TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И ЈА УКРАДЕ СЛАВАТА: Телохранителот на Адел ги „запали“ социјалните мрежи (ФОТО)

Телеграф - 29.11.2015

Пејачката го ангажирала Питер Ван Дер Вин, поранешниот телохранител на Лејди Гага Адел повеќе не е тама во медиумите и на социјалните мрежи само поради нејзиниот последен хит „Хелоу“ и милионските копии во кои се продава нејзиниот албум туку и по ...

“25” на Адел со рекордни продажби во САД и Велика Британија

Локално - 29.11.2015

Новиот албум на британската пејачка Адел “25” стана најбрзо продаваното цд во историјата на британската и американската музика, објави во саботата вечерта Official Charts Company (ОСС), која редовно објавува податоци за продажбата на нови дискови во ...

ВИСТИНСКА ДИВА: Најдобрите модни изданија на Адел досега! (фото)

Вистина.мк - 28.11.2015

За да го прославиме излегувањето на новиот долгоочекуван албум на Адел направивме селекција од нејзините најдобри модни изданија досега. Таа секогаш се одлучува за елеганција на црвениот килим, а црната боја е нејзиниот најчест избор.

Кој е овој згоден билдер што ја следи Адел каде и да мрдне?

Канал5 - 27.11.2015

Тоа е Питер Ван дер Вен,телохранителот на Адел кој во 2005 бил Мистер на Европа. Социјалните мрежи се вжештија од коментари за згодниот бодигард. Адел го промовира албумот „25“ а за се да помине во најдобар ред се грижи Холанѓанецот Питер Ван дер ...

Ги полуде жените: Кој е секси мажот кој постојано ја следи Адел?

Хитпортал - 27.11.2015

Британската пејачка го освојува светот со нејзиниот нов албум, а зад себе има и згоден телохранител. Додека Адел овие денови го промовира својот нов албум „25“, во чекор ја следи холанѓанецот Питер ван дер Вин.

ФОТО: Сите жени го посакуваат телохранителот на Адел

Курир - 27.11.2015

Питер ван дер Вин од Холандија деновиве ги крши женските срца. Дамите го слушаат новиот албум на пејачката Адел „25“, плачат и го замислуваат ова момче. Питер во последните години работи како обезбедување, но пред да се впушти во заштита на ѕвездите ...

Адел најави светска турнеја за 2016 година

ЗаЗабава - 27.11.2015

Британската музичка дива Адел (25) тргнува на светска турнеја во февруари, а ќе одржи концерти во Велика Британија, Ирска и низ Европа. Адел во 2016 година ќе тргне на првата турнеја по четири години пауза.

Адел ја најави европската турнеја

Хитпортал - 27.11.2015

По големиот успех на синглот „Hello“ и албумот „25“, пејачката Адел следната година ќе започне со нејзината турнеја. Во рамките на истата, таа концерти ќе одржи во Велика Британија, Ирска, Швајцарија, Данска, Шведска, Норвешка, Германија, Италија, ...

Адел најави светска турнеја за 2016 година

+инфо - 27.11.2015

Британската музичка дива Адел (25) тргнува на светска турнеја во февруари, а ќе одржи концерти во Велика Британија, Ирска и низ Европа. Адел во 2016 година ќе тргне на првата турнеја по четири години пауза.

Еве зошто Адел одби 19 милиони долари

Денешен - 27.11.2015

Британската мега ѕвезда Адел неодамна се врати на музичката сцена со новиот албум, а сега ја најави и новата светска турнеја за следната година која ќе ја започне со концерт во Северна Ирска.

Фото: Сите жени го посакуваат телохранителот на Адел

Денешен - 27.11.2015

Питер ван дер Вин од Холандија деновиве ги крши женските срца. Дамите го слушаат новиот албум на пејачката Адел „25“, плачат и го замислуваат овој дечко. Питер во последните години работи како обезбедување, но пред да се впушти во заштита на ...

Адел ги сруши рекордите на Островот и тргнува на турнеја низ Европа

Локално - 27.11.2015

Новиот албум “25” на Адел стана најбрзо продаван на сите времиња во Велика Британија, кога го надмина 18-годишниот рекорд на британската банда “Оејзис”, соопшти Контактмјузик. За четири дена во САД беа продадени 2,4 милиони копии од новиот диск, што ...

