг натпреварување на УЕФА.

Индивидуални статистички бројки во Лигата на Европа

Вардар - 09.12.2017

Во текот на вчерашниот ден на нашата официјална страница, можевте да ја видите тимската статистика на Вардар во шесте натпревари од групната фаза до Лигата на Европа. Денеска Ви презентираме индивидуалната статистика на сите 20 играчи на ...

Судбината на Вардар: Балкански комплекс, неспособни директорчиња и скопски шминкерчиња

Спортклуб - 09.12.2017

Вардар ја заврши својата историска сезона во Лигата на Европа. За првпат еден македонски клуб успеа да влезе во одбраното друштво од најдобрите 80 клубови на Стариот континент и да разигрува во групната фаза од едно европско клупско натпреварување.

Кучето го прослави Вардар, стана хит низ светските медиуми

Скопје инфо - 09.12.2017

Највпечатливиот момент од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг не беа двата гола, туку кучето кое во второто полувреме се прошета низ теренот на „Филип Втори“. Овој момент беше интересен и за дел од светските медиуми како „ДејлиМејл“, „СкајСпортс“, ...

Вардар „скокна“ 62.места на најновата клупска ранг листа

Слободен Печат - 09.12.2017

Македонскиот шампион Вардар е тимот со најголем скок од сите европски клубови на најновата клупска ранг листа на УЕФА. УЕФА ги соопшти најновите ранкинг коефициенти според кои Вардар напредуваше за цели 62 места, што е најголем скок на неделата.

Најнеобичните копачки во Лига Европа денеска ги имаше фудбалер на Вардар (ФОТО)

МКД - 08.12.2017

Ерменскиот фудбалер на Вардар, Барсегјан носеше копачки со ликот на „Дизни“, Мини Маус, дефинитивно најнеобичните копачки денеска во Лига Европа. ...

Гачевски си играше со куче за време на мечот со Розенборг (ФОТО)

МКД - 08.12.2017

Покрај голот на Вардар, највозбудлив момент за присутните на „Филип Втори“ арената беше влетувањето на куче на теренот во текот на второто полувреме од натпреварот. Голманот на Вардар, Филип Гачевски си поигра со кучето кое во текот на второто ...

Кучето го прослави Вардар, стана хит низ светските медиуми (ФОТО)

МКД - 08.12.2017

Непоканетиот гостин, кучето кое во текот на второто полувреме од мечот Вардар - Розенборг влезе на теренот се прослави и низ светските медиуми. Највпечатливиот момент од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг не беа двата гола, туку кучето кое во ...

Јаневски жали за трите бода

Сител - 08.12.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, по завршувањето на натпреварот со Розенборг на прес-конференција истакна дека тимот требало да освои три бода, и дека овој еден бод не ги задоволува вкусовите, после она што се случуваше на теренот ...

Фото: Непоканетиот гостин го прослави Вардар – Кучето кое се појави на „Филип Втори“ ХИТ во светските медиуми

Таратур - 08.12.2017

Македонскиот шампион Вардар со вчерашниот натпревар на домашен терен против Розенборг (1:1) го заврши натпреварувањето во Лигата на Европа. Токму со овој натпревар македонскиот претставник обезбеди место во едни од најголемите англиски медиуми ...

Јаневски: Заслуживме три бода

А1 On - 08.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, по завршувањето на натпреварот со Розенборг на прес-конференција истакна дека тимот заслужи победа и дека по се што се случуваше на теренот не е задоволен со еден бод.

Јаневски: Вардар заслужи победа!

Спортклуб - 08.12.2017

Тренерот на Вардар Чеде Јаневски, беше задоволен од изданието на своите играчи во последниот натпревар од групната фаза во Лига Европа, каде „црвено-црните“ одиграа историски 1:1 и го освоија првиот бод за една македонска екипа во Европа.

Вардар го освои историскиот бод против Розенборг

Сител - 08.12.2017

Македонскиот претставник во Лигата на Европа Вардар вечерва заслужи да дојде до три бода, но на крајот освои само бод во дуелот со Розенборг. Многу шанси имаше нашиот тим и при 1:0 и при 1:1, но голманот на норвешкиот тим беше на нивото и успеваше ...

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа

+инфо - 08.12.2017

Од оваа група натпреварите во следната фаза ги продолжуваат Зенит и Реал Сосиедад. Вардар го освои првиот бод во својот историскиот настап во групната фаза од Лига Европа, откако вечерва во Скопје против Розенборг одигра нерешено 1:1.

И еден бод, е добар плод за дебитантот Вардар (Фотогалерија)

SportMedia - 08.12.2017

И еден бод е добар плод, за крај на првата и историска авантура на Вардар во фаза по групи во Европа Лигата. Македонскиот шампион конечно го покажа лицето кое се очекуваше и со реми против Розенборг избегна да заврши без ниту еден бод во дебито на ...

Грнчаров: Вардар може против екипи како Розенборг, но далеку сме од Зенит и Реал Сосиедад

SportMedia - 08.12.2017

Вардар може да се носи со екипи од рангот на Розенборг, но сепак сме далеку за да играме рамноправно со подобри клубови од калибарот на Зенит и Реал Сосиедад. Штета што вечерва не победивме, бидејќи бевме подобри од Норвежаните", вели капитенот на ...

ФОТО: Странците ја „сакаат“ Лига Европа, поради – ВАРДАР!

Спортклуб - 08.12.2017

Непоканетиот гостин на вчерашниот натпревар во Лига Европа помеѓу ВАРДАР и Розенборг беше сигурно декор на натпреварот. Кучето кое се прошета на националната арена „Филип Втори“ беше момент кој осамна и на многу Твитер страни надвор од земјата, а ...

Вардар не е најлош тим во еврокуповите, има и бетер и тоа во ЛШ

Gol.mk - 08.12.2017

Македонскиот првак Вардар ја заврши европската авантура. „Црвено-црните“ се простија од европската сцена со реми против Розенборг (1-1), а иако се најлош тим во Лигата на Европа според бодовното салдо, сепак, во ЛШ постои полош тим од нив.

Кучето кое влезе на теренот од мечот на Вардар ги освои симпатиите кај фудбалските фанови ширум светот (ФОТО)

24Фудбал - 08.12.2017

Интересниот момент од мечот во Скопје ги освои симпатиите кај фудбалските фанови. Куче влезе на теренот од арената „Филип Втори“ во синоќешниот меч помеѓу Вардар и Розенборг кој заврши со реми од резултат 1-1 во последното коло од групната фаза во ...

Фото: Непоканетиот гостин го прослави Вардар – Кучето кое се појави на „Филип Втори“ ХИТ во светските медиуми

Спортски - 08.12.2017

Македонскиот шампион Вардар со вчерашниот натпревар на домашен терен против Розенборг (1:1) го заврши натпреварувањето во Лигата на Европа. Токму со овој натпревар македонскиот претставник обезбеди место во едни од најголемите англиски медиуми ...

ВИДЕО: Помошта на Вардар дојде можеби прекасно…

Спортклуб - 08.12.2017

Сезоната за ФК Вардар во Европа, без оглед на тоа што беше исклучително негативна, со 5 порази и едно реми, сепак во еден поглед ќе биде историска за македонскиот клупски фудбал. За прв пат во историјата на Македонија, еден тим се пласираше во ...

Јаневски: Ги заслуживме трите бода…

Дерби - 08.12.2017

Актуелниот македонски шампион Вардар со реми против Розенборг го заврши своето прво учество во групната фаза на европските купови, поточно во Лига Европа. Вардарци доминираа и можат да жалат што не го совладаа норвешниот претставник во Скопје.

Јаневски после Розенборг: Заслуживме три бода

Вардар - 08.12.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, по завршувањето на натпреварот со Розенборг на прес-конференција истакна дека тимот требало да освои три бода, и дека овој еден бод не ги задоволува вкусовите, после она што се случуваше на теренот ...

Фото: Тој е еден од најдобрите на Вардар, а вчера носеше копачки со ликот на МИКИ МАУС!

Спортски - 08.12.2017

Тимот на Вардар вчера со реми се прости од Лигата на Европа каде што во групната фаза освои само еден бод. Вардар одигра реми против Розенборг (1:1), а во овој натпревар освен кучето кое влезе на теренот, внимание привлече и еден од најдобрите ...

ФОТО: Кучете го прослави Вардар – македонскиот првак доминира во најголемите европски медиуми

Спортклуб - 08.12.2017

Македонскиот фудбалски шампион ако не по резултатит и успеси, си обезбеди место во најголемите европски медиуми. Сето тоа поради неочекуваниот гостин за време на вчерашниот меч од Европа лига против Розенборг.

Фудбалер на Вардар носеше копачки со Мини Маус, ама истите не му донесоа среќа... (ФОТО)

24Фудбал - 08.12.2017

Копачките со ликот на „Дизни“, Мини Маус, не му донесоа среќа на Ерменецот. Вардар синоќа со реми од 1-1 на домашен терен против Розенборг ја заврши својата авантура во дебитантската сезона од Лига Европа, истата ја заврши со учинок од пет порази и ...

Гачевски: Никој не знае низ што мина секој од нас!

Sport 1 - 08.12.2017

Вардар синоќа со ремито 1-1 против Розенборг на домашен терен го заврши првиот историски настап во Лигата на Европа. Голманот на „црвено-црните“ се огласи на „Фејсбук“ и ја прокоментира европската одисеја.