Сите се палат на телохранителот на Адел!

Вечер Прес - 27.11.2015

Питер во последните години работи како обезбедување, но пред да се впушти во заштита на ѕвездите бил бодибилдер и Мистер на Европа во 2005 година. Питер ван дер Вин од Холандија деновиве ги крши женските срца.

Можете ли ВООПШТО да замислите колку милиончиња одбила Адел за реклама?

Вистина.мк - 27.11.2015

Британската мега ѕвезда Адел неодамна се врати на музичката сцена со новиот албум, а сега ја најави и новата светска турнеја за следната година која ќе ја започне со концерт во Северна Ирска.

Секси маж ја чува Адел

365 - 27.11.2015

Британската поп ѕвезда Адел го освојува светот со својот нов албум, а покрај себе има и згоден телохранител. Додека Адел овие денови го промовира новиот албум „25“, постојано ја прати и нејзиниот телохранител Холанѓанинот Питер ван дер Вин.

Адел ќе оди на европска турнеја идната година

Идивиди - 27.11.2015

По повод објавувањето на новиот албум, Адел идната година ќе започне турнеја низ цела Европа. Глобалната ѕвезда ќе ја започне турнејата со концерт во Велика Британија на 29 февруари, а потоа ќе продолжи во Ирска, Шведска, Норвешка, Данска, Германија.

Џими Фелон и Адел ја пејат „Hello“ со помош на училишни музички инструменти (видео)

Канал5 - 26.11.2015

Адел ги собори сите рекорди на продажба. Во Америка за три дена нејзиниот албум „25“ е продаден во преку 2.5 милиони примероци, а во Велика Британија се очекува до крајот на неделата да се продадат околу милион.

(ВИДЕО) „КОЈ Е ОВОЈ ФРАЕР“ – Обезбедувачот на Адел ги крши женските срца

Репортер - 26.11.2015

Питер ван дер Вин од Холандија деновиве ги крши женските срца. Дамите го слушаат новиот албум на пејачката Адел „25“ плачат и го замислуваат овој дечко. Питер во последните години работи како обезбедување, но пред да се впушти во заштита на ѕвездите ...

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

Хитпортал - 26.11.2015

Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години. Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три ...

Плива во пари: Нема да ви се верува колку заработува Адел

Хитпортал - 26.11.2015

После три години музичка пауза, Адел направи бум со песната „Hello“, а изминатата недела го објави и нејзиниот нов албум „25“. Моментално е во центарот на вниманието во јавноста, но дури и кога била на пауза Адел заработувала милиони.

4 важни животни лекции кои можеме да ги научиме од Адел

Кафе пауза - 26.11.2015

По 4-годишна пауза, конечно имавме можност да го чуеме новиот албум на британската пејачка која освои многу срца ширум светот. Таа е позната по својот глас кој ги поместува границите, искрените стихови и музиката која едноставно не може да не ве ...

Бодигардот на Адел крши женски срца! (фото)

ЗаЗабава - 26.11.2015

Питер ван дер Вин од Холандија деновиве ги крши женските срца. Дамите го слушаат новиот албум на пејачката Адел „25“, плачат и го замислуваат овој дечко. Питер во последните години работи како обезбедување, но пред да се впушти во заштита на ...

Четири важни лекции за животот на кои не научи Адел

Нетпрес - 26.11.2015

Четири важни лекции за животот на кои не научи Адел. По четири години конечно го дочекавме новиот албум на британската пејачка Адел. Добро познатиот вокал, искрените стихови и добрата песна што не гаѓа директно во срце е се што ни треба за да ни го ...

Адел заработила 27 милиони во 2014 без никакво појавување

Локално - 26.11.2015

Пејачката Адел освои рекордни 27 милиони долари минатата година, а не се појави под рефлекторите ниту еднаш и не направи никаква нова музика. Изведувачката на хитот “Hello” го направи враќањето кон музичката сцена во октомври оваа година, по неколку ...

Плива во пари: Нема да верувате колку пари заработува Адел!

Вистина.мк - 26.11.2015

Моментално е во центарот на вниманието во јавноста поради албумот со кој се врати на сцената после три години, но дури и кога била на пауза Адел заработувала милиони. Само минатата година британската пејачка (27) заработила 17 милиони фунти, иако не ...

Неповторливата Адел ја отпеа новата балада „Million Years Ago“

Попара - 26.11.2015

Адел малку по малку ги открива музичките дела кои ѝ помогнаа да го сруши рекордот за најпродаван албум во првата недела по објавувањето што досега го држеше бендот NSYNC. Британската музичка дива гостуваше во „Today“, каде за првпат ја отпеа ...

Колку пари заработи Адел ?

365 - 26.11.2015

Адел е моментално во центарот на вниманието поради нејзиното враќање на сцената со новиот албум. Но, интересно е тоа што додека Адел била на пауза таа заработубала милиони. Само минатата година британската пејачка заработила 17 милиони фунти, иако ...

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

Утрински - 25.11.2015

Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години. Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три ...

Новиот албум на Адел се продаде во 2,3 милиони примероци за три дена

Вест - 25.11.2015

САД (АП) - Албумот "25" на Адел се продаде во 2,3 милиони примероци во САД во првите три дена откако се појави на пазарот, што е фантастичен број во музичката индустрија што забележа забележителен пад во ерата на дигитална технологија.

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

А1 On - 25.11.2015

Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години. Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три ...

Фасцинантна: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко (видео)

Црнобело - 25.11.2015

Адел гостуваше во најновата емисија на „The Tonight Show“ на Џими Фелон, каде забавното интервју го заврши со ексклузивна изведба во живо. По нејзината веќе светски позната „Hello“ и изведбата на емотивната „When We Were Young“, следува нова песна ...

Адел ги прегази NSYNC

Оn.net - 25.11.2015

Иако досега бој-бендот го имаа напродаваниот албум во првата недела од реализацијата, тука е „25“ на Адел да ги надмине сите можни рекорди. Или со зборови на NSYNC: „Bye Bye Bye!“ 2,5 милиони копии од албумот „25“ продадени за 3 дена го потврдуваат ...

Адел руши 15 години стари рекорди!

ЗаЗабава - 25.11.2015

Иако досега бој-бендот го имаа напродаваниот албум во првата недела од реализацијата, тука е „25“ на Адел да ги надмине сите можни рекорди. Или со зборови на NSYNC: „Bye Bye Bye!“ 2,5 милиони копии од албумот „25“ продадени за 3 дена го потврдуваат ...

Џими Фелон и Адел ја пејат „Hello“ со училишни музички инструменти

Црнобело - 25.11.2015

На последното „The Tonight Show“ на Џими Фелон му се придружи Адел и заедно направија одлична изведба на добро познатата песна ...

Hello на Адел во верзија каква што не сте ја слушнале

Кајгана - 25.11.2015

Новиот хит на Адел веќе се врти на сите радија и телевизии, но сепак вреди да ја слушнете оваа невообичаена верзија. Заедно со Комичарот и водител Џими Фалон, и бендот Рутс тие ја отсвиреа песната Hello на школски инструменти.

(ВИДЕО) Песната на Адел во пародија со Гица Прасица

Репортер - 25.11.2015

Песната на Адел доби нов спот. Гица Прасица (Мис Пиги) повторно успеа да не насмее до солзи. Овојпат се „дрзна“ да направи пародија на големиот хит на Адел „Hello“, а новиот спот беше прикажан на доделувањето на „American music awards“.

Како звучи „Hello“ на Адел во 25 различни стилови?

Кајгана - 25.11.2015

Музичарот познат по 10-секундните преработки на познати песни во различни музички стилови, не остана имун на најновиот хит на Адел, „Hello“. Во најновото видео гледаме како би звучела оваа песна кога би била во стилот на Alice in Chains, Backstreet ...

Адел влезе во историјата

Телеграф - 25.11.2015

Адел веќе продаде над 2,4 милиони примероци од новиот албум „25“ Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продала над 2,43 милиони примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години.

Адел влезе во историјата

Република - 25.11.2015

Британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години. Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три недели од објавувањето во САД, што ...