Да му најдеме дом на кучето што „настапи“ на Вардар - Розенборг (ФОТО)

Sport 1 - 08.12.2017

На синоќешниот натпревар помеѓу Вардар и Розенборг главна ѕвезда беше едно залутано куче, кое успеа да влезе на теренот на арената „Филип Втори“ и за момент да прекине дуелот во Лигата на Европа.

Тимска статистика на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа

Вардар - 08.12.2017

Годинава 2017 година, долго ќе се памети во Вардар. Ќе остане запишана во историјата на клубот со пласманот во групната фаза од Лигата на Европа. Нашиот тим се најде во групата „Л“ заедно со екипите на Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг.

Грнчаров го прозва Самсоненко и посочи за колку треба да го зголеми влогот за пласман на Вардар во ЛШ!

Дерби - 08.12.2017

Вардар изминатава ноќ одигра исклучително храбро и го освои првиот и историски бод во Лига Европа, а според прикажаното на теренот, мора да се напомене дека нашиот шампион заслужи и цел плен во пресметката со Розенборг.

Вардар го има најголемиот скок на УЕФА клупскиот-ранкинг оваа недела (ФОТО)

Sport 1 - 08.12.2017

Благодарение на ремито со Розенборг синоќа во рамки на последното коло од Лигата на Европа, Вардар направи сериозен скок на УЕФА клупскиот ранкинг. Интересно е тоа што македонскиот првак го има најголемиот скок оваа недела од сите клубови во Европа ...

Вардар на дисциплинска поради „УЕФА мафија“, пиротехника и лоша организација

Екипа - 08.12.2017

Вардар се соочува со сериозна казна од Европската куќа на фудбалот откако Дисциплинската комисија на УЕФА, по извештајот на делегатот од синоќешниот натпревар против Розенборг во Лигата на Европа на „Филип Втори“, покрена постапка против ...

Вардар со најголем скок на најновата ранг-листа на УЕФА

Gol.mk - 08.12.2017

Македонскиот фудбалски шампион, Вардар, синоќа го забележа најголемиот успех во својата клупска историја, откако успеа да го запише првиот бод од едно клупско натпреварување на УЕФА. На арената „Филип Втори“ вардарци одиграа 1-1 против норвешкиот ...

Вардар е клуб со најголем скок на најновата ранг листа на УЕФА

Екипа - 08.12.2017

Македонскиот шампион Вардар е екипа со најголем скок од сите европски клубови на најновата клупска ранг листа на УЕФА. По крајот на натпреварите по групи во Лигата на шампионите и Лигата на Европа, УЕФА ги соопшти најновите ранкинг коефициенти ...

(ФОТО) Фудбалерот на Вардар се уште е „дете“: Играше во копачки со Мини и Мики Маус!

Спортклуб - 08.12.2017

Вардар синоќа со ремито на домашен терен против Розенборг (1:1) во последното коло од Лигата на Европа, стави крај на историската сезона во која за првпат се избори за пласман во групната фаза од едно европско натпреварување.

Вардар е екипа со најголем скок на најновиот УЕФА ранкинг

Дерби - 08.12.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар забележа голем скок на клупскиот ранкинг на УЕФА објавен во текот на денешниот ден. По завршувањето на групната фаза во Лигата на шампионите и Лига Европа, УЕФА ги пресмета новите позиции на клубовите во однос ...

Ниту историскиот пласман не значеше ништо: Вардар еден од најнегледаните тимови во ЛЕ!

Екипа - 08.12.2017

Вардар е еден од најнегледаните тимови во годинашново натпреварување во групната фаза од Лигата на Европа, според официјалните бројки на УЕФА за посетата на домашните натпревари, а компарирано со големината на стадионот.

Гачевски: Можеби некого го разочаравме, но никој не знае низ што сѐ минавме!

Gol.mk - 08.12.2017

Голманот на Вардар, Филип Гачевски, по последниот натпревар во Лигата на Европа и ремито против Розенборг (1-1) им честита на своите соиграчи за европската авантура која беше прва за македонски тим во групната фаза на едно од натпреварувањата на ...

Коментар: Дали Самсоненко научи нешто од Лига Европа?

Дерби - 08.12.2017

Вардар успеа да направи историја со пласманот во групната фаза на Лига Европа, а вчера да се прости и со освојување бод во дуелот со Розенборг игран во Скопје. Она што беше во домен на фудбалерите, тие тоа го остварија, играа колку што можат, знаат ...

Вардар наш слаб со стаж, фати фенер за опаш....

SportMedia - 08.12.2017

Вардар мина низ многу искушенија во историското учество во Европа Лигата, прво воопшто и за македонска екипа во фаза по групи, во едно од двете реномирани клупски натпреварувања на Стариот Континент.

Сите го сакаат Вардар кога е шампион, ама во историската сезона во Лигата на Европа на три меча го гледаа едвај 38.000 ...

SportMedia - 08.12.2017

Ракометниот тим на Вардар летово стана европски првак и тоа беше како аларм, да излезе „цело Скопје“ за да ги поздрави „црвено-црните“ шампиони. Илјадници луѓе се радуваа на успехот на ракометарите на Вардар, кои покажаа дека се најдобри во Европа.

Утеха за „Црвено-црните“: Вардар е подобар од Бенфика!

Спортклуб - 08.12.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар синоќа ја заврши својата дебитантска европска одисеја. Вардарци направија историски успех летово со пласманот во групната фаза од Лигата на Европа, но настапите во истата можеби и не треба да бидат за паметење.

(ИН)ДИРЕКТ: Памперсите на Вардар

Екипа - 08.12.2017

Изминатава 2017 година, за македонски услови, беше екстремно успешна за најтрофејниот македонски клуб Вардар. Успеа да ја освои шампионската титула, а потоа и низ квалификациите за ЛШ направи историски чекор со пласманот во групната фаза од Лигата ...

Јаневски: Жалам што не освоивме три бода против Розенборг

Шеталиште - 08.12.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, по завршувањето на натпреварот со Розенборг на прес-конференција истакна дека тимот требало да освои три бода, и дека овој еден бод не ги задоволува вкусовите, после она што се случуваше на теренот ...

Јаневски: Заслуживме три бода

Курир - 08.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, по завршувањето на натпреварот со Розенборг на прес-конференција истакна дека тимот заслужи победа и дека по се што се случуваше на теренот не е задоволен со еден бод.

Вардар дојде до првиот бод во Лига на Европа

Слободен Печат - 08.12.2017

Во последното коло од Лигата на Европа, фудбалерите на Вардар го освоија првиот бод во групната фаза откако одиграа 1-1 против Розенборг. „Црвено-црните“ може да жалат што не стигнаа до победата затоа што беа подобар противник.

ФОТО: Кучето го прослави Вардар, стана хит низ светските медиуми

Курир - 08.12.2017

Највпечатливиот момент од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг не беа двата гола, туку кучето кое во второто полувреме се прошета низ теренот на „Филип Втори“. Овој момент беше интересен и за дел од светските медиуми како „ДејлиМејл“, „СкајСпортс“, ...

Вардар ремизираше со Розенборг, прв европски бод за „црвено-црните“

Шеталиште - 08.12.2017

Екипата на Вардар го заврши своето прво учество во групната фаза во Лига Европа откако вечерва ремизираше со Розенборг 1-1 во Скопје. Вардар го одигра најдобриот натпревар во второт по силина европско натпреварување, но македонскиот шампион не ги ...

ФОТО: Најнеобичните копачки во Лига Европа

Sport M - 08.12.2017

Ерменскиот фудбалер на Вардар, Барсегјан носеше копачки со ликот на „Дизни“, Мини Маус, дефинитивно најнеобичните копачки денеска во Лига ...

(ВИДЕО): Куче влета на теренот на дуелот Вардар – Розенборг

Актуелно24 - 08.12.2017

Интересна ситуација се случи не вечерашниот натпревар од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг. Додека траеше дуелот, разиграно куче влета на теренот. Играта беше прекината додека куче само не реши да го напушти тревникот.

Фудбалерот на Вардар се уште е дете: Играше во копачки со Мини и Мики Маус (ФОТО)

Курир - 08.12.2017

Вардар синоќа со ремито на домашен терен против Розенборг (1:1) во последното коло од Лигата на Европа, стави крај на историската сезона во која за првпат се избори за пласман во групната фаза од едно европско натпреварување.

Вардар е екипа со најголем скок на најновиот УЕФА ранкинг

Sport M - 08.12.2017

Македонскиот фудбалски шампион Вардар забележа голем скок на клупскиот ранкинг на УЕФА објавен во текот на денешниот ден. По завршувањето на групната фаза во Лигата на шампионите и Лига Европа, УЕФА ги пресмета новите позиции на клубовите во однос ...

Кучето го прослави Вардар, стана хит низ светските медиуми (ФОТО)

Sport M - 08.12.2017

Највпечатливиот момент од натпреварот помеѓу Вардар и Розенборг не беа двата гола, туку кучето кое во второто полувреме се прошета низ теренот на „Филип Втори“. Овој момент беше интересен и за дел од светските медиуми како „ДејлиМејл“, „СкајСпортс“, ...

Фудбалер на Вардар имаше најубави копачки во Лига Европа

Оff.net - 08.12.2017

Репрезентативецот на Ерменија и еден од најдобрите фудбалери на Вардар, Тигран Барсегјан се реши за последниот меч на „црвено-црните“ во Европа сезонава да носи интересни ...