Таткото на Адел, Марк Еванс призна: Не бев добар татко, но на крајот таа успеа и без мене

Република - 25.11.2015

Адел детските денови таа ги минала во една малку поинаква идила, сама со нејзината мајка. Таа ја родила Адел кога имала само 18 години како плод на една голема љубов со Марк Еванс, со кого функционирале одлично првите две години во нивниот двособен ...

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

Lider - 25.11.2015

Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години. Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три ...

Ексклузивна изведба во живо: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко

Попара - 25.11.2015

Адел гостуваше во најновата емисија на „The Tonight Show“ на Џими Фелон, каде забавното интервју го заврши со ексклузивна изведба во живо. По нејзината веќе светски позната „Hello“ и изведбата на емотивната „When We Were Young“, следува нова песна ...

Адел влезе во историјата според продажбата на албуми

Идивиди - 25.11.2015

Најновите податоци покажуваат дека британската пејачка Адел во САД веќе продадла над 2.433,000 примероци од нејзиниот нов албум „25“, кој фановите го чекаа три години. Со ова Адел го собори досегашниот рекорд во продажба на еден албум во првите три ...

Како Метју Меконахи успеа да ја остави Адел без текст?

Хитпортал - 24.11.2015

Пародискиот скеч „A Thanksgiving Miracle“, кој ја заинтригира американската јавноста е вистинско мало ремек дело. Главните јунаци во новото видео на омиленото американско шоу „Saturday Night Live“ се Адел и Метју Меконахи, чие преправање во ...

Марк Еванс: Жал ми е што не бев подобар татко за Адел!

Fashionel - 24.11.2015

Со големото враќање на една од планетарно познатите музички ѕвезди Адел, медиумите повторно почнаа да „чепкаат“ по нејзиното минато и да се навраќаат на нејзините корени. И додека денеска изгледа дека таа е навистина среќна благодарение на нејзиниот ...

ВИДЕО: Песната на Адел во пародија со Гица Прасица

Курир - 24.11.2015

Песната на Адел доби нов спот. Гица Прасица (Мис Пиги) повторно успеа да не насмее до солзи. Овојпат се „дрзна“ да направи пародија на големиот хит на Адел „Hello“, а новиот спот беше прикажан на доделувањето на „American music awards“.

ВИДЕО: Песната на Адел во пародија со Гица Прасица

Press24 - 24.11.2015

Песната на Адел доби нов спот. Гица Прасица (Мис Пиги) повторно успеа да не насмее до солзи. Овојпат се „дрзна“ да направи пародија на големиот хит на Адел „Hello“, а новиот спот беше прикажан на доделувањето на „American music awards“.

„Hello“ од Адел е новата химна на Мис Пиги и Кермит (видео)

Хитпортал - 24.11.2015

Ова е уште еден доказ дека Кермит и Мис Пиги се трагична љубовна приказна од нашето време. Имено, гледачите на доделувањата на Американските музички награди за време на паузата на реклами можеа да ја видат оваа едиција на големиот хит на Адел, ...

Адел, Џими и лаги

Оn.net - 24.11.2015

Ќе ѝ поверува ли Џими на Адел дека држи диносаурус обелечен како самовила? Дали Адел ќе му поверува на Џими дека држи кукла-војник облечена како Дедо ...

ВИДЕО: Песната на Адел доби нов спот

Нетпрес - 24.11.2015

Песната на Адел доби нов спот. Гица Прасица (Мис Пиги) повторно успеа да не насмее. Овој пат се „дрзна“ да направи пародија на големиот хит на Адел „Hello“, ановиот спот беше прикажан на доделувањето на „American music awards“. Погледнете го видеото.

Кога македонски гитарист ќе ја отсвири "Hello" на Адел (видео)

Црнобело - 24.11.2015

За најновата песна на Адел слушнавме навистина многу верзии , изведени од најразлични артисти од сите делови на светот, бидејќи како што сите знаеме Адел е беспрекорен изведувач кој досега нема погрешено во ниту една нота.

Адел продолжува со фантастичните изведби во живо (видео)

ЗаЗабава - 24.11.2015

Адел продолжува да ги воодушевува своите фанови со нови нумери од својот албум „25“. 27-годишната пејачка гостуваше во „The Tonight Show“ на Џими Фалон и за првпат ја испеа во живо „Water Under the Bridge“, за што доби громогласен аплауз од ...