Јаневски: Заслуживме три бода

Sport M - 08.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, по завршувањето на натпреварот со Розенборг на прес-конференција истакна дека тимот заслужи победа и дека по се што се случуваше на теренот не е задоволен со еден бод.

Вардар со бод ја заокружи полусезоната за историја

Алфа - 08.12.2017

Фудбалерите на Вардар со освоен бод во дуелот во против Розенборг го завршија историскиот настап во фазата по групи во Лига Европа. Најголемиот успех во клупската историја "црвено-црните" го крунисаа со бод против шампионот на Норвешка иако според ...

Итало ја тресе мрежата на Розенборг, Вардар води! (ВИДЕО)

МКД - 07.12.2017

Вардар го има првото водство во Лига Европа откако со гол на Итало во деветата минута поведе против Розенборг со 1-0. Вардар одлично го започна натпреварот против Розенборг на кој ги брка првите бодови.

(ВИДЕО) Куче влета на теренот на дуелот Вардар-Розенборг

Фокус - 07.12.2017

Интересна ситуација се случи не вечерашниот натпревар од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг. Додека траеше дуелот, разиграно куче влета на теренот. Играта беше прекината додека куче само не реши да го напушти тревникот.

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Алсат-М - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ (почеток 21:05 часот) го игра последниот натпревар од 6.коло од групата Л од Лига Европа против шампионот на Норвешка Розенборг.

Вардар сака со бодови да го заврши настапот во Лига Европа

МКД - 07.12.2017

Вардар денеска со почеток од 21:05 го игра последниот натпревар од Лига Европа, противник е тимот на Розенборг против кој „црвено-црните“ се надеваат дека ќе ги освојат првите европски бодови.

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа

24 Вести - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод во својот историскиот настап во групната фаза од Лига Европа, откако вечерва во Скопје против Розенборг одигра нерешено 1:1. Вардар можеше и заслужи да го освои целиот плен, но победата во последното коло од Л-групата ја ...

Јаневски: Заслуживме со три бода да ја завршиме авантурата во Европа, штета што не го победивме Розенборг

МКД - 07.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски жали што не славеле во дуелот со Розенборг, вели дека „Црвено-црните" заслужиле победа за крај на авантурата во Лига Европа Во последното коло од групната фаза во најмасовното европско натпреварување, Вардар на ...

Прв бод за Вардар во Лига Европа, Розенборг се спаси од пораз (ВИДЕО)

МКД - 07.12.2017

Вардар одигра 1-1 против Розенборг во последното коло од Лига Европа и го освои првиот, историски европски бод групна фаза, но „црвено-црните“ можат да жалат што не дојдоа и до победа. Во последното коло од Лига Европа, Вардар го одигра најдобриот ...

Вардаре, да не те пишува во историјата по лошо: Розенборг не е непобедлив тим

Екипа - 07.12.2017

Првакот Вардар испиша македонска историја со самиот пласман во историјата на Лигата на Европа, но, за жал, може да остане запишан во европски рамки како најлош тим кој воопшто се натпреварувал во ова натпреварување.

Јаневски: Храбро по бодови во пресметката против Розенборг

Спортклуб - 07.12.2017

Вардар денес го очекува последниот меч од групната фаза од Европа лига, а противник е екипата на Розенборг. Стратегот на „црвено-црните“ пред мечот со составот од Норвешка најави храбра игра кој неговиот тим треба да го одведе до први бодови во ...

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

А1 On - 07.12.2017

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па се надева дека на средбата со ...

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Идивиди - 07.12.2017

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па се надева дека на средбата со ...

Розенборг последна шанса за Вардар да освои бод(ови) во ЛЕ

Сител - 07.12.2017

Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па се надева дека на средбата со норвешкиот ...

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Канал5 - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ (почеток 21:05 часот) го игра последниот натпревар од 6.коло од групата Л од Лига Европа против шампионот на Норвешка Розенборг.

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

+инфо - 07.12.2017

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Евро Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот ...

Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со само еден бод

Sport 1 - 07.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски не беше премногу задоволен по ремито 1-1 со Розенброг во последното 6.коло од Лигата на Европа. Тој жали за пропуштените шанси на неговите избраници, кои заслужија три бода на простувањето од европската сцена.

Тренерот на Розенборг: Ќе нападнеме од почетокот и ќе играме офанзивно

Gol.mk - 07.12.2017

Вардар утревечер против Розенборг го игра последниот европски натпревар оваа сезона. Иако резултатскиот значај е во втор план, бидејќи двете екипи ги загубија шансите за пласман во пролетните нокаут-натпревари, сепак до двата табори најавуваат игра ...

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Канал5 - 07.12.2017

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па се надева дека на средбата со ...

Италооо….Вардар води 1-0 против Розенборг (ВИДЕО)

Екипа - 07.12.2017

Последен меч, и нека биде радост за збогум. Вардар има водство против Розенборг со 1-0 на мечот во Скопје, откако Бразилецот Итало во осмата минута ја затресе мрежата на норвешкиот тим. Тој успеа да побегне на одбраната на Розенборг и со рутински ...

Непоканет гостин на теренот од мечот на Вардар против Розенборг (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Играта на мечот во Скопје имаше прекин од една минута, прекинот го предизвика куче. Куче влезе на теренот од мечот помеѓу Вардар и Розенборг во Лига Европа, ова се случуваше во 73. минута, а истиот настан донесе прекин од речиси една ...

(ВИДЕО) Катастрофална грешка на одбраната, Розенборг израмни без игра

Спортклуб - 07.12.2017

Малку недостасуваше Вардар со минимална предност да замине на полувреме од мечот против Розенборг. Но, во судиското продолжение одбраната направи кардинална грешка, топката дојде до Адегбенро кој му избега на Гачевски, а овој го собори во својот ...

Вардар поведе против Розенборг, проработе Бразилецот Итало! (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот првак тргна со водство против норвешкиот ривал. Вардар вечерва на домашен терен го игра последниот меч во дебитантската сезона од Лига Европа, и тоа против Розенборг. Одличен старт бележиме за нашиот претставник кој со голот на Итало во ...

Мечот со Розенборг не е само формалност, Вардар со евентуални први бодови може да ја збогати клупската каса

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот првак може да го наполни буџетот солидно со евентуални бодови вечерва. Вардар вечерва на домашен терен го пречекува норвешки Розенборг во последното, шесто коло од групата „Л“, црвено-црните имаат максимални пет порази од исто толку ...

Армија вардарови навивачи зад голот на Гачевски, и Розенборг има поддршка на „Филип Втори“ (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

И двете екипи имаат поддршка од своите најверни на арената „Филип Втори“ во Скопје. Вардар против Розенборг ја завршува авантурата во Лига Европа, во дебитантската сезона од второто по ранг европско клупско натпреварување.

Вардар – Розенборг, СОСТАВИ!

Спортски - 07.12.2017

Вечерва со почеток од 21:05, Вардар го игра последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Ова е составот за кој се одлучи Јаневски. Вардар: Филип Гачевски, Висар Муслиу, Дејан Блажевски, Бобан Николов, Тигран Барсегјан, Никола Глигорв, ...

(ВИДЕО) Конечно, Вардар води: Итало го стресе Розенборг

Спортклуб - 07.12.2017

Првпат оваа сезона Вардар се наоѓа во водство во Лигата Европа. По само девет минути игра, Итало го донесе во водство нашиот првак во дуелот со Розенборг постигнувајќи го третиот погодок за “црвено-црните” во натпреварувањето на УЕФА.

(ФОТО) Познат составот на Вардар: Против Розенборг со три шпица

Спортклуб - 07.12.2017

Екипата на Вардар со сите сили ќе се обиде да дојде до првата победа или барем до првиот бод во Лигата Европа. Вечерва во Скопје гостува Розенборг како последна шанса за нашиот тим колку-толку да го поправи впечатокот од дебитантскиот настап во ова ...

Розенборг ја имаше најбрзата прес-конференција во историјата

Sport 1 - 07.12.2017

Розенборг ја одржа најбрзата прес-конференција во историјата на Лига на Европа, која траеше само 3 секунди. Тренерот на норвешкиот тим ги праша медиумите дали има прашања за него, откако никој не се пријави за прашања, Каре Ингебритцен рече само, ...

(ВИДЕО) Неочекуван гости на „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Спортклуб - 07.12.2017

Убавата атмосфера на “Филип Втори” ја дополни едно куче кое влезе на теренот на 15 минути пред крајот на мечот меѓу Вардар и Розенборг. Кучето сакаше да си игра, па ги насмеа и навивачите и фудбалерите кои едвај успеаја да го избркаат од теренот за ...

Вардар не издржа… Бендтнер од пенал за 1-1 на полувреме (ВИДЕО)

Екипа - 07.12.2017

Вардар, и покрај подобрата игра, не успеа да замине со предност на полувремето од последниот натпревар во Лигата на Европа против норвешки Розенборг. Шампионот на Норвешка, успеа да стигне до израмнување (1-1) со голот од пенал на Никлас Бендтнер во ...

Малиот Јане е најголемата мотивација за „вардарци“ (ФОТО)

Екипа - 07.12.2017

Вардаровите фудбалери пред мечот со Розенборг, за крај на европската одисеја оваа сезона, ја добија најдрагата можна поддршка од момчето кое изминатиов период со својата приказна ја восхити фудбалска Европа, малиот Јане Велковски.

ВИДЕО: Бразилска „самба“ во Скопје, Итало носи предност за Вардар!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар успеа да поведе на натпреварот против Розенборг во Лигата на Европа (1-0). Стрелец е бразилскиот напаѓач Итало, кој погоди во 9. минута од натпреварот. Офанзивецот доби топка од Бобан Николов, излезе пред голот на Хансен и ...

Западот во пламен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24Фудбал - 07.12.2017

Пиротехничко шоу на вардаровите навивачи. Вардар со еден освоен бод ја заврши својата авантура во дебитантската сезона од Лига Европа, а повторно фантастично издание на трибините имаа неговите најверни навивачи, популарните „Комити“ кои во второто ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Муслиу е дефанзивниот „џокер“, Итало во нападот на Вардар

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар е во исчекување на последниот натпревар од Лигата на Европа против Розенборг, а Чедомир Јаневски, стратегот на тимот го објави официјалниот состав. Меѓу стативите ќе биде Филип Гачевски, а во одбранбената четворка се Висар ...

ВИДЕО: Фелипе како Роналдињо - Бразилецот ги излуди норвешките дефанзивци

Gol.mk - 07.12.2017

Хуан Фелипе е вистински фудбалски мајстор. Бразилецот во таборот на Вардар со магичен потег во стилот на големиот Роналдињо, ја надмудри одбраната на Розенборг. Погледнете ја инвидуалната мајсторија на најдобриот фудбалер на Вардар.

Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол (ФОТО)

Екипа - 07.12.2017

Го игра Вардар последниот меч од Лигата на Европа, и се труди да оствари победа против Розенборг. Но, не им оди на „црвено-црните“ во второто полувреме, па едно куче влета на теренот, покажувајќи нервоза… И тоа сака Вардар да стигне до победа, па не ...

Опасен трилинг на Вардар - Итало го „начна“ Розенборг (Видео)

SportMedia - 07.12.2017

Бразилецот Итало со прекрасен гол ја круниса убавата акција на Вардар во деветтата минута, за предност на македонскиот првак против Норвешкиот шампион Розенборг во последниот меч во Л групата во Европа Лигата.

ВИДЕО: Гачевски со наивен старт подари пенал, Бендтнер носи радост за Розенборг

Gol.mk - 07.12.2017

Екипата на Розенборг пред самиот финиш на првиот дел успеа да изедначи на дуелот против Вардар (1-1), по наивен пенал кој го направи голманот Филип Гачевски. Вардаровиот голман наивно стартуваше врз Аденбенро, а судијата Бојко без размислување ...

ВИДЕО: Разиграно куче направи прекин на дуелот Вардар - Розенборг!

Gol.mk - 07.12.2017

На натпреварот меѓу Вардар и Розенборг се случи интересен момент, откако куче влета на терен и се забавуваше неколку минути. „Комитите“ запалија пиротехника, а шоуто го комплетира - куче! Од еден од влезовите, тоа влезе на теренот и реши да се ...

Вардар ремизираше против Розенборг, а одигра за победа, и статистиката го потврдува тоа! (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот шампион достојно се прости од настапите во дебитантската сезона во Лига Европа. Вардар одигра реми со резултат 1-1 против Розенборг на домашен терен во последното, шесто коло од групата „Л“ во Лига Европа, го заврши своето учество во ...

Ова пиротехничко шоу на вардаровите навивачи ќе го чини многу клубот (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Армијата вардарови навивачи на Западната трибина од „Филип Втори“ приреде пиротехничко шоу на мечот со Розенборг. Вардар против Розенборг вечерва ја завршува дебитантската сезона во Лига Европа, а на трибините од „Филип Втори“ арената во Скопје ...

Малиот Јане ги поздрави фудбалерите на Вардар и Розенборг

24Фудбал - 07.12.2017

Големиот љубител на фудбалот имаше голема чест пред стартот на вечерашната пресметка. Вардар на домашен терен против Розенборг вечерва ја финишира дебитантската сезона од Лига Европа, а пред самиот старт на мечот голема чест да се подружи со ...

ФОТО: „Мики Маус“ од Вардар ќе го напаѓа Розенборг!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар е во исчекување на последниот натпревар од Лигата на Европа против Розенборг, а еден од домашните фудбалери има интересен детал. На тревникот на арената „Филип Втори“, ерменскиот фудбалер Тигран Барсегјан истрча ...

Вардар поради ремито за крај ќе „ќари“ 120.000 евра од УЕФА!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар со реми против Розенборг се прости од Лигата на Европа (1-1), а тоа ќе донесе и бенефит во клупската каса. Нерешениот исход во Скопје ќе донесе и премија од УЕФА, прва, резултатска за Вардар оваа година.

Официјални состави: Јаневски напаѓа со Итало, Барсегјан и Блажевски…Бендтнер е адутот на Розенборг

Екипа - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар ќе го нападне Розенборг со триото Барсегјан – Итало – Блажевски, во обидот да стигне до првиот позитивен резултат во групната фаза од Лигата на Европа, на вечерашната разделба од ова европско натпреварување на арената ...

Норвежаните не се така страшни - Розенборг пет години нема победа на гости

Sport 1 - 07.12.2017

Норвешкиот шампион Розенборг е последниот европски предизвик за Вардар во оваа дебитантска сезона на црвено-црните на големата сцена и шанса за македонскиот првак да тигне до првите бодови во големото друштво.

„Најверниот навивач“ на Вардар го прекина мечот со Розенборг (Видео)

Дерби - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа и во последниот настап успеа да прикаже најдобра игра во дебитантскиот настап во групната фаза на ова натпреварување, а навивачите беа сведоци и на еден невообичаен момент на арената „Филип Втори“.

Вардаровиот состав за натпреварот со Розенборг

Вардар - 07.12.2017

Познат е составот со кој Вардар ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа против норвешки Розенборг, вечерва на домашен терен на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.

Вардар со бод, но и со парички ги заврши настапите во Европа лига

Спортклуб - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар го поправи колку толку лошиот впечаток по стартните средби во Европа лига. Во претходното коло кај Зените загуби со минимален резултат од 2-1, а вчерва стигна до историски бод, по ремито против Розенборг со ...

Историскиот прв бод на Вардар му донесе – 120 илјади евра

Sport 1 - 07.12.2017

Вардар вечерва успеа да го запише првиот бод против Розенборг во последното коло во Лига Европа, а овој прв историски бод за црвено-црните донесе 120 илјади евра во касата на вардарци. Црвено-црните, кои за најголемиот клупски успех во историјата на ...

Вардар освои почесен бод, но остана најслаба екипа во Лига Европа

Сакам да кажам - 07.12.2017

Фудбалерите на Вардар освоија почесен бод на крајот на групната фаза на Лига Европа, но со тоа, сепак, не го избегнаа статусот на најслаба екипа во годинашната сезона. Во последното, шесто коло, македонскиот првак одигра 1:1 со норвешки Розенборг на ...

Вардар го чека висока казна поради „УЕФА мафија“ и пиротехника!

Gol.mk - 07.12.2017

Залудна е одличната организација и премијата од 120.000 евра, кога македонскиот првак Вардар го чека нова казна од европската фудбалска централа. Заради извиците: УЕФА мафија, УЕФА мафија ...

Јаневски: Извонредна игра, посебно во првото полувреме, заслуживме победа...

24Фудбал - 07.12.2017

Стратегот од клупата на македонскиот првак задоволен од изданието на неговите избраници, но вели исходот е разочарувачки. Вардар со реми од 1-1 против Розенборг на домашен терен ја заврши сезоната во Лига Европа, со пет порази и еден нерешен ...

Штета - Една грешка ја поништи предноста на Вардар

SportMedia - 07.12.2017

Вардар игра добро за крај на авантурата во Европа Лигата, но една грешка во самиот финиш на првото полувреме не му дозволи на македонскиот првак да замине со предност од 1:0, па во продолжението двете екипи ќе тргнат со резултат 1:1.

Нека биде победа за крај: Почетниот состав на Вардар за мечот против Розенборг (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот првак атакува на први бодови во дебитантската сезона од Лига Европа. Вардар вечерва (21,05) на домашен терен го пречекува Розенборг во последното, шесто коло од групата „Л“ во Лига Европа.

Да не биде без ич - Вардар го oсвои историскиот бод со реми против Розенборг

SportMedia - 07.12.2017

Вардар го освои историскиот бод во првото учество во фаза по групи во Европа Лигата, со реми, 1:1 против Розенборг во последниот меч во Л групата. Можеше да биде и победнички крај на мечевите во Европа, откако Вардар поведе во 9.

Последна рунда - Вардар мора да го крене гардот

SportMedia - 07.12.2017

Вардар стаса до последната рунда во првото учество во групна фаза во европските купови и против Розенборг ја има и последната шанса да се прости со бодови. Македонскиот шампион досега нанижа пет порази и има најлоша гол-разлика од сите 48 состави ...

Вардар со реми се прости од Лигата на Европа

СуперСпорт - 07.12.2017

Екипата на Вардар одигра нерешено 1:1 против Розенборг во последното коло од групната фаза во Лигата на Европа. Ова е историски бод за Вардар и воопшто за една македонска екипа во една групна фаза од големите европски натпреварувања.

Најубав подарок за 70-годишнината: Вардар победнички да го заврши 70-от меч во Европа!

Sport 1 - 07.12.2017

Оваа 2017 година е најзначајната во историјата на Вардар, затоа што најтрофејниот макеоднски клуб и актуелен шампион успеа да го направи тоа што со децении го чекаа навивачите и црвено-црните приврзаници – да биде дел од големото друштво во Европа.

Николов: Многу промашувавме, казната нѐ стигна!

Gol.mk - 07.12.2017

Бобан Николов, еден од лидерите на Вардар во средниот ред, по ремито против Розенборг (1-1) беше задоволен од бодот, но е уверен дека македонскиот тим заслужил повеќе од средбата со норвешкиот претставник.

Јаневски: Им честитам на момците, заслуживме повеќе

Спортски - 07.12.2017

Веднаш по натпреварот конференција одржа тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски. „Сакам да им честитам на моите фудбалери, одиграа одлично во првиот дел, создававме шанси, но за жал постигнавме само еден гол.

Итало: Жалам што не победивме за нашата публика и за себе!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар ја заврши групната фаза во Лига Европа со одлична игра и прв бод во историјата на нашата земја. Денес, на „Филип втори“ вардарци ремизираа против Розенборг, иако имаа шанса и за повеќе.

Интересни факти пред натпреварот Вардар - Розенборг

Вардар - 07.12.2017

Вечерва на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, Вардар ќе го пречека составот на Розенборг, во рамките од 6. коло од групната фаза во Лигата на Европа. Пред натпреварот, Ви презентираме неколку интересни факти поврзани со овој натпревар и ...

Јаневски ќе настапи со испретумбана одбрана

Sport 1 - 07.12.2017

Македонскиот шампион Вардар вечерва од 21.05 часот на Националната Арена „Филип Втори“ ќе го одигра последниот меч во својот дебитантски настап во Лига Европа против норвешки Розенборг и овој меч е последна шанса за црвено-црните да освојат бод(ови) ...

Се радуваме, но Вардар сепак е најслаб во Лигата Европа

Спортклуб - 07.12.2017

Денешниот ден (7 декември 2017 година) ќе остане запишан во историјата на македонскиот фудбал како ден кога првата наша екипа освои бод во групната фаза од Лигата Европа. Се разбира, Вардар.

Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со еден бод…

Екипа - 07.12.2017

Вардар по петте убедливи порази, на збогувањето од групната фаза во Лига Европа ремизираше (1-1) против Розенборг во Скопје. Некој ќе рече, историски бод, но тренерот Чедомир Јаневски не е задоволен, и вели дека со вечерашната игра неговиот тим ...

Јаневски: Штета што не ја крунисавме добрата игра со победа

SportMedia - 07.12.2017

Чедомир Јаневски и неговите избраници конечно имаат причини за повеќе оптимизам, по добриот настап против Розенборг и првиот бод во историскиот настап на Вардар во Европа Лигата. На крајот сепак Вардар избегна да го заврши дебито без освоен бод.

ИСТОРИЈА: Вардар го освои првиот бод во Лигата Европа

Спортклуб - 07.12.2017

Дебитантското издание во Лигата Европа, сепак, не е тотален дебакл за екипата на Вардар. Македонскиот првак одигра нерешено (1-1) против Розенборг во последното коло од групната фаза и го освои првиот бод во историјата во ова натпреварување.

Вардар со историски прв бод го заврши дебито во Лига Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

Макеоднскиот шампион Вардар го запиша првиот историски бод во својот дебитантски настап во Лига Европа, по денешното реми 1-1 со норвешки Розенборг во последното коло во најмасовното натпреварување.

Грнчаров: Ако Самсоненко вложи трипати повеќе, Вардар ќе може во ЛШ!

Gol.mk - 07.12.2017

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, по ремито против Розенборг (1-1) не беше задоволен од резултатот. Изјави дека „црвено-црните“ ги заслужиле трите бода, а во анализата за настапот во групната фаза беше реален и потенцира дека е потребен влог од ...

Историски бод за Вардар, Розенборг се провлече во Скопје (Видео)

Дерби - 07.12.2017

Македонскиот претставник Вардар со еден освоен бод го заврши своето прво историско учество во групната фаза во Лига Европа. Најдобриот македонски фудбалски колектив вечерва во шестиот меч во групата Л ремизираше со Розенборг играјќи 1-1, но може да ...

Двојниот јубилеј последна шанса за историска победа на Вардар

Спортклуб - 07.12.2017

Вардар денеска спушта завеса на историската сезона во која успеа за првпат во историјата на македонскиот фудбал да обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на Европа. Иако настапите во Европа нема да бидат за паметење, а се заканува да бидат и за ...

Вардар во финишот од полувремето со кобна грешка дозволи израмнувачки гол за Розенборг на полувремето (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Полувреме на мечот во Скопје, нашиот претставник игра одлично против норвешкиот шампион но во самиот финиш на првиот дел направи грешка со што му дозволи на гостинот да стигне до израмнување.

Грнчаров: Со вакви вложувања далеку сме од Европа, треба трипати повеќе ако сакаме да играме ЛШ!

Sport 1 - 07.12.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров по историскиот бод на црвено-црните, прв во Лига Европа со Розенборг, изкави дека македонскиот првак може да се носи со вакви екипи како норвешкиот првак, но за нешто повеќе со екипи како Зенит и Реал Сосиедад тоа ...

Последна шанса за Вардар: Историскиот настап во Лига Европа да не заврши срамно!

Sport 1 - 07.12.2017

Вардар дојде до последниот чин во својот дебитантски настап на големата сцена. Норвешки Розенборг е последниот противник, вечерва на Националната Арена „Филип Втори“ (21.05 часот), последна шанса во овие завршни час и половина за црвено-црните да ...

Лига на Европа, ГРУПА „Л“, 6. коло: Вардар - Розенборг 1:1 (КРАЈ)

Вардар - 07.12.2017

КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ! За жал, и покрај многуте шанси, освои само бод во дуелот со Розенборг, со што дојде до првиот поен во групната фаза од Лигата на Европа 89’ - Силен удар на Демири од 25 метри, топката оди само над голот 75’ - Фелипе нафрли од ...

ВИДЕО: Вардар одигра за три бода, но со реми се прости од историскиот настап во ЛЕ!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар со реми ги заврши настапите во фудбалската Лига на Европа. До првиот бод „црвено-црните“ дојдоа на домашен терен, против Розенборг, со кого одиграа 1-1 (1-1). Тимот на Јаневски имаше контрола на играта и доминација и може ...

Јаневски: Заслуживме да ја завршиме Лига Европа со три бода!

Gol.mk - 07.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, по ремито против Розенборг беше задоволен од играта на мечот против норвешкиот претставник и потенцира дека „црвено-црните“, со својата игра, заслужиле повеќе од реми на средбата на арената „Филип Втори“.

Вардар со реми и еден освоен бод го заврши своето учество во Лига Европа (ФОТО + ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот првак со еден бод ја завршува своето прво, дебитантско учество во Лига Европа откако ремизираше на домашен терен во Скопје против Розенборг. Вардар одигра реми против Розенборг со 1-1 на домашен терен во шестото, последно коло од ...

КРАЈ: Одлично прво, досадно второ полувреме, Вардар со бод се простува од Европа (Видео)

Спортски - 07.12.2017

Натпреварот на Вардар против Розенборг започнува за десетина минути следете се што се случува ТУКА… Почеток на натпреварот… 2 – Одлична шанса за Вардар, но одбраната на Зенит расчисти само корнер за нашиот претставник… 4 – Прекршок за Розенборг во ...

Вардар не загуби од Розенборг, но е најлош тим од сите 48 во Лига Европа

Екипа - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар ремизираше (1-1) против Розенборг на арената “Филип Втори“ на шестиот, последен натпревар од групната фаза од Лигата на Европа. Го освои првиот, историски, бод, но остана најлошиот тим од сите 48 во годинашното европско ...

Многу шанси, на крајот само бод со Розенборг

Вардар - 07.12.2017

Македонскиот претставник во Лигата на Европа Вардар вечерва заслужи да дојде до три бода, но на крајот освои само бод во дуелот со Розенборг. Многу шанси имаше нашиот тим и при 1:0 и при 1:1, но голманот на норвешкиот тим беше на нивото и успеваше ...

Последна шанса за Вардар за освојување први бодови...

Н.Македонија - 07.12.2017

Натпреварот нема никакво резултатско значење за двататима, освен меѓусебен престиж, бидејќи тие веќе се елиминирани Екипата на Вардар вечерва во Скопје (арена „Филип Втори“, 21.05 часот, пренос на МТВ) го пречекува норвешки Розенборг, во последниот ...

Вардар го освои првиот бод за македонскиот фудбал во Европа...

Н.Македонија - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод за македонскиот фудбал во еврокуповите Вардар го освои првиот бод за еден македонски фудбалски клуб во групната фаза на европските купови, со ремито против Розенборг 1-1 во последното коло од групната фаза во Лига Европа, ...

Вардар против Розенборг завршува со настапите во Лига Европа

Sport M - 07.12.2017

Екипата на Вардар вечерва на Арена „Филип Втори“ против Розенборг ќе го одигра последниот натпревар од своето прво учество во фудбалската Лига на Европа. Вардар во претходните пет кола запиша исто толку порази, па се надева дека на средбата со ...

Неочекуван гости на „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг (видео)

Скопје инфо - 07.12.2017

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите. Имено на теренот се појави непосакуван гостин, станува збор за куче кое влезе на теренот и ја прекина ...

Галерија: Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

Press24 - 07.12.2017

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите. Имено на теренот се појави непосакуван гостин, станува збор за куче кое влезе на теренот и ја прекина ...

Разиграно куче направи прекин на дуелот Вардар – Розенборг!

Локално - 07.12.2017

На натпреварот меѓу Вардар и Розенборг се случи интересен момент, откако куче влета на терен и се забавуваше неколку минути. „Комитите“ запалија пиротехника, а шоуто го комплетира – куче! Од еден од влезовите, тоа влезе на теренот и реши да се ...

Вардар го свои историскиот бод со реми против Розенборг

Скопје инфо - 07.12.2017

Вардар вечерва успеа да го запише првиот бод против Розенборг во последното коло во Лига Европа, а овој прв историски бод за црвено-црните донесе 120 илјади евра во касата на вардарци. Црвено-црните, кои за најголемиот клупски успех во историјата на ...

Една грешка ја поништи предноста на Вардар

Локално - 07.12.2017

Вардар игра добро за крај на авантурата во Европа Лигата, но една грешка во самиот финиш на првото полувреме не му дозволи на македонскиот првак да замине со предност од 1:0, па во продолжението двете екипи ќе тргнат со резултат 1:1.

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Курир - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ (почеток 21:05 часот) го игра последниот натпревар од 6.коло од групата Л од Лига Европа против шампионот на Норвешка Розенборг.

Вардар испушти триумф против Розенборг

Нетпрес - 07.12.2017

Фудбалерите на македонскиот актуелен шампион Вардар во четвртокот вечерта во шестото коло од Групата Л на домашен терен го освоија првиот исторски бод во фазата по групи од Лига Европа, откако пропуштија можност да го совладаат Розенборг и одиграат ...

Итало го тресна Розенборг за 9 минути

Оff.net - 07.12.2017

Падна првиот гол на Вардар на домашен терен во Лига Европа со кој Вардарци уште на стартот од мечот поведоа против Розенборг со ...

12-от играч на Вардар вечерва е Јане

Оff.net - 07.12.2017

9 годишниот херој кој урива стереотипи и кој стана сензација дури и меѓу светски познати фудбалски ѕвезди е специјален гостин на натпреварот меѓу Вардар и Розенборг во Лига ...

Прв бод и збогум Лига Европа

Оff.net - 07.12.2017

Фудбалерите на Вардар не успеаа да ја израдуваат скопската публика и да ја издвојат првата победа во историјата на европските натпреварувања. Но барем не ни загубија. Вардар - Розенборг конечни ...

ФОТО: Непоканет гостин на теренот за време на мечот Вардар против Розенборг ги насмеа сите

Курир - 07.12.2017

Предмалку на мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг се случи интересна случка која ги насмеа сите. Имено на теренот се појави непосакуван гостин, станува збор за куче кое влезе на теренот и ја прекина ...

Историски бод за Вардар во Лига Европа

Стандард - 07.12.2017

Екипата на Вардар го заврши своето прво учество во групната фаза во Лига Европа откако вечерва ремизираше со Розенборг 1:1 во Скопје. Вардар го одигра најдобриот натпревар во второт по силина европско натпреварување, но македонскиот шампион не ги ...

Вардар по бодови за простување од Лигата на Европа

Телма - 06.12.2017

Вардар утре пречекува Розенборг во рамки на последното коло од групната фаза во Лигата на Европа. По петте порази по ред, македонскиот првак сака да се прости од првиот настап во групната фаза со минимум еден бод, а амбицијата на тимот се сите три ...

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Алсат-М - 06.12.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Розенборг е тим против кој Вардар може да ги освои првите европски бодови

МКД - 06.12.2017

Тренерот Чеде Јаневски и дефанзивецот Дарко Велковски веруваат дека Вардар може утре да се радува на првите бодови во Лига Европа. Вардар не се прослави во првите пет кола од Лига Европа, доживеа порази, особено убедливи беа оние на домашен терен ...

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

ТВ21 - 06.12.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Розенборг последна шанса за вардарци за позитивен резултат

Сител - 06.12.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Канал5 - 06.12.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Информација за сите што ќе присуствуваат на натпреварот од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг

Дерби - 06.12.2017

Фудбалскиот клуб Вардар пред натпреварот со Розенборг, во рамките од 6. коло во Лига Европа, излезе со соопштение за сите кои ќе присуствуваат на натпреварот на Националната Арена „Филип Втори“.

Велковски во пресрет на Розенборг: Ако успееме во играта по земја, ќе им направиме доста проблеми

24Фудбал - 06.12.2017

Вардаровиот дефанзивец има начин како да се стигне до први бодови во дебитантската сезона од Лига Европа. Утревечер, македонскиот првак Вардар на домашен терен го пречекува норвешки Розенборг, во последното, шесто коло од групата „Л“ во Лига Европа.

Јаневски: Резултатски не поминавме добро во Европа, затоа одиме на победа против Розенборг

СуперСпорт - 06.12.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Чедомир Јаневски пред последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа истакна дека против Розенборг ќе одат на победа за да го поправат резултатскиот впечаток во групата.

Хуан Фелипе го прослави својот 30.роденден: Дали ќе ги израдува навивачите со победнички гол против Розенборг?

Дерби - 06.12.2017

Фудбалерот на Вардар, Хуан Фелипе го прослави својот 30. роденден. Тој е роден на 5. декември 1987 година, во Сао Висенте, Бразил. Фелипе во својата кариера настапувал за бразилските Сантос, Санто Адре, Ред Бул Бразил, Ориенте Петолеро, Сао Карлос, ...

Розенборг доаѓа без капитенот во Скопје

Екипа - 06.12.2017

Розенборг ќе биде ослабен за утрешното гостување во Скопје против Вардар откако беше обелоденето дека капитенот на норвешкиот првак, Мике Јенсен, воопшто нема да допатува со остатокот од екипата.

Велковски: Со игра по земја, да ги изненадиме високите скандинавци

Gol.mk - 06.12.2017

Дарко Велковски ќе биде еден од адутите на Чедомир Јаневски во одбраната на Вардар на натпреварот против Розенборг. Репрезентативецот на Македонија очекува тежок натпревар, но потенцира дека посакува победа, за успешен крај во Лигата на Европа.

Неколку безбедносни мерки за утрешниот меч од Лигата на Европа

Вардар - 06.12.2017

Фудбалскиот клуб Вардар пред натпреварот со Розенборг во рамките од 6-тото коло во Лигата на Европа, ја информира публиката за неколку работи: Дојдете порано на стадион за да ја избегнете непотребната гужва.

Капитенот Јенсен не игра за Розенборг, остана дома да го чека раѓањето на синот

SportMedia - 06.12.2017

Капитенот Мајк Јенсен нема да игра за Розенборг против Вардар, утревечер во Скопје против Вардар, а причината е интересна и нефудбалска. Јенсен очекува принова, треба да му се роди син и остана во Норвешка со дозвола на клубот.

Велковски: Сите играчи се подготвени да дадат 100%

Вардар - 06.12.2017

Вардаровиот дефанзивец Дарко Велковски на официјалната прес конференција денеска, ги искажа своите очекувања од утрешниот натпревар со Розенборг во 6-тото коло од Лигата на Европа. „Имаат сличен стил како екипите кои игравме во квалификациите ...

Велковски: Ќе дадеме 100% за да ја израдуваме македонската публика

СуперСпорт - 06.12.2017

Фудбалерот на Вардар, Дарко Велковски на денешната прес конференција во пресрет на натпреварот против Розенборг истакна дека играчите се подготвени за последниот натпревар од Лигата на Европа.

По наредба на делегатот - Розенборг „ќе се собере“ на тренинг на пола терен

SportMedia - 06.12.2017

Играчите на Розенборг добија половина од барањето да тренираат на националната Арена „Филип Втори", вечерва од 19 часот. Делегатот на мечот побара од Норвежаните да тренираат на друг терен во Скопје за да се зачува тревникот, а гостите бараа ...

Велковски: Можеме да го изненадиме Розенборг

Екипа - 06.12.2017

Македонскиот првак Вардар е пред последниот предизвик во групите од Лигата на Европа. По пет порази, „црвено-црните“ посакуваат да се збогуваат со позитивен резултат, што секако ќе биде и историски за еден македонски клуб во ова елитно европско ...

Розенборг собран на половина терен го почувствува „Филип Втори“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 06.12.2017

Шампионот на Норвешка го одработи единствениот тренинг во Скопје пред утрешниот натпревар против Вардар, последен во групите од Лигата на Европа. Фудбалерите на Розенбор принудно мораа официјалниот тренинг да го одработат само на една половина од ...

„Лордот“ Бендтнер се загреваше за Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24Фудбал - 06.12.2017

Норвешки Розенборг го одработи официјалниот тренинг на „Националната арена Филип Втори“ во Скопје во пресрет на утревечерната пресметка со Вардар. За Розенборг утрешниот меч против Вардар во шестото, последно коло од групата „Л“ е последен во оваа ...

Идниот противник на Вардар во Европа лига ги откажа подготовките во Дубаи поради навивачите

Спортклуб - 06.12.2017

Следниот противник на Вардар во Европа лига, тимот на Розенборг само еден ден откако го објави планот за подготовки во Дубаи, се откажа од намерите, а причините се навивачите. Фановите на норвежаните жестоко негодуваа и повика на бојкот на ...

Николов: Ова што ни се случува ќе не направи посилни, со Розенборг одиме на историска победа!

Sport 1 - 06.12.2017

Шампионската титула полека станува недостижна за Вардар, битката за трофејот на Купот за две недели ќе се решава во „свињарникот“ на Чаир, а Розенборг доаѓа во најлош можен момент пред самиот крај на есенската сезона во која Вардар мора да освои ...

Хансен: Ќе играме без притисок…, знаеме дека и Вардар силно посакува триумф!

Екипа - 06.12.2017

Голманот на Розенборг, Андре Хансен потенцираше дека дошле во Скопје по победа на мечот против Вардар за крај на натпреварите во Лигата на Европа. Хансен вели дека добро се запознаени и со желбата на Вардар да дојде до првите бодови во Европа, но ...

Велковски: Да ја спуштиме топката по земја и ќе им направиме проблеми!

Sport 1 - 06.12.2017

Вардар е пред последниот испит во групите во Лига Европа за да избегне да биде еден од најлошите пет тима кои играле во ова натпреварување и не освоиле бод, па за да се избегне такво сценарио на црвено-црните утре им треба најмалку бод од ...

Јаневски: Со вистински пристап и верба во себе да ги освоиме првите бодови во Лига Европа

24Фудбал - 06.12.2017

Тренерот на Вардар, Чеде Јаневски се надева дека утре против Розенборг неговиот тим ќе се претстави едно светло издание и ќе ги освои првите бодови во последниот меч од Лига Европа. Вардар не се прослави во првите пет кола од Лига Европа, доживеа ...

Велковски: Се надевам дека конечно ќе ја израдуваме публиката

Канал5 - 06.12.2017

Репрезентативниот бек Дарко Велковски е убеден дека утрешниот меч против норвешкиот Розенборг, е шанса за македонскиот шампион Вардар конечно да се забележи позитивен резултат во групната фаза од Лига Европа.

Ингебритсен и Хансен најавуваат победа над Вардар

24Фудбал - 06.12.2017

Розенборг сака со победа да ја заврши оваа календарска година. Розенборг утревечер гостува кај македонскиот првак Вардар во последното коло од групата „Л“. Во претходниот дуел на домашен терен, норвешкиот претставник славеше со 3-1.

Јаневски: Време е конечно и за бодови во ЛЕ, сакаме позитивен крај во Европа

Екипа - 06.12.2017

Стратегот на Вардар, Чедомир Јаневски е оптимистички расположен во пресрет на последниот натпревар за „црвено-црните“ во Лигата на Европа. Утре „вардарци“ од 21:05 часот на националната арена „Филип Втори“ во Скопје го пречекуваат норвешки ...

Ингебритсен: Без разлика што се е решено во групата, сакаме спортско надигрување во Скопје

Екипа - 06.12.2017

Тренерот на Розенборг, Каре Ингебритсен најавува спортско надигрување на утрешниот последен натпревар во Лигата на Европа против Вардар на националната арена „Филип Втори“ во Скопје. И за двете екипи мечот од резултатски аспект апсолутно ништо не ...

Розенборг во Скопје без својот капитен, го очекува своето второ дете

Gol.mk - 06.12.2017

Капитенот на екипата на Розенборг, Мике Јенсен ќе го пропушти гостувањето кај Вардар, со кое ќе се заокружи групната фаза во Лига Европа. Тој не се појави на денешниот собир на неговиот тим поради раѓањето на своето второ дете.

Јаневски: Високите порази нѐ болат, сакаме достоен крај против Розенборг!

Gol.mk - 06.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар е пред последниот предизвик во Лигата на Европа за сезонава. Во Скопје гостува норвешки Розенборг, а Чедомир Јаневски, стратегот на „црвено-црните“ посакува достоен крај на европската авантура.

Велковски: Знаеме како игра Розенборг, се надевам дека ќе ја израдуваме македонската публика

Дерби - 06.12.2017

Најдобриот македонки фудбалски колектив, Вардар утре го игра последниот меч од групната фаза во Лига Европа, противник им е Розенборг, состав од кој „црвено-црните“ загубија во Норвешка со 3-1, но покажаа добра и квалитетна игра која сега им влева ...

Велковски: Подготвени сме за успех, време е Вардар да ги освои првите бодови

SportMedia - 06.12.2017

Вардар го игра последниот меч во Л групата во Европа Лигата, а за крај на гости доаѓа норвешкиот првак Розенборг. Утре од 21,05 часот на националната арена во Скопје, нашиот шампион ќе атакува на првите бодови во историскиот настап во Европа.

Јаневски ги наброја трите сегменти кои Вардар мора да ги исполни за први историски бодови во Лига Европа

Дерби - 06.12.2017

Вардар утре ќе ја заокружи својата незаборавна и историска авантура во Лига Европа, а во пресрет на последниот натпевар со Розенборг кој ќе се одигра на националната арена „Филип Втори“, расположението во таборот на вардарци е навистина позитивно и ...

Хансен: Да ги завршиме натпреварите во Европа со стил

SportMedia - 06.12.2017

Голманот на Розенборг Андре Хансен вели дека целта на гостите, утре во Скопје е да го победат Вардар по вторпат во Л групата од Европа Лигата, односно со стил да ја завршат европската епизода.

Ингебритсен: Најважно е утре да победиме против Вардар

Канал5 - 06.12.2017

Фудбалерите на Розенборг кои неодамна ја обезбедија новата шампионска титула во Норвешка, во Скопје допатуваа во натпреварувачки ритам, па на утрешниот меч против Вардар, во Лигата на Европа, ќе атакуваат на победа.

Ингебритсен: Сакаме победа за поени за подобар рејтинг идната сезона!

Sport 1 - 06.12.2017

Норвешки Розенборг утре е последната пречка на макеоднскиот шампион Вардар, а иако гостите веќе ја завршија сезоната, за нив дуелот е еднакво значаен, иако резултатски не може да мрднат повисоко од третото место во групата.

Јаневски: Приморани сме да правиме промени, но сите мора да бидеме храбри за први бодови!

Sport 1 - 06.12.2017

Македонскиот шампион Вардар утре ќе го заврши својот дебитантски настап во големото друштво во Лига Европа со домашната задача против Розенборг на Националната Арена „Филип Втори“ (21.05 часот), а црвено-црните немаат друг избор освен да стигнат до ...

Вардар против Розенборг за историските бодови во Лига Европа

Нетпрес - 06.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четвртокот ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Јаневски ги наброи трите сегменти кои Вардар мора да ги исполни за први историски бодови во Лига Европа

Точка - 06.12.2017

Вардар утре ќе ја заокружи својата незаборавна и историска авантура во Лига Европа, а во пресрет на последниот натпевар со Розенборг кој ќе се одигра на националната арена „Филип Втори“, расположението во таборот на вардарци е навистина позитивно и ...

Неколку безбедносни мерки за натпреварот Вардар-Розенборг

Sport M - 06.12.2017

Фудбалскиот клуб Вардар пред натпреварот со Розенборг во рамките од 6-тото коло во Лигата на Европа, ја информира публиката за неколку работи: 1.Дојдете порано на стадион за да ја избегнете непотребната гужва.

Јаневски: Да ги израдуваме фановите со првите бодови

Алфа - 06.12.2017

Нашиот фудбалски шампион Вардар утре го игра последниот натпревар во Лигата на Европа. Дуелот со Розенборг е последната шанса со победа да се израдува домашната публика и воедно да се освојат и посакуваните први -историски бодови во натпреварувањето.

Информација за сите што ќе присуствуваат на натпреварот од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг

Точка - 06.12.2017

Фудбалскиот клуб Вардар пред натпреварот со Розенборг, во рамките од 6. коло во Лига Европа, излезе со соопштение за сите кои ќе присуствуваат на натпреварот на Националната Арена „Филип Втори“.

Розенборг е тим против кој Вардар може да ги освои првите европски бодови

Sport M - 06.12.2017

Вардар не се прослави во првите пет кола од Лига Европа, доживеа порази, особено убедливи беа оние на домашен терен против Зенит и Реал Сосиедад. Македонскиот шампион сега го пречекува Розенборг против кој ќе се обиде да дојде до поволен резултат и ...

Хуан Фелипе го прослави својот 30-ти роденден: Дали ќе ги израдува навивачите со победнички гол против Розенборг?

Точка - 06.12.2017

Фудбалерот на Вардар, Хуан Фелипе го прослави својот 30. роденден. Тој е роден на 5-ти декември 1987-та година, во Сао Висенте, Бразил. Фелипе во својата кариера настапувал за бразилските Сантос, Санто Андре, Ред Бул Бразил, Ориенте Петолеро, Сао ...

Велковски: Се надевам дека конечно ќе ја израдуваме публиката

Курир - 06.12.2017

Репрезентативниот бек Дарко Велковски е убеден дека утрешниот меч против норвешкиот Розенборг, е шанса за македонскиот шампион Вардар конечно да се забележи позитивен резултат во групната фаза од Лига Европа.

Јаневски: Покрај собирањето искуство мора да размислуваме и на резултат

Курир - 06.12.2017

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра последниот меч во фудбалската Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Јаневски: Ако играме храбро, имаме шанси против Розенборг

Шеталиште - 06.12.2017

Фудбалерите на Вардар се пред последниот натпревар во Лигата на Европа за оваа сезона. Во Скопје утре гостува норвешкиот шампион Розенборг, а тренерот на тимот Чедомир Јаневски, посакува достојно завршување на оваа дебитантска сезона на Вардар во ...

Блажевски: Го собравме потребното искуство, можеме до бодови против Розенборг

МКД - 05.12.2017

Дејан Блажевски верува дека Вардар против Розенборг може да ги освои првите бодови во Лига Европа и со добар резултат да го заврши историското учество во групната фаза од натпреварувањето.

Глигоров: Историската година за Вардар да ја зачиниме со бодови против Розенборг

МКД - 05.12.2017

Никола Глигоров посакува со добра игра и бодови Вардар да го затвори историскиот настап во групната фаза од Лига Европа. Вардар оваа година направи историски успех откако обезбеди пласман во групната фаза од Лига Европа, но таму нареди пет порази од ...

Вардар го пречекува Розенборг: Ќе дојдат ли „црвено-црните“ до првите бодови во ЛЕ?

ТВ21 - 05.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Блажевски: Да ги освоиме првите бодови против Розенборг, да не останеме на нула

24Фудбал - 05.12.2017

Офанзивниот фудбалер на Вардар, Дејан Блажевски смета дека „црвено-црните“ имаат реални шанси против Розенборг да ги освојат првите бодови во Лига Европа и да не го завршат настапот само со порази.

„Комити“ со порака пред натпреварот против Розенборг: САКАМЕ ПОБЕДА

Спортклуб - 05.12.2017

Пред последниот натпревар од Лигата Европа, најжестоките навивачи на Вардар, “Комити” со писмо им порачаа на фудбалерите дека сакаат победа. Розенборг в четврток ќе биде гостин во Скопје на разделбата на Вардар со второто по квалитет европски ...

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Сител - 05.12.2017

- Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Муслиу: Имаме квалитет да ја решиме Скандинавката, одиме на победа против Розенборг

SportMedia - 05.12.2017

Висар Муслиу вели дека тој и соиграчите се подготвени за дуелот со Розенборг, една типична скандинавска екипа, а целта е Вардар конечно да освои бодови на простувањето од европската сцена.

Среќен роденден Хуан Фелипе!

Вардар - 05.12.2017

Вардаровиот фудбалер Хуан Фелипе денеска го слави својот 30-ти роденден. Роден е на 5-ти декември 1987 година, во Сао Висенте во Бразил. Фелипе во својата кариера настапувал за бразилските Сантос, Санто Адре, Ред Бул Бразил, Ориенте Петолеро, Сао ...

Блажевски: Само да не примиме први гол, како во Норвешка!

Sport 1 - 05.12.2017

Вардарци се решени да освојат бод или три на натпреварот со Розенборг, в четврток, последен во групната фаза од Лигата на шампионите, па достоинствено да се простат од Европа. Велат, ќе играат офанзивно, но не сакаат да дозволат да им се повтори ...

Информации за прес-конференции и тренинзи на Вардар и Розенборг

Вардар - 05.12.2017

Во среда на ден пред натпреварот Вардар - Розенборг, двата тима ќе одржат прес конференции и официјални тренинзи. Распоредот на настаните за утрешниот ден е следен: 15:30 часот: прес-конференција на ФК Вардар во прес центарот на Националната Арена ...

По гостувањето во Скопје Розенборг го менува курсот

SportMedia - 05.12.2017

По гостувањето во Скопје задутре, експедицијата на Розенборг ќе го менува курсот за летање и за зимски подготовки и го откажа патот за Дубаи. Норвешкиот првак ќе му биде последен гостин на Вардар во историската авантура на нашиот првак во фазата по ...

„Филип Втори“ ќе се чува за мечот: Вардар пред Розенборг ќе тренира во Хиподром!

Gol.mk - 05.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар се подготвува за последниот меч од Лигата на Европа против Розенборг, а тимот на Јаневски последната подготовка нема да има на Арената „Филип Втори“ како што беше практика пред претходните мечеви, туку ќе биде во ...

Глигоров: Ајде да ја допишеме историјата, а не да останеме на нула!

Sport 1 - 05.12.2017

Вардар има последен предизвик во Лига Европа, со натпреварот против Розенборг, в четврток. По пет порази, огромна е желбата да се освои барем бод и да се покаже дека пласманот во ова натпреварување на бил случаен.

„Комити“: Сакаме достојно да се збогуваме од ЛЕ, со победничка песна, а не со утешна!

Gol.mk - 05.12.2017

Овој четврток нашиот фудбалски шампион, Вардар, ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза на Лига Европа. „Црвено-црните“ во својот дом „Филип Втори“ ќе го пречекаат норвешкиот шампион, Розенборг, а воедно овој меч ќе значи и збогување од ...

И Гачевски се збогува од Вардар: Меѓу Висла Краков и Унгарија!?

Екипа - 05.12.2017

И голманот Филип Гачевски е пред можност за заминување од редовите на Вардар во јануарскиот преоден рок. Според информациите на ЕКИПА, полската Висла Краков како и двата најдобри унгарски клубови Видетон и Ференцварош во чии редови настапува Стефан ...

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Канал5 - 05.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Вардар го губи првиот голман: Гачевски на излезни врати од шампионот

Gol.mk - 05.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар во зимскиот преоден рок ќе остане без првиот голман Филип Гачевски кој има неколку понуди на своја адреса и како што изгледа - ќе ги напушти „црвено-црните“.

Вардарци против Розенборг ќе атакуваат на првите бодови во Лига Европа

Курир - 05.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар во четврток ќе го одигра последниот меч во Лига Европа. Вардарци кои досега немаат освоено ниту еден бод, се надеваат дека конечно пред својата публика ќе успеат да го сторат тоа, бидејќи за противник го имаат ...

Соопштение на навивачите на Вардар пред Розенборг

Оff.net - 05.12.2017

Најдобрата сезона на Вардар на европска сцена полека доаѓа до самиот крај. Одисејата низ континентот завршува во Скопје, во четврток против Розенборг а Комити имаат посебна ...

Украински судии ќе му судат на Вардар против Розенборг

МКД - 04.12.2017

Познати се судиите кои ќе ја делат правдата на последниот натпревар на Вардар во Лига Европа оваа сезона. Вардар во четврток со почеток од 21:05 часот го пречекува Розенборг во последниот натпревар од групната фаза во Лига Европа.

Последен ден за акредитирање медиуми за дуелот со Розенборг

Вардар - 04.12.2017

Фудбалскиот клуб Вардар потсетува дека денеска е последен ден за акредитирање на медиуми за натпреварот со Розенборг, во рамките од 6. коло во групната фаза од Лигата на Европа. Натпреварот се игра во четврток (07.12.2017 година) со почеток во 21:05 ...

Украинец ќе му суди на Вардар во дуелот против Розенборг во Скопје

24Фудбал - 04.12.2017

Македонскиот шампион во четврток ќе го заврши своето дебитантско учество во Лига Европа. Вардар во последното, шесто коло од групата „Л“ на домашен терен го пречекува норвешки Розенборг, а со тоа овој меч ќе биде последен во дебитантската сезона во ...

Украинец ќе му суди на Вардар на последниот меч во Лига Европа

Sport 1 - 04.12.2017

Украинскиот судија Серхи Боико ќе ја дели правдата на последниот меч на македонскиот шампион Вардар во групната фаза во Лига Европа, в четврток на Националната Арена „Филип Втори“ од 21.05 часот.

Со фер и коректно навивање, да го бодриме Вардар во Л.Е.

Вардар - 04.12.2017

Останува уште еден натпревар на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа. Дуелот против норвешки Розенборг се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во четврток (07.12.2017 година) со почеток во 21:05 часот.

Познати судиите за натпреварот Вардар - Розенборг

Вардар - 04.12.2017

Познати се судиите кои ќе ја делат правдата на последниот натпревар на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа против норвешки Розенборг. УЕФА го одреди Сергеј Бојко од Украина да биде главен арбитар на средбата, која се игра во четврток во ...

Украинецот Сергеј Бојко ќе му суди на Вардар против Розенборг

Gol.mk - 04.12.2017

Украинскиот арбитар Сергеј Бојко ќе биде главен арбитар на средбата меѓу Вардар и Розенборг, која ќе биде последна за „црвено-црните“ во Лигата на Европа. Помошници на Бојко ќе му бидат неговите сонародници Владимир Володин и Олександар Корнико.

Розенборг продава билети за мечот со Вардар, цената е багатела за норвешки услови

SportMedia - 04.12.2017

Навивачите на Розенборг можат да купуваат билети за мечот со Вардар во Скопје, а цената за последниот меч на двете екипи во Л групата од Европа Лигата е околу 900 денари, или 15 евра. Тоа за норвешки услови воопшто не е скапо, а се очекува на ...

Бојко главен судија на дуелот Вардар – Розенборг

ТВ21 - 04.12.2017

Судијата Сергеј Бојко од Украина од страна на УЕФА е делегиран да биде главен судија за дуелот од 6. коло од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг. Тоа ќе биде последен натпревар на „црвено-црните“ оваа сезона во еврокуповите.

Фудбалерите на Вардар в четврток домаќини на Розенборг

Алфа - 04.12.2017

По поразот од 2:0 во градското дерби против Шкупи, фудбалерите на Вардар се фокусираат кон последниот настап во фазата по групи во Лига Европа. В четврток во Скопје гостува тимот на Розенборг и за нашиот првак ова е последна шанса пред своите ...