Адел со албумот 24 оди кон рекорд

Макфакс - 24.11.2015

Најмалку 2,3 милиони примероци од новиот албум на британската пејачка Адел се продадени во првите тврди дека во САД, што е незабележано последните 15 години во музичката индустрија, објави Nielsen Music.

Албумот „25“ на Адел руши рекорди во продажба во САД

Локално - 24.11.2015

Многу очекуваниот албум несомнено ќе го победи рекордот на најпродаваниот диск во САД за време на првата недела по излегувањето. Од музичката агенција “Nielsen Music” предвидуваат дека штом за 72 часа биле продадени 2.3 милиони копии, тогаш ...

ОЧЕКУВАНО: Адел со новиот албум „25“ растури со продажбата!

Вистина.мк - 24.11.2015

Очекувано беше дека штом ќе се појави новиот албум на Адел тој ќе почне да ги урива рекордите во продажба. Од музичката агенција „Nielsen Music” предвидуваат дека штом за 72 часа биле продадени 2.3 милиони примероци, тогаш границата од 2,41 милиони ...

ФОТО: Хелоу, тоа сум јас!

Нетпрес - 23.11.2015

Адел успеа да ги измами и нејзините најголеми обожаватели. Таа на фотографијата што ја објави на Инстаграм е целосно непрепознатлива со маска за лице и витлери. Пејачката чиј најнов хит „Hello“ постојано се врти на радио станиците во светот, покажа ...

Од Гица за Кермит - „Hello“

Оn.net - 23.11.2015

Во пресрет на новата сезона од „Мапет Шоу“, Гица Прасица со изведба на „Hello“, посветена на ...

„Срцепарателна“ изведба на Мис Пиги на „Хелоу“ на Адел (ВИДЕО)

МКД - 23.11.2015

Мис Пиги е интелигентна девојка што знае дека по раскинување на долга врска треба да се изнаплаче на музиката на Адел. Откако Мис Пиги се раздели со нејзиниот долгогодишен партнер Кермит, таа сега е сингл.

(ВИДЕО) Адел дојде на аудиција да се имитира самата себе!

Репортер - 23.11.2015

Славната пејачка Адел, се согласи да учествува во аудицијата на Би-Би-Си, за најдобара имитаторка на Адел. Таа многу добро одглуми имитирајќи се самата себе. Кога таа запеа, останатите девојки беа шокирани и почнаа да се сомневаат дека пред нив стои ...

Најдобрите кавери од славните на песните на Адел

Црнобело - 23.11.2015

Моментално ова е светот на Адел, а ние само живееме во него. Омилената пејачка од Британија доминира на светските музички топ листи со нејзиниот нов албум, кој е омилен и помеѓу фановите и критичарите.

Ги излажа сите имитатори: Адел се претвори во личност која ја имитира Адел (видео)

Хитпортал - 23.11.2015

Таа може да се маскира, но никој не може да го замени тој глас со нечиј друг. Адел, во договор со BBC, одлучила малку да се пошегува со нејзините имитаторки. Таа дошла на аудиција наменета токму за имитаторки маскирана сама по себе како Џени.

(ВИДЕО) Најдобрата пародија на хитот на Адел со Метју Меконахи

Локално - 23.11.2015

Првиот хит на Aдел од новиот албум „25“, „Hello“, кој ги сруши сите рекорди во популарност, природно, инспирираше и многу пародии. Една од најдобрите е токму оваа која ви ја прикажуваме, а во неа не учествува кој било, туку светски познатиот актер ...

Адел за мир во куќата

Panika.be - 23.11.2015

Фамилијарните ручеци понекад знаат да се претворат во фамилијарни караници. Без оглед што е темата и кој е поводот, секогаш ќе се најдат двајца со различен став кои ќе направат да ти преседне ручекот. Во тој случај користете ја Адел.

Најдобрите кавери од славните на песните на Адел

Попара - 23.11.2015

Моментално ова е светот на Адел, а ние само живееме во него. Омилената пејачка од Британија доминира на светските музички топ листи со нејзиниот нов албум, кој е омилен и помеѓу фановите и критичарите